Hasbara mení nálepky

 "Sýrski povstalci zostrelili v provincii Hamá vrtuľník", hlaholí Smetiareň v hlavnom článku na titulnej strane. A my hneď vieme, že inštrukcia z centrály anglosionistickej propagandy dorazila do podkarpatského chápadla. Je jednoduchá, aby ju dokázali pochopiť aj dvojganglioví presstitúti, pôsobiaci v korporátnych médiách: Daeš - aka Islamský štát - budete odteraz nazývať POVSTALCI.

A tak sa v smetiarskom texte dočítame, že ...

Pozemné jednotky sýrskej armády a lojálne povstalecké oddiely podporované ruskými lietadlami spustili vo štvrtok útok proti povstalcom na strategicky dôležitej planine Sahl al-Gháb pri meste Homs v západnej časti Sýrie.

Pripomeňme si, že je to oblasť terorizovaná Daešom, aka Islamským štátom.

Článok pokračuje, aby ďalej miatol zvyšky podkarpatských idiotov, ktorí si ešte stále myslia, že Daeš, aka Islamský štát, je nepriateľom anglosionistov:

Cieľom vo štvrtok začatého útoku (sýrskej armády) je obsadenie planiny a zničenie základní povstalcov. SOHR (to je to jednočlenné Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva so sídlom v Londýne) spresnilo, že pozemnej operácii sýrskej armády predchádzalo bombardovanie pozícií povstalcov ruskými lietadlami.

Povstalci v tejto oblasti zaznamenali postup v auguste, čím ohrozili prístup vládnych síl k pobrežným oblastiam na západe Sýrie, ktoré sú pod Asadovou kontrolou a sú pre vládu životne dôležité.

Daeš, aka Islamský štát - v podaní Smetiarne povstalci - teda zostrelil vrtuľník. A čo má ako byť? Máme vybehnúť do ulíc, tancovať, strieľať krátke dávky do vzduchu a vykrikovať Allah akbar? To si budú musieť presstitúti trochu počkať, kým sa tu "úbohí utečenci" (90 % muži, z nich 80 % vekový priemer 28 rokov) ako-tak usalašia, vyzbroja a naučia po slovensky, aby si mohli radostné správy Smetiarne o úspechoch Daešu prečítať a náležite osláviť.

Poznámka pod čiarou: Vždy ma udivilo, keď podkarpatské médiá zásadne a tvrdošijne nazývali legitímnu vládu Sýrie "režimom", kým špinavú bandu beštiálnych teroristov označovali ako Islamský ŠTÁT a podchvíľou nás informovali, aké skvelé štruktúry si už tento ŠTÁT vybudoval. A rovnako ma fascinuje, ako sú maďarský Viktor Orbán s vyše 60-percentnou podporou obyvateľstva a ruský Vladimír Putin s vyše 80-percentnou podporou ruského obyvateľstva "médiami slobodného sveta" označovaní za DIKTÁTOROV, kým psychopatický odpad ako Merkelová a Hollande s podporou plandajúcou sa niekde pri dne - a aj to nafúknutou takzvanými prieskumnými agentúrami - sú plnohodnotní demokratickí lídri.

Žijeme v skvelom svete, ktorý nám stále ponúka príležitosti žasnúť.

Pé es: Turecko sa po nástupe Rusov v Sýrii odulo a nebude vraj potrebovať ruský zemný plyn. Zrejme sa domnieva, že si ho bude pohodlne nakupovať od Daešu, aka Islamského štátu - rovnako ako ropu, ktorú vo veľkom nakupuje od tohto teroristického zoskupenia teraz. Ak má Erdogan šikovnejších poradcov, mohli by mu pošepkať, že kým sa biomasa islamských bojovníkov, rozfašírovaná ruskou armádou, rozloží a začne byť ťažiteľná, on už isto primoci nebude.

Ľubov

Tak toto je Ema,Ecce.Mám vždy taký pocit z Tvojich článkov,akoby sa mi vracala sila.Neviem to logicky vysvetliť.Je to dar,krorý máš.Ale súčasne viem,že neznášaš "adoračné krúžky".Len som Ti to chcela povedať,ktovie,čo bude zajtra. Si dobrá lekárka.

cuckservative

Nechcem robiť diablovi advokáta, ale článok je prebratý z tlačovej agentúry SITA... smetiari ho len prevzali http://imgur.com/1HPGvZi http://www.webnoviny.sk/svet/clanok/1000267-ruske-vojnove-lode-zasiahli-...
edit: porovnanie článku sme (vľavo) so zdrojmi (vpravo) https://www.diffchecker.com/rzazg5cx tá novinárčina je už len copy paste

Norman

veď Smetiaren väčšinu článkov a textov len preberá, to je jasné. Nikto skúsený by si nikdy nemyslel, že myšlienky tvoria hypotekárni batôžkari v Sme - tí iba ideologickú hazbaru distribuujú, sú to len podradní díleri.

To ich ale nijako neospravedlňuje.

Almos Koppany

http://www.jerusalemonline.com/news/middle-east/the-arab-world/syrian-li...
a pre orientáciu
https://en.wikipedia.org/wiki/Free_Syrian_Army
aby som zaklincoval úvahy Slovákov o veľkej politike! :-D

Keď počujem pojem "liberálna opozícia" v Sýrii, idem sa počúrať od smiechu. To dokážu používať "Slováci" ako Duleba a Tkačenko pri svojich hlbokých geopolitických úvahách! :-D

Almos Koppany

Slováci ale nechápu ani mentalitu iných Slovanov, je dobré poznať názory Semitov na Slovákov aby sme pochopili prečo je tomu tak!

Slovanská vzájomnosť sa nám nádherne prezentovala vo V4 a politika Čechov a Poliakov veľmi pekne prezentovala tieto rozdiely. Je interesantné že aj väčšina Rusov aj Semitov pozerajú na Slovákov s ďaleko väčšími sympatiami ako na Čechov a Poliakov!

Sme malá krajina a naše myslenie tomu zodpovedá. Našou taktikou je prispôsobiť sa okolnostiam a neodporovať okupantom. Ale na veľké počudovanie dokážeme meniť myslenie väčšiny okupantov podstatne efektívnejšie ako Česi a Poliaci. Začalo sme takto pôsobiť na Maďarov - náš vplyv na sv. Štefana bol zásadný a tento neskôr kresťanský svätý sa dostal k moci vďaka Slovakom. Koppany (Kopáň) :-D bol hunský pohan, nezvládnuteľný pohanský barbar a bez našej podpory by sa kresťanstvo v Maďarsku nepresadilo. Maďari to neradi počujú, ale je to jednoducho overený historický fakt.

Nie sme národ veľkých gest, hystéria a náboženský fanatizmus sú väčšine Slovákov cudzie. Preto ťažko pochopíme mentalitu vzájomne sa mlátiacich nepodarených Abrahámových synov a keď sa o to pokúsime, výsledkom je strašná naivita!

Ako nádhernú ukážku hlúposti niektorých Slovákov uvediem dva úžasné exempláre:

Predseda Zahraničného výboru Národnej rady SR František Šebej
http://tv.hnonline.sk/rozhovor-tyzdna-147/demokraticka-a-stabilna-syria-...

Keby ste ho poznali osobne, tak poviete fajn inteligentný správny chlap. Ale keď Slovák s jeho "malým myslením" začne mudrovať o veľkej politike, Semiti sa idú popukať od smiechu a Rusov ide trafiť šľak!

Druhá ukážka
Politická mŕtvola Magda Vášáryová
https://www.youtube.com/watch?v=nSjjkjK1HU0&feature=youtu.be&t=27

Afektovaná hysterka ktorej politika udrela na mozog začína meditovať o morálke a filozofii. A zase tu máme problém s našim "malým myslením" - problémy ega a hormonálna nerovnováha spôsobujú, že zdravý rozum pri vyjadrovaní sa k náročným témam sedí v kútiku a iba dodatočne bude vysvetlovať, čo nekontrolované emócie napáchali - vyvádzali na obrazovke!

Paradoxne si ale myslím, že nie My by sme sa mali učiť, ale väčšina Európanov by sa mal učiť od Slovákov naše "malé myslenie"! Stačí porovnať následky najväčších katastrof I. a II. svetovej vojny a komunizmu na území Slovenska a v okolitých štátoch. Slovensko je "oko hurikánu" a príčinou je naše "malé myslenie"!

Ťažko definovať Slováka, lebo sme väčšinou obrovsky zbastardený tým, ako sa Slovenky párili s okupantami. Ale je ti asi nejaký "Genius loci", alebo je to prírodou, alebo je to kombinácia génov, memov a kultúry, ale som rád že som Slovák a s údivom hľadím, ako vyvádzajú naši Slovanskí bratia a nepodarené Abrahámove deti. Ak by som najradšej vystaval okolo Slovenska taký plot, aký postavili v Izraeli a tvrdím, že čím bude na Slovensku menej imigrantov tým lepšie, nech to niekto nazve xenofóbiou, je mi tu jedno. Ľudia ktorí pracovali v krajinách nepodarených potomkov Abraháma (a je ich pomerne veľa!) mi dajú za pravdu.

Bola by škoda pre Európu, keby sa táto naša špecifická mentalita rozplynula v nejakej unifikovanej Európe junkerov Junckera a všetkých tých bláznov, čo sú tam teraz u vesla.

Mám "malé myslenie" a som na to hrdý! :-D

Murkoslav

Nemyslím že Šebej či Vášáryová budú Slováci. Najmä ten Šebej má výrazné mongoloidno-chazarské črty.

Buheh

že z autorovej strany tu ide o veľmi jemnú a rafinovanú iróniu, keď v súvislosti s inkriminovanými osobami viackrát zdôraznil slovo Slováci.

A možno dokonca ani nie je taká jemná a rafinovaná. Veď, ako hovoria bratia Portugalci, "začem bukvy, vsjo jasno".

Ľubov

svoju úlohu určite zohráva duch miesta.Je posiaty kosťami,doslova po nich denne chodíme.

Nie,nebudem teraz spomínať hrob Popradského ,ale skús sa pozrieť na taký termín "ludanická kultúra".My sme takí malí,tichí,veční.

Chápem Ťa.

Almos Koppany

"Liptovská povaha". Jozef Lénart a jeho politická kariéra je krásny reprezentnant. Ešte aj oportunistovi Husákovi liezol na nervy ...

"My sme takí malí,tichí,veční." - presne! :-D Moja stará mama mala termín "voš pod chrastou". :-D

Ema

Niežeby v tom videjku bolo niečo nové, ale aj tak:

WWIII
http://thesaker.is/wwiii-syria-russia-iran-the-new-equation/

nové