Do pekla s kaviarňami. Zeman zatočil s kreténmi tak, ako ešte nikdy.

Parlamentní Listy otvorili svoju webovu televíziu a začali skutočne bombasticky - rozhovorom s prezidentom Zemanom. 

Zeman doslovne rozstrielal "Pražskú kaviareň" tak, ako ešte nikdy. Podľa mňa doslovne postavil na odstrel túto špecifickú vrstvu podvodníkov, ktorí ako pleseň či burina preliezli všetku intelektuálnu vrstvu a doslovne ju udusili. Je načase ich vykoreniť.
Samozrejme Zeman nie je sám o sebe spúšťacia zložka - podstata je v tom, že taký čas už naozaj dozrel - a to nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku.
Čas dozrieva vždy, keď uzurpátori moci začínajú prudko slabnúť. A ako sa to dá zistiť ? Nijako ináč, jedine skúšaním.  Vždy vyskúšajte niečo, čo zmrdov musí naozaj bolieť. Obrazne povedané -pravidelne im dupnite na malíček. A keď sa už nebránia - vtedy čas dozrel aj na ďalšiu akciu.
 
A nikdy si nedať nahovoriť - že "nie sme ako oni", že už stačilo a že nechceme násilie. Pozor, pozor - chceme. Nech si nik nedá nahovoriť, že žijeme v utópii.
 
Celý článok a video
Satan Šofér

popisuje procesy, ktoré politológ Klíma podrobnejšie popisuje v knihe
http://www.knihcentrum.sk/od-totality-kdefektni-demokracii?gclid=CMrxmon...

Samozrejme Zeman zjednodušuje v štýle "petice - jepice" :-D a samotný Klíma nedokázal prekročiť prísne stráženú hranicu politickej korektnosti.

Ale na Slovensku prebiehajú podobné procesy v ešte brutálnejšej forme, lebo mediálny priestor ovládli vyslovení somári a o našich politikoch je sa tu škoda zmieňovať. Stojí za to sa k niektorým myšlienkam tejto knihy vrátiť a aplikovať ich na naše surové pomery krčmy IV. cenovej skupiny.

Ako ukážku nekonečnej blbosti a arogancie našej kaviarne odporúčam pozrieť si reprízu včerajšej Tmy pod lampou Suchohríba na tému NATO a informačná agresia Ruska na Slovensku. Ja viem je to masochizmus, ale stojí za to!

"Ešte sprostejší, ako sme dúfali", zaradovali sa kompetentní na Ruskej ambasáde.

Norman

Je jasné, že tá kniha je poiiticky korektná, pretože už názov predpokladá, že jestvuje nejaká iná, lepšia, fungujúca demokracia.

Na Hríba sa už pozerať nebudem, to už nie :))som len ako tak zvedavý, kto týchto starých debilov nahradí.
A či ešte vôbec niekto.
Ale ja by som ich nepodceňoval - oni sú ako krompáč - síce tupý, ale na špinavú hrubú robotu dobrý. Oni sami a dobrovoľne neodídu ....

Satan Šofér

a okolo čoho obchádza aj Zeman ako okolo horúcej kaše?

Klíma používa prístup Wofganga Merkela keď rozoznáva tri úrovne sociopolitického systému :
1. Vládny systém (tri vetvy štátnej moci - legislatívu, exekutívu a súdnictvo);
2. Subsystém sprostredkujúci spojenie medzi spoločnostou a štátom, reprezentovaný najmä politickými stranami a záujmovými skupinami;
3. Občiansku spoločnosť a politickú kultúru krajiny.

Je dôsledne nesystémový, ako keby napríklad sociopolitický systém Slovenska, dôležitého ako prd vo Vesmíre, bolo možné izolovať od veľmi silných vplyvov zo zahraničia (zo všetkých svetovývh strán).

Na vládny systém je možné zaútočiť nie priamo (ako sa robilo kedysi a viedlo to k vojne). Netreba zaútočiť ani priamo na politické strany, i keď aj to sa už deje veľmi sprostým spôsobom. Treba rozložiť občiansku spoločnosť tým, že ju nahradíme jej simulakrom, t.j. fiktívnou občianskou spoločnosťou (ktorú vraj reprezentuje Zemanova kaviareň a opatrne spomenuté think-tanky). Vytvorenie reálnej občianskej spoločnosti je možné rozložiť aj za pomoci sviniarov presstitútov, systematicky znechucujúcich ľudí vytvárať reálne vlastné záujmové skupiny.

V postkomunistických krajinách boli tieto útoky vedené za pomoci zahraničia, financované zahraničím, zahraničie dodalo aj ideologickú kamuflážnu sieť.

Samozrejme aj Rusko si celkom pochopiteľne prihrieva svoju polievočku, nebohý Chelemendik a jeho server boli ukážkový príklad. Ale dôležité sú proporcie!

AK sa dnes niekto obáva informačnej invázie Ruska, mal by sa najprv objektívne pozrieť, čo sa tu dialo nie jedno desaťročie! Počet a vplyv médií. Niekto sa zdráha pochopiť, že efektívnosť propagandy Ruska nespočíva v jej kvantite, dokonca ani v kvalite, ale v nekonečnej blbosti neužitočných idiotov ako Hríb, Masažnikov, Kusý, Peter Zajac, Ján Oravec, Kičina, ... atď. a úbohej úrovni médií, ktoré ich publikujú!

Vrazli do nich obrovské množstvo peňazí (pokojne môžeme hovoriť o miliardách US $ a výsledok? Volebné fiaská politických strán, ktoré podporovali títo idioti napríklad v krajinách V4! Niekto musí predložiť účty, bilanciu tým, ktorý reálne financovali týchto Niktošov! A tak sa do súvahy zavedie "bulharská konštanta", poriadne zveličená propaganda Ruska.

Rusi sa musia rehotať na plné kolo a tlieskať - nech podporujú ďalej týchto idiotov! :-D

Pjakov má v jednom pravdu - na politiku treba pozerať v jej globálnom kontexte a nie ako umelý izolovaný systém, ako keby o Slovensku rozhodoval pavilón bláznivých opíc, čo sa presťahoval zo ZOO do NR SR ...

Norman

Príťažlivosť Ruska spočíva v ceste, ktorú si Rusko v poslednom čase mohlo dovoliť, a ktorú si, zatiaľ, nemôže dovoliť a nedovolí žiadna krajina v Európe (i keď niektoré sú už blízko).
Rusko nemusí klamať ohľadne smeru, ktorým kráčam, jeho propaganda je maximálne tak nejaké to preháňanie svojich úspechov.
Naopak, anglosionistický Západ klame v zásadnych otázkach, v tom, na čom je jeho systém vraj založený a kam vraj smeruje. To je fatálny problém Západu a zákonite bude musieť priznať svoje klamstvo - alebo sa katastroficky zrúti.

Čo sa týka Chelemendika, tak ten bol len nezakrytý priateľ svojej domoviny, takže radiť ho medzi týchto špinavých a pokryteckých prosionistických podvodníkov si principiálne nezaslúži.

Satan Šofér

i keď pohnútky Chelemendika boli vlastnecké a dokonca verím, že mal Slovákov rád.

Príťažlivosť Ruska? Aj teraz mám pri posteli knihu v ruštine, Dejiny Ruska od A.N. Sacharovej. Vynikajúca a pomerne moderne napísaná kniha, I. a II. diel. Mám veľa ruských kníh, čítam občas ruskú tlač, pozerám na servery.

Moja rodina má s Rusmi svoje skúsenosti. S Ruskými partizánskymi veliteľmi, čo úplne zbytočne ožratí poslali na smrť mojho strýka a páchali zverstvá pred a počas SNP. S "osloboditeľmi" čo kradli, lúpili a znásilňovali, ja osobne s okupantami v roku 1968. Bol som s nimi v kontakte veľmi blízko, som zachytený na filme a dokonca jedna fotografia, na ktorej sú zrolované noviny vopchaté do ústia protilietadlového 23 mm dvojčaťa vznikla na základe môjho drzého nápadu.

https://paulinescookbook.files.wordpress.com/2013/08/uncle-andy-loking-a...

Ten sopliak pod tou dvojkou na tanku som ja. :-D

http://blog.sme.sk/blog/7655/121102/14.jpg

Aj na tohto idiota sa dobre pamätám ...

http://4.bp.blogspot.com/-Rxgu_uyo-kg/UDNgK_qWfpI/AAAAAAAAJoE/F7JcQYzeRU...

Keď títo idioti začali strieľať na vežu kostola Milosrdných bratov, stál som niekde blízko cca 2 m mimo záber vpravo. Niektoré problémy musí človek zažiť na vlastnej koži ...

Mne nik nemusí vysvetlovať tú horšiu stránku Rusov ...

A napriek tomu som za to, aby sme rešpektovali ich záujmy a rusofóbov považujem za trápnych hlupákov (alebo pokrytcov oportunistov, ochodných za peniaze okydať aj vlastnú mater)!

Ak má niekto také dejiny, aké malo Rusko, musí byť nevyhnutne paranoidný. Už pri vzniku Kyjevskej Rusi Poliaci sa snažili rozdeľovať a panovať tým, že poštvali proti sebe Kyjev a Novgorod.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_I._(Kyjevsk%C3%A1_Rus)
https://sk.wikipedia.org/wiki/Boleslav_I._(Po%C4%BEsko)

Boje o trón Kyjevskej Rusi

"Prvú vojnu o kyjevský trón (1016) vyhral Jaroslav I., hoci jeho brat sa nevzdával a ešte dvakrát (s Pečenegmi a s vojskom Boleslava I. Chrabrého) zaútočil.

V roku 1018 zať Sviatopolka I. s pomocou Boleslava I. Chrabrého porazil Jaroslavove vojská pri brehoh rieky Bug a obsadil Kyjev. Boleslav I. sa v ňom pokúsil získať trón, ale nahnevaní Kyjevčania začali poľskú armádu vraždiť. Boleslav I. bol nútený z mesta zutekať a nechať Sviatopolka I. ďalej bojovať samého.

Jaroslav I. po druhej porážke chcel utiecť z krajiny, ale novgorodčania ho presvedčili, aby znova bojoval o trón proti Boleslavovi I. a Sviatopolkovi I.. Na jar roku 1019 teda uskutočnil novú vojnu proti Sviatopolkovi I. a po jeho víťazstve v nej (ako vyznamenanie za víťazstvo dostal titul Veľké knieža kyjevské) a smrti svojich bratov Borisa a Gleba (1015 a 1017) sa pre istotu na istý čas utiahol do Novgorodu, kde ho v roku 1036 na novgorodskom tróne vystriedal jeho syn Vladimír Jaroslavič."

Národ s takouto tisíc rokov trvajúcou históriou má snáď právo na poriadnu dávku paranoje ...

Majdan je pre Rusov reálna hrozba, Odesa nočná mora, Krym riešenie, ktoré prijali ako reakciu na hrozbu občianskej vojny v oblasti, kde žila väčšina Rusov. Polské vybľakovanie s ohľadom na svinstvá, čo si navzájom Rusi, Ukrajinci a Poliaci urobili, im pochopiteľne lezie poriadne na nervy.

Ľubov

Knieža Vladimír https://www.youtube.com/watch?v=szb_3IefNEE je už starší,kvalita dúfam príjemne prekvapí,pokial si to pozriete.

Satan Šofér

a výchovná. Škoda že nie som dieťa ... :-D

Norman

Je predsa rozdieľ, ak sa niekto hrá na niečo veľké a ušľachtilé (humanita a sloboda), a pritom je to zákerný podliak slúžiaci len svojej mafii... a ak niekto otvorene hovorí o svojichhodnotách.

Čo sa týka príťažlivosti - je reč o aktuálnej politickej popularite, nie o celkovej kultúre alebo celej histórii danej oblasti či mentalite tamojších ľudí.

Ale ak by som mal hodnotitľ úspechu rôznych ríš, alebo bol ich nadčasový poradca, neviem čo by som ohodnotil viac ako projekt, korý získa v podstate najväčšiu časť zeme obsahujúcej všetko potrebné, mimo vysychajúci rovníkový pás, s kultúrou a rečou, ktorej ostatní nerozumejú a teda sa do nej nepchajú, so spôsobom života, ktorý iní nedokážu prežiť a so zbraňami, ktoré su stopercentne smrtelné pre akúkoľvek inú ríšu. Toto všetko zhodnotiac, tak si neviem predstaviť efektívnejší a úspešnejší projekt.

Ľubov

projektov,no to naozaj je komplexný záber.Všimni si napr.túto prácu,koho,možno tiež agentov,ktovie ?
https://www.youtube.com/watch?v=GXH0rch5sJc ide o to,že tá žena je arménka a on rus.
Asi,som si istá,že tam je nejaký politický kontext,nepoznám až tak podrobne reálie a čo tam všetko škrípalo.Ale po takomto duete,kde zrejme pôsobia aj nejaké vysokofrekvenčné tóny,ktoré ovplyvňujú psychiku(ľudia fascinovane počúvajú) si neviem predstaviť,že nenávisť sa tým stráca.
A teraz naši sociálni ( v kontexte európski) inžinieri.Príde na pódium muž v ženských šatách a on-zvíťazí. Práve to je jeden z dôvodov,že situácia je taká,ako popisuješ.
Krásy niet v tejto našej ríši:(.

Satan Šofér

https://en.wikipedia.org/wiki/Conchita_Wurst

http://slovnik.azet.sk/preklad/nemecko-slovensky/?q=Wurst

Obscénnosť buzeranta ešte aj pri voľbe mena. Tak toto nám servírujú ako postmodernú "kultúru" pre masy! :=D

Oni sú iba somári Niktoši Asociáli, s týmto sa u Slovanov nepresadia. Ale na vine je informačná vojna Ruska!

Náhodný okoloidúci

Zara je Kurdka, ktorej rodičia ušli z Iraku do Arménska a odtiaľ do Leningradu, Dima Pevcov je údajne ruský Žid. Zara bola jezídka, ale prestúpila na pravoslávie. A zrejme prekvapujúco veľa ruských Židov sú ozajstní ruskí vlastenci.
Tu je v ich podaní pochod Прощание славянки v nepochodovej verzii
https://www.youtube.com/watch?v=2xWpwOJ6cEw

Ľubov

Dík,Okoloidúci,za upresnenie. Tieto zmiešané manželstvá sú časté,spomína ich už Páleš pred 20 rokmi v Sýrii,keď tam bol.V posl.čísle ZV je článok P.Čalovku "Šamani,KGB a ruské tajné techniky".
Do akej miery je to autentické,čo hovorí,neriešim teraz.V časoch ZSSR si dôstojník ČA vzal za manželku laponku.Zrazu sa stala centrom záujmu ľudí z KGB,tak sa časom ukázalo,že dôvodom sú isté šamanské techniky,ktoré ľudia z blízkosti laponskej manželky ovládajú:astrálna projekcia,človek vyšle svojho "dvojníka"na iné miesto,kde pôsobí ako reálny.Článok pokračuje,iste si to môže každý prečítať. Spomínam ho naozaj len v súvislosti s tým zvláštnym,až magickým pôsobením tejto hudby a tých hud.nástrojov.Podľa legendy daroval knieža Vladimír arménsku píšťalku aj byzantskej cisárovne,bola to trúfalosť,lebo sa topila v zlate.

Norman

Balady sú najlepšie, k tomu ešte ta dokonalá píšťala a na pozadí ten binaural beat ... šamanská mystická tradícia, skutočne majstrovské dielo.
Dokonca aj verzie bez toho hlbokého binauralu sú hlboko pôsobiace.
https://www.youtube.com/watch?v=8mQ36G62aGw

Každé skutočné umenie je o mystickom zdokonalovaní - ak to neobsahuje, nie je to umenie, ale odpad.

Takéto umenie niekto proste nedokáže nikdy ani vytvoriť, ani pochopiť.

Satan Šofér

tohto agenta v ruštine! Je to ukážkový "silovik" obdivujúci ruské čižmy a lampasy. Jeho "think-tank" - hnutie Dobrá Sila

http://www.chelemendik.sk/
http://www.chelemendik.sk/Sergej_Chelemendik_Manifest_hnutia_Dobra_Sila_...
http://www.chelemendik.sk/_Sergej_Chelemendik_Ruska_Spravodlivost_a_svet...
http://www.chelemendik.sk/My_s_nimi_vybehneme_231868184.html

Občan Ukrajiny, Rus ktorý imigroval na Slovensko, ostal Rusom aj u nás. A háji záujmy Ruska. Nie sú totožné s našimi, chceš mi tvrdiť že áno?

Norman

Nemyslím, že by obdivoval lampasy. Ale nebol naivný.
Ako originál Rus mal myslím menšie ilúzie o Rusku, ako mnohí naši romantici a naivisti.
Čo sa ti konkrétne nepozdáva na tých manifestoch Dobrá sila a podobne? Podľa mňa otvorene a vcelku úspešne vyjadril tendencie doby - niektoré myšlienky akoby mal priamo od nás - škoda, že sa tomu nemohol venovať, naozaj škoda. Bol to dobrý smer, práve že nie lampasácky. My s nimi vyjebeme .- to mám tuším aj doma na papieri :) Nikdy som do Chelemendika nejako nevkladal nádeje, vždy som videl, že nemá zdroje, práveže nik za ním nestojí, práveže to nebol agent, ale vždy som si ho vážil, nikdy som u neho nevidel nejaké detinskosti a podrazy (na rozdiel od iných aklternatívcov), bol to zrelý chlap (čo sa dnes dá povedať v tomto regióne o málokom).

Nesmieš byť tak ovplyvnený imprintingami z detstva. Ruská invázia v 1968 do ČSSR - musíš uznať - bola z dnešného pohľadu nevinný a oprávnený podnik. Ja som bol v detstve vo svojom antikomunizme tiež na to fixovaný - ale v pohode som sa toho v posledných desaťročiach zbavil. Dnes sa na "ruských okupantoch 1968" len hurónsky rehocem. To mala byť okupácia? heh. Keď, tak okupácia bola v roku 1945. Tá bola desaťkrát horšia a fatálnejšia.
Phe, 1968 - povešali Rusi aspoň Šika, Dubčeka a ostatných tých zradcov?? NIE????? To sa kurva nemôžu potom čudovať že dopadli tak, ako dopadli. Brežnev bol mäkké hovado.
To nebola žiadna okupácia, to bol pioniersky tábor.

Ľubov

V čom sú pre nás škodlivé,nič nenachádzam.Len zopakujme,že to bol ruský vlastenec.
Tvoj omyl,a všeobecne tých,ktorí sa obávajú ruskej územnej expanzie podľa mňa je v tom,že ste nepochopili,že oni majú územia dosť,svojho.Potrebujú expandovať opačne,dovnútra,tri štvrtiny územia sú stále volné.Tak načo by im bolo ďalšie?

Tie lampasy a vojenské čižmy,to je pre obranu.Nemusíš súhlasiť.Prosím Ťa,dajme Sergejovi teraz pokoj. Je to len pár týždňov,čo umrel,príde mi to neetické a tiež mi je to potom ľúto,že Ti už neodpovie.

Satan Šofér

V živote ma pokúsal iba jeden pes, vyfrustrovaný chudák, ktorý sa zľakol mojej nadmernej veľkosti"! :-D

V časoch Varšavskej zmluvy som mal na ZVS ako pucflek GŠ možnosť nahliadnuť do plánov tejto "obrannej" organizácie. Iba útočné operácie, pričom ČSLA hrala úlohu kanonenfutru, pri likvidácii ktorej sa mali vysiliť sily NATO. A za vojskami "bratov v zbrani" ako druhá zásadná vlna mali útočiť naši ochrancovia - obrancovia z CCCP.

Stredná Európa by bola v prípade vojny zničená jadrovými zbraňami. Rusi nás potrebujú ako potencionálne bojisko, nič viac. Nerob si ilúzie. Oni nepotrebujú územie obsadiť, oni potrebujú bojovať na cudzom území.

Človeku čo stál v roku 1968 v prvej línii nevysvetlíš opak.

https://paulinescookbook.files.wordpress.com/2013/08/uncle-andy-loking-a...

Odlišujem ale Rusa od jeho "verchušky". Tí tankisti, čo mali odvahu vyliezť von (a to sme sa na tej 512-tke vyšantili, hodili sme im dlažobnú kocku medzi pojazdové koleso a pás a keď sa snažil rozbehnúť, pás sa rozrhol, pozhadovali sme im prídavné nádrže nad pásmi, zlomili anténu, ... atď. ...), boli slušní a inteligentní chalani, ktorí vcelku veľmi dobre chápali prečo sme tak vyvádzali a neboli to žiadni okupanti, boli to obete ako my.

Ale boli tam aj vyslovení hajzli.
http://3.bp.blogspot.com/-EM020_TUQbg/UDNgKGF2BTI/AAAAAAAAJn8/ZwaVieSBC0...
Tento blázon reagoval na hádzanie kameňov strelbou z guľometu. Výsledok:
http://1.bp.blogspot.com/-1SsaK1jPqak/UDNgJeeGyDI/AAAAAAAAJn0/0DeLWhp8Wl...

Prečo? Lebo ak si všimneš, niektoré jeho obrnené transportéry a nákladné autá, čo tam uviazli, boli zraniteľné na hádzanie kameňmi:

http://ipravda.sk/res/2014/08/20/thumbs/bielik-august-1968-nepouzivat-ne...

Rozbili tam jednému vojačikovi hlavu ...

A sme naspäť pri tej schéme frustrovaného psíka!

Rusi mali ťažké dejiny a na paranoju majú nárok. Ak zoberiem do úvahy niektoré špecifiká "Ruskej povahy", tak geniálne popísanej Dostojevským

http://www.martinus.sk/?uItem=50506

tak zistíš, že je to vo svojej podstate veľmi nebezpečný sused, ktorého sa neoplatí provokovať vlastnou hlúposťou.

Norman

necháme už bokom Chelemendika, naozaj zo základnej piety.

Čo sa týka Ruska, je dobre, že si realista - žiaden národ, a tobôž nie Rusko, nedosiahol svoj život naivitou a všeobecnou dobrotou.
Napriek tomu
- k 1968 - nepodstataná bočná udalosť histórie, navyše vykonaná nadmieru humánne. Rusi sa snažili (to s tou patetickou pripomienkou nejakej jednej kolateral obete azda nemyslíš vážne??? máme sa posrať, že zomrela nejaká mladá? v tom čase faklili američania vo vietname civilov denne po stovkách, trávili ich jedmi zo vzduchu a podobne. Preber sa, človeče, zbav sa aj ty týchto jedov. Je sice pekné, že si sa v puberte odbavoval v prvej línii, ale už to treba prekonať )

- Rusi nás nemienia okupovať, ale ani sa nemienia o nás starať, ani náhodou, ani ak by na to mali prostriedky - kto má vlastne zdroje na rozdávanie cudzím? Nik. Rusi mali nie zrovna ľahkú históriu, ale ani nijako neobvyklú - netrpia žiadnou paranojou, naopak, v zrovnaní s inými geoceľkami sú stále nadpriemer veľkodušní. Nedá sa na to spoliehať, ale je to nadpriemer. Je to dané rasou - lebo aj keď sú v mnohom čudní iní, ako my, u nich stále žije určitý pozitívny kauzálny tok. Neviem, aký je silný, ale je ešte tam a našincov možno rozlišovať na tých, čo ho poznali a majú Rusko preto až iracionálne radi a na tých, čo o ňom nikdy ani nepočuli a Rusko ľahko nenávidia. Ja len myslím, že tam stále je a že môže rásť.

Buheh

rád čítam Vaše texty. Ste rozhľadení, vzdelaní, inteligentní a niekedy dokonca aj vtipní. Ale niekedy sa mi zdá, že sa v dĺžke textu stráca to podstatné.

Tento portál sa volá Nadhľad.

Keď sa na geopolitickú realitu pozrieme z nadhľadu, tak vidíme jednu svetovládnu ríšu, ktorá sa zúfalo snaží podrobiť si zvyšky nezávislých štátov. O toto tu ide, toto je podstata.

Rusi sú takí, Rusí sú onakí...

Je úplne jedno akí sú, a aký je ich svet, kultúra, mentalita, či miera demokracie. Ide o to, že sú v tejto chvíli azda poslednou prekážkou šialencov pred totálnou a totalitnou svetovládou a zavedením globálneho otroctva.

Každému, kto dokáže vnímať geopolitiku a jej podstatu, musí byť jasné, na ktorú stranu sa v tejto situácii treba postaviť. Bez toho, aby si kohokoľvek idealizoval a kohokoľvek démonizoval.

A áno, presne z tohto pohľadu dnes musíme hodnotiť aj rok 1968, hoci vtedy sme to mnohí vnímali úplne opačne a možno z dotyku so surovým železom má niekto dodnes osobnú traumu. Pre niekoho to môže byť vyslovene zradou jedného z tých úplne najzákladnejších pilierov, na ktorých stojí/stál jeho svetonázor. Lenže svet naozaj vyzerá inak z perspektívy sliepky a z perspektívy orla.

Pravda môže bolieť, ale oslobodzuje.

Aman Againsttime

Myslím, že dnes už i ja lepšie rozumiem príťažlivosti Ruska. Priznám sa, že som svoje postoje k nemu predsa len prehodnotil. Stále platí, že to nie je krajina, v ktorej by som chcel žiť, že ruská mentalita je nám vzdialená a že Slovensko patrí historicky a kultúrne k Západu (samozrejme k tomu starému dobrému európskemu Západu - nie k dnešnej amerikanizovanej sračke).

Avšak pragmatický prístup a porozumenie geopolitickej reality si dnes jednoducho vyžaduje dobré vzťahy s Ruskom. Prakticky každá úspešnejšia nacionalistická strana v Európe tomu dobre rozumie. Front National, NPD, Zlatý úsvit, Ataka a mnohé iné významné nacionalistické spolky sú jednoznačne na strane Novoruska. Putinovo Rusko naozaj nie je ideál, ale môže reálne poslúžiť k oslobodeniu Európy spod područia medzinárodného kapitalizmu, liberalizmu a Severoatlantickej aliancie.

Dokonca i môj náhľad na Dugina je o trochu pozitívnejší než v minulosti (V tomto videu mi príde celkom zábavný: https://www.youtube.com/watch?v=aOWIoMtIvDQ. Holt, niečo na tom chlapíkovi skrátka je :-)).

Satan Šofér

za ostro sledované hranice, novú virtuálnu "zeleznú oponu" bez ostantého drôtu, mínových polí a strážnych veží - politickú korektnosť.

Kto ju stráži a aké sú ich zbrane?

Michal Klíma píše klientelizácii politických strán a demokracie. Kto je podľa neho páchateľ? Netransparentný business a organizovaný zločin. A ako som už spomenul, bantustany V4, dôležité ako prd vo Vesmíre, chápe ako izolované systémy bez prepojenia a vplyvu zahraničia.

Problém je v tom, že na Slovensku boli najväčšími hráčmi zahraničné subjekty. Talianska Mafia privatizovala cez Slovenky - frajerky mafiálnov od obchodov až po banky. Zahraničné koncerny štedro financovali fiktívnu občiansku spoločnosť, ako úkážku uvediem sponzorov

http://www.transparency.sk/sk/o-nas/sucasni-donori/

Ukážka : Bayer Monitoring transparentnosti v sektore zdravotníctva 126 201,59 EUR

Naozaj nezaujatí strážcovia

https://en.wikipedia.org/wiki/Bayer
http://pharma.bayer.com/

Citujem: "Before the 2016 restructuring, Bayer HealthCare comprises a further four subdivisions: Bayer Schering Pharma, Bayer Consumer Care, Bayer Animal Health and Bayer Medical Care."

http://www.transparency.sk/sk/o-nas/experti/

Oni majú poslanie!

http://www.transparency.sk/sk/o-nas/poslanie/

Ďalšia bojovníčka za transparentnosť:

http://www.fair-play.sk/

http://www.fair-play.sk/donori

Nakoniec ešte náš pán Veľkonemožný prezident. Tento kazateľ morálky a konfliktu záujmov:

http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Kiska&MENO=Andrej

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=7454&SID=8&P=1

http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Drosc&MENO=Mario&SID=0&T=f0&R=1
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Jaquotot&MENO=Ignacio&SID=0&T=f0&R=1
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Locke&MENO=Jonathan&SID=0&T=f0&R=1
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Cristarella&MENO=Domenico&SID=0&T...

Možete 3x hádať, odkiaľ mal peniaze na úvery!

Inak krása je pokračovať v hľadaní a pozrieť si všetky krížové odkazy!

A mohol by som pokračovať !

Ako môžu takíto ľudia kázať o morálke? Niekto evidetne potreboval úplne rozložiť občiansku spoločnosť na Slovensku a úplne znechutiť ľudí, aby buď nechodili k voľbám, alebo volili na základe okamžitých emócií manipulovanými médiami, aby sa ľudia vôbec starali iba o sebaa nerobili politiku.

Vidíte jasné prepojenia na zahraničie a veľmi podozrivé mená občanov iných krajín.

Klíma je buď hlupák, alebo nevidí preto, lebo si netrúfne.
Zeman opatrne kľučkuje a aj tak dostáva od médií jednu po papuli za druhou.
Kotleba drísta svoje amatérske politické teorie a sníva o Tisovi a Slovenskom štáte, o ktorom vie veľké h.vn.!

Norman

Úplne s tebou súhlasím.
Ja vždy spomínam, ako to robí pavúk - strekne svoje obeti pod kožu svoje sliny a tie ju doslovne zvnútra rozleptajú. Potom je takto umierajúca pripravená byť dlhodobo jeho potravou.
Presne to isté sa stalo aj s Východnou Európou.
Hnus.
Je to tu len sama kyselina rozkladajúca akékoľvek kryštály rozumu.

A konkrétne, k tej sume 126 000, čo dal BAYER za to, aby sa tu mohol rozťahovať ... to je doslovne absurdné. Žobrácke. Predali sme sa ako v tom vtipe - "a kto ti dal tých 5 korún? každý"
Naše filcky nás predali za grajciar, ale aj my sme vinní svojou útlocitnosťou, nenásilnosťou, vstredo riťo sa pchaním - len aby o nás nik nepovedal, že sme "nenávistnici", "frustrovaní".... Do fiče, ja som frustrovaný, som na to hrdý, že patrím medzi frustrovaných, nebol to len pocit ale ako vidno dnes, bola to objektívna realita, ľutujem každý jeden deň, keď som to nedal verejne niekomu pocítiť. :)

Satan Šofér

Slovenská štátnosť vznikala a zanikala v silovom poli našich susedov. Je pozoruhodné, koľko Slovákov si to nechce priznať a robí si o svojich susedoch ilúzie. Denial (nevedomé popieranie) zahraničných vplyvov je bohato podporované zo zahraničia a sugescia „za všetko si môžete iba Vy“ dosahuje skutočne absurdné rozmery.

Jedným z vďačných objektov výskumu psychiatra, sociológa a politológa sa stáva Havran a jeho relácia Večera s Havranom. Prevzal štafetu od Hríba a pokračuje v podobnom, len o málo kultivovanejšom duchu. Jeho posledné relácie stoja za zhliadnutie!

Charakteristický už je výber hostí. Aby zachoval hubársku tradíciu, pozýva si iba jednu stranu a imituje opozíciu. Alebo ak náhodou je niekto ochotný prísť oponovať, pripraví mu presilovku minimálne 3:1.

Pozrite si pár posledných diskusií
https://www.facebook.com/VeceraHVRN/
Aj reakcie divákov a Havrana sú nádherné!
„Zanikne Európska únia ?“ bola vrcholné dielo. Výberom hostí a názormi tam predkladanými.

Naša „Slovenská kaviareň“ (ak použijem Zemanovu terminológiu) má pozoruhodné tendencie.
1. Tento krúžok Niktošov Asociálov si nárokuje vlastníctvo pravdy, o ktorej ani na chvíľu nepochybujú. Oni sú strážcovia hodnôt a morálky na Slovensku.
2. Zo zahraničia si prizývajú do svojho kruhu podobných darmožráčov, úplne odtrhnutých od reality 90% obyvateľov krajiny.
3. Väčšinu Slovákov, ktorú sa im nikdy nepodarí presvedčiť o svojich „pravdách“, považujú za sprostú luzu.
4. Pochybná sláva a tých pár šupiek, ktorú im ponúknu cez médiá ich veľmi rýchlo pripraví o zdravý rozum a začínajú skĺzavať do duševných chorôb.

Pozorne sledujte, ako sa začína meniť Havran, najmä jeho neverbálnu komunikáciu. Trpezlivo čakám, až sa mu začne kriviť huba ako Hríbovi. :-D

Najväčším TABU politicky korektnej politiky je začať skúmať informačnú agresiu zo zahraničia. Toky peňazí, čo sem prúdia (odkiaľ, komu a koľko) a špinavé ruky oportunistov, žijúcich z týchto peňazí.

Slovenská spoločnosť je systematicky urážaná, osočovaná a frustrovaná. Atmosféru strachu vytvárajú agenti od západných aj východných susedov. V tejto atmosfére frustrácie Slováci reagujú rôznym spôsobom, ale ich reakcie vo svojej väčšine pomáhajú rozkladu občianskej spoločnosti a umožňujú „nenahraditeľnosť“ neschopných a amorálnych politikov. „Koho mám voliť?“, to je otázka pred každými voľbami - výber medzi prasacou a slepačou chrípkou. Vytvorila sa atmosféra takého hnusu v NR SR, že kandidujú iba oportunisti a gangstri.
V zásade je úplne jasné, kto rozkladá občiansku spoločnosť a kto vytvára jej virtuálne simulakrum. Treba si ale položiť otázku „Komu to vyhovuje?“ a následne tú podstatnú „Kto platí divadlo?“.

A poslednú najzásadnejšiu, „Kto zaplatí záverečný účet?“.

Norman

ty si strašne otravný, Pavlík, s tým Havranom.
Tak som sa na to pozrel. Vedel som, že robí akési prenosy z Berlína ...
No, je to veselé. Ako čítam, stále tí istí ľudia - akási "spisovatelka" Tanja Duckers, Martin Haggeman atď., ďalší klasickí prestitúti.

Prvá legitímna otázka - KTO to platí, tie nemecké náklady? Kvôli tomuto chcú zvýšiť poplatky na TV??

Samotná úroveň debaty - po anglicky - je veľmi veselá :) Ešte to len počúvam, ale asi si pozriem všetky, čo tam má :)) (to bol len vtip )
Otázku, prečo sa s Nemcami nebaví niekto po nemecky, ani nepoložím. Možno by bolo aj tak vhodnejšie jidiš, ale dobre, aspoň sa moc nerozkecávali:)

Druhá otázka je - kde to vlastne vysielajú a prečo? Táto jedna je v archíve RTVS aj s prekladom, traja rôzni dabovači - znova rozmýšlam, o nelimitovanom míňaní prachov. Na nič.

Norman

aby to nemusel pozerať každý, rád dám do placu, citáty:
- Po vojne sme my nemci mali len zemiaky, každý deň, dnes máme pasta, pica .. ou.

- Pozvanie migrantov, ako to spravila Merkel, nebola chyba. Ale nebol pripravený ďalší plán - a to bola chyba
(v preklade - napiť sa jedu nebola chyba - chyba bolo "len" to, že sme nemali po ruke efektívny protijed. V každom prípade - súdruh prestárnutý hippie Haggeman priznáva, že sa stala chyba - lebo aj jeho vzdialení príbuzmí - s dôrazom na slovo vzdialení - hovoria, že v tejto veci je Nemecko v ... ako to len povedať .... v kiske )

- Berlín bol prázdny.
Berlín bol vraj prázdny a preto je dobré, že je dnes plný cudzineckých sračiek. Nuž, vieme, Amerika bola prázdna, ešte predtým, než anglosionisti zgenocidovali domorodcov, Palestína bola prázdna, ne6 tam v 1948 prišli Cjazari, nuž, tak aj Berlín bol prázdny a onedlho sa možno dozvieme, že aj Rusko bolo prázdne, keď tam v 2017 nahádzali Američania atómovky. A aj Slovensko je prázdne, preto je dobré že sa sem pristahujú čierne huby.

--ok, zvyšok som len dopreskakoval.
Je to ako pozerať záznam zo 17. zjazdu KSČ - to nik dobrovoľne nerobí a je to k ničomu :))

-- hm, až teraz vidím, že to bola nielen Prvá večera z Berlína, ale aj jediná a ostatná. Predpokladám, že aj posledná.
:)))

Norman

aby sme trocha zmyli špinavý havranovský gešmak, trocha ako tak reálneho humoru o dojče realitét :))

Satan Šofér

Inak by si sa na problém pozeral, keby si ju poznal osobne ...

Ale tu sa nejedná o "nejakú mladú", ale o prístup, postoj k ľudskému životu!

Keď naši osloboditelia opravovali v roku 1945 "Most "Červenej armády" (mimochodom z dielov, vyrobených v Nemecku, ktoré boli na prípadné opravy následkov bombardovania pripravené v Petržalke), spadli nejaký vojaci z mosta a začali sa topiť. Slováci začali kričať a na to Rus, ich veliteľ, zahodil rukou a vyslovil pamätnú vetu "Ruskych mnóga!".

Neviem ktorý akademik Rus(!) to vystihol presne - ľudský život chápu ako surovinu, ako uhlie, oceľ. Oni takto viedli všetky vojny a takto by zaobchádzali aj so svojimi spojencami - rusofilmi v III. svetovej vojne. Ďakujem za takého spojenca!

Ja sa pozerám na "Dobrú silu" nie z pohľadu Rusa, ale Slováka. Ďakujem za tú "Ruskú spravodlivosť", nemusím. Slovensko je odsúdené na lavírovanie medzi besnými národmi a žiť po boku s národom gašparov a podrazákov, ktorý nevynechá jednu príležitosť, ako si do nás kopnúť, aby si mohol liečiť komplexy zo svojho vrodeného vriťovlezectva.

Norman

až státisíce kvôli politickému násiliu, priamo či nepriamo.
Zásadne nenechám so sebou manipulovať nejakpu útlocitnosťou. Vzdychať nad jedným životom je brutálna NEUCTA voči tisícom iných. A čo, keby som ju poznal osobne? Potom by som sa na problém mal pozerať nejako inak?

Ten "vtip" o padnutých Rusoch pri oprave mosta je samozrejme nezmysel. Okrem iného aj preto, že podľa pravdepodobnejších informácii, ho opravovali zajatí nemeckí vojaci. Tí nielen že sa vyznali v takej robote, ale boli aj k dispozícii.

Počuj, aké inteligentné je si myslieť, že sú práve Rusi v tomto -v pohľade na ľudskú hodnotu-nejakí výnimoční? Aj ja poznám všetky tieto predsudky, tiež som v nich vyrastal, ale nie som už malý Janko. Ja viem, že niektorí majú podobné predsudky voči židom alebo Číňanom, Arabom, voči komukoľvek možno mať slepé predsudky a všetci dobre vieme, že politická korektnosť, ktorá zakazuje nemať niečo rád, je zámerné svinstvo. Je normálne niekoho neznášať, aj celé kultúry, vidíme to denne, každý človek má svoje hodnoty a antihodnoty a ten, čo to popiera, ten najviac. Ale takéto vtipy o "ruskom živote" ... to je pod našu úroveň, alebo nie?
A je to mimo politiku tohto portálu - čo neznamená, že budeš nejako umlčaavaný - len nechápem, čo tu chceš s touto agendou dosiahnuť. Máš iné, pre obe naše strany lepšie témy a názory.

Čo sa týka Dobrej sily - ja sa na ňu pozerám ako človek. A ani najmenej nemyslím, že by značila pre Slovensko nejaký podraz - na rozdiel od súčasnej politiky Bruselu, proamerickej TTIP a ostatných tendencií.

Dohodnime sa na tom, že ruský vplyv na Slovensku je malý až zanedbateľný a je škoda okolo neho robiť drámu.

Satan Šofér

ale nikdy nebol zanedbateľný, za Mečiara bol dokonca významný, potom slabol. Teraz vďaka neužitočným idiotom pomaly silnie.

"podľa pravdepodobnejších informácii, ho opravovali zajatí nemeckí vojaci"

Mám to od človeka, čo bol preukázateľne v tom období v Bratislave. Bolo toho plné mesto.

Stačí sa pozrieť na pomer strát na ruskom fronte...

Ale nechajme Chelemedika odpočívať v hrobe, vedel by som citovať veľa z jeho myšlienok. Najmä po rusky sa občas poriadne odviazal...

Ľubov

http://cz.sputniknews.com/svet/20160619/3326198/nocni-vlci-znovu-na-hon....
:),neprídeš zamávať do Nitry? No nič,iba žartujem:),je vás ako maku,čo Rusko nenávidíte.
Ale nič to nemení na tom,že sú momentálne jedinou nádejou,že nebude Tretia. Ich zlá sila,aby sme sa chápali.

Satan Šofér

"...je vás ako maku, čo Rusko nenávidíte..." To sa mám posrať pri pohľade na starnúcich ruských chuligánov, čo sa hrajú na USA?

http://mentalfloss.com/article/64263/10-baddest-names-motorcycle-gang-hi...

Čakal by som to skôr od Čechov, táto partrička nereprezentuje nič Ruské! Lebo ak by reprezentovala, s Ruskom by to bolo veľmi zlé! Treba ich s úsmevom prijať a ako turistov ošklbať o doláriky, čo nosia vo vrecku.

Ľubov

Kašlime už na to. Na rok 68, sú aj iné,zújmavejšie roky a témy,potenciál máš.

Ľubov

Nie že by tradícia letných pútí (na Kalváriu,nar.v 1933),agrokomplexáckych letných koncertov a výstav,nemala svoj vplyv,určite má,ale posledných desať rokov je tam aj niečo nové,zas nechcem pôsobiť iracionálne,niekto by povedal,že sa mení infopole,niekto zas,že duchovia sa vracajú. Možno je to tými kosťami,sú všade.
Samotný 5.júl-Cyril a Metod-tiež sa to mení.V "našich kruhoch",pár rokov dosť prudko odmietaní ako chazarskí agenti.Potom sa však objavila invázia moslimských okupantov a teraz si myslím,že nie je čas na nejaké radikálne prehodnocovanie,tradíciu potrebujeme. Samotnú tú lokalitu pod hradom pokladám za najpríjemnejšiu časť mesta.Bude to v utorok a bude štátny sviatok,zastavte sa .

Buheh

je iba zbierkou mýtov, ktoré so skutočnou realitou majú len veľmi málo spoločného.

Spomenul som si na jeden z mojich obľúbených citátov: "Národ je skupina ľudí, ktorých spája nenávisť voči susedom a omyl o spoločnom pôvode." Každý národ si tieto "omyly", čiže legendy a tradície, pestuje napriek ich nepravdivosti, pretože tvoria základ jeho identity.

Nedávno sme tu riešili klamstvá, na ktorých stojí definícia Židovského národa, ale podobné nezmyselné rozprávky majú aj všetci ostatní. Fchancúzi, Briti, Nemci, Rusi, Gréci, ba dokonca ešte aj Američania s ich legendou o demokracii a Lincolnovi, Kremienkovi a Chocholúšikovi.

A tie obrovské monumentálne jazdecké sochy masových vrahov a krvavých egomaniakov, ktoré majú všetci na svojich veľkých námestiach! Čo oni nám majú čo vyprážať, že máme smietku v oku!

My sa nemusíme nikomu z nich spovedať a spokojne si môžeme našich svätých velebiť, čím viac a vymyslenejšie, tým lepšie.

Ak máme niekde nejakú chybu, tak je úplne inde: že tým rozprávkam neveríme tak ako oni tým svojim.

Norman

Podobné nezmyselné rozprávky majú aj všetci ostatní?

Naozaj rovnako nezmyselné a rovnako podvodné? Rovnako???

Buheh

na tri veci.

1. Každá tradícia je rovnaká?

Netvrdil som, že každá tradícia je rovnaká. Podľa mňa nie je.

2. Podobné nezmyselné rozprávky majú aj všetci ostatní?

Niekto viac, iný menej. Ale áno, tvrdím, že rozprávky/legendy/tradície jednotlivých národov sú v podstatných rysoch porovnateľné. Nie však rovnaké, a nie rovnako zneužité. Z tohto hľadiska nie je spravodlivé porovnávať samopal útočníka s vreckovým nožíkom brániaceho sa, hoci v princípe v danej situácii ide o analogický nástroj.

3. Naozaj rovnako nezmyselné a rovnako podvodné? Rovnako???

Vlastne som už odpovedal vyššie. Samotný mýtus nemusí byť zločinný či podvodný, zločinom či podvodom je jeho zneužitie.

Norman

Veď heore si použil termín každá - síce nie "rovnaká", ale každá je "len"...

Neviem, celý čas sa tu snažíme nie že ľuďom vysvetliť, lebo ľudia vedia, ale sformulovať pozitívny prístup, ktorý dokáže jasne rozlišovať. Aj slovo tradícia tu používame v dosť kladnom zmysle, ako ho koniec koncov použila aj Ľubov - pretože tradícia je to, čo nám chce niekto zobrať ako prvé - aby sme boli bezbranní.
A ty do toho prídeš s takýmto nihilistickým postojom a s takýmto typickým rozkladným "oblúbeným citátom" (plným fráz o "nenávisti" a klasicky podsúvajúci to, že všetko je jedno).

Ako nič v zlom a v pohode, každý si tu môže písať, čo chce - len som to chcel vyjasniť, ako to vidím ja.

Ľubov

Tradícia,ako všetko,čo má zásadnú hodnotu je iná pre plebs,iná skrytá.Tu,na Nadhľade sa to slovo objavuje a chápem,že to nie je o strúhaní lipových lyžičiek.Táto tradícia je trocha tajomná.
Vždy,keď si predstavujem svojich predkov)idú cez zasnežený les a majú kožušinové čiapky.Znepokojuje ma to už 50 rokov,dokonca aj v archíve som bola,áno,naša rodina je zo severu,boli uhliari (ten les je jasný).Ako je to možné,že genetická pamäť takto funguje ? Stretla som sa aj s pekným názorom,že naše gény,to je "večné teraz",spájame sa cez rodinu s predkami a oni žijú v nás.Ostala by som pri tejto definícii,tradícia-rod.Chápem ale,že ona je oveľa ,nepredstavitelne staršia.Keď bol človek bohočlovekom,veru,na to si tak spomenúť.Všetko by bolo inak.

Buheh chcel podľa mňa povedať niečo iné:naša prehnaná skromnosť nie je cnosť.Skôr nám je na škodu.

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?v=nPWxnWGrZQY

Aj k nášmu dedkovi chodili drotári,ešte v 50 tich rokoch,v lete.Zo severu do Nitry vlakom,tam mali bicykle a vercajg a tak až na dolniaky. Ani nemuseli,nerobili to kvôli peniazom,bol to spôsob života.

Buheh

Ľubov, pochopila si, o čo mi šlo.

Buheh

z toho, Norman, čo spomínaš, si nemyslím a ani som nič také nenapísal, a ani nechcel napísať.

Možno to slovo tradícia... chápal som ho v trochu inom kontexte, v ktorom by asi presnejší bol výraz mytológia.

Že mýty sú iba mýty, to napísať hádam nie je nihilizmus. Ja nepopieram objektívnu existenciu rozdielnych ľudských spoločenstiev, kultúr, etník. A nepoprel som ani zmysel mýtov či tradícií. Veď plnia svoju funkciu, je dobre, že ich máme, tak ako aj iné národy.

Norman

čo si myslíš a čo si chcel - to je jedna vec. Ale čo si napísal, to je predsa evidentné. Len som ťa chcel upozorniť, že to je tiež typická ideológia, absolútne nepravdivá, mytológia chaosu a nihilizmu hodnôt, o tom, ako sú mytológie plné "nenávisti" a podobne.
Je to ako keď vidím, že sa niekto hrá s jedovatým hadom - tiež ho upozorním.

Náhodný okoloidúci

Bol som tam, v mestskom parku na Sihoti v Nitre, a páčilo sa mi. Ak sa podarí, pôjdem aj na budúci rok. Podrobnosti sem nejdem písať, určite budú o niekoľko dní fotky a videá na stránke OZ Slavica.

slaven1

Takže máme pohotovosť: štát v ohrození. Kaviarenskí mimovládkari sa snažia dostať od moci vladárov (a zaujať ich posty) a čo je horšie vladári (od slova vláda) prestali vládnuť (riadiť).

Kaviarenskí mimovládkari (spolu s rodinnými príslušníkmi aby ich počty nevyzerali smiešne, však veď sú to nejaká tá - zahraničná - sila) chodia pod byty vladárov ukazovať červené paperiky a organizujú odvolávanie ministrov, ktorí v starosti o seba prestávajú riadiť svoje posty (zhrniem to: po bratislavsky sa zabávkajú).

cervene karty bonaparte bratislava fico

Ja to až tak nesledujem, takže by mi mohol niekto vysvetliť ako sa od Kaliňáka dostali pred Ficov byt? Či saze tá obsesia (termínus technikus z oblasti duševných chorôb) "za všetko zlé v tomto štáte môže Fico"?

Demonstracia alal US Embassy

Jedna vec je keď nám chce farebná lúza spraviť štátny prevrat a zrušiť "demokraticky" zvolenú vládu, a druhá vec, keď sa členovia vlády starajú o svoj krk a neplnia si povinnosti vyplývajúce z ich funkcie.

Kde sú "Kaliňákove" myšlienky o "teórii štátu"? Z následným neporiadkom v Smilne prichádza na myseľ otázka, či by kaviarenskí mimovládkari neboli lepšia voľba (heh, to bol žart).

 

Odkiaľ sa ale majú vzdiať kádre, ktoré sa skutočne popasujú z dnešným marazmom?

 

Apropo, otázok je celá kopa, napr: kto v Bratislave vydal Američanom povolenie na ťažbu ropy na východe slovenska?

Lord Voldemord (veľvyslanectvo na Hviezdoslavovom) dostáva systematicky, krok po kroku Slovensko do varu.

https://www.facebook.com/RopaSmilno/

http://www.hlavnespravy.sk/obyvatelia-smilna-vyhnali-americkych-taziarov...

https://www.youtube.com/watch?v=4A1V_-c99x8

Do Brexitu počas slovenského predsedníctva Eurozväzu zostávajú 3 dni (bude to vo štvrtok).

Náhodný okoloidúci

Iste sledujete, čo sa deje "u nás doma", mám na mysli to, že neurotickému omega-samčekovi Procházkovi sa trhá jeho mriežka Sieť, a to môže mať vplyv na stabilitu súčasnej vlády v jej súčasnom zložení (Smer-SD, SNS, Most-Híd, mriežka Sieť). Vyzerá to tak, že zahraniční agenti podnikajú útok z viacerých strán, aby sa poistili - útočia jednak na Fica kvôli bytu a na Kaliňáka kvôli jeho súkromným kšeftom. Nemám v úmysle zaoberať sa tým, či je ich kritika opodstatnená alebo len z prsta vycucaná, ale mám podozrenie, že aj roztrhnutie mriežky Siete nie je spontánny jav súvisiaci jednoducho s rozdielnymi názormi tých, čo v mriežke Sieti uviazli, ale že nespokojná časť bola na odchod priamo navedená inštrukciami zo zahraničia. Alebo to takto bolo plánované od samého začiatku, už pri vstupe strany mriežka Sieť založenej západným agentom Procházkom do vládnej koalície? Mriežka Sieť je jednoznačne najslabším článkom reťaze a na zvrhnutie súčasnej vlády je najľahšie použiteľná. Nech je súčasná vláda aká je, jej zvrhnutie a dosadenie úradníckej vlády menovanej scientológom by nebolo z dažďa pod odkvap, ale rovno do multikulti žumpy.

Otázkou teda je, či by sa dokázala udržať menšinová vláda Smeru, SNS Mostu-Hídu napríklad s tichou podporou Kollárovho háremu alebo ĽSNS, zvlášť ak ĽSNS je vystavená pretrvávajúcim útokom zo všetkých strán, zvlášť od Blahu a Danka.

Satan Šofér

Aby som použil terminológiu Klímu, ktorý žiaľ nechápe veci systémovo a nerozumie psychológii.

To že sa paraziti Niktoši Asociáli žerú medzi sebou, je úplne zákonité.

http://blogy.hnonline.sk/pavlik-morozov/cesta-do-hlbin-praviciarskej-duse-i
http://blogy.hnonline.sk/pavlik-morozov/cesta-do-hlbin-praviciarskej-dus...
http://blogy.hnonline.sk/pavlik-morozov/cesta-do-hlbin-praviciarskej-dus...

Ak ich nenásytnú pažravosť už nedokáže ukojiť to málo, čo ešte nerozkradli, začínajú sa žrať medzi sebou! Pavilón opíc, čo sa presťahoval do NR SR, je toho peknou ukážkou.
Keby som urobil podobnú chybu, ako robí Klíma, skončil by som pri pitvaní káuz a pseudokáuz, v ktorých sprostí zlodeji ukazujú jeden na druhého.

Ale nakoľko nezanedbávam medzinárodný, globálny kontext (a nemusím tárať o globálnych prediktoroch), musím svoju prognózu vývoja na Slovensku oprieť o širšie súvislosti.

Tvrdím, že nás čaká nová vlna finančnej krízy. A bude mať brutálny dopad aj na Slovensko!
Slovenské domácnosti podľahli reklame bánk a zadlžujú sa ako besné. Vďaka tomu stúpa domáca spotreba. Dokedy bude trvať tento „American dream“?
https://synchronicity.org/master-charles-cannon/awakening-from-the-ameri...
https://www.apa.org/pi/ses/resources/publications/poverty-and-inequality...
„Nákup zbytočností na úver, o ktorom dobre vieme, že ho neodkážeme uhradiť.“
Tento sen už skončil aj v USA a precitnutie bude poriadne bolieť.
Stojí za to prečítať si:
https://books.google.sk/books?id=3ETfBQAAQBAJ&pg=PA229&lpg=PA229&dq=rose...
Je to zdarma a poučné!

slaven1
Je to ofiko: Eurozväz v dnešnej podobe zdochol. Britské vrchy sa rozhodli jebať na Brusel. Spojené kráľovstvo sa neruší. Poďakujme Rusom ďalší krát :-) Čo len bude s armádou 60 tis. dobre živených úradníkov? Očakávajme ich čiastočný návrať do vlasti.

nové