WTC - pokus o zopakovanie Pearl Harbor

Takže dnes je to skoro okrúhle výročie pádu WTC.

Prvý deň v histórii ľudstva, keď padali budovy samé od seba len pod vplyvom požiaru.

Samozrejme, dva hlavné mrakodrapy boli unikátne, nemožno pokus zopakovať a dokázať, že železo takým ohňom tak nezmekne. Ale budova WTC7, okrem mnohých iných udalostí, je smoking gun. Doslovne.

Ale má cenu opakovať, že anglosionistické kruhy Ameriky potrebovali nový Pearl Harbor? Načo?

Je to úplne jasné.

 

Na zamyslenie je dnes už len stupeň teatrálnosti až grotesknosti danej akcie. Amerika je krajina bombastického preháňania, a tak nepoznajú mieru ani v týchto manipulačných akciách. Oni musia mať aj trpajzlíka najväčšieho na svete.

Takže tak, berte toto ako pietne pripomenutie tejto čiernej americkej komédie. 

 

 
slaven1

Len v príbehoch vymyslených za oceánom je možné aby 2 hliníkové plechovky zničili 3 budovy s oceľovou konštrukciou (hrúbka oceľovej kostry WTC 1 a 2 bola miestami 12 cm, WTC 7 tiež nebolo s papiera).

Tí čo chceli pochopiť dávno pochopili, tí čo nepochopili do dnes, nepochopia nikdy.

 

Aman Againsttime

Chcel som už dávnejšie napísať svoj názor na 11.september, ale akosi som sa k tomu nedokázal dopracovať (klasika - časová zaneprázdnenosť).

Začnem trochu klíšovito. Ako väčšina z nás i ja si veľmi jasne spomeniem, čo presne som v danom okamihu robil. Viem, že som sa práve vrátil zo školy (chodil som v tom čase ešte na základku) a išiel pozerať moju obľúbenú vedomostnú reláciu Pokušenie na Markíze :-). Len čo som pustil tv a videl zábery z otraseného New Yorku okamžite som volal rodičov. Spomínam si ako môj otec potom volal s babkou a vyslovil názor, že "za tým budú mohamedáni". Samozrejme, na ďalší deň sme v škole nič iné nerozoberali než toto. Niektoré spolužiačky sa celkom báli a vyslovili strach z tretej svetovej... :-)

Pokiaľ ide o tú konšpiračnú klasiku o riadenej demolácii... popravde, dlho som zastával ten štandardný konšpiračný názor o "inside job", ale dnes mám isté pochybnosti. Nie som fyzik, ani statik a na rovinu priznávam, že týmto veciam jednoducho nerozumiem a nemienim sa hrať na odborníka. Nithusa veľmi nemusím (ten človek sa nechal zblbnúť tzv. "americkou skeptickou subkultúrou", ktorá však vôbec nie je taká racionálna a objektívna ako to rada prezentuje) , ale myslím, že tu isté celkom pekne zosumarizoval isté nezrovnalosti či nepravdy v tvrdení konšpirátorov:http://www.rozumnypanko.sk/nepravdy-o-911/ Celkom by som uvítal nejaké vecné pripomienky k danému textu od niekoho, kto týmto veciam lepšie rozumie.

Problém mám s tým, že väčšina konšpiračných teórií porušuje základné princípy ako je napr. Occamova britva, t.j. že najjednoduchšie vysvetlenie by malo byť preferované. Príde mi trochu smiešne, že ľudia, ktorí napr. tvrdia, že nijaké lietadlá nevrazili do Pentagonu necítia potrebu vysvetliť, čo sa potom s lietadlom v skutočnosti stalo. A pokiaľ ide o riadenú demoláciu dvojičiek - nie je takáto akcia jednoducho zbytočná? Zaiste, v TV to vyzerá poriadne bombasticky, ale len samotný náraz lietadla do budov i bez ich pádu by bol predsa dostatočný pre dosiahnutie niektorých navrhovaných motívov: od začatia vojny až po spomínané poistky. Veď pre vojnu v Iraku stačilo len vymyslieť rozprávku o zhn a bolo vybavené. Načo takáto komplikovaná akcia?

Podľa mňa v súvislosti s 11.septembrom konšpirátorom a i ostatným uniká to najpodstatnejšie:

Krátko po útokoch sa robili prieskumy medzi Američanmi, z ktorých vyplynulo, že 2/3 z nich zastáva názor, že útoky sa uskutočnili kvôli Izraeli a židovskej komunite v USA, ktorá manipuluje americkú politiku v prospech Izraela.

Aby toho nebolo málo, v USA predsa zatkli izraelských agentov, ktorí si filmovali tieto útoky a oslavovali ich. Je jasné, že mali dopredu znalosť o tom, čo sa stane a verili, že útok bude pre Židov výhodný: https://www.youtube.com/watch?v=rStJ5BgadPs

Lenže potom zasiahla vyššia židovská moc: agenti boli prepustení a poslaní domov, spustila sa masívna propaganda o tom, ako nás zasiahli kvôli našej "slobode a hodnotám" a Spojené štáty rozpútali vojny na Blízkom východe.

Takže zhrniem to. Najrozumnejší prístup k 11.septembru je nasledovný:

19 mohamedánov unieslo 4 lietadlá. S dvomi narazili do WTC a s jedným do Pentagonu. Štvrté havarovalo v Pensylvánii z neznámych dôvodov. Vláda Izraela týchto únoscov kryla a mala vopred znalosť o týchto útokoch. Spoľahliví izraelskí agenti v americkej vláde mali s najväčšou pravdepodobnosťou tiež túto znalosť - napriek tomu nevyvinuli žiaden pokus varovať americkú vládu, aby útoky zastavila. 11. september sa mohol uskutočniť, pretože Židia to dovolili - pretože Židia potrebovali nový Pearl Harbor a zámienku priviesť Ameriku do novej vojny na Blízkom východe v prospech Izraela. Záver mal byť jasný: Izrael nie je spojencom a priateľom Západu a americkí Židia neslúžia záujmom USA či Západu, ale Izraela, a preto tiež nie sú našimi priateľmi či spojencami.

11. september mal jednoznačne v sebe potenciál poškodiť Židom a otriasť s ich postavením a mocou v Amerike. A ak by som trochu zakonšpiroval, tak poviem, že vzhľadom k tomu, ako je oficiálny príbeh (zaútočili na nás kvôli našim "slobodám") totálne absurdný potreboval nepriateľ vytvoriť dezinformačnú kampaň, ktorá by nakazila opatrnú a racionálnu kritiku "oficiálneho príbehu" s pachom šialenstva. Následne sú všetky tie vzrušené reči o miznúcich lietadlách, kontrolovanej demolácii a falošných útokoch vytvorených na najvyšších úrovniach americkej vlády odmietnuté ako tradičné konšpiračné blúznenie. Čo keď to má celé iba odvádzať pozornosť od skutočnej podstaty? Čo ak je "hnutie za pravdu o 11.septembri" v skutočnosti pravý "false flag"?

Norman

od jednoduchého k zložitému:
1 pri každej takej záležitosti je viac emočne vyšinutých konšpirátorov, ako racionálnych. Každá informácia sa dá slovne napadnúť a komunita to robí naozaj s každou. Popieranie toho, že to boli reálne lietadlá, alebo hypotéza, že to boli iné stroje (bez ľudí, bez posádky) a tak podobne sú často naozaj na to, aby zdiskreditovali alternatívnych hladačov

2. Zatknutí a prepustení Izraelci. Nie so si istý, ako tomyslíš, ale celá akcia WTC nemohla uškodiť Izraelu, v žiadnom mmente nebola táto tendencia. Zatknutí tešiaci sa agenti boli zametení pod koberec. Pre nás sú indíciou, kto v tom mal prsty, ale pre americkú verejnosť nejestvujú. Bola to čbežná chyba, izraelci sú už orientálni ľudia a nepoznajú disciplínu, zväčša, používajú nadšených amatérov na vedlajšie veci. Tí chlapi zrejme vedeli, že "arabi" niečo spravia a tešili sa úprimne.

3. Prečo veže padli a nezostalo len pri dierach od lietadiel?
Asi bude najlepšie, keď ako ty napíšem síce stručne a v obrysoch, ale celý scénar.
Za prvé americkí sionisti chcú zámienku na akciu v moslimskom svete. Na ovládnutie zdrojov, ale aj na jeho celkové rozbitie, možno aj spôsobenie utečeneckej a inej krízy. To je účel, provokácia.
Za druhé je tu WTC, ktoré už bolo cielom útoku v 1993 roku, a ktoré má problém s azbestom. To je nástroj, to príjemné, lebo sa na tom dá zarobiť.
Za tretie sú tu nejaké nové vojenské termitové technológie (na ničenie budov, ocelových konštrukcií), ktoré priam volajú po vyskúšaní, kým o nich ešte všetci nevedia.

A je to. Potom už stačí iba insider Silverstein a 20 izraelcov. Plus tá manipulovaná skupinka Saudov, ktorej pomáhajú tajné služby nevediac skoro nič o celkovom koncepte. Naozaj zainteresovaní páchatel je len Siverstein a tí izraelci.

Psychologicky by diery od lietadiel možno, možno ..., ako tak stačili, ale odmenou vykonávatela je to, že si v rámci chaosu a hrôzy môže zbúrať celé azbestové zastaralé budovy, zarobiť na poistnom, nemať náklady na rozoberanie tých mrakodrapov - to rozoberanie si ťažko čo len predstaviť.

To, čo použili na WTC 1 a 2 mali nainštalované (vrámci nejakej obrannej utajovacej doktríny) aj vo WTC7 a z rôznych dôvodoch to použili aj tam. Bola to v podstate hlúposť, ale v zápale šialenstva, ktoré vtedy vládlo, podľahli dojmu, že im to prejde bez pozornosti. Guliany opustil špecializovaný "bunker", čo tam mal, stiahli odtiaľ požiarnikov a všetkých a potom sa budova WTC7 sama ako na povel zrútila. Presne ako dvojičky.

Toto je práveže najjednoduchšie vysvetlenie, osekané bez oficiálnych aj neoficiálnych nezmyslov.

Vláda USA (niektorí, Cheney ... ) vedela len to, že sa sionisti činia, Bush junior vedel len to, že žid je veľký, žid je dobrý, žid je super a arab zly.

Niet prirodzenejšieho vysvetlenia.
Zvyšok sú len technické detaily, nepodstatné.

Náhodný okoloidúci

Pekné a výstižné zhrnutie, Norman.
Takto treba argumentovať.
Arabi čo uniesli lietadlá, možno boli v celej kauze dôležití. Ale dôležitejší sú tí, čo to celé naplánovali a Arabov bez ich vedomia a štipky podozrenia manipulovali žiadaným smerom. Ich pasy však určite bez stopy zhoreli... Nie ako ten arabský pas, čo nepoškodený vyletel z horiaceho lietadla...

Aman Againsttime

Nie je pravdou, že WTC nemohla uškodiť Izraelu a americkým Židom a že v žiadnom momente tu nebola táto tendencia. Ako som už spomínal, týždeň po útokoch NBC a Reuters prišli s prieskumami, podľa ktorých 2/3 Američanov verilo, že Amerika bola napadnutá kvôli jej otrockej podriadenosti Izraelu a židovskej dominancii v zahraničnej americkej politike. Čiže verejnosť už bola naklonená správnym smerom. Preto muselo začať ťažké vymývanie mozgov a manipulácia. Preto napr. New York Times vyhľadal známeho "neo-nacistu" Dr. Williama Pierca, ktorý zastával rovnaký postoj, aby sa marginalizoval v tom čase ešte mainstreamový postoj spojením so "zlou neo-nacistickou postavičkou".

No a spomenutá správa o izraelských agentoch natačajúcich si útok by to len dorazila (okrem toho zatknutí boli ešte i ľudia, ktorí kryli tento útok). Začalo sa vyšetrovanie a novinári ako Carl Cameron z Fox News začali zbierať jednotlivé dôkazy potvrdzujúce spojitosť Izraela s útokmi. Lenže nakoniec to všetko išlo do stratena...A dokonca ani v alternatívnych/konšpiračných médiách sa tieto veci už veľmi nespomínajú. Všetci sa viac -menej sústredili len na tie technické detaily, skôr než by išli po krku Izraelcom.

Pokiaľ ide o tvoje zhrnutie – veď hovorím, že tento názor som viac –menej dlho zastával i ja, avšak neskôr som sa oboznámil s argumentmi druhej strany a premýšľam aj nad nimi, pretože sú dosť presvedčivé – preto som dal sem odkaz na Nithusov blog a chcel som vedieť v čom sa podľa vás mýli (resp. ani nie tak on, keďže jeho text je viac –menej voľným prekladom z amerických skeptických, anti-konšpiračných blogov), event. čo robí zle.

Ono pre mňa v skutočnosti nie je až tak podstatné, či to bola riadená demolácia alebo nie. Môj príspevok sa predovšetkým pokúsil ukázať na podstatu (spojenie s Izraelom, podriadenosť americkej politiky Židom) a riešenie týchto technických záležitostí považujem už za viac-menej podružné, za akési rozptýlenie. Naozaj sa mi nechce argumentovať o termite, miznúcich lietadlách či voľných pádoch či už s trollmi, hoaxermi alebo "ideologickými skeptikmi".

Ponúkol som pohľad, ktorý môže byť prijateľný pre obe strany: jak pre zástancov teórie o "inside job", tak i jej odporcov. Predovšetkým z čisto pragmatického pohľadu je omnoho prijateľnejšie poukázať a diskutovať o týchto ľahko verifikovateľných faktoch, ktoré sa dajú ľahko vysvetliť než zaplietať sa do zložitých technických vecí.

Jednoduchým faktom je, že Izrael vedel o tom, že sa útok stane a chcel, aby sa stal, pretože to bolo vyhodné pre kolektívne židovské záujmy. Izrael a americké židovstvo teda nesú morálnu zodpovednosť za smrť cca 3000 ľudí. Toto malo byť hlavné memento celého tohto príbehu, ale vyšumelo to do stratena. V tom vidím problém.

Norman

Ak zastávame čo len trocha názor, že boj proti arabskému svetu bol práve v tom období prioritou sionistov, a že teda dokonca v tom mali prsty hlavne Izraelci (pretože izraelcom sa dá dôverovať aj v takýchto extrémoch, bežným americkým agentom už nie, na tých je toto čo sa týka svedomia a výchovy predsa len privela) - teda keď tam boli izraelské prsty, je prirodzené že sa po páde WTC vyskytli na začiatku aj indície týmto izraelským smerom. Otázka je to, či si to myslel tak, že to niekto pripravil a neskôr zámerne zmanipuloval tým izraelským smerom. Lebo tak sa tvojej výpovedi vyššie dalo rozumieť. Aj to by bola určitá možnosť, že existujú v USA protiizraelské sily - i keď nevidím motív ani silu, ktorá by to v Amerike naozaj takto dokázala.
To sa pre istotu ešte raz pýtam, ako si to myslel.

Čo sa týka linku na Nithusa - veď vieš, to mám teraz pozerať a potom konfrontovať jeho názory s tebou?To je také to rozdvojenie. Ty hovoríš, že je tam niečo závažnejšie, presvedčivejšie, tak napíš , čo presne. Ja viem, že Nithus je plný sionistických programov, v podstate je to sionistický propagátor - ako sme sa o tom už bavili, keďže ho dostatočne poznáme z Propu.

Ináč, tvoje a moje zhrnutia sa ani moc nelíšia, ja som len vysvetlil, prečo podľa mňa zvolili ceľkovú demoláciu, aj keď ich tento čin technicky dosť obviňuje. Pre nás dvoch v tom nie je veľký rozdiel, ale pre americkú verejnosť by to určite rozdieľ bol. My si obaja myslíme, že US vláda je prosionistický sluha schopná všetkého.
Takže súhlasím, že nemá zmysel zaplietať sa do technických detailov a pascí, len mi tá zdravá hranica príde o kúsok ďalej, ako tebe - kvôli úlohe Silversteina a jeho ľudí. A nepríde mi ako kontraproduktívne, keď sa jasný problém budovy WTC7 položí ako neprekonatelný dôkaz. Prečo sa zbavovať našich trumfov na ruke? Tak by sme nikdy tú hru nevyhrali. Nič im neodpúšťať, nedať im ľahkú šancu - ináč by sme boli zas proti sebe.

Tiež si myslím, že hlavne správanie PO usvedčuje USA aj Izrael z toho, že sú to vojnoví štváči a zločinci. Lenže na ich činnosť PO si už ľudia žiaľ do veľkej miery zvykli, takže to verejnosť moc nepresvedčí.

Celé WTC trocha vyšumelo, ani technické ani morálne argumenty nevyhrali nad absolútnou masmediálnou prevahou vládnych klamstiev. Ja tiež týmto témam nedávam moc šancu, preto sa im moc nevenujem. Ale je to americký kostlivec v pivnici, to som si istý a keby to záležalo na mne, tak im raz bude hodený na krk. Hlavne ako ukážka toho, do akej miery a akým groteskným spôsobom izraelci manipulujú USA.

Aman Againsttime

Ale samozrejme, že boj proti arabskému svetu bol v tom čase priorita. V tom nie je nijaký rozpor medzi nami.

Ďalej, fakt som to nemyslel tak, že by to niekto zámerne zmanipuloval izraelským smerom (prikláňam sa k tomu, že Izraelci jednoducho urobili chybu, keď na seba takto upozornili). Naopak, izraelská stopa bola neskôr zámerne zametená pod koberec. Netvrdím však ani to, že by za tým všetkým musel stáť len a len Izrael – hoci aj to je možné. Koniec koncov nebola by to jediná izraelská operácia pod falošnou vlajkou, že? Ale nechcel by som hneď skákať z pravdepodobnosti do istoty.

Odkaz na Nithusov blog mal demonštrovať argumenty druhej strany. A áno, na prvý dojem môžu pôsobiť celkom presvedčivo – viac menej všetky, ktoré tam uvádza. To bol môj prvotný dojem. Nehovorím, že ich máš teraz všetky konfrontovať. V pohode stačí, keď tu pre obyčajnú zaujímavosť ostatní napíšu svoj dojem a prípadne vypichnú z jeho textu niečo, čo im nesedí – napr. to, čo píše o WTC7, ktorá je považovaná za tradičný žolík v rukách "trutherov". Ja jeho text analyzovať nemienim, lebo ako som už spomenul nie som ani "truther", ani "skeptik" a touto témou nie som nijako zvlášť posadnutý (zaujímal ma iba názor ostatných - vždy ma zaujíma názor ostatných .-)).

To znamená, že ak by aj Nithus mal 100% pravdu, tak moje pohľady to nijako nenaruší. A vlastne to bola pointa celého príspevku - nie je až tak podstatné, ako dvojičky padli, ako to, že že k týmto útokom došlo kvôli prepojeniu Ameriky so sionistickými kruhmi (tak ako to správne vycítili i mnohí bežní Američania krátko po útoku).

Čiže podstatou je židovská zodpovednosť za tieto útoky, ktorú som tu už bližšie vysvetlil a ktorá je tu prítomná bez ohľadu na to, či majú pravdu "trutheri" (bože, tie názvy :-)), alebo "skeptici". Na druhej strane pokiaľ má Nithus pravdu s jeho technickými detailami, potom to pochopiteľne vrhá veľký diskreditačný tieň na obhajcov riadenej demolácie. Preto mi ako najpragmatickejšie a najbezpečnejšie príde držať sa spomínanej izraelskej línie a nezamotávať sa príliš do istých konšpiračných sietí, resp. technických detailov, ktoré by mohli byť kontraproduktívne. To som chcel presne povedať.

Norman

Ostatní sa moc nevyjadria, veď to poznáš.
Mňa zaujalo práve to, že hovoríš o Nithusovi. Ako vlastne sa teraz prejavuje, ja mám občas v Prope výpadky, takže neviem, či tam občas nezájde. Jeho štýl - aj na tej stránke, je vyslovene výsmešný a provokačný. On tu stránku predsa nemyslí seriozne.
Len ešte k WTC7 - píše tam, že horela. Áno, ale slabo, slabo - určite nie na taký ozaj demoličný pád.
Vieš, ešte jeden detail - ja si myslím, že WTC7 mali normálne oficiálne "podmínovanú", pretože tam bolo mnoho rôznych ako to povedať, vládnych a tajných vecí. A z nejakých dôvodov ju oficiálne , ako to povedal Silverstein, "pulled down" ?
https://www.youtube.com/watch?v=-jPzAakHPpk
Ale potom im došlo, ako je jej pád podobný s pádom WTC1 a 2 ... a tak oficiálne začali hovoriť, že padla sama. A zapierali, zapierali a zapierali a ak nezomreli, doteraz zapierajú.

Aman Againsttime

O Nithusovi hovorím, pretože ma veľmi, ale naozaj veľmi zaujal. Prvýkrát som mal s ním konfrontáciu práve na Prope pri téme eugenika (a tam sme sa vlastne po prvýkrát my dvaja stretli :-)). Priznám sa, že sa mu podarilo ma párkrát zmiasť (napr. keď mi vyhodil na oči moje použitie apelu na prírodu: https://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_nature). Dodnes nie som spokojný s tým, ako som tam argumentoval, pretože viem, že som sa tam dopustil niektorých zbytočných logických klamov, ktoré má on dobre naštudované.

Jeho štýl je výsmešný, úderný a okato kopíruje americkú skeptickú scénu. Podľa mňa je skôr len zmanipulovaný: proste uveril tomu, že skeptické hnutie je akýsi seriózny zdroj a identifikuje sa s ním. Preto som mu pri našom poslednom rozhovore vyhodil na oči, že on je tiež len obyčajný ideológ v zajatí vlastných klamov a predsudkov.

Pokiaľ ide o WTC7 tak tá bola i pre mňa zásadným bodom. Samozrejme, že to vyzerá ako riadená demolácia. Ako som už písal- nie som fyzik a týmto veciam veľmi nerozumiem (ja sa s tebou môžem baviť napr. o fašizme, forme vlády alebo konceptu rovnosti, pretože tieto veci som i formálne študoval - 1. ročník na Praf je totiž zameraný na dejiny, filozofiu a teóriu štátu - ale oblasti ako medicína a fyzika sú pre mňa natoľko špecifické a mne vzdialené, že sa odmietam hrať na nejakého odborníka). Mám len svoj sedliacky rozum a ten mi hovorí, že je absurdné, aby obyčajný požiar spôsobil takýto pád budovy. Lenže potom stačí, aby prišiel niekto ako Nithus, ktorý ťa naozaj dokáže zneistiť, pokiaľ nemáš v danej oblasti istotu. Vlastne sme sa už raz tejto témy dotkli na FB - ako protivník nemusí mať pravdu, ale i tak ťa v diskusie porazí, pokiaľ je lepšie študovaný v danej oblasti.

Aman Againsttime

Inak tento článok od Nithusa považujem za omnoho zaujímavejší než ten o 11.9. Reaguje totiž v ňom i na nás a naše diskusie na prope: http://www.rozumnypanko.sk/jak-spravne-vypravat-cast-1/

Zrovna tento text mi však nepríde presvedčivý ani trochu. Sú tam neuveriteľné bludy a jeden (povedané jeho rečou) straw man za druhým. Práve tu celkom jasne vidím, že píše o niečom, čomu vôbec nerozumie.

Norman

Hlavne na tom texte vidno, ako sa o národovecké veci zaujíma , aj ako ich úprimne nenávidí.
Naozaj, v akom zmysle slova môže tento človek tvrdiť, že mal podobné názory, ako "tie na Prope". V čom sa zmenil? Predtým mal pochopenie pre národ? Mienka Propu starého či nového o židoch či anglosionistoch bola vždy explicitne jasná - v tomto sa Nithus zmenil? Alebo to predtým nechápal?

Pozri, koľko je za tým článkom skúsenosti, pozornosti. Vôbec to nevyznieva ako blog náhodného blogera. Tam je toľko pravdoláskavosti a židofilstva, že sa mu len málokto vyrovná.

Ale čo sa týka tvrdosti a výsmechu, súhlasím, tak to treba robiť. Treba sa poučiť. Židovinou na nich :-)

Ale vážne, aby sme sa vrátili aj k téme o humore, čo tu zaznela nedávno - myslím, že nie humor je to podstatné, ale ostrý sarkazmus a vyjadrenie pocitu intelektuálnej nadradenosti. Netreba sa báť. Ja viem, všetci sme boli vychovávaní, že sa nemá ukazovať nadradenosť, a to aj je svätá pravda - nemá sa ukazovať, voči priateľom.
Naopak, voči nepriateľom je to základný postoj - intelektuálna integrita, pohrdanie a nadradenosť.
To sú moje priame dojmy evokované aj takýmito nithusoidnými stránkami :-)

Norman

No to on diskutovať očividne dokáže, to zas ja po rokoch a rokoch pozorovania diskusií na webe dokážem porovnať. Ale nemyslím efektvitu, ale skôr to, ako si dáva pozor, a ako hneď uteká ...
Hm, sme tu spomenuli, že tieto schopnosti aj techniky si pestuje hlavne jeden kmeň:)
To neznamená, že on je v kmeni - ale ak nie, o to viac by sme sa mali starať o talenty:-) Hm, aj tento portál by sa mohol volať Slovensko hladá talenty, heh.

Čo sa týka "sedliackeho rozumu" - to by sme sa nik nemohol vyjadriť k ničomu. Ja myslím, že na sedliacky rozum sa dá dosť spolahnúť, profesionáli síce dokážu lepšie hádzať slová a frázy, ale často veci tiež nejako hlbšie nerozumejú.

Aman Againsttime

On je predovšetkým dobre "nabiflený" z kadejakých skeptických blogov/webov - viď tento jeho príspevok:https://www.protiprudu.org/opytajte-sa-eugenika-veda-vs-verejny-nazor/, kde idiotsky argumentoval veľkosťou mozgu u veľrýb a slonov - čo je mimochodom argument pravdepodobne prebratý priamo z rationalwiki:http://rationalwiki.org/wiki/Racialism. Samozrejme jeden z najhlúpejších, pretože veľkosť mozgu môže byť asociovaná s inteligenciou v rámci daného druhu bez toho, aby bola asociovaná s inteligenciou medzi odlišnými druhmi.

A pokiaľ ide o argument o extrémnom prostredí - áno, samozrejme, že ľudské deti potrebujú istý minimálny level podpory a emocionálnej odozvy pre svoj normálny vývoj. Avšak mimo tento základ, má rodičovská výchova omnoho menší vplyv než sa verilo a prevahu majú jednoznačne gény.

Aman Againsttime

Tiež som si to dobre všimol. Pamätáš si, keď som s ním diskutoval o islame? Potom, čo som mu tam hodil odkazy na isté seriózne zdroje, ktoré kompletne popierali jeho tvrdenia, tak odrazu sa vyparil - hoci velice sľuboval, že si ich pozrie a vyjadrí sa k nim (a ešte si spomeň, ako reagoval, keď som napísal, že väčšina moslimských učencov boli belosi, resp. indoárijského pôvodu. Hodil mi tam odkaz na wiki a poznamenal, že 80% boli Arabi. Zrejme predpokladal, že si nedám tú námahu a neprejdem si pri nich etnicitu. Neskôr bol donútený urobiť lepší prieskum, kde nakoniec vyšlo najavo, že väčšina z nich boli Peržania - ako som to tvrdil hneď na začiatku. Ale aj to dokázal rafinovane zľahčiť).

Podľa mňa jednoducho žije v bubline. Dal sa velice na skepticizmus a debunk a obdobné módne kokotinky, ale bez toho, aby si dal nejakú námahu naštudovať, čo skutočne tvrdia mnohí nacionalisti či rasoví realisti. A preto tie jeho slamené panáky - je totálne mimo.

Najlepšie bolo, keď raz napísal, že na prop nechodí, lebo tu už s nikým nesúhlasí. Prečo si to odrazu nechce s nami rozdávať? Veď je tak múdry a cool? :-D

Ľubov

Tu by sme mohli začať,s definíciami,sedliacky rozum,ten si ako tak predstaviť vieme,ale ten nesedliacky,naozaj,bez akýchkolvek negatív,aký vlastne je?

Kto z "našich",myslí sa alternatíva,má k nemu najbližšie ?Lebo,prepáčte,čítajúc vašu debatu o mne neznámom Nithusovi som získala pocit,akoby ste aj boli radi,keby tento nadrapený snob bol na našej strane.Aman,prečo tak ľahučko naletíš na pozlátko? Ja si to vysvetlujem Tvojou mladosťou.My tu máme predsa Kapustu,už roky to robí ako oni.
Ech,horšie je to,čo píše Norman o Bratislave. Naozaj,na tej fotke,čo si pridal v sobotu to je vidieť. Policajt,Merkelka v aute a fotiaci Norman,inak ani živej duše.

Ľubov

Čítam jeho príspevky na prope a získavam názor

Ľubov

Ešte ani otázka nevychladla a už viem,že bola hlúpa a zbytočná. Tak pardon,ale veď nám hlava preto neodpadne.Múdrosť predsa nemá prívlastky,ja trubkaIba je,alebo nie je-.
A naviac sa Ti Aman ospravedlňujem,nečítala som Tvoje posledné dva príspevky,pretože čučím na prope už skoro dve hodiny,tak to bolo odo mňa horúcou ihlou šité,prepáč.Nie si Nithusovým obdivovateľom,zdá sa

Aman Againsttime

Nemusíš sa za nič ospravedlňovať. Všetko je v poho. Nie, Nithusa naozaj neobdivujem. Je to v podstate ideologicky protivník. Na druhej strane nepopieram, že isté veci robí celkom dobre. Vidno na ňom, že má niečo prečítané a vie diskutovať. Avšak nie je až taký dobrý ako si myslí. :-)

Aman Againsttime

Úprimne, samozrejme, že by som bol rád, ak by takýto nadrapený, drzý, sarkastický a manipulatívny typ bol na našej strane, pretože na pozlátko proste väčšina letí. :-)

Norman raz napísal, že mnohí mladí nie sú priťahovaní ani tak obsahom ideológií ako skôr ich "pozlátkom". Nedávno som tu písal o nástupe tzv. Alt right v americkom priestore a práve jej úspech je v mnohom daný tým, že priťahuje "normálov", predovšetkým mladých "normálov", tým ako je zábavná, neotrelá, drzá, rebelská a esteticky príťažlivá - jednoducho "totálne cool". Mnohí mileniáni sa vydali na cestu k "fašizmu" pôvodne z celkom povrchných dôvodov. Pre mnohých to začalo iba anti-PC, anti-feministickými a explicitne rasovými mémami (viď žabiak Pepe a pod.), ktoré im prišli zábavné (ale bez toho, aby ich ešte brali veľmi vážne) a až postupom času začali vnímať legitimitu za jednotlivými myšlienkami tohto smeru, aby ich nakoniec prijali za svoje.

Norman

Ľudia oceňujú to čo má hodnoty a úroveň. Teda, čo tak vyzerá, že ich má.
Alternatíva je dovtedy alternatíva, kým ju stredná väčšina považuje za menejcennú.
Aby to tak bolo, robí druhá strana, systém, propagandu, očierňuje alternatívne názory a zaťahuje ich provokovaním do bahna.
Táto ich metodika je veľmi dôležitá, zaujímavá. Dokonca slovo "metodika" je príliš slabé. Sú za tým rôzne veci, skúsenosti, mentálne profily.

Ergo:
-buď je Nithus príkladom ich manipulátora, takže mu treba prísť na kobylku
-alebo je to človek, ktorý ešte stále chodí na Prop, takže stále má s týmito vecami spoločné.
Tak či tak, každý sa dá prevychovať :) Je to len otázka ceny, pardon, času a energie.:)
Ale ak aj nie, samozrejme sa dá od neho poučiť o tom, ako sa to sanžia robiť, zvlásť, ak je v určitom
zmysle školený.
Ale jeho metodika je naozaj zväčša tá "racionalistická". Podľa mňa tá moc nefunguje. U neho je ešte veľký kus arogancie - to pôsobí lepšie. Preto podobným ľuďom treba stopnúť ich aroganciu.
Ale to je len ten najhrubší popis, detailnejšie názory by som sem nepísal, aj keby som mal čas:)

Norman

No, tak som tam mrkol :-)
V prvom rade ešte mimo WTC - je milé, ako opakuje, že bol "thruter", ale už nie je. To je typická psychologická finta, to ho fakt učili na školeniach - veď ja som váš človek , ajhľa, aj ja som dokázal vystúpiť, aj vy dokážete.
Je ale možné, že je to u neho len reflex - "ja som dal prednosť kompromisu a kolaborácii, dosvedčte mi, vážení, že mám pravdu". Také niečo tiež býva. Vyhorenie, ako v zamestnaní:)
Ale skôr si myslím, že je to zámerný provokatér, nech sa nik nehnevá, proste žid.

Všimni si, má teda tie technické argumenty.Ale akej úrovne?
1. Pád volným pádom - on proste nerozumie, o čom je reč. Je o porovnaní postupného zosuvu, ako keď sa zosúva stavba, kde padne jedna časť na druhú sú tam časové straty, a pádom WTC ktorý bol takmer tak rýchly, ako voľný pád. Na túto časť je protinázor ten, že aj lámavé procesy prebiehali rýchlo - ale určite nie jeho detinský postreh, že niektoré triesky dopadli skôr, ako celá masa budovy.

2. Asi žiadna ocelová budova sa nezrútila vplyvom požiaru. Požiar vo WTC nebol nejak veľký, po výbuchu leteckého paliva požiare skôr len čudili. Dáva síce tri linky na nejaké konštrukcie, čo pod vplyvom tepla sa zrútili - thajsko, Bombaj - ale nič viac k nim nepíše, radšej sa v tom nehrabe. To má byť argument?
Toto je základný bod - čo k tomu dodáva Nithus nové? Cituje NIST, že tam bolo 1000 stupňov - to je proste len ničím nepodložené tvrdenie. Nie je tak ľahké dosiahnuť vysoké teploty prostým otvoreným horením, bez dodávania kyslíka a podobne.

Takto by sme mohli pokračovať ... ja som tu už s Pavkom Morozovom kedysi písal o tejto téme ... ale ty si, Aman, povedal, že technické debaty sú akosi o ničom čo sa týka presvedčenia,s čím súhlasím. Nemá moc zmysel tu pracne niečo vykladať. Nuž, čím ťa teda Nithus akože presvedčil? To sa pýtam vážne, aby som pochopil, ako tá propaganda funguje.

Nemá to ale takto zmysel ďalej pokračovať, lebo by som s jeho podlo klamnými argumentami musel obracať na teba, čo by bolo nefér.

Aman Againsttime

Pozor, je nepíšem, že ma presvedčil, ale píšem o tom, že na prvý dojem môže pôsobiť presvedčivo pre laika, ktorý týmto technickým detailom nerozumie - jeho celkovým štýlom,t.j. pracné vyvracanie jedného argumentu za druhým s odkazmi. Preto ma zaujímal názor teba a ostatných na týchto skeptikov a kľudne i nejaké protiargumenty voči ich tvrdeniam. Ako som už písal - pre mňa je podstatné niečo iné.

A ešte k Nithusovi: myslím, že je iba jedným z tých týpkov, ktorí sa nechali poblázniť americkým skeptickým hnutím - to sú tí vulgárni materialisti, ako si ich raz nazval. Ide o celkom zaujímavé zoskupenie, ktoré maskuje útok na tradičné hodnoty, konzervativizmus či nacionálne zmýšlanie bojom proti iracionalite. Združení sú okolo portálov ako rationalwiki, na Slovensku ide napr. o invivimagazín. Ide o zaujímavú taktiku - na jednej strane poukázať na očividné nezmysly, ktoré sa zvyknú objavovať na alternatívnej scéne a potom to poprepájať s istými nepohodlnými pohľadmi, ktoré zahŕňaju medzi pseudovedu: http://rationalwiki.org/wiki/Biological_determinism

Norman

Nithus sa určite neurazí, skôr naopak, keď sa tu raz pre zmenu stane objektom rozhovoru.

Ako hovoríš, je to ten prepracovaný systém presviečania či útoku. V ich prípade je jeden zo základných argumentov racionalita. Preto je to zaujímavé, pretože racionalitu považujem za nástroj overenia pravdy, preto sú podobné spôsoby demagógie dosť nebezpečné pre atmosféru spoločnosti. Ak budú "racionalitu" takto zneužívať a znevažovať, nebude ju nik brať vážne a povedomie spoločnosti skončí prinajlepšom v iracionálnom skepticizme tvrdiacom, že nič sa nevie a nič nemá hodnotu.

V jeho prípade je, ako som spomenul, zaujímavý aj ten postoj "kde si ty, tam som ja už bol, takže ja ti to môžem vysvetliť". Ale neviem, či je to rafinované, skôr je to pocitovo drzé, taký postoj.
Nuž, ale drzosti je na webe mnoho.
Napriek tomu ma akosi teraz baví zamýšlať sa nad sionistickými propagátormi na alternatívnych weboch. Akosi ako by ani neboli. Zopár ľudí s prosystémovými názormi na FB, klasická nevľká množina na Sme či N, ale kde je a ako vyzerá sionistická propaganda? Ah.. asi nejestvuje :-)
Nechcem byť označený za paranoika, ale ona tu niekde na webe je.:)
Nithus je jeden taký prípad na analýzu - odkiaľ berie motiváciu, myšlienky. Ja nehovorím, že ho niekto riadi, ale proste niekam chodí a niečo "konzumuje".

Ale to je len taká moja aktuálna voľná etuda...

Norman

Pokušenie na Markíze, Pokušenie na Markíze ... to bolo to, ako tam zápasili v blate nahé baby?

Aman Againsttime

To si asi mýliš s niečim ako pevnosť Boyard :-D. Nie, Pokušenie bola len taká obyčajná vedomostná súťaž. Niečo podobné ako Riskuj na Nove: https://www.youtube.com/watch?v=sbYUwtxScbA Ako decko ma tieto vedomostné súťaže dosť brali.

Norman

hej, veď aj ja viem gúglovať, vyhdilo mi to presne to isté, len ma zaujal ten názov, na ten som už zabudol:)
Ináč, všade vo svete sa v tejto súťaži Risk odpovedalo otázkou, len na Markíze zvolili normálnu priamu odoveď (asi sa obávali, že ináč nebudú mať súťažiacich). A dali tomu priam erotický názov :-))

Dusanbe

bolo podla informaci masmedii, ktore boli sirene bezprostredne, resp. este pocas tejto udalosti - zostrelene stihackou.
Jasne si to pametam, az neskor to zacali zahmlievat a znejasnovat - niekto sa zrejme rozhodol, ze to nevypada dost dobre pred verejnostou.
(Plus by sa niekto urcite pokusil sudit o odskodne.)

Pohotovostne stihacky startovali po prvych udalostiach - naraze do dvojiciek.

Okamzite bol vyhlaseny bezletovy rezim pre vsetky civilne lietadla - predpokladam, ze uzemnit ich trvalo dlhsie, ale tie co nemali spojenie so zemou, resp. neodpovedali na radiove vyzvy a navyse sa vyrazne odklonili od planovanej letovej drahy - tie boli podozrive a ak sa este blizili k nejakemu moznemu dolezitemu cielu - isli dole.
To bol zrejme pripad 4.-teho lietadla.

Po par rokoch Hollywood vyrobil nejaku verziu hrdinskeho odporu cestujucich proti unoscom a nestastneho zrutenia stroja - ale bezprostredne po udalosti bola oficialne sirena informacia o zostreleni tohto stroja.

nové