Žurnalistov mnoga, nado ich likvidirovať

Prezident Zeman nezaprie, že sa po rusky učil už dávno.

Ono je to dosť častý omyl, že si niekto myslí, že ovláda jazyk dostatočne, ale v skutočnosti sú jeho znalosti dosť zúžené. Tak aj český prezident Zeman, ktorý sa pri návšteve Číny stretol s Putinom a pri pohľade na množstvo novinárov zahlásil vtip (po rusky):

"Tu sú ďalší novinári? Novinárov je priliš mnoho, mali by sa likvidovať".

Hovorím, nečudujem sa, že ho nenapadol vhodnejší termín, veď aj Zeman má Rusko určite v podvedomí spojené so Stalinskými časmi, keď bola likvidácia bežná forma politiky. Možno by to tak nepovedal, keby mal širšiu slovnú zásobu.

Putin ho následne neopravil fakticky, ale len jazykovo:

"Nie je nutné ich likvidovať, ale obmedziť."

Nuž, Putin a Rusi už vedia, ako funguje "demokracia". Tak ako totalita - len používa iné slová.

 

Mimochodom, vedeli ste vôbec, že bolo stretnutie v Číne? Všetci sa tam stretli, len myslím to naše hoviadko kiskovské nepozvali - čiastočne aj preto u nás nikde o tom poriadne nepísali.  Nuž, novinári - asi má Zeman s Putinom pravdu.

 

 

Zdroj aj s videom 

 
Vivo

Tento jeho "bonmot" vyslocený konkrétne v Rusku bol klasický príklad nepodareného humoru.

Norman

Vidím, že zas čítaš slovenský a český odpad ... pardón, bulvár.
Prečo preboha narcis?
Keď bol na Slovensku hromotlk Mečiar, to bolo u submisívnej prozápadnej časti národa reči o tom, ako sme "my" šikovní a kultúrni, kdežto "oni", teda (relatívni) proslováci, ťažkopádni a hrubí. A to isté bolo vo Ficových začiatkoch, bolo to u Slotu a v podstate u všetkých týchto nemediálnych a málohereckých (ne)politikov. Naposledy je to teraz u LSNS, a zvlášť nefér u Uhríka či samého Kotlebu (ktorí (zatiaľ) nevychodili školu provokovania a arogancie..
Ale keď začal robiť anglosionistom určitú opozíciu prefíkaný Zeman, ktorý nielenže ich preválcuje v živej diskusii, ale dokonca sa nebojí sám aktívne vytiahnuť "nekorektné" a tvrdé témy - zrazu ho nazveš "narcis". Za čo? Za to, že sa vo svojom veku už nebojí povedať čo si naozaj myslí?
A čo sa týka podarenosti či nepodarenosti vtipu: niet sudcu, čo by v tomto mal právo sa rozhodnúť. Odkedy sa polovica Európy natrela hovnom zvaným Charlie Hebdo, tak už naozaj nemá nik z nej právo zdvihmúť varovný prstík nad dobrým vkusom vtipu. Majú totiž nielen všetky prstíky, ale aj celé paprče špinavé od krvi a hovna.

Vivo

nemôžeš ho porovnávať s bandou buzerantov karikaturistov!

O tom, že je narcis stačí dávať pozor na jeho neverbálnu komunikáciu:
https://www.google.sk/search?q=Milo%C5%A1+Zeman&source=lnms&tbm=isch&sa=...

Sám som veľmi rád počúval tie jeho politicky nekorektné hlášky, ale v poslednej dobe je už za čiarou, ktorá určuje hranicu dobrého vkusu. Nápad oslobodiť Kajínka je posledná kvapka.

Norman

Ty si stále vážne myslíš, že my, odporcovia tejto nebudeme menovať akej politiky, majú zafixovaný nejaký odpor na nejaké povrchné veci, na avizuál, farbu pleti či symbolické oblečenie. Ale tak to nie je - tu sú v hre skutočné vážne veci.
Nik tu nemá zrádnik zo židov či černochov ako takých - my tu reagujeme vždy na konkrétne sily.

A čo sa týka Zemana - to, že jeho názory sú vážne "proizraelské", je známe, nič nové. To ani tie tvoje fotky nič neukazujú, jeho výroky v tomto smere, zvlášť tie pred desaťročiami, sú ovela vážnejšie.

To, že zakladá lístky do múra, je úplne druhoradé. Podstatnejšie je to, ako ho reálni sionisti - nie tamtí bradatí exoti - nenávidia. Okrem toho - aspň pri tom múre nedostával orgazmus, ako naša prasačia kiska.

Vivo

"Podstatnejšie je to, ako ho reálni sionisti - nie tamtí bradatí exoti - nenávidia."

To je kto, "bradatí exoti" v štáte, kde nanastala odluka cirkvi od štátu? Ako dlho by vydržali "bradatí exoti" bez podpory sionistov z USA? Rok, dva?

Zeman bol 4 roky preseda vlády ČR, čo protisystémové UROBIL? Veľké PRD! Teraz len tára, šíri bonmoty. Ako prezident rokoval s veľmi agresívnym sionistom Peresom
http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Zeman-v-Izraeli-506

Prečítaj si, ak si zabudol, čo všetko tam natáral:
http://www.sion.cz/sion/index.php/kontakty-all/aktual/239-prezident-zema...
A to ho oslavuje "sion.cz" :-D !

Norman

Bradatí exoti sú tí, čo sú na fotke, tá vonkajšia "židovská stafáž" - v úvodzovkách, pretože je to umelé, tak je to už odumreté.

Čo také natáral? Som ti napísal, že si pamätám, ako táral pred desťročím naozaj dosť amorálne veci, nie (len) že proizraelské, ale nehumánne proti Palestínčanom. Tak nejako to bolo.
No a? Ty azda vidíš svet čiernobielo? Podstatné nie je štruktúra a vývoj jeho osobnosti, ale reálne dnešné odozvy. KTO ho dnes nenávidí až do kosti a za koho sú dotyční? Kde reálne je Zeman DNES a s kým si DNES podáva ruky?

A nejde tu len o Zemana osobne. Ide o príklad, ktorý on teraz stelesňuje. Áno, bol predsedom vlády a vtedy bol pevne v systéme, ako aj Klaus a mnoho iných ľudí, lebo systém ešte presvedčivo sluboval (a im osobne aj výrazne dával). No hovorím, je to len človek, kauzálny mechanizmus - my nerozoberáme morálku tanku, ale to, kam sa valí. Dnes sa valí relatívne dobre, trocha striela nepríjemné bonmoty - ale nie pre mňa nepríjemné. Zeman pochopil, respektíve ho systém riadne okydal, keď ho vyhodil na Vysočinu. Ale myslím, že dnes by pochopil aj bez toho, podobne ako Klaus a mnohí iní bývali činitelia.
Samozrejme, že oni nie sú spasitelia, ani budúcnosť - áno, šancu mali a nevyužili ju, druhú si nezáslužia ani náhodou - ale kým fungujú, nebudem im ani náhodou ja podrážať nohy.

To tak vešobecne, osobne si myslím, že Zeman celý čas ukazoval nielen nadmieru zdravého a praktického rozumu, ale aj nadpriemerný charakter.

Vivian

údajne bojkotuje tak trochu oficiálne Slovensko vrámci pozvania ku nim do krajiny. Vraj kvôli návšteve dalajlámu, ktorý bol na Slovensko pozvaný Kiskom a návštevu aj uskutočnil v októbri minulého roku.

Inak myslim Norman, že v tom spevníku pod tym druhým článkom, v pesničke je niečo ako - die Hasel - lieska, die Nuss - oriešok. Die Haselnuss - lieskový oriešok. A teda v pesničke idiom - čiernohneda farba ako lieskový oriešok :) Možno tým mohol básnik myslieť aj tvrdú škrupinu. Ktovie..

To len tak, nie som hnidopich :)

Norman

neviem čo ma to napadlo, zrejme pod vplyvom tej "čiernohnedej farby". Dík za upozornenie.
Opravím to.
Už ani na to podvedomie sa nedá spoliehať:)

Norman

HaselnuSS - ako ich niekto s takýmito pesničkami vôbec mohol brať vážne - dobre, že to tá Uršula zakázala :)

Norman

zistil som, že už tu možno zadávať zas video a obrázky. A pokiaľ viem, nik v tom smere nič nespravil. Zázrak. Len kvôli tomu, ešte jeden pokus

balu

Civvole, to je fakt ako z nejakej bavorskej svadby. Viem si predstaviť, ako tanky fičia sovjetskými pláňami, veselá to pieseň znie, na galuboje sovjetské nebo z tankov vyletujú pestrofarebné balóny. No Panzerlied je teda o dosť serióznejšie. Skúsim aj ja:

Štýlovo NIE z II. sv.v. ale s dnešným leopardíkom. Čo teraz budú spievať? A ináč prečože majú na tankoch furt ten istý kríž? To fakt ten hazelnuss je ich najväčší problém?

Vivian

je ako lusk, (z)dravé myslím.

Som rada, že si taký. Ostaň.

A to ja ďakujem.

Norman

no ja neviem, nechcem ti hneď kaziť dojem ... ale takto tu na mňa nebol nik zdvorilý odkedy ma Bránik volal na tú besedu s americkým fašistom.

Ema

pri pohľade na propagandistickú chátru spomenul na osud šéfredaktora nemeckého Stuermera a uznal, že bolo vtedy postupované správne a nebolo by od veci takéto najlepšie, históriou overené postupy udržiavať takpovediac pri živote.

Vivian

to je len zdanie.

Inak, dala som do Google že Bránik a to je nejaký smeový bloger, som si prečítala narýchlo jeho posledný blog, taký, dože ho vie, ako to povedať, že už radšej " neostal " na blogovisku... ?... .)

A že beseda s americkým fašistom ? Nie, to sa má fakt netýka. Na besedy nechodím. Absolvovala som v živote len jednu a stačilo.

Goethe :

Wer reitet so spät durch Nacht und Wind ?
Es ist der Vater mit seinem Kind;
Er hat Knaben wohl in dem Arm,
Er fasst ihn sicher, er hält ihn warm.

........

Mein Vater, mein Vater,
und hörest du nicht ?
Was Erlenkönig mir leise verspricht ? -
SEI ruhig, bleibe ruhig, mein Kind;
In düren Blätern säuselt der Wind....

balu

Ja hej. Ungarische média, hlavne fideszácke o tom celkom vyčerpávajúco informovali. Hungária sa prezentovala na najvyššej úrovni, ministrom zahraničia Szíjjártóm a samotným Vittoriom. Zo Slovenska bol dakto? Lebo Szíjjártó sa vyjadroval, že sa bavili o veľmi rôznych témach, maďarských patentoch a riešeniach u nich, čínskych investíciach u nás a všetci o spojení Ázie s jevrópou, resp. s nami. Pochybujem, že Viktor vybavuje niečo pre EU, asi len vzužíva ten menévrovací priestor, ktorý má. A má. Na Slovensku som okrem hádky dementých škôlkarov z NR kto komu ukradol lopatku na pieskovisku zaregistroval akurát toľko, že Kikiska vítal gruzínca a chce mu pomôcť do NATO.

Jozef Novak

Kto chce kam, pomôžme mu tam. Od dementnej Kisky sa dalo očakávať, že sebe rovnému, prípadne seberovným(neviem aká je mienka verejnosti v Grúzii na NATO),pomôže "tam". Ak im nestačila už jedna skúsenosť v Savétskom Sojúze, nech si dajú repete aj v tomto Európskom Sojúze. Nepoučiteľní:-).

Jozef Novak

Či už to zeman myslel vážne, tak alebo onak, musel som si zákonite spomenúť na Normanov vynikajúci postreh o práci novinárov, ktorí sa svojou činnosťou nepriamo zúčasňujú vojny. Možno som jeho jasné myšlienky nepresne interpretoval, tak by som svoj názor rozšíril o úvahu: Či už sú to prestrelky z pušiek, alebo "len" slovné propagandistické prestrelky masírujúce u domácich konzumentov ich mozgy, aby upriamili želaným smerom verejnú mienku, presstitúti sú nepopierateľne účastníkmi bojových operácií. Z tohto úhlu pohľadu chápem Zemanove výroky a nech sa nik nečuduje ak dôjde aj u tejto na bojovom poli skryte pôsobiacej piatej kolóne ku "štatisticky prípustným" stratám na životoch.

nové