Rok 1989, súčasnosť a karma

 Slaven1 sem dal komentár o úpadku produkcie mäsa po roku 1989.
Charakterizuje ho hlavne tento obrázokprodukcia po 1989Aký pekný a typický graf. Úpadok reálnej produkcie, strata reálnej hodnoty. Podobné grafy sa dajú určite spraviť o akejkoľvek cennej komodite ns Slovensku po roku 1989, to som si istý. O akejkoľvek cennej komodite vo východnej Európe.  Rok 1989 žiaľ spôsobil tú chybu, že naše štáty sa absolútne otvorili cudzine. Také niečo je smrtelné v každom prípade, dokonca aj vtedy, ak tá cudzina je bohatšia a ako tak civilizovaná (Západ).A dnes sa celá Európa chystá podobne otvoriť afričanom a semitom. Prišelci sú primitívni , kriminálni a agresívne netolerantní. Robí sa to, rovnako ako u nás po roku 1989, vedome a zámerne, aby došlo k (seba)zničeniu. VEDOME a ZAMERNE. Ale je to asi osud, karma. Francúzi, Briti, ale aj Ukrainci, Rusi, Slováci či Taliani dostanú to, za čo zabíjali okolo roku 1945. Túto geopolitickú chémiu neoklameš, zákon zachovania hmoty a energie platí aj tu ako všade vo fyzike. Dostávajú to, čo si vybrali. Pre históriu nie je pol storočia žiaden čas, je to stále tá istá kauzálna sila, ktorú spustili v roku 1945.To len tak, aby ste vedeli, v čom sa veziete. Nestačí premalovať vonkajší lak, problém je ovela hlbší.A darmo bude systém prenasledovať tých, čo varujú. To, čo je mäkké a nehodné, bude vyhodené. História nesúdi vinu, súdi slabosť.Je dokonca takmer jedno, na akej strane stojíte, aké si dáte politické meno a akú mrtvolu vytiahnete z histórie, aby ste sa za ňu skrývali - Havel, Hayek, Smith, Churchil, Stalin, Washington, Tiso,  Hitler, Kristus, Mojžiš, Mohamad  .... Rozpadnuté mrtvoly vám nepomôžu, prázdne slovíčka a teoretizovanie ešte menej. Jediné, na čo sa bude doba pýtať, je živá sila.    

Púpavová

Ale vážne to myslím.Môžeme použiť aj vantum.Ktoré krajiny voni ešte nedostali,naozaj iba Kóreu?
Ako si zachovať živú silu? Vypomôžem si zoznamom organizácie na ochranu prírody The national Trust,ktorá odporúča deťom do 12 rokov prežiť nasledovné:
Vyliezť na strom
Kotúľať sa dolu trávnatým kopcom
Stanovať v prírode s rodičmi
Behať vonku v daždi,skákať do kaluží,zašpiniť sa blatom
Odtrhnúť jablko zo stromu a zjesť ho
Chodiť naboso
Ísť na nočnú vychádzku do prírody
Zasadiť rastliny,polievať ich a zjesť ich plody....dobre,v tomto štýle táto nadnárodná organizácia z Veľkej Británie radí a radí,bodov je do sto:).Pritom chvalabohu my toto všetko s deťmi,či vnukmi robíme.Alebo nie?

Norman

Nedostali žiadne súčasné krajiny a tie, ktoré akože dostali, tie už vymreli, skolabovali.

Hovoríme tu o abnormálnom stave, o chorobe - tá nikdy nemôže prevziať organizmus a ak áno, nastane smrť.
Tento fenomén dokáže len parazitovať, teda žiť paralelne s hostiteľom (para-zit) a teda aj ho nejako ovplyvňovať, ale nikdy ho nemôže dostať. Niektoré choroby sú dlhé až vyzerajú ako chronické - ale parazit je vždy len vedlajší negatívny prvok.

Aby sme neboli moc vizuálni, nebudeme spomínať živočíšne parazity ale tie viac abstraktné: Koľko krajín dostala chrípka? Veď sa vyskytuje skoro všade, občas viac, občas menej, niekedy môže byť aj veľmi smrteľná. Ale napriek tomu: nikdy nedostala žiadnu krajinu.
Len si treba uvedomiť, že tu je a že ju treba kontrolovať.

Sloven
Norman máš skoro pravdu , len tvoja ľudová slovenská etymológia my prišla smiešna, lebo to vraj nieje para-žiť ale para-site, pričom áno para- znamená pri- alebo popri, tak ako v slove prí-živník, ale sit* nieje život ani shit ani miesto, ale vraj to v gréčtine znamená žrádlo.. Presne ako v slove príživník, "živník" neznamená živý, ale živiaci sa, teda, kŕmiaci sa, požierajúci .. Totiž ten kto len žije popri tebe, vedľa teba ti hneď nemusí škodiť... A parazit nieje vedľajší prvok, ale práve naopak skoro vždy ten hlavný, ktorý roznáša choroby.. Ľudia sú anomália v tom zmysle, že asi nikde v prírode nieje príživník aj hostiteľ rovnakého druhu.. Z toho vyplýva kopec ďalších anomálii.. V prírode majú totiž aj príživníci svoje miesto a účel, a to napr. redukciu populácie, lenže ľudskí príživníci, ju naopak zväčšujú, pričom kynožia celé ostatné druhy.. z tejto anomálie vyplýva to, že je všetko naopak, že vojna je mier, že z inteligentnej evolúcie máme inteligentnú devolúciu, proste, že všetko je sračka a smeruje to do ešte väčších sračiek.. cudzinec a domácihosť a hostiteľpríživník a výživníkvotrelec a človekvírus a bunkaradioaktívne žiarenie a hmotapadajúca hviezda a Zem, vesmírny odpad/sračka a Zem Celý tento hierarchický príživnícky jin-jang systém, všetky náboženstvá, štáty, atď.. každá jedna vlajka, zákon, atď. celý Matrix...vychádza z jednoduchého vzorca:Sračka nad človekom. | hviezda nad človekom (celebrity a plebs)(slniečkari a rasisti)(kresťania a neveriaci)..skutočnosť | Matrix
Norman

veď to bol výsmech tvojich podobných kretenských detinských rozkladov. V tomto prípade ale para je naozaj to isté čo para v slove paralelný, a nikde nepíšem, že to "zit" znamená "žiť" - to si sa len ty bambulko nechal zviesť touto náhodnou podobnosťou. Ale aspoň si pochopil, že si na smiech, ty ľudová etymológia (bože, akurát ty že takú pičovinu vypustíš z huby)

Ty si naozaj ten Udo z leva netu alebo si len jeho parazit?
Fakt sa to už nedá ani čítať, tie vaše oslavy Stalina tam. Ste presne ukážka tej mäkkosti bez sily, keci, keci a znova len keci bez zmyslu...

Sloven

Však tvrdím, to isté čo ty.. :D:D:D

Niesom žiaden udo z leva netu, leva tu máš akurát ty :D to k tým náhodným podobnostiam..

Smiech je zdravý a hodí sa po mojom mierne povedané deprimujúcom komente..

Norman

škoda

Sloven

Eh to znie dosť mäkko, kde sa vytratil ten tvoj bojový duch?
Ak som podla teba taký smiešny povedzme nepriateľ a nevieš si ani len so mnou poradiť a zaoberáš sa podľa teba pičovinami, tak ako si chceš poradiť so skutočným omnoho väčším nepriateľom s takmer neobmedzenou mocou?

Ak ti nestačí jeden prútik nato aby si zahnal švába, tak ti nepostačia ani 3, 4, 5 atď.

Proste ak nevieš využiť malú silu, tak ti bude na hovno aj ľubovolne väčšia sila, ak nevieš vyžiť z mála, tak budeš mať stále málo, ani obrovský majetok ti tu dieru v duši nezaplní..

Norman

prečo by som si mal s tebou poradiť?
To, že poviem, že tu toho kydáš kopu hlušiny štýlom iných webov neznamená, že ťa nemôžem tolerovať? A čo narobím? Tu ti každý dosvedčí, že sa k tebe správan nad mieru jemne - lebo ja som myslel, že si náš hosť a kámoš. To, že sa pýšiš svojou nevzdelanosťou, mi až tak nevadí.

Čo sa týka mocnejšieho nepriatela - ja som nikdy nepovedal, že ja ich osobne nakopem. To urobí doba. Zdvihne sa zem a rozbije im lebky.

Sloven

Ja sa pýšim len svojím perím, nikdy nie cudzím..

To je možno dobrá predstava, ale stále je tu to "ale", že nič sa nestane len tak samé od seba..

Vieš na ktorú stranu som dal slovo hosť, priateliť sa s neznámym človekom, je možno vznešené ľudské, no tak isto je to aj prejav slabosti a chyba úsudku..

Ja nevravím, že si máš vymýšľať nejaké konšpirácie a každého kto sem niečo napíše prehnane podozrievať..
Len to, že opatrnosť ti neublíži, ale viera ťa môže pokojne aj zabiť (to vravím všeobecne..)

Norman

No veď to aj ja hovorímm, že predvádzaš svoje perie.
Mimochodom, mohol by si si dať iný nick, máme tu už Slavena1 a môže to mýliť, ak tu chceš tak často komentovať ako doteraz.
Ináč vidím, že si robiš starosti hlavne so "slabosťou" a "chybou úsudku". Už tuším druhý krát. To už ani nemôže byť náhoda :-)

Sloven

Aj slovo prd si prešlo no nenormáálne dlhým vývojom ta z mysleného
prazákladu *perd- starýho ta najmenej 5000 rokú.
A do pierdole tí Poliaci ešte stále pierdzą, ta či to už znova tí pšonci? :D

Ako vravím stačí pridať vodu a už tu máme vedecký vzorec a odpoveď
na Otázku Života, Vesmíru a Všetkého.

Prosím si 1 * prst + H₂O + môžete mi pridať aj horčicu? Čo to jeden intergalaktický *pr̥sth₂om *dʰo₂nos- a s čili-horčíkouhlíkovou omáčkou?

Až by si jeden pomyslel, že je to celé postavené len na vode...
Ale samozrejme nieje, lebo všetko je to vedecky podložené komparatívnou lingvistickou analýzou a 9 z 10 vedcov potvrdí, že je to proste fakt.

Ba čo viac, veď je predsa každému úplne jasné, že *pr̥sth₂om sa nedá normálne vysloviť prst, takže sa ten vedecký vzorec musel časom nejak zjednodušiť, aby si aj bežní ľudia na Orave mohli dnes žiť v digitálnej dobe a nemuseli ovce počítať len na prstoch..

Norman

nad tým nemá zmysel moc špekulovať, koľko je tu živej sily, to overí blízka budúcnosť.
Písačky nejakého "the national chrústa" tomu už nepomôžu. Tamtie veci buď deti robia samé od seba, z vlastného popudu, alebo sú už mrtve a nikdy už živé nebudú.

Vivo

Boje sa odohrávajú na rôznych frontoch, aj na tej neviditeľnej ...
https://www.biomedcentral.com/collections/syria
http://www.jhsph.edu/yearlook/syrian-refugee-health-crisis

Kto vypočíta skutočné náklady na jedného imigranta?

Koľko nebezpečných bláznov sa ocitlo v Európe?
https://conflictandhealth.biomedcentral.com/articles/10.1186/s13031-015-...
Nemáme dosť vlastných? Nestačia nám posranci EP ako
https://www.aldeparty.eu/sites/alde/files/styles/xx800/public/10-News/20... ?

O tomto probléme "faktické" médiá mlčia. To iba my, paranoidní priaznivci sprisahaneckých teórií si robíme starosti.

Nebojte sa, na Slovensku nič nehrozí ...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/427466-uvz-na-slovensku-mame-prvy...

slaven1

Východná Európa patrila do tábora, ktorý prehral Studenú vojnu (1947 - 1991) a deindustrializácia, ktorá na jej území pod taktovkou vedúcich krajín "kapitalistického tábora" prebehla, je súčasťou reparácií a kontribúcií víťazovi vojny (zničenie konkurentov a uvoľnenie trhu).

Tu je video, ktoré vysvetľuje "rozpad" Československa prirovnaním k rozpadu ZSSR:

 

Obrázky z môjho komentu sú z knihy Karola Ondriaša "Víťazstvo „demokracie“ po 25 rokoch" (jeho blog je tu). Je tam ešte napríklad aj takýto obrázok:

Rast miezd na Slovensku

Darmo máme na výplatných páskach "stále väčšie číslo", keď ceny v ochodoch sú tiež "stále väčšie číslo". Isté obdobia dokonca ceny v obchod rastú rýchlejšie ako "číslo na výplatnej páske".

Teraz (2017) zrovna nie, lebo Medzinárodná finančná mafia v ECB drží základnú úrokovú sadzu ("infláciu") na úrovni 0.0%. Pre porovnanie "ruská" CB má základnú úrokovú sadzbu (ZÚS) 9.25% a v Bielorusku je ZÚS 15% (v lete 2016 bola dokonca 24%).

Počet žien na materskej dovolenke

Ďalšia dôležitá téma, je pôrodnosť 1.4 dieťaťa na každú ženu v plodnom veku. Tému tu otvára iba RKC, písali sme si o tom tu.

Keď si odmyslíme "ideologické okolie" Ondriašovej knihy, tak je tento dokument dobrý sumár k dnešnej kolonizácie. Výborná je aj knižôčka "My, motroci XXI. storočia, takto prisaháme".

Keď už sme pri knihách, ktoré popisujú technológie dnešnej kolonizácie našich domovín (Česka a Slovenska), tak minulý rok vyšla kniha "Jak jsme se stali kolonií" od Ilony Švihlíkovej.

Recenzia bude či nebude?

Ty píšeš:

Rok 1989 žiaľ spôsobil tú chybu, že naše štáty sa absolútne otvorili cudzine.

To nie my - ja a ty - alebo čitateľ tohto článku, sme otvárali "naše štáty" cudzine. To "naše" (predajné) j-elity a nimi dosadená koloniálna administrácia. Konkrétni ľudia otvárali a konkrétni ľudia podpisovali.

Robí sa to, rovnako ako u nás po roku 1989, vedome a zámerne, aby došlo k (seba)zničeniu.

Áno, ale s vedomím koho? Vedome to robia "štátny úradníci", ktorých agenti cudzích záujmov vyučili (premenili) na takéto "ľudsko-právne" príšerky. Prišli k nim, keď boli ešte mladý (mäkké mozgy), keď sa ich "morálne koordináty" ešte iba formovali.

Robí sa to aj u nás, hlavne na fakultách Medzinárodných vzťahov v Bratislave, Banskej Bystrici alebo v Trenčíne. Toto je taký nedávny FB status z jednej strednej:

V piatok sa Gymnnázium premenilo na súdny dvor. Predmet súdneho pojednávania poznáte z detstva. Janko a Marienka a upálenie Ježibaby. Boli nevinní alebo si zaslúžia ísť do polepšovne? Účastníci projektu Little stand up for equality celý deň diskutovali o ľudských právach a zákonoch. Zistili, ako prebieha súdne pojednávanie a nakoniec si to aj vyskúšali. Ďakujeme Študentskej únii Slovenska za skvelý deň plný inšpirácie.

Karma svätej kravy

Ale je to asi osud, karma.

Ja ti neviem, karma to je pojem od "vyznávačov svätých kráv", takže tu na Slovensku, v strednej Európe, s týmto odtiaľ potiaľ. Krava je hospodárske zviera na mäso a na mlieko. Jednoducho - s takýmto "karmickým" pohľadom na vec nie je možné byť spokojný.

To čo opisuješ ty, je to cielené riadenie, k určitému stanovenému cieľu a robí sa to takýmto "ob-účaním" našich detí a úradníkov.

The riešenie

Jednu z ciest ako vyjsť z tohto marazmu ukazujú materiály Rusnodu a KOBu. Pokým Rusnod ukazuje konkrétne postupy ako získať maximálnu možnú mieru suverenity, tak KOB poskytuje teoretický základ k zmene "pyramidálneho" (otrockého, koloniálneho) usporiadania spoločnosti.

Norman

karma nie je o svätých kravách.
Ani tie kravy nie sú sväté, ale nejako museli odnaučiť ľud jesť mäso a zničiť si tak celý rajský subkontinent.

Karma je kauzalita, navyše s morálnym nábojom. To učenie má viac ako zopár tisíc rokov, ten Rusonoz a Koba revival majú len pár rokov - čo myslíš, čo je viac vyskúšané a overené?

balu

Lustráciu by bolo treba rozšíriť aj na roky po "zamatovej". Vtedy sa asi napáchalo rádovo viac škôd ako za posledné roky-desaťročia totáča. Čiastočne sa aj osobne prekrýva.

OK, nepoužívaj slovo karma. Slovenský "osud" má skoro všetky potrebné odtiene, aj súd(ené) je v ňom, aj os. Mne maďarovi sa slovo karma páči, lebo je v tom ruka/rameno (kar) čo značí činnosť, aj dnes (ma). V maďaračine koreň k-r aj tak má zvyčajne hlboký význam, vždy aktívneho charakteru, takže tá karma čo sám riadiš.

Norman

slovo "karma" má spoločný koreň so slovenským slovom "konať".
Nie na základe náhodnej podobnosti, ktorá v tejto forme ani nie je veľká, ale na základe skutočnej etymológie.

Sloven

Čaro vraj pochádza z toho istého základu "konať", ale ang. charm už nie..
charm = čaro
Karma nijak s čarom nesúvisí okrem náhodnej podobnosti pár písmen.

Pre Angličanov to platí, ale pre poddaných Slovákov už nie...

Norman

Mne išlo o to, že tá "karma" je koncept odvodený jednoducho od činnosti. To nie sú veci z nejakého iného sveta, ako jazykovo, tak aj obsahovo to k nám patrí. 

 

S čím je spojené "čaro" je mi ťažko povedať, jestvuje starogrécky pojem charizma, pravdepodobne to bude spojené, ale to by som hádal tvojím spôsobom. Jedno video o nástrahách "ľudovej odhadovej jazykovedy", a to dokonca medzi tzv. vedcami:

 

Sloven

Oficiálne charm nijak nesúvisí s čarom ani s charizmou, všetko je to vraj len náhodná podobnosť.
Čaro takisto oficiálne nesúvisí charizmou ani so šarmom, hoci sú to všetko synonymá.

Toť k tvojej ľudovej etymológii a spájaniu starobylého gréckeho slova s moderným slovenským slovom čaro..

Norman

Som napísal, že "to by som hádal tvojím spôsobom".

Ale našiel som toto
charisma (n.) Look up charisma at Dictionary.com
"gift of leadership, power of authority," c. 1930, from German, used in this sense by Max Weber (1864-1920) in "Wirtschaft u. Gesellschaft" (1922), from Greek kharisma "favor, divine gift," from kharizesthai "to show favor to," from kharis "grace, beauty, kindness" (Charis was the name of one of the three attendants of Aphrodite) related to khairein "to rejoice at," from PIE root *gher- (5) "to desire, like" (see hortatory). More mundane sense of "personal charm" recorded by 1959.

a pre to *gher- zas toto:

This is conjectured to be from the reconstructed PIE root *gher- (5) "to like, want" (source also of Old English giernan "to strive, desire, yearn;" Gothic gairnei "desire;" Greek khresthai "to lack, want; use, make use of," kharis "grace, favor," khairein "to rejoice, delight in;" Sanskrit haryati "finds pleasure, likes," harsate "is aroused;" Avestan zara "effort, aim;" Russian zhariti "awake desire, charm").
http://www.etymonline.com/index.php?term=hortatory&allowed_in_frame=0

Končí to teda ruským "žariť".
Už stačí len spojiť "žariť" s "čariť" - ale to teraz nemám čas overiť.
Ale znie to už veľmi blízko, veď slovanským jazykom rozumieme a vieme, že žiara a čarovanie sú myšlienkovo podobné.
Takže čaro a charizma sú podľa toho z jedného koreňa.

Anglický charm odvodzujú od spievania,
c. 1300, "incantation, magic charm," from Old French charme (12c.) "magic charm, magic, spell; incantation, song, lamentation," from Latin carmen "song, verse, enchantment, religious formula," from canere "to sing" (see chant (v.)), with dissimilation of -n- to -r- before -m- in intermediate form *canmen (for a similar evolution, see Latin germen "germ," from *genmen). The notion is of chanting or reciting verses of magical power.

A yet stronger power than that of herb or stone lies in the spoken word, and all nations use it both for blessing and cursing. But these, to be effective, must be choice, well knit, rhythmic words (verba concepta), must have lilt and tune; hence all that is strong in the speech wielded by priest, physician, magician, is allied to the forms of poetry. [Jakob Grimm, "Teutonic Mythology" (transl. Stallybrass), 1883]
http://www.etymonline.com/index.php?allowed_in_frame=0&search=charm

Majú na to dobré dôvody - spievanie a čarovanie bolo kedysi myslené to isté, pieseň bola mantra a cielom bola zmenené vedomie či nálada - tak je to predsa doteraz a vlastne bude vždy.

Toľko teda seriózna jazykoveda - ako ukážka pre teba.
Ale môžu sa mýliť. Stáva sa im to.

Sloven

Čaro vraj pochádza z čarъ a to z *kʷer-, z ktorého pochádza aj slovo karma..
To netvrdím ja to tvrdia "vedci".

Opakujem "vedci" tvrdia, že slová čaro, charm, charizma a charakter majú úplne rozdielny pôvod..

Títo "vedci" na ktorých sa toľko odvolávaš tvrdia, že slovo čarovať nepochádza ani nijak nesúvisí so slovom žiara...

Ty "dobré dôvody" už len stačí spojiť koňa s koňakom :D

Sloven

"Seriózna jazykoveda" tiež tvrdí, že slovenské slovo krv sa za tisícky rokov takmer vôbec nezmenilo.. :D:D

krv
krev
krew
*krewh₂- -umelý PIE konštrukt

1 * krew + h + 2 - pravda = ? :D:D:D dobre, že nie H₂O

Fúú tá Polština je ale potom veeeeľmi stará...

Norman

nuž naozaj, čaro a charm sú ai tak podobné, ako kôň a koňak.
Ty si ako alkoholik, ktorý vie, že mu tý ľudová etymológia nerobí dobre, ale nedokáže s ňou prestať.
A samozrejme, nechce si dať poradiť ani pomôcť.

Rose

obsessive compulsive disorder.
Je mi luto.

Rose

Tak za tri pristipky :o)

Norman

Bohužiaľ, treba uznať pravdu, evidentne má nejaký kompulsiv disorder - takže už sa ho nezbavíme.

...

...

Severans, neviem či máš nejakú tabuľku, kde si značíš svoje Víťazstvá, niečo ako počet zrazených chodcov, či okoloidúcich.

Ale ak hej, tak si tam pokojne môžeš zaznačiť ďalšie svoje skvelé víťazstvo, ako si niekoho argumentačne totálne rozdrvil svojou nepriestrelnou logikou a nesmiernymi webdomosťami.

Až tak, že ten dotyčný radšej zobral nohy na plecia a zutekal dopreč..

Nie každý je totiž tak tolerantný a zvysoka rozhľadený aby si mohol dovoliť ti odporovať, či príjmať cudzie plevy k vlastnému zrnu.

Norman

"posledný koment"... každý len slubuje ....

Rose

ale zato mu treba pricitat k dobru, ze si nezaklada na kapustovej stave :o)

Sloven

Rose kvantita nie je kvalita, ak si myslíš, že týmto Normana nejako naštveš abo čo, tak to si na omyle :)

Pls. Norman ten môj predošlý intergalaktický koment zle pristal, mal byť tu, :( tak ak chceš tak ho prehoď..

Muro

v jazyku vantum "osvietene" plany sionistickej luzy a pracu ich prijebanych poskokov. V tejto teme staci pripomenut dokazany fakt, ze Rotschildov agent Soros bol zainteresovany aj v "neznej revolucii".

Jozef Novak

Ďakujem za dobrú radu! Už sa nebudem skrývať za mŕtvolami Štefánika, Štúra, Hurbana, Hodžu..., ktorí sa aj tak sami skrývali za "mŕtvvolou" Krista. Budem oddane veriť a slúžiť "len" živej tvorivej sile:-)

Norman

Nuž, mnohí naozaj vykopávajú Štefánika, Štúra, Hurbana, Hodžu a čakajú od nich nejakú pomoc, ak nie spasenie. Ale tí muži si už svoje spravili, viac od nich nepríde. A navyše: ich romantcký nacionalizmus bol možno prínosom v ich dobe, ale nie je to univerzálna cesta.

Čo sa týka mrtvoly Krista - aj keby človek chcel, aj tak je ťažko si vybrať z tisícpäťsto jeho interpretácií. Ktrorý je pravý?

Púpavová

Toto sa mi stalo v novembri 2012.Ostávalo už len pár dní,v pivnici sme mali pár krumpiel naviac a tiež kapustu.Ale čo duša? To sa veru pýta aj agnostik pred koncom sveta.Bolo okolo šiestej večer,už tma a práve som šla dolu bystrickým námestím,presne popri tom gotickom kostolíku pri Huštáku.A bola práve omša,musela som vstúpiť.Tam prítmie,zopár ľudí a ťažký vzduch.Viem,že tam útechu hľadaj aj Matej Bel z Očovej,keď mu hrozil trest smrti a veru dostal milosť.Medzitým sa obrad dostal do bodu,keď kňaz povie,za koho je táto omša "obetovaná".Väčšinou sa venuje za duše zomretých rodičov a tak.Takže nikto nečakal nič iné ani teraz. Vtom kňaz inak zaťal.Táto omša je obetovaná za duše vietnamských katolíckych mučeníkov,čím nám prebral z letargie a ľudia prekvapene zdvihli hlavu.No to nebol ešte koniec.Kňaz ich začal aj explicitne menovať,asi trikrát sa o to pokúsil,ale jazyk sa mu aj tak zaplietol:)).Vtedy sa ten inteligentný priestor,musím to povedať,rozosmial.Akoby prasklo tisíc farebných bublín z bublifuku,to rozveselenie bolo hmotné, dobrá nálada medzi ľuďmi sa zrazu dala krájať.
Dôležitá je iná vec,ten rozdiel medzi Jáhvem a Kristom je mi odvtedy jasnejší.Jáhve by sa sám zo seba nikdy nesmial.Nemá zmysel pre humor.

Buheh

Zmysel pre humor. Toto bol jeden z hlavných dôvodov, prečo som už v ranej v mladosti prestal zvažovať, či náhodou nemajú pravdu staroveké blízkovýchodné texty a stal sa definitívne ateistom.

Všemohúci boh, ktorý nás nekonečne presahuje svojimi schopnosťami, nadhľadom, múdrosťou, inteligenciou, ak naozaj existuje, musí mať aj zmysel pre humor, nekonečne väčší než máme my biedni pozemskí červiaci. Ak existuje, musí sa veľmi tešiť z toho, keď si z neho niekto robí srandu. A tie zaprdené plesnivé primitívne šovinistické hlúposti, ktoré nám niekto podsúva ako sväté texty monoteistických náboženstiev nemajú v sebe ani náznak láskavého zmyslu pre humor a naopak, všetkými koncami sa z nich sype len primitívna žiarlivosť a úzkoprsosť. Verte len mne, len mne, len ja som ten pravý a tí ostatní sú falošní. A beda vám, ak neposlúchnete... To je najlepší dôkaz toho, že je to celé primitívny podvod.

Z tohto košiara Jahveov a Aláhov je Kristus, ten náš európsky, slovenský, ďaleko najľudskejší, ale to je len zrkadlenie ďalekovýchodných vplyvov a tej človečiny, ktorú do neho vložili Európania, ktorí by ho v inej podobe proste neakceptovali.

...

"nekonečne väčší" Humor? 10/0? nekonečno nieje číslo, to je ako keby si povedal, že má nepodpichujúc väčší humor.. To proste nemá žiaden zmysel..

A naopak tvorca tých sračiek zmysel pre humor má, no keď ho pochopíš, tak ti vskutku nie vždy bude do smiechu, pretože je to čierny humor pošahaného psychopata..

Veriť takým sračkám môže len úplný hlupák, alebo duševné chorý človek teda väčšina ľudstva..
Včetne vedcov..

nové