Masaker v Las Vegas

Nedá sa nepozastaviť nad najnovším masakrom. Včera, 1. októbra 2017, Las Vegas, chlap z balkóna hotela pálil dlhé minúty na dav divákov country koncertu. Mometálne okolo 50 mŕtvych, 200 zranených.

Masovým vrahom bol 64-ročný beloch, lokálny (meno naozaj ničím nezaujímavé).

Už sme videli veľa, ale ťažko si domyslieť, čo ho motivovalo. Strieľať anonymných ľudí ako zajace na poli - tu človek musí vidieť ťažkú odumretosť súcitu voči živým bytostiam. V reakciách sa samozrejme tématizuje aj to, že teda vidno, že nie každý takýto terorizmus je moslimský. Nuž, nie je, ale miešanie rás a religióznych etník prináša okrem anonymného zabíjania ešte oveľa horšie nebezpečenstvá a hrôzy. 

Takisto to nemienim ani najmenj posúvať na americkú kultúru, lebo tá je už, žiaľ, globálna. Proste to musíme chápať ako prejav všeobecného prepadu a šírenia fanatizmu, ktorý je horší ako nejaké satanistické hry. Drogy, zámerná  bezhodnotovosť, necitlivosť a krutosť voči čomukoľvek živému - a to dlhé roky, od najútlejšej mladosti. Už to doliezlo aj pod Tatry, už tomu psychopati podľahli a šíria to ďalej rovno medzi najmladšie decká.
 
zomri
 
Sympatizanti SaS, Olano a strany Progresívne Slovensko vedú slovenské decká k satanistickej kultúre, ku kultúre smrti, kde vyhrážanie sa zabitím je vraj bežná a veselá každodenná vec. 
Vraj humor.
To sa potom masakrom nemožno čudovať.
 
Takto potom končia  
 
 
Tu možno hľadať základy problémov a brutality spoločnosti. A nik z tých, čo majú možnosti a dokonca povinnosť konať, nezakročí. Poslanci a tupí bojovníci "proti násiliu a nenávisti", rôzni tí ideologickí "antifašisti" zo Smeru, SNS či Mostu (Ľuboš Blaha, Lucia Žitňanská ... )  v tomto prípade držia tie svoje sprosté huby. 
 
 
 
Aman Againsttime

No, nechcem nejako predbiehať, ale je možné, že i tentoraz išlo o útok na bielu rasu. Country je tradičný belošský žáner, ktorého fanúškovia v USA bývajú často typickí americkí bieli patrioti, ktorí tvoria jadro Trumpových voličov.
Ďalej, strelec mal moslimskú priateľku (vraj z Indonézie) a zdá sa, že išlo o nejakého narušeného ľavičiara (asi "antifák" či nejaký obdobný hnoj).

afinabul

z diskusie
Petronella • pred 5 hodinami
nezapomeňte zase ty obvyklé komenty-hmm,to byl určitě zase nějaký Ahmed,to je to Merkelové multikulty:D:D Nebo to budete zase připisovat židům,nebo satanistům?:))
as o 5 min:
http://abcnews.go.com/International/wireStory/islamic-state-claims-las-v...

Rosemary

Tie deti v tych strasnych trickach ZOMRI ....o co tu ide?

Viem len to, ze Bencikovi vraj anonymni pisatelia pisiform taketo odkazy.
Ale ja fakt nechapem suvislost.
Vedia o tom ich rodicia?

Náhodný okoloidúci

Je to úmyselná indoktrinácia detí "kultúrou" smrti a bezcitného zabíjania.
Tie decká si takéto tričká samé nevyrobili, od niekoho ich dostali a ten ich presvedčil, aké je to "cool" a "in".

Rosemary

Ale co to ma znamenat?
Preco?
Na odovzdavani nejakej "europskej ceny" Bancikovi som videla muza, asi 30 + v takom istom tricku, tusim sa spolu aj odfotili. Teda...?
Ale tie deti....a tie ich pozy...Ako jeden pocerny imigrant na Keleti ukazoval na kameru " smik okolo hrdla". Bolo to odporne gesto a teraz ho tu mam v multi verzii slovenskych inak krasnych deti v cudesnych ciernych trickach s napisom ZOMRI.

Ved to sa ma vysetrit! To je moralna ujma na tychto detoch, ktora podla mna naplna tresnopravny character!
To je vam vsetkym uz naozaj vsetko jedno?

Ľubov

Je nám to jedno? Máš asi pravdu,je.Aspoň za seba to tak beriem.Stratila som veľa zo svojho bývalého vnímania,veci sa strašne zmenili.
Tie deti už nie sú deti,tak asi preto.Prepáč mi úprimnosť.

Norman

Jestvuje stránka http://www.zomriofficial.sk/ ale asi to začalo na facebooku, možno vygoogliť, kde všade, ja sám som to nesledoval, ale to je jeden zo zámerných projektov, podobných ako "cynická obluda" http://cynickaobluda.dennikn.sk/ , kde sa detinsky snažia podpásovkami a vulgaritou útočiť na svojich politických protivníkov. Práve kultúrne-politické strany, ktoré sa pýšia svojou "slušnosťou" a tým, že sa nemá "hejtovať", že sú proti nenávisti, práve tie podporujú tieto naozaj nechutné stránky.
Aby skryli, že sú robené z politických motívov, zaplietli do svojich vtipov aj bežné celebritky - napríklad po x útokoch na Studénkovú, jasne z politických dôvodov pre jej názory, prihodili aj nechutné žarty na Vondráčkovú. Tým si ale moc nepomohli, lebo na to reagovali ľudia rovnako odmietavo.
Názov tohto ich "hnutia" vznikol z toho, že výraz "Zomri!" bol ich bežnou odpoveďou v dialogu na FB - to je ich postoj voči oponentom. voči "smerákom", voči "nacionalistom" a "fašistom" - nemajú iné "argumenty", neváhajú človeka poslať nielen do iče, ale aj na smrť. To ale vraj nie je šírenie nenávisti a výzva na násilie podľa zákona - to je vraj vtip.

Celé je to anonymné: samozrejme, autori a riadice ruky sa nemusia kryť pred zákonom, ale skrývajú to, že sú to zas tie isté novinárske a umelecké papule, tie isté celbritkové svine, ako doteraz, sami sa hanbiac, ako hľboko klesli.

Obrázok je z ich stránky, niekto dal do predaja tričká (bežne ich dostať) a niekto musel v nejakej triede dostať prístup ku deckám a urobiť fotiacu sešon - určite by sa dalo zistiť, kde a kedy kto, tie pubertálne papule na fotke predsa nie sú anonymné a musia ich ľudia poznať.

To je základ, čo k tomu možno narýchlo povedať. Nie je to teda jedna fotka, je to určité hnutie, určitá charakteristika súčasnej politickej opozície. Vraj kultúra, vtip, za to sa tieto potkany vždy radi skrývalú (viď aj dvojica Lorenz, Kalmus), ale ja si myslím, že podobné vtipy budú autorom a ich pomocníkom vrátené s plnou vážnosťou. Proste zaťahujú spoločnosť tam, kde by sa sami nechceli ocitnúť a kde budú sami najviac kvičať, keď sa tam naozaj všetci ocitneme.

Tu ešte článok na Zem a Vek
http://zemavek.sk/zomri-stoka-slovenskeho-internetu/

Julo78

Pozrel som si všetky tie akože vtipy. Ako sa vôbec na tom niekto môže smiať? Je to úplne trápne. Tí, čo to produkujú, by mali ísť sedieť. Nedá sa podať trestné oznámenie aj anonymne, resp. cez internet? Hneď by som tak urobil. Ale osobne nie. Obávam sa následných perzekúcií.

Norman

trestné oznámenie sa dá podať, ale nemalo by to význam, lebo u nás je táto kultúra smrti chránená ústavou (a mafiami na súdoch)  - to vieš, udájna sloboda slova a podobne (táto sloboda sa ale samozrejme nevzťahuje na nás, na ľud).

 

Preto je zrejme nutné ich nechať, nech sa do tej svoje kultúry smrti  sami ponárajú čoraz viac. Treba ich vymáchať v ich vlastných sračkách. Treba im do toho namočiť ich vlastný zobák - a teraz nemyslím (len) tie decká, ktoré zajtra znásilní či zabije nejaký neger a prinajhoršom vtedy pochopia, akí sú sprostí, ale treba ich kultúru smrti zavesiť aj ich vodcom priamo na ksicht. Treba to strčiť priamo do huby ich celebritkám, ich posledným ideológom, ktorí sa tejto ideológie zastávajú alebo zastávali v minuloasti - a nikomu nič neprepáčiť. Konieckoncov, ako tvrdia bratia židia, na to je boh, aby odpúšťal, my nie. Takže, ako hovoria naši druhí, lepší bratia: jedem das seine.

 

Ľubov

Norman,že vieš dobre písať,aj racionálne,aj emotívne. Aj v takejto háklivej veci,ako sú tie deti a ich mimoriadne hlúpi rodičia,starí rodičia a učitelia.

Kultúra smrti má iste aj na nás nejaký vplyv,napr.ja neočakávam ľudskosť.Nikde.
Toto je asi moja chyba.Pretože mi tam niečo nesedelo,teraz už viem čo.Presne tak,nech si sami žerú,čo si navarili,nech si žijú so svojimi zombíkmi ,keď tí budú mať 16,17,len potom im začne svitať.Ale bez nás.
Od nás už nesmú dostať nič,ani pozornosť,ani súcit.Len zrkadlo.

Norman

som rád, že súhlasíš.
Ale vieš, že toto nie je o schopnosti písať. Proste tu hľadáme nejaké zrozumiteľné postoje a jasné formulácie - a občas sa tak objaví niečo, čo, povedzme, situáciu vyjasní a uľahčí. A na čom sa viacerí zhodneme. Napríklad, ako si napísala, treba sa naučiť zmieriť S ICH osudom.

Kultúra smrti je vlastne iný názov pre tú "chtonickú kultúru", o ktorej písal a píše Ján Kozák (a samozrejme aj viacerí iní - niektorí menej, iní viac presne, niektorí úplne blbo). Hm, je to naozaj dôležitý a podstatný fenomén, jeden zo základných historických efektov a zároveň jeden z tých najmenej pochopených (to spolu súvisí), to sa nedá zhrnúť pár vetami, o tom tu vlastne píšeme celý čas (len občas niekam odbočíme).

Sinuhe

ale povedal by som, že povinné čítanie:
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=158792

janus

výborný link

Náhodný okoloidúci

Už sa objavujú názory, že celú streľbu mala pod palcom trojpísmenková agentúra, aby bola zámienka na ďalšie pritvrdenie zákona o držbe zbraní v osobnom vlastníctve.

https://aeronet.cz/news/sokujici-dukazy-k-utoku-v-las-vegas-se-prihlasil...

Ale čítal som aj verziu, že to celé bolo zaranžované divadlo s využitím krízových hercov, na nete sú odkazy na inzeráty hľadajúce "krízových hercov" práve v oblasti LV.

Žeby nakoniec predsa len výnimočne bola pravdivá oficiálna verzia, aj keď s malými úpravami?

Rosemary

S verziou o krizovych hercoch chod do haja....

Náhodný okoloidúci

Bol som v háji zelenom, páčilo sa mi tam a pôjdem aj nabudúce. A videl som aj muchotrávky, ale nekopol som do nich.
No a tá verzia o krízových hercoch nie je z mojej hlavy a beriem ju s veľkou rezervou, niečo také by sa nepodarilo len tak utajiť.
Ale veľa svedkov vraj tvrdí, že strelcov bolo viac a okolo celého prípadu je priveľa nezrovnalostí, napríklad ako strelec dostal taký arzenál zbraní cez bezpečnostné rámy. Celé to smrdí.

Rosemary

"Is not peace, in the last analysis, basically a matter of human rights -- the right to live out our lives without fear of devastation -- the right to breathe air as nature provided it -- the right of future generations to a healthy existence?"

"Let us step back from the shadows of war and seek out the way of peace," JFK said that summer. "And if that journey is a thousand miles, or even more, let history record that we, in this land, at this time, took the first step."

nové