Naše prirodzené nastavenie

Je všeobecne známe, že pokročilé zbrane, ako sú napríklad protilietadlové rakety alebo aj samotné lietadlá, majú v sebe naprogramované rozlišovanie svoj-cudzí. Je to nevyhnutnosť - pomáha zničiť agresora a zabrániť "priateľskej paľbe", čiže neúmyselnému zničeniu vlastných ľudí alebo lietadiel.

Ale rozlišovanie svoj-cudzí na Zemi jestvuje už niekoľko miliárd rokov, majú ho všetky živé bytosti.

Dokonca aj tie bezmozgové jednobunkovce rozlišujú svoj-cudzí, čiže svoj - s týmto sa môžem páriť, cudzí - potrava alebo nebezpečenstvo. Samozrejme, vzťah môže byť a býva aj neutrálny, prípadne priateľský - niečo ako "takmer svoj a už nie celkom cudzí". Ale rozlišovanie svoj-cudzí je základ, je to naše prirodzené nastavenie.

Rozlišovanie svoj-cudzí funguje tiež na úrovni organizmu a je základom imunity. Chráni nás pred vírusmi, baktériami, parazitmi, a ak nás aj neochráni, aspoň naznačí, že niečo nie je v poriadku a môžeme si pomôcť liekmi. Ako keď nám v prípade napadnutia pomôže spriatelená armáda. Smutný je prípad, keď sa imunita obráti proti svojmu a zničí ho - ako autoimunitné ochorenie.

Vďaka rozlišovaniu svoj-cudzí sme prežili až doteraz ako biologický druh, vďaka rozlišovaniu svoj-cudzí prežívame ako jednotlivci, vďaka rozlišovaniu svoj-cudzí sme až doteraz prežili aj ako národ. Druh, jednotlivec, národ, ktorý prestane rozlišovať svoj-cudzí, je odsúdený na zánik.

Ak niekto chce potlačiť a vymazať naše prirodzené nastavenie, ak niekto chce, aby sme prestali rozlišovať svoj-cudzí, robí to so zlým úmyslom uškodiť nám a zničiť nás. Ako vírus HIV, ktorý zničí imunitu a uvoľní cestu infekciám a rakovine.

Chyba by sa možno aj dala odpustiť, pokiaľ nemá osudné následky. Ale zlý úmysel nikdy. Zlý úmysel v právnom štáte musí byť potrestaný.

 

 

 

 

slaven1

Naši ľudia, nenaši ľudia. Našinci - Nenašinci

Ema

No a nasleduje logická otázka, akú ultimatívnu výhodu majú tí, ktorí nám ešte aj v 21. storočí vnucujú chorobné mémy typu "fšeciľudiazmebratia", prípadne "noubordersnounejšns", ktoré by pre svoju očividnú tuposť ani nestáli za pozornosť, keby neboli šírené s takou vehemenciou.

Náhodný okoloidúci

Viem o jednej podstatnej - čierne špinavé kriminálne chechtáčiky od Juraja Čierneho. Druhou by mohol byť podiel na okupačnej moci a z toho plynúce ekonomické a mocenské pôžitky, uspokojenie vlastného ega. Hoci aj za cenu vlastizrady, aj keď predmetná sorta jedincov nepozná pojem "vlasť".

Ema

ktorí hráme podľa pravidiel, t.j. starostlivo diskriminujeme v záujme nášho pokojného života, umlátiť ich čapicami. Je nás väčšina.
Na príklade Nemecka roku páne 2015 je vidieť, ako je možné lezením do svedomia zblbnúť veľkú masu ľudí, aby v invázii tlúp bojaschopných samcov videla "utečeneckú krízu." Avšak prišiel deň, kedy sa hmla rozplynula, k životu sa aj na základe čerstvých skúseností opäť prebral inštinkt "naši - cudzí", ktorý iks-iks predošlým generáciám umožnil prežiť.

Jo, čítal si o tej poľskej výprave do Maroka objavovať slovanské osídlenie? Je to síce 1000 rokov, ale Slovania nezabudli, kto s nimi kšeftoval na otrockých trhoch. Musulmani a židia. Mimochodom, Fereng mal pri otrokárskom kšefte so slovanskými bytosťami centrálu v Prahe.

Náhodný okoloidúci

Niečo som okrajovo na štvrť oka zaznamenal, ale keď si teraz nadhodila túto tému, opýtal som sa Gúgľa a on mi ukázal tento článok:
http://cestovanie.pravda.sk/exotika/clanok/424774-slovanske-hradisko-v-a...
To, kto boli najväčší otrokári, je dávno známe, len je "politicky nekorektné" hovoriť o tom. Ale práve v záujme pravdy to treba neustále pripomínať.

Hlas Predhrobia

Identification, friend or foe (IFF) transponder je zariadenie, ktoré stále viac pripomína umelú inteligenciu. Nestačí rozoznať že lietadlo nie je naše (foe) ale dnes dokážu lietadlá z vlastných senzorov a cez sieť prijatých dát napríklad s lietadlami Boeing E-3 Sentry AWACS alebo RC-135 Rivet Joint identifikovať aj typ a určenie cudzieho lietadla.

Človek pokiaľ získal dostatok životných skúseností po 50-tke by mal mať v hlave IFF transponder, ktorému sa hovorí sociálna inteligencia. Žiaľ je veľmi veľa ľudí, ktorým vďaka prázdnemu životu sa nestihli v podvedomí nahromadiť potrebné dáta, alebo jednoducho „mu čosi v hlave nenarástlo“. Potom funguje na veľmi primitívnych princípoch, podobne ako IFF transpondery na konci a tesne po II. svetovej vojne. Na základe jedného prijatého signálu (farba kože). Je to normálne a nemá zmysel na túto tému veľa moralizovať.

Rozumný politik musí s tým počítať a pochopiť, že z EÚ nanútený import ľudí, ktorí sú jasne identifikovateľní ako „foe“ vyvolá v spoločnosti obrovské problémy. Naviac ak „solidarita“ znamená ohrozenie veľmi chatrného sociálneho systému pre „friend“ obyvateľstvo krajiny.
Ako individualita môžem mať celkom dobre fungujúci „inteligentný transponder“, ktorý mi umožňuje efektívnu komunikáciu aj ľuďmi inej rasy.

Ale ako politik, tým viac ak niekto dostal „za zásluhy“ nezaslúžene“ profesúru sociológie, si musí uvedomiť, aký vplyv bude mať akceptovanie povinných kvót na obyvateľstvo. Ak to niekto nechápe, tak len dokazuje, že je sprostá modrá sliepka.

Náhodný okoloidúci

Práve preto som uviedol aj tých zo skupiny "takmer svoj a už nie celkom cudzí". Sú skrátka skupiny ľudí, ktoré pre nás nikdy nepredstavovali a ani nebudú predstavovať hrozbu, skôr možnosť obojstranne výhodnej spolupráce.

Ema

Keďže si napísal, že ako individualita môžeš mať celkom dobre fungujúci „inteligentný transponder“, ktorý ti umožňuje efektívnu komunikáciu aj ľuďmi inej rasy, poprosím ťa teda o kurz efektívnej komunikácie s týmito tu. Prúdia do Európy po stotisícoch, takže mi to bude veľmi užitočné a poučia sa i iní. Vopred ďakujem.

 

Sinuhe

myslím, že reaguješ prehnane. Normálny človek má to, čo Hlas opisuje ako "inteligentný transponder". Ten mu umožňuje účinne a vcelku priateľsky komunikovať s nepočetnými cudzokrajnými ľuďmi, cudzími etnikami, ktorým sa u nás zapáčilo, uznávajú - prípadne až vyznávajú - našu životné postoje ae hodnoty, priženili, či privydali sa se, -To je OK. Hlas nehovoril o invázii votrelco. Inak, zaujímalo by ma, že aký názor má na totO ema (tvoj názor Ema už teda sčasti poznám a nie som celkom vysporiadaný s tým. že si si zvolila podobný nick, pod akým tu vystupovala - a v ostatnom čase žiaľ už čoraz zriedkavejšie vystupuje ema.

Norman

No vidím, že v praxi tie vaše teórie o inteligentných trasponderoch riadne zlyhávajú, keď nespoznáš ani originál Emu. Čiste technicky ťa na to chcem upozorniť, si klikni na ten nick (nejak psychologicky sa k tomu vôbec nebudem vyjadrovať, ale pripomína mi to rozprávku o kozliatkach. len tak naopak).

Sinuhe

áno, po tom, čo som odoslal príspevok vyššie som si prečítal zopár ďalších príspevkov od Emy a hneď zafungoval "transponder" a hneď mi došlo, že Ema je ema :-)

Ema

tvoja dobrá malá emka :)

No a teraz vážne. Nemám už dlhšie kvôli práci možnosť pravidelne sem nakúkať a sledovať psychologický vývoj postáv. Ber do úvahy, že sem prichádzam z REALITY.
Prídem raz za čas a čo tu vidím? Apatiu, všelijaké pózy, napríklad že my predsa nepovažujeme cudzích za až tak veľmi cudzích, lebo sme čo? Lebo sme tí lepší. Čo je to za sprostosť. Tam Náhodný okoloidúci to napísal stručne a presne. Nech si len ide henten dobre vyladený transpondér do Afriky a ak ho rovno nezabijú, dostane aspoň ako cudzí nakladačku a ja mu môžem - kým mu budem fačovať tržné rany - preložiť z jazyka mandingo do slovenčiny populárnu ľudovú pieseň o tom, aké sú biele papule otrasné.

Pé es - vlastne už všetko podstatné Norman uviedol, ako som zistila dodatočne. Dokonca bol presnejší v tom, že dobre vyladený transpondér nemusí ísť so mnou na výskumnú cestu naši-cudzí do Afriky, pretože ho prídu podrezať sem.

Hlas Predhrobia

Vyhodnocuje velenie operácie s využitím bežných postupov managementu rizík. Ak lietadlo postupuje priamo k spojeneckým jednotkám alebo k lietadlovej lodi, cieľ sa vyhodnotí ako potencionálne nepriateľský a reakcia závisí už len od času, potrebného na doplnenie informácie a času, kedy môže zaútočiť. V krajnom prípade sa lietadlo zostrelí aj bez presnej identifikácie. Ak lietadlo letí do bezpečnej zóny, vyžaduje sa vizuálna identifikácia, mávanie krídlami, varovné výstrely.

Internet poskytuje veľmi málo informácii na to, aby aj inteligentný IFF transponder dokázal rozlíšiť, o akého vtáka sa jedná. Napríklad môže ísť o provokatéra.
Ak mi niekto položí vyslovene hlúpu otázku, akú položila Ema s tým člnom, môže byť iba provokatér.

Norman

čo ťa na tej otázke irituje?
Spýtala sa ťa, ako sa dá s tým stádom efektívne komunikovať.

Alebo preložené do reálneho významu:
načo sú nám tie salónne reči o inteligentnom výbere a overovaní si, aký černoch sedí so mnou v bare, keď teraz sme v inej situácii, teraz nám hrozí záplava kobyliek a zdôrazňujem, NIK sa s tebou či s nami ani baviť nebude.
Rovno nás zabijú.
A ak budeme zisťovať možnosť s nimi komunikovať, rovnako nás rovno zabijú.
Zoberú nielen tvoju hlavu, ale aj hlavu tvojich detí, rodičov a príbuzných a PODREZU IM HRDLO. Až kým sa neudusia vlastnou krvou.

Ešte chceš inteligentne transpondovať?
Aký má význam v tejto existoncionálnej dobe spomínať, že viem hovoriť s kýmkoľvek na svete? S kýmkoľvek, len nie reagovať slušne na priatelov z Nadhľadu?
To máš čudné priority. Najprv cudzí, potom naši.
Kedy sa ľudia, aj vy, tu prítomní, naozaj spamätáte?

Hlas Predhrobia

Ak mi niekto podhodí obrázok Zulukafrov na člne a položí mi otázku, ako s nimi komunikovať a použiť sociálnu inteligenciu, je to svedectvo toho, že vôbec nepochopil o čom píšem.

Tento čln je plný ľudí, ktorí vedome porušujú zákony EÚ a to je tá základná informácia o jeho osadenstve. Nevylučujem, že tam môžu sedieť jadnotlivci, čo by mohli byť prínosom aj pre Slovensko. Ale je tam aj s ohľadom na vek mužov, čo v ňom sedia, veľké riziko, že sú v ňom aj budúci teroristi.

Elementárny management rizík určuje, že najprv ich vyzvem aby sa vrátili. Ak neposlúchnu, varovné výstrely pred čln. Ak to nepômôže, brutálne potopenie člna. To som to musel naozaj tak explicitne vysvetliť, keď som to fakticky už napísal!?

Norman

Asi sme všetci pochopili, o čom píšeš, a vceľku v poriadku, len tu Ema upozornila na to, že problém je vlastne iný. A dala jeho fotku.

No, my sa tu nakoniec vždy dohodneme, ale vidno, že zmeniť postoje či možno len výrazové prostriedky (smerom k otvorenejším a priamejším) si vyžaduje dosť času a vysvetlovania. Nie je to otázka schopností, ale uvedomenia si, že treba.
Potrebovalo by sa vela času, aby sa ľuďom veci takto vysvetlili. Čas ani prostriedky nemáme - takže ľudia budú poučení až realitou.

Dá sa jedine dúfať, že tentoraz to bude poučenie na Západe. Že tam to majú - Taliansko, Francúzsko, Briti a Deutscháci. I keď mám obavy, že im sa zasa raz, ako napr. v auguste roku 1944, zas raz podarí zhodiť to hovno (aj) sem.

Provokatér

Slniečko, slniečko nebolí ťa z toho srdiečko?

"Nevylučujem, že tam môžu sedieť jadnotlivci, čo by mohli byť prínosom aj pre Slovensko."
-Naozaj pozoruhodné zoskupenie slov!

"vedome porušujú zákony EÚ"

Aké zákony, akého zväzu, akých korporácii???

Tento fašistický štát má podľa teba legitimitu rozhodovať o osude Slovenska a o osude votrelcov?

Dobre ťa chápem? Naozaj presadzuješ na Slovensku fašistickú vládu a tvrdíš, že cudzáci môžu byť prínos aj pre Slovensko??

A nielen pre koho ? Pre Izrael? USA? Marťanov, Moslimov alebo pre kieho ďasa?

Norman

Máš síce úprimný nick, ale neprišli sme sa tu chytať za slovíčka. Naozaj nie všetci máme rovnaký názor a niektorí sa tu už poznáme, takže tak, ako pred chvílou, aj teraz sa dovolávam tolerancie a úcty k starousdlíkom. Tí už túto fázu majú za sebou,vieš, a určite ju nebudú opakovať s každým novým hormónvrecom.

Provokatér

Anonym Vango má svoj názor a ja mám svoj.

"základná informácia o jeho osadenstve" by mala byť: Sú to naši alebo cudzí?

A nie či dodržujú cudzie fašistické zákony alebo cudzie islamské zákony.

To vraví zas môj rasistický transponder..

Tiež mi vraví to, že ak strelíš vedľa či priamo do priateľa, tak sa zachová ináč ako nepriateľ.

Norman

no hej, zaujímave, je to stále anonym, ale predsa ho už poznáme.

Nezáleží na Nicku

kto sa snaží dať tomuto serveru extrémistickú nálepku a kto naopak tlmí vášne.

Ema

tento server extrémistický.
A že prečo sa nám to sakra nedarí.

Norman

Veď ja ti nič nevyčítam, Pavko, ja to chápem.
Veď preto, opakujem, sa už poznáme, čo je dobre.

Ema

...a odpoveď nikde. Že ako s nimi komunikovať a nebyť takým primitívom (v tvojom ponímaní), ktorý vykoná závery len na základe farby kože.

Im totiž člny nikto nepotápa. Miesto činov sa tu vykecávaš.

Norman

Táto téma a jej presadenie by úplne stačila na ozdravenie spoločnosti.
Minimálne o sto percent by znásobila jej sily.
Imunita, politika identity, spoločenská integrit a rozlišovanie negatívneho cudzieho elementu.

Treba tieto témy definovať tak, aby boli jasné, aby bolo jasné, že sú to objektívne veci. A kto ignoruje objektivitu ... ten ide proti sebe.

anonym

Predstavte si predmestie Paríža, niečo ako Pezinok
https://en.wikipedia.org/wiki/Clichy,_Hauts-de-Seine
Vznikla tam podivná komunita agresívnych Islamistov, ktorá sa predvádza na ulici nasledovným spôsobom:
http://www.frontnational.com/videos/prieres-de-rue-arretons-cette-attein...

A tu je principiálny problém, ktorý treba jasne pomenovať! Na individuálnej úrovni môžete rešpektovať Islam, Arabov. Ale čo neprípustné, tak toto vynucovanie kolektívnych práv na verejnosti, provokovanie vyznávaním cudzieho náboženstva v situácii, keď radikálna skupina islamistických fanatikov ohrozuje bezpečnosť krajiny.

Pokiaľ bude reakciou na problémy primitívny rasizmus, potom „slniečkári a vítači“ budú mať argument na potláčanie kritiky tejto idiotskej politiky „kolektívnych práv“. LePenka hlása „inteligentý izolacionizmus“ a jej protivníci bojujú proti rasistickým výstrelkom napr. jej otca.

Kotleba a jeho výstrelky v minulosti je nešťastím pre riešenie aktuálnych problémov imigračnej politiky. Ja som na vlastné oči videl, ako vyzerajú následky konkrétne v Paríži. Rozumný človek robí preventívne opatrenia, učí sa z cudzích chýb. Môžem mať dobré vzťahy s ľuďmi iných rás, ale elementárny management rizík nepustí!

Problém je aj v tom, že práve cez Nadáciu OS sa na Slovensku vykotilo množstvo „bezpečnostných analytikov“ s modrou knižkou, politológov bez vzdelania a inteligencie. Ak na Slovensku môže robiť ministra obrany riaditeľ krachnutého supermarketu a vyjadrovať sa k témam, ako je nákup bojovej techniky, o ktorej nemá ani elementárne vedomosti, nemôžeme sa čudovať, že to u nás vyzerá ako v nechránenom bordeli. Poviem konkrétny príklad – PVO Slovenska. Nákup JAS 39 Gripenov sa odkladal a výsledok je neschopnosť PVO NATO (!) v reálnych časových limitov napríklad zabrániť teroristickému útoku pomocou civilného (!) lietadla na JE Mochovce. Úžasné je, že nikoho z našich politikov to „neserie“.

Truhlík

Skutočne by ma zaujímalo aké výstrelky mal Kotleba v minulosti.
A aké "riešenie" imigračnej politiky ?

Hlas Predhrobia

ktorým vôbec nerozumie, lebo mu chýbajú elementárne vedomosti.

Chceš výstrelky?

http://hungarianfreepress.com/wp-content/uploads/2016/03/kotleba-marian.jpg

Načo bolo potrebný takýto image, komu tým pomohol?

Truhlík

Ja som myslel, že Kotleba rozdal slovenské monopoly, bombardoval Juhosláviu, založil mafiu, vyhnal státisíce mladých do zahraničia ako gastarbajtrov spôsobil demografickú katastrofu, genocídu, civilizačný úpadok.
A Kotleba spravil taký výstrelok, že sa proti tomu postavil.

Aman Againsttime

Ty si už nepamätáš tie Kotlebove pochody v uniformách a program SP, v ktorom chcel zrušiť demokraciu a zaviesť stavovský štát? Kotleba bol v minulosti úprimný idealista kopírujúci slovník a ideologické východiska 1.SR (bohužiaľ prísť s niečim vlastným a aspoň trochu originálnym bolo očividne nad jeho sily). Dnes pôsobí o čosi umiernenejšie, ale ťažko povedať, čo presne sa mu rodí v hlave, aká presne je jeho dlhodobá vízia pre Slovensko (ak teda nejakú má).
Treba zdôrazniť, že kotlebovci sa predsa len zmenili. Dnes sú naozaj menej radikálni než v minulosti. Museli sa zmeniť, ak chceli získať šancu byť v parlamente.

Norman

Vlastne nikdy nebol nositel zaujímavých myšlienok. Ale dokázal horkoťažko a po dlhom čase prebudiť ľudí k hlasovaniu za neho.

Teraz v parlamente LSNS má aspoň aké také normálne racio, okrem poloskorodovaného Smeru, ktorý ho teda má na polovicu, ho tam už očividne nemá nik.

Ale racio je málo, už teraz sa mu viac páči sedieť tam, ako riskovať čo aj politický boj. Veď poznáme, čo sa hovorí "nemôžu riskovať, lebo by ich zakázali". Zakážu ich práve vtedy, keď zistia, že sa lsns bojí riskovať.

Perspektívy LSNS a Kotlebu osobne, čo sa týka vývoja k lepším ídeám, vidím bledo. A bledo vidím aj ich flexibilitu, schopnosť reagovať, keď sa situácia zmení, zhorší. To potom zas pôjdu len do kŕča.

Truhlík

Kto sú kotlebovci ?
Pokiaľ ide o Slovenskú pospolitosť tak z tej bol Kotleba vylúčený.
Slovenská pospolitosť sa potom videla na Majdane a tamojšej židorevolúcii. Dokonca sa nakontaktovali na batalión Azov založený a financovaný židom Kolomojským. Tým sa Slovenská pospolitosť dostala do portfólia CIA.
https://pospolitost.wordpress.com/2016/07/07/sp-na-konferencii-v-kyjeve-...
Ja nie som demokrat takže to pre mňa nie je hodnota a ani zrušenie demokracie výstrelok.

Norman

To je známe, že boli na Ukrajine, Pospolitsť. O to ale nejde, proste skúšajú. Podstatné a isté je to, že jedni aj druhí, Pospolitosť aj LSNS, sú nezakotvení a nejasní.
My nevieme, ako a v akej miere ich kto manipuluje - ale to, že ich niekto manupiluje, obe a vôbec všetky tieto skupiny, je zákonité. Určite ich nik neovláda na 100 percent, ale dokáže do nich šťuchať, vyvádzať ich z miery.

Alternatívnu politiku nemôžu robiť (len) bývali skinheadi, v mojich očiach užitoční idioti systému. Je to proste ako keď trpajslík stavia stenu - chvílu to tam pri zemi ide, ale po určitom čase už nedosiahne. My sme im propagačne v princípe pomáhali a podporovali ich - ale nejako ich dvíhať tam, kde už nedočiahnu, to určite nemienime ani skúšať. Nech vyrastú, alebo nech príde niekto vyšší. Nech ale najprv urobia to, načo do parlamentu boli vyslaní.

nové