Pochod duchov

Bol som sa pozrieť na Pochode proti korupcii.

Pozrel som sa do očí tým ľuďom a pripadajú mi smutní a vyhorení. Sú ako tiene všetkého toho občianskeho zápalu, čo tu občas bol. Zišlo sa ich síce stále dosť - stále dosť Blavákov spomína so smútkom, ako sa mali ako prasce v žite keď sa nabalovali za Dzurindovho vykrádania republiky. Samozrejme, nie všetci z pochodujúcich - u mnohých sú zlodeji zatiaľ len ich rodičia.

Proste - pochod duchov, pochod zlodejov - proti korupcii. Koľký zaujímavý paradox. 

Našťastie tieto ich problémy už onedlho zmietnu ceľkom iné, počernejšie. Problémy, o ktorých títo hlupáci nechcú nič vedieť, o ktoré sa nezaujímajú. Pozeral som  na nich a hovoril som si: Zaslúžia si to. Neprešli skúškou histórie. Sú stratení. 

 

 

 

 
mnkr

sa mi zdas negativistickejsi, ako som ja sam...pochod taky ci onaky, pri mladych je vzdy fajn isty zapal spojeny hoci aj s naivitou....vsak ich to prejde, neskor...a mimochodom, zakladna myslienka ( alebo hoci aj zamienka ) pochodu - boj proti korupcii - je sama osebe velmi spravna a chvalyhodna

Vivo

Približne 25% pochodujúcich boli akurát tak študenti univerzity tretieho veku!

Nezastávam sa Kaliňáka - on bol už škandalózna persóna počas privatizácie. Je chybou Ficka, že si ho zobral do partie.

Ale nosiť transparent "Kaliňák zlodej" je trochu silná káva! To chceme aby sa vrátili časy sudcov z ľudu? Treba mu tú zlodejinu dokázať tak, aby to obstálo pred súdom!

Usvedčený daňový podvodník a zlodej čo dokázal okradnúť aj smetiarov majú podľa týchto protestujúcich debilov (mimochodom s pomerne slušným výskytom Matovičových tričiek) morálne právo ukazovať na iných?

Som za, nech sa zrušia premlčacie doby, ale treba začať pekne od roku 1990!

Keď ide právne možné zrušiť amnestie a milosti, prečo nie aj premlčacia doba?

A začnime Devín bankou, pozemkami pod PKO, verejným osvetlením, nebankovkami, vytunelovanými peniazmi Bratislavy zo Slovenskej kreditnej banky (SKB)
http://dennik.hnonline.sk/slovensko/117004-kauza-skb-policia-odhalila-da... ,
nečinnosťou Miklóša pri nebankovkách, ... atď.

Nech dopadne tvrdá päsť robotníckej triedy na týchto zlodejov, pekne za radompostupne po roku 1990. A pekne po bolševicky, 5 sudcov z ľudu, proces 1 deň, môžu byť aj tresty smrti! :-D

Auróra zakotví na Dunaji, ale kto bude strieľať? Noví budúci tyrani zlodeji, zasrani exhibiocionisti ako ten hysterik s megafónom, alebo tá buzerantská kreatúra s námorníckym tričkom, čo kráčala v prvej rade?

Bratislava je jedna veľká dedina, z niektorých tvárí z univerzity tretieho veku mi bolo na grcanie. Dzurindova nomenklatúra, ktorú vymenila Ficova nomenklatúra.

Púpavová

Vivo,na Bratislavu sa ani nehnevaj. Verím,že má svoje krásne miesta ,tí,čo tam žijú,o nich vedia.Toto je niečo nad tým,táto hniloba je ,až sa mi chce povedať,je multipriestorová. Je to všade,na dedine,v zoo,možno aj v Tatrách.Preto aj náš boj musí byť taký-viacpriestorový.

Jozef Novak

Vďaka Norman za Správy podané priamo z miesta činu. Tu pri pohľade zdiaľky a po vypočutí z rozhlasu. sa to môže javiť všelijak, tak len nechápavo hľadím na tých hyperaktívnych idiotov, akými sa to kedysi hemžilo aj za minulého režimu, a ktorí potom dokonale sprofanovali ľúbezne znejúce heslá do ktorých boli zahalení. Preto mi prišlo vhod prečítať si niečo o tom od priameho svedka. Skvele napísané o čiernejších problémov. Akoby symbolika ohľadne záplavy čiernych migrantov.

Slav

Čo nové na Slovensku...

1. Rudolf Vaský bol zatknutý!
https://www.youtube.com/watch?v=OVlk8-qXgV8

2. Vzniklo sionistické výtržnícke komando, samozvaní True fighters, ktoré sa zahaľuje do
groteskných masiek zvierat, no ich aktivity nie sú vtipné ani náhodou.

Táto tlupa šialencov sa zameriava na demoláciu pamätníkov a tabúľ venovaných Jozefovi Tisovi a na šikanovanie národne orientovaných občanov na verejnosti.
Minule takto deptali chlapca oblečeného v zelenom tričku ĽSNS vo vlaku. Natáčali si ho, dehonestovali ho,
bola to úplná klasická šikana.

Na svojej stránke zosmiešňujú všetko slovenské, obhajujú islamizáciu a šíria propagandistické klamstvá a bludy na podporu migrantov.

To len ak by niekto rozmýšľal, komu rozbiť papuľu:

http://www.hlavnespravy.sk/skupina-truefihgters-pachanie-trestnej-cinnos...

Norman

citát:
-------
V pondelok, 5.6.2017, tesne pred začatím študentského antikorupčného pochodu zaistila polícia Rudolfa Vaského a prepustila o niekoľho hodín neskôr. Vraj preto, že je podozrivý v trestného činu podnecovania. Keď Vaského zaisťovali policajti bol v tom čase Martin Daňo na interview u Štefana Harabina.
Je zvláštne, že príkaz na predvedenie prišiel práve v deň protestov a iba dva dni pre zásadným súdom s Jánom Počiatkom, kde mal byť Vaský prítomný. Predvedený bol na základe podozrenia z trestného činu podnecovania a vraj sa doteraz vyšetrovaniu vyhýba, čo nie je pravda, lebo zásielky preberá, ale policajtka stanovuje termíny jeho výsluchu vždy nezákonným spôsobom.
Pre prapodivné zaistenie R. Vaského sme nemohli odvysielať show Takže tak! časť #3.9 Show aj prerušené Interview so Štefanom Harabinom zverejníme v náhradnom termíne.
-------

Cielené zatýkanie na pár kritických hodín sa zdá ako relatívna drobnosť, ktorá nespôsobí veľkú újmu.
Ale v skutočnosti je to posunutie právneho systému do totálnej benevolencie a znásilňovania práva, zneužívanie polície. (aj keď sa jedná len o shoene naziho vaskyho)
Pikantné na tomto je, že "protikorupčná", v podstate "protivládna" demonštrácia si objednala a dostala z ministerstva vnútra - ktorého minister je hlavný objekt kritiky - takúto ochranu, takýto darček. (pamätíme si dobre aj z oficiálnych videí, ako vasky otravoval a v podstate zosmiešňoval hlavných aktérov demonštrácie pri šaškovaní podávania žiadostí, ako napríklad tá pripečená panna vybuchla).
Tu proste platí, že je to fakt na smiech, táto hra na opozíciu a zlú vládu.

len pripomeniem časy predhistorické (pred internetom) keď komunisti práve takto cielene zatýkali na pár hodín, keď im boli ľudia nepríjemní. Tento systém je tam, kde bol reálny socializmus v 80-tych rokoch - na konci so silami a možnosťami, začína hrýzť. Ale je rozdieľ v tom, že kým vtedy bolo nakoniec jasné, kto nás preberie ( "dokonalý" kapitalizmus), tentoraz nie je jasné, aký chemický proces nastane. Mám stále dojem, že tentoraz teda nebude mať para kadiaľ vyfučať a celé to nechutne rupne.

buko

Je tu velka paralela s 80-tymi rokmi, ktore som uz mal moznost zazit a vnimat.
System este naoko fungoval, stale tu boli prvomajove prehliadky, besedy, stale viseli na uradoch a fabrikach transparenty o konecnom vitazstve socializmu, estebaci spisovali zoznamy a riesili nepohodlne osoby. Komunisti este stale zasadali, noviny plne takych es ako Lesko, Havran st. pisali o uspechoch nasho hospodarstva a vydobytkoch socialistickej internacionaly. Zvazaci sa stale druzili a so 100% kadrovymi posudkami pripravovali na karieru v strane a vladnucej nomenklature.
V spolocnosti vsak prevladala ona havlovska blba nalada, pocuvali sa zakazane radia, sirili sa zapadne casopisy ukazujuce nefalsovany kapitalisticky blahobyt a rozne samizdaty. V kuchyni a v krcme sa na rezim otvorene nadavalo. V podstate nikto uz v konecne vitazstvo socializmu neveril, kazdy len cakal kedy a ako to uz pojde do prdele.

Vivo

http://tv.hnonline.sk/politika/975845-priamy-prenos-kiskova-vyzva-ide-do...

Ja pamätám časy normalizácie - 70-te roky. Takýto priehľadný primitivizmus by nepodporoval ani Gustáv Husák, na to bol príliš inteligentný!

Norman

Tá hlúpa snaha robiť cenzúru, umlčať nespokojné názory - ale zároveň sa tváriť ako veselá liberálna spoločnosť.
Tá ich psychológia je takmer neuveriteľná. Ale zas - keď Kiska dala súťaž, prečo nezobrať ceny, že. :)

Vivo

Mám v pláne príspevok "Cesta do hlbín duše Kiskovho papagája". :-D

Jednak mienim poukázať na vplyv náboženskej tradície (Mutti Stasi Merkell je pekný príklad), frustrácie z nejakého nedostatku (ten poskakujúci trpaslík Grigorij prezentujúci Kiskovi je ďalšia ukážka), oportunizmu (snaha pripojiť sa k nejakej klientelistickej sieti, ktorá kompenzuje nedostatok talentu, schopností, pracovitosti - slabý hardware sa snaží použiť "Cloud computing", v tej či inej forme je to pointa všetkých projektov).

Potom uvediem http://www.ruksak.sk/en_dvojka.htm - tam je dôležité si pozrieť chorobné správanie zakomplexovaného papagája. Podľa mojej skúsenosti veľmi rýchlo preberá inštinkty hlísty a hrošia koža mu narastie ako kompenzácia prostredia, v ktorom žije. :-D

Inak Kiska dostal nasugerované syntetické emócie - je evidentné že tie trápnosti z ktorých sme sa spoločne smiali sa budú opakovať! :-D

Pri Kiskovom krmítku:
https://www.parrots.org/images/uploads/dreamstime_C_47716185.jpg

nové