Česko v roku nula?

České voľby ukázali stav, aký bol už známy: v stredoeurópskej "úspešnej" krajine ľudia už ničomu neveria.

Zvyšky verných sa držia svojich upadnutch strán a jediné, ktoré podrástli, boli nesystémové strany. Aj Babišove ANO sa dá považovať za nesystémovú, hlavne usudzujúc podľa reakcií zahraničných masmédií - zbohatlík zrejme nie je naozaj zaradený do mafie.

Babiš sa tak pridáva k dvom u nás známym protisystémovým politikom - Mečiarovi a Ficovi. Protisystémoví v tom zmysle, že síce sa snažia so Západom spolupracovať, poslúchajú ho do veľkej miery a chceli by byť akceptovaní, ale reálne do systém nechápu, neposlúchajú ho dostatočne a tak sú odsúdení na politické zatratenie.

V Čechách to je prvý taký prípad, uvidíme, ako sa mu bude dariť, ak vôbec naozaj zloží vládu. V každom prípade je rádovo šikovnejší a skúsenejší, ako kedykoľvek bol Mečiar, a od Fica je okrem toho aj ideologicky slobodnejší. 

Vidím túto podobnosť, ale nemožno predpovedať, čo a ako bude Babiš naozaj konať, kam sa nakoniec zaradí. Nacionalisti a mnoho iných alternatívcov sa nechali nachytať masmediálnou propagandou a prudko ho nenávidia. Ale pravda bude tá jednoduchá - je to menšie zlo. Je to jednoducho prejav bonapartizácie politiky, v ktorej "liberálna a demokratická" spoločnosť takmer vždy skončí.

Zaujímavý je úspech Okamuru. Aj okolo jeho osoby počuť v alternatíve rôzne ohovárania. Ale aj keď človek nevidí za kulisy, aj tak sa môže spýtať - ako dopadol druhý známy antiimigrant a nacionalsita Adam Bartoš? Ako dopadli iní nacionalisti? Sú opäť v prepadlisku. Tak potom kde je cesta, ak nie ľudia ako Okamura?

Na webe počuť samé kňučanie. Nuž, naozaj nevidím dôvod. Malomeštiaci, konkrétne pražáci, udržali nad vodou ODS, TOP09, KDU-ČSL, feťáci sa presunuli k magorovi pirátovi Bartošovi, Robotníci sa stále nechávajú vodiť za nos socio-komunistami. - to je klasický český profil. Za 4 roky po viacerých týchto stranách a hlavne po ich bosoch nezostane ani smrad, to už poznáme zo Slovenska. 

Nedá sa predpokladať, že bude kľud a tak aj Čechy budú potrebovať silnú osobu na čele. Majú ju, ale anglosionistické média voči nej rozpútali štvanicu. Možno Babiš poputuje do Canossy, ale pravdepodobnejšie mi pripadá, že Západ už na neho nebude mať čas a silu a že tento rodený Slovák bude mať naozaj príležitosť v Čechách formovať proces tvorby neofeudalizmu. 

Ako nezaujatý pozorovateľ môžem povedať, že som zvedavý, ako to bude pokračovať. Česko je vraj znova v roku nula. Uvidíme. 

 

 

Komentár víťaza:

https://www.barrandov.tv/video/110381-duel-jaromira-soukupa-21-10-2017 

 

 

 

 

 
Rudo

jednu drobnosť dodám: Babiš je žid. A s tým budovaným novofeudalizmom - áno, to je veľmi trefné.

Ľubov

A ja tiež len dodám malú poznámku.Lepší slovenský žid ako akýkolvek havloid.
V tomto sa Česi posunuli jednoznačne vpred .Hovorila som so sestrou.Tiež trocha kňučí,že Tomio dostal len 11 %.
Žije tam 40 rokov,ale toto sú prvé volby,ktoré vnímala emotívne.Hej,máš pravdu,pripomína to trocha časy,keď médiá bili do Mečiara.Babišovi budem fandiť,ak ten novofeudalizmus vzkriesi.

Ľubov

http://www.nejvic-info.cz/video-svice-temnote-milos-zeman-galaveceru-ron...

Možno ste to už videli,opakovanie nezaškodí,snáď jedna-dve vety z videa zapadnú do mozaiky a pár vecí lepšie pochopíme

Norman

TEL AVIV – Zatímco po sobotním sčítání výsledků voleb do dolní sněmovny parlamentu České republiky zvítězilo ve všech krajích hnutí ANO, u Čechů žijících v Izraeli byla s poměrem 34,88 % hlasů jednoznačným favoritem strana TOP 09. Hnutí ANO zde získalo jen 3,88 %.

krátky článok aj s grafom:
http://www.ztis.cz/rubrika/izrael/clanek/cesi-v-izraeli-volili-s-velkym-...

Aman Againsttime

Neviem, ale české voľby ma nechávali celkom chladným. Z môjho pohľadu to nie je ani sklamanie, ale ani nejaká extra výhra. Popravde, čakal by som od Čechov i viac vzhľadom na kvalitu ich alternatívnej scény a skutočnosť, že sú ešte "islamofóbnejší" než my.

Od Babiša veľa neočakávam, predsa len to nie je ideológ Orbánovho razenia (momentálne najlepší politik v Európe), ale rád sa nechám prekvapiť.

K Okamurovi: hej, aj mňa prekvapilo to množstvo žlče zo strany niektorých tzv. nacionalistov na jeho adresu, s ktorou som sa stretol na webe (najmä na FB). Je to smutné, že tzv. nacionalisti stále potrebujú riešiť nejaký "ideologický purizmus" namiesto "víťaznej stratégie". Potom nečudo, že sú tam, kde sú. Preboha, kedy už tí hlupáčikovia pochopia, že je to i o kompromisoch (proste je to tak, v práci, v škole, v bežnom živote ich musíte robiť neustále a kto ich nerobí dopadá zle) a hľadaní spojencov - i v odlišných ideologických rankoch (nemôžete predsa od každého očakávať, že z neho bude "hardcore 1488 ideológ").

Norman

špeciál vtedy, keď to mávanie číslom 1488 mi pripadá ako neškodná sebapropaganda. Teda tá obžaloba či vyšetrovanie, ktoré sa okolo toho strhlo, mi príde skôr ako bezzubé hryzanie a robenie propagandy. Pozri, ja netvrdím, že sa Kotleba s nimi dohodol, ale už si ho pestujú, chápeš. Kým Magát dáva naozaj hardcore prednášky o príčine vojny a Adam Bartoš v Čechách povydával rôzne tvrdé knihy, aj o holokauste, tak sa na Slovensku premávajú poslanci s nevinnými číslami - pretože to číslo je síce nacionalistické naznačenia, ale skutočne len naznačenie, niečo nežalovateľné, a ešte k tomu moderné americké, teda v reále nie zakázané, netrestatelné ... a ešte k tomu zbytočné.

Náhodný okoloidúci

Ako by to vyzeralo, keby ľudia volili nie strany, ale priamo predsedu vlády a ministrov? Dajme tomu na post ministra zdravotníctva by kandidovalo 15 človekov, každý by predložil svoju predstavu o fungovaní zdravotníctva a ľudia by si podľa toho vyberali, kto má byť ministrom.

A hlavne volebné právo by malo byť niečím podmienené, napríklad tým, že volič aspoň pol roka odvádzal odvody a platil daň z príjmu. To by ani u študentov vysokoškolákov nemusel byť problém, tí si radi privyrobia na brigáde. Ale takto by oni sami mali záujem na tom, aby tá brigáda bola aj na papieri a nie načierno - aby mohli preukázať, že platili odvody a dane a tak majú právo voliť. Možno hlúpy nápad, ale prečo by o dôležitých veciach mali rozhodovať ľudia, ktorí sa práci vyhýbajú a nič pre spoločnosť nerobia a len hádžu zodpovednosť za seba na iných?

Norman

Z týchto reformných nápadov je najlepší ten, že treba odstrániť partajný systém. Stranícky systém je to isté, ako korporácie v politike, menia aj tak takmer nefunkčný parlamentný systém zástupnej demokracie na celkom despotickú moc predsedov politický strán, teda na moc mafiánskych bossov.
Strany by v parlamente (oficiálne) nejestvovali, volili by sa do neho len osobnosti (metód je viacero). Každé hlasovanie v parlamente by bolo naozaj vopred neisté a záviselo by naozaj od presvedčenia dotyčných.
Prirodzene, jestvovali by nejaké politické strany, nedá sa zabrániť ľuďom v stýkaní sa, ale každá kandidátka by bola osobná, voliči by nevolili strany, ak by mali oblúbeného politického vodcu, museli by sa zaujímať aj o to, ktorí ľudia k nemu patria - ak by tito neboli sami nejakým spôsobom viditeľní.

Ľubov

Zreformujme to....a hlavne to podmienené volebné právo je nevyhnutné zaviesť . Veď toto je taký hnus,čo je teraz,najmä sa to týka komunálnych volieb,keď opora národa volí do nohy primátora.Všetci to vedia a aj tak sme bezmocní.
Táto reforma je aspoň teoreticky možná? Čo by ju podmieňovalo,len tak som sa zamyslela.Napríklad,eurofondy by boli minulosťou.

Norman

podmienené volebné právo nik zavádzať nebude, lebo volebné právo má ľudí falošne uspokojiť, že môžu niečo podstatné zmeniť. Ak by sa to niekomu zobralo, celý cirkus by sa rozkrútil len okolo toho a tí ľudia by sa cítili poškodení, právne a politicky menejcenní. Popravde neviem, koho máte vlastne na mysli - cigáni nejako ovplyvňujú voľby? Mne sa skôr zdá, keď už sa budeme hrať túto hru, že je stále problém to, že ľudia voliť nechodia.

V každom prípade sú tieto hry a návrhy s voľbami, vrátane toho, čo som ja napísal, ako stavanie hradov na pieskovisku, kde väčšina detí behá ako zombie - tie by to všetko podupali a zničili. Tieto deti ignorujú veškeré pravidlá a o nič iné sa nestarajú, než o svoje krátkozraké záležitosti - toto je bezpochyby hlavný problém bieleho sveta, dokonca ešte aj pred satanistickými syntetickými či pravými židoidmi. Prejdi sa niekedy po meste a nazri do kaviarní - uvidíš tam celé tony chlapov ( o ženách pomlčím), ktorí celú svoju inteligenciu a energiu venujú ... svojim kšeftom a tomu, ako odrbať svoj vlastný štát. To je hrozivá realita.

Ja som staval domčeky z piesku, keď som bol malý, okrem samoúčelnosti hry to nemá zmysel. Nikdy som to preto ani s týmto biomateriálom neskúšal :) Vlastne to nie je smiešne. Okrem iných vecí som v podstate aj technológ: materiál je proste polotekutý, želatínovitý, nekonzistentný a nepevný ... to nemyslím Slovenov, tak všeobecnejšie ... z hovna sa naozaj bič upliesť nedá.
Kak zakalialas staľ - nikdy som to nečítal, ale asi by som mal, aby som videl, do čoho ideme. Bude sa kaliť, a popúšťať a zasa kaliť, a prekúvať a žíhať :-)
Alebo sa nebude - a v tom prípade je ľudstvo naozaj v riti.

S týmto optimistickým náhľadom želám príjemný biely deň. Vraj posledný, s dobrým počasím (v tomto mesiaci :)

Ľubov

že tieto naše posl.tri príspevky boli len také detské žvatlanie,bol to malý relax.Však si rozumieme.

Zato nápad s mladým Korčaginom (pozrieť si film,alebo prečítať knihu) je skvelý a reálny .
https://www.youtube.com/watch?v=3moUPm1K8CU večer si to pozriem,teším sa.Pred pár rokmi by som si ťukala na čelo,že čo to pozerám:-).Teraz je všetko inak.

Norman

voľby a ich formy sú takmer záver, veci začínajú inde.

Heh, ja tú knihu o kalení ocele naozaj nepoznám, je to len chronicky známy symbol sovietskej revolúcie, a keďže história sa opakuje ... rovnako možno odporučiť aj iné knihy iných revolúcií, napríklad Rosenbergov Mor v Rusku

(to je vlastne z tej istej revolúcie - holt, ja mám nadhľad a snažím sa pochopiť všetky strany:)

tu sú dve recenzie na Rosenberga, dostať to na protiprudu.org

Sporná kniha

Zlo  nezvíťazilo 

Staľ pred zakalením potrebuje mať presné množstvo uhlíka a iných legujúcich prvkov - to nie je len tak, z obyčajného  železa oceľ nevykuješ. Potom sa musí nahriať na správnu teplotu a ponoriť do správneho kaliaceho roztoka. A potom sa žíha, kuje .... je to UMENIE, nie nadarmo má ľudstvo oceľ len pár sto rokov. Nebyť nej, neboli by moderné vojny možné ani náhodou :-)

 

(pustil som si zatial to videjko ... 

- A vy krasnij. Teper vaša vlasť budet?

- Net rebjta, Nemci idut.

---

:-)

no hej, to je film z roku 1942 . Ale v najlepšom to končí. Nu, ničevo, pora rabotať. immigranti idut.)

 

Náhodný okoloidúci

Ak nemáme ako civilizácia skapať, nemáme na výber a musíme začať namiesto solidarity vo väčšom rozsahu uplatňovať zásluhovosť.
Ako vidíme, bezbrehá solidarita vedie k bezbrehému zneužívaniu, k bezbrehému parazitovaniu, k bezbrehému plytvaniu a k bezbrehému zadlžovaniu.
A to je presne to, o čo by išlo pri podmienenom volebnom práve - miesto bezbrehej solidarity začať uplatňovať zásluhovosť. Chceš rozhodovať o dianí v štáte? Tak najprv ukáž, čo si ty sám pre tento štát a pre tento národ urobil, aké máš zásluhy. Rozhodovať môžeš iba o tom, v čom máš vlastný vklad.

Pozrime sa na to napríklad v súvislosti s už zmieneným zdravotníctvom, aj keď so zásluhovosťou to súvisí len čiastočne.
Jano Klepáč, svojho času poradca bývalého prezidenta Mižu Kováča, v jednej televíznej debate vyslovil vetu, pod ktorú by som sa aj ja po rokoch smelo a bez váhania podpísal - zdravotníctvo zhltne akýkoľvek objem peňazí bez toho, aby sa to prejavilo na zlepšení zdravotného stavu obyvateľstva. A prečo? Lebo je založené na bezbrehej solidarite a nulovej zásluhovosti. Zdravie si totiž treba zaslúžiť. Vedieme v úmrtnosti na rakovinu, na srdcovocievne choroby, na mozgovocievne príhody, v obezite vrátane morbídnej pomaly, ale isto doháňame USA. Trpí kvôli obezite srdce? Pán doktor, dajte mi tabletku. Trpia kvôli obezite kĺby? Pán doktor, dajte mi tabletku. Trpí kvôli obezite chrbtica? Pán doktor dajte mi tabletku. A čo tak prestať fajčiť, prestať sa nalievať sladkými vodami, prestať žrať a prežierať sa a začať normálne jesť a schudnúť na normálnu zdravú hmotnosť? Čo tak začať sa hýbať a na prvé poschodie vyjsť po schodoch? Alebo pol kilometra do práce prejsť peši?

Čiže zásluhovosť ja osobne vnímam ako prevzatie aspoň časti zodpovednosti a vlastný vklad. Ak má niekto raz v génoch rakovinu alebo sa narodí ako postihnutý, prípadne utrpí pracovný úraz s následkami, až vtedy je solidarita namieste.

Vieme, že sú tlaky, aby mohli voliť aj 16-roční sopliaci. Ale prečo by nezrelé decká mali dostať volebné právo? Na základe čoho? Údajne aby si mohli zvoliť vlastnú budúcnosť. Dobre vieme, že je to blud a falošná zámienka. Ide o to, že 16-ročnými arogantnými deckami mláti puberta, dokopy nič o svete nevedia, len by sa proti všetkému sebecky búrili a všetko staré búrali, sú ľahko manipulovateľné a preto sú ľahko zneužiteľné a aj zneužívané na politický boj. Odstrašujúci príklad je ten Straka, čo chcel bojovať proti korupcii. Práve ten by mal ako prvý ísť najmenej na rok k lopate a krompáču a až potom, keď spozná skutočnú prácu, vyjadrovať sa k politike.

Viem, že trochu splietam rôzne veci, ale do značnej miery spolu súvisia, sú prepojené, a tie príklady zo zdravotníctva sú len časť toho, ako by podľa mňa mala vyzerať zásluhovosť.

Norman

Tie prvé dve vety by sa mohli stať rovno základom zdravého politického hnutia, úplne vystihujú všetko, čo potrebujeme. Ak nemáme skapať, potrebujme zásluhovosť (bezzásluhovosť vedie k fatálnemu plytvaniu).

Okrem iného, je to zásada z bibie, každému, čo jeho jest. Každý to vlastne takto cíti, len niekomu sa táto pravda interpretuje ako odmeňovanie tých, čo sa overili, teda tzv. pravicovosť, inému sa dodržiavanie zásluhovosti ukazuje ako vyrovnanie jej nerovnováhy, teda odmeňovanie ukrivdených, teda tzv. lavicovosť. Ergo "zásluhovosť" je zjednocujúci pojem, vhodný aj na mnohé iné neduhy spoločnosti.

 

Ale príznačné pre tvoju poctivosť, že si hneď spomenul tu najmenej vďačnú oblasť, ktorú by ľudia boli schopní pochochopiť - zdravotníctvo. Máš plne pravdu, je to nekonečná čierna diera, dnes obealená aj chobotnicami špecializovaných korporácií upírov. Ale je to najmenej vďačná oblasť na tieto zásady. Obézny ľudia sú povedzme ešte pochopiteľný príklad, to by ľudia uznali, ale každý by ti dal mnoho iných prípadov, ktoré si zaslúžia zadarmo opateru aj napriek svojim hriechom. Čo tak napríklad z druhého pólu spektra, nezodpovední pohybnarkomani, ktorí si lámu nohy ruky hlavy, vypichujú oči a ničia šlachy, padajú z hôr, bicyyklov a aút, robia tisíce klikov ako Fico a potom potrebujú dvojnásobné baipasy už v  štyridsiatke? S tým by tiež ľudia súhlasili? Dalo by sa dohodnúť, že bežné choroby a malé problémy budú viac platené pacientom - ale tak to je už dnes, v slovenských pomeroch už dnes ľudia pre prácu a peniaze nechodia k doktorovi a liečia sa sami, pričom mnohí len len že dokážu splatiť základné  lieky.

Vidíš, ako je práve toto otrávená oblasť. Ale to si len vybral ťažký začiatok - sú iné obalsti, kde sa zásluhovosť dokáže uplatniť oveľa ľahšie a za všeobecného súhlasu verejnsti. A každý si už domyslel, že myslím trestanie, pretože taká je doba.

 

(čo sa týka mladých, veru, je to najlepší zneužiteľný politický  kanonefuter korporátnej totality, také hlúpe hovadá ako Straka a tá Kvarglová, tých potrebujú, naozaj im títo mladí posúvajú volebné výsledky - i keď na Slovensku je to vraj oveľa lepšie, tu mladí volia Kotlebu, čo je výborný trend (napriek mojim výhradam ku Kotlebovcom ako strane).

 

 

 

Ľubov

Okolo 70 % to bývalo len v 90tich rokoch,ešte žila nádej,aj viera trocha.

Takže 4.11. tipujem okolo 38 percent,prakticky nie je žiadna kampaň.Všetci vieme,že získavanie tzv.eurofondov má byť ukončené o dva roky.To by aj vysvetlovalo zjednotený front proti kotlebovcom.Pošta,hotel aj sociálne balíčky.Aj ja mám výhrady,ale čo mám robiť?

Ľubov

Sociálne balíčky vo volebnej kampani sú samozrejme úplne regulérne,masky padajú však aj tak.

Norman

Aby sme to vyjadrili jasne, v týchto voľbách do krajov asi niet lepšej voľby, ako voliť kotlebovcov - zvlášť samého Kotlebu v BB. Myslím, že jemu osobne táto konkrétna politika aj tak viac vyhovuje, lepšie jej rozomie čo ho zaujíma, ako tá seloštátna. Bezpochyby treba voliť aj poslancov z ĽSNS. Dobrý by bol Uhrík v Nitre, to by bol pravý hák do bachora aktuálneho systému.

Tiež mám dojem, že všeobecne je o voľbách skôr ticho, masmédia sa boja účasti ľudí. Ja osobne už ani nemôžem počuť tie kecy typické pre slniečkárov - "podte voliť, lebo teraz sa rozhoduje". O ničom sa vo veľkom nerozhoduje, ale ak si niekto chce odpluť, uľaviť si, tak mu za to odkráčanie do volebnej miestnosti azda stojí. Ľudia, chodte tam a voľte najväčších "radikálov", akých poznáte.

Truhlík

Nad týmto som už rozmýšľal.
Napríklad aby sa princíp zásluhovosti podporil tak, že by sa penzia zo Sociálnej poisťovne (čo je solidárny princíp) navyšovala ak niekto z potomkov do tej Sociálnej poisťovne platí.

Náhodný okoloidúci

Nie si prvý, kto takto uvažuje, takýto návrh pred niekoľkými rokmi vypustilo do éteru KDH.

Mne osobne sa ten návrh pozdáva, problémik by bol len v prípadoch, kedy človek z nejakých príčin nemôže mať deti alebo v prípade, že deti sa odsťahujú do zahraničia a platia všetky poplatky, dane, odvody tam. A globalizáciu v takej miere, že by bola celosvetová sociálna poisťovňa, nepotrebujeme. Už terajšia úroveň globalizácie umožňuje poriadne špinavosti.

Norman

Nuž, ak sa niekomu odsťahujú deti, je to len jeho chyba, že mu viac nebudú prispievať na dôchodok. Aký problém.
To isté platí u každého iného dôvodu, keď niekto nemá deti alebo sú jeho deti spratci z akéhokoľvek dôvodu.

Tieto návrhy majú tú chybu, že "motivujú" dôchodcovským obdobím - a na to väčšina ľudí v mladosti či v strednom veku až tak nemyslí. V princípe je asi pre málokoho dostatočná motivácia mať v 20ke deti, aby na mňa mal v starobe kto robiť. Tak tá motivácia nefunguje.

Náhodný okoloidúci

Väčšina prípadov obezity jednoznačne súvisí so životným štýlom, len časť majú na svedomí hormonálne poruchy, vadná črevná mikroflóra alebo epigenetika.
Ďalšia vec je, že doktori a "odborníci" na zdravú výživu do nás celé roky hustili, že sa máme vyhýbať tukom a odporúčali stravu založenú na sacharidoch. A pritom tuky sú významné zdroje čistej energie a zároveň sú to nosiče tých vitamínov, ktoré sa rozpúšťajú len v tukoch, zatiaľ čo obezita je práve zo sacharidov - z cukrov, zo škrobu. Ketogénna diéta založená na tukoch má niečo do seba, údajne dokáže vyliečiť aj cukrovku 2. typu. Takže značný podiel na náraste prípadov obezity majú na svedomí práve "odborníci" na zdravú výživu.

No a čo sa týka adrenalínových šialencov, tak tí by si mali platiť špeciálne poistenie nad rámec toho bežného. Alebo si hradiť liečbu ťažkých úrazov sami.

Norman

Hej, ale ako si napísal - zdravotníctvo je nekonečná čierna diera. Darmo by si dosiahol zlepšenie u nejakej skupiny, páni doktori by si už našli dostatok iných cielov pre svoju dôležitosť a svoje peniaze. Je to ako s ekologicky zmýšlajúcimi ľuďmi - je úplne jedno, nakoľko oni sami striedmo míňajú energie a zdroje, čo stovka z nich ušetrí, to minie jedno prasa. V zdravotníctve je to rovnako - čo stovka zdravých ušetrí, to minie jeden chronický prípad a jeho nadržaní doktori, ktorí nad ním tancujú svoje nekonečné tanečky.
Takže tu sa dostávaš z oblasti oezity do oveľa nepríjemnejšej sféry, a to do sféry ťažko chorých, ktoríí by spotrebovali aj desaťkrát viac, ako je celý dnešný rozpočet na zdravotníctvo. Aj keby celé obyvatelstvo žilo zdravý život, pri dnešnom penicilínovom a inom neprírodnom priemysle ZÁKONITE bude stúpať pomer CHRONICKY a DEDIČNE chorých ľudí.
A s tým problémom už nepohneš žiadnym takýmto dobrým slovom. Zdravotníctvo je odsúdené naveky byť nedoplatiteľné a morálne dilemy, na koho záchranu sa peniaze dajú a na koho nie, sa dejú už aj teraz denodenne.

Ale ináč by som súhlasil, aby sa do škôl zaviedlo nie len "telocvik" - to tupé poskakovanie s jebnutým debilom, ale zdravoveda ako napríklad jóga alebo či kung. No, vlastne sa to aj skúšalo, ale katolícky klérus mal vtedy navrh. Mal by to dnes skúsiť niekto zas? Kotleba? Za boha a národ jógu? Alebo azda zlý Fico? Hm, nie je aj pre neho jóga moc árijská a vôbec pokus o zdravie národa príliš nacistické?

Náhodný okoloidúci

V pozadí zavádzania jógy na slovenských školách vraj bola nejaká zahraničná sekta, preto sa to zrušilo.

Ďalšia vec je tá, že sme si civilizáciou a reprodukčnou K-stratégiou zrušili prirodzený výber, čiže prežitie najlepších, najodolnejších, najzdravších. To je závažná príčina degenerácie genofondu. Voči jednotlivcovi sa správame humánne, ale na spoločnosť ako celok to má zhubný vplyv.

No a ja by som bol za, aby miesto genderových bludov bola v učebných osnovách zdravotná výchova spolu s telocvikom. Ale všimnime si, koľko detičiek je oslobodených od telocviku. U nás v triede ešte za socíku bola oslobodená iba jedna dievčinka, lebo mala neuveriteľne krehké kosti a stále bola doma so zlomeninami.

https://www.aktuality.sk/clanok/513567/sekty-sa-tlacia-aj-do-skol-tie-o-...

Norman

Myslím, že vtedy bola do toho strkaná tá spoločnosť toho z Rakúska, Paramhans Mahéšvaránanda. hej, to píše aj tvoj link. Taký dosť tlstý chlapík bol ten ich učiteľ, jeden môj  kámoš, čo naozaj cvičil jógu, sa vyjadril hneď po revolúcii, že ako môže byť taký tlsťoch jógový majster - a fakt to bolo čudné. Ale zdá sa, že sa Mehéšváranandovi celkom darilo a nebolo to také zlé s tou jeho jógou ( aj keď, keď som dal teraz vyhladať jeho meno, našlo mi aj tento príbeh - predstav si, ten človek sa pokúšal sexuálne zblížiť s členkami svojho klubu, ktoré samé za ním prišli až do pražského bytu - no to je už u dnešných chlapov asi nepredstaviteľné, je nehorázne, aby svojím partnerkám pchal prst ... pardon, som sa nejak začítal :-)) 

 

Sranda bokom, samozrejme že je jóga a čokoľvek z východu zaťažené svojím svetonázorom. A rôznymi guruami,  väčšina z nich to zneužíva. Nuž ale to je tá dilema, nič nie je zadarmo, treba si na cudzincov aj našincov dávať bacha, bez irónie.

Podobné námietky sú aj proti waldorfským školám a čomukoľvek podobnému, všetko v jednom vreci. Ja sa týchto vecí ale naozaj nezastávam, nepoznám to osobne, je to podla mňa závislé v PRVOM rade od konkrétnych ľudí, čo to prevádzkujú (stretol som kedysi pár slovenských antroposofistov, a pripadalo mi to nadmieru zosektované, to, čo neochotne prezredili).

A čokoľvek z Číny je dnes určite Falun gong, sekta, ktorú máš na každej druhej verejnej akcii, Západom verejne podporovaná, ako opozícia voči čínskej (ale aj našej) vláde. Tú považujem za naozaj zlú, na jediného učiteľa orientovanú sektu, explicitné prísľuby energických zázrakov a schopností, a podobne - aj keď sa oháňa tým typickým milučkým humanitárnym slniečkárskym materiálom. Aj keď mám viac ako sympatie s východnými filozofiami, pred Falun gong viac ako varujem - práve preto, lebo táto skupina môže žiaľ  pošpiniť dobré meno východných svetonázorov. Títo naozaj predávajú znalosti o zlepšení zdravia astenickým ľuďom - ale doslovne výmenou za ich dušu, oddanosť (niečo, čo skutočné duchovné učenie nikdy nerobí).

Tu kresťania neprotestujú, zatiaľ, ale mali by. Podobné je to so scientológmi - fakt sú na Slovensku zdá sa drzo rozlezení čoraz vyššie.

 

Ergo: teraz sme bez jógy, bez zdravých zásad u detí, ale zato s ešte horšími sektami. 

nové