USA vyšli s farbou von

USA požiadali Rusko, aby v Sýrii neútočilo na odnož Al Kajdy s názvom Front an-Nusra. Inými slovami, aby ruské letectvo nelikvidovalo genocídnu islamistickú verbež, zozbieranú od Čečenska po Veľkú Britániu.

Miestni zmrdi zo slovenského chápadla korporátnych médií nám hneď aj vysvetlili dôvod: aby sa preboha nestalo, že ruská armáda pri náletoch zasiahne ešte umiernenejšiu opozíciu.

Pre nás z toho vyplýva len jedno. Opäť a znovu sa potvrdilo že USA sú - tak ako vždy vo svojej chrontavej krvavej histórii - ochotné spojiť sa s tými najväčšími zabijáckymi beštiami.

Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na bezočivú americkú požiadavku reagoval diplomatickým slovníkom. "Budeme ešte efektívnejší a tvrdší."

Bodka.

 

 
slaven1

Ruský samovražedný atentátnik vrámci hybridnej vojny zaútočil v Poľsku na konvoj USA smerujúci do cvičenia Anakunda-16:

autonehoda amerických vojakov v Poľsku

slaven1

Ej, ale si robia zo Spojených štátov "prdel":

- ISIS* claims responsibility for Orlando mass shooting

- Deadliest mass shooting in US history: 50 dead, 53 injured in Orlando gay club massacre

*ISIS = ISRAELI SECRET INTELLIGENCE SERVICE (sranduje sa naprieč internetom)

Dusanbe

svetové politické celebrity, ako spoločne pochodujú Orlandom oblečení v tričkách :
"Je suis gay !"

Ľubov

po nich,uvidíš.Koho sú to voliči,títo farební občania z Orlanda? Stáva sa zo mňa cynik.

Buheh

Tak to už je ten koniec sveta naozaj blízko.

Náhodný okoloidúci

Situácia, kedy privilegovaný moslim postrieľal 50 privilegovaných buzíkov, mi pripomína známu dilemu "Čo urobíš, keď uvidíš, ako chránený živočích žerie chránenú rastlinu?"

Nie, neočakávam, že by v USA mohlo dôjsť k posunu hierarchie hodnôt smerom k duševnému zdraviu. Na to nemajú mentálnu kapacitu. Naopak, stále budú sami seba utvrdzovať vo svojich bludoch a omyloch a vnucovať ich ostatným ako normu.

Ľubov

"Čo je zhnité,nech odpadne,a to,čo je zdravé,pevné,nech ostane",asi neuhádneš,kto tieto nadčasové slová (a kde)povedal.
Inak,musia mať dobre zamotané hlávky,naše osobnosti,na koho teraz ukázať:ten je na vine.Myslím,že sa izolácia bude stále viac prehlbovať,kto z nás by mal vôbec dosť síl,ísť medzi nich. Aha,veď Ty si ani ako špeciálny agent nechcel skúsiť .Nech si žijú,robia si festivaly,píšu články,potom si ich čítajú,tam,medzi svojimi. V ohrade.
A my buďme medzi svojimi,iný nápad a riešenie nemám.

ps. Škoda,že sa dlhšie neobjavil Baloo.Rada by som sa ho opýtala,či na festivale v Budapešti-Sziged v auguste,aj maďari postavia minaret,a či aj tam je tolko sorošovcov.
No a môj typ pre Teba,stále je tu predsa festival halušiek v Tureckej 15.júla :-)

Satan Šofér

ale mám pocit, že iba citoval niekoho a nemôžem si spomenúť koho!

Ľubov

bol vtedy v najlepšej forme, niekedy okolo 69 teho,jeho nepopularita sa ešte len začínala. Výrok bol potom často parodovaný komikmi,keď odvaha zlacnela.Ale čo je na tom smiešne v skutočnosti? Potom je aj pravda smiešna.
Zvláštne je,že Gusto tak nejak unikol....počula som názory,že murári si za sakrálne obete vyberali radšej národom milovaných,Štefánika na začiatku a Dubčeka na konci. Aby to malo nejaký efekt,veď uvidíme.
Aký má zmysel hodnotiť súčasnosť,keď stačí pár desiatok rokov a všetko je inak.
Nie som žiadny filozof a ani politike sa nevenujem,ale toto som si už všimla aj tak.

Satan Šofér

ako všetci prezidenti v tejto krajine. Pamätníci vymierajú, napíše niekto životopis napr. pod názvom "Dvaja prezidenti" Tisa a Husáka?

V krajine medzi svomi mlynskými kameňmi (bláznivými násilníckymi národmi a jedným národom opičiek podrazákov) sa nedá robiť morálna politika. Nedokážeme objektívne zhodnotiť ani Štefánika, a to uplynulo viac ako storočie!

Na Slovensku (a vo svete všeobecne tiež) milujeme rozprávočky viac ako pravdu. Tvárime sa, že študujeme históriu, ale práve preto že v týchto roprávočkach je viac emócií ako skutočnej pravdy, nemôžeme sa z nej poučiť!

Dr Husák bol mimoriadne inteligentný a vzdelaný pragamatik. Podobne ako Tiso bol odsúdený hasiť požiare, ktoré založili susedia a jeho menej inteligentní predchodcovia vo funkcii. Morálka išla bokom, zachraňoval národ z veľkej sračky. V tom sú si Tisom veľmi podobní a preto si ich viac cením ako Beneša a Dubčeka.

Ľubov

pokial si teda,úprimný,v čo dúfam.
Rozprávočky.Mrzí ma,že som sa mohla viac pýtať,kým pamätníci ešte žili. Pán V.mi však stihol povedať,ako bol 16 ročný,v roku 1936 na omši Adreja Hlinku v B.Bystrici.V tom kostole na námestí.Bol to chudý,vysoký starec s orlým nosom,mne pripomína na fotkách Ramzesa II.,alebo nejakého indiánskeho šamana.Jednako,keď vyšiel z kostola,mládež,chlapci v bielych košeliach a čiernych nohaviciach v istej bázni ustúpili.V.bol medzi nimi.Hlinka potom zdvihol ruky a zvolal" Čo sa ma bojíte,černokňažníka čierneho"To sa ale usmieval . Vtedy mládenci k nemu priskočili a vzali ho na plecia a tak niesli dolu námestím. Bol taký populárny,že o dva roky na jeho pohreb prišlo 100 000 ľudí. Vladimír samozrejme tiež,so svojim otcom.Ešte som sa ho spýtala,ako to všetci tí ľudia vedeli,bez novín,bez médií. "Vedeli sme to",povedal lakonicky.

Satan Šofér

ktorí boli k obom týmto pánom veľmi blízko. Žiaľ sú už po smrti a moje spomienky na spomienky nemajú historickú hodnotu.

Poviem to takto:

Nie sú to moji favoriti, ale chápem bremeno, čo si zobrali na plecia. Práve preto, lebo som mal možnosť vidieť "do zadného dvora politiky" na jej samom vrchole, vyhýbal som sa a budem sa vyhýbať politike ako čert krížu! :-D Keď sa chceš obetovať za národ a ťahať horúce gaštany z ohňa, poriadne sa morálne popáliš a národ Ťa z vďačnosti ešte aj obserie ...

Vďaka tejto osobnej skúsenosti som okrem ROH nebol v ničom (ani SZM, ZČSP) a 2 x som odmietol prihlášku do KS! Ľudia ako Fígeľ a Miklóš veľmi chceli (mám to od ľudí čo ich poznajú ako staré schody) a boli by sa posrali od šťastia, keby im to členstvo v strane niekto ponúkol. Ja som sa skoro posral od smiechu z toho akí boli sprostí, že mi to ponúkli! :-D

"Politika je panské huncútstvo" - hovorí jedno múdre porekadlo.

Ľubov

Bolo by to naozaj zaújmavé,posedieť si nostalgicky nad starým albumom,žiaľ,nebude na to vhodný čas. Už o pár dní je to referendum v GB a ak má Pjakin pravdu,prejde,pretože Nikto potrebuje zachovať Windsorov,no,celú tú rodinu od Viktórie. Potom by mal nasledovať pôvodný plán s č.p.,ale nie v nejakých smiešnych tisícoch. Ale to je už pre mňa tenký ľad,rok 2017. Taká blízka budúcnosť a nič nevieme.

Norman

V akom zmysle "prejde"? Bude brexit alebo nebude - aby som vedel, čo presne Pjakin predpovedá.
"Nikto potrebuje zachovať Winsdorov" ... tak tomu tiež nejak iste nerozumiem. Prezývka "Nikto" je dosť nešikovná prezývka.

Ľubov

alebo možno aj nie:). Od konca.Že nerozumieš,kto je Nikto,je úplne v poriadku,je to môj osobný termín technikus.Nepoužívam zabehnutý GP. Veď to nikto nevie,kto je to.Predstavujem si To,ako nejakú entitu bez emócií,ktorá však čertovsky veľa vie.No, hehe,presný môj opak. Veľa emócií,ale viem málo,Aspoň tú ruštinu som sa mohla lepšie naučiť.Mohla by som sa teraz opýtať priamo Pjakina(populárny proruský politický prognostik),ako to vlastne myslel s tou britskou kráľovskou rodinou,že ju treba upratať do bezpečia.Ale veď už o pár dní sa to vykryštalizuje. Určite je to sila kontinuity,500 rokov nezávislosti od Vatikánu,význam toho sa možno iba prejaví ,ale určite tam bude ešte niečo oveľa dôležitejšie, v čom je v skutočnosti cena tej rodiny. Len jedno nechápem,prečo si to tam nechali tak zaniesť moslimami a teraz referendum. Príde mi to ako s krížom po funuse.Pjakin naznačuje,že bude platné,že Británia z EÚ odíde.Horšia je druhá časť tej prognózy,ak to vyjde,mala by nasledovať intenzívna náplava do Európy . Na dôsledky nechcem ani pomyslieť.

Norman

Mne už títo prognostici pripadajú skoro ako keď Prasiatko sem dá svoje veštby z gule.
A o ruských to platí rovnako, ak nie viac.

Takisto chcem pripomenúť, že "konšpiračné teórie", teda modely operujúce s Globálnym prediktorom, atraktorom a podobne, sú vo svojom všeobecnom znení prirodzene pravdivé (lebo sú tak všeobecné). Ono existujú vždy nejaké atraktory a dokonca aj prediktory (v zmysle že sú to subjekty skúšajúce predikovať až ovplyvňovať budúcnosť). To je rovnaká pravda, ako že existujú systémy, sily, vektory a čokoľvek podobné.

Ale.
V tomto období sú to teórie príliš optimistické, pretože predpokladajú, že sa to prediktorom aj darí či bude dariť. V tejto fáze to prestáva platiť, to darenie sa. Nikto nevie, čo je pre neho dobré. Nikto nevie, čo by kde by mal zatlačiť a kde ubrať. Nikto nevie, čo sa bude diať.

To samozrejme nepopiera, že zdrojom energie a pohon vecí je hlavne bachor prediktorov, kde nahromadili "mega mega energie", ktora sa teraz bude uvoľňovať. Pomaly, alebo rýchlo. Skapínajúci kôň sa, obávam sa, bude naozaj riadne trepať.
A, samozrejme, neznamená to, že skape - rozleje sa na kolomaž a z neho vyrastú nové hydry (len aby ma zas nejaký už našťastie duchom neprítomný debil neobvinil, že šírim predpovede o skorom definitívnom víťazstve). Víťazsvo bude, ale nikdy nie definitívne.
A tak je to dobre.
Veď čo by ľudia robili zajtra a pozajtra?

Ľubov

Už sa všetci,vrátane prediktorov,môžeme iba pozerať...a aj to nie je isté,či oči sú ešte stále orgánom zraku,takýto bordel si nepamätá asi nikto ,tak to je ten skapínajúci kôň.

Dve veci :obraz zlievajúceho sa slizu na stole (Ty hovoríš o kolomaži) sa objavil aj v MK,to bolo také silné,že som si to zapamätala,aj tú knihu mám doma,možno to mám aj podčiarknuté .Áno,deň Pabiedy je vždy iba dočasný,napokon,sami rusi hovoria,že nikdy,nikdy im nedajú pokoj.
Druhá vec je,že možno aj Prasiatko iba blafuje. Vieš čo,dúfam,že aspoň nejaké tie zdravé inštinkty nám ostali,napr.,že sa už nedokážeš pozerať na Hríba ,to je nádejné znamenie.

Norman

ja samozrejme nepredpokladám, že je naozaj také, ako sa prezentuje, že samo verí tomu, čo tu píše. A vždy je to len maska.
Ľudia sú vždy iní. Iní, ako vyzerajú. Iní, ako si o sebe myslia.

Čo sa týka nepozerania na Hríba - som nevedel, že už pôsobím tak beznádejne.
A nie je to skôr naopak, že nepozeraním som sa vzdal všetkých nádejí ( a ochoty, že tomu azda nejako pomôžem)?
Bohvie.

Norman

Na to je dobrá ta spätná väzba, že ukáže, kde došlo k určitému nedorozumeniu, posunutiu zmysle. Keď sa mi vrátila tvoja formácia v zmysle, že "sa už môžeme len pozerať" - tak ma to zaujalo, tak som to azda nemyslel - zrejme som sa niekde zle vyjadril, alebo musím poopraviť svoj postoj.

Sme len v inej fáze.
Analógia - taký trocha nerealistický príklad. Najprv sa strom vytína a snaží sa nasmerovať , aby padol tým správnym smerom. Ale keď už padá, ba priam sa začína šmýkať dole kopcom, nemožno ho už smerovať - ale je kopa inej akoby práce, ktorá sa dá robiť.
A to slovo "práca" treba chápať tiež ináč, ako je v krajinách dlhodobo zotročených zvykom. Táto "práca" nie je žiadna otrava, ale prirodzená radosť.
V žiadnom prípade si tú radosť netreba nechať zobrať, nechať si tú príležitosť ujsť. Pod žiadnou zámienkou. Veď poznáme tie bývalé heslá, ktorými mnohým pokazili zábavu: "Nie sme ako oni", "Nechceme násilie" a podobne, dnes napríklad "Len žiaden extrémizmus" a mnohé iné.
Takže žiadne pozeranie, ale veselú zábavu prajem.

Satan Šofér

je vždy dobré čítanie, podobne ako nebohý Chelemendik. Ale v ruštine, lebo niektoré preklady zo serverov v ČR sú zúfalé!

Ak by si hrala šach, tak by si pochopila, ako dôležité je pochopiť psychológiu (i keď iba potencionálneho) súpera. Okrem Dostojevského je aj Pjakin dobré okno do duše niektorých Rusov - "narodnikov".

Čítam a počúvam/pozerám, okrem iného preto, aby som si uchoval ruštinu. Mám podozrenie, že jeho vyjdrenia o brexite boli zle preložené. Čítal a počul som už toľko zlých prekladov, že mi tá tvoja interpretácia Pjakina nesedí. Môžeš mi dať odkaz na orginál ruský text?

Ľubov

Ak počkáš týždeň,zoženiem to. Ten človek,náš zdroj je momentálne preč .

Ale čakala som,že práve Ty sa budeš informovať na zdroj.Dostaneš ho,ale neskôr.
ps.Nezdá sa Ti,že to začína byť trocha ako z Dana Browna? :)
ps1. A čo Slavjanofili,myslela som,že k nim patrí Pjakin a celé to krídlo Altaj.Ech,asi predsa len pôjdem variť.

Satan Šofér

a ako som vysvetlil, na Altaj chodím sporadicky. Hľadal som to tam cca 30 minút, potom som mal iné starosti.

Satan Šofér

Keby to nebolo (pre mňa) tak ďaleko, zobral by som teleobjektív a fotil by som ako divý. Lebo sa tam budú dať urobiť pekne absurdné fotografie, vystihujúce bláznovstvo organizátorov. Ale investovať energiu do politicky nekorektných a teda neuverejniteľných fotografií ... ? :-D

nové