USA zaútočili na Sýriu

Spojené štáty vykonali raketový útok na Sýriu. Desiatky rakiet dopadli na mesto Homs.

Zámienka pre tento explicitný zločin proti mieru je nedávny tragický incident, keď bandám islamských radikálov, bojujúcich proti Sýrii, pri bojoch vybuchli ich zásoby bojového plynu a zahubili asi stovku ich bojovníkov, ale aj civilistov.

Celý anglosionistický Západ začal obviňovať z použitia plynu armádu Asada, čo je absurdné, pretože tá na niečo také nemá žiadnu motiváciu. Výsledkom hystérie je tento najnovší americký zločin, ktorý hrozí rozpútať nielen otvorenú vojnu medzi USA a Sýriou, ale aj medzi USA a Ruskom.

Indikáciou zlého vývoja v USA bol aj nedávny odchod Stephena Bannona z Národnej bezpečnostnej rady (National Security Council). Je zrejmé, že bombardovanie bolo dopredu pripravované, a Bannon bol proti. Trump sa teda odklonil od zdravého rozumu a dal sa nahovoriť na nebezpečné svinstvo, zrejme aj z vnútropolitických dôvodov. Nepochopil, že sa chytil do pasce a že tento zločin bude beztak onedlho použitý jeho nepriateľmi v USA práve proti nemu.

Uvidíme, aká bude odpoveď Rusov. Ťažko predpovedať presne, čo sa stane, ale jedno je isté: stať sa môže doslovne čokoľvek, otvorené je široké spektrum možností, kam sa uberie svetová politika. Od možnosti, že sa naoko nestane nič, až po otvorenú teatrálnu (studenú) vojnu, na ktorú sa anglosionistický Západ už roky teší a do ktorej chce Európu zatiahnuť s jediným cieľom - aby ju zničil.

 
Najlepšia bola ambasádorka USA v OSN, ktorá vyhlásila, že ak nekonajú kolektívne organizácie (Bezpečnostná rada OSN) , tak je čas, keď USA bude konať na vlastnú päsť. To je výborné. Každý z nás môže vyhlásiť, že keďže polícia nekoná dostatočne, aby odstránila naše spory so susedom, môžeme ísť a rozbiť susedovi papuľu. Právo silnejšieho a ignorácia akýchkoľvek zásad civilizácie v priamom prenose. Americkí kravojebci.
 
Okrem toho ambasádorka vyhlásila, že "očividne, Sýria, Irán a Rusko nemajú záujem na mieri". To je tiež úplne fascinujúce na úrovni talmudistického žida - ten vytiahne guľomet, rozstriela pol dediny a na to bohorovne zahlási, že obete evidentne nemajú záujem na mieri a chcú vojnu. 
 
 
sandro

Rusi nespravia nic. Uz vcera boli ich vyhlasenia typu 'nasa podpora Assada nie je bezhranicna, atd..'. Jednoducho stiahnu chvost a budu mlatit prazdnu slamu v OSN. Na viac momentalne zial nemaju, ale rad by som sa mylil.
Odchod Bannona suvisi priamo s tymto utokom. Republikani sa rozhodil ist do toho po hlave.

Norman

Pôjdeš aspoň rozbiť okno na ich ambasáde?
Kopneš nejakého Američana či anglosionistu do pysku?
Alebo tiež len stiahneš chvost?

sandro

Toto je globalny konflikt a moja pivnica a maly terzor nedisponuju dostatocne velkym odstrasujucim arzenalom. Ja mozem akurat ovplyvnovat informacne pole v mojom dosahu, co aj aktivne robim. Pod vlastnym menom, nie tu anonyme. To je moje bojove pole. Dnes sa amici rozhodli, ze si nenechaju vziat moznost byt celosvetovym hegemonom za ZIADNU cenu a ja osobne si mozem akurat tak kupit pukance a sledovat situaciu.

Norman

informačné pole sa lepšie ovplyvňuje anonymne. Možno je to bojové pole, ale skôr, než označíš napríklad Rusov, ako si to urobil, za "sťahovačov chvostov", mal by si si teda nabudúce ty rozmysleiť, kde môžeš zasiahnuť naozaj a prečo to nerobíš.
A keci o tom, ako si len môžeš "kúpiť pukance a sledovať televíziu" sú presne to, čo som tu písal včera - jeden prejav slovenskej zbabelosti.
Sandro, ty si kresťan, že?

sandro

Nechapem aky vyznam ma toto hecovanie a ani nechapem co si predstavujes pod zasahom. Ja mam pocit, ze zasahujem dost a vzdy ked mozem. Ci uz je to spomenute infopole alebo protestne akcie(nie tie typu 18.april v BA).
Tak mi teda vysvetli, Norman, ako by mal podla teba krestan zasahovat?

Norman

ty si začal so sťahovaním chvostu (u Rusov) , tak ja sa pýtam, ako má vyzerať to nesťahovanie chvosta?
Ale televízia a pukance ma prekvapila.
Ale nemienim to ďalej rozťahovať, povedali sme si svoje, nemá zmysel sa viac hecovať, to máš pravdu.

Jozef Novak

Prikláňam sa k názoru Normana. On len reagoval na Tvoje silácke reči Sandro, ktoré sa po jeho námietkách zvrtli u teba do panickej defenzívy s "pukancami u televízora". Spolieham sa na šikovnú šachovú zručnosť súčasného Rusského vedenia, ktorá doposiaľ dokázala anglosionistom vrátiť ich špinavé provokácie. Keď napríklad anglosionisti rozbili Juhosláviu a pustili sa do okupácie juhoSrbskej provincie Kosovo, zúfal som že kto im zato rozbije papuľu. A stalo sa na Kryme, keď v súčasnosti kvičia nad Krymským referendom ako o "anexii". Rovnako im oplatili zbeha Litviněnka keď prijali u seba doma Snowdena. A mnoho ďalších vecí. Tak dúfajme že časom vo voľnom zápasníckom štýle obrátia tento špinavý akt proti ich samotným autorom.

Pokojny bojovnik

tiez je otazka preco sa znova pchat do zadku rusom? preco za kazdu cenu drzat ich stranu? to je strasne okate ten motiv, preco takto vypisovat anonymne po webe a hajit ich stranu... ale ked pojde na lamanie chleba, nikto nie je anonym...

Norman

Akú ruskú stranu? Rusov tu spomenul len Sandro, s výčitkou.
Držíme sa len faktov.
Sýria nemá najmenší dôvod používať plyn a ani také zbrane už nemá (doložené OSN).
USA bez čo len trocha indikujúcich dôkazov zbombardovalu sýrsku základňu, bojujúcu proti ISIS teroristom. Kde tu vidíš "ruskú stranu"?

Ty kokso, zajtra USAci zbombardujú raketami tvoje mesto, a budeš mať po kľude. Bojovnosť si zrejme ani nikdy nemal.

Neviem, tu možno používam pseudonym, ale to má niekto problém povedať otvorene, že Američania sú vraždiace svine? Vrátane Trumpa. Až takí sme zbabelci?
No, tak to sa teším na to spomínané "lámanie chleba". To si užijete.

Pokojný bojovník

Nikto žiadne moje či tvoje mesto bombardovať nebude, zas netreba to preháňať s predstavivosťou. poznám jedného čo mu rachol delobuch v detstve pri hlave, potom stále čakal že niečo niekde buchne či padne. Ok to sa stáva.
Inak, môžeme povedať či napísať čokoľvek ale to je tak platne ako mŕtvemu tatranka - vo finále rozhodnú akurát tie rakety.... to je ako keď myš škrieka ty si svina vraždiaca na leva do momentu keď mu ten prijebe...

Sloven

Lev nechce a ani nemá šancu chytiť myš, nato je príliš malá..

Ale myši stačí, že sa toho leva zľakne vybehne z úkrytu prechladne a skape..

Norman

Na jednej strane hovoríš, že nikto nič bombardovať nebude a na druhej strane, že rozhodnú rakety.

K tej poslednej vete. oni sú lev a my myš? A nám prijebú? O tom som písal včera, som rád, že mi dávaš taký pekný príklad toho, že som mal pravdu.

Pokojný bojovník

Tak úplne to nemyslím - skôr, že sa netreba správať a kvákať ako mys respektíve okato lízať zadok jednej strane, ale snažiť sa byt v osobnom a keď chcete, v národnom rozmere - lev.

Sloven

Myši nekvákajú a každý nemôže byť vodca - lev, aj papagáji vedia ručať ako levy, ale to ich levmi ešte nerobí..

Kto a ktorej strane tu líže riť?

Jozef Novak

Ten kto nemá žiadnych problémov, musí si ich vymýšľať, alebo hľadať. To je mi logika! Ak niekto napíše na idol nášho umierneného protiAssadovského bojovníka nejakú kritiku, tak "líže Rusom zadok". A čo spravíš ak sa vyjadrí k tomu útoku politicky korektne a "vylíže" tým "zadok" tebe a tvojím idolom? Budeš už konečne potom spokojný? Jedná sa tu evidentne o politické hry. Je tu evidentne záujem o rozdelení Sýrie o zóny politického vplyvu, tak ako tomu bolo nedávno vo Vietname, donedávna v Nemecku, v Kórei. Tvojím amíkom sa nepozdávalo že Sýrska armáda postupuje príliš rýchlo a úspešne a tak si prišli zastrieľať na "zajace", aby bez ich pomoci v "boji proti terorizmu" nezostali sami ako kôl v plote. Potom až to krviprelievanie prejde do konečnej fázy, prídu "oslobodzovať", tak ako po II.sv. vojne rozkazovať a rozdeľovať. Neviem prečo by sme mali byť ticho, len preto že tu ktosi v prebujnelej fantázii sníva o "lízaní zadku Rusom".

sword

A co na to Sebej, Naď a podobni odbornici? Tesim sa na tie zvratky,co z nich vypadnu. Zatial su ticho,maju orgazmus, musime si pockat.

mirage

je niekde clanok, ze preco to vobec allin povolil?

Aman Againsttime

Trump nehanebne zradil. Ukázal sa ako len ďalšia neokonská štetka v poradí. Nie je veľmi prekvapivé, že Američania zase vraždia na Blízkom východe. Primárna otázka, ktorú potrebujeme teraz vyriešiť je: čo sa stalo s Trumpom? Čo sa to vlastne deje? Vydieranie? Stupidita? Pomätenie mysle? Alebo nejaký geniálne prešpekulovaný plán, ktorému iba nerozumieme?
Čítam komentáre rôznych ľudí, ktorí ho podporovali a pomohli mu ovládnuť Biely dom a takmer všetci sú dosť nasratí a sklamaní...
Rozmýšľam, že preložím nejaké video na túto tému a zavesím ho tu. Ale nič nesľubujem.

Aman Againsttime

Pripomienka toho, prečo sme chceli v Bielom dome Trumpa:https://www.youtube.com/watch?v=cVTr0pKnnyk
Neuveriteľné....

Dusanbe

čo v skutočnosti vládnu v USA mu ukázali, kde je jeho miesto.
Dali mu na výber - a Trump si vybral ľahšiu a pohodlnejšiu cestu.
Poddal sa.

Nemal chuť zažiť empeachement, trvalú masmediálnu vojnu vedenú voči jeho osobe a jeho ľuďom,
všetky tie výbory, vyšetrovania a ďaľšie intrigy, ktoré - ako mu dali jasne najavo - by ho čakali, ak by sa pokúšal realizovať to, čo v predvolebnej kampani avizoval.

Týmto rozkazom - bombardovať Homs, podľa mňa končí "hon na Trumpa".
Ešte pár krát za ním v médiách šteknú - najmä tí, čo nedostávajú pokyny zhora, ale sa len pudovo pridali k zavíjajúcej novinárskej svorke, a včas nezistili, že sa situácia mení.

Nakoniec sa ešte Trump ukáže ako celkom "dobrý prezident" - teda o nič horší ako tí predchádzajúci zmrdi.

Norman

ja by som to tak nevidel. Áno, je to hnus, taká primitívna pasca, "použitie plynu" - ale Trump už v kampani vyhlasoval, že niečo vybombarduje - a na to ho nachytali.
Trump samozrejme nie je dokonalý, nik nečakal zázraky - toto je len ukážka jeho slabosti.
Blbé je, že je to zároveň ukážka, kam anglosionistickí šialenci tlačia svet.

Ako naozaj, predpovedať nejaký krach je veľmi nevďačné, ani nemyslím, že nejaký musí byť - ale keď drbne tento balón, čo je v Amerike, to bude šupa.

Aman Againsttime

Na druhej strane, ako sa hovorí "všetko zlé je na niečo dobré". Trumpova zrážka so Sýriou je vynikajúca možnosť ako zvýšiť povedomie o sionizme a napumpovať do ľudí anti-semitizmus. :-)

Schválne, existuje vôbec niečo odpornejšie než neokon? To už i kdejakí "otvorení" neomarxisti sú istým spôsobom sympatickejší než tento odpad.

Dusanbe

som sa mýlil, keď som napísal, že Trump nebude oveľa "odchodnejší" prezident ako jeho predchodcovia.
Podľa posledných indícií by som skôr predpovedal, že ich vysoko prekoná.
Bude to jeden z ďaľších amerických agresívných a arogantných rozdrbávačov krajín a normovačov sveta podľa amerických neokons chúťok a predstáv.
Už roztáča nové kolo sankcií pre Rusko a Irán, typujem, že to je stále ešte len začiatok.

Pokojný kokos

Zle to vidia. Mŕtvy indián dobrý indián. Kurnik aký zmysel má do diskusie preložiť text z infowars ??? Nemáš vlastnú gebulu?

Jozef Novak

Človeče Norman, koľko anonymných odborníkov na blízkovýchodnú otázku sa ti nasťahovalo do otvorenej anonymnej diskusie. No, vypadá to veľmi na opätovné uzavretie len pre registrovaných čitateľov.

Pokojný bojovník

Nic radsej neprekladaj, podľa mna tomu jednoducho nerozumies, preto ten údiv, to zmätenie... Toto si pozri, snáď porozumies:https://www.infowars.com/trumps-syria-strike-what-theyre-not-telling-you/
Mysli komplexne a nie z mysacieho pohladu...
A kľud - Všetko je pod kontrolou, chlapci sú dohodnutí , linka s Kremlom funguje, spraví sa pár silnych vyhlásení pre masses a ide sa ďalej. Nemôžeš to zrat aj s navijakom...

Pokojný bojovnik

Vladimir Vladimirovic má doma problémy s protestami tak sa niečo muselo vymyslieť - jeden sa odpáli v metre, plus Sýria sa eskaluje, s Trumpom sa dohodne koordinovaná eskalácii a bude po domácich problémoch na oboch stranách. Popularita porastie všetko bude v koľajách kde to má byt. To nemusím byt nikto lumen aby týmto základným pravidla fungovania sveta rozumel. Lebo vlk s vlkom vyje... myši tupo hľadia, nerozumejú, sú zmätene, myslia na zradu. Prd, všetko je inak!

Norman

že zas sem zavítal explicitný prosystémový propagandista,
Ale mohla by to byť o niečo vyššia úroveň.

Neviem, ak môžeš, skús sa tu začítať, zamyslieť, počkať, potom si zmeň nik a prídi s inou agendou. Ono to jednogangliové "všetko je inak" je príliš tupé, príliš nudné a proste to tu ľudí uráža.

A pokiaľ máš mentálne menaj, ako 16 rokov, počkaj aspoň do plnoletosti.

Jozef Novak

Môžme byť možno ešte aj radi že nás tento explicitný propagandista okádroval, že Rusom, prepytujem "lížeme...". Sú k dispozícii aj obvinenia tvrdšieho kalibru, že sme platení proruskí agenti. Mnohí disidenti by o novozriadenom inštitúte na potieranie podvratnej ruskej propagandy a na potieranie dezinformácií na weboch umiestnených v čiernej listine webov obsahujúcich škodlivý protisystémový materiál, tak tí by mohli hovoriť o akomsi dejá-wu, časov nedávno predrevolučne minulých, keď sa nesystémové názory a ich nositelia najprv zosmiešňovali, potom nemilosrdne potierali. Tento anonymný explicitný propagandista, tak dojemne milujúci slobodu slova, sa o nás zmieňuje ešte pomerne "umierneným bojovým" tónom.

Aman Againsttime

To sa dalo čakať, že sa odrazu vynoria tony "expertov" s rovnakou 4D šachovou konšpiračnou teóriou. No proste typická "alternatíva" a jej "racionalizácia bullshitov". Ste fakt už nudní.

Tu je nejaké zaujímavé info:http://nymag.com/daily/intelligencer/2017/04/trumps-syria-strike-is-sign...
Bannon bol proti útoku, kým Trumpov zať Kushner tlačil na potrestanie Asadovho režimu. Ja to hovorím stále: so Židmi to jednoducho nejde. Amerika i celý svet dopláca na to, že Trumpov klan je prepletený so Židmi.

Norman

Tento posledný detail robí ten rozdiel medzi tými, čo chápu, a tými, čo odmietajú vidieť.
Bolo len otázka času, kedy sa táto Trumpova puklina prejaví.

Ešte by som k téme dodal, že najzlovestnejšie na Trumpovom bombardovaní nie je samotný fakt jeho akcie, ale to, s akým vyplakávacím "humanitárno-bombardovacím" tónom akciu oznamoval. Keby povedal - "Považujeme to za nutné a basta", bol by to starý Trump, ktorý jedná racionálne. Takto je to nový židovský neurotik, ktorý sa v ňom prejavuje.

Náhodný okoloidúci

Uvažujem, na základe čoho sa dala Ivanka dokopy s tým mladým obrezaným, alebo na základe čoho sa on o ňu začal zaujímať. Bola to z jeho strany láska, či už k Ivanke alebo k Doníkovmu majetku? Predsa len Ivanka vyzerá celkom dobre a Doníkov majetok tiež. Alebo bol cez Ivanku na Doníka niekým nasadený s tým, že taký majetoček by sa nemal nechať bez toho správneho dozoru a tých správnych dedičov? A samozrejme s tým, že Doník urobí to, čo mu zaťko poradí a Ivanka pritaká?

Norman

Tvoja otázka je teda tak, či je to cielene bodové infikovanie, alebo plošné pokrytie.

A odpoveď je, že je to plošné pokrytie. Všade, kde je neošetrované drevo, sa čoskoro nájdu červotoče, všade, kde je nekryté železo, sa nájde hrdza. Často a dlho to nevadí, ale keď dôjde na záťaž, zrazu práve tieto miesta povolia.

Rosemary

odomna :o)....nas Shakespeare- to je ale dobreeeee.

https://www.youtube.com/watch?v=N7CmtKwjE5c

a samozrejme pre vsetkych ostatnych.

Náhodný okoloidúci

Nem értem dojčsky.
A vizuálne je to hrôza, ale to je asi u englišských divadelných hier hraných v dojčskom jazyku normálne.
Radšej niečo takéto a hneď je svet krajší :)
https://www.youtube.com/watch?v=SmNjqpAmZT4

Rosemary

Ustaty vsetkym chcem len smrt.
chcem oddych,
nech u dvier zobrat nevidim viac cest,
a niktosov na recepcie chodit
a cistotu co musi kaluz prejst a metale co pripnu hlupakom a Pannu, ktoru znasilnuje Prasa
a bezpravie,co sliape na Zakon a moc co nad bezbrannych vypina sa a umelca co sluzi u despotu a kupca co vzdy mudrych pouci a prostu pravdu vydat za (s)prostotu a zlo, co dobro drzi v podruci.
Ustaty vsetkymrad to opustim...

Len nerad Teba laska, necham ta tu s tym.

My sme nieco popisali s Normanom na temu Shakespeare.
To nemecke podanie mi pripada este lepsie ako anglicke. Nemci z neho urobili genia...;)
Nemcina, ani ja jej nerozumiem, mily Okoloiduci, napriek tomu, to videjko mi pohladilo srdce.
vaz si to, nemcina bude onedlho extinct jazyk, uzi si ju kym mozes...:o)(

Norman

ja dielo tzv. shakespearovo považujem za bezcenný bulvár - sex, zabíjanie, duchovia, žiarlivosť -primitívnosť.
To nemecké spracovanie - to sa mi nechce veriť, že ťa to zaujalo, naozaj nie. To je proste psychoza.
Nič v zlom, len aby bol jasný môj názor:)

Rosemary

vdaka za nazor. :o)

toto vsak nebolo o zabijani...ani o ziarlivosti...

Norman

ja teda deutsch rozumiem, ale nemám šajnu, z čoho a o čom by to malo byť. Ono Shake mal všade tie samé slová - smrť, spravodlivosť, láska, nenávisť, nebezpečenstvo, horor ... vo všetkých svojich hrách. Tak to vidím ja.
To sa nedá zistiť, čo to má byť :-)

jaaj, teraz som si všimol, to je Sonet :-)
No zbohom :(

Púpavová

Rosemary,vlastne je.
Netrúfam si hodnotiť jeho najznámejšie sonety,ide o to,že niektoré literárne(ale nielen literárne) osobnosti boli proste nadhodnotené a iné podhodnotené.O toto pôjde,ak sa priblíži naozaj hodina Pravdy.Počet géniov sa značne zredukuje.
Samu ma zajíma,ako z tejto perestrojky vyjde renesancia,Leonardo,o ktorom sa už dnes hovorí,že to bol slušný maliar,ale ako technický génius iba bublina,nič z jeho nadčasových projektov sa nerealizovalo.

Norman

Som si prečítal ten sonet (tvoj text) a pozrel na to znova. Ak je to tak, ako píšeš, že nemci tomu niečo dodali - je to preto, že nemci majú dlhú tradíciu so zahrávaním sa s peklom a morbídnosťou. Ono Faust je nielen ten odvarený v Goethem, ale je to obraz dlhého temného procesu, čo v Schwarzwalde tlel milénia.
Už chápem, prečo ti to prináša katarziu.
Všetkých nás tá black hole láka, ale netreba sa obávať, každý sa tam dostane. Vo fyzike si zas vymýšlajú, že človeku, prepadajúcemu sa do čiernej diery, sa tak spomalí čas, že nikdy do nej nedôjde - ja by som povedal, že nikdy nezbadá, že už je v nej. A fakt, už sme totiž v nej.
Viacerí.
To sú tí, čo potom vidia ľudí tak, ako vyzerajú tie príšery na scéne, to sa život stáva peklom.
No ale na to sme tu, aby sme ho spoznali. Je to jedinečná príležitosť,

Možno je to naozaj dobrý darček pre mňa, som rád, že si mi to pripomenula.

Rosemary

tak to je iny kokos !

Neviem co na to povedat, to je hrube nedorozumenie, na to nemam spiiiic, len ten hruby new speak ktoremu nerozumiem a nerada pouzivam, ale na toto mi pride ako rit na serbel: " To je iny kokos"
Dakujem za vycerpavajuci a podnetny kulturny dialog Okoloiduci.

mirage

tam-tam a husle...to uz lepsia kombinacia je smetiak a klavir

https://www.youtube.com/watch?v=C3l0Pu6ebFg

Náhodný okoloidúci

Niektoré druhy dreva sú odolné voči červotoču aj bez ošetrenia a nejaký ten piatok máme vďaka metalurgom aj nehrdzavejúce ocele. Len tá cena - čo je vzácne, nie je lacné. Našťastie niektorí ľudia sú nepredajní.

Norman

No hej, ale to treba ľudí legovať, kaliť a žíhať. Na to má energiu iba príroda.

Aman Againsttime

Ivanka si mala zobrať niekoho ako je americký futbalista Tony Brady: http://www.bizpacreview.com/2017/01/30/tom-brady-called-denounce-friends.... Takýto fešný "american boy" a dobrý priateľ jej otca by bol pre ňu ideálny a nie tento astenický židovský zmrd, ktorý z nej spravil typickú hysteričku a neurotičku.
Zaujímavé, ako si Kushnerov klan vydupal jej konverziu a tvrdé dodržiavanie všetkých tých ich sektárskych rituálov a úchylných pravidiel. Vidno na nich, že ide o tvrdé sion jadro. Naprogramovaná Ivanka má teraz za úlohu chodiť vyplakávať k tatkovi kvôli sýrskym detičkám a Kushnerovcom tým zároveň dokazovať svoju oddanosť Izraelu.

Norman

Nevidel by som to tak jednoznačne. Možno keby si Ivanka nezobrala Kushniera, tak by sa Trump prezidentom ani nestal. Na zložitých obchodoch často nie je jednoznačné, kto vlastne zarobil viac.
Je možné, že je nasiaknutá mladíckou utopistickou, vy to nazávate "liberálnou", ideológiou.
Ale ono tieto jeby ľudí rýchlo prechádzajú.

Pokiaľ si Kushnerov klan vydupal u nej dodržiavanie rituálov, je to dobré znamenie. Skutoční zmrdi sionistickí na tomto nebazírujú a lepšie im vyhovuje zdanie, že ani nie sú židia (viď Albright, ktorá tvrdí, že nevedela, že je židovka .... atď).
Čo sa týka Trumpa, som si istý, že má mrtve detičky u prdele. Detičky zomierajú každý deň a on ich videl už za svoj život toľko, že ho to určite nepohne. Opakujem: on slúbil v kampani, že niečo zbombarduje a toto mu pripadalo ako dobrý kompromis.
Nemyslím, že by podliehal svoje dcére, ale je možné, že ju výchovne odmeňuje za snahu. Ako keď psovi hádžeš kúsky mäsa. Konieckoncov, bombardovanie nie je zrovna liberálna misia a Ivanku nič nedokáže dostať z liberálnej hystérie lepše, ako keď si aj ona sama zmáča paprčky v krvi. "Chceš honey zabíjať ľudí? No dobre, máš to mať, na tvoju zodpovednosť". To potom taký zakrvavený človek pochopí, že svet nie je ideálne čiernobiele miesto, ako sa mu predtým zdalo.

Trump sa vyzná, určite vie, čo sú židia v Amerike, a myslím, že by ich aj dokázal často oklamať. Ale obávam sa, že má jedného silnejšieho nepriatela - a to jeho staroba. Ak ho niečo odzbrojí, tak toto.

Zlým znamením bude, ak odíde Banon. Potom je Trump už bez polovičky mozgu.

Neveriaci Tomáš

Čo vieme o útoku na Khan Sheikhoun?
Zoberme si správu BBC a dobre si pozrime obrázky!
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-39500947
Panuje všeobecná zhoda, že obete boli zasiahnuté Sarinom. Tento plyn v minulosti použili obe strany konfliktu. Nosičom boli neriadené rakety veľmi krátkeho doletu „Vulkan“
https://ichef.bbci.co.uk/news/624/media/images/69784000/jpg/_69784565_ch...
https://www.hrw.org/news/2013/09/10/syria-government-likely-culprit-chem...
https://www.bellingcat.com/resources/case-studies/2014/07/15/volcanoes-i...
Teda Sarin majú k dispozícii obe strany konfliktu!
Teraz si pozrime podrobne fotografiu
https://thelibertarianrepublic.com/wp-content/uploads/2017/04/A-crater-a...
ktorú zverejnil Reuter.
Chemická hlavica/bomba obsahuje minimum trhaviny (napríklad ruské bomby ChAB rádovo 2 kg), ktorých cieľom je rozptýliť plyn a nie ničiť tlakovou vlnou. Kráter evidentne nepochádza od bomby ChAB, ktorú nesú lietadlá ruskej výroby.
Aby sa podporila táto idiotská lživá fotografia, začala sa aranžovať dodatočne!
http://blisty.cz/art/86374.html
Doteraz sa nezverejnili fotografie fragmentov bomby ChAB! Ak si niekto predstavuje, že pod Su-22 alebo Su-24 je možné zavesiť kanister so sarinom, je úplný idiot. Aerodynamické charakteristiky sú nedefinovateľné a zhodenie by mohlo ohroziť samotné bombardujúce lietadlo, nehovoriac o presnosti bombardovania. Nie je náhoda, že nad Alepom vraj zhadzovali barely vrtuľníky!
Ak si pozriete
http://www.bombfuzecollectorsnet.com/userimages/op%202009%20u.s.s.r.%20b...
veľmi rýchlo pochopíte, že bomby rady ChAB (KhAB) nepoužívajú Sarin!

Neveriaci Tomáš

Aká bola cena tohto siláckeho prdu?
http://www.marketwatch.com/story/this-is-how-much-it-will-cost-to-replac...
http://edition.cnn.com/2017/04/06/politics/tomahawk-missiles-explainer/

Teda ak aj zoberiem strednú hodnotu 900 tisíc dolárov za kus, potom cena útoku bola rádovo 54 miliónov dolárov!

Čo sa podarilo?

Nakoľko museli vopred informovať Rusov a tí samozrejme informovali Sýrčanov, na základni neostalo ani jedno letuschopné lietadlo!

Výsledky bombardovania sú žalostné!

Letisko môže byť do 3 týždňov v prevádzke, jedno zničené letu neschopné lietadlo. Možno ešte 5 poškodených. Video natočené po útoku predviedlo túto žalsotnú bilanciu.

https://www.youtube.com/watch?v=HD8KfMEC29g
https://www.youtube.com/watch?v=GJdVq3oFj1c

Drahý ohňostroj, ktorý si varovaní Sýrčaniia natočili na video

https://www.youtube.com/watch?v=dFkvZkpB2fw

Po útoku sa išli pozrieť na následky

https://www.youtube.com/watch?v=1qYKR3Uld-I

USA sa nemajú čím chváliť! Bez relevantných dôkazov a súhlasu OSN (dokonca ani NATO!) zaútočili ná suverénny štát a výsledok je efektivita 0,0PRD

pokojny kokos

Chlapci, ale ved znova - tu predsa neslo o syriu, tu kopu piesku - ale o posilnenie pozicie VVPut/DTru a o demonstraciu sily pred cinanmi. Kolko vam bude trvat, kym pridete na tuto logiku a plan celej tejto aferky?! prvoplanovo by sa to dalo hodnotit vyhlasenim typu - Trump zradil, verte ale, ze strategicky to je genialny tah. win-win pre obe strany. mozeme sa bavit o 3 tyzdne. strata dovery a podpory je prave to co druha strana teraz ocakava - nie, naopak, teraz treba drzat pokope a rozumiet planu. nemozete kua pri prvom probleme odskocit a pochybovat!

Pokojný kôn pre...

Veď tu o nič nejde, ale ma rýchlo dostaňte dnu ...

Pokojný kôn pre...

Moje Indiánske meno neprešlo ...

mirage
balu

či z jednej alebo z druhej strany je propaganda. Masovo šírené "správy" kvôli svojej podstate sú VŽDY propaganda. Či webom, či na papieri, či ťa osloví puberťačka pred Hlavnou stanicou alebo rečník na demonštrácii. Z jedného zdroja sa šíri pre netriedený dav. Kde semeno padne do správnej pôdy, tam zapustí korene, mém sa ujal.

Ja som dlho nesledoval vôbec tzv. "politiku", veci sa diali ale starnem a potom som istý čas sledoval, abz som dospel znova k tomu že nemusím. Respektíve ináč. Akože viem čo sa deje aj si myslím svoje ale prúser je to, že prakticky všetko čo sa rozoberá je z MÉDIÍ. Ergo z propagandy. Ich hodnota je inde, lebo včil už ani nevieme či bol vúbec nejaký chemický útok a či sú vôbec nejaké obete (ehm... no také zábery ako sú údajne z toho letiska ak mi dáte kameru natočím aj ja tunaak pri JRD). A teraz akože čo tu máme my rozoberať? Kto ako klame? Kto je zručnejší vo Photoshope? Hoši. Berte to tak, že niekto chce niečo, a k tomu sa v Sýrii nemuselo absolútne nič udiať. To, čo je v médiach je omáčka, propaganda, vštepovanie mémov, aby vaše závity mali surovinu čo spracovať. Lebo aj tak fungujú furt, tak sa dajú dvojako ovládať: dať tam vhodné algoritmy a krmiť ich vhodným krmivom. Principiálne VŠETKO čo krmí mozgy slovami (mémami) priemyselným spôsobom, ergo na princípe kvantity je propaganda. Aj tá dobrá. Nie je na tom v podstate nič neprirodzeného. Kvalita je kvalita, kvantita sa pridá, jin-yang, tma je chýbanie svetla. Len je lehce úbohé, keď niekto o sebe musí tvrdiť že je kvalitou lebo tá býva jasná hneď. A bohužiaľ - a tiež prirodzene - kvantita sama nie je schopná viesť. Nemám najmenšiu obavu, že "dobro zvíťazí". Zlo je len chýbanie dobra.

Norman

v sobotu v noci 02:40 - to mnoho vysvetluje, to sme mnohí bez energie.

Je samozrejme takmer jedno, čo presne sa v Sýrii udialo, aj to, že všetci klamú - podstatné sú tie mémy, tá ideológia, ktorá objektívne jestvuje. Ono aj tie zbrane nakoneic nejaké sú, je ich ohromné množstvo, aj tí mrtvi sú nakoniec reálni - keď to vypukne vo väčšom alebo blízko.

Hm, ináč je ale veľmi smutné, keď sa ktokoľvek prestane o "politiku" zaujímať a ešte to propaguje. To je zas len o tom, že oni sú lev a my sme myš.
Pre všetkých z nás raz nastane čas, že nám dôjdu mentálne či fyzické sily, už sa o nič zaujímať nebudeme môcť ... ale ani potom nebude vyzerať presvedčivo ak budeme tvrdiť, že tak je to lepšie a že to tak chceme.

balu

to hej, v sobotu v noci ;-)

Princíp mal byť inde. Konkrétne som vychádzal z US ostreľovania Sýrie. Celý príbeh je v znamení "jedna pani povedala". Assad použil CW, nie Assad nepoužil, vystrelili 59 rakiet, došlo ich len 23, chlapík so šatkou ukazuje na dieru 50x50 cm v asfalte za poslednými domami - "tunak to dopadlo", ukazujú asi 5x mrtvého holuba. Čo chcel Trump povedať? Komu? Prečo toľko tomahawkov? Chceli škodiť vôbec? ... Blablabla. Média plné - a k tomu čo vidím sa nemuselo absolútne nič stať. Ani CW ani rakety. Chvost zase zavrtel psom. Takže - ako básnik povedal - len j.beme holú vodu a tvárime sa ako keby sme niečo vedeli, pričom sa len hrajkáme s tými farebnými kamienkami, ktoré nám média predhodili. V tom zmysle som skeptik a ma "nezaujíma" politika. Môžem ti potvrdiť, že v našej ulici sa včera nič mimoriadne neudialo, raz som počul sanitku keď išla na druhý koniec dediny niekam, takže tam neviem. Bohužiaľ už v sebe mám nejakú tú vštepenú mémovú databázu, algoritmy mám trochu špecifické :-)

Norman

"tvárime sa ako keby sme niečo vedeli"
Nič nevieme? Jasné, každý nas ojebe.
Ty si fakt náš, slovenský človek, Balu. :-)

Ema

Divný deň, divná noc, keď sa o pol štvrtej do pitvora vypisuje a čil na teba chandra padla?"Jáj, nič nevím, nič nevím." Napi sa octovej vody, naskočí ti softvér v gebuli.

Si jak pako, čo vbehne do krúžku leteckých modelárov a vykríka, že letecké modely sú napiču, tu krídlo, tam šasy, sedátka v kokpite - a veru nevieme, ako také lietadlo naozaj vyzerá.
Nezaujíma ťa politika? Tak odtiahni niekam, kde je témou meliatikum, konkrétne teda bazity, lebo aspoň to ťa dúfam zaujíma.

Norman

Ako malý prváčik v škole. Prestane ho to baviť, tak uprostred hodiny zahodí hračku, všetkých urazí a odíde do piče.

nonula

Tiez to tak vidim balu- ak budes mat cas pozri si pjera :)

https://www.youtube.com/watch?v=QfWDSGWj-z8

balu

už to počúvam

Norman

to video sa volá: "Nevědomé příčiny vyhoření a depresí v současné době I,"

A pomáha vám to, páni?
Alebo je to mlčanie zlým znakom? :-(

1488

malý video-návod na osobnú obnovu energie

mirage

to vyzera ako pesnicka pre dospelych
mal si pocuvat skor nieco pre teenagerov

Uniform of Youth- Mr.Mister

https://www.youtube.com/watch?v=lgzwREM0n5E

nové