1488 a parlamentná gilotína

Najprv oficiálne texty, ktoré sú už pár dni v médiach:

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal vo štvrtok 26.júla obžalobu na predsedu parlamentnej strany ĽSNS Mariana Kotlebu. Obvinil ho z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Podstatou skutku je, že Marian Kotleba v Banskej Bystrici v roku 2017 v priestoroch auly školy odovzdal pred takmer 400 pozvanými hosťami trom zúčastneným rodinám finančný dar prostredníctvom symbolických šekov každý na sumu 1488 eur, pričom číslo 1488 je známe a používané v symbolike extrémistov.

To je, ako povedala hovorkyňa ÚŠP, spojením čísel 14 (14 slov Davida Lanea, pravicového teroristu: "We must secure the existence of our people and a future for white children" čo v preklade znamená "Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí.") a 88 (8. písmeno v abecede je H, pričom HH je skrátený tvar nacistického pozdravu "Heil Hitler!").

"Tým verejne použitím (neo)nacistickej, resp. extrémistickej symboliky čísiel  prejavil sympatie k rasistickej a nacistickej ideológii, ktorá smeruje k potlačeniu základných práv a slobôd osôb a ktorá hlása rasovú, etnickú nenávisť," dodala Tökölyová, hovorkyňa ÚŠP.

Kotleba je predsedom parlamentnej strany Ľudová Strana Naše Slovensko. Okrem neho boli či sú trestne stíhaní dvaja jeho poslanci, Mazourek a Mizík, obidvaja za ústny alebo písomný prajav. Asi tak vyzerá parlementná demokracia a sloboda prejavu na Slovensku, a to dokonca u poslancov, ktorí by mali mať imunitu týkajúcu sa svojich politických prejavov. Ale demokratická sloboda platí len na papieri, realita je iná.

Treba pripomenúť, že trestné stíhanie Kotlebovi len pomôže v jeho popularite. Nič lepšie pre neho v tomto smere nemôžu urobiť, Zvlášť, ak je obžaloba tak úbohá. Nie je mi jasné, aké hnutia "smerujúce" proti potlačeniu práv a slobôd podporil?  Azda nechcú danú vetu "Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí" vyhlásiť za zakázanú. Komu chcú zakázať starať sa o budúcnosť svojich detí a svojich ľudí? Nám? Na úkor koho? Afrických dementov s IQ 70?

A 88 ako symbol Heil Hitler? Nuž ,je to možné, v Amerike, USA, tam je to dovolené, tak tam používajú rôzne symboly a skratky. Samotné je to ale príliš kódované, takže nemožno tvrdiť, že by význam 88 bol všeobecne známy, nieto ešte celé číslo 1488. Kto to pozná? A nie je to iba 88, budú zakazovať 18 ako symbol AH. Alebo dokonca aj samotné citoslovcia haha, ani smiať sa nebudeme môcť, aby boli žiadia konečne spokojní? 

 

Kotleba možno bude staviať svoju obhajobu na náhodnosti danej cifry, 1488, to je jeho vec, lebo v zhnitom systéme talmudistickej perfidity zvanej "právny štát" sú všetky, opakujem všetky prostriedky dovolené.

A ide naozaj o veľa, nie len o Kotlebu, ale naozaj o každého z nás. Ak dnes presadia trest na predsedovi parlamentnej strany, od zajtra si to budú mocť dovoliť s každým občanom. Každý z bežných ľudí ale aj z politikov bude len bezmocná handra v rukách právnych hyen a potkanov. Bez ohľadu na to, prečo a kým bol spustený tento trestný proces, ktorý prinesie Kotlebovi trvalé zapísanie sa do histórie republiky, či už to mysleli ako jeho trest, alebo ako jeho vyzdvihnutie (podobne, ako kedysi zatváranie Havla do feši basy), tak či tak to spusti svojvôlu právnych polodebilov policajného štátu. Tým bude vedlajšia politika, vyzúria sa na náhodných občanoch pre svoje vlastné dôvody. Nik nebude môcť povedať, že je nevinný.

 

A to stále nie je všetko. Dnes, v pondelok 30. jula 2018, vytiahol (zas) do boja Danko, predseda strany SNS. Zacitujem z TA3

Predseda Národne rady SR Andrej Danko oznámil, že bude iniciovať antifašistické opatrenia, ktorých cieľom bude zrušenie Ľudovej strany Naše Slovensko Mariana Kotlebu. Zároveň poprosil médiá, aby mu v tomto boji pomohli.

Takže predseda parlamentu chce zrušiť jednu parlamentnú stranu? A dôvod? Ani sa netají - na nedávnej návšteve v Izraeli sa "hanbil" za nich, teda v snahe vyhovieť židom chce porušovať doma základné demokratické zákony. A pozýva si k tomu zas najhorších anglosionistických otrokov - masmédiá.

Podľa jeho vlastných slov:

"Začala sa vojna s vami, pán Kotleba, akú som viedol s Jánom Slotom. Lebo ja sa za vás hanbiť v zahraničí nebudem"

Takže Danko začal vojnu. Zapamätajte si to: tak ako kedysi revolucionári začali stínať hlavy, aby rýchlo padla aj ich vlastná, tak dnes to bol Danko, čo sa v prenesenom zmysle začal vyhrážať krvou. Ono pojem "vojna", to je ovela horší symbol násilia a nenávisti, ako kékoľvek čísielká. 

Danko na tlčovke dodal, na jeseň Slovenská národná strana pripraví zmeny Trestného zákona, v ktorom bude presne zadefinovaný pojem antisemitizmu. Až v septembri preto, lebo parlament má prázdniny, ináč má SNS už zákon pripravený, nadiktovali im ho samotní židia.

Pán Danko, práve ste zabil svoju kariéru. Globalistická kaviareň Vás opľula ako posledného idiota za vaše bozkávanie výložiek kapitána, či za nedostatky vo vyjadrovaní. Vy ale napriek tomu im idete bozkávať ručičky, ste v predklone a chcete im slúžiť ako posledný mopslík. Pán Danko, Vy už sa nikdy nevyrovnáte, navždy ste stratil česť ale aj vlasť. Teraz nemáte už podporu zo žiadnej strany, ani z globalistickej, ani národnej, ste vykorenené prasa a môžete vypadnúť do Izraela.

Ale ani tam Vás neprijmú.

Darmo ceríte zuby, vybral ste si sám cestu Judáša.

 

Danko vyhlásil vojnu

 

 

 

 

 
0
Náhodný okoloidúci

Tých 14 slov je v poriadku.
Bieli nech sa starajú o svoje biele deti, Cigáni nech sa starajú o svoje cigánske deti, černosi nech sa starajú o svoje černošské deti, Kečuánci v Peru nech sa starajú o svoje kečuánske deti, Číňania nech sa starajú o svoje čínske deti, Afgánci nech sa starajú o svoje afgánske deti. Má niekto námietky voči takémuto prístupu k problematike?

SNS pod Dankovym vedením si nezaslúži byť v parlamente a čím skôr to jej voliči pochopia, tým lepšie pre Slovensko.

Ľubov

ani len teoreticky,kto by mohol voliť voliť Danka.

Veď tí,čo nás nenávidia, majú kopec iných možností.

Ľubov
Roland Edvardsen

Mňa by tiež zaujímalo, čo tým akože Danko sleduje. Nijako to jemu a jeho strane nepomôže, skôr naopak. Ale zaujala ma táto Ančina teória o symbióze Smeru a LSNS: https://www.hlavnespravy.sk/belousovova-obvinenie-kotlebu-nemohol-lepsie...
Nejaké názory?

Norman

to je tá myšleinka, ktorú som naznačil aj v článku.
Ale nie ako podvod Smeru - na to sú Smeráci príliš priamočiari a naivní, ale to je typický postup talmudu.

Ale zostáva, čo som k tomu napísal - nech je motív akýkoľvek, prerazí to dno našeho právneho člna a začne sa to tu sekať hlava nehlava.

Náhodný okoloidúci

Kapitán chcel hodiť rukavicu a možno hodil bumerang.

Wotan

Vcelku chápem, že človeku, ktorý dokázal Základy teórie pravdepodobnosti a to hneď prvú kapitolu označiť ako „jedna sprostá lož, ktorú som ti tu rozbil na padrť“, sa ťažko niečo vysvetľuje. Ale ja som trpezlivý, lebo ak by som ustúpil tak by iný hlupák to považoval za ústup po „výprasku“ ...
To že mysleniu zaťaženému antisemitizmom je niečo ako medzinárodný kontext úplne marginálny problém, tak to chápem. Aj to chápem, že Kotleba a jeho ĽSNS pozbierala odpad SNS, ktorý priviedol túto stranu pod hranicu zvoliteľnosti.

Západná Európa, predovšetkým Francia, Veľká Británia, Španielsko, Belgia a Nemecko v rámci boja za ľudské práva pozbierala islamských radikálov z celého sveta a dokonca časti z nich udelila občianstvo. Ich integrácia evidentne zlyhala, imigranti si vytvorili uzavreté komunity, ktoré sa domáhajú už nie individuálnych, ale kolektívnych práv. Ak Francia podporovala Chomejního, ak prezident Francie obedoval s ľudožrútom prezidentom Ugandy Idi Aminom Dadom, ak sa pokúšal mútiť vodu v Stredozemnom mori podporovaním a potom bombardovaním tých istých diktátorov, beriem to ako trest Boží a súhlasím s názorom, že si Francia svoj osud zaslúži.

Dnes majú spomenuté krajiny problémy s veľmi násilnými explóziami antisemitizmu. Paradoxne to boli niektorí veľmi krátkozrakí Židia, ktorí nie iba ideologicky ale aj praktickými krokmi v médiách a v politike spôsobili tým minimálne 90% slušným Židom obrovské problémy. Verbálne útoky, opľúvanie na ulici sú na dennom poriadku. Horšie, že sa v spomenutých krajinách množia brutálne fyzické útoky a dokonca aj antisemitizmom motivované vraždy. Bojovali za Palestínu a dnes ju majú v niektorých štvrtiach Paríža, Bruselu, Birminghamu ... atď. „Palestínu“ na vlastnom území. Stačí si pozrieť štatistiku https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_in_the_European_Union_by_Mu...
a hneď je jasný rozsah problémov! Na mape https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8b/Islam_in_England_cen...
je zjavná tendencia koncentrovať islamskú populáciu do uzavretých komunít, čo okamžite spôsobuje problémy v regionálnej politike Veľkej Británie. S ohľadom na volebný systém čo tam vládne, problémy sa okamžite prenášajú vo veľmi neproporcionálnej miere do britského parlamentu.

Židia v týchto krajinách pochopiteľne bijú na poplach ale odmietajú zodpovednosť tých 10% idiotov vo vlastných radoch, ktorí aktívne podporili politiku, čo spôsobila ich problémy.

A tak začína hystéria, táto najväčšia a najrozšírenejšia choroba politikov. Vlastné problémy sa snažia premietať na iných a najmä krajiny V4 sa ocitli pod veľkým tlakom.

V právnej rovine je enormný tlak na definovanie antisemitizmu. V USA sa rozpútal obrovský právny chaos. Na jednej strane
https://hnonline.sk/svet/918424-znesvatene-hroby-ci-bombove-hrozby-v-spo...
na druhej je tlak prijatie zákonov, problém začal v Južnej Karolíne
https://www.reuters.com/article/us-south-carolina-antisemitism/south-car...
Ešte väčší cirkus vypukol vo Veľkej Británii a to útokmi na vedenie Labour Party. http://www.comresglobal.com/polls/jewish-news-the-labour-party-and-anti-...
A dalo by sa pokračovať aj v ostaných krajinách.

Je dôvod prijať špeciálne na Slovensku legislatívu na boj s antisemitizmom? Aké má Danko dôvody na podobnú hystériu na Slovensku, ktoré ani zďaleka nemá také problémy s radikálnym antisemtizmom, aké majú „vzory demokracie“ na západe?

Norman

To, čo si ty tu ozančil za "medzinárodný kontext", to je len otroctvo, ktoré chcú vrhnúť na Slovanov, Nežidov, Bielu rasu.
Tvoj "medzinárodny kontext" je tvoje otroctvo, počúvanie cudzích príkazov.

Slovensko sa vonkoncom nemusí báť "medzinárodného kontextu", lebo okrem toho, že život treba viesť slobodne a dôstojne, tak, ako si sam demonštroval linkami, sa v medzinárodných oblastiach dejú také veci, aké môžeme ešte dlho dobiehať. Ako si napísal - hlúpi židia či skôr sionisti tak domrvili veci, že teraz sa začínajú topiť.

Wotan

Pani Žitňanská sa už osvedčila ako iniciátor a spoluautor idiotskej legislatívy. Ale boj s extrémizmom podľa jej predstáv, tak to je už úplný Absurdistan.

Principiálny problém idiotských trestných oznámení na Rostasa, Kotlebu, Mazureka a comp. spočíva v tom, že sa na posudzovanie výrokov používajú pochybní „experti“ ad hoc. Vďaka tomu tieto procesy skončia skôr čo neskôr fiaskom a pomôžu skôr obvineným, ako boju s antisemitizmom. Lebo nie je nič zložitejšie ako dokázať niekomu úmysel, ak chýbajú praktické skutky. Nie je možné zakázať číslovky, nie je možné zakázať citovať klasikov, ... atď. !

Danko sa pokúša do chaosu, ktorí spôsobili mimovládky za pomoci HÍDu a konkrétne Žitňanskej zaviesť elementárny poriadok. Chce definovať priamo v zákone trestný čin a zobrať moc ovplyvňovať súdy ad hoc vybranými „expertami“, ktorí dostali právomoc posudzovať skutkovú podstatu mimo legislatívny rámec.

Hystéria sa šíri na oboch stranách barikády. Kto sa už stretol s problémom hystérie ako choroby nemôže byť prekvapený, že sa argumentuje dokonca výložkami. Že sa používajú expresívne emocionálne výrazy, že sa dokonca skĺzne do vulgarity. Sú to symptómy choroby, nič viac. Bez toho, aby bola predložená definícia antisemitizmu, aby sa o nej diskutovalo, prisudzujú sa Dankovi zradcovské zámery. A čo ak napríklad navrhovaná definícia antisemitizmu by znemožnila súdiť napríklad Rostasa, alebo číslovku 1488?

Norman

A čo ak napríklad navrhovaná definícia antisemitizmu by znemožnila súdiť napríklad Rostasa, alebo číslovku 1488?

No vidíš, ak by Danko mal inteligenciu aspoň húpacieho koníka, skúsil by vpašovať izraelské príkazy do našich zákonov aspoň takto - aj keď ani na to by mu nik neskočil, ale mohol by hrať aspoň hlúpeho dobráka.

Takto mu zostala len rola hlúpeho podliaka, pretože explicitne vyhlásil, že to sú zákony spojené s prenasledovaním politikov, s prenasledovaním politických strán, s prenasledovaním ľudí za politické názory.

Čo sa stalo, prečo židia musia používať takýchto hlupákov, kde majú tých inteligentných ľudí? :-)
Sú už v Argentíne? Hm... to je možné, tí najmúdrejší už asi.

Wotan

A tu je zase stále ten istý problém generalizovania. 10% chucpe medzi Židmi práve preto, lebo že sú chucpe, dokážu angažovať iba úplatných krížencov chameleóna s papagájom.

V synagóge na Haydukovej takýchto hlupákov nevítajú a nebavia sa s nimi. A už vôbec nepotrebujú s nimi nejako komunikovať. Nie každý Žid má morálku a inteligenciu na úrovni Fedora Gála, spamätaj sa!

Norman

"Nie každý Žid má morálku a inteligenciu na úrovni Fedora Gála, spamätaj sa!"
:-))
Hej, v tejto vete ti dám plne za pravdu. Tak zle na tom azda nie sú.

Takže hovoríš, že za zlo môže len menšina a zvyšok je šikovný. Veď hej, sú šikovní. Vieš, ale ja myslím schopnosti také ľudské, nie schopnosti nahrabať si.

Lena

Milý Wotan, donútil si ma k napísaniu a obetovaniu môjho osobného času vrámci Tvojich príspevkov na Nadhľad, k môjmu príspevku, už len z úcty k Normanovi, ktorý stráca s Tebou času až až.. :

1/ celkom náhodou sa mi dostala do rúk, resp. do monitora, taká štúdia, vrámci Hlohovca, že, "Židovská komunita v dejinách mesta Hlohovec. ( 1938-1945 ) " Pribeh, ktorý prešiel tmou ". A prečítala som si to. Ak si to prečíta čo i podpriemerne mentálne rozmýšľajúci človek, ( s ktorým Židovská obec, t.j. čoby autorstvo tejto štúdie, nerátala :), usúdi, že Slovák na základe svojich osobných a historických skúseností, nemôže aleže nikdy v dobrom spomínať na akékoľvek milosrdenstvo z rúk a mysle Žida, naopak, vždy iba na úver a úrok, vypočítavosť, vychcanosť, prefíkanost a podlosť. A v podstate segregáciu. Neexistuje v Európe, ba ani na svete, dovoľujem si tvrdiť, väčšmi segregovanejší, viac uzavretejší, čo do všetkých sociálnych a spoločenských aspektov národ a národnosť ako sú Židia. Z tej Hlohoveckej štúdie vyplýva, že niet väčších fašistov, ako sú Židia. Áno, musím konštatovať, že to je ozaj tak.

Ale prenesme sa do súčasnosti. Nerobím to na internete, ale spravím výnimku. Dnes som si uvedomila, po určitej mailovej komunikácii s istou poisťovňou, že zruším, resp.vypovedám s ňou poistenie. Prečo ? Nedávny zákon o ochrane osobných údajov spôsobil, že sa bežný občan ako ja dozvie, že moje osobné údaje sú poskytované všetkým štátnym mocenským spoločnostiam, sociálnou poisťovňou začínajúc a rôznymi marketingovými a kadejakými prieskumnými spoločnosťami končiac, že nakoniec vyplýva z mojej mailovej komunikácie s poisťovňou, že ona vlastne akože neposkytuje moje údaje tretím stranám, ale vlastne keď kliknem na ikonu ochrana osôb.udajov ich internej spoločnosti, otravujúcej má prieskumom spokojnosti, dozvedám sa, že moje údaje, všetky moje maily, osobné údaje, pohľadávky voči spomínanej poisťovni, sú samozrejme poskytované viacmenej americkým a iným zahraničným subjektom...

Prečo toto všetko píšem ? Wotan uvedom si už konečne, že 21. storočie a Židia v ňom už neplytvajú slovíčkarením antisemitizmus ako primárnou skutočnosťou akejsi nadávky a nenávisti ako v Hlohovci, kde sofistikovane pomocou úveru, resp úžery a úroku ožobračovali židovské komunity Slovákov poľnohospodárov len preto, že počasie bolo zlé a na poliach sedliak nezložil úrodu a teda nemal prachy a musel si požičať, aby uživil rodinu, a o rok opäť a opäť.. Dnes to nie je o počasí a úrode. Máme tu politiku, nerastné bohatstvo, ekológiu, zdroje mentálnej výbavy osôb a možno ešte aj akú takú odvahu niektorých národov. A toto je dnes téma, téma, z ktorému sa varí guláš a mnohým nám je z neho na zvracanie, čo i len recept naň si prečítame. Úver a úrok, marketing, a s ňou spojený klam a podlosť, dnes vytvára takpovediac fašistickú skupinu sionistických síl, vytvárajucich politické hrátky na objednávku, čoby nástroj na zastrašovanie, otravovanie života a priťahovanie opratov na záprahu zvaného EU a Európa. Antisemitizmus je umelo vymyslený a udržiavaný ako makeup na tvári Židov, aby si spoločnosť čo najmenej uvedomovala tu rannú, v posteli prebudenú, neumytú a naupravenú tvár moci a nezmyselných káuz a politických prekaráračiek, či už v spojitosti s migrantmi ( áno, geniálna to pracovná sila hlavne čo sa týka armády vrámci prípadnej vojny a pešiakov v nej ) ale aj opakujem opat, hlavne kapitálu, t.j. predovšetkým zdrojov, mozgov, a čuduj sa svete, v neposlednom rade dnes už aj toľko konečne váženej pôdy a vody v nej.

Prestaň sa zaoberať Dankom, lebo už máme mnohí dojem, že mu robíš ten " najjemnejšií make-up " včetne PR.

Sorry Wotan, občas sa mi chce písať, a hrať so slovami a so zvukom :) A zrejme práve teraz. Takže kritika Teba a Tvojho zastávenia sa múdrych Židov možno vyplýva z Tvojho dobrého úmyslu, ale zrejme aj zTvojej nedokonalej mentálnej lásky :)

Roland Edvardsen

Pochybní "experti" sú len výsledkom pochybného vysokoškolského systému, ktorý najmä v prípade právnického vzdelávania do vás bude hustiť "anti-naci" výuku takpovediac non-stop. Pridajte k tomu ešte osobnú servilitu alebo snahu o prospech a právnici ako Milo či Biháriová alebo súdni znalci ako Plichtová nemôžu nikoho prekvapovať.

Trestný čin je v Trestnom zákone definovaný, ale problém býva často vágnosť. Napr. pod trestný čin zákazu popierania nespadá len holokaust ale aj iné činy, pričom formulácia tohto tč jednoducho vyznieva absurdne, ak teda budeme aplikovať na všetky rovnaký princíp (čo by sa v zásade malo). Preto by (technicky) mohol byť človek stíhaný napr. aj za popieranie masakru v My Lai (Vietnam) alebo zločiny proti ľudskosti, ktoré spáchal Taliban v Afganistane alebo Saddám Husajn alebo Kadáfi, či hociktorý iný obdobný prípad.

Každopádne naozaj sa teším na tú novú definíciu anti-semitizmu (obzvlášť preto, že samotný pojem anti-semitizmus považujem za nezmyselný, pokiaľ sa má vzťahovať výlučne k židovskému etniku/náboženstvu).
Každopádne také niečo je nemiestne privilegovanie istej skupiny. My predsa máme trestné činy hanobenia národa, rasy a presvedčenia ako aj podnecovania k nenávisti, ktoré majú platiť bez ohľadu na tú ktorú skupinu.

Naozaj si Danko a tzv."experti" myslia, že zahrnutie nejakej definície anti-semitizmu do Trestného zákona povedie k zníženiu miery antisemitizmu v našej spoločnosti? Ak áno, prečo? Na základe čoho chcú argumentovať? Sú snáď k tomu nejaké relevantné štúdie? Ja si naopak dovolím povedať, že to môže mať skôr opačný efekt, že ľudia vycítia, že tu niekto zase robí zo Židov nevhodnú posvätnú kravu.

Norman

Za socialistickej totality bol povestný 4. článok ústavy, ktorý definoval "komunistov" ako avantgardu spoločnosti - v podstate im definoval iné miesto, ako bežným ľuďom.

Je možné, že teraz Dankovi "experti" zadefinujú podobné externé miesto židom.

Nechcem ich ani náhodou ani nepriamo varovať, ale to by bolo to najlepšie, čo by mohli spraviť. A k tomu smerujú.

Náhodný okoloidúci

Znalec je hocijaký debil, ktorý potvrdí môj názor.

Wotan

International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA) nie je nezaujatá inštitúcia, ale skúsme diskutovať vecne o jej definícii antisemitizmu.

„Antisemitizmus je istý spôsob vnímania Židov, ktorý môže byť vyjadrený ako nenávistný voči Židom. Rétorické a fyzické manifestácie antisemitizmu sú smerované voči židovským alebo nežidovským jednotlivcom a/alebo ich vlastníctvu, voči komunitným inštitúciám Židov a náboženským objektom.“

Použitie tejto definície v legislatíve naráža na obrovské problémy. Posudzovanie „istého spôsobu vnímania“, ktorý môže“ je formulácia, ktorá je pre právne posudzovanie nepoužiteľná a odporuje elementárnym ľudským právam. Okamžite sa núkajú dve zásadné otázky :
1. Kto bude posudzovať spôsob vnímania? Profesorka Jana Plichtová nám predviedla v plnej kráse hlúposť takýchto posudkov, ktoré dosiahnuť úplný opak pôvodného zámeru ich autora.
2. Môžeme trestať niekoho za jeho spôsob vnímania? A prečo iba Židov, ale nie napríklad Slovákov, Rusov, kresťanov, ... atď.?
3. Rétorické a fyzické manifestácie je možné stíhať, ale v rámci rovnosti pred zákonom nie je možné vyčleniť iba jednu skupinu obyvateľov. Nie sú dostatočné všeobecné zákony na stíhanie podobných „manifestácií“? Dobre upravme ich, aby si Havran a podobní intelektuáli nemohli dovoliť verbálne útoky na Slovákov, aby si bývalí certifikovaní a registrovaní priatelia Sovietskeho zväzu (členská základňa ZČSP) nemohli dovoliť urážať Rusov, ... atď.! Upravme zákony tak, aby sme dôsledne trestali rasistické výroky rómskych aktivistov! Posudzujme úroky Rómov na Gádžov podľa rovnakých merítiek ako rasistické!

Ako vidno, takáto definícia antisemitizmu je legislatívne nepoužiteľná a zvyšuje už jestvujúci zmätok a pocity nespravodlivosti väčšinovej populácie.

Norman

Prečo sa vôbec Danko stará o antisemitizmus?
Prečo sa vôbec ty staráš o antisemitizmus?
Prečo by sme sa my mali vôbec starať o antisemitizmus? Starajú sa v Izraeli o antislovanizmus, o prejavy nenávisti voči Slovanom? Majú také zákony? Nemajú. Tak ani my nesmieme mať. Doslovne nesmieme mať zákony starajúce sa o cudzie etniká.

Prečo by mal byť negatívny postoj voči niečomu trestný?
Ako by mal fungovať život bez negatívnych postojov? Azda večná láska a slniečko? Zaujímavé, to nechávajú židia len kresťanom, sami si nechávajú nasratosť a zlostnú nenávisť. Keď židia prestúpia aspoň ku kresťanom, budú láskaví a milí, pokorní a vedomí si svojich hriechov. potom bude mier. Potom budeme riešiť antisemitizmus.

Wotan

Ukameňujte ma, ale bude to iba Vašou neznalosťou!
Som za to, aby sme prijali podobný zákon na Slovensku s tým, že by sme nahradili názov Izrael názvom Slovenská republika a právlastky židovský za slovenský.
https://www.jpost.com/Israel-News/Read-the-full-Jewish-Nation-State-Law-...
A čo ak Danko obetujúc vidlákov má za cieľ niečo podobné? Táto obeť hlupákov na oltár vlasti by za to stála!

Norman

Ty nechápeš, že rovnaký zákon, aký nedávno prijal Izrael, sme prijali už v roku 1935 a volal sa Norimberkské zákony?

Wotan

tu pestuješ súčasne protiislamskú a súčasne palestínsku propagandu? :-D

Norman

a pochopíš, prečo to je tak správne a logické.

(samozrejme, nepoužíval by som termín "propaganda", ale "oprávnené hodnoty", no ale také prehrešky vás už asi neodnaučím)

Norman

Teraz nie kvôli etike dialógu, ale aby bolo jasne, hneď tu musím dodať:
V poslednom čase sme tu kritizovali Kotlebu a kotlebovcov. myslíme si o nich svoje, nepotešili nejak moc.
Ale - to neznamená, že súhlasím, ak ich niekto označuje za "vidlákov" a "hlupákov". To je celkom iné označenie, celkom iné hrubé odmietnutie ako vedenia ĽSNS tak aj ich voličov. To nie je môj postoj, Wotan.

Hovorím, nie je to teraz (až tak) vec etiky prejavu, ty si na nich nadávaj, ak chceš, ale ja s tebou v tomto bode nesúhlasím a chcem aby to každý vedel, aj ty. Vidím vo voličoch kotlebu a smeru stále to najzdravšie jadro spoločnosti, zdravé jadro národa.
Možno to nerobia dobre, ale nikoho takého obetovať nebudeme, ani teoreticky.

Roland Edvardsen

Myslím alebo dúfam, že Wotan mal na mysli najmä členov LSNS a možno ešte konkrétnejšie len tých, čo sedia dnes v parlamente. A tí parlamentní sú naozaj skôr slabota (hoci nie všetci z nich sú hlupáci a vidláci. Minimálne Uhrik určite nie je vidlák :-)).

Voličská základňa kotlebovcov je však v poho. Áno, nájdu sa tam i nejaké tie smiešne naivky, ktoré budú Kotlebu prirovnávať k národným dejateľom, ale v zásade pôjde najmä o ľudí, ktorí sa rozhodli povedať svojou voľbou "fuck you" tomuto systému (ako v prípade mojej maličkosti) skôr než by nejako extra zbožňovali Kotlebu.

Wotan

že prezentácia priaznivcov Kotlebu na Internete nemusí byť totožná s názorom samotných jeho voličov. Každý "protestný" volič ĽSNS by si mal prečítať názory tejto čvargy napríklad v diskusiách pod článkami v Hlavných správach. Ja som demokrat a ak naozaj niekto považuje v rámci protestov proti systému verejne alebo za plentou stupiť do h.vna, má na to právo. Pochybujem a na to mám zase právo ja, že takýto postoj je rozumný. Hlúposť je diagnóza zjevne nízkeho IQ a vidláctvo je zjednodušený popis chovania nevzdelaného primitíva, ktorému trčí slama z topánok.

Norman

Opakujem, že ti tvoje vidláctvo a hrubosť nevyčítam, len verejne deklarujem, že aj keď sa s tebou rozprávam, lebo dialog je potrebná vec, nesúhlasím s tvojimi urážkami kotlebovcov, verejnosti, ani s urážkami konkrétne komentárov na HS. Mimochodom, už si sa niekedy bol pozrieť, demokrat, na židovské stránky? Tie v angličtine sú určite už mierne samocenzurované, ale prejavujú sa tam aj tak desaťkrát väčšie prasce, ako nejaké nadávky na HS.
Ja to vždy hovorím, že filoidná posadnutosť židmi je daná ich nedostatočným poznaním.

Emanuel

Na prijatie v SNR, keď je frajer. Ja by som to na mieste Kotlebu spravil dokonca aj v súbehu s referendom. Už som to navrhol , prijmime zákony platné v Izraeli. Len slovo izraelský vymeňme za slovo slovensky

Emanuel

Pretože My Slováci, by sme mali mať totožné zákony ako v Izraeli, o štátnom občianstve, o národnom štáte a mnohých iných veciach. Áno Slovensko je štát pre Slovakov ! A čo má byť ? Oni môžu a my nie ? Všetci môžu . Ako si povedal, prečo má byť negatívny postoj trestný podľa zákona ? A prečo má byť "ĺáska" k hocikomu alebo k čomukoĺvek prikázana ? Jednoducho nie. Kde je povedané, že každý ma ísť k Múru žgraucania otrieskať si oň hlavu ? Ja to nespravím, odmietam to a hnusí sa mi to. Sú to trosky ich kostola . Fajn, je to ich kostol a ich nábozenstvo. Pre mňa to neznamená vóbec nič . Nedám sa ponižovat. Pre mňa je svätá naša Slovenska zem. Pre mňa Izrael je krajina ako každa druhá. A keď budú oni rešpektovat svátosť nasej krajiny, nášho národa a našich zákonov u nás, môžu žiadať reciprocitu. Pre mňa je vyvolený jediný národ Slováci.

Wotan

v ktorých so mnou nesúhlasíš. :-D

Lebo s tým čo si napísal až na tú reciprocitu súhlasím na 100%. Mne sa ten zákon páči bez ohľadu na nejakú reciprocitu, to je tých 50%? :-D

Emanuel

Iba a jedine Reciprocita. Inak je ako v tom vtipe.
Moja zena, ma miluje na 50%.
Na akých 50% ?
Ja ju milujem a ona mňa nie.
A tak je to aj s Tebou. Ty Zidom priznavaš vsetko a nám nič. My si máme uznať, že sme ......, ako si bol ráčil povedať.

Wotan

Slovenská národná politika mala historicky vždy podivnú úroveň. Na jednej strane pôsobili vynikajúce osobnosti, medzi ktoré zaraďujem osobnosti ako Milan Hodža (syn Ondreja Hodžu, brat Jána Miloslava Hodžu a synovec Michala Miloslava Hodžu) a napodiv aj Gustáva Husáka.

Po roku 1990 klesla úroveň až na úplné dno a realita je taká, že každý nešťastník, ktorý omočí čo i len prst do tejto žumpy, stratí kontakt s realitou. Dankovi sa zapáčila šéfovská stolička v NR SR a Kotleba a jeho vidlácka čvarga mu evidentne kazia pohodu. Ale okolo Danka je dostatok rozumných ľudí, ktorí začnú oblievať svojho šéfa studenou vodou a chladiť mu jeho emócie. Je to podobný typ ako Alexander Dubček a dúfam, že neprivedie Slovensko do takých sračiek, ako toľko obdivovaný "Sáša reformátor".

anonym

Nič nie je také, ako na prvý pohľad vypadá. Mám spolužiakov a kamarátov na niekedy dosť podivných miestach, dostal som už pomerne dávno varovanie, že "som v hľadáčiku lovcov antisemitov". Moja odpoveď bola dosť rázna a nakoľko každý, kto ma pozná ma nepodceňuje, moja potencionálna rázna odpoveď by bola horšia, ako pofidérny zisk z obvinenia verejne nepôsobiaceho občana SR. Ale otvorene povedané bol som dosť nasratý!

Nedávno som stretol jednu moju ex(naviem ako to nazvať, ale jej rodičia veľmi chceli, aby sme sa zobrali). Jej postoj v tej dobe bol veľmi podivný a zrejme mi chcela na staré kolená vysvetliť svoju motiváciu a "vyčistiť stôl". So smiechom mi poskytla také informácie o svojich ďalších osudoch, že nikdy nepochynujúc o mojej inteligencii musela vedieť, že si spočítam 1+1. :-D Proste sú dobrodružné povahy aj medzi ženami typu "Mata Hari", v tomto prípade bolo pôsobisko Izrael. :-D

Stačí?

Norman

to bola rečnícka otázka

Wotan

Na fungovanie EÚ a NATO môžeme mať rôzne názory, ale nemôžeš poprieť, že sme podpísali nejaké záväzky a tie sa majú plniť. Pokiaľ väčšina národa sa nerozhodne vystúpiť z týchto štruktúr! Iba chrapúni podpíšu a potom ignorujú svoje záväzky. To nie je vôbec o otroctve a slobode! Treba rešpektovať názory iných ľudí a pokiaľ sú vo väčšine, treba sa ich snažiť presvedčiť. A nadávaním a násilníckymi metódami sa ešte nikoho nikdy presvedčiť nepodarilo.

Ak v USA a EÚ prepukla hystéria z objektívnych dôvodov, ktoré som tu popísal , nemôžeme sa tváriť, že sa nás problém netýka. Myslím si, že som jasne napísal, že nie je dôvod na hysterické reakcie v NR SR. Je to voda na mlyn sorosovým papagájom!

Norman

"podpísali nejaké záväzky a tie sa majú plniť."

Veľmi zlá odpoveď. Nedáva odpoveď na otázku po racionálnom dôvode.

A my, ľud, sme nič nepodpísali.
Vôbec nie je chrapúnstvom sa brániť. Iba otroci znášajú trpne to, čo na nich hodil niekto iný.

A čo sa kedy podpísalo? Pakt o tom, že bieli sa budú starať o židov? Ale nehovor, a kedy?:) Nič také sa nepodpísalo ani neplatí.
Prestante už byť posadnutí tými židmi. Pre pár šialencov, ktorí vidia všade žida na prvom mieste, sa máme my nejako starať a zápasiť medi sebou? Váš posratý "antisemitizmus" nech si Danko strčí do kisky. Nás nezaujímajú židovské problémy. Je niekto na nich zlý ? No nech je.
Možeme im odkázať: Za vaše posraté životy, židia, si predsa môžete sami. Neobviňujte z toho nás.

"Treba rešpektovať názory iných ľudí ..."
Ty si odkiaľ prišiel, z rodiny otrokov? Nás ma zaujímať, čo si niekto myslí niekde v Amerike? Nech sa najprv oni hanba za to, čo si o nich myslíme my.

"Ak v USA a EÚ prepukla hystéria z objektívnych dôvodov, ktoré som tu popísal , nemôžeme sa tváriť, že sa nás problém netýka"
Prečo by sa nás to malo týkať? Samozrejme sa nás to netýka, hlavne nie morálne a záväzkovo. Ak by sa tam aj žrali medzi sebou zaživa, netýka sa nás to tak, že by sme mali zastávať jednu stranu. Nič v zlom, ale to je fakt úplne choré, čo sa tu pokúšaš prezentovať. Jediné, čo ťa ospravedlňuje je to, že na také otázky sa nik nepýta a tak nie si zvyknutý a nemáš odpovede.

Neberiem Ti právo na názor, aj matka Tereza nejaký mala, si tam, kde si - ale ty si vážne myslíš, že si nejako na inej strane línie, ako "sorošovskí papagáji"? No tak to teda nie si.

Wotan

"A my, ľud, sme nič nepodpísali."

Zvolili sme našich zástupcov a zmocnili sme ich na podpisovanie podobných zmlúv. Treba zvoliť iných zástupcov, ktorý tieto zmluvy napadnú. Ale na to treba dosiahnuť vo voľbách väčšinu. Ani ja ani ty nie sme ľud!

Mimochodom oba spolky sú pred úplným rozpadom, aj vďaka idiotom, čo sme do nich zvolili. Treba ich ponechať svojmu osudu, čo je evidentne Ficov názor. Načo mrhať energiu na krotenie zdochýňajúceho koňa, ktorý stále kope?

Norman

O akých zmluvách si to vymýšľaš? Kde je napísané, že my budeme slúžiť židom a starať sa o ich blahobyt?? Veď absurdne klameš.
Možno si to pletieš s vaším slobodomurárskym či rotary klubom - áno, tam ste sľubovali večnú servilitu židom. Ale len za vás a vaše dietky.
A ponesiete za to aj následky - lebo ako hovoríš, za svoje podpisy, prísahy a spiknutia za účelom zrady národa sa nesú následky.

(ak sa to náhodou teba osobne netýka, tak prepáč, v každom prípade sa to týka mnohých z tvojho okolia, určite takých poznáš, to som si istý)

Emanuel

A nikto nezvolá, cisár je nahý . A čo keď aj 1488 ? Prečo by nie 1488 . Mne to pripadá ako ked sme boli deti a zastavili nás ciganske tlupy s otázkou : požičaj mi korunu . Naša odpoveď bola nemám ! Na to oni reagovali : reagovali s protiotázkou : Dobre, ja Ťa prehľadám a keď nájdem peniaze, môzem Ta zbiť ? ( pripadne, zbijem Ťa). Na to väčsina detí, Cigáňom peniaze dala, irónia bola, že sa ich agresivita vystupňovala a padli nejaké údery. Sprána odpoveď, mala byť, žiadne peniaze Ti nedám!! A mali sa decká biť, kričať o pomoc. Lenže málokto sa chcel s tou špinou babrať a konfliktu sa vyhnúť, samozrejme váčšina sa bála. Presne toto je rovnaká, situácia. Ako povedal Norman, prečo by sme mali tolerovať, že nám niekto chce zakázat starat sa o náse deti ? Kam až môžeme ustúpiť , čo je na tom zlé. Správna odpoveď by bola, A čo je Vás do našich detí ? Za čo Vy nás chcete súdiť ? A kričať na ľudí, oni chcú zabiť nase deti, našu rasu, naše rodiny. Ziadať o pomoc kaźdého kto je ochotný pomocť. Vysvetľovat.

Jozef Novak

Toho času keď tu vrcholila Kucjakiáda, objavilo sa na YouTube video s prehlásením psychoida Matoviča: "...čo sme touto vraždou dosiahli...?". Pod tým videom sa rozprúdila živá debata medzi jeho zbožňovatelmi a roztlieskávačkami a jeho odporcami. Jeho obdivovatelia ho obhajovali: "...nemôžete, ba nesmiete ho chytať za každé slovíčko...!". V tom ktosi oponoval jednou geniálnou vetou: "...takže my ho nesmieme chytať za každé slovíčko... No hlavne že vy Kotlebu chytáte aj za každé čísielko(1488)...:-)".

Wotan

Naše súdy majú na stole vďaka MOSTu-Hídu a jeho „geniálnej“ ministerky Žitňanskej v rukách poriadne horúce zemiaky. Mimochodom, nie je to prvý prípad, kedy táto nešťastnica zanechala nestupujúcej vláde časovanú smradľavú bombu – treba si pripomenúť kauzu Váhostav a kto dostal do našej legislatívy pojem zabezpečených veriteľov.

Máme dve možnosti:
1. Ponechať súčasný stav, kde to či niekto je alebo nie je extrémista posudzuje nejaký „ad hoc expert“, pričom tento expert môže byť sám ideologický extrémista z opačného tábora. Teda do posudzovania trestnosti nejakého činu (nie názoru, ten nemôže byť trestný!) vstupuje „expert“, ktorý nemusí byť ani súdny znalec, ktorého do portfólia „expertov“ zaradila extrémistka politička.
2. Pokúsiť sa definovať antisemitizmus formou zákona, aby sa súčasné kauzy mohli riešiť bez účasti týchto expertov.

Papuľujete proti Dankovi, ale konštruktívne vysvetlite, čo má urobiť v tejto situácii?

Norman

To nie je záležitosť nejakého zlého rozhodnutia Žitňanskej, tie zákony sú výsledkom tlaku anglosionistickej totality zo zahraničia. Žitňanská je len slúžka, nesamostatná nemysliaca handra.
Danko takisto by nikdy neprejavoval aktivitu v týchto veciach. Na rozdiel od predošlej to ešte aj otvorene hovorí. Dankova aktivita sa snaží predošlé zákony ešte zostriť, aby nik, na koho ukáže zdochliacky prst nejakého urválka, nemohol uniknúť.

Myslieť si, či snažiť sa tu ľuďom nahovoriť, že to myslí Danko "dobre", je naivné a zbytočné. Ak chceš, skús obhájiť, prečo potrebujeme totalitné zákony (na obranu židov) a prečo ako zástanca demokracie a slobody slova nie si ostro proti.

Ale nechcem ťa chytať do slučky: je jasné, že tento vývoj nemožno a nemôžeš obhájiť z hľadiska demokracie a slobody slova. Začni radšej rovno obhajovať totalitu, predbehneš pár mesiacov. Konieckoncov, obhajuješ už dlho Izrael, čo je najperfídnejšia totalita na Blízkom východe.

Wotan

Prisudzuješ Dankovi motiváciu, súdiš ho! Môžeš si podať s "profesorkou aplikovanej psychológie" ruku, ste na tej istej úrovni.

Norman

Ty si večný inšpirátor:)
Som rád, že si spomenul toto jedno typické (pseudo)kresťanské krédo, ktoré populáciu zväzuje a oberá ju o slobodu. Nesúdte, neodporujte, nebránte sa, len slúžte!

Samozrejme, že máme právo súdiť!
Súdenie je jediný spôsob obrany hodnôt, a hodnoty sú štruktúra univerza. Bez nich všetko smeruje len do chaosu a hnusu.

A čo sa týka mytológie, treba ju precítiť. Kristus povedal: "Kto je bez viny v danej veci?" A vec bola malicherná a nik v nej nebol bez viny. Nesúďte pre malichernosti. Ale otroctvo národa nie je maličkosť.

Výrok sa ešte deformuje "nesúdte, aby ste neboli súdení". Ale to je logika zbabelcov a zločincov, čo sa boja položiť svoje srdce na váhu spravodlivosti. Samozrejme že treba súdiť - pretože aj podľa kresťanskej eschatológie budeme súdení - prave preto, že budeme súdení, tak či onak, preto musíme súdiť, aby sme si zachovali etickú čistotu.

Wotan

A teraz konštruktívne, i keď metóda falzifikácie hlúpych názorov a definícií je jedna z možných metód! :-D

Definícia ktorú ponúkla International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA) a ktorú som uviedol úmyselne, je pre kvalifikáciu trestného činu jednoducho nepoužiteľná. Môže slúžiť ideológom, politikom, novinárom, ... atď., ale tým je možno poslúžiť aj väčšími hlúposťami, ako právne nepoužiteľnou definíciou.

Čomu sa treba vyhnúť?
1. Nemôžeme trestne stíhať spôsob vnímania (to by sme sa dostali do poriadnych absurdít) a dokonca nemôžeme trestne stíhať niekoho za jeho názor. Kto bude posudzovať niekoho spôsob vnímania? Príklad absurdného posudku profesorky aplikovanej psychológie a jeho pripustenie ako dôkaz na súd nás bude stáť poriadne draho! Lebo aj samotná ad-hoc „expertka“ má svoj vlastný spôsob vnímania a nie je problémom preukázať jej zaujatosť.
2. Trestne stíhať môžeme iba ČIN a to iba v prípade ak tento čin zasahuje do všeobecných ľudských práv poškodeného. Posúdenie trestnosti nejakého činu bez ohľadu na jeho charakter nemôže byť založené na subjektívnom spôsobe vnímania poškodeného. (Mňa – môj konečník - môže urážať napríklad výroba toaletného papiera ružovej farby :-D).
3. Musí platiť rovnosť občanov štátu pred súdom, nie je spravodlivé aj z hľadiska pozitivistického práva privilegovať nejakú skupinu obyvateľov pred inou.
Ak sa zamyslíte nad tým čo som napísal, vymyslieť rozumnú definíciu antisemitizmu, použiteľnú pre posudzovanie trestného činu je skoro nemožné! Alebo je nejaké východisko? V situácii, keď na západe prepukla oprávnená hystéria vyvolaná explóziou rasistického násilia?
Ponúknem iné definície a pokúsim sa nájsť v nich racionálne jadro.

Norman

Stále sa tu pokúšaš nadefinovať funkčný mechanizmus trestania akéhosi "antisemitizmu".
Ale my odmietame akékoľvek trestanie bicyklistov, filatelistov aj antisemitov. Prečo by mali byť trestaní? Nás nezaujímajú tvoje pokusy a návody, ako zotročiť slovenský národ.
Odporné je už len to, že to tu vážne skúšaš.

My si zavedieme definíciu antislovanizmu. Zavedieme si definíciu "urážku nordickej tradície a dedičstva" (áno, myslené je aj biologické dedičstvo).

Ako o tom budeš potom uvažovať ty a tvoja strana? Ako ti to znie, zákony proti antigermanizmu? Zdá sa ti to ako vtip? Naozaj? Nereálne? Zlé? prečo by to malo byť zlé, keď tu desaťročia pretláčate zákony proti antisemitizmu? Zákony proti antisemitizmu ... súhlasím, v arabských krajinách, v severnej Afrike. Nie tu.

Emanuel

Ten kto odmieta reciprocitu, je proti nám. Priznávam oponentovi len také pravo a slobodu akú priznavava on mne. Wotan je jasný pripad. On je "ich".

Ľubov

takáto hanebná servilita?

Nerozumiem tomu,lebo SNS je už dlho v zimnom spánku. nežije,len vegetuje a nepredstavuje žiadnu konkurenciu pre kiskáčov-progresívnych.

Tak prečo? Ešte ma napadlo,že možno zošalel.

Wotan

ako svoje emócie. Máš právo na svoj názor, na svoj spôsob vnímania politiky. Niekto iný si môže myslieť že šalieš Ty a budem ten, kto bude obhajovať tvoje právo vypisovať na Internet hysterické výlevy.

Ja sa pokúšam o racionálnu právnu analýzu a uvidíš, že napríklad (úpešná!) obhajoba Rostasa bude používať argumenty, ktoré som tu uviedol.

Ľubov

voči takýmto blazeovaným postojom,Wotan.
Nemáš žiadnu prevahu nad nami,aj keď si to možno naozaj myslíš.

Norman

Pozri, Wotan, tvoj spôsob príspevkov mi vyhovuje. Ale nyvbíjaj sa tu na domácich osobách, hosťoch, a zvášť na ženách. Normálne by som tvoj príspevok vyhodil (ako som včera či predvčerom vyhodil pár príspevkov chlapcov, keď sa začali hrýzť), ale nechal som to tu ako určité varovanie - nie týmto emočným a urážlivým smerom.
To je pod úroveň.

Norman

SNS je v divnom neistom stave, a tak podliak Danko v podstate preskakuje na stranu nepriateľa. Myslí si zrejme, že prejde s celou ľoďou k sionistom, v krajnom prípade aspoň sám.
To je jeho šialenstvo.

Pamätáš na kiskove reči o tom, ako zatúžil byť židom, keď videl ich bohatstvo?
Nuž aj Danko, keď mu v Izraeli predviedli svoju údajnú moc a nasypali mu čo to do kávy, zatúžil byť židom.
To je jeho šialenstvo.