Sakrálna obeť aj v Británii

O tom, že politické sakrálne vraždy nie sú nič neobvyklé, svedčí aj najnovší prípad z Británie.

V Británii bol čudným spôsobom otrávený bývalý ruský agent Skripal a jeho dospelá dcéra. Bol to pokus o vraždu, obaja ležia v nemocnici vraj vo vážnom stave. 

Čudné na tom bolo to, že zo všetkých možných spôsobov vraždy si útočníci vybrali ten najneobvyklejší, aký azda ešte nikdy nebol použitý: vybrali si otravu unikátnym nervovým plynom zvaným Novičok. Táto látka je zrejme tak unikátna, že sa dá jednoznačne identifikovať aj podľa zvyškových stôp na mieste incidentu. 

Z tejto (takmer) dvojnásobnej vraždy obvinila priamo britská premiérka Mayová Rusko. Nemá žiadne dôkazy, neprebehlo žiadne vážne vyšetrovanie, nie je nikde vysvetlené, ako by to Rusi mali previesť, kto približne to mal vykonať a tak ďalej. Isté je iba jedno - látka Novičok bola vyvinutá v bývalom Soviet Sojuze v 70. tych rokoch minulého stroročia. A logika je jasná - ruské tajné služby by si samozrejme vybrali ako útočnú látku tú, ktorá má historicky ruskú minulosť, veď prečo by používali nejaký z množstva anonymných až bežných nervoparalityckých hadích či akých jedov, ktoré sa po použití nedokázateľne rozkladajú, prečo by obeť proste nezhodili niekde do priepasti ... -  keď namiesto môžu použiť veľky transparent "Tu boli Rusi", že.

Druhá vec je, že Skripal bol starý bezcenný dvojaký agent, odsedel si svoje v Rusku a to ho potom vymenilo a dovolilo mu odjazd do zaslúženého zradcovského odpočinku na Západe. Rusko nemalo ani najmenší dôvod tohto zabudnutého dôchodcu zabíjať.

Je v podstate jasné, že prípad Skripal je provokácia pre naštrbenie vzťahov s Ruskom pred blížiacimi sa Majstrovstvami Európy, ktoré budú v Rusku. Hneď po incidente už Briti vyhlasovali, že majstrovstvá budú bojkotovať. Je to naozaj takmer neuveriteľné, že kvôli nejakému nepodstatnému antišportovému cirkusu sú nejakí ľudia ochotní zabíjať, ale je to očividne tak. Samozrejme, dá sa vidieť aj to, že za bojkotom majstrovstiev jestvujú globálne plány na svetovú krízu až vojnu, takže nejaká sakrálna vražda pre nich naozaj nie je problém.

 

Celá vec vec by ani nebola zaujímavá, ak by tu nebola tá výrazná analógia so zabitím Fuciaka a jeho  priateľky. 

Za prvé je v oboch jasný politický motív, to, komu vražda jednoznačne slúži na politické účely.

Za druhé je v oboch ťažko obhájiteľný, ba chýba motív u toho, na koho je falošne zhadzovaná zodpovednosť.

Za tretie sú až trápne viditeľne "naznačené" stopy vedúce k tomu, kto má byť obvinený - u Skripala špecifická látka, u Fuciaka "zanechané nábojnice" a jeho "články o mafii". Tu treba pripomenúť hypotézu, že pôvodne mal byť namiesto Fuciaka zavraždený Nicholson, a tam by bola tá indícia na "páchateľa" ešte okatejšia.

Za štvrté je veľmi podobné, ako sú povedľa hlavnej obete cieľom útoku aj nezainteresované mladé ženy. To vyvoláva vždy v širokej populácii určite väčší súcit a zrejme je to medzi politickými provokáciami tajných služieb nový trend. Treba sa reálne obávať, že nabudúce budú zámerne vraždiť aj deti.

Za piate je očividné, ako v oboch prípadoch okamžite reagujú tie najväčšie politické orgány - britská vláda v Skripalovom prípade a Európska rada (a iné) vo Fuciakovom prípade - a to bez dôkazov, bez akejkoľvek vhodnej politickej opatrnosti.

 

Samozrejme, nič z týchto úvah nám nedá dôkazy o vrahoch, ale je to dobrá ukážka, ako tajné služby pracujú podľa rovnakých paternov a pokynov. A že sú ochotné páchať tieto zločiny bez akéhokoľvek váhania, že im zabíjanie za to naozaj stojí.

 

 

Ďalšie čítanie k téme napríklad Parlamentné listy

 
Náhodný okoloidúci

Rusi nemusia vraždiť ani inak zneškodňovať zradcov a prebehlíkov. Môžu sa spoľahnúť, že to miesto nich urobia партнёры.

Ema

ani najmenej nezaujíma, že kauza Novičok svojou stupiditou otrávi všetkých rozmýšľajúcich ľudí. A že ich nie je - hoci sa k bliakaniu zdegenerovanej Británie pridali aj úchyl Macron a FDJ-škatuľa Merkelová - v Európe zrovna málo.

Sedia organizátori sakrálnych obetí na schôdzi.
- Čas sa kráti, páni. Musíme pri zabití Skripala vymyslieť niečo typicky ruské, niečo, čo každého hneď ovalí, že Toto je ruská paprča. Buďte kreatívni.
- Typicky ruské, typicky ruské ... Ožerieme ho k smrti?
- Kristepane. To sú dnes kádre v našej branži. A okrem toho, Skripal je Rus. Ako ho chceš ožrať k smrti.
- Hm.
- Hm.
- Už to mám! Obesíme ho na Georgievskú stužku!
- Nezmysel. Vyzeralo by to ako samovražda. A pamätaj, že máme zamordovať aj tú ruskú ochechuľu.
- Ach hej. Pomaly nám dajú hubiť celé domácnosti. Za ten istý plat. ... Už viem! Novičok! Typicky ruské!
- Novičok? Novičok?!? Šlojmo, ty si génius. To je lepšie ako polónium, to bol hnusný sajrajt, sako mi nechceli zobrať v čistiarni. Máš kde zohnať?
- Jaska. MI6 dodá.
- Tak poďme na to. Májová má už pripravený do britského parlamentu spíč o beštiálnom Rusku, nech ho dovtedy nezabudne.

Norman

mala pripravený spíč a závery vyšetrenia boli hotové možno ešte predtým, než určili obeť.

Pharmy

nakoniec vyslo na javo co nikto necakal - vrazdu si objednal Putin osobne

https://edition.cnn.com/2018/03/16/europe/uk-russia-nerve-agent-spy-atta...

Ema

prečo je toľko záhadných úmrtí okolo Porton Downu, kde bol otrávený aj Skripaľ, ktorý si zrejme úplnou náhodou vybral domček v tejto oblasti.
Keď tam v roku 2001 podivne otrčil kopytá Vladimir Pasečnik, nikto v Británii ani nemukol. A to nebol nejaký vetchý dvojitý agent skripaľovského typu, ale generálmajor sovietskej armády, spolupracovník Ministerstva obrany RF a vojenský mikrobiológ, ktorý v roku 1989 prebehol z Moskvy práve do Porton Downu, aby tam vykvákal o prácach na bakteriologických zbraniach všetko, čo vedel. O dva roky po Pasečnikovi práve tam záhadne zomrel známy inšpektor chemických zbraní David Kelly, ktorý vehementne tvrdil, že Saddám Husajn žiadne chemické zbrane nemá. Atakďalej. Celkovo je tých mŕtvol 11.

Aman Againsttime

Táto krajina očividne už naozaj patrí do najhorúcejších pekiel. A to mnohí dúfali, že po Brexite bude lepšie. Ale to by tam musel vládnuť niekto normálny a nie také primitívne asexuálne čudá akým je i stará ježibaba Májová.

Tvrdé potieranie slobody slova, kedy sa s pravicovými aktivistami zaobchádza ako s najhoršími kriminálnymi živlami, keďže si dovolia nesúhlasiť s barbarskou ideológiou z púšte - to je dnešné UK. Vtedy tam budú hranice strážiť ako žeraví a deportovať jedna radosť. Ale ak ide o džihádistov a moslimské gangy znásilňujúce britské decká ostošesť, tak tam už sa musí povinne ustúpiť, lebo rasizmus.

Tu máte dokonalú ukážka súčasnej britskej spoločnosti pod vedením "konzervatívnej" (sic!) Májovej: https://www.thesun.co.uk/news/5801887/mothers-day-brawl-strippers-middle...

Holé rite, štetky, pedofili, hnedoidi, džihád...Rule Britannia!

 

Norman

Británia bola vždy výrazne delená na šlachtu a plebs. Veď doteraz si tento šlachtický mýtus pestujú, asi jediný v Európe, aj keď ináč ťažký "demokrati".

Toto silné oddelenie indikuje, že sa tá spoločnosť skladala z (minimálne) dvoch zložiek, pričom tá štátotvorná, bola výrazne odlišná, kvalitnejšia, ako plebs.
Postupom času sa ale šlachta vždy minie, a tak zostalo len čosi, čo nie je schopné decentného života. To myslím úplne vážne.

Aby som nebol nejak obvinený len z kritizovania Britov, aj populácia na území Nemecka je dnes v hrozivom stave. Ale v Británii bol tento prudký skok a zničením ich skutočnej šlachty zostali len, na rovinu povedané, tí typickí lower class primitívni burani.

Nuž a moderná invázia hnedoidov a iných imigrantov ich trápenie len dovršuje.
Vo viacerých filmoch je myšlienka,ž esa britské ostrovy zmenia na jedno veľké vezenie:). Niečo na tej myšlienke je.

Aman Againsttime

Áno, Nemecko, Holandsko, Švédsko sa zdajú byť tiež mimoriadne dekadentnými, ale žiadna z týchto krajín nie je povestná pre svoj tzv. "white trash" - na rozdiel od Británie. Bio-Nemci sú stále povestní pre svoju pracovitosť, dôslednosť, zásadovosť - tie kvality tam stále sú prítomné. Ale Británia? Neviem, tá krajina pôsobí čoraz nechutnejšie a veľmi sa čudujem každého Východoeurópanovi, ktorý by tam chcel ísť žiť.
Možno, že britský vidiek je iný, resp. som celkom presvedčený, že je, pričom to čo vidíme a čítame o Británii je záležitosť upadnutej mestskej kultúry. Predovšetkým Londýn je definitívne novodobá Sodoma a Gomora, nový Babylon, dnes de facto ovládaný moslimami - očividne predzvesť toho, ako by mala podľa židoglobalistov vyzerať celá Európa, ak nie celá planéta.

Norman

Amerika tiež nie je v dobrom stave a spolu s jej politikou som tu na ňu často pľul. Ale predsa len jej biely potenciál tam je, sú tam stále živé samostatné siete bielej menšiny (bohužiaľ naozaj, už menšiny). To by som ale v Británii už nebol ochotný vidieť. Plus ich britská (politická) kultúra je už tak zauzlená tými večnými dvojitými či trojitými klamstvami, že si neviem predstaviť, ako by ju rozviazali, iba ak výnimočným radikálnym rozťatím.

Obávam sa, že na britskom vidieku to nebude o moc lepšie, pretože "moderný vývoj" so zničením vidieka a jeho pretransformovaním na zdroj pracovnej sily pre fabriky, ako všetci vieme, v británii doslovne začal - Británia je doslovne predvoj, ukážka tohto procesu. A Londýn, ako hovoríš, typická centralizovaná stoka, pred akou varovali VŠETKY duchovné učenia, aj základný zdravý rozum každého normálneho človeka.

sandro

niekedy viete, vy Bratislavcania, pobavit:)

mirage

kolabs (od kolbas)

Norman

ja nie som bratislavčan, to by som sa urazil.

A to mÄkké ľ sa už nikdy nÄnaučím, lebo ho považujem za vÄlkü kokÄtinu.
Ako aj iné veci v hatalovej ortografii.

Aman Againsttime

Amerika je predovšetkým o dosť rozsiahlejšia a početnejšia a najmä mala historicky intenzívnejšiu politiku rasového realizmu. Preto je tam počet zdravších ostrovček väčší (viď povestný konzervatívny Juh - bývalé štáty starej Konfederácie alebo i také Idaho, Wyoming či mormónsky Utah. V USA sa stále nájdu oblasti, kde sa černoch bojí ísť :-)). Je to predsa len iné ako tento malý izolovaný ostrov. Británia podľa mňa trpí akýmsi post-koloniálnym syndrómom. Akoby si stále nezvykli na to, že im už nepatrí polka sveta, tak sa rozhodli vytvoriť akýsi mini-koloniálny svet aspoň na svojom malom ostrove. Všetci tí černošskí, arabskí či pakistánski "sluhovia" im asi majú pripomínať staré dobré koloniálne časy. :-) V podstate je to tiež celkom "rasistické", len v tomto prípade na to tvrdo doplatí domáca populácia.

Ale ešte jedno treba poznamenať. Británia je multi-kulti peklom i bez Bruselu. Vidíme, že nejaké nadávanie na EU a zlý Brusel a požiadavka odpojenia od nich nemusí nič znamenať, pretože problémom tu nie je nejaká centralizácia per se. Všetky tie ich hejtspíč zákony, anti-rasistická, pro-moslimská legislatíva, atď., to nepochádza od Bruselu, to si UK vytvára samé pre seba - a dokonca mám dojem, že odkedy sa odpojili od EU sú na tom ešte horšie (belosi z EU sa už k nim toľko hrnúť nebudú, za to hnedoidov ubúdať nebude).

Norman

No veď treba jasne povedať, že vzdať sa Ameriky by bola chyba. Amerika je veľký kontinent a nemožno ho nechať odhniť. Ale musia si to vyriešiť oni a nie na náš účet
(to ostatne platí aj na Západnú Európu)

ja si dokonca trúfam povedať, že ten najväčší jed do Bruselu púšťal Londýn. Teraz, keď sa stavba ide zrútiť, sa už niektoré sily v Británii snažia odizolovať, ako prvé utiecť z potápajúcej sa Európskej lode, do ktorej sami navŕtali diery. Nuž, a doma to "trocha" prehnali, oni vždy boli "triedna spoločnosť", čiže veria že zvládnu systém, kde hore budú vládnuť anglosionisti a dole bude banda hnedoidného proletariátu. Ale ja to považujem za neisté, za rizikové - nehovoriac o tom, že taká spoločnosť je krajne nechutná.

nové