Sulík znova v TV: Nemecko je riadené slabochmi a zbabelcami

V utorok bol Sulík zas v nemeckej TV, tento raz v relácii Menschen bei Maischberger. A znova celkom naostro - slová lietali v ostrom tóne a Sulík sa vyjadril, že Nemecko je riadené slabochmi, zbabelcami. Rovnako jasné boli odpovede a pohľady jeho oponentov - nemeckých politikov.

Skráteny zostrih práve so Sulíkovými reakciami (žiaľ, bez titulkov)

Aj keď neovládate nemčinu, mračiaci sa ksicht toho zmrda Ralfa Stegnera stojí za to (určite budete vedieť, koho myslím). Rovnako je pozorhodne symbolický vstup nemeckého pravdosráča z Grécka (11:00 minúta), ktorý tam súkromne pomáha prichádzajúcej invázii - to je stelesnená degenerácia európskeho mužstva. Nechcel sa ten chudák ku koncu svojho vstupu dokonca rozplakať?

Celá relácia ARD je tu.

 

Treba povedať, že Sulík svojimi výstupeniami v nemeckých TV zviditeľňuje Slovensko výrazne. Dobrý je postoj, ktorý vo veci konfliktu civilizácii zastáva. Trocha slabší je spôsob jeho argumentácie - síce energický a odhodlaný, ale predsa len oslabený jeho politickou podstatou. A ani jeho jazyková obratnosť nie je na očakávanej úrovni. Ale nevadí, že šteká do prázdna - hlavne, že šteká a nemecké sračky štekajú naspäť. Dúfam, že ho Nemci budú ďalej pozývať a že postupne Európa pochopí, že si od Slovákov môže dať poradiť (len malý smajl).

Zas pripomínam, že ako je invázna vlna do Európy podnecovaná cielene Amerikou, tak je vedome dirigované najvyššie nemecké vedenie. Na samom vrchu teda nemožno hovoriť o rozhodnutiach zo slabosti či hlúposti - tam sú rozhodnutia zámerne a vedome zločinné. Ale pod touto úrovňou  je naozaj slabošská a zbabelá vrstva aktívnych vykonávateľov, ktorí si neuvedomujú tragickú fatálnosť svojich činov. Nie náhodou podobní našim bývalým komunistom a snaživým funkcionárom SZM (najlepší príklad je bývalý súdruh Fígel, dnes prisratý šušlavý vodca kresťanov). A práve medzi takých patrili aj prítomní v tejto televíznej debate.

To bude treba naberať vidlami a vyhadzovať rovno na hnojisko.

 

 

 

Aman Againsttime

Myslím, že takto raz Sulíka nazval Shooty v jednej zo svojich debilných karikatúr, avšak tento antagonizmus celkom sedí. Sulík je skôr liberál starej školy (mám za to, že tradičné ľavičiarske agendy ako dekriminalizácia marihuany a homosexuálne partnerstvá sú skôr snahou sa silou-mocou vyčleniť ako typická európska liberálne strana v rámci slovenského politického spektra a zaplniť tak chýbajúce miesto), ale zrovna tento klasický liberalizmus - hoci má tiež osvietenský základ - sa dnes už veľmi nenosí. Nemá totiž ten správny populistický akcent a nie je dostatočne rovnostársky. Preto sa namiesto neho už dlhšiu dobu pretláča akýsi mix liberalizmu a (kultúrneho) marxizmu. U nás sa tomu hovorí "pravdoláska" či "slniečkárstvo, v Nemecku zase gutmenschentum - každopádne názov tohto humusu nie je tak podstatný ako jeho ciele a dôsledky.

Ja som mal nedávno na prope preklad o libertarianizme (http://www.protiprudu.org/vyvratenie-libertarianizmu/, ktorý by sa dal zhrnúť do tejto jednej vety: individualizmus áno, ale bez univerzalizmu. Zrovna v libertariánoch je celkom slušný potenciál - určite väčší ako dajme-tomu medzi "pánbičkármi", o ktorých si mi raz výstižne napísal, že budú vždy padať na hubu, pretože majú ruky a nohy zviazané svojimi dogmami.

Norman, správne píšeš, že Sulík je stále príliš oslabený svojou politickou podstatou. Ľudí ako je on brzdí ich nedostatočné pochopenie, že hodnoty, ktoré vyznávajú sú zo svojej podstaty európske/belošské, nie univerzálne. Práve toto je kľúčový bod, pri ktorého uvedomení, sa môžu nakoniec títo fanúšikovia laissez-faire, individuálnej slobody, empirizmu, racionalizmu, spoločností Apple a Google, Ann Randovej, Stevea Jobsa či Sulíka, pridať na našu stranu. :-)

Norman

Vidno, že ani konzervatívno-liberálna aritmetika nikam nevedie, nefunguje.
Sú to len zástavkym, totemy, ku ktorým sa prihlásia v čase politickej pohody, ale keď dôjde ku kríze, tak jednajú úplne inak.
Ide vlastne len o to, že Sulík sa v hlasovaní o Eurovale dostal prvý raz do alternatívnej polohy a celkom sa mu zapáčila. Okrem toho - systém s ním už vtedy relatívne vydrbal, takže politicky nemá až tak čo stratiť.
To je všetko. Všetky ostatné -izmy k tomu nič viac nevysvetlia.

Aman Againsttime

Samozrejme, že v prípade Sulíka to bude s najväčšou pravdepodobnosťou tak, ako si to napísal. Ale bez ohľadu na vnútorné motivácie toho-ktorého politika, tak každý z nich navonok reprezentuje určitý -izmus, ktorý má potenciál pritiahnuť špecifický typ ľudí. Môj text bol viac o Sulíkovych priaznivcoch či potencionálnych voličoch než o ňom samotnom.
Myslím, že mám celkom dobrú predstavu, aký typ ľudí priťahujú, resp. môžu pritiahnuť strany ako SAS (relatívne veľa mojich rovesníkov volilo práve túto stranu - hoci je pravdou, že jej popularita postupom času výrazne klesla i medzi mladými).
V čom vidím určité plus je skutočnosť, že liberálne voličstvo odrazu vidí pred sebou politika, ktorý sa vždy prezentoval ako vášnivý liberál, ako sa háda s "pravdoláskarmi" a z liberálnej, či libertanistickej pozície môže tiež dôjsť k podobným záverom k akým by sme došli i my.

Norman

Veď hej, čo platí o Sulíkovi platí aj o jeho priaznivcoch. Každý si vyberie nejaká -izmus, nejakú zástavku, transparent, oblečie si nejaké sako a nejakého politického zamestnávatela ... ale jeho vnútorné postoje sú často rôzne.

Ale súhlasím s tebou, že títo, čo si obliekajú tričko "liberálov", sú dosť ochotní zmeniť svoje politické nastavenia.
Čo sa týka Sulíka a jeho do určitej miery alternatívneho postoja - je to plus nielen pre jeho voličstvo, keď vidia, ako akýkoľvek vyššie postavený politik zastáva takéto názory. Ono totiž treba zas pripomenúť, že bohužial sa nové názory presadzujú v politike ani nie tak vyrastením nových ľudí, ale prevrátením kabátov starých hoviad. Nuž, ale lepšie, ako nič.

Čo sa týka voličstva - ich priťahuje hlavne lesk a sila ideológii, nie ich samotná podstata. "Liberálna" SAS bola preferovaná, lebo sa identifikovala z pozitívami mocného a BOHATEHO Západu. Pre TO a pre nič iné mladí aktívni blbečkovia volili SAS. (Teraz sa ukázalo za prvé to, že SAS nič so Západom nemá, nič z neho nedostala a nedostane, a za druhé lesk samého Západu prudko padá - tak padli aj preferencie SAS, resp. tá strana sa už sama dávno rozpadla).
To isté platí o kresťanch, ktorí veria moci a stabilite, overenosti metód KDH a ich svetovej sieti. Ale aj tam platí to isté, čo u liberálov - moc kresťanov-katolíkov je v riti, a o moci KDH škoda reči.
V podstate je voličskí základňa "nacionalistov" v tvojom chápaní najväčšia u voličov Smeru - lebo nič lepšie nenašli. Teraz sa trocha zdvíha zo zatratenia Ľudvá strana Naše Slovensko, takže časť bude voliť ich.

Je zaujímavé, ako výrazne prepláchnuté mozgy majú naši prozápadní "pravičiari", že sa už dávno nevrhli do nacionalistickej politiky. Všetci čakajú ustráchaní za čiarou, až keď niekto spraví prvý krok - potom sa zrazu začnú všetci tlačiť a ruvať o nové politcké fleky :-).
Bohužial, tak to bude. Všetci budú nacionalisti.

Ľubov

..tak na to sa špeciálne teším.

Norman

Rusofili oceňujú silu a stabilitu starého ruského dubiska a jeho overenie v storočiach vojen. Jeho nepochybnú územnú veľkosť a ako vidno, dostatočný až avantgardný technický potenciál.
Na rozdiel od predošlých spomínaných (liberálov a kresťanov, ktorí sa orientujú na (momentálne) upadajúce systémy)) platí, že potenciál Ruska v týchto desaťročiach naozaj rastie. Ergo sú na tom rusofili v tomto smere lepšie.

Len pripomínam, že Rusko má iné podmienky a iné pomery, ako u nás a prípadné ruské knowhow a skúsenosti na nás nepasujú. Preto rusofili môžu obdivovať rozrastený dub, aj keď semtam skrútený ale úctyhodný - ale nič im to osobne nepomôže. Dub sa neskloní a neochráni nás a kto utečie do Ruska, ocitne sa v cudzom prostredí, na ktoré nemá stavané žiabre. Rusko je tak ďaleko, ako Čína.

qedstar

Kde sa dáva lajk? Nerád poklonkujem, väčšinou preto, že neni čomu, a informačná hodnota takého príspevku je nulová. Lajky by sa hodili. Máš 2 lajky za tejto príspevok.

Lebo si to napísal presne tak, ako to ja vnímam, len som to nevedel translejtovať do slovenčiny, ale ostalo to steganograficky zakryté v mojej neurónovej sieti.

Rusko nie je pre nás. Smutné je, že oni tam majú systém, aký sa im hodí, ale my tu nemáme systém dobrý pre nás. Číňania sú takí trošku pripečení a asi aj sami tušia, že nemôžu robiť široké ramená. Celkom aj pochybujem, že ich civilizácia to niekam dotiahne pri tomto malomyseľnom prístupe. Ale stále lepšie než fašistický západ.

Keď už sme pri tom (ale to odbočujem od témy), tak rozdiel medzi obyčajnou buzeráciou a fašizmom je práve v tom, že fašisti používajú na buzeráciu svoju vysokú technickú vyspelosť. Čiže tam dochádza k určitému, dosť nechutnému faktu, že technika, ktorá má slúžiť ľuďom, je nakoniec použitá na ich ovládanie. A dáva to tomu predtým nepoznanú príchuť. Takú ... fašistickú.

Ľubov

mala som skôr na mysli takých,ktorí keď zistia,že im to hodí o nejakých 40 euro viac...tak sa nimi stanú.

Ale inak súhlas,nikdy a nikto pre nás prstom nepohne.Buďme bdelí.Rusi,podľa môjho názoru však bratov majú a to sú práve Sýrčania.Volajú ich k sebe spoločné korene.Páleš rozprával v jednej Ariadne o velkom počte zmiešaných manželstiev medzi nimi,napokon,dávam sem fotky Bašarovej ženy https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=asma+al-assad+wedding+photos

bavili ste sa o jeho modrých očiach,potom táto Asma vyzerá celkom ako bežná Ruska.Veď aj Pálešovi jedna tak pomútila hlavu, bolo to v Sýrii a mal 25 ,že sa tam s ňou skoro oženil. On je niekedy taký-všetko povie:-)).V každom prípade o nich hovorí ako o potomkoch Peržanov.To,čo všetko sa za nich vydáva ,čo osiera všetko,kadial ide,to už je niečo celkom druhá vec.

baloo

podľa mňa v ekonomike "liberál" a - keďže je veľmi inteligentný - hodnotovo v podstate konzervatívec. Nikdy mu nezabudnem, že bol jediný, ktorý mal gule vystúpiť proti eurovalu. Pretože to zruinuje budúcnosť jeho detí a hlavne pretože ide totálne proti tomu čomu on verí: trhu. On verí tomu, že "trh" (nech je to už hocičo) sa dokáže samo regulovať, ako aj strom vie do akej výšky má rásť a potok vie na ktorú stranu má tiecť. A preto mu vždy vyletí adrenalin, keď vidí politicky motivované nelogické zásahy do tohoto systému. Mariška a buzíci sú omáčka - presne ako píšeš: snaha o liberálny obraz, povedal by som, že v liberálnych kruhoch to sú také povinné kolá. Ale citujem tiež od neho: "Je načase prestať s prehnanou politickou korektnosťou a pozrieť sa pravde do očí." (http://komentare.hnonline.sk/dnes-pise-150/richard-sulik-invazia-migrant...) Ako vidím, zo Sulíka sa kľudne môže stať úžasný rozumný štátnik bez týchto prázdnych nálepiek, ako pravica-lavica, liberál-konzervatívec. Moje sympatie už získal, pričom ani trochu neinklinujem k liberalizmu - iba k rozumu.

p.s.: z tvojho zoznamu vzorov by som Google vynechal, ja ich oficiálnej verzii príbehu proste neverím, som presvedčený, že celú firmu založili tajné služby a vymysleli ďalšiu báchorku o génioch v tatkovej garáži, ktorí vymysleli úžasný hľadač a úžasne šikovne dosiahli, že sa už dnes nedá ani obísť (a momentálne investujú do robotiky, pofotenia každého kúta Zeme a zmapovania genofondu ľudstva a len šmírujú a šmírujú). Jobs zomrel a Apple dnes... no neviem, na môj vkus sa trochu príliš rýchlo rozšírili tie ájfóny, neverím, že to bola samočinnosť trhu a nejaké menšie a dosť rýchlo ututlané prúserčoke už aj majú za sebou so šmírovaním.

p.s.2: niežeby som bol až taký fanda, ale dodám, že anno dacumál aj Orbánov Fidesz začal v Maďarsku ako liberálna strana...

Náhodný okoloidúci

Problémik je v tom, že na inteligentného a ako-tak prijateľného Sulíka sa nalepili rôzne neprijateľné zjavy, ako napríklad sionistický vulgarizmus Poliačik s prehuleným mozgom.

Sinuhe

zdá sa, že čoraz viac Nemcov sa aktivizuje a dokonca sú tu už v oficiálnych médiách aj výzvy na tichý vojenský prevrat a odstavenie starej komsomolky od moci:

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=124105

a pripájam ešte jeden obrázok privandrovalcov: žena nesie (!) dve deti, jedno ťahá za ruku, je zima a je bosá a vedľa nej kráča črieda "úbohých mladíkov", ktorí sú obutí, vypasení, drzí a nenesú níč. Ajhľa, aké kultúrne obohatenie!

No čo si zaslúži  Soros za zorganizovanie tohto zločinu?

Náhodný okoloidúci

Na fotke je 7 "mladíkov", 6 z nich sa narodilo 1. januára 1995 / 1996. A ako to viem, že práve 1. januára 1995 / 1996? Vysvetlenie je v tomto článku:

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14775-zazrak-80-procent-ml...

Sinuhe

to tu všetko usmerňujú: Juncker wieder mal besofen ...

https://www.youtube.com/watch?v=vFnpZm5vESQ&feature=youtu.be

Norman

(k faktu, že absolútna väčšina imigrantov uvádza stále iné a falošné údaje svojej identite:
"O to ľahšie by mala prebiehať ich likvidácia, veď neexistujú."

To je ale zásadný omyl. Ako hovoril ten komunista, "Nik nechce nikoho likvidovať". To je nehumánne a v pdstate proti duchovnej myšlienke. Tu by som odporučil sa držať Ježišových slov
"Nie ako ja chcem, ale ako ty chceš, otec". Je to proste otcove dielo, ak chcete - ich osud.

Norman

Samozrejme, nič menšie, ako odstavenie Merkelky (a dokonca jej poprava za vlastizradu, ako u Cauceska) a dstránenie proamerických svíň by teraz racionálnych Nemcov neuspokojila. Tu už nejde len o to, zastaviť tok invázie, pretože za súčasného politického systému by už tento počet infiltrátov znamenal AkUTNU OTRAVU KRVI a neskôr smrť. Teraz potrebuje systém horúčku - takú, že cudzie elementy neuveria. A nie len tie nové cudzie, ale aj staré cudzie. Schluss mit lustig.

Ema

zmrdov s rukami vo vreckách, ženušiek a harantov v nekončiacej záplavovej vlne invazistov.

Vo Frankfurter Allgemeine sa tradične sústreďujú na fotografovanie tých častí tmavého hada bez konca, kde sa koncentrujú práve ženy s deťmi - neuvedomujúc si, že to pôsobí snáď ešte strašnejšie ako oduté papule mužov "utečencov", ktorí ešte nedávno u seba doma vraždili.

My tu dôverne poznáme tieto polodementné cigánoidné typy, a preto vieme, kam to povedie. Predstava, ako sa títo učia nemčinu a starajú sa o nemeckých dôchodcov je proste smiešna.

 

V Parlamentných listoch lekár z detskej nemocnice v Motole smutne spomenul, ako Česká republika prijala z tábora v Jordánsku rodinu s ťažko chorým dieťaťom. Len čo sa hajzli rodičia dostali do Motolu, kde dostali príležitosť na plne hradený pobyt v blízkosti svojho dieťaťa, bez slova poďakovania na ďalší deň vypadli do Nemecka. Teraz tam údajne žijú v stanovom tábore - aj s chorým deckom. V rovnakom lágri ako v Jordánsku, akurátže podstatne chladnejšom. Toto je tiež typické - tá drzosť, s akou využijú ochotu, ústretovosť a súcit.

lecce

opereta Juzny potok

Srbi dufali, ze sa zbavia par kosovcanov, ale tito su uz posielani nemcami spat

Náhodný okoloidúci

Definuj Kosovčanov. Kosovo Pole je geografický názov. Kto sú teda podľa teba Kosovčania? Etnickí Srbi obývajúci po stáročia Kosovo Pole, alebo premnožení Škipetári utekajúci z Albánska, ktorým Srbi s úmyslom pomôcť dovolili usídliť sa v Kosove?

lecce

viac asi utekaju skipetari, srbski kosovcania sa tvarami moc nemozu vydavat za syrcanov

Norman

Sulík mal, prirodzene, odozvu. Niektorí nNemci mu, vraj, odkazujú. si štváč a nacista.
Je tam aj video s titulkami.

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/VIDEO-Nemci-odkazuju-Suliko...

nové