Úprimný zvedavec

Zvedavec sa vyjadril k stavu svojho portálu: Je Zvedavec na odpis?

Prosím, najlepšie si to najprv prečítať.

V podstate sa vyjadruje k tomu, že sa pravidelné zhromažďovanie peňazí moc nedarí, že je unavený a že je veľa alternatívnych stránok. Napriek tomu chce pokračovať, čo treba len vítať a podporiť. Napadlo mi, že nespomenul znechutenie zo súdnej šikany, ktorú na neho poštvala sionistická úderka - tá určite tiež prispeva k jeho stavu.

Zdroje sú základná problematika existencie. Podobne, ako portál Zvedavec, zbiera peniaze napríklad aj Clearinghouse. Pozerám na to s rozpakmi. Hlavne pre to, že to vyjadruje slabosť. Ak si politikum nedokáže zohnať podporu ani na internetové stránky, v dobrom zmysle slova sa pýtam, aké sily za ním stoja? Nik silný a bohatý? Žiadna organizácia? Žiaden kultúrny či aký fond? Azda by už bolo na čase, aby sa na tieto myšlienky našli seriózne zdroje.

Pritom je zaujímavé, že Zvedavec fungoval už za čias, keď priestor na webe ešte stál seriózne peniaze. Vtedy to zrejme platil Stwora sám, za čo si zaslúži - bez preháňania, úctu. Dnes by ho komunita mala podporiť hlavne v jeho súdnych sporoch - tie určite neboli lacné a NIE sú to jeho osobné spory.

 

Ten ďalší bod bol všeobecne charakter stránky a jej zaradenie medzi inými. To je to, čo si musí ujasniť každý. Stwora vyzval ľudí, nech sa vyjadria a nech si povedia, ako by čo malo byť. Uvidíme, či bude spokojný s reakciou.

Ja skôr rozmýšlam nad tým, že Zvedavec je, zdá sa, už celkom orientovaný na preklady a že vlastných autorských textov je tam pomenej. Ostatne, na webe sa všetko kopíruje, po uvedení zdroja je to vraj OK .. no hej, súhlasím, ale kam takto dospejeme? Výber výberov :-).

 

Myslím, že internetové filozoficko-politické portály stále nedospeli do nejakej ustálenej optimálnej formy. Stále je to hľadanie - a to je dobre.

 

Zvedavec je jeden z najstarších alternatívnych portálov a mal by pokračovať.

Ale to je ich vec, je to český portál. Ako je to vlastne na Slovensku?

Neviem.

 

N

tv ina končí

http://www.tvina.sk/index.php?program=1&video=2674

je mi to ľúto 

Norman

aspoň približne, prečo končia.

To sú pod tkým tlakom, že ani to nemôžu?

Ten Huďo vydržal dosť dlho, ono žiaden systém nie je až taký všekontrolujúci, aký by chcel byť, ale ako vidno, snaží sa.

 

Norman

Díky za tip, Slovan,  to sitko Riddle zdá sa funguje lepšie, ako tá obrázková captcha (i keď sa mi nechce veriť, že tá nefunguje, stále som jej dával šancu a ona znova a znova zlyhávala).Už aj tie programy sú ako ľudia, hrôza.

Ešte síce sa ozval jeden staro prihlásený umelý užívateľ, ale fakt vidno rozdiel.

Vidíš, a za takúto lajdácku robotu ma nik neskritizuje, tu by to bolo výnimočne oprávnené :)

 

PS. Neviem len, či som tam nedal priťažké otázky (dve), či to nevyselektuje aj ľudí  :).

nové