Bandenkriminalität

Máme tu v rámci jazykového okienka zas jedno pekné slovo, ktoré sa nedá tak ľahko preložiť, a ani vysloviť.

Je to "kriminalita bánd", ktorá ako špecifický fenomén existuje v Nemecku a aj inde v Európe. Jej zdrojom sú cudzie, neeurópske etniká, a to nielen tí, čo sa do Európy votreli v posledných dvoch rokoch, ale aj mnoho starých, neasimilovaných klanov.

Kriminalita bánd je fenomén, ktorý je tesným predchodcom občianskych nepokojov, občianskej vojny. Kriminalita bánd znamená, že sa časti mesta stávajú no go zónami,  že sú občania doslovne terorizovaní - a to dennodenne.

Kriminalita bánd je fenomén, kde už prestáva sranda. To už nie je o nejakej amnestii prípadne o zavlečení jedného zmrda z Bratislavy do Viedne - to je o nájazdoch bánd zmrdov z Viedne do Bratislavy. Opakovane.

Na poslednej tlačovke sa AfD vyjadrilo (video) , že v súvislosti s kriminalitou bánd  budú kriminálni migranti zbavení občianstva. Zbavení občianstva aj v prípade, že sa tým ocitnú v stave bez občianstva.

To považujem za vhodné povšimnutia. Vidíte, že tieto postupy sú už na stole a je len otázka času, kedy si ich osvojí nielen Nemecko ako štát, ale prakticky celý Západ. Zbavenie občianstva. Lebo pred teroristami sa neustupuje.

 

 

 
slaven1

28. 8. 2016

"Amnesty vítá zásah policie proti této akci a doufá, že celý incident bude řádně a nezávisle prošetřen. Ve jménu svobody slova a shromažďování nesmí v České republice docházet k šíření poplašné zprávy nebo podněcování k nenávisti." To je autentické prohlášení Amnesty International, organizace kdysi založené za účelem obrany různých konvičků a jiných disidentů.

Poučení je jednoznačné. Milé děti, neberte žádné peníze od Sorose.Jeho peníze jsou proklaté. Na začátku si myslíte, že vám umožní dělat lépe vaše poslání. Jenže pak vám sežerou mozek, zničí charakter a připraví vás o jakékoliv zbytky morálky nebo dokonce jen slušnosti. Nakonec ještě sami zničíte to, v co jste věřili, sami poplivete své poslání a ztratíte jakoukoliv sebeúctu.

http://petrhampl.com/0-glosy-z-osobniho-profilu

slaven1

Hampl sa priblížil zatiaľ najbližšie k pravdivému vyplneniu pojmu (nálepky) "fašista" v podkarpatí. Slovo "fašista" je na Slovensku dekády 2010 - 2020 tak vyprázdnené, že si z toho robia srandu už aj v pop-kultúre.

Slovo "fašista" v slovenskej diskusii dekády 2010 - 2020 znamená: Nesúhlasím s tebou, ale som príliš lenivý a hlúpy, takže svoje tvrdenia nedokážem podložiť argumentami. S Mussoliniho fašizmom to nemá nič spoločné. V súčasnej slovenskej diskusii takmer vždy platí, že ten, kto je označovaný za fašistu je morálne nadriadený tomu, kto to slovo používa.
http://petrhampl.com/0-glosy-z-osobniho-profilu

slaven1

No prosím, už aj RT si to "všimla":

‘Anti-fascists are fascists nowadays’: Dutch AFA threaten animal shelter workers for Wilders’ visit

Vo videu sa zase nejaký "poddaný jej veličenstva" s neeurópskym pôvodom žijúci v Londýne vyjadruje k európskym záležitostiam. Ach, srandisti..

frooyo

fasizmus sem fasizmus tam
kto su fasisti dnes ? Nakoniec sa tu vytvara taky dojem ,ze fasista je bud kazdy alebo nikto. Ak by sme chceli pouzit to slavne kontextualne myslenie tak mozme povedat ,ze to co je teraz na ukrajine je fasizmus ? JE to Pravy sektor , Dmitri Jaros atd. snad na tom by sa zhodli vsetci od Kotlebu az po Poliacika.

Norman

Fašizmus je dnes politicko-mytologická nadávka. Používa sa prinajlepšom ako výčitka despocie a militarizmu. Ako píšeš, nadávku môžeš používať na hockoho, lebo režimy sú despotické a militantné praktické všetky. Ale táto nadávaka je používaná našimi nepriateľmi a jej použitie nesie urážku celej bielej populácie. Aj Slovanov - napriek ich pestovanému ruskému antifašizmu. O tom práve svedčí aj tvoja veta, že nejakí Ukrainci sú fašisti. Vôbec sa na tom nezhodneme. Zajtra budú rovnako za fašistov označení Rusi - darmo budú protestovať. A samozrejme my, Slováci. A Poliaci. o nemcoch škoda aj hovoriť. Američania. Vždy len bieli, bieli, bieli.
Ja nechcem posudzovať konkrétne, nechcem sa Ukrajincov zastávať, Pravý sektor sú povedzme militantní brutálni fanatici, ale to nie je historický fašizmus, a ani to nie je zdroj ukrajinských problémov.

Myslieť v týchto mytologických NEDEFINOVTELNYCH pojmoch v politike je veľmi nešťastná cesta. Hľavne vtedy, ak sa za ne skrýva triviálna tupota pojmu "zlo". kto je "zlý"? Porošenko, Jaroš, Kotleba, Fico, Trump, LePen ...
To vždy vede k omylom a k tomu, že niekto za tie pojmy poťahuje a robí z ľudí cvičené opice.
Pravda, aj "sionizmus" je dosť všeobecný pojem, ale definujeme ho a vzťahujeme k nejakej dogmatike. Jeho protipĺom nie je "fašizmus", ale povedzme "germanizmus", "biele povedomie" .. vidíte, nemáme ani slová pre analytické organizovanú protihnutie, len sa podstrkuje tie pošpinené výrazy. Chápeš tú talmudistickú pascu?

---2

po 2.sv sa mohol tento vyraz pouzivat zmysluplne, ale v sucasnosti ho kto zacal pouzivat u nas v tomto novom prazdnom zmysle - pejorativa? Nie je to generacia narodena v 80.+ rokoch?
Vyskytuje sa v diskusiach v polskych, nemeckych, madarskych, rakuskych, anglickych mediach? Alebo hlavne u nas, v cesku, a v rusku a na ukrajine samozrejme? Ale na vychod od nas na to maju akosi narok.
Ale na to aby sa takato traparen ujala treba 2 strany, ta co to pouziva a ta, ktora na to emocionalne reaguje a dava tomu slovu energiu

frooyo

viem ze je to nalepka a dost devalvovana ale na druhej strane by som vedel povedat ,ze kto je komunista a sionista. Pri fasizme to problem je. Bud skutocni fasisti neexistuju alebo sa nejak ti povodni resp. skutocni fasisti transformovaly do inej podoby. Predsa by sme mali vediet co je nacizmus , fasizmus ved su to jasne deklarovane ideologie, chceme aby sa to uz nikdy neopakovalo.
Je tazke urcit hranicne pripady, kde uz je ta hranica ked mozme hovorit o fasizme. Je lahke tam zaradit Hitlera a Mussoliniho ale podla U.Eca patri medzi nich aj spanielsky Franco.
Samozrejme Stur uz fasista nebol. Aj ked bol pronarodny.
Slovenska pospolitost bola zakazana, uz zrejme prekrocila hranicu nacionlizmu az do sovinizmu. Boli zakazani lebo su fasisti alebo sovinisti ?

Náhodný okoloidúci

Z rozdávačmi nálepiek sa dá robiť iba jedno - prestať ich brať vážne. Čím viac ľudí si tento postoj osvojí, tým lepšie pre spoločnosť. Veď oni hádam ani nie sú schopní sformulovať, čo bolo podstatou nacizmu alebo fašizmu a opakujú kade-tade započuté dristy podľa toho, ako sa im momentálne hodia a ani nie sú schopní pochopiť, že nacizmus a fašizmus boli samotnou svojou podstatou úplne protichodné ekonomicko-politické systémy.

Aman Againsttime

Podľa mňa veľmi dobre video o fašizme spravila libertariánka Lauren Southern (už som písal, že mám slabosť pre vysoké, štíhle blondýnky s pravicovými názormi :-): https://www.youtube.com/watch?v=ozamG2ntIgA

Nie zo všetkým súhlasím, ale v zásade ide o veľmi dobrý pokus pozrieť sa na túto hystériu okolo fašizmu, ktorá postihla celý západný svet. Fašizmus je vskutku najviac vyprázdnené slovo s akým sa dnes dá prísť.

Nesúhlasím však s tým, že fašizmus a nacizmus boli úplne protichodné systémy. To naozaj nie je pravda. Je tam dostatok ideologických prienikov a môžeme ich zaradiť do toho istého ideologického stromu.

Norman

nič proti jej názorm, nevypočul som ich do konca - ale práve - načo mi je definícia dlhá 10 minút?
A je prefarbená :-) Človeče, to sa musíš naučiť rozlišovať, ináč skončíš ako Kolllár:-)

Ešte k téme - zopakujem:
fašizmus a nacizmus sú iba strašidlá, nadávky. Nacizmus bol vždy len nadávka - jestvoval jeden konkrétny systém, vola sa "nacionálny socialismus", ale aj toto je iba názov, ktorý môže ale ani nemusí odrážať jeho podstatu. Jestvujú stovky či tisíce strán - a iba nejaký tucta politických trendov: socializmus, liberalizmus, nacionalizmus, konzervativizmus ... je teda zákonite, že sa opakujú ale označujú inú stranu.

Ak sa dnes niekto hlási k fašizmu - možno nejakí Taliani, Francúzi - tak dobre, je to ich vec, ale nemožno nikomu vešať na nos, že je fašista, ak ním nie je - to je môj názor. k "nacizmu" sa nikdy nikto nehlásil a "nacionálno socialistické hnutie" dnes nikde nejestvuje, Azda ten, ako ho ty nazývaš "white trash" sú nacionálni socialisti? To ťažko. Niektorí z nich, aby provokovali, doslovne len preto, malujú svastiky a dvíhajú ruku - ani nevedia, čo to znamená. A ich odporcovia nevedia ceľkom nič, tí sú ešte sprostejší.

Aman Againsttime

Hej, fakt je prefarbená. Ale to nevadí, pekná je stále :-). A vlastne, brunetky a ryšavé sú tiež veľmi pekné (aby sa náhodou niekto neurazil). :-)
Názorovo je pre mňa príliš liberálna, ale páčil sa mi jej rozhovor s Rubinom. Je to taká vychádzajúca hviezdička na kanadskej pravicovej scéne. Odporúčam pozrieť: https://www.youtube.com/watch?v=TrQ533YfuGc

A prosím pekne ani v náznakoch neporovnávaj môj vkus s Kollárom! Kollár je v tomto smere úplný low end a zahadzuje sa s nechutnými, vulgárnymi šľapkami (keby tie prostitútky boli aspoň pekné, ale ani to nie - viď tento cigánoidný, silikónový tranvestit: http://www.topky.sk/cl/100313/1275445/Kollarova-polovicka-prehovorila-o-...)
Je to fakt úchyl, pretože chlap v jeho postavení a bankovým účtom by si mohol dovoliť omnoho lepšie než toto.

Dusanbe

nakoniec nie ja ani taký zlý chlap, a ide skôr o dobročinnosť...

Norman

že o tvojom vkuse nepochybujem.
Mrkol som na ten jej rozhovor s tým Rubinom - no, tam vidno tú energiu - to je zrejme pod vplyvom toho chlapa naproti :-)
Ale vážne, keď už k týmto politickým youtuberom - má hrozný hlas. Taký plechový. To hovorím čiste ako poslucháč, ja za to nemôžem. Ale zrejme to nie je podstatné. Takí politickí youtuberi by sa zisšli aj na Slovensku. Presne tento štýl, toto množstvo intelektualizmu - ani veľa, ale ani primálo.
Je nejaký dobrovoľník? :-)
Veď aj spomínaný Kollár skúšal, teraz už aj Fico spravil prvý pokus preniknúť na vizuálny trh (telefonát s riaditelom VZP) ...

Aman Againsttime

Ona je novinárka a politická aktivistka, ktorú vyhodili z libertariánskej strany kvôli jej anti-feminizmu. Pracovala pre (((Rebel Media))), ale nedávno od nich odišla a sú tu dohady, že to bolo práve preto, že Rebel Media sa odhalili ako kontrolovaná opozícia: https://altright.com/2017/03/11/lauren-southern-leaves-the-rebel/ Dobre pre ňu, zlé pre nich, pretože je naozaj celkom talentovaná.

Dave Rubin je ďalšia zaujímavá postavička, ktorá odhaľuje istý ideologický posun na americkej politickej scéne. V podstate typická mainstreamová celebritka a navyše homosexuálny Žid. Lenže v USA sa politická ľavica natoľko zradikalizovala, že popudila proti sebe i časť svojho establishmentu. Rubin je ukážka toho okrídleného výroku "revolúcia požiera vlastné deti". Dnešní lavičiari, antifáci či neomarxisti (alebo ako ten odpad vlastne nazvať) sú už natoľko extrémistickí, chorí a i fyzicky nebezpeční, že odpudzujú každého aspoň trochu normálneho naprieč politickým spektrom. Rubin to vyjadril v tom rozhovore veľmi výstižne, keď povedal, že on od 80-tich rokov vlastne ani nezmenil svoje názory - to ľavičiari sa posunuli viac a viac do extrému a opustili jeho.

A to je vlastne základná pointa, ktorou by sme i my mali argumentovať ako opozícia. Normálny liberál spred 15 - 20 rokov je dnes pravicový extrémista. Typický liberál zo začiatku 20.storočia by bol zhrozený z vecí ako homomanželstvo. Liberáli ako Voltaire sú v kontexte dnešnej doby tažkí pravicoví extrémisti (rasisti, anti-semiti a pod). Musíme im neustále pripomínať, že názory, ktoré prezentujeme boli absolútnym mainstreamom pred 2.sv. vojnou. To nie my, ale oni sú ťažkí extrémisti.

Buheh

Kto chce viesť učenú dišputu, musí mať pojmový aparát vybrúsený. Takže je to otázka definícií a autorít, ktoré tie definície autorizujú. A to treba študovať, porovnávať a analyzovať. Zaberie to čas a my lenivší a jednoduchší máme podozrenie, že je to cesta, ktorá nevedie k žiadnemu zmúdreniu.

Kto nepotrebuje talmudizovať, ale iba hľadá podstatu, tomu sú ukradnuté nejaké nálepky a nepodstatné detaily. Takíto ľudia chcú len vedieť, ako svet v princípe a v skutočnosti funguje. A zvyknú používať pojmy dosť neporiadne: ak napríklad vidia mňaukajúceho chlpatého tvora s chvostom, ktorý chytá myši a pradie, povedia bez okolkov, že to je mačka. Pravda, je to nepresné a neodborné, veď medzi mačkami sú rozdiely – niektoré vodu neznášajú, iné sa rady kúpu. Z tej nepresnosti môžu vyplynúť nedorozumenia a chyby.

Lenže pri používaní abstraktných pojmov nie je až tak dôležitá ich formálna dokonalosť, ale aby si ľudia rozumeli. Aby si predstavili rovnakú vec. Je to záležitosť pravej hemisféry, schopnosť vidieť veci ako celok, kde jednotlivé pojmy sú niečím ako tehličkami v tej celkovej stavbe. Alebo skôr nie celkom presne ohraničenými obláčikmi, z ktorých sa skladá celkový obraz.

Jeden môj známy, matfyzák, sa veľmi hnevá, keď niekto použije zvrat "väčšia polovica". Vždy spustí dlhý a rozhorčený príhovor o tom, že polovice sú preto polovice, lebo sú presne rovnaké. Nie je ochotný pripustiť, že hovorový jazyk je určený nielen pre ľavú polovicu mozgu, ale aj pre pravú. Nie je iba nástrojom logiky, ale tiež nosičom jemnejších informácií, z ktorých si príjemca skladá abstraktné a neuchopiteľné obláčikové predstavy o "celkovom obraze".

No a toto by sme mali mať na pamäti skôr, než sa začneme ohadzovať zaklínadlami ako fašizmus. Popri múdrych definíciách to slovo má u prostého ľudu už dávno jednoduchý hovorový význam, niečo ako "zlo, despocia, ktorá nepochádza od komunistov, ale od tých opačných". Ale samozrejme aj tento opis je zlý, a zlý bude aj ten, ktorým by ste ho chceli nahradiť či vylepšiť. Lebo takýto abstraktný pojem, to nie je matematický výraz, ale v bežnej reči je to nosič práve pre spomínaný obláčik. A napríklad ja, hoci si medzi tými rôznymi deefiníciami neviem vybrať jedinú správnu, mám pocit, že veľmi dobre rozumiem tomu, čo ľudia pod týmto otrepaným pojmom chápu. Lebo v tom mojom celkovom obraze mám pomerne jasne vymedzený priestor akurát pre takýto obláčik. Niekto mi teraz povie, aby som už nepil ten ríbezliak. Ale niekto bude veľmi presne chápať, čo som chcel týmto obláčikovým traktátom povedať.

Norman

Som rád, že sa zhodneme, ako si vo svojom texte vyjadril, že problém pojmu teda nie je jeho presné definovanie, ale jeho emočný náboj, ktorý so sebou nesie. Veru, prakticky žiaden pojem nie je bez tohto magickeho náboja - niektorí ľudia napríklad aj pri tebou spomínanom neutrálnom výraze "mačka" upadnú do zvláštneho hypnotického stavu :-)

Už som napísal vyššie, ale zas to zopakujem: pojem "fašizmus" nesie viac ako ohromný emočný magický náboj (v tvojej terminológii obláčik, v tomto prípade skôr celý hurikán) ktorý AUTOMATICKY útočí na bielych, na všetkých bielych.

Väčšina ľudí si to neuvedomuje, skoro všetci ľudia používalí ten pojem tak často, že majú dojem že sa bez neho nezaobídu, skoro všetci ho považujú za výborný silny pojem, lepší ako nejaké "zlo". Dokonca ho považujú za akúsi univerzálnu danosť, čosi ako kedysi "diabol", metafyzické zlo v pozadí. Ale žiaden diabol nejestvuje, vždy je to len hon na čarodejnice.

Ešte raz: problém toho pojmu nie je (len) v racionálnej nepresnosti, ale ešte viac v tejto emočnej iracionálnej časti.

Píšeš:
"mám pocit, že veľmi dobre rozumiem tomu, čo ľudia pod týmto otrepaným pojmom chápu"
Všetci rozumieme tomu, čo ľudia vedome pod týmto pojmom chápu. Ale je to ako s pitím z kaluže - všetci rozumieme, prečo ľudia pijú vodu z mláky - pretože vodu potrebujú a asi nič lepšie ako mláku nepoznajú - my experti ale varujeme, akú špinu a naozaj rafinované nebezpečné škodlivé zárodky tým do seba nasávajú.

Buheh

V tom mojom nočnom traktáte som to napísal trochu zavádzajúco, myslím ten môj citát, čo si spomenul. Mal som na mysli len ľudí, s ktorými som na rovnakej vlnovej dĺžke. Ale ľudia, ktorí si v sebe stavajú inú stavbu než ja, nejakú tú chaldejskú či babylónsku vežu, tak tí to stavajú z úplne iných obláčikov než ja. A aj fašizmus je pre nich niečo celkom iné, než pre mňa.

A máš, samozrejme, pravdu v tom, čo píšeš.

A hej, mačka je veľmi silné zaklínadlo. Pri youtube videu o mačkách, ako dovtedy zvedavo chodia okolo vane, až do nej spadnú, sa onehdá istý môj príbuzný pocikal od smiechu. Pravda, mal vtedy len 5 rokov, ale aj tak. Mačka je možno magickejšie slovo než fašizmus, a dokonca veru neviem, či sa magickosťou už nepribližuje slovu holokaust.

Norman

No veď aj ja som myslel normálnych pozitívnych ľudí - na tých ten negatívny náboj vplýva, aj keď si to človek ani neuvedomuje. Ktokoľvek, kto ten pojem používa, aj čo len pasívne, sa chytá do pasce.

Môže sa spraviť aj pokus. Skús si predstaviť, že žiaden ten démonický a tajomný "fašizmus" nebol, že nevieš, čo by to malo znamenať, že to nemáš v hlave - a potom sa pozri okolo seba. Uvidíš oveľa reálnejší svet, bez kŕča a bez strachu.

To nie je ignorovanie zla, reality - to je pokus o ignorovanie čiernych sugescií.

Podobné sa dá aplikovať aj na "boľševizmus" či na "sionizmus", na čokoľvek - ani z tých nie je treba vytvárať falošné monštrá. Treba poznať pravdu, čiže fakty, ale žiaden krč.

Ovšem v súčasnosti je najväčší čierny mrak zo slova "fašizmus" - rádovo o mnoho väčší, než z čohokoľvek iného. Je to bez preháňania os súčasnej spoločenskej ideólógie Západu.
A ak sa v tom bude pokračovať, len sa zmení objekt woodoo hier, primitívnosť sytému zostane.
Treba vyrásť z tej černoty (z tohoto ich skutočného hejtovania).

nové