Európske flagelantstvo

Ministri zahraničných vecí Európskej únie sa dnes dohodli na okamžitom ropnom embargu voči Iránu, ako aj sankciách voči centrálnej iránskej banke. Slovensko zastupoval istý Mikuláš Dzurinda. Embargo zahŕňa zákaz dovozu ropy a ropných produktov z Iránu, ich spracovanie a transport, ako aj platby za ropu a ropné produkty a poistenie. "Okamžitý zákaz dovozu ropy z Iránu" znamená, že dohodnuté kontrakty treba zrušiť "okamžite" do júna 2012. Podľa dostupných informácií Irán na to reagoval nie vyhrážkami o uzavretí Hormuzu, ako natešene informujú korporátne média, ale konštatovaním, že "okamžite" bude brať doslova a dovoz ropy do Európy zastavuje. Pre pobavenie poznamenajme, že iránska ropa tvorí napríklad tretinu gréckych spracovateľských potrieb.

Európsku úniu sa snažili priviesť k rozumu najvyšší ruskí predstavitelia, keď ju nedávno priateľsky varovali pred takýmto extrémnym manévrom, na ktorý neexistuje dôvod. Ministri zahraničných vecí EÚ sa však pod tlakom Šarkozyho neurotického vrieskania, že ak embargo neprijmú, budú zodpovední za vojnový rozvrat Iránu, roztriasli a podpísali. Dostali za to pochvalu od východoeurópskeho chrapúňa Mileikowského, t.č. premiéra židovského Vatikánu, známeho pod menom Netanjahu, ktorý vzápätí oznámil prezidentovi USA Obamovi, že o útoku na Irán bude židovský Vatikán informovať Ameriku maximálne 12 hodín pred dopadnutím prvých atómových bômb na iránske mestá.


Korunu európskej trápnosti s embargom nasadila baronesa (čičotoje) Aštonová konštatovaním, že tento krok má primäť Irán k rokovaniu s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu. Odhliadnuc od toho, že Irán je s MAAE v nepretržitom kontakte (výsledkom technických návštev inšpektorov MAAE v Iráne je rastúci počet zavraždených iránskych vedcov), má na koniec januára dohodnutú veľkú návštevu odborníkov z MAAE vo svojich jadrových zariadeniach. Prečo embargo práve teraz? Preto.


Ešte dve veci nemôžu zostať nepovšimnuté. Náhla návšteva krvavého geronta Kissingera v piatok v Moskve u Putina (súkromný 40-minútový rozhovor, pre ktorý geront obletel pol sveta) a následný text Vladimíra Putina, publikovaný v Независимой газете. "Россию в настоящее время пытаются разрушить теми же "рецептами", которыми разрушили СССР" - Rusko sa v súčasnosti snažia zničiť rovnakými spôsobmi, akými zničili ZSSR.


Čína hrozivo mlčí. Čínske média sú však plné západného militarizmu a násilia, ktoré vyvolávajú úprimné zhnusenie.


Začal sa rok vodného Draka.

Norman

je takmer otázne, či viac utrpí Irán alebo Európa. Odpoveď je ale jednoduchá - USrael chce ničiť oboch rovnako. Je na čase, aby sa Európa oslobodila.

 

Ema

To akože oslobodenie pod vedením vydesenej sliepky Aštonovej, slizkého mafiána Barossa (ozaj, kam zmizol istý Solana, ktorý mal byť už dávno odsúdený za vojnové zločiny a obesený?) a ministrov zahraničných vecí typu Karla Johannesa Nepomuka Josefa Norberta Friedricha Antoniusa Wratislawa Menu von und zu Schwarzenberg či podkarpatského výpravčího u dráhy Mikuláša Dzurindu, ktorý voľakedy na poste predsedu vlády odsúhlasil na tajnom zasadnutí rozbombardovanie Srbska? Na toto neradno zabudnúť a prepáčiť.


Ostatní ministri ZV sú obdobné kádre, nakoľko ministerstvá zahraničných vecí sú prioritným záujmom sionistickej siete a sú ňou teda riadne prelezené. Že Dzurinda dostáva pri jednaní o európskych záležitostiach inštrukcie z US veľvyslanectva nie je predsa žiadne tajomstvo.


Európa sa musí v prvom rade oslobodiť od svojich vlastných hnilých politikov starého sionistického razenia, ktorí robia čisto protieurópsku politiku. Zatiaľ si politici s proeurópskym zmýšľaním zaskákali bez padáka alebo ich Phaeton nafasoval diaľkové ovládanie, ale nie je všetkým dňom koniec.

Norman

Včera Dzurinda odsúhlasil studenú vojnu s Iránom, možno je to v podstate aj horúca. To je možno ešte horšie, ako prelety na Srbsko alebo jeho Gorila.

Ako hovoríš, všetkým týmto politikom treba dať padák. Moellemanov padák.

Dusan

Toho  melírového pomäteného spišského zlodejského škriatka by mal konečne niekto zahodiť za trojmetrvý betónový múr na Országovom námestí v Prešpurku...

Ema

"Od zavedenia sankcií voči Iránu si EÚ jednoznačne sľubuje posilnenie šancí dostať Irán za rokovací stôl a porozprávať sa s Európou, ale aj Amerikou a ďalším svetom o tom, čo nás veľmi znepokojuje. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme realitu tejto predstavy eliminovali. Máme dosť času, aby sme sa na aplikáciu tohto embarga náležite pripravili, pretože predsa len, ľudovo povedané, vo svete je ropy dosť, ide len o to, aby organizačnými, obchodnými a inými opatreniami sme sa zabezpečili tak, že to nebude nejaký dramatický alebo drastický prechod."


Takže vo svete je ropy dosť. To je vskutku fundovaný názor výmrda, ktorý predal jedinú slovenskú rafinériu Maďarsku (nezabudnime, že táto "slovenská" rafinéria je spoluvlastnená priamo maďarskou vládou - je to čiastočne maďarská štátna rafinéria).

N

a kona.

http://www.zvedavec.org/vezkratce-5849.htm

Poté, co EU v rámci sankcí proti Íránu přestala kupovat íránskou ropu, Čína si pronajala nejméně dvě obří lodi navíc pro dopravu dvou milionů barelů z Íránu. Tanker Qi Lian Sa má kapacitu 270 tisíc barelů a chystá se vyplout kolem 2 února od ostrova Kharg. Tanker Davar už opustil íránský ropný terminál a míří do Shui Dong. Mimo to společnost Zhuhai Zhenrong Co pronajala další loď s kapacitou 265 tisíc barelů, která má opustit Khard 29. ledna.

Nakoniec Hormuz bude uzatvoreny, ale nie Iranom? NATo tam ma lodi viac nez dost.  

Ema

 


Aby sa netratil Fiskov text o nukleárnom Iráne. Je aj o tom, že proti Iráncom už raz Západ prostredníctvom svojho kamaráta Saddáma Husajna zbrane hromadného ničenia použil.


"The Israeli President warns us now that Iran is on the cusp of producing a nuclear weapon. Heaven preserve us. Yet we reporters do not mention that Shimon Peres, as Israeli Prime Minister, said exactly the same thing in 1996. That was 16 years ago. And we do not recall that the current Israeli PM, Benjamin Netanyahu, said in 1992 that Iran would have a nuclear bomb by 1999. That would be 13 years ago. Same old story.


In fact, we don't know that Iran really is building a nuclear weapon. And after Iraq, it's amazing that the old weapons of mass destruction details are popping with the same frequency as all the poppycock about Saddam's titanic arsenal. Not to mention the date problem. When did all this start? The Shah. The old boy wanted nuclear power. He even said he wanted a bomb because "the US and the Soviet Union had nuclear bombs" and no one objected. Europeans rushed to supply the dictator's wish. Siemens – not Russia – built the Bushehr nuclear facility.


And when Ayatollah Khomeini, Scourge of the West, Apostle of Shia Revolution, etc, took over Iran in 1979, he ordered the entire nuclear project to be closed down because it was "the work of the Devil". Only when Saddam invaded Iran – with our Western encouragement – and started using poison gas against the Iranians (chemical components arriving from the West, of course) was Khomeini persuaded to reopen it."

nové