Žitňanská hľadá 10 expertov

Ministerka hľadá asi 10 expertov na problematiku extrémizmu. 

Nejakí sú v tom videu nervózni. Hm hm, ťažká problematika.:)

No ale nechajme ich, nech sa naháňajú, aspoň sa zahrejú. Braňo Závodský zas v plnom zápale budovatela plutokracie, pápežskejší než pápež. Kde toho jeba našli a kde berie stále ten zápal? Taký nevyužitý malý Mussollini. Ten skoro aj Žitňanskú zavrel za prílišnú laxnosť.:) 

 

Hm, aj keď chápem, že teplí kmeňoví a udavačskí bratia budú mať prednosť v poberaní peňazí za expertné služby, aj tak by sme sa mohli poniektorí z nás prihlásiť. Veď sa vyznáme, nik nemá toľkú prax, ako my. Já napríklad nacistu spoznám aj na vzdialenosť sto metrov. Taký malý čierny (uniforma) blbý. A poznám všetky ich škaredé finty, ja by som ich dokázal naháňať ako ten ... ako sa volal ... ten z Rakúska ... nie Bránik, ten ešte nie je pod drnom, ten druhý ... Wiesenthal.  Aj ich finty poznám. Aj tu som jedného hneď našiel

 

 

 Hnedý nacista, momentálne na úteku na neznámom mieste. 

 

 

 

 

 

 

Autor: 
téma: 
slaven1

Všimnime si kto poskytuje priestor na protislovenské vyhlásenie tohto typu. Je to ukážkový zahraničný agent Rádio Expres.

 

Toto americké rádio sídliace v okupovanom Nemecku je nám pravideľne predstavované ako "najpočúvanejšie rádio", ako autorita v obore. A kto dáva túto informáciu? Kto stojí za sýstemom "ratingov"? Zase len ďalší (americký) zahraničný agent, agentúra na výskum (záchodovej) verejnej mienky Median SK.

 

Nálepka "najpočúvanejšie" tejto, ja to zdôrazním ešte raz, protislovenskej organizácii zabezpečuje najväčšiu cenu za reklamu a tým umožňuje propagandu pohodlne financovať.

 

Pamätajte na toto pravidlo riadenia kolónií: V kolónii musíte čo najskôr ovládnuť systém komunikácie (a mediá sú prostriedky na masovú komunikáciu).

 

#kleinegorilla

Norman

rádia sú hneď za televíziami. Sú veľmi obľúbený nástroj propagandy, pretože v nich počúvajú ľudia aj takéto "debaty", popri inej činnosti.

Ešte k starému Závodskému - ešte pamätáme, keď bol zas zvolený Fico, ako Závodský v STV nafúkane hovoril, že on sa o svoje miesto moderátora "o 5 min 12" nebojí, vhzľadom na svoje kvality (tak nejako to kecol).

Nuž, samozrejme, že sa nemusí bať, lebo je naozaj "profesionál" - profesionálny prestitút v podstate na výplatnej páske amerických zahrnaičných služieb.

Scheisse, amerických? Ah, preto tak šteká, teraz je to jasnél. Trump podpísal 10 dekrétov a očividne v tom mieni pokračovať, je to dynamickejšie, ako sme čakali a teraz sa predpokladá, že Trump nebude podporovať nádor medzinárodných agentov, ktor9 nie su na nič dobrí ani pre USA, len generujú problémy a psychopatov. Je veľmi, veľmi pravdepodobné, že peniaze nebudú. Projekty a vyživovanie nič neprinášajúcich parazitov môžu byť zastavené a odpad vypláchnutý.
V tomto môžeme našim americkým bratom pomôcť. Ten nový žitňanský zákon (o extrémizme a dezinformácii) sa totiž vzťahuje aj na odpad typu Závodský. Zákon sa v podstate dá použiť takmer na každého, heh, ale určite, určite aj na neho :)
Je to, zas rovnako ako v Amerike, zas len otázka toho, kto sedí na súdoch a akú paradigmu sudcovia počúvajú. A sudcovia dokážu poslúchať KAZDU paradigmu, ktorá im zaplatí.

Vango Tango

ale o tom rozhodujú "experti" na výklad pojmov zákona na súde!!!

"heh, ale určite, určite aj na neho :)"

nesmial by som sa. Realita je taká, ako píšem.

Vango Tango

Keď si nezaujatý pozorovateľ pozorne pozrie
https://dennikn.sk/665904/sulik-v-debate-dennika-n-dnes-sa-uz-nepovazuje...
rozhovor dvoch .... moderovaný tretím .... , musí sa začať smiať.

Pokiaľ si neuvedomí princípy pozitivistického práva a hlavne jeho praktického uplatňovania na súdoch (a to nie iba SR!!!).

Naši páni posranci, akože reprezentanti vôle ľudu, schvália text zákona. Súd by mal posudzovať Vaše činy podľa toho, či sú konformné z textom schváleným v parlamente. Žiadne prirodzené právo, prirodzená morálka, prirodzená spravodlivosť. To v tomto systéme morálneho relativizmu nejestvuje! Rozodujúci je iba súlad s textom zákona ...

Má to ale jeden háčik, vlastne veľký hák!

V texte zákona sa používajú POJMY, KTORÝCH VÝKLAD POUŽITEĽNÝ NA SÚDE NIE JE DEFINOVANÝ.
Podľa čoho potom postupuje sudca na súde v konkrétnom spore? Prakticky používajú výklad „expertov“, ktorí nie sú nikým volení a nie sú jasné pravidlá na základe akých vedomostí/činov sa môžete stať aj Vy expertom (a poberať hmotné výhody)!

A sme pri jadre problému a prečo by sme sa mali vážne zamyslieť nad tým, čo momentálne pácha pani „ministierka“ s Fickovým súhlasom.

Minule ma jeden môj spolužiak, ktorého kontakty s mocou nie jednej, ale viacerých vlád (a to dokonca ešte aj z dôb komunizmu) sa mi zdali vždy podivné, varoval. Vraj videl moje meno na nejakom zozname, ktorý samozrejme nechcel špecifikovať, kde sú uvedené osoby podozrivé z kontaktov s extrémistami.
Nech som si spytoval svoje svedomie z rôznych strán, nakoľko na politiku som celý život sral zvysoka a iba som papuľoval, vyhádza mi z tohto varovania iba jeden kontakt na Internete, hádaj norman aký! :-D

Čo vyplýva pre človeka čo sa ocitne na takomto zozname? Som „za vodou“, ekonomicky teda veľké prd, lebo sa neuchádzam o nijakú funkciu ani miesto v štátnej správe. Paranoja! V poslednej dobe sa mi spomaľuje Internet a dokonca mi po nejakom ostrejšom príspevku vypadnú porty u providera. Možno je to náhoda, to stretnutie a problémy s pripojením k Internetu. Možno je to ale premyslený spôsob zastrašovania ...

Svetom poletujú pojmy, ktorých výklad na súde Vás môže dostať do vážnych problémov. Fašista, antisemita, popierač holocaustu, extrémista.
Kto budú tí experti, menovaní pani ministerkou a zdôrazňujem oprávnení vykladať tieto pojmy v prípade súdnych sporov?

Nezodpovedný hlupák a poloblázon Richard Sulík už stiahol svoju žalobu.
https://dennikn.sk/666651/sulik-stiahne-zalobu-na-havrana-pre-trapnuckeh...
Havran hneď v úvode diskusie s ním pripomenul, že ( 1:40:50) prišiel z USA kde ho vyslali židia z Nových Zámkov a je ešte nejaký dopletený ... :-D! Bolo to varovanie pre Richarda Sulíka? :-D

PS: čakám na vypadnutie portu ... :-D

Norman

Smejem sa preto, lebo kým napríklad ja netrpím, ľudia ako Závodský môžu ťažko zaplakať. A ja dúfam, že mnohí aj budú.

Toto sa označuje ako hejtovanie, a ľudia ako ja sú označovaní za frustrovaných. Nuž čo už, to je ako v tom vtipe so stávkami ohľadne zahryznutia do vlastného nosa, zahryznutia do vlastného oka a s ošťaním - raz budú mať nakoniec aj oni pravdu, raz im naozaj frustrované masy rozjebú hlavy.
(ak niekto nevie, ktorý vtip myslím, rád doplním)

Čo sa týka tvojeho varovania - vieš, nejako sa mi nechce veriť, že tvoj jediný kontakt s alternatívou sú tieto stránky. Skús reálne chladne rozmýšlať. Čo tie tvoje blogy už pred rokmi v Hospodárskych novinách? Myslíš, že si ich nevšimli? Alebo sa mýlim?
A opýtaj sa tvojho spolužiaka štebáka aj na to, či nemajú väčšinu informáciu skôr z rozhovorov so známymi a kolegami. Aké sú tvoje názory pri obede, na spoločenských podujatiach? Tam, tam sa fereng nasere a zoberie to osobne. Na internete má KAŽDY kontakty s extrémistami, ale v reálnom živote ferengovia sú najviac pomstychtivý, a starajú sa, kto má podľa nich negatívne názory. Takže moc to na našu stránku nezhadzuj a radšej sa poobzeraj po svojom súkromnom či pracovnom okolí.

Takže žiadnu paniku. Na tomto servri sa žiadne extrémistické veci nepestujú, nik tu nič také nepíše -iba ak by nejaký vírus, dnes je možno hacknúť bežného providera a dať na stránku čokoľvek pod falošným IP - čiže nič z toho, čo tu je, v podstate nie je od teba. Aj keď to tak vyzerá, ale nie je. Dokonca ani tie veci, kde sa zastávaš židovskej kultúry, nemôžeš dokázať, že sú od teba.:)

To mi pripomína ďalšiu vážnu vec - dnes, keď šéf polície SR podpisuje politické memorandá, keď Asociácia Vojakov Slovenska odmieta spolurpácu s armádou ( http://www.hlavnespravy.sk/zarnovican-ministerstvu-obrany-asv-sa-viac-ne... ), dnes nie je treba sa zamýšlať, či náhodou aj "ja" nie som aktívny, ale naopak, či UZ nie som príliš malo v prúde. Ak niekto chce niečo dosiahnuť, tak dnes môže - ale nesmie sa dať vystrašiť nejakým podrbaným spolužiakom. Každá kríza je aj riziko, ale hľavne príležitosť.

O anonymite sme tu už hovorili. Ja nie som anonym, som len súkromná osoba, ja nemám meno skryté, ja len žiadne meno nemám, a som osoba, ktorá, zrejme, nepotrebuje nič dosiahnuť. Respektíve nevidím, kde by som mohol. Nepoviem, ak bude nejaká zábava, tak pomôžem, ak niekto nebude vedieť zaviazať uzol, rád ukážem, ako sa to robí, ak niekomu bude zle, môžem sa postaviť na jeho miesto, mne nebýva zle a nervy, tie základné nervy, tie mám veľmi dobré.

Fakt, to si nepomôžeš, tieto veci prekonáš iba ráz, a potom si voči ním imúnny. Ja som ich prekonal už za socializmu.

Vango Tango

Ver mi, že ma môžu iba otravovať. Ale zarazilo ma na tom rozhovore slovo "kontakty".

Fakt je jeden, že "Protokoly finančných mudrcov" boli citované aj na iných serveroch a jedno či s mojim vedomím. Fakt je jeden, že som počul od mojich kamarátov, že som pár ľudí poriadne nasral ... :D Keď sa tak nad tým zamyslím, možno tak vznikol ten názor na moje "kontakty".
S mojimi názormi sa moc netajím, a to ani za komunistov, nie som žiadne posero. Ale žasnem, že sa spisujú nejaké "zoznamy kontaktov".

Tie moje "Protokoly finančných mudrcov" mali interesantný osud. V samotných Chucpe Times HN si nik netrúfol vecne oponovať. Ani nemohol, lebo som tam uviedol fakty, ktoré sa dali overiť z legálnych a odborných zdrojov. Problem bol, že v dobe "faktickej" a "pravdivej" sa jednoducho málokto odvážil ich zosumarizovať. Opozícia žiadna, len som bol presunutý do "postfaktickej" a "popravdivej" doby.

Svojim kamarátom Židom som otvorene povedal jednoduché posolstvo. Uvedomte si, že výčiny týchto ferengov provokujú gójov k antisemitizmu. Napr. na Ukrajine miestna klika ferengov v prípade občianskej vojny vyprovokuje pogromy. Chucpe ako Fedor Gál svojou sprostotou a aroganciou provokujú nenávisť, lebo ľudia radi generalizujú. Je to prirodzený jav, popísaný v desiatkach kníh a vedeckých prácach. Nie je možné ho odsudzovať, ani s ním bojovať. Jednoducho netreba provokovať! Neustále omielanie holocaustu už ľudí začína znechucovať, je kontraproduktívne. Ak Kiska vyznamená takých zaslúžilcov o Slovensko, že pri odovzdávaní cien má Slovák pocit ako na opere Nabucco
https://www.youtube.com/watch?v=2F4G5H_TTvU
komu to pomôže a komu to škodí? Atď., atď. ...

To je racionálny postoj a nie rasistický. Ale pokiaľ pani Žitňanská vymenuje "expertov" model trápny prdko Ján Benčík, hrdina Bratislavskej a Košickej kaviarne, píšuci na svojich blogoch občas strašné bludy, tak sa situácia môže zvrtnúť. A potom naozaj nastane čas prestať iba papuľovať a budem sa musieť angažovať, lebo sionistický fašizmus je u nás na Slovensku a vo svete ďaleko aktuálnejší a nebezpečnejší, ako vidlák Kotleba. O tom pán "expert" Benčík zaryto mlčí, má klapky ma očiach.

Som naozaj zvedavý, kto bude v tom zbore "expertov". Či sa nezopakuje Nabucco efekt ... :-D

Norman

No vidíš, toto mi príde presný pohľad. A tíe "Protokoly finančných mudrcov" sú bez preháňania nesmrtelné dielo. Odrážajú presne dobu, možno sa z nich ešte stane aj klasika:)

Čo sa týka expertov, no, nejakých akademikov z FF UK nájdu, potom za odmenu Smatanu a Benčíka. Náš kamarát expert Bránik určite by nemal chýbať. Profesionálni židia azda tiež.
To nebude problém.
Ale aj tak sa mi zdá, že sa tá Žitňanská k tomu stavia akosi liknavo. Zo všetkých báb v politike zrejme ráta na najviac ťahov dopredu, koalícia so Smerom ju poučila, že zlatá cesta stredu, a teraz to USA ... hej, nebude komisia konať aktívne ako boľševické trojky v rokoch päťdesiatych, veru nie. Nie je doba na to, aby boli moc aktívni v naháňaní extrémistov, veru nie, ani pre ministerku, ani pre iných. Len nejaký naivný blázon by s tým teraz začal. Pravda, zhora odkiaľsi sa tlačí, ale úradníci vedia, že nie šialená aktivita im prináša plat a zamestnanie. Len kľud, to je ich heslo.

Mierne som mrkol aj na to video Havran Sulík, Fila. Večer si to musím pozrieť celé, je to fakt výborná zábava, dobrý tip. Tam vidno, že "fašizmus" je ako pojem celkom v inflácií.

balu

kde sa dá dostať ucelene k celým Protokolom fin. m.? Všade vidím len rozkúskovane, nie je niekde pokope?

Sinuhe

a "marxistickom teológovi" svojho času prinesli zaujímavé informácie aj SNN:

http://snn.sk/news/moderator-rtvs-a-evanjelicky-teolog-a-jeho-nechutne-v...

Píše sa tam:

Okrem spoločnej neobjektivity s Hríbom sa aktuálne prezentoval šéfredaktor Havran ml. aj hrubou neokrôchanosťou. Vo svojom Editoriále z 3. 2. 2015 Ako som sa nestal homosexuálom (http://www.jetotak.sk/editorial/ako-som-sa-nestal-homosexualom) opisuje príbeh svojho spolužiaka homosexuála zo štúdií vo Francúzsku, ktorý sa do neho zamiloval. M. Havran homosexuálom nie je – aspoň to o sebe tvrdí –, a preto jeho láske odolal. Príbeh ničím výnimočný, ak by ho nepublikoval štyri dni pred konaním referenda za rodinu. Text tiež ničím zaujímavý, ak by mienkotvorný moderátor nepoužil slová vo svojom texte tzv. piatej cenovej skupiny: „Večer sme išli jeho coming out osláviť do Sous-sol, Kirsty sa naje...la nemala už prachy, z baru zobrala slamky, pospájala ich do polmetrovej megaslamky a vypila na diaľku niekoľko drinkov z okolitých stolov.“

a tiež:

aujímavý je aj jeho opis študijných čias: „Chodievali sme do gay klubu Sous-sol. Bol to najlepší nočný podnik v meste – go-go tanečníci, nafetovaní dídžeji, otvorený do šiestej ráno. V pondelok ráno sme išli z klubu na raňajky a z café na prednášky.“ Proti vkusu žiaden dišputát, no chodiť sa zabávať do gay-klubu za „go-go tanečníkmi a nafetovanými dídžejmi“ tiež niečo naznačuje...

Mimochodom, tento publicista, ktorý sa najskôr stále hľadá, si rád kopne aj do Slovenských národných novín. Možno má k totalite, v ktorej je sloboda slova obmedzená, blízko. Počas komunizmu totiž človek s rovnakým menom kontroloval slovenskú tlač: „Nálepkuje a znevažuje osoby i médiá s iným názorom. Prečo podľa Havrana ÚPN diskredituje akademický výskum? Lebo sa zaoberá aj obdobím komunistického režimu. Tým krvavým obdobím, v ktorom človek s rovnakým menom ako on robil závratnú kariéru? Žeby to bol jeho otec? Bývalý vedúci zahraničného oddelenia Smeny v časoch komunizmu a rodinne prepojený na vedúceho oddelenia ÚV KSS, ktorý kontroloval tlač? Na jednej strane priznáva (v rozhovore z 13. 7. 2007), že k rozhodnutiu študovať teológiu ho priviedla ‚silná rodinná tradícia‘. Čudné…“

Rudo

Trump sa činí. Za prvé 3 dni svojho prezidentovania spravil viac užitočných rozhodnutí, ako obama za 8 rokov. Ak ukáže, že problémy tohto sveta a krízy ide vyriešiť pomerne jednoducho – zdravým rozumom, koleduje si o atentát.

Pretože doterajší prezidenti za posledným pár desaťročí boli len bábkami v rukách sionistov v pozadí a zámerne udržiavali tento svet v sračkách, podľa pokynov svojich pánov. Celé roky sa nás židia cez svoje „think tanky“ snažili presvedčiť, že inak sa nedá...že to takto musí byť...a teraz sa ukazuje že stačí jeden rozhodný líder so zdravým rozumom, a všetko sa dá. A potom sa podsúva priam kacírska myšlienka: stačilo by sa len vymaniť spod vplyvu sionistov a všetky problémy a krízy, zapríčinené ľuďmi, by sa za pár mesiacov úplne vyriešili.

Rovnako si myslím, že aj rómska problematika, s ktorou nevedia pohnúť najväčie „intelektuálne elity Slovenska“ už celé desaťročia, by bola Kotlebom vyriešená za pol roka. Proste by ich prinútil pracovať a keď by inak nemohli, tak by pracovať proste začali. Niektorí majú sklon pracovať prirodzene v sebe (bieli), iní k tomu genetické predpoklady nemajú a tak musia byť k tomu dotlačení. To je všetko. A zákony by platili rovnako, pre bielych aj rómov.

A preto sa tak desia všetky tie sorošovské médiá a súčasné servilné elity zo vzrastajúcich
percent Kotlebu, ktoré by mohli znamenať jeho príchod do vlády. Oni vedia, že Kotleba by to skrátka vyriešil, jednoducho a bez násilia a tie parazitické lokajské sorošovské svine by boli už navždy v očiach ľudí odpísané.

Norman

tak tak

Vango Tango

Ak si Trump menoval poradcov typu
https://www.bloomberg.com/news/articles/2016-12-22/goldman-is-back-on-to...
tak potom moji "Finanční mudrci" zase zvíťazili.

Asi som príliš "chtonický" a nie gnostik pohybujúci sa v elitárskych nadpozemských duchovných sférach, ale čísla nepustia. Štúdium finančných trhov a podvodov čo sa na nich dejú urobili zo mňa veľkého cynika na to, aby som nevnímal takéto signály.

Norman

teda naivný idealista.
Samozrejme, z plutokratických kruhov Trump USA nevytiahne, nie výrazne, to nik ani nečaká. Ani zo sionizmu ju nevytiahne, na to má Trump tiež priveľa vezieb. Ale USA naozaj nemôžu plávať v kurze, v akom plávali, naozaj dôjde ku zmenám. Chcú to aj ľudia, aj mnoho mocných kruhov.

Vango Tango

Pri zbieraní materiálu pre pokračovanie mojej série "Protokoly finančných mudrcov" som narazil na sériu hospodárskych zázrakov Nemecka v období 1871 až 196?.

Začiatok je jasný, https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Industrial_Revolution

Interesantné je práve to, že nedokážem definovať to ?, kedy sa skončil. :-D Kedy a prečo skončila éra "ordoliberalizmu", to je otázka za milión! :-D

Zatiaľ som došiel k záverom, pre ktoré by ma "experti" ako Benčík bez problémom označili ako extrémistu a autora ďalšej sprisahaneckej teórie. Rostas by mi to možno uverejnil, páčilo by sa mu to!

V čom bola podstata série týchto doslovne zázrakov, keď Nemecko zrazené na kolená sa opakovane dvíhalo zo zeme a prekvapovalo svet svojimi úspechmi? V literatúre nájdete skôr zamlžovanie ako serióznu analýzu!

Co bolo v Nemecku špecifické v týchto procesoch na rozdiel od napr. Francie? :-D Prečo sa o tom v Nemecku cudne mlčí a možno šepká iba kuloároch? Pár pekných a veľmi trefných štekov na túto tému od Nemcov som čítal v diskusiách v časopise The Economist. :-D

Ak Vás interesuje ekonómia určená nie pre dementov model Sulík, prečítajte si napríklad

http://edoc.hu-berlin.de/series/sfb-649-papers/2008-68/PDF/68.pdf

a zamyslite sa nad tým, prečo sme sa po roku 1990 nepoučili zo skúseností Nemcov.

Norman

veď to pošli Rostasovi, teda na Zem a Vek, nech sa to dostane do diskurzu.
Pravda, na papieri nie je toľko miesta ako na webe, neviem, či dokážeš byť stručný.

Čo sa týka Nemecka - neviem, či chceš odpoveď alebo je to len rečnícka otázka. Ale v každom prípade - za prvé je to biologický základ formujúci mentalitu, inteligenciu a silu danej spoločnosti, národa (a spoločnosti a národov v okolí).
Za druhé - tento základ sa za tisícročia pretavil aj do výkonnej kultúrnej nadstavby. Do kultúry, ktorá nefňuká ale húževnato vzdoruje.

Po roku 1990 sme prirodzene nemohli prevziať biologický fundament, a čo sa týka tej kultúrnej nadstavby - ani sa o to nik nesnažil, a ani by to tak ľahko nešlo. A tak sa to nestalo.

Jednou zo základných myšlienok tohto portálu je, že prevzatie tej výkonnej kultúrnej nadstavby by predsa len bolo možné a prospešné. Ale to chce si uvedomiť, že tak, ako kruppova oceľ, ani táto nadstavba nie je nijako "nemecká", ale je tam len skôr použitá, možno objavená, ale je univerzálna, všeľudská. Nie, toto ľudia nedokážu tak ľahko pochopiť a jedni sa jej bránia, lebo je vraj "nacistická", iní sa jej bránia, lebo je "neslovanská", a podobne, a podobne.

Iracionalita. Nie že by to bola tragédia, ani nejde o to, že je to škoda, škoda pre milióny a milóny ľudí. Po pravde je pre našinca najhoršia tá nuda, ktorá z danej iracionality plynie. Každý deň, každý mesiac a rok robí spoločnosť tie isté chyby. To je špeciál odporné, otravné, nedá sa na to pozerať bez toho, aby bol človek znechutený, to nech sa nik nehnevá.

Truhlík

Nemecký hospodársky zázrak po druhej svetovej.
1. univerzity
2. arizácia 1933
3. Ludwig Erhard

Vango Tango

... vo Francii prevládala anarchia a bordel extrémistického utopického liberalizmu.

Kto bol najväčší jej hlásateľ/propagátor? :-D

Arizácia prebehla aj na Slovensku, vysledok bol žalostný. Jeden z mojich vzdialených príbuzných bol ministrom financií v tej dobe, zo spomienok jeho okolia viem, že bol z toho vyčíňania gardistov zúfalý.

Neviem či sa vôbec dožijeme objektívneho zhodnotenia obdobia Slovenského štátu, je to našu vlastnú škodu.

Vango Tango

Na Slovensku žije viac ľudí s rodokmeňom, ktorý ma svoje korene najmä v Bavorsku. Po katastrofálnej epidémii moru a rozmachu baníctva na Slovensku sa sem prisťahovalo množstvo Nemcov, a to aj ako útek pred náboženským prenasledovaním. Nie je náhodou, že na Slovensku bola dlhý čas väčšina Slovákov luteráni ... Veľa rodinám (vrátane tej mojej) po dokladovaní rodokmeňa ponúkali Nemci počas II. sv. vojny občianstvo! Niekedy mám pocit, že s ohľadom na obrovskú imigráciu v Nemecku je ten nemecký "Volksgeist" lepšie zachovaný u nás na Slovensku. :-D

Niektoré problémy sa nedajú vyjadriť stručne, pokiaľ chceš svoje názory dokladovať faktami a zdôvodniť. Iba tak zabrániš výpadom hlupákom, lebo to nebudú čitať a budú sa báť vecne oponovať.

V Nemecku sa stopy ordoliberalizmu dajú vysledovať až k Ottovi von Bismarckovi. Druhá technologická/priemyslená revolúcia mala už jasné prvky tejto schémy myslenia. "Freiburger Schule" bola uznávaná a mala vplyv aj za Hitlera a zásluhou pragmatických Američanov sa dostali k veslu po roku 1950.

Nemecký "Volksgeist" mal vždy sklony k ordoliberalizmu, vo Francii prevládala anarchia a bordel extrémistického utopického liberalizmu.

Týmto dvom pánom by mali Nemci postaviť pomník:

https://en.wikipedia.org/wiki/Konrad_Adenauer pre jeho geniálnu politiku a

https://en.wikipedia.org/wiki/Ludwig_Erhard pre jeho geniálnu aplikáciu hospodárskej politiky.

Asi to bude môj "Volksgeist", že mi títo páni vždy imponovali a chucpe Milton z Berehova sa mi vždy hnusil (vrátane jeho papagájov Klausa, Kučeráka a Miklóša).

Norman

Ale myslíš, že Nemecko sa po vojne zdvihlo vďaka svojim kancelárom? Ale veď Nemecko malo hospodársky zázrak aj po roku 1933, plus tie ešte v 19. storočí. Plus prosperuje doteraz, čomu sa až čudujem.
Charakter a úspechy Nemecka po vojne boli dané vnútornými danosťami národa. Samozrejme, okupačná moc a jej osoby to aspoň príliš nekazili, ale podstata bola v inom.
Mimochodom, podobne to bolo v povojnovom Japonsku.

Rosemary

Ukradla si mandat na svoju poziciu prestupom do I nej politickej strany PO VOLBACH.
Absolutne extremne riesenie bez akehokolvek etickeho kodexu.

Ako sa moze tato zenstina bez akehokolvek sexapealu, ako sa moze kazdy den pozriet do zrkadla?

Spina.

Aman Againsttime

Priznám sa, že moja averzia k tejto špine je natoľko silná, že som mal normálne problém dopozerať toto video - preto taký stručný nadpis pod mojim komentárom (aj ja som len človek a musím si občas uľaviť) :-). Inak už som písal, že mnohé trestné činy extrémizmu v našom TZ považujem za nezmysly? A to obzvlášť, keď zoberiem do úvahy ako sú v ňom upravené (najlepší príklad je tretstný čin popieranie a schvaľovanie holokaustu). A právnikov, ktorí si myslia to isté čo ja nebude málo.

Každopádne tiež uvažujem, že by som sa mal prihlásiť, hoci podľa pi. ministerky nemám úplne kóšer vzdelanie. To nevadí, však na Nadhľade sa dovzdelám. Norman, mal by si začať vydávať certifikáty odbornej spôsobilosti. :-)

Norman

Áno, certifikáty som ochotný vydávať.

Za odboj. :)

Ale nebolo by jednoduchšie, aby sa tá osoba obracala rovno na náš kolektív ako celok? 

Verejne a priamo? 

Ako skúšku by sme mohli vypracovať podklady pre dôkaz, že Havran je fašista.

To by bolo ľahké.

Potom by to sme mohli vypracovať dôkaz, že Kiska je fašista.

A do tretice, že Žitňanské -obidve-  sú fašistky (to už urobil Harabín).

 

Disclaimer: Ja som tu pred časom povedal, že nebudem používať slovo "fašizmus" (ani "nacizmus") na žartovanie či ako nadávku. A ani to nerobím. Toto by bolo použitie konceptu "fašizmu" pre účely zničenia zla. Pre zničenie zla som schopný urobiť veľa a použiť čokoľvek, čo funguje.

Úplne vážne:

žitňaňskej zákon je totalitný a ak ho neodvolajú, tak bude použitý. Proti nim.

 

 

Vango Tango

Skutočne si pozrite to video (cca 190.000 návštev!)
https://dennikn.sk/665904/sulik-v-debate-dennika-n-dnes-sa-uz-nepovazuje...

Stojí to za to! Aby ste si skutočne ho vychutnali, pridávam niekoľko postrehov starého piráta:

• Všimnite si, ako Havran úplne nelogicky a nezmyselne manipuluje šnúrou od mikrofónu. Ak si to pozorne opakovane pozriete, jeho manipulácie nemajú technické opodstatnenie. Ich skutočnou úlohou bolo hneď v úvode somárovi Sulíkovi dať najavo, že https://c1.staticflickr.com/9/8476/8438740570_652f09a4f9_z.jpg - Idiot, pohybuješ sa na mínovom poli! :-D Následne je Sulík tak vyvedený z konceptu, že vyzerá ešte väčší debil, ako je v skutočnosti ...

• Stojí za povšimnutie sociologický diletantizmus samotného Havrana, ktorý vo svojej definícii fašizmu nechápe podstatu klientelistických sietí, ktoré dokážu vymanévrovať väčšinu do pozície, že má objektívne oprávnený pocit že je ukracovaná vo svojich právach.

• Richard Sulík použil definíciu https://de.wikipedia.org/wiki/Faschismustheorie komunistu Georgi Dimitrova :-D! (0:9:00 :-D) Sulík si pletie pojmy nacizmu a fašizmu a čo je teda pre bývalého predsedu NR SR hanba!

• Krásny je aj konflikt s plachým hlúpym moderátorom, (0:18), vychutnajte si to!

• Keď už sa nedarilo, vytiahli starú dobrú kartu Harabin. (1:01).

• Sulík zažiaril svojou ignoranciou v problematike Islamu. (1:15)

Richard Sulík je produkt chorej doby. Moja stará matka mala krásne porekadlo, ktorým vystihla podobných ľudí ako on porekadlom : „Polož lajno na podnos pod tortu a vystav ho do výkladu cukrárne, začne si hneď namýšľať že je torta!“.

Rosemary

Treba lobby mubpriskripnut gule, nech povie, kde chodi na skolenia.
Devil. ( Caro nechceneho, malo tam byt " debil".
V kazdompripade, kto plati havrana- su to vonoknom vyhodene peniaze. Ten clovek nerozumie ani tomu, co Sam hovori.

Norman

Havran tam mal svoju tlieskajúcu klaku. I keď občas zatlieskali ľudia aj Sulíkovi. Samozrejme, na strane Havrana bol aj moderátor.
( ktorému sa síce zle odvďačil v tej cca 18-19 minúte výsmechom: "plachý hlúpy moderátor",:-))))

Čo ma naozaj pobavilo:
42:00 Sulík : "Trocha menej húliť, pán Havran, by vám pomohlo"
:-)))

51:00 Havran:"Ja som z deportovanej rodiny. Preto mám citlivosť na tieto vaše reči, debilné" :-)))
Vzápätí "Čo Vám je smiešne, pán Sulik"
(alias: ak sa neprestaneš smiať, takú ti drbnem!!!)

Havran popieral, že reagoval na Sulíkov článok o Trumpovi.
Havrana skoro išiel šlak trafiť.
Ešte sme sa dozvedeli, aký je havran "praktizujúci evenjelik" a svätí advent - hm, zrazu, liberál, anarchista, probuzerant a evanjelik.

55:00 Havran "Vy takéto veci musíte zniesť"
To je ťažký zásadný omyl Havrana, pozostatok havloidného anarchického klamstva. Kým urážali mečiarovcov či smerákov, nedalo sa bratislavskej kaviarenskej svoloči vysvetliť, že to nie je normálne a že sa správajú ako svine. Teraz bol Sulík rok vonku a naučil sa, aké vládnu v bežnej tzv. demokracii pomery a hneď vidno, že kosa narazila na kameň.
Všeobecne možno povedať, že obviňovanie z fašizmu bolo beztrestné - ale bolo (takmer) vždy použité proti outsiderom. Havran, ako takmer vždy, nepochopil, aký je kontext.:))

1:09 Havran: Sulík aj Fico sú fašisti, lebo vyvolávajú paniku.
Havran sa naozaj prepadol do oblasti šialenstva, niekde na úroveň Matoviča.

1:17 Havran sa zastáva fašistického islámu, Sulík je odporca fašistického islámu. Havran je naozaj väčší radikál, veď to je naozaj známe.
Bolo to humorné, ale Sulík, napriek presile a prostrediu, jednoznačne vyhral.
Je mi ľúto - ty si na strane havranovského spôsobu komunikácie? Neblázni. Islam je naozaj totalitná ("fašistická") ideológia. Tu má proste liberálnosť ťažký neriešiteľný protiklad. Chce byť liberálna voči neliberálnym, alebo nie? Absurdné.

1:28 Filo je za rozpúštanie strán, znova a znova.
Pekné. Nespadajú také návrhy už pod paragrafy proti demokracii? Hm, no áno, závisí od sudcov, uvidíme.
Na konci kokot Havran potvrdil, že nie je schopný kompromisov. Iné slovo si nezaslúži.

Norman

havran

Rosemary

to mi vravi moj zensky instinkt.
Idiot. Boze, to je idiot. To je as na neuverenie.
A to som uz v zivote videla vselico.
Ved ten clovek je absolutne nepouzitelny. Na nic.

balu

ho určite žerú. Kultivovaný, inteligentný, moderný liberál. Aspoň taký imidž si pestuje, vo ich vlastných kruhoch to určite zaberie. Ak sa na to pozrie niekto zvonka, tak vidí jedného drzého rozkisnutého zakomplexovaného debílka. Sulík má aspoň špiritus, je normálny chlap a pragmatik. "Ak je Kotleba za 19% rovnú daň, tak prečo by sme to nepodporili, keď to chceme aj my?" Havranko to z princípu odmieta, radšej sa nedržať vlastného dobre premysleného programu ako "spolčiť s nepriateľom". Asi taký je on ideológ.

Vango Tango

nie je až taký sprostý! Niekedy tára sprostosti, ale treba sa pýtať prečo (resp. kto mu za tie drísty zaplatil).

balu

bola moja prvá reakcia, že sa prihlásim, aspoň sa dozviem aké sú kritéria (a pred skúškou si odskočím na rýchle Nol Kidre aby som dočasne mohol klamať), kto a čo skúša a potom poreferujem. Tie ich dristy viem naspamäť, podľa mňa by som chvíľu dokázal zahrať zapáleného liberála. Na chvíľu... A potom by som poreferoval. Ale ináč toto by malo byť naozaj dôležité pre každého, akým systémom budú vyberať borcov do komisie. Lebo demokratický určite nebude budú mať ale právomoci perzekuovať iných občanov.

Ináč keď som uvidel totok, skoro sam sa zabudol nadýchnuť...

Sinuhe

úlovok :-)

Norman

starý indický symbol Srí Yantra

Hm, ktovie, ktorý symbol je starší, originálny, zmysluplný, a ktorý je len zvulgarizovaný zvyšok.

A keď sme už pri tej vulgarizácii - prastarý živočíšny kult, azda najstarší, dnes označovaný napríklad za tzv. tantrický 

Nie je všetko zlé na davidovej hviezde:) - až na to, že je ukradnutá.

Ale aspoň vie teraz každý, čo znamená.

 

 

Rosemary

Vzdy ti z toho vyjde jebacka. Ved je ich miliarda.

Norman

ale tamten obrázok je konkrétne z nejakej freemasoneckej teda západnej knihy. Ono je to asi univerzálne, je ich sedem miliárd, jebačka je ich základný motív, "drive".
Evidentne.

balu

asi šecci vidzeli...

Ináč ani tú hystériu necháem, že "illumináti majú solárnu symboliku (aha tam jeden, aha tam druhý, voni sú všade)"
... NO A ?!?!?! Nebodaj oni vytvorili Slnko? Patrí im či čo? Symbol len uzurpujú, ako všetko. Ak sa rozhodnem pre používanie nejakého symbolu (Slnko, "vír sveta" tj svastika, smery sveta tj. kríž, hoci aj tá 6cípa hviezda, kruh, trojuholník) a náhodou to používa aj nejaký dementný kult, tak ja som sa teraz poddal kultu? Prdlajs, k samotnému Slnku mám ústu, nie ku kultu.

Norman

samozrejme, veď práve o tom hovoríme - že tie symboly sú staršie a nepatria tým, ktorí si ich dnes privlastňujú. Ani 6 cípa hviezda nepatrí židom - je to naturálny a prastarý symbol spojenia protikladov. V indii bol používaný a dodnes zachovaný. A analogicky je to so svastikou. Tá nepatrí ani nacionál socialistickému hnutiu, ale hlavne: nepatrí tzv. antifašistom, ktorí sa z nej snažia spraviť symbol zla - čo je ABSURDNE a je to prejav nedostatku ich základného kultúrneho vzdelania, ich základnej kultúrnej inteligencie.
Sú to proste typickí kultúrni zlodeji. Tie sekty sú založené na vykrádaní cudzích mentálnych paternov, a kedže sú im cudzie a sami nie sú na mentálnej úrovni ich ani stvoriť ani pochopiť, o to viac ich dogmaticky bránia - lebo NEVEDIA, čo v symboloch naozaj je. A pretože fanatizmus je pre ich rasu príznačný, biologicky determinovaný.

PS. solárny symbol ilumináti(?) čo ja viem,sú oni a masonri a konieckoncov židia a islam skôr obžalovávaní z príslušnosti ku "lunárnym" sektám. Solárne smery sú prisudzované indoeurópanom.
Ale to sú tiež prílišné zjednodušenia, v tom nie je podstata. Deň sa strieda s nocou, to samé o sebe nie je ani dobre, ani zle.

Vango Tango

Predstavujú dva opačné pohľady na problém integrácie islamských imigrantov v Európe.
Začnem Richardom Sulíkom, lebo je hlúpejší. Jeho rétorika (prax v EP je úplne iná, tam drží hubu) je rétorikou zúrivého ateistického križiaka, ktorý svojou hlúposťou poskytuje muníciu slniečkárom vítačom imigrantov.

Najprv si musíme ujasniť sociologický pohľad na náboženstvo, potom si musíme presne zaradiť kam patrí Islam a potom budú úplne jasné problémy integrácie imigrantov čítajúcich Korán a pokúšajúcich sa v rôznej miere aplikovať svoju vieru do každodenného života v Európe. Výsledkom bude korektná argumentácia proti akceptovaniu kvót na Slovensku, proti ktorej ani naivný slniečkár vítač nemôže nič vecne namietať.

Na náboženstvo (religiozitu) sa môžeme pozerať ako na religio, confessio, pietas a dokonca ako na alternatívne sociálne hnutie. Islam pri takomto pohľade je náboženstvo založené na proroctve proroka Mohameda, ktoré ale vôbec nie je jednotné, jeho prúdy sú dokonca antagonistické a nemilosrdne medzi sebou bojujú (nie iba slovne!).

Pojem religio na korene v antickom Ríme, bol to systém úcty k Bohom uznávaným štátom. Takto chápané náboženstvo nemuselo mať nič spoločné so spritualitou, išlo predovšetkým o správne rituálne chovanie k správnemu štátom uznávanému božstvu. Išlo o predovšetkým o výraz loajality človeka ku spoločnosti a preto takto chápané religio malo značný politický rozmer a neodmysliteľnú súvislosť s tradíciou. Treba rozlišovať Islam a islamizmus, lebo islamizmus je religio zaspaté niekde v stredoveku a vyhrotené do úplného extrému. Komunizmus a jeho vedecký ateizmus, ktorý tak pekne reprezentuje fanatický hlupák A.V. Lunačarskij a kniha Jemeljana Jaroslavského „Biblia pre veriacich i neveriacich“, sú krásny príklad ateistického religio, ktoré má evidentne hlupák Sulík zažraté v krvi.

Náboženstvo ako doktrína – confessio predstavuje systém doktrinálne a inštitucionálne integrujúci skupinu veriacich. Islam je hlboko rozdelený a to nie iba na úrovni vzájomne sa nenávidiaich sunitov, šítov a súfistov, ale aj vnútri týchto skupín. Tvrdiť že Islam je jeden ako to vyhlásil Sulík, môže iba človek čo nemá ani základnú predstavu o Islame.

Náboženstvo ako pietas – chápané ako súkromná vec, že ide o privátnu a intímnu záležitosť jednotlivca. Je to moderný prístup, ku ktorému sa blíži väčšina kresťanov, ale aj v Európe už integrovaných Mohamedánov. Tento prístup sa dlho presadzoval v Turecku po nástupe Mustafu Kemala Ataturka, blízko majú k nemu súfisti a doktríny presadzované univerzitou Al-Azhar.

Islam je možné chápať aj ako alternatívne sociálne hnutie a nepochopenie tejto úlohy viedlo k radikalizácii pôvodne umiernených Mohamedánov.

Dôležité je pochopiť islamizmus, lebo z neho vyrastajú problémy s integráciou a fanatický extrémizmus. Islamizmus podporujú dve radikálne doktríny Islamu - salafizmus a wahabizmus na jednej strane a na druhej strane extrémne chápanie religio Šítov v Iráne, ktoré pekne reprezentoval Ajatoláh Chomejní.

Nerozlišovanie týchto elementárnych pojmov vedie k nezmyselnému robeniu si nepriateľov aj medzi umiernenými Mohamedánmi.

balu

ale s týmto by som na Havrana zaručene nešiel. A teda veľmi pochybujem, že je intelegentnejší. Je platený za tieto prezentácie a okrem toho nič nevie. Ja osobne som presvedčený, že Sulík možno nie je takýto jalový kecálek ale vie inteligentnejšie činiť. Písal som inde: mne sa páčilo ako pragmaticky sa pristupoval aj ku Kotlebovi "len preto, že aj oni tým prídu, to nemáme podporovať???" Čistý pragmatik. (A sorry, ale nikdy mu nezabudnem na jeho - ako jediného - odpor proti eurovalu) A ináč Havranovú improvizovanú definíciu (či čo) fašizmu som tiež nepochopil.

Počul som ale takú prúpovídku, že vraj eskimáci majú 40 slôv na sneh ale ani jeden na les. Proste eskimák už vúbec nechápe rozdiel medzi lužným lesom, ihličnatým horským lesom, dubovým lesom... Preložím: ak sa povie slovo "fašista" tak rádový občan si myslí skôr to, čo Sulík vravel, a nesleduje vývoj mentálnych pochodov Havrana. Prečo sa potom neobujeme do každučkého slovíčka? Takýto intelektuál môže ísť do riti, len jeho najvernejší ho budú sledovať aj tí len dovtedy kým má priestor na demonštráciu svojich ideí. Akonáhle ho nebude mať vráti sa tam, odkiaľ prišiel, akurát, že už ho bude poznať plno ľudí, že je to ... jo, a nie malý.

Ináč čo je islam-IZMUS??? Aký kurva -IZMUS? Podľa teba ako máme chápať islam? Sme POVINNÍ sa vyznať v týchto termínoch a ich všeliakých interných hádkach, alebo je normálne to proste identifikovať ako hrozbu? Najprv zatarasiť hranice a potom si riešiť či je to dobrý alebo zlý islám, mámu pustiť či nie. Pritom sa plošne zabíjajú sliepky, lebo MOŽNO jedna z 10000 má vtáčiu chrípku, ktorá mimochodom človeku je laufrjedno.

Buheh

Netreba sa pretekať v tom, kto pozná viac lexikálnych odtieňov nejakých slov, ani míňať kvantá slov na niečo, čo je celkovo o hovne.

Occamova britva. Ísť k podstate. To je nielen pragmatickejšie, ale aj inteligentnejšie.

Demokracia je vláda väčšiny. Bodka. Keď si väčšina odhlasuje kanibalizmus, tak to bude demokratické rozhodnutie. Bodka. Žili by sme v demokratickej kanibalistickej republike a vôbec si nie som taký istý tým, že naša dnešná nekonečne liberálne globálna demokratická republika je lepšie riešenie.

Islam je pre nás evidentne nebezpečný a cudzí. Keby sme v tomto štáte väčšinovo odhlasovali, že je u nás zakázaný, bolo by to demokratické, pragmatické, inteligentné rozhodnutie.

Bodka.

Dusanbe

turisti pytali nacelnika na Papui - Novej Guineji, ci tam este ziju kanibali.

"Kdeze, poslednych sme zjedli pred 2 rokmi !" - bola odpoved.

Ale, ta "demokraticka kanibalisticka republika" sa mi paci - ale skor pre pomenovanie sucasneho stavu,
ved skutocne vyzratie a vycucanie cloveka az do spiku kosti je mozne len dnes a aj neustale pozieranie slabsej firmy
silnejsou je predsa zakladnym pravidlom tohto systemu.
Vzdy je to samozrejme v mene rastu, t.j. pokroku - ved ako inak si mozme predstavit pokrok, ak nie ako neustaly rast.

Ľubov

aj ja mám ten názor,čo Balú a Buheh.

Asi tuším,kam Tango mieri,no podobne,ako jeho preferencia komunít,tak aj to pitvanie v cudzej ideológii nám žiadny efekt neprinesie.O prejemnelý islam nech sa starajú tí,čo majú Irán za humnami,nám je to k ničomu.My naozaj máme inú robotu pred sebou.

Ešte ,keď budeš s Rostasom,mohol by si mu povedať aj to,že komunity v Nemecku ,viem,investoval do toho veľa energie,ale dúfam,že pochopil,že aj to je len panské huncúcstvo.
Možno lepšie riešenie máme priamo pod nosom :

Toto som včera čítala : Dobré časy robia slabých mužov
Slabí muži robia zlé časy
Zlé časy robia silných mužov
Silní muži robia dobré časy

balu

aspoň tak fundovaný:

Nie je možné poraziť krajinu, kde sú ženy šťastné. (Sun-Ce)

Aman Againsttime

Tango mi pripomenul svojim príspevkom starého dobrého Sitru z propu. Nie, my chceme a budeme maximálne pragmatickí. Radikálni islamisti sú jedovatí hady a tzv. umiernení moslimovia zase tráva, ktorá ich skrýva - niet ďalej, čo riešiť.

A nie, neexistuje nič také ako "islam" a "islamizmus". Existuje len islam, alebo ešte špecifickejšie povedané, arabizácia, pretože byť islamizovaný znamená byť arabizovaný. Neexistuje žiaden ideologický rozpor medzi mainstreamovým ortodoxným islamom a ISIS-om či Al-kaídou - predovšetkým žiaden rozpor pokiaľ ide o konečné ciele. To v čom sa v skutočnosti nezhodnú sú iba metódy, ktoré treba použiť na dosiahnutie týchto cieľov.

Islam je najlepšie vnímať ako predátorský a parazitický kolektívny ľudský organizmus pozostávajúci z 1.6 miliárd individuálnych buniek, ktorý sa i prejavuje ako kolektívny organizmus. Neexistuje tu žiadna centrálna kontrola. Tento organizmus je samoudržateľný a sebareplikujúci. Je ako vírus alebo veľmi odolný druh hmyzu, ktorý za posledných 1400 rokov vyvinul veľmi účinné spôsoby a stratégie ako sa brániť a ďalej expandovať.

Samozrejme, že neexistuje len jeden islam, rovnako ako dajme - tomu neexistuje len jeden fašizmus, ale kto má čas a chuť sa v tom všetkom prehrabovať, že? Faktom je, že moslimské krajiny majú priemerné IQ 83, značná časť z nich je chudobná, zaostalá a plná primitívnych zvykov a predsudkov. V realite sú DNA a kultúrne psyché araboidov zakorenené v prachprostom púštnom banditizme. Načo veci zbytočne komplikovať? Stačí dobrá prevencia a ušetríme si kopec problémov.

Vango Tango

Vyhodiť všetkých Mohamedánov z Európy? Aké nádherné, silácke, efektné a jednoduché myslenie!

Napríklad už dnes realisti hovoria o potencionálnej hrozbe občianskej vojny na juhu Francie ...

Náhodný okoloidúci

Vieš o účinnejšom riešení?
Ale načo ísť tak ďaleko, máme to hneď za humnami.

https://www.aktuality.sk/clanok/410729/rakusania-sa-stazuju-na-skupiny-m...

Choď za nimi, pekne a milo sa im prihovor a vysvetli im, že robia kakané veci a že sa to nepatrí. Ak to prežiješ, môžeš nám potom napísať, ako to prebiehalo.

Vango Tango

Nepustiť ich sem! Aby sa nám nestalo to, čo napríklad

http://www.topky.sk/cl/1000851/1605159/

Francúzom nebudem radiť, lebo si sami navarili kašu a musia si ju zjesť. Detto Nemcom, Švédom, Rakúšanom, Belgičanom, ... atď.!

Teda máme možno vidieť, akú kašu nám chcú navariť Kiska, Havran, Vášáryová a comp. :

https://www.youtube.com/watch?v=nSjjkjK1HU0&feature=youtu.be&t=27

Nevarme ju, najedzme sa našich bryndzových halušiek a naučme našich profesionálych kuchárov ich variť, aby nám prestali robiť hanbu!

Buheh

vyhodiť a zakázať.

Presne tak.

Cesty sú iba dve. Tá druhá je ešte oveľa horšia.

Vango Tango

La Direction générale de la sécurité intérieure (niečo ako KGB vo Francii) pán Patrick Calvar varuje, že Francia stojí na prahu minimálne lokálnej občianskej vojny na juhu krajiny.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3685561/France-verge-civil-war-s...

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3685561/France-verge-civil-war-s...

Ako možnú príčinu uvádza konfrontáciu medzi radikálnou pravicou a (už nie iba islamistami!) a "le monde musulman" - mohamedánmi!!!

http://www.france24.com/fr/20160712-dgsi-patron-renseignement-francais-c...

Tam by viedla Tvoja cesta vo Francii. S tým by nesúhlasila napriek objektívnym problémom ani väčšina obyvateľov a Francia by sa rozdelila aj v rámci rodených Francúzov. Teda brutálna občianska vojna. Vznikol by konflikt globálnych rozmerov, to by sa Ti páčilo? V krčme pri pive to znie pekne, ale ...

Buheh

O brutálnej občianskej vojne. Áno, to je jedna cesta. Taký rok by sa tam tĺkli, boli by tisíce obetí, krajina zničená atentátmi.

Druhá cesta je to isté, ale o desať, dvadsať rokov a v opačnom garde. Teda že by museli ujsť bieli, napríklad k nám. Obetí by bolo rádovo viac.

Ľubov

Zatiaľ stále silno tabuizované slovo,dokonca mnohí z nás iste cítia aj istý druh autocenzúry.Pripustiť vôbec myšlienku,že pre svoju záchranu budeme musieť strielať.No ,fuj,to predsa nie!

Uvedomme si,že tieto "morálne" bloky sú takmer s istotou umelé.Nemáme inú možnosť,ako to vyriešiť,iba bojovať a umierať.Tento motív,táto myšlienka,že je lepšie nebyť,ako za každú cenu žiť,nám chvalabohu nie je cudzia,nepochopiteľná.Prepáčte,takto ráno, na čo ja hneď nemyslím.

Ale mám aj jednu veselšiu vec.Je to informácia od bulharského veštca R.Ivanova.prišla som k nej náhodou a nevenovala by som jej pozornosť,nebyť tej zmienky o ..Slovensku.

http://cestyksobe.cz/rumen-ivanov-vhledy-na-rok-2017/15846 Teraz predsudky preč. Úsmev prosím.
Tento rok ,na rozdiel od iných predpovedí nebude zlý,naopak,bude dobrý.Ivanov nás veľmi chváli,vraj máme potenciál a sme dobrí ľudia.Museli si to dokonca všimnúť aj celkom hore,lebo k nám prichádza pomoc priamo od Vis Maior.A to cez portál,ktorý bude otvorený ...v Banskej Bystrici.Vtipné mi príde,ako hovorí,že portály budú tri. V Bulharsku,v Čile ,no a v Bystrici,podľa indícií v tom starom kostolíku pri Huštáku. Vedľa je budova,v ktorej žil Matej Bel Funtík,svojho času. Potom tam boli kasárne.Kto chce,nech si to vypočuje,že nekecám.Tak buďme v strehu.
Koniec dobrý,všetko dobré.

Vango Tango

Najprv si urobíš aj z pokojného Mohamedána nepriateľa bojovného islamistu a potom hurá, poďme ich vraždiť?

Mám možnosť chodiť po svete, aj tu v Bratislave poznám veľmi dobre dvoch veľmi slušných a pokojných Mohamedánov. Podnikajú oveľa slušnejším spôsobom ako podnikal napr. Sulík za Mečiara a Dzurindu.

To sa máme vrátiť do stredoveku (napr. Španielska) a nútiť týchto slušných Mohamedánov aby verejne zožrali svinskú hlavu a zapili to fľašou slivovice v čase Ramadánu? :-D

Ja rozoznávam iba dobrých a zlých ľudí, pracovitých a parazitov. Mne je beblavé hovädo parazit podstatne odpornejší, ako slušný Mohamedán, trápiaci sa v svojom obchodíku/reštike 12 hodín. A poviem rovno, keď mám čas tak si radšej kúpim halal jahňacinu vo Viedni u Mohamedána mäsiara ako na Slovensku. A keď si kúpim do mrazáku 5 kg, tak ma to stojí menej aj s cestovným do Viedne a späť!

Ľubov

áno,v istom zmysle by to bol krok vpred.Napríklad volebné právo by mali mať len osoby ,ktoré sú zástupcami rodu,rodiny.V žiadnom prípade nie každý.

Trápi Ťa osud mohamedánov v Európe,alebo svojich potomkov? Ešte musím podotknúť,že zvalovať vinu za Srebrenicu,alebo kam vlastne mieriš iba na Srbov je tak madlenovské,naozaj odporné.

ps. Najradšej mám kartu Blázon. A Ty?

Vango Tango

Napísal som o vojakovi Chorvátskej armády, prečítaj si to znova ... A jasne som povedal, že v prípade Krajiny sa dialy svinstvá aj na Srboch.

Buheh

pôvodne som nechcel reagovať, ale keďže sem ťaháš takúto dementnú slniečkársku agendu, tak mi to nedá a opäť raz sa pokúsim tieto banálne skutočnosti vysvetliť, možno nielen za seba.

Aj ja delím ľudí na slušných a tých druhých. A mám známych a dokonca kamarátov zovšelikadiaľ, poznám Arabov, Aziatov aj černochov. Nie je to tak dávno, čo u mňa doma prespal jeden cudzinec tmavšej farby pleti z ďalekej chudobnej krajiny. Skvelý, slušný človek. A nemá to nič spoločné s faktom, že nechcem, aby sa do mojej krajiny ľudia sťahovali z tej jeho krajiny .

Ja nechcem mať vo svojom byte všetkých slušných ľudí sveta. Nielen že by sa nezmestili, ale každý páchneme ináč, každý máme iný vkus, každý potrebujeme jesť iné veci z iného riadu, iným príborom. Návštevy prijímam rád, ale bývať chcem sám s mojou rodinou. A to isté platí o mojej ulici, meste, krajine. Je to absolútne pochopiteľné, logické a mám prirodzené právo to tak chcieť a presadzovať to.

Ako hovoril Kryl, „Nezapomínejte, že jako svobodní občané takzvané „demokratické a svobodné“ společnosti máte právo zavírat vrátka před čímkoliv a komukoliv.“

Ani ja nechcem vojnu. Keď som spomínal dve cesty, zlú a ešte oveľa horšiu, tak buď si istý, že ma ani jedna neteší. Ak spomínam tieto dve možnosti (lebo žiadna tretia nie je), tak iba preto, že realisticky odhadujem, ako by to asi mohlo vyzerať. Keby bolo po mojom, žiadna vojna by nebola. S každým imigrantom by sme sa priateľsky rozlúčili, poďakovali za návštevu, požiadali ho, nech si po sebe uprace, dali mu balíček na cestu a bratsky sa na rozlúčku objali (ak by príliš nesmrdel). Fakt nikomu neprajem zle, ani tým zblbnutým chudákom, ktorých do Európy nalákali, aby tu urobili islamskú revolúciu. Veď napokon, aj tí magori chcú len lepší svet, i keď ich predstava je barbarská, deformovaná, egoistická, úchylná.

Islam je niečo, čo treba zakázať. Argument, že je veľa miernych a slušných moslimov je... no nechcem byť konfrontačný, a tak nenapíšem priamo, že debilný, ale povedzme že je falošný. Veď to je snáď samozrejmé, že v miliónoch ľudí sú ľudia takí aj onakí. Medzi miliónmi Hitlerových, Stalinových, Pol Potových, Pinochetových, Mečiarových, Dzurindových voličov je rovnako veľa dobrých a slušných ľudí ako medzi miliónmi voličov opačnej strany. To nesúvisí s faktom, že ak nejakú ideológiu (náboženstvo) ľudia považujú za nebezpečné, môžu si odhlasovať jeho nelegálnosť.

Islam pre nás Európanov navonok reprezentujú jeho sväté texty, spôsob života vrátane práva Šaríja a islamské krajiny resp. hnutia s ich politikou a ideológiami. Nič z toho nie je pre nás prijateľné. Jednoznačne a nezmieriteľne.

Ja stále zdôrazňujem, treba sa vrátiť k písaným základom, pretože od nich sa odvíjajú ich interpretácie, ktoré sú zdrojom nebezpečenstva. A v koráne je otvorene povedané, že žena je menejcenná, že odpadlíkov treba zabíjať, že proti neveriacim treba bojovať, až kým neprestúpia na islam, atď. Toto nikto nemôže odškriepiť, stačí si korán prečítať. Mimochodom, niečo tak primitívne a hnusne militantné som ešte nečítal, šovinistický Starý zákon je proti tomu šuvix. Je nad slnko jasnejšie, že samotné základy islamu sú choré. Keby sme videli, že to je len nejaká neškodná plesnivá starodávna hlúposť, tak by sme mohli mávnuť rukou. Lenže žiaľ, vidíme opak – že z toho vyrastá množstvo nebezpečných výhonkov. Je fakt zaujímavé ako sa všetci havloidi idú posrať, keď pár holohlavých mládencov cestuje vlakom, ale že kontinentu hrozí záplava barbarskými fanatikmi, ktorí dokážu znásilňovať a odrezávať hlavy v mene knihy, kde je otvorene napísané, že nás nemoslimov môžu v mene svojho boha zabíjať, a ktorí to aj fakt reálne robia, tak to je pre nich v pohode.

A potom tu do nášho milého pitvora prídeš Ty, Vango, a povieš, že veď milióny z nich to nerobia.

Ešte raz: „Nezapomínejte, že jako svobodní občané takzvané „demokratické a svobodné“ společnosti máte právo zavírat vrátka před čímkoliv a komukoliv.“

Vango Tango

Študujem už roky psychológiu C.G. Junga (mimochodom bol to jeden z tajných gnostikov) a zaujal jeho pojem synchronicity. Nakoľko I-ťing sa mi zdal moc cudzi v rámci našej kultúry, roky študujem Tarot a zbieram (momochodom často veľmi pekné, najmä tie od Piatnika z Viedne) karty

https://www.google.sk/search?q=karty+tarot&biw=1280&bih=650&tbm=isch&tbo...

Tie najkrajšie a najklasickejšie mám doma ...

Je interesantné, že aj mne vyšla pre Slovensko v rámci Karmického tarotu pre Slovensko dobrá prognóza!

Zaujala ma tá Banská Bystrica, že by sa tam chystal nový zázrak ako v Litmanovej?

https://sk.wikipedia.org/wiki/Zjavenia_Panny_M%C3%A1rie_v_Litmanovej

http://www.topky.sk/cl/11/1479931/Studena-sprcha-priamo-od-papeza--Prive...

balu

čo by mali robiť?

Prevenciu už zmeškali, momentálne im nezostáva príliš veľa iných možností ako ich vyhodiť alebo prinajmenšom izolovať. Ešte kým sú vo väčšine lebo potom už ani nebudú môcť. Občianska vojna z toho kľudne môže aj byť, akurát, že na jednej strane sú hodne aj "občania", ktorí tam žijú 1-2-3 roky, prípadne ani nie sú občania, len "čakatelia na azyl". Z právneho hľadiska sa ako kvalifikuje, ak človek, ktorý tam oficiálne ani nie je, zaútočí na občanov? Napríklad so zbraňou. Jeho právna kategória je simply "ozbrojenec" - čo s ním teda? Aké práva sa naňho vzťahujú? Hlavne keď sa ani neprizná z ktorej prdele sa tam vyzkytol a ani nevieš kam ho poslať preč. A akým právom poberá hociaké dávky, keď aj úradom klame?

Aké je tu riešenie?

Vango Tango

Sú krásne príklady, ako médiá môžu vyfabrikovať umelé simulakrum – experta. Toto je typ nebezpečných „expertov“, ktorým ak Žitňanská vytvorí priestor na aplikáciu klasických praktík označovaných ako defamation (slovensky : hanobenie, ohováranie, očierňovanie, klebeta, urážka na cti, osočovanie), môže to viesť k moderným formám fašizmu, proti ktorému verbálne bojujú.

To že Havran je diletant v oblasti sociológie, to je možné pochopiť. Ale za aké zásluhy dostala profesúru Radičová, to sa už chápe horšie.

http://hnonline.sk/slovensko/898548-radicova-vratila-ocenenie-zlaty-biat...
Na akom základe táto modrá sliepka napísala "Prečítala som si text Vyhlásenia NEF Hospodársky klub o migrácii vrátane zoznamu signatárov, medzi ktorými je aj prezident Policajného zboru. Je neprijateľné, aby sa pod takúto zmes obsahových absurdít, mäteže faktov a posplietaných nelogických, kvázi súvislostí ktokoľvek podpísal. Preto sa oficiálne zriekam a vraciam ocenenie Zlatý Biatec za rok 2012, ktorý mi bol týmto klubom udelený". Mala by predovšetkým vrátiť profesúru sociológie!

Poznám pomerne slušne situáciu v Paríži, mal som to „šťastie“ že som bol prítomný v meste počas jednej z mnohých vĺn nepokojov. Nakoľko som tam bol pracovne, mal som sa možnosť rozprávať so vzdelanými Parížanmi a poznať ich názor ma situáciu v meste. Ďakujem pekne, stačilo mi a budem vždy proti násilnej imigrácii za pomoci kvót na Slovensko, viem si živo predstaviť k čomu by to viedlo.

Je veľmi naivné z hľadiska politológie a sociológie tvrdiť, že väčšina v krajine nemôže byť objektívne utláčaná menšinou. A to nemyslím nejaké subjektívne pocity a nediskutujem o ich oprávnenosti!

Jestvujú klientelistické siete a defekty demokracie, ktoré to reálne umožňujú!

Je veľmi naivné nechápať, čo dokáže sociálna izolácia a aké nebezpečenstvo predstavuje, ak Islam ako alternatívne sociálne hnutie sa dostane pod vplyv fanatických doktrinárov islamistov!

balu

ako keby bola stále premierka... Ale ponúknuť jej to bola tiež provokácia, pripusťme ;-)

Neviem, ja som asi trochu jednoduchší a odchovaný na Egerských hviezdach ale nie celkom chápem čo tu má v Európe robiť islam... Vôbec. Všetko, čo sa tu vytvorilo je produktom prirodzeného neturelu domácich národov, ich vedomostí, kultov a v neposlednom rade kreťanstva. Keby sa tuna válčilo, oni by nás prijali nebodaj?

Presne ako píšeš, väčšina sa stala de facto menšinou.

Dusanbe

expert, aha :

https://komentare.sme.sk/c/20440766/soci-irkutsk-a-finale-ruska.html

bohuzial, cely skvost obcianskeho aktivistu je spoplatneny, :-(

Vango Tango

Na pôde EP drží hubu a je krotký ako pena, doma má o islame silácke reči na krčmovej úrovni diskusie pri pive.

Ak chceme argumentovať na pôde EÚ, musíme rešpektovať problémy jej členských krajín. Nie je možné všetkých Mohamedánov hádzať do jedného vreca!

Pozrite si mapku a čísla v nej : http://www.pewresearch.org/fact-tank/2016/07/19/5-facts-about-the-muslim... a pochopíš že krajiny s % väčším ako 5% majú veľký problém! Prečítajte si čísla uvedené v článkoch:
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/5994047/Muslim-Europe-t...
https://www.theguardian.com/world/2015/apr/02/muslim-population-growth-c...
a pochopíte, že majú veľké problémy. Citujem a asi nemusím prekladať : „Karoly Lorant, a Hungarian economist who wrote a paper for the European Parliament, calculates that Muslims already make up 25 per cent of the population in Marseilles and Rotterdam, 20 per cent in Malmo, 15 per cent in Brussels and Birmingham and 10 per cent in London, Paris and Copenhagen.“

Nedávno som bol Marseilles, to čom som tam na vlastné oči videl, mi stačilo!

Situácia sa ale vďaka populačnej explózii radikálne dramatizuje. Treba si uvedomiť, že množstvo „slniečkárov – vítačov“ si urobilo z integrácie imigrantov veľmi dobrý kšeft, že jestvuje množstvo „think-tankov“ ktoré za pomoci médií manipulujú verejnú mienku. Pri volebnej účasti pod 50% nie je problém aj pre politickú stranu, ktorá nemá absolútnu väčšinu v parlamente, s imigrantskou agendou presadiť svoje záujmy v rámci koalície v parlamente.

Za tejto situácie používať rétoriku ateistického križiaka vedúceho vojnu s Islamom je v EÚ neprijateľné. Na Slovensku nám naozaj rozdiel medzi Islamom a islamizmom môže byť ukradnutý, lebo zatiaľ (!) islamistov u nás nemáme.

Fickovi poradil nejaký sociológ, evidentne lepší ako prof. Radičová, že musí používať rétoriku typu „nedovolím, aby sa na Slovensku vytvárali ucelené kultúrne a nábožensky nekompatibilné komunity imigrantov“.

Je teda dôležité rozlišovať, a to aj z dôvodu vojny s radikálnym islamizmom v zahraničí. Ideálne by bolo, keby sa fanatici vymlátili medzi sebou a túto ich idiotskú kompulzívnu potrebu treba podporiť! :-D

Islamizmus je religiózne preniknutie viery do politiky, práva a dokonca aj ekonómie na úrovni stredoveku. Problémom je, že ak sa nebudú riešiť problémy komunít Mohamedánov a budeme ich všetkých hádzať do jedného vreca, uzavreté sociálne izolované komunity sa za pomoci islamistickej alternatívnej sociálnej politiky budú islamizovať/radikalizovať.

Nerozlišovať pojmy si môžeme dovoliť na Slovensku a iba v nejakom blogu. Ale politik, ktorý vystupuje ako poslanec EP by si mal ujasniť základné pojmy, keď už si otvára hubu na tému imigrácia.

balu

že my zvonka to rozlišovanie nemôžeme urobiť. Oni sami by sa mali rozhodnúť, či sú radšej pravoverní moslimovia alebo je im tá hosťujúca kultúra natoľko cenná, že sa časti islamu vzdajú. My ich v podstate preventívne musíme hádzať do jedného vreca, lebo sú štát v štáte. A v tom je podľa mňa háčik: čo si oni sami vyberú? Na jednej strane sú na "cudzej pôde" lebo výchovou sú moslimovia, na druhej strane životným štýlom a sčasti aj hodnotovými systémom sú európania. A podľa mňa sami nevedia kde je tá zdravá hranica. Ak príliš zatlačíš, áno, ako píšeš: budú sa radikalizovať. Ak pristupuješ príliš liberálne tak len ich drzosť (a počet) narastá (a teda konieckoncov sa tiež radikalizujú, lebo im to dovolí početnosť). Mladá generácia robiť nechce a nebude, vidno to už u detí a vnukov starších prisťahovalcov a tí terajší "utečenci" prichádzajú otvorene tým, že "živte ma".

Vango Tango

Na urovni bojovných rečí na blogu sa vojna vyhlási veľmi jednoducho.

Viedol som dlhé diskusie s jedným Chorvátom, čo mal tú smolu a dostal povolávací rozkaz a skutočne ostro 3 roky bojoval proti Moslimom v Bosne a neskôr proti Srbom v Krajine. Mal možnosť vidieť ako eskaloval konflikt a ako sa začala meniť väčšina jeho spolubojovníkov v jeho jednotke. Mal tú smolu, že bol svedkom znásilňovania Moslimiek a vraždenia civilov.

Spolužitie v multikulti Juhoslávii nebolo nikdy ideálne, pokoj udržoval Tito niekedy až brutálnym násilím. Po rozpade Juhoslávie sa aj susedia, čo pred tým medzi sebou slušne vychádzali, začali meniť na zvieratá. Teda aj z pokojného Mohamedána sa stal bojovný islamista plný nenávisti. Ale to isté platilo aj medzi Srbmi a Chorvátmi v Krajine!

Je to kolotoč stupňujúceho sa násilia na princípe odplaty. Raz keď ho roztočíš, už sa nedá zastaviť!

Ak vypukne nová križiacka občianska vojna, bude mať globálny charakter a na Slovensku sa nebudeme môcť prizerať iba z diaľky! Nešťastná vojna proti Srbsku a podpora Albánskych a Bosniackych mohamedánov/islamistov už priniesla svoje jedovaté plody. A budú ich žrať v prípade globálnej vojny s Islamom aj Slováci! Situácia v Bosne a Kosove je ako sud strelného prachu.

balu

nie som tiež žiaden krvilačný križiak a ani sa s tebou nehádam. Ale nevidím veľmi iné možné vyústenie tejto situácie. Prinajmenšom niektoré časti Európy sa premenia na bojiská. Vlastne sa už aj premenili a nie vinou domorodých "náckov".

Aj ty píšeš, aj ja som napísal a asi tu už všetci: netreba sem pustiť moslimov. Aj ja poznám zopár aj som s nimi študoval a nikdy nebol problém. Ale ty vidíš teraz nejaké mierové riešenie pre napr. francúzov, švédov, nemcov? Moslimovia sa teraz nechajú vysáčkovať z tohto raja, kde ich štát štedro krmí za ničnerobenie a keď niečo vyvedú, tak vedia že im to prejde na súde a média budú mlčať? Tí mohamedáni, o ktorých ty hovoríš sú skoro isto normálni podnikatelia zo staršej - strednej generácie, ktoré sú na Slovensku už roky, viaže ich sem rodina a do nemalej miery už aj kultúra. NIE tí sú problémoví. Ale tá hromada mladíkov, ktorá sem príde lebo im mufti sľúbil, že ich bieli otroci budú krmiť.

Vango Tango

Napriek tomu že tam chodím rád ako turista, žiť by som napr. v Paríži nechcel. Nakoniec väčšina odoborníkov, s ktorými som bol v kontakte, bývala v niektorom satelite "ghete iba pre bielych".
To isté platí pre Nemecko - aj tam zazobanejší ľudia sa sťahujú do bielych ghiet - celých regiónov v najkrajších oblastiach Nemecka. Jeden z nich je v širokom okolí Obersalzbegu ... :-D Inak krásne miesto na dovolenku!

Francúzi si môžu za svoje problémy sami. Jestvuje liek, ktorý by väčšina Francúzov odmietla - a to poriadok a úcta k zákonu a polícii.

Riešme si naše problémy.
http://hnonline.sk/slovensko/899439-prezident-kritizoval-nenavist-na-soc...
Prezident a jeho poradcovia si pletú príčiny s následkami. Čo k tomu dodať?

Vango Tango

Keď som si pozrel toto video, až mi srdce stislo

https://www.youtube.com/watch?v=Ek1ENuEyWHE

Pri jednej návšteve v Paríži rádovo pred 20 rokmi som býval v jednom hoteli, pred ktorým sa odohrávajú tieto scény.

https://www.quora.com/Will-France-have-a-majority-of-Muslims-by-2050

Pôjdem sa tento rok asi posledný raz pozrieť na ten bordel, asi stratím chuť na veky vekov!

Sinuhe

Vo Veľkej Británii žiadajú slniečkari lekárov, aby nenazývali tehotné ženy “budúcimi mamičkami”, pretože to môže negatívne vplyvať na transgenderov a namiesto termínu “budúca mamička” ich žiadajú používať termín “tehotný človek”. Informáciu uviedol denník Daily Mail

Pani ministerka, ja viem byť tolerantný, ale "transgenderovi", ktorý navrhuje takýto zlovoľný nezmysel chcem rozkopnúť jeho drzú úchylácku papuľu a riť.

P.S. ale sú tu aj dobré náznaky - a kto by to čakal, priam z Nórska:

http://www.lumendelumine.cz/index.php?page=nezdar-mezinarodni-vedecke-ge...

Buheh

ale nie je extrémistické a sexistické oslovovať ju "pani ministerka"? Veď čo ak je transgenderová? Nebolo by lepšie také neutrálne oslovenie "človek minister"?

nové