Za slušný život

Spoločne za slušný a bezpečný život na SLovensku II

V sobotu 10. novembra 2012 budú mať obyvatelia Bratislavy novú šancu ukázať, že ich záujem o svet presahuje hranice  primitívnych protekcionárskych mafií a že majú o niečo vyššiu hodnotovú úroveň, než len ich malé špinavé peniaze, za ktoré si ich kupujú medzinárodní bankstri. Celé Slovensko bude môcť vidieť, do akej miery je takzvané hlavné mesto naozaj slobodné, a do akej miery len  zbabelo zaleze ako pes pod stôl, len čo naň pán vytiahne bič slovíčiek "rasista", "fašista" a iné rádoby magické šémy. Tieto síce už nikde inde vo svete nemajú silu,  ale mafian v zákulisí dúfa, že stále ešte stačia na prešporských malomeštiakov.

 

 

Je podivuhodné až obdivuhodné, že Dobrovodský je ochotný organizovať nový pochod tak rýchlo za sebou. Samozrejme, v médiach, napríklad v sionistickom Sme, sa za posledných pár týždňov zdvihla kampaň, pomaly každý deň pár článkov o dobrých cigáňoch, o ich peknom rozmarnom živote plnom hrania a tancovania... Proste úpadková kultúra plebsu propagovaná úpadkovými ksichtami bielej populácie, najnovšie článoček o zdegenrovanom pseudoumení Cigáni idú do volieb, podsúvajúcom to, že cigáni sú fajn, len tak trocha iní, haha, mali by ísť do politiky, humor. Je zaujímavé, že predajní autori takýchto filmíkov nenakrútia filmy o serúcich cigánoch v Malackách, o potkanoch a žltačke v cigánskych osadách, o ťažkej kriminalite a lavínovítom raste asociálnej až dementnej populácie  - nie, za tie by nedostali ani peniažky, ani brežnevovské ceny za angažovanosť. Podľa nich je svet špinavý a taký má zostať - toto heslo majú degeneráti šíriť a aj ho šíria, s cielom nakaziť pasivitou a ľahostajnosťou čo možno najviac doteraz mentálne zdravých ľudí.

Takže, uvidíme, či je v ťažkom bahne močiara pri Dunaji nejaký vývoj a pohyb.

 
Grigoriy

Poznal som cloveka, ktory používal takúto vetu, a ked to niekto od neho počul prvýkrát, bolo to naozaj vtipne aj originálne. Tomu, kto mal krátke vedenie, to však vtipne byt nemohlo.

Taky protest proti asocialom v Bratislave je naozaj potrebná aj vážna vec, az príliš vážna na to, aby ten, kto to organizuje, nechapal dôležitosť imidžu. Aky imidž a vážnosť si organizátori vytvárajú, ked na plagate propagujucom ich akciu napíšu:

"PROTEST ZA..."?

Protest je vzdy PROTI. Okrem toho, tie hroziace paste tiez nevysielaju správny odkaz. My Slovania nevieme urobiť ani jeden jednoduchý plagat, nieto ešte nejakú revolúciu. Aj tu jedinú, ktoru si pripisujeme, spravili v našom mene a v ich zaujme Židia.

Na detailoch záleží az natoľko, že, ked nás niekto verejne upozorni, že sme napísali október namiesto novembra, mame sa mu slušne verejne poďakovať namiesto toho, že to narýchlo opravime, a upozorňovaci príspevok "redakcia" vymaze. Aj to pomáha k vytváranie imidžu. Aby sme potom nemali takú situáciu, že hlavny stazovatel proti Havranovmu mazaniu príspevkov na Jetotaku maze príspevky na Nadhlade.

Na záver ti ešte, Norman, odkazujem, že ked na to bude v týchto dazdivych necasoch trochu viac prilezitosti, napisem ti niekoľko slov k tomu tvojmu uzasnemu dielu, ktore sa tu svojho času zjavilo s názvom "csattari aria ..." To, že si to nezačal oslovenim "milé deti", to je to najmenej, čo sa mi tam nepozdavalo.

Zakladne pravidlo písania je pamätať, že naše prispevky môže citat aj odborník, a preto treba zvážiť, či nás nutkanie na pretrcanie sa nakoniec nozosmiesni.

 

Norman

ako to je...

...a preto treba zvážiť, či nás nutkanie na pretrcanie sa nakoniec nozosmiesni.

Aha.

 

PS. Buheheho technický príspevok som ja nezmazal, ale naozaj redakcia (po implicitnom dohovore s ním), pretože už nemal zmysel. Ale sme veľmi radi, že si zas dokázal neustálu prítomnosť a bdelosť, aj aj to, že sa ti po pol roku podarilo nájsť nejakého odborníka, ktorý kdesi čosi dokáže zkritizovať (najlepšie nejakú alegóriu). Ja osobne ti gratulujem.

 

Buheh

keďže je reč o mojom príspevku. Nuž, nie je mazanie ako mazanie. Tu išlo len o pár slov tvoriacich technickú poznámku, ktorá sa nijako nedotýka myšlienkovej podstaty článku, išlo len o opravu dátumu. Ako dlhoročný člen tejto virtuálnej komunity som pochopil a bez výhrad akceptoval čin redakcie, lebo tu naozaj nešlo o cenzúru, ale o vyčistenie priestoru od nepodstatného slovného balastu.

Ľudia sú dnes zaťažení akýmsi právnickým videním, ktoré na jednej strane trvá na až chorobnej korektnosti, ale na druhej strane v tej džungli paragrafov akoby náhodou zabúda na elementárnu spravodlivosť. Tým nemyslím Teba, Grigoriy. Chcem tým len povedať, že za ľudským konaním je treba vždy vidieť predovšetkým úmysel.

Samozrejme, ten plagát je hrozný, neviem ktorý ideový tvorca ho splodil, možno sám pán Dobrovodský, ale skôr to vyzerá na niektorého génia zo skvelých slovenských reklamných agentúr, ktorých intelektuálny potenciál nám dennodenne skrášľuje naše bytie. Ale to nič nemení na podstate toho, za čo ten protest ide byť.

Grigoriy

Na Slovensku sa uz nakopilo toľko problemov, že, ak by sa každému z nich venoval jeden tematický protestný pochod s miliónovou účasťou kazdy den, a každý z nich by priniesol želanu odozvu aj s patričnym výsledkom, možno by sa situácia okolo roku 2035 mierne zlepšila.  Po tých 8400 pochodoch by to uz asi každého omrzelo, a aj vláda by s tým musela niečo robit.

Som si istý, že k takej aktivite nikdy nemôže dôjsť, a teda situácia v roku 2035 uz bude naozaj na kočku. 

Keby sa ma niekto spýtal, kto to všetko má na svedomí, úplne vážne by som povedal VŠETCI, teda takmer všetci. Napríklad, ja nie. Vzhľadom na celkový historicky vývoj sa na Slovensku nikdy nevytvorilo niečo, čomu v Nemecku hovorili volksgemeinschaft. 

Slovensko je naskrz atomizovana spoločnosť piatich miliónov individualit so sotva nejakým dôvodom pre pocit spolupatričnosti. Je to dane tým, že takmer každý dnes žijúci občan Slovenska prežil väčšinu svojho života v časoch devastujucich traum, ktore zanechali nezmazatelne stopy má duši národa. Za posledných 73 rokov sme jeden druhému napachali toľko krívd, podlosti, násilia, zlomyselnosti, lahostajnosti a zakernosti, že sme vsetci vo vztahu k inym cudzincami. Iným aspektom je to, že Slováci nikdy nemali vlastnú aristokraciu ani elitu. Práve dnešok je charakterizovany tým, že sa chamraď všemozne snaží vyplniť vakuum na vrchole spoločenskej pyramídy a pasovat sa na novú elitu. Akosi jej to nejde, a je tým natoľko zaneprazdnena, že nielenže nema čas na riesenie problémov spoločnosti, ale ešte aj zavádzia tým, ktori by možno na to aj mali schopnosti aj záujem. Slováci sú majstri machiavelizmu: dávno prišli na to, že vládnuť na Slovensku môže len ten, kto má posvatenie zo zahraničia: nech to uz bol Hitler, Stalin alebo dnešní eurokomisari. Slovacikovi to nikdy nevadilo, že pochlebovanim sa niekomu silnému zvonka, podlo predbhne v potkanich pretekoch tých, o ktorých sa dusuje, že sú mu to blizni a sukmenovci.


Vlastne som len chcel povedat, že, kedže sa horeuvedene nevzťahuje na nikoho z nás, urobme pre pána Dobrovodskeho zbierku na zakupenie domu niekde ďaleko od Ciganov, aby uz konečne mal pokoj.  Nemôže predsa vo falosnej nádejí čakať do roku 2035.

Zorganizujte to niekto, dajte aspon po päť EUR; ja dám stovku - akože som Grigoriy.

Norman

Áno, Slovensku chýba prirodzená národná spolupatričnosť.

Slovensko nebolo samostatný celok a tak nemá vypestované skutočné elity. Tí, čo sa tlačia na miesta vládnutia, nie sú elity ani náhodou. Ani v iných národoch to samozrejme nie je ideálne, ale Slovensko -vhzľadom na svoju históriu - si elity a iné štruktúry ešte len vytvára.

Pri tom musí vyvrieť a vyhoreť kopa debility a charakterovej škriatkovitost každého z nás.

 

Taká je situácia, Slovensko nie je ideálna a asi dokonca ani nie štandardná krajina a národ - tento proces nik zázračne neurýchli. Slovensko ale nie je ani stratené, má niekoľko dobrých charakteristík, slovenský národ má svoju horalskú húževnatosť atak ďalej ... ale tu neriešime Slovensko ako celok. Cigánska otázka je problém takpovediac externý, ktorý

1. treba začať riešiť, lebo je pod Tatrami naozaj výrazný (a nik iný ho nebude riešiť, skôr naopak, budú nás v ňom topiť)

2. ktorý pomôže vytvoriť to spolucítenie národa, volksgemeinschaft.

 

To je môj názor, to je všeobecný odhad situácie.

Ja neviem, či je lepšie organizovať verejné demonštrácie alebo formálnejšie politické štruktúry alebo zákulisné internetové siete, či je lepšie získavať širokú podporu alebo vyhladaťa  vytvoriť tie spomínané eltné štruktúry - ale v princípe sú to všetko cesty a treba ich oťukať, vyskúšať. Nikdy nie je dopredu známa istá cesta a ani známy správny čas začiatku - ja len tvrdím, že už sa to hýbe.

Pripomínam: Nedopadne to ideálne, nepôjde to ani ľahko ani dobre - ale ... hej, v takzvanom samete sa väčšina spoľahla, že ono to už pôjde same a že iní to vedia lepšie ... TO je omyl. Každý, kto pridá svoj názor a svoju ruku, urobí dobre.Hlavne pre seba urobí dobre.

 

O nič iné v podstate nejde.

gejza

phošli tu sthofku, ja budhem phokladnyk. Adhresa Gejza Bihary, Letanovskhy mlyn.

Buheh

Pospolitosť, komunitnosť, to je presne to, čo na Slovensku chýba, opäť raz máš pravdu, ale neobjavil si nič nové. Žiaľ, taká je realita. Tak sa to stalo, je to dané históriou, kultúrou, mentalitou. Akurát ten zlostný a nenávistný tón, s akým si vždy kopneš do Slovákov, to už hovoríme nie o realite Slovenska, ale o Grigoriyovi a jeho psychickom probléme. Rovnako nenávistne a oprávnene by sa dalo kopať do ktoréhokoľvek etnika, na každom by sa našlo rôznych nectností presne rovnako veľa ako na tunajšom podtatranskom národe s valaškami.

"Keby sa ma niekto spýtal, kto to všetko má na svedomí, úplne vážne by som povedal VŠETCI, teda takmer všetci. Napríklad, ja nie." Toto azda ani netreba komentovať, prostoduchá sebestrednosť, ktorá z tých slov trčí nepotrebuje komentár.

 

Grigoriy

že by ste tomu pánovi ten dom naozaj kúpili. Taku vec by uz ani ti zasrani karieristi, čo tam nedávno bezocivo vytrcali do kamery svoje ksichty, aby si ich eurokomisari všimli, nemohli ignorovať.

To by bolo elegantnejsie a účinnejšie, ako keby ste im všetkým napluli do tých chamtivych ulisnych ksichtov.

Grigoriy

...

Buheh

Prešlo by to veľkým mlčaním. Médiá by nanajvýš napísali, že u nás začína fungovať občianska solidarita ako prejav demokracie a vyzvali by ovčanov, aby v nastúpenom trende pokračovali.

Keď tu človek napíše, že problém je hlbší a spočíva v samotnej podstate tohto zriadenia, tak ho hneď niekto obviní z alibizmu a pokrytectva. Ale podľa mňa naozaj nemá zmysel tu riešiť podobné nezmyselné "projekty", ktoré pomôžu možno jednotlivcovi, ale podstaty sa nedotknú. Lebo položme si otázku, koľkým ďalším rovnako postihnutým obetiam by ste sa ešte zložili na domy?

Pre systém nie je nič lepšie, než keď takáto živelná energia neškodne vyhorí na nejakom nezmyselnom pochode a pri jalových fantazmagorických plánoch.

Buheh

pochode, ale samozrejme, zas tak nezmyselné to nie je. Isteže má vždy zmysel, aby sa ľudia vyvíjali správnym smerom, a zvlášť na zaspatom Slovensku je dobré, keď sa ľudia budia a aktivizujú, nech protestujú hoci aj proti hrzaveniu zemskej osi.

Norman

"Dobrovodský" je prípad, ktorý treba zmiesť zo stola - z hľadiska systému.

Takže, aj štát by mu mohol kúpiť barák (za peniaze zvyšných obyvatelov) a tento problém by sa tak možno umlčal.  Ale to nie je riešenie.

(už sa opakujem, ale chcel som raz s tebou súhlasiť)

Buheh

ale to naozaj nebolo nevyhnutné, čo sa týka súhlasenia so mnou, tak s tým si bohate vystačím aj sám.

Norman

ale nechcem vyzerať, že sa tu stále len hádam.

N

podla toho, ako casto tu vypisujes, casu mas habadej.

 Mozno by si mal este prehodnotit svoj postoj. Samozrejme, mas pravdu, ze podstata problemu je hlboko. Ale ja si nemyslim, ze ten "protest za" je len o Dobrovodskom. Myslim si, ze slusni ludia by mali ukazat (napriklad aj nemlcanim a nesedenim na zadku), ze si nedaju vnucovat normy chamrade, o ktorej pise Grigoryi, jej predstavy o tolerancii, inakosti..... Pretoze niektori  este vedia, ako sa maju chovat, mysliet a akych zasad sa maju drzat. Bud sa poddaju, alebo ....

Treba byt na strane tych, ktorych sa zmrdi boja. 

Buheh

koľko si nájde. Ja tu celkom príjemne relaxujem. Niekedy, keď mám chuť.

Píšeš, že slušní ľudia by mali ukázať, že, atď. Ale otázka je, komu by to mali ukazovať? Hentým druhým? To nemá veľký zmysel, tí sa budú len rehniť, škoda prechladnúť. Alebo sebe navzájom? To áno, to má zmysel, lebo pre budúcnosť bude podstatné, či sa slušným ľuďom podarí vytvoriť sieť, štruktúru, ktorá prežije a vybuduje novú, lepšiu spoločnosť, ktorá sa sama nezahubí na vybývanej planéte. Ale zas si treba uvedomiť, že na spájanie ľudí, ktorí hľadajú alternatívu, sú aj efektívnejšie spôsoby.

1488

ktoré spomínaš prečo ísť alebo nie pekne vyzerajú a nechýba im rácio a logika, hudba sa dá počúvať z muziko-nosiča v teplých fusakloch, no živý koncert má tiež svoje čaro, dôvod prečo prísť môže byť aj takýto:

http://www.cynickaobluda.com/2012/10/velke-finale-pod-bratislavskym-hrad...

nebudeme ťažkí, ani cynickí a napriek vážnym dôvodom "protestu" sa zasmejeme monike my, taká paródia "hentých druhých", to už nezachráni žiadny korporátny brejnwošing v médiách hehe

Buheh

A ináč keď už sme pri tom, ja som vôbec nepovedal, že toho desiateho sa nepôjdem pozrieť.

Len si od toho netreba sľubovať viac, než len trochu zábavy, adrenalínu a dobrého pocitu, že sme niečo pozitívne spravili, asi ako keď zachrániš slimáka na ceste pred tým, aby ho zrazilo auto.

N

Súhlasím 

a ešte pridám citát z českého webu:

Demonstraci a organizátory podporuji ale neorganizuji. Ale nehodlám sedět se založenýma rukama a meditovat o světle či manažerských souvislostech. Celý život pokud to bylo třeba jsem nedrželhubu ani krok ale snažil se dělat co jen mohu. Už se to nyní učit nebudu. Tato vláda sama od sebe nepadne. 

iris

tiez dam 100 euro.

Grigoriy

čo ja mám na mysli, ked hovorím o podlizavej bezcharakternej chamradi:


http://www.youtube.com/watch?v=T-hMst0bTl8&feature=youtube_gdata_player

Jeden obrázok je naozaj viac, ako tisíc slov, a jedno minutove video je oveľa viac, ako dvojdielny roman alebo dvestostrankova studia zo sociologickeho ústavu SAV alebo IVO.

 

nové