Cítim hlubokou bezmoc, vztek a smutek zároveň

Je to zážitok jedného muža strednej triedy, ktorý si tiež doteraz myslel, že sitácia sa sama utľapká. Aj keď, ako píše, vlastní zbraň, teda asi nie je  žiaden naivista, ale ani on zrejme nepochopil situáciu ohľadne mentálnych limitov a brutálnosti asociálneho cigánskeho etnika. To pochopia ľudia väčšinou až vtedy, keď sa s tým stretnú.

 

CÍTÍM HLUBOKOU BEZMOC, VZTEK A SMUTEK ZÁROVEŇ

Včera jsem s manželkou a dětmi navštívil koupaliště Plivátko v Dubí. Otřesný zážitek, který jsme zažili mne přesvědčil o tom že soužití majority s minoritou je už přes všechny snahy, prohlášení a další kecy nemožné.


Konflikt se odehrál v dětském brouzdališti. Pro ty kdo nevěří, znova píšu v dětském brouzdališti. Začátek byl banální jak už to tak v dnešní době bývá. Takzvané bílé děti a romské děti si prostě v brouzdališti hrály jak umí. Nevím jak bych je jinak rozlišil, protože do dneška pro mne byli jen jedny děti a lidi jsem rozlišoval jen na dobré a špatné. Pak jedno romské dítě, věřím že nechtěně, začalo topit dítě takzvané bílé. Matka bílého dítěte přiskočila, dítě co topilo její dítě chytla, odstrčila a zvedla svoje dítě. A tím to mělo skončit.

Bohužel, neskončilo. Matka romského dítěte přiskočila, kromě sprostých a samozřejmě rasistických nadávek, začala opravdu hodně brutálně bít matku topeného dítěte, rány střídalo brutální tahání za vlasy. Během toho zmatku jeden obyčejný mladý muž, podotýkám úplně obyčejný, vůbec žádná vazba, a jak jsem se později dozvěděl nebyl dokonce ani známý těch napadených, vběhl do bazénu a snažil se napadené ženě pomoci.

V tu chvíli už v bazénu mezi ještě pár dětmi, které nechápali co se děje, křičely a brečely, byly naběhlé dvě romské ženy a dalších šest romských chlapů. Ženě se v tu chvíli podařilo z bazénu utéct a všech těchto minimálně 7 lidi začalo brutálně bít kluka, co se ženě snažil pomoci, a když píšu brutálně, tak mi věřte, že to bylo opravdu strašlivé, protože od té chvíle jsem to vše viděl asi že tři metrů, předchozí děj jsem viděl z větší dálky, ale běžel jsem k místu, protože tam byla moje žena a jedno z mých dětí.

Připadal jsem si jak v tranzu a nejdřív mne napadlo, že poběžím pro zbraň a vystřelím a pomůže to, ale najednou jsem viděl toho kluka v krvi jak ho řežou a byl tam v tu chvíli jenom on a těch 7 hrdinu navíc, jak na potvoru jsem 9 plasmusku nechal v autě. Jako by zdálky slyším moji ženu: “Peťo, běž tam, oni ho zabijou!” a já, kterej se v životě pral asi pětkrát, z toho jsem dvakrát slušně nafasoval, jsem jak v takový mlze viděl obličej toho kluka, jak je tam sám a najednou jsem věděl, že tam musím i kdyby mne dobili jak jeho.

Běžím tam, křičím nechte ho, snažím se ho vytáhnout z pod nich, najednou už kolem sebe vidím plavčíka a pár dalších takzvaně bílejch chlapů. Přestávají ho najednou mlátit, většina někam zmizí, nevím jak je to možný, ale najednou vidím normálně, kdybyste všechny co ho mlátili postavili přede mne nedokážu je popsat, vidím toho kluka – krvavě potrhanej, bez zubů, ale žije. Bazének plnej jeho krve, já ruce a nohy taky od jeho krve.

Nechápu nic, jak v tranzu se jdu osprchovat, najednou už se objevuje policie. Tábor jakože bílých pravdivě popisuje situaci, moje žena co to viděla od úplného začátku, popisuje taktéž. Romská žena, co konflikt začala je přítomna, popisuje zcela lživě celou situaci. Probírá mne to z letargie, začnu řvát na celé kolo proč lže, policista mne div nezatkne, ale když mu říkám, že jsem byl první kdo skočil pomoci tomu klukovi, pochopí situaci a uklidní mne i sebe.

Mám pár přátel mezi Romy, Vietnamci a i dalšími. Jestli se vám po zveřejnění tohoto pravdivého příběhu nelíbí, že po dnešku už budu dělat rozdíly, odebere si mne z přátel. Tolik zloby, výhrůžek a nadávek, co se dneska sešlo na moji rodinu děti a okolní přihlížející, už nejsem ochoten tolerovat. Přísahám na vše a všechny co mám rád, že co jsem napsal je nepřibarvená pravda. Nejsem žádnej hrdina, je mi zle ještě teď při pomyšlení, že jsme mohli se ženou dopadnout jako ten mladík. On hrdina je, udělal co bylo správné, doufám, že se někdy ještě uvidíme, při odjezdu záchranky se na mne podíval a poděkoval, v tu chvíli jsem se na vteřinu cejtil strašně dobře.

Ještě se omlouvám za pravopis, jsem pořád v težkejch emocích a navíc telefon to dělá někdy sám. Podepisují se celým svým jménem, aby nikdo nebyl na pochybách, že je to jenom anonymní. 

 


Petr Stefanec

 

 

Poznámka z nadhľadu:

Príbeh pôsobí autenticky, konieckoncov takých už bolo aj viac. Treba dodať, že ich bude pribúdať. Agresívne etniká nepotrebujú tvoriť polovicu obyvateľstva, aby zvyšku začali rozbíjať hlavy na počkanie a okamžite. Stači im lokálna prevaha, aby začali šalieť.


update: fotky mládenca, ktorý sa zastal bielej matky a ktorého následne zlátili cigáni


Roland Edvardsen

Vždy ma bude fascinovať ten rozdiel medzi tými, ktorí potrebujú k tomu, aby sa prebrali do reality takúto brutalitu zažiť na vlastnej koži a ľuďmi ako som ja, ktorí v živote nemali nejakú zlú skúsenosť s cigánmi (ak nepočítam nejaký ten smrad vo vlaku alebo žobrácke obťažovanie) a aj tak plne chápu o čom je reálny svet.

Inak pri tomto texte som si spomenul na Dobrovodského. Nedávno som mal s ním menšiu potyčku na FB a ak mám byť úprimný tak musím napísať, že s takým pablbom som ešte na svojom FB profile ani nediskutoval. Zdá sa, akoby uveril tomu, že mu ten jeho proti-vládny džihád (ale aj celkovo proti-slovenský, pretože to ako sa tento človek vyjadruje o Slovensku je jednoducho hanebnosť, ktorú ani jeho hrozná životná situácia neospravedlňuje) nejako vyrieši cigánske sračky na dvore. Nie, nielenže ich nevyrieši, ale svojou aktivitou nepriamo podporuje sily, ktoré môžu tento problém ešte znásobiť. Keby ten Kollár za to aspoň platil, keď už ho nedostal do NR SR, ale Dobrovodskému očividne bohato stačí byť oklamaným a zameriavať sa na nesprávny terč a nie na tých, ktorí skutočne spôsobili jeho trápenie. Je to ďalší dobrý príklad užitočného idiota.

buko

myslim ze to bude tym teplom.
teplejsie pocasie dviha hladinu testosteronu, zvysuje sa potenie, cirkulacia krvi, tep
Toto vsetko aktivuje akysi stav vystraznej pohotovosti, agresivnejsie a primitivnejsie etnikum nevie svoj pudovy stav regulovat, drzat na uzde, ventiluje ho hnevom, agresivitou, nasilim.

Za Atlantikom v Zemi Zaslubenej, v slobodnom americkom demokratickom meste Chicagu (starosta Emanuel Israel Rahm ) dosiahli novy rekord ked minuly horuci letny vikend zostalo na uliciach lezat 11 mrtvych, dalsich 63 postrelenych.
https://www.businessinsider.com/chigago-shootings-at-least-30-victims-in...

Z akeho etnika bola vacsina (ak nie vsetci) obeti a strelcov v Chicagu - to necham ako hadanku laskavym citatelom.

Náhodný okoloidúci

Cigáni na naše zákony SERÚ, na nich platí len fyzická prevaha a strach. Uznávajú len právo silnejšieho.

nové