Posuny v Alternative für Deutschland

Alternatívna strana AfD sa dostala do nemeckého parlamentu, ale rozpory v nej sú také veľké, že priamo na tlačovke sa (bývalá) predsedníčka Frauke Petry vyjadrila, že ona nechce patriť do akejsi anarchistickej strany, že ona chce konštruktívnu politiku, chce ovplyvňovať dianie a chce byť (v budúcnosti) aj súčasťou vlády. 

 

Rozpory v AfD sú známe. A nie sú nové. Strana sa od svojho založenia stále mení. Ako spomenul v nedelu v TV debate aj Sulík - pred pár rokmi AfD založili "ekonómovia" a vtedy by ju vraj volil aj on. Teraz zrejme už nie.

Strana od začiatku je živá a dynamicky prechádza prerodmi. Ľudia na jej čele sa menia a nebudem ani ja tu niečo opisovať z Wikipédie, kto a kedy koho. Prečo aj, tí ľudia tam aj tak nie sú až tak podstatní - strana sa menila nie pre ich subjektívne rozhodnutia, ale preto, že sa objektívne menil a zostroval boj v spoločnosti celej. A ten sa bude zostrovať ďalej.

Okrem toho je zrejme strana AfD od začiatku pod vplyvom rôznych tajných služieb. Bolo by naivne nepredpokladať a nevidieť, že tá strana mala či mohla plniť úlohu hromozvodu frustrácie obyvateľstva, mala byť takou umelou stokou, pseudoalternatívnou stranou (niečo ako slovenská SaS, Obyčajní hlupáci a podobné strany na Slovensku). Tento vplyv tajných služieb zrejme stále trvá (alebo si niekto myslí opak?). Aká bola osobná rola Frauke Petry v tejto hre a aká je rola dnešného vedenia strany, to sa nedá odtiaľto odhadnúť. A rovnako je zbytočné odhadovať, ako a kto bude ťahať za povrázky v strane v budúcnosti. Mne len pripadá povšimnutiahodná ta vehemencia, s akou sa Petry rozhodla ísť vlastnou cestou - tá svedčí o tom, že v hre je veľa, že perspektívy týchto ľudí sú dobré a že niektorým z nich sa ponúka skvelá kariérna budúcnosť. 

Ale treba pripomenúť, že AfD je pre mnohých len umiernená slabá káva. A určite oprávnene. Je tam priestor a potreba ďalších ešte úprimnejších politických hnutí.

Aby som ale nevzbudzoval dôvod, že vývoj v nemeckom parlamente, Bundestagu, treba nejako pozorne sledovať, že sa tam "može niečo stať" - nuž, podľa mňa sa nemôže. Pozície sú rozdané, ak sa kariéristické ošípané dohodnú na koalícii, a oni sa zvyknú dohodnúť, chcú isť do vlády za každú cenu, nuž tak majú pohodlnú väčšinu a nemalo by sa konať prekvapenie. Znova pripomínam, že tem ich monštruózny Bundestag, ktorý si zvýšil počet členov už na 709 (to je absolútne šialenstvo), korý už tak pripomína Najvyšší Soviet boľševického Ruska, že ten je absolútne bezvyznamný (ako svojho času spomínaný Soviet). Veci sa budú diať vonku - ale pochybujem, že sa budú diať tak relatívne nekrvavo, ako udalosti s rozpadom Sovietov v Moskve.

 
mirage
Norman

1 video - prečo tá nemecká politička rozpráva po Anglicky? To nemajú v BBC prekladatelov? To má byť nejaká nacionalistka? Fuj.

2. video, sumár: Japonci upozorňujú, že Nemecko je prudko rozdelené prisťahovalcami, islámom.

Príkladom je tento záber: Nemci učia Turkov "európskym hodnotám". Očividne , Turci prekypujú nadšením. heh.

mirage

tiez ma to trochu prekvapilo v prvej sekunde, ze ide hovorit anglicky

ale relacia je kratka, nazyva sa hardtalk , a chcela toho viac stihnut povedat

asi tiez ocakavala, ze sa budu bavit hlavne o ich polit. programme a rozhodla sa vysvetlovat to sama bez toho, aby sa spoliehala na preklad niekoho ineho

Norman

je jasné, ako k tomu dôjde, ja mám len dojem, že vyznieva dosť nemožne, koktavo, a že na vine je aj ten jazyk, a tak by mali v budúcnosti radšej presadzovať vyjadrenie sa vo svojom rodnom jazyku.

mirage

otazka je, naco vobec suhlasila s tym interview
mozno nepriama forma podpory Nigelovi
a ci nemohla tusit ake otazky od sary paltrow padnu

ale novinarka sa pytala drsne, priamo, co je sympaticke a neviem, ci su takeho schopni aj nemecki novinari
a tiez mi napadlo pri tom rozhovore, preco briti mohli mat svetovu risu a nemci nie

Náhodný okoloidúci

Si si istý, že svetová ríša bola bristká? Anglojazyčná bola, ústredie malo sídlo v Gueit Buitein, ale zákulisie bolo sionistické, aj keď ten pojem vtedy paradoxne ešte nebol známy alebo aspoň nebol zaužívaný.

Ale podstata je v inom. Ide o to, kto v akom rozsahu plánuje.
My na Slovensku možno plánujeme v rozsahu, ktorý nám určujú naše štátne hranice a vláda plánuje časovo len v rozsahu svojho volebného obdobia, my ako súkromné osoby plánujeme možno niekoľko týždňov alebo mesiacov do budúcnosti, ale ale iné štáty spriadali a stále spriadajú plány pre celý svet a seba v tých plánoch vidia územne a časovo ako neobmedzených pánov.

Ale ešte jedno je dôležité, a to je zemepisná poloha. Gueit Buitein má výhodný polohu, čo sa týka zámorských a zaoceánskych lúpežných výprav, podobne výhodnú polohu majú aj Španieli, aj Fgancúzi a Portugalci, ale to už je iná mentalita, slabšia, menej odolná, horšie plánujú ďalekú budúcnosť. Sú geneticky premiešaní s južnými etnikami a to ich oslablo a nechali sa zo svojich kolónií vytlačiť Angličanmi a anglosionistami.

Aman Againsttime

Nechápem, prečo by mala daná politička zbytočne zaťažovať televíziu s nejakým prekladom, ak daný jazyk ovláda na veľmi dobrej úrovni (dokonca nemá ani prízvuk). Sulík by v nemeckej televízii tiež mal hovoriť po slovensky, či čo?

Inak, keď už riešime cudzie jazyky, tak dnes som sa trochu venoval nemčine netušiac, že i takáto neutrálna činnosť nakoniec skončí znechutením. Ešte i na kanáli zameranom na štúdium nemčiny si nemôžu odpustiť jebnutú propagandu: https://www.youtube.com/watch?v=3w6oirSV6Zw. Dúfam, že tí degéni v tom videu nie sú nejaká reprezentatívna vzorka Nemcov. :-D Hrôza. Pripomenuli mi moju trafenú angličtinárku z gympla. Tá nás vedela okrem angličtiny poučiť i o výhodách multi-kulturalizmu a rasového miešania (naozaj nepreháňam). Ale tak dnes, ako naznačil i najnovší text od Okoloidúceho, sa dočkáte multi-kulti propagandy dokonca i na matematike, takže čo sa vôbec nad tým pozastavujem, že? :-)

Norman

Nuž preto. že jej hlavnou snahou by malo byť presadiť svoje myšlienky a nie snažiť sa byť proanglická. V rodnej reči by:
1. Nekoktala
2. Vedela vyjadriť aj zložitejšie vety a myšlienky
3. Neznela ako nevzdelaný sváko z kopaníc (vážne si myslíš, že nemá prízvuk?)

Sulík, ak by reprezentoval Slovensko, nie len seba ako europoslanca, by mal tiež hovoriť po slovensky. Pravdupovediac, aj pre neho by možno bolo lepšie, keby ho tlmočili - ale je to tiež len submisívny trto, ktorý sa snaží ukázať, že pozná reč cudzincov - nie skutočná osobnosť, reprezentant, politik.

No ale vidím, že máš zas nahovno náladu, len im daj, nemcom, fašistom jebnutým, nech žije bbc multikulti. No hej, v nemčine je všade sama propaganda, odkedy prehrali vojnu je to tak. Z donútenia. Zato angloamerický svet, slobodný, sa sám rozhodol pre svoje zasratie. Je jasné, čo je horšie.

Aman Againsttime

Ja som poukázal na praktické uvažovanie tých, ktorí majú v cudzom jazyku istotu. Prečo by druhú stranu zaťažovali nejakým prekladom, ak sa, resp. veria, že sa dokážu v cudzom jazyku vyjadriť na patričnej úrovni? Samozrejme, že v rodnom jazyku sa človek bude vyjadrovať lepšie (hoci nemusí to byť vždy tak - viď prípady, kedy človek dlho žil v cudzine a trochu pozabudol svoj rodný jazyk). A koktať a slabo vyjadrovať myšlienky môže aj vo svojom rodnom jazyku. Ja som netvrdil, že jej angličtina bola dokonalá, ale dosť slušná na to, aby mohla dať v nej rozhovor. Pochopiteľne, ak by ovládala angličtinu ako Radičová, potom by to bola z jej strany celkom idiotina, ale toto nebol až taký (tragický či tragikomický?) prípad :-). Prízvuk má, ale neprišiel mi až taký silný na prvé počutie, ako býva zvykom. Ale naozaj vehementne odmietam tu rozoberať takéto triviality. Dobre, súhlasím, že mala hovoriť po nemecky. Koniec diskusie na túto tému :-)

Ja mám zase na hovno náladu? Zase? O moju náladu sa naozaj nemusíš báť. Naopak, ja som úplne v pohode (ja totiž zásadne píšem na webe príspevky vtedy, keď som kľudný a vyrovnaný - čo je prakticky 80% môjho času, keďže som výrazný flegmatik. Ak by som ich mal písať v stave hnevu, tak ani nechci vedieť ako by vyzerali :-D. Videom som síce bol znechutený, ale nie tak, že by som chytal nejaký amok. Za tie roky na webe mám už dobre vypestovanú imunitu na to, aby ma takéto video alebo akýkoľvek článok od nepriateľa vedeli rozhádzať tak, že by som stratil kontrolu). Každopádne, ja vôbec neútočím na Nemcov ako celok. Je mi ľúto, ak to tak vyznelo, ale naozaj som chcel vyjadriť niečo iné. Mne skôr išlo o to poukázať na to, že nebude jednoduché obhajovať pro-nemeckú orientáciu, keď takpovediac odvšadiaľ na teba vyskakujú takéto iritujúce videá, v ktorých Nemci (a bohužiaľ čoraz častejšie i "Nemci") pôsobia ako totálne vygumované zombies. Mne je ľúto tohto negatívneho obrazu Nemcov, chápeš?

Norman

No, myslím že je to občas dôležité, či človek vychádza alebo nevychádza nepriateľom v ústrety. Vieme dobre, ako sú práve Francúzi agresívni voči cudzím jazykom (škoda, že nie sú rovnako nedotkliví voči arabskej rase), tak by zvlásť Nemci mali byť viac sebavedomí v používani svojho jazyka, ale to sa týka aj nás. Nepôjdem predsa dobrovoľne do situácie, ktorá vyhovuje mojím nepriateľom,mnohé veci, ktoré sa dnes zdajú samozrejmé (angličtina), nie sú samozrejmé.

Bavíme sa totiž o tom, že Nemecko nie je len krajina ako taká, ale aj SYMBOL niečoho z minulosti, SYMBOL VZDORU. Upozorňovať stále na to, do akej miery sú ponížení či oslabení je čiste slúženie druhej strane, to si (ani ty) neuvedomuješ? Ani keď si kľudný?
Ale neboj, minimálne ako u nás sa aj v Nemecku nájde dosť reálnej sily, už ma nebaví to tu vysvetlovať znova každému po jednom. Ak s tým nesúhlasíš, choď sa baviť na americkú univerzitu o tom, do akej miery je dôležitá genderovo a buzerantsky determinovaná politika, alebo podobné témy - len s opačným názorom. Lebo aj keď ma prekvapuje, ako znova a znova zúriš ako býk pri phlade na červené plátno, keď zazrieš tlstú feministku, musím pripomenúť, že večné frflanie a výsmech ešte nikdy nič pozitívne nepriniesli, je to strielanie do luftu, respektíve do tuku.

Aman Againsttime

Nebudem už predlžovať zbytočnú debatu o použití cudzieho jazyka v diskusii, ani o Nemcoch (kde som predsa jasne napísal, čo som chcel tým povedať).

Nechápem však, prečo sa tu oháňaš nejakou tlstou feministkou? (Mimochodom, hnev vôbec nie je správne slovo pre popis emócie, ktorý vo mne vyvoláva. Je to znechutenie, ľútosť zmiešaná s opovrhnutím, ale často aj výbuch smiechu - a ten naozaj neviem kontrolovať, priznávam :-D). A výsmech je častokrát jediný spôsob ako zareagovať na ideologického fanatika. Nebol si to náhodou ty, kto tu písal, že logické argumenty na nich platiť nebudú? A to nehovorím o tom, ako dobre to, po psychologickej stránke, pôsobí na druhú stranu, ktorá sa vysmieva).
Popravde, budem prvý, kto pripustí, že feminizmus je vyhoretá téma, kde už všetko dôležité dávno odznelo. Ja som sa mu nikdy nejako špeciálne nevenoval (akože koľko z mojich príspevkov, prekladov a článkov sa týka feminizmu? Asi 10%? Možno i menej.) a i preto som cítil potrebu napísať článok "Identifikácia feministky", čo je základný sumár všetkého potrebného, čo treba o feminizme a feministkách vedieť. :-) Preto to bolo poňaté ako satira, výsmech a vulgarizácia, pretože k tejto téme sa už po toľkých serióznych kritických analýzach ani nič originálne povedať nedá. A predovšetkým, ako som to spomenul i v mojom článku o "skeptikoch", feminizmus je nízko visiace ovocie, ľahká, v podstate nekontroverzná téma, do ktorej sa s obľubou púšťajú i liberáli (jednoducho povedané, tie šialené kravy nikto nemá rád:-)), a preto sa veľmi nechcem tejto oblasti v budúcnosti nejako hlbšie venovať (alebo lepšie povedané, len príležitostne - v závislosti od momentálnej nutnosti). Takže toľko k mojej "posadnutosti" feminizmom, ktorú mi mylne prisudzuješ.

Norman

...a preto sa veľmi nechcem tejto oblasti v budúcnosti nejako hlbšie venovať

No, to som rád, že dáš na rady okolia. Čo sa týka tvojho ťaženie proti feministkám a môjho či našeho "mýlenia" - nuž, zaujímavé, odtialto to ceľkom vyzeralo ako určitá tvoja posadnutosť. Ale určite sme všetci radi, že ty tvrdíš, že to tak nemôže byť. Hurá, nič iné sme nechceli.

Samozrejme, že ak má človek tú potrebu, je lepšie si zanadávať a napluť na hnus. Problém je vtedy, keď sa so špinavou vodou vylieva aj dieťa. Nie že by sa to už nedalo pochopiť, ale rád to napíšem znova a explicitne:
Mne pripadá tych kecov (nie od teba, ale všeobecne) na nemenované susedné (bývalé fašistické) krajiny už proste príliš. Je to vlastne pokračovanie sionistickej štvavej antifašistickej ideológie proti nim, len v mierne inom odtieni - predým boli odsudzovaní, pretože boli "tvrdí", teraz ich zas banda poloidiotov (zas nehovorím o tebe) na webe odsudzuje, lebo sú vraj "mäkkí". Plebsu fakt nevyhovieš.

A nie že by som zrovna s týmito nemenovaným dvoma národom mal nejaké špeciálne linky - podobný problém vyvstával aj s utočením na Slovákov. Ja si nerobím o Slovákoch žiadne ilúzie, nemám nejaký špeciálne dobrý názor, ale neznášal som a neznášam, keď hocaké nevzdelané tupé hovado (špeciál to jedno nebudem menovať) si o Slovákov ako celok utieralo hubu. To bol kedysi teda s vysmievanim Slovákov podobný prípad.

Niekedy sa vyskytuje podobný problem s nadmernou kritikou Rusov. Naopak, s Američanmi som to nikdy ešte tak necítil, pretože tam sa na druhej strane nahromadilo toľko hlúpeho ospevovania, že ich treba kritizovať ďalších tristo rokov, aby sa to vyrovnalo.

bard

o Slovákov si si otieral hubu najmä ty sám, a to opakovane. Takže nabudúce si sprav miernu sebareflexiu, kým začneš urážať druhých...vlastne načo ti to hovorím. Ty ako narcis niečoho takého nie si schopný.

Norman

Nikdy som neposudzoval (kriticky) schopnosti Slovákov - ale to je v poriadku, lebo podľa mňa v tomto sú ok. Moja občasná kritika nedostatku vôle či odvahy Slovákov bola ale naopak ešte príliš slabá, lebo v oblasti vecí národného sebavedomia a vôle veci zobrať do vlastných rúk sú Slováci naozaj na úrovni nula.

Lebo naozaj iba na Slovensku sa môže stať, že človek tak skromný, ako som ja, je označený za narcistu.
Taká blbosť, pozerám na seba denne hodiny pred zrkadlom, a žiadnu takú chybu na sebe nevidím.
(Nechcel si napísať "nacista", to by som ešte pochopil, i keď to je prehnané, nie som až tak dobrý :)

Aman Againsttime

Američania sú práveže veľmi neobľúbení - nielen kvôli ich príšernej zahraničnej politike, ale tak nejako všeobecne (viď populárna predstava o hlúpom Američanovi, ktorý neovláda ani základnú geografiu). Pochopiteľne, sú tu médiá ako Týždeň, ktoré ich ospevujú, ale ak ide o názory bežných ľudí, tak postoj býva skôr kritický.

Norman

samozrejme, všetko to posudzovanie je dané hlavne podľa toho, s kým sedíme v jednom člne, od koho môžeme niečo čakať. A sedímve v člne s nemcami, Američania sú na druhej strane oceánu - taký je náš pohľad.

Američanov som uviedol mierne sebakriticky, že sa na nich kydá dosť, aj tu, teda aj ja - ale keď oni sú naozaj v tomto čase prakticky vždy na strane pre nás nič dobre neznamenajúcej, a ja si neviem ani predstaviť, že by nám niekedy v dostupnom čase pomohli - teda okrem tej verzie, že si konečne urobia nejako doma poriadok, čo nie je moc pravdepodobné.

Aman Againsttime

Nebola to posadnutosť, ale skôr pokus vyskúšať ako sa budú ľudia chytať práve na tento radikálny anti-feminizmus (dnes už sa, najmä na Západe a v internetovom priestore, stáva z toho trendová záležitosť - a vlastne i to je dôvod, prečo už od toho chcem upustiť. Keď už takpovediac každá druhá pipina potrebuje na youtube zavesiť video s názvom "Why i am not a feminist", tak hrať sa na nejakého drsného anti-feministického disidenta je už trochu trápne).

Každopádne, nebudem popierať, že okrem rasového realizmu ma veľmi zaujíma i pohlavný realizmus, ktorý považujem za takmer rovnako dôležitý a ktorý sa tiež začal od istej doby silne popierať (inak príde mi celkom zaujímavé, že popieranie pohlavia a pohlavných rozdielov vytáča ľudí - vrátane silných liberálov, viď spomínaní "skeptici" - viac ako popieranie rasy, hoci sú rozdiely v mentálnych schopnostiach medzi pohlaviami o niečo menšie ako medzi niektorými rasami). Takže áno, zaujímajú ma aj takéto témy, nepomôžem si. Stále si myslím, že má význam venovať sa aj im, ale nemienim ich už tak často otvárať kvôli súčasnej sprofanovanosti.

Norman

Ono témy sú azda dôležitejšie, ako postoje k nim.
Pre systém je dôležité, že sa ľudia hádajú o zbytočnostiach, ako to, či sú na správnej alebo zlej strane.

V témach je zásadný rozdiel. Napríklad genderová otázka v porovnaní s rasovým realizmom:
To prvé, genderová téma, je neustále téma médií, to druhé ... mám dojem, že sa o "rasizme" nejak moc nehovorí.
Za druhé - ak sa nebudú rešpektovať sexuálne rozdiely, môže to viesť k absurdnostiam, ale azda to nemôže byť až tak hrozné. Ak sa ale nebudú rešpektovať rasové rozdiely, ak si niekto naozaj bude myslieť, že s černochmi udrží vyspelú spoločnosť a že má právo ich miešať s belochmi, tak to spôsobí ťažký kolaps.

Ale aj tak, aj v dôležitých témach sú základné otázky jasné. A aj ľudia, ktorí boli schopní (hodnotového) prebudenia, sú už prebudení. Ako bolo napísané kedysi kdesi, nejaké naháňanie či presvedčovanie širších más - to je vlastne naozaj pod našu úroveň. Ak by sme výnimočne siahli k biblickej mytológii, aj starý Noe zachránil len zvieratá, ľudia sú si sami na vine a zaslúžia si svoj osud. "Vstúpte na archu, pozrite, tu sú na papieri dôkazy, že bežný život, ako ste ho doteraz poznali, je neudržateľný omyl" - to sme tu NIKDY nerobili a prirodzene ani teraz nebudeme.

Aman Againsttime

Dobre, tzv. genderové témy majú svoj význam, pretože sú dnes prepojené práve i s rasovou otázkou a otázkou imigrácie a tzv. multikulturalizmu/"diverzity". Ide o spojené nádoby. Nejde len o to, že neomarxisti ich radi spájajú vo svojej "politike identity", ale i o samotný fakt, že dnešnému zamorovaniu Európy tretím svetom predchádzali práve záležitosti ako sexuálna revolúcia, prienik radikálneho feminizmu do akademickej sféry, vzostup LGBT tématiky, resp.mobilizácia sexuálne a genderovo odchýlených ľudí, útok na "toxickú" maskulinitu atď, atp. Spoločnosť musela byť do istej miery oslabená predtým, než by bola ochotná akceptovať svoju náhradu skrz masovú nebielu imigráciu, pričom útok na tradičné genderové stereotypy a rodinu s cieľom ich zničenia tu zohral veľmi dôležitú úlohu. Je jasné, prečo sionistom (alebo globalistom, ak teda máme používať najnovšie termíny) na tom tak záleží. Dokonca i v prípade, že spoločnosť ostane rasovo homogénnou, tak je pre nich lepšie, ak sa masy zmenia len na bezpohlavné, "beztvaré", od štátu závislé stroje v korporátnej mašine (koniec koncov i preto sa tak veľmi podporoval feminizmus, tzv. "ženské oslobodenie" - aby korporácie navýšili počty otrokov). Napokon máš tu krajinu ako je Japonsko, ktoré je ukážkou rasovo homogénnej krajiny, ktorá však tiež celkom trpí dôsledkom týchto radikálnych zmien v genderových/sexuálnych otázkach - od veľmi nízkej pôrodnosti až po fakt, že množstvo ľudí v živote ani nemalo sex a/alebo je závislých od porna a neschopných normálneho partnerského spolužitia (problematika modernej pornografie a jej dôsledkov je takpovediac na samostatnú diplomovú prácu).

 

Samozrejme, že máš istú pointu v tom, keď naznačuješ,že pohlavná zámena nie je niečo, čo musí nevyhnutne viesť k zániku civilizácie. Boli tu kultúry (napr. niektoré indiánske kmene alebo niektoré paganistické kultúry staroveku, ba kľudne by sme sem mohli zaradiť i rokokové obdobie v Európe s jeho kastrátmi a makarónmi (doboví metrosexuáli, "tretie pohlavie" ako ich niektorí v tých časoch označovali), ktoré v tej či onakej forme akceptovali istú genderovú nevyhranenosť a napriek tomu pretrvali celé stáročia. Ale čo je dôležité poznamenať je to, že hoci tieto spoločnosti dokázali byť niekedy až prekvapivo tolerantné k sexuálnej/genderovej"inakosti", tak nikdy nespochybňovali nevyhnutnosť tradičných rolí muža a ženy pre pokračovanie civilizácie. A hoci dali istú možnosť autonómie"vychýleným" jedincom, možnosť autenticky existovať, byť sebou samým, tak ich nikdy politicky nemobilizovali proti tradičnej majorite.  Nerobili z nich "nový proletariát". To sú základné rozdiely oproti súčasnej dobe s jej dúhovým šialenstvom.

 

Norman

umenie je vždy vedieť posúdiť, čo je naozaj dôležité, a čo iba zdanlivo. A ak sa to nedá objektívne dokázať, tak sa treba aspoň vedieť rozhodnúť. A potom sa na to koncentrovať.

 

Znova je to problém toho, či sa s nepriateľom dáš na jeho hru, či pristúpiš na jeho naratív, jeho videnie sveta - už aj v tom prvom bode, že čo je vlastne dôležité a čo je druhoradé.

Nástrojom hypnotizácie a ovládnutie spoločnosti nebolo nejaké učenie, že musí akceptovať všetkých svojich mrzákov a úchylov ako seberovných ba ako najdôležitejšiu zložku spoločnosti, ale skôr už v rovine predtým, že sa otázka mrzákov a úchylov stanovila ako podstatná a prekryla tak naozajstné podstatné témy.

Takže tvoju vetu by som poopravil:

"Hoci tieto spoločnosti dokázali byť niekedy až prekvapivo tolerantné k úchylom, tak nikdy nespochybňovali podstatu svojich hodnôt - bielej rasy, mentálnej sily a čistoty"

(doplniť či pozmeniť podľa svojho pojmového aparátu).

 

Aby sme to trocha dali do inej roviny, kde to bude možno jasnejšie:

áno, oslabenie začalo kedysi tým, že sa hlásala tolerancia voči dogmatickým ťažko spolitizovaným náboženstvám, vrátane exotických, semitských. Ale to neznamená, že riešenie je dnes diskutovať s moslimami o tom, či bol Mohamed prorok alebo podvodník. Nezaujíma ma, nakoľko šaríja je zlúčiteľná s našou spoločnosťou, alebo to, koľko žien môže chlap mať za manželku  - jednoducho to nie sú naše témy. Odmietam niekomu vysvetlovať, že mať 4 ženy sa neosvedčilo a odmietam si robiť srandu z tých, ktorí 4 ženy majú - to sú proste ich problémy na ktoré by naša spoločnosť nemal strácať čas a energiu a hlavne ani najmenej by ich nemala tolerovať.

 

Proste, ako sa nebudem baviť s  moslimom o tom, či je boh a aký je boh, tak sa nebudem s týmito novými úchylákmi  baviť o tom, akú farbu má mať menštruácia (nedávno prebehla téma, akú farbu má mať menštruácia v reklamách, modrú či červenú).  Zástupné témy sú veľký problém súčasnej spoločnosti.

nové