Nepotrebujeme revolúciu (Varg Vikernes video)

 
Na niekoho to video môže pôsobiť pesimisticky, na iného optimisticky, iného už oprávnene nemusí zaujímať špekulovanie, ako vlastne to video pôsobí - podstatné je, že dáva poznanie a silu. Podstatné je, že nenarieka a nebojí sa. Určite nie je spravené dokonale a určite to nie je nejaké spasenie - ale je to výrazne originálny a správny spôsob videnia reality.
 
Autorom je Varg Vikernes, thuleanperspective.com.
(do archivu: We need no revolution)
 
 

Autor: 
téma: 
Grigoriy-Ilmoran

Keď som vzhliadol toto dielo, môj prvý dojem bol, že to ilegálne spoločne spískali Weisenbacher, Krempaská, Smatana, Havran aj s Rostasom, ako prvý spoločný "pilot project" spolufinancovaný americkým veľvyslanectvom a Trotzki Foundation z New Yorku.
Posledné asi dve minuty som si myslel, že je to reklamný šot na vitamínové preparáty
od St. John's Wort.

Druhý dojem mám po zistení, kto je to ten Vikernes.

Preboha živého, kto ešte na tomto svete si môže myslieť, že nejaký tulácky magor, vrah a vyznávač satanských hudobných štýlov môže ľudstvu čokoľvek povedať ?!
Odpovedzte si sami na otázku, čo sa deje v hlave, aké ideály ma niekto, koho vobec napadne nazvať hudobný štýl heavy metal, blackmetal, punk, rock-'n-roll alebo big beat.
Čo už len my s takým niečim máme spoločné?

Pred štyridsiatimi rokmi som, keď sme boli zúfalí z režimu, keď sme boli ochotní uveriť aj náznakom nádeje, na krátku chvíľu som sympatizoval s Václavom Havlom. Ale len do chvíle, keď som zistil, že má čokoľvek spoločné s degenerátmi z Plastic People of the Universe.
Teraz všetci vieme, že môj inštinkt ma neklamal.
Rovnako, Zem&Vek som si kúpil len raz, a stačilo mi vidieť ich propagáciu entartete kunst, a vedel som koľko je hodín.

Nie sme my a naše ideály aj dnes predsalen niekde inde, ako sú ideály stratených kreatúr unikajucich do sveta démonov a hašišu?

Norman

má za sebou divokú mladosť a trpký stredný vek, ale to nie je fatálne, možno skôr naopak. V jeho osobe nie je problém, treba sa zamyslieť, čo človeka vytáča. S Weisenbacherom to určite nemá nič spoločné. Ani o démonoch som od neho nič nepočul, od Vikernesa nie.

Ale, ako vidno, slušnej kritike sa nebránime. Dúfam, že to video šokovalo či znechutilo viacerých ešte oveľa viac.

Grigoriy-Ilmoran

"Divoká mladosť" a "trpký stredný vek" sú len eufemizmy pre životný údel miliónov ľudských trosiek, pre obete satansko-trockistického neomarxistickeho experimentu na ľuďoch a národoch bielej rasy.
Celá naša civilizácia je dnes už len o nich. Oni sú mierou hodnôt, ich prežitie, starostlivosť o nich a o ich potomstvo, to je to, čomu obetujeme vyšší gazdovský typ, zotročíme a zlikvidujeme ho, aby sme dali priestor všetkému menejcennému, slabému, stratenému a pomýlenému - trpiacemu.
Oni vraj tvoria skutočné umenie, umenie je o nich; dnes už film, hudba, obraz a kniha nie je o vyššom, nezávislom, vznešenom, hrdinskom a vitálnom, ktorý je na ceste k nadčloveku, ale takmer vždy o stratenom, o živočíšnom, o homosexuáloch, o drogmanoch, alkoholikoch, o duševne chorých.
Kult menejcenného. Namiesto podpory vyššieho, venujeme obrovskú energiu na záchranu a podporu toho, čo je už aj tak stratené. Ideme proti všetkým princípom evolúcie, proti prirodzenému poriadku. Preto je nás sedem miliárd, a Zem nevie, čo s nami.

Ak je niekto problémový človek, ak mal "divokú mladosť" a "trpký stredný vek", ako Vikernes, Pussy Riot, Weisenbacher, Bob Marley*, Mick Jager, Rostas, Havran alebo Jimmy Saville, je potrebné im naordinovať jedinú účinnú terapiu, niekoľko rokov užitočných verejnoprospešných prác. V prvom rade však odstaviť ich od všetkých verejných zdrojov, od vitálnej energie vyššieho gazdovkého typu.
Oni sú to posledné, na koho názor som ja zvedavý.

* Bob Marley - drogman, asociál, nezodpovedná kreatúra, ktorá splodila osemnásť detí s neznámym počtom žien (hovorí sa o ôsmych) - vraj bojovník za sociálnu spravodlivosť. Hrdina z detstva Havrana. Jedna miliarda bobmarleyov sa nasťahuje do Európy, a bude nás osemnásť miliárd bastardov - žrať trávu a piť slanú vodu.

P.S. Vikernes a Weisenbacher majú spoločné to, že sú to obaja prototypy tých stratených existencií, ktoré pre spoločnosť nikdy nic užitočné nespravia, že sa na spoločnosti budú vždy len priživovať.

Ľubov

Často sa stretávam na týchto stránkach s kritikou Rostasa. Ja však naozaj neviem stále pochopiť,čo je na ňom také zlé. Neviem.
Pokial premôžeš znechutenie a dokážeš mi normálne odpovedať,budem Ti vďačná.

Ešte stále som sa nespamätala z pocitov,ktoré prišli po zhliadnutí ceremoniálu Gotthardského tunela,to je taká jasná reč, ktorá bezpodmienečne potrebuje jasnú odpoveď. A tou by bol Nový ceremoniál,či už pri otváraní Krymského mosta,alebo hoci aj nejakého malého tunelíka na Slovensku,kde by sa to všetko neutralizovalo.Namiesto vládnuceho capa by tam bol kráľ a boli by tam rytieri a anjeli,deti s hračkami,murári,kosci,muzikanti,kuchári a ...to už nechám na fantáziu každého z nás,ako si predstavuje svet bez satana

Aman Againsttime

Kým ti Grigoryi odpovie, vyjadrím sa k Rostasovi ja. Taktiež patrím k jeho kritikom, ale zároveň nemám dôvod mu nepriznať, že bol do istej miery prínosom na alternatívnej scéne, že minimálne pomohol otvoriť určité témy a ponúknuť zdravšie, alternatívne pohľady.

V zásade mám však s Rostasom tieto 2 problémy:

1. jeho cherry-picking a neznalosť či zastieranie istých skutočností. Na toto si treba dávať väčší pozor, pretože opozícia vám to potom ľahko odhalí a vmetie vám vaše nedostatky do tváre. Rostas často propaguje v ZEM a Vek očividný iracionálny bullshit, ktorý následne zdiskredituje to hodnotné, čo v tomto magazíne možno nájsť.

2. jeho pózerina a mesiášstvo, ktoré sú pre normálnych ľudí iritujúce. Navyše Rostas jednoznačne vzišiel zo židovsko - slobodomurárskeho milieu (je to veľmi z neho cítiť). Sklony k anarchizmu či ľavičiarstvu obecne (viď obdiv Chomského a podobných typov) sú už len povestná čerešnička na tejto nechutnej torte.

Tak to by bolo zatiaľ všetko. Iste by sa dali nájsť i ďalšie nedostatky (ale i pozitíva), ale toto je také krátke zhrnutie toho, čo Rostasovi vyčítam ja.

Ľubov

Zhrnul si to zrozumitelne,teraz mi to je jasnejšie.Najvážnejší sa mi zdá ten argument chery-picking(musela som pozrieť slovník:)), tak to nečítam,čo je ten chery. Viem to rozlíšiť.Samotný židovský pôvod mi v tomto prípade nevadí.Moja najlepšia priatelka E.bola židovka a veľmi mi chýba. A na poslednom mieste je tá extravagantná poloha,od mena, cez fotky až po handry. Buďme velkorysí,je to osobná zóna. Pozitív vidím viac.
Ale to nie je k téme,Norman sa bude hnevať.Norman,nehnevaj sa,v niečom budeš musieť povoliť.

Norman

no, ak, tak som vzdychal, že to ja som sa nechal zatiahnuť od témy, že som odbehol, čo považoval pre ten rozhovor za slepú uličku. Čiže to bolo o mne. Ináč sa tu každý môže baviť o čom chce.
A nevrlo reagujem len na chválenie Churchila, Stalina, československých komunistov normalizácie ... a nejakých zopár ďalších desaťtisíc vecí. Ináč je mi všetko jedno.

Buheh

Pekne si to zanalyzoval. Ja Rostasa nečítam a nepočúvam presne z tých istých dôvodov, ktoré si uviedol. Ale aby sme boli spravodliví, treba spomenúť aj jeho prínos.

Nech to akokoľvek smrdí, faktom je, že bol prvý, kto sa s niektorými tabu témami dostal do mainstreamu a vďaka nemu dnes dokonca aj niektoré jednoduché dedinské babky riešia otázky alternatívnej agendy (mám osobnú veselú skúsenosť). Nejde teraz o to, čo si myslíme o intelektuálnej hodnote takto vzniknuvšieho spoločenského diskurzu, ale niekto aj túto "špinavú" robotu urobiť musel. (I keď aj to je otázka, čo je v konečnom dôsledku lepšie, či mať babku zadubenú, štandardne naformátovanú RTVS, alebo pomätenú, paranoidnú a konšpiratívnu. Pre rodinu asi to prvé, lenže babka chodí aj voliť.)

Zem a vek je divoká zbierka tém hodnotných i brakových, spracovaných poloamatérskym spôsobom. Ale v princípe možno práve takto široko koncipovaný prístup je efektívny. Totiž treba si uvedomiť, že spoločnosť je mainstreamom hypnotizovaná pomocou komplexného systému bludov a lží, ktorých najsilnejšou stránkou je, že sa opierajú jedna o druhú – postihnutý jedinec sa ich ťažko zbavuje po jednej, pretože na každú je prichytený tucet ďalších. Najrozumnejšie je bombardovať postihnutého zo všetkých strán, aby sa tej pliagy zbavil ako celku.

Najviac celej veci škodia tie niektoré obskúrne blbosti, ktoré miešajú so serióznymi problémami, a tým celú snahu znehodnocujú. Ak to, samozrejme, nie je zámer...

Aman Againsttime

Dobre, Rostas pretlačil isté "konšpiračné témy" do mainstreamu, pretože sám z neho vzišiel, resp. je jeho súčasťou (netreba zabúdať, že pôvodne pracoval v Markíze a ani priestor v mainstreamovom rádiu sa nepodarí získať len tak hocikomu. Rostas mal od začiatku vybudované dobré zázemie a mal kontakty – preto ten úspech).

Zem a Vek je ideologický/názorový guláš (samozrejme guláš, ktorého stálou prísadou je isté anti-establishmentové či anti-mainstreamové korenie), čo je očividne i zámer (aby si každý vedel vybrať), ale najväčší problém je práve ten do očí bijúci rozdiel v kvalite jednotlivých článkov.

Prínos tohto časopisu však vidím v tom, že môže fungovať ako akási prestupná stanica pre isté typy. Veď koniec koncov ja som tiež začínal ako "konšpirátor" (alebo lepšie povedané, prešiel som si týmto obdobím). Ono je naozaj potrebné, aby sa človek dostal aspoň do fázy nedôvery voči mainstreamu a v tomto môže byť tento magazín pre niektorých nápomocným. Určite by som si nedovolil tvrdiť, že ide o zlý projekt.

Inak ja som Zem a Vek asi pol roka i odoberal, takže mám o ňom (relatívne) dosť dobrý prehľad (hoci potom, čo preň prestal písať Huďo môj záujem opadol. Navyše samotný časopis začal byť i obsahovo príliš repetitívny (hej, Rostas tiež už viac- menej vyhorel a je na čase, aby prenechal miesto nove krvi), nehovoriac o tom, že na nete človek nájde kopec lepších – najmä zahraničných – zdrojov informácií. Aj porovnanie s kvalitnejšími vzormi zo zahraničia (a tým nemyslím hneď len anglo-americkú sféru, ale napr. i českú) sa podpísalo na môj nezáujem. Proste Zem a Vek môže byť dlhodobo fajn akurát tak pre tú spomínanú babičku, ale mladý študovaný človek sa pri ňom fakt dlho neohreje a pôjde za lepším.

Buheh

v podstate to vidíme podobne.

A je pravdou aj to, že už nevedia čo písať. Teda ja som to naposledy držal v ruke pred pár mesiacmi, ale zdá sa mi, že témy sú čoraz viac od veci. Mimochodom, vydávať taký hrubý časopis a trúfať si naplniť ho hodnotným obsahom, to je dosť ambiciózny cieľ. Menej by možno bolo niekedy viac, ale zase chápem Rostasov rozumný strategický zámer, aby výtlačok vzbudzoval trochu aj rešpekt, aby to nebol len nejaký obyčajný kus papiera, akých človek nájde v schránke tucty, a ktorý netreba brať vážne.

Skrátka, začiatky sú ťažké a títo chlapci urobili kus záslužnej práce. Podobne ako Huďo, Lichtner, Norman, Ema a ďalší pionieri. Nič nie je dokonalé, ale ich mená ostanú navždy zapísané vo veľkej knihe na ministerstve.

Norman

Témy v Zemavek sú čoraz viac od veci? Od ktorej veci?:)
Aby som sa aj vyjadril:
Veď to je časopis, stále je to len a len časopis. Je to časopis o určitých témach, o určitých svetonázorových témach. Som zopár vytiahol na stôl ... zaujímaví ľudia, zaujímavé témy, výborné spracovanie.
Samozrejme, problém je, že ľudia už skoro nič nečítajú.
Ale potrebné sú signálne kanály. Na ne reagujú.
Jeden z takých je Zema vek.
Kto si ho pripravil a načo bude možno použitý, to je budúcnosť. Ale je tu, vyhrieva sa na slniečku a čaká na svoju dobu.

Za druhé je aspoň trocha kultúrna protiváha tomu ... to sa ani nedá nazvať sračka, čo človek vidí v tých stánkoch. To je proste farebné hnusné nič. Tomu ZV a prípadne nejaké podobné časopisy, ak sú, robia aspoň trocha kultúrnu protiváhu. Aby, ak by to raz posudzovali historici - oni to nebudú, budú kašlať na takú nepodstatnú a odpornú dobu, ale ak by to posudzovali a listovali v tých všetkých časopisoch - aby mohli povedať: "neboli to všetko len dementné šibnuté agresívne hovadá, niekde medzi nimi tlela iskierka života".

Buheh

Zase si ma chytal za slovíčka.

Len namátkovo názvy článkov z jedného starého čísla:

Kruhy v obilí
Tis – strom smrti a podsvetia
Čo všetko hrozí pri liečbe reumy
Jeme, alebo do seba jedlo len hádžeme?

Čo je na tom "k veci"? Samozrejme, všetko súvisí so všetkým a časopis je len časopis, musí zaujať a predávať sa. Ale svet (ten ľudský) má veľmi konkrétny problám, rúti sa do záhuby, a takto do bulváru zabiehajúci časopis sa už povážlivo vzďaľuje médiu, od ktorého všetci čakáme, že by sa malo venovať podstate.

Ale tým, čo som povedal, som nechcel Zem a vek úplne zatratiť. Má to vysokú úroveň vizuálnu, koncepčnú, úctyhodný počet strán a stále sú tam aj témy, ktoré sú silne k veci. Je takmer zázrak, že to stále existuje a tí chalani si zaslúžia uznanie.

Norman

Sa ťa normálne pýtam, či ty chceš akosi súdiť, čo by mali uverejňovať a čo nie.
To je starý detinský problém - sto ľudí, sto predstáv.
A pritom oni vlastne majú tendenciu k tomu, čo si tu zopárkrát spomínal aj ty - že človek sa nemá nechať zavrieť do politiky a ísť napríklad do lesa. A to oni presne robia, venujú sa aj iným (alternatívnym) témam. Konieckoncov, aj my vieme, že svetonázor je prvotný, politika je len jeho druhoradý prejav a nutná práca.

Mne je úplne jedno, čo si kto myslí o tom či inom časopise či alternatíve, ľudia nebudú mať rovnaký názor nikdy - len som sa vyjadril za seba, že oceňujem ich prácu.
Ale ja to občas trocha aj čítam, to bude tým. Práve dnes mi prišlo augustové číslo - škoda toho rozchodu s Huďom, ale ako vidno, ľudí majú k dispozícii dosť, napr. Marian Benka "Kríza je už ako rakovina v pokročilom štádiu".
Témou čísla je "Slobodné pôrody" Mám sa teraz nafukovať, že škatulovina? Naopak, oceňujem to.

Grigoriy-Ilmoran

Viem, že nie si zlé dievča, a preto som Ti chcel slušne odpovedať. Dokonca som Ti aj napísal celkom dlhú a podrobnú analýzu, ale som to nakoniec neposlal.
Včera ma verejne označili za smiešneho človeka, a prešla ma chuť čokoľvek hovoriť alebo písať.
Nájdi si na YouTube infovojnu z 2.8.2016, vypočuj si posledné asi dve minúty.

Ľubov

Kto je to? Buď nikto,alebo všetci .Mne zas hovoria" Pani,spadli ste z mesiaca ?" Pokazil sa mi počítač,tak sa nedostanem k IV dva tri týždne.

Inak, iný zdroj ,ako IV už nepoznám,objavila som ale čaro kníh,vydaných v 50 tich rokoch,prekvapia svojou kvalitou,vyskúšaj. Napr.taký Zikmund a Hanzelka,vrátane fotografií,ktoré dnes neuverejní nikto,nikto na svete.Mladý,plavovlasý vysoký beloch ....pri nahom černochovi,hm,hm.

lecce

01:38:19, tak tu sa zasmial, lebo to bolo dobre..

1488

prečítal si už ten "Kapitál" ?

Grigoriy-Ilmoran

V posledných rokoch to nechávam celé na účtovníčku.

Norman

Vikernes nie je to, čo spomínaš (žiaden Bob Marley či Pussy Riot, a vôbec sa tu nebavíme o (jeho) umení - každý sa nejako živí, pokiaľ viem, robí (stolové) hry a podobne - to mi pripadá ako dosť zúfalý druh "umenia", ale predsa to nebudem posudzovať ). Byť odsúdeným vrahom je naozaj handicap pre akúkoľvek politickú aktivitu v domestikovanej spoločnosti, v ktorej žijeme.
No ale to je znova ten problém alternatívy: keďže malomeštiaci, zazobaní úradníčkovia, poctiví karieristi a rádoby prefíkaní špekulanti sa starajú len o svoje drobné zaprdené "šťastie", počuť potrebné vecí len z úst outsiderov, kotlebov, magátov a ešte horších.

Kto je pre svet prospešnejší, či spomínaní sráči alebo slobodní ľudia, to nech si každý rozhodne sám.
Alebo ináč videné - samozrejme, všetci poznáme "umeleckú" a inú anarchistickú svoloč, to sme tu už prebrali pred rokmi a tisíckrát. To je stará známa vec. Ale to je len ten vonkajší odpad, následok - ale tento bordel tu udržujú zbabelci, kolaboranti, ktorí NIKDY nič neurobia - len sa vyhovárajú ( pre istotu disclaimer, nemienim sa tu s tebou hádať: nič zo spomenutého nie je myslené na teba osobne. Tvoja prehnaná kritičnosť je ale tiež absolútna a stará známa: všetci (v alternatíve) sú zlí - ok, ja len sa zastávam Vikernesa, ktorého som sem dal, aby sa ľudia nedali odradiť)

Aman Againsttime

Vikernes je dosť v pohode. Nie je dokonalý a má svoje muchy, ale ideologicky do portálu ako je Nadhľad celkom dobre zapadne. A ako hudobník je skvelý. Robí nekomerčnú a výrazne európsku alternatívnu hudbu, ktorá pochopiteľne nebude pre každého (treba tiež mať na takú hudbu tú správnu chladnú a mizantropickú náladu :-)). Avšak v tom, čo robí je jednoducho dobrý.

Chápem tiež, že žáner ako black metal nebude každému po chuti a mnohým príde takáto hudba odpudivá, ale zároveň mám za to, že je dôležité sledovať a pochopiť ako naše radikálne myšlienky prenikajú do rôznych subkultúr (pravdou je, že na tejto scéne je veľa elitných NSBM kapiel, ktoré by sa inak vyhrievali na výslní nebyť ich ideológie). Pokiaľ žáner martial industrial predstavuje vyjadrenie snahy Európana po technologickej vyspelosti a spoločenskom poriadku (https://www.youtube.com/watch?v=mkLPF9OAtA0), potom severský black metal (https://www.youtube.com/watch?v=FDI1qEfxlQU) reprezentuje jeho zúrivú, divošskú povahu (nuž, netvárme sa, že sme iba učičíkaní plyšáci a nemáme svoju temnú a animálnu stránku). :-)

Norman

každý má svoje frekvencie. Hudba je ale ako drogy, ak si niekto zvykne na drastické chemikálie, je zle.
Pokiaľ viem, tak Vikernes zabil jedného z tvorcov tej muziky a to je jeho veľký umlecký počin, vyjadrenie jeho skutočného postoja:-) Viac sa nedalo spraviť, treba mu to prirátať ako veľké plus :)

Rosemary

Tak to je snad nedorozumenie. Ale ak nie, vytrime si s tymi blondatymi hlavkami kocura, honed a zaraz.
VIDEO som nedopozerala. Neda se- tak od pluc po vyhodnarsky. Fuj. Kdepak udelal soudruh z Nadhledu chybu?

Norman

perspektíva je naozaj zlá. Keby som si to nemyslel sám, čo si myslí Vikernes a čo je na tom videu, tiež by som to video nedopozeral.
Pravda, nie som si istý s tým vitamínom D ... to vyznieva moc optomosticky, tam ide skôr o princíp, ale on to tiež myslí tak akosi širšie, obrazne.
Najhoršie sú, myslím, tie zábery úbohých ľudí deklarované ako buducnosť. Som rád, že dokonca aj Vikernes pochopil, že ideológia trvalého rastu je tragédia a že to tak efektívne zobrazil.

Dusanbe

sa mi pacil najviac, v poslednej dobe vaham, ci nie je slnenie skor skodlive - ale asi to risknem vo viere, ze preukazatelne pozitivne ucinky prevazia mozne rizika.

K ropnej krize - o tom je v poslednej dobe nejako az podozrivo ticho - bolo obdobie, ked sa o tom vela pisalo, hovorilo - nejako to vsetko utichlo.
Cena ropy padla na rekordne minima, tak predsa ziadny problem neexistuje, problem maju Rusi, a my sa im smejeme a tesime sa, ze benzin ide dole...

Daju sa najst zaujimave videa - dokumentarny zaner, kde si bezny clovek uvedomi, ze ropa nie je len bezin a nafta, ale ze je to najme takmer vsetko plasticke, kopec chemie, hnojiva, atd. a ze ked ropa nebude, tak nebude cim polia pohnojit, zasiat, pozberat urodu.

Teraz uz len najst nejake skutocne hodnoverne grafy zasob a tazby ropy a vieme na com sme. A to je zda sa stale problem - krivky a predpovede sa tusim este stale menia, takze stale neviem kedy zacat nakupovat konzervy - ci uz, alebo este pockat, aby neboli potom "po zaruke" .

Grigoriy-Ilmoran

Dostávam peniaze od ruskej FSB, aby som viedol na internete proruskú a proputinovskú propagandu.
Oni mi okrem peňazí poskytujú aj informácie, ktoré sú bežnému smrtelnikovi nedostupné.

Dnes ráno mi môj kontakt z ústredia, ktoré je teraz v Sevastopole na Kryme poslal jednu informáciu, ktorú zverejňujem len preto, aby každý vedel, že hovorím pravdu.

Tu je v skratke cela vec:

V rámci projektu FSB s kódovým označením "Smatanova fatamorgána" s cieľom ďalšieho oslabenia najslabšieho článku NATO, ktorým je podľa ich analýz Slovensko, sledujú agenti bývalej KGB všetky prominentné osoby v našej krajine a zisťujú všetky možné napojenia a súvislosti.
Zistili okrem iného, že krstná mama Igora Matoviča je nevlastnou sestrou Vikernsovej matky.
Igor Matovič zistil od KGB o Robertovi Kaliňákovi, že v protiklade k jeho falošným prehlaseniam o opaku, Kaliňák je osobne zapletený do prevádzačského gangu v Líbyi.
Samozrejme za peniaze.
Aby podozrenie z napojenia na KGB nepadlo na Igora Matoviča, ten sa dohodol so svojim príbuzným v Nórsku, že zverejní diskreditujúcu satelitnú snímku z oblasti Stredomoria, ktorú zhotovilo KGB, a ktorá je aj ilustračnou snímkou k tomuto článku.
Ak si prezriete snímok pozornejšie, zistíte, že v ľavom hornom rohu, štvrtá osoba zľava je sám Róbert Kaliňák, ktorý si privyrába vodením černochov do Európy.
Zistili tiež, že k výkonu opísanej činnosti si Kaliňák zadovážil licenciu lodivoda od Jána Slotu na Jadrane. Kópia licencie je už v rukách Lipšitza, krorý je pripravený poskytnúť ju spoločne s pánom Jurajom Smatanom médiám dnes popoludní.
Keď sa dozviem ďalšie podrobnosti, budem Vás informovať.

nové