ČAPUTOVÁ ještě stále STOJÍ NA MOSTĚ!

Viděli jste film Most? Nemyslím ten humorný seriál, který měl ovlivnit hlavně naši mládež na první prioritě řízení (světonázorová), kdy si měli odnést - co majorita to primitivní idiot, co minorita to člověk s pořádnou dávkou lidskosti. Ani nemyslím ten seriál švédsko-dánský. Myslím německý válečný film z roku 1959 a nebo jeho naprosto nepovedený (televizní) remake z roku 2008. O co vněm jde? Skupina německých žáků je v roce 1945 odvezena ze školy přímo na válečnou pozici, kde dostane za úkol chránit naprosto nestrategický most před postupující US army. Jejich dospělý velitel nedopatřením zemře a hoši jsou bez velení, ale přesto se rozhodnou hájit most za každou cenu. Náctiletí kluci tedy rozpoutají peklo, které je samozřejmě naprosto spálí a to v době, kdy je již prakticky po válce. Hoši, ale neměli nikoho kdo by jim řekl, že je již konec a mají se vzdát. "Jejich" most byl totiž nedůležitý a velení plnilo mnohem důležitější úkoly a to jak přežít svou vlastní totální porážku.

Proč o tomto filmu píši?

Paní prezidentka Čaputová je dokonalým kandidátem na prezidentku Slovenska, ovšem pro naprosto jinou dobu. US státní elity jsou likvidováni kádrem Globálních elit (GE) Trumpem a prohrávají ve světě na všech frontách. Jejich bývalí vazalové, kteří sedí v Bruselu a na vysokých postech v zemích Západního typu, jsou díky tomu od jejich řízení odstřiháváni a tak jim nezbývá než přizpůsobit své řízení novým střediskům koncentrace řízení (Čína a Írán), což je v plánu. A proč k té likvidaci US státních elit, tedy neokonů, muselo od GE dojít? Protože svým nekompetentním vedením dovedli svět do naprosté vojenské, ekonomické a ekologické krize. US státní elity si pomocí svých neziskovek vytvářely/vychovávaly řídící kádry, které měly připravené pro původní plány, kdy touto dobou mělo být již Rusko decimováno občanskou válkou typu Ukrajina, kdy se od něj měly "odlupovat" kusy územních celků a vytvářet nové státní útvary, v Evropě měly být již milióny muslimů a její původní obyvatelstvo a zřízení mělo být zcela deformováno neomarxismem a většina Blízkého východu (BV) mělo být pod knutou Islámského státu. Jenže tento plán byl zcela likvidován řízením jistého pána z Ruska. GE tedy musí všechny procesy pozastavit a stabilizovat. Proto ten nenadálý nárůst preferencí národních stran ve většině zemí Západního typu. Vše se musí stabilizovat, plány se musí překopat, protože IS je zničen, Rusko stále funguje, Izrael má pořád na BV velkou moc a Írán na pozici střediska koncentrace řízení zatím nemá atd.

A co se stalo na Slovensku? Byla tam zvolena osoba připravená pro původní plán. Dáma roky školená, díky své povaze, a naturelu, na nějakou vyšší pozici v jedné malé zemi v Evropě, ale v Evropě, která NEEXISTUJE!! Ovšem na co byla školena? Na pozici loutky, protože jako osoba, která nikdy ve skutečnosti nepracovala (neziskovky tohoto typu jsou líhní loutek, nikoliv kvalifikovaných zaměstnanců) nemá na to efektivně řídit ani trafiku, natož reprezentovat státní útvar. Co se bude tedy dít? Slovensko zažije velké rozpaky a její voliči značné rozčarování, protože tato osoba nemůže mít žádnou vizi a ani plán na to jak společnost řídit. Osoby, které ji do funkce dosadily tyto plány také mít nemohou, protože jejich páníčci za mořem jim již neposílají noty a nebo jen velmi omezeně.

Jak se vybírá prezident? Pokud to je člověk, který se roky pohybuje v politice, tak je schopen si sám okolo sebe vybudovat určitou klanově-korporativní skupinu, která jej podpoří (Zeman, Šefčovič), ale pokud to není politik, tak to funguje OBRÁCENĚ! Klanově-korporativní skupina s vlastními zájmy si vybere tu nejvhodnější loutku a tu představí jako kandidáta (Drahoš, Čaputová). Takový kandidát pak musí absolutně (!!!) poslouchat své chlebodárce, protož je produktem jejich řízení a vděčí jim za to, že se na kandidátku vůbec dostal. Nebo si myslíte, že se ráno probudíte a řeknete si: Co se takhle stát prezidentem? A je to?

Je tedy jasné proč MUSEL z těchto dvou slovenských kandidátů podpořit Zeman (kádr GE) právě Šefčoviče, byť má tento velmi podobné názory jako Čaputová? Protože tento kandidát měl díky svému dlouhodobému angažmá v politice mnohem větší možnost pochopit, že se vše mění a dle toho se zařídit. Díky tomu má větší autonomii a manévrovací možnosti, zatímco Čaputová je pouze loutka loutek a nemá jedinou šanci s tím něco udělat.

Znamená to, že musí být Čaputová hloupá a zlá mrcha? Byl zlý Gándhí, když chtěl, aby z Indie odešli Britové? Asi nebyl. Dodnes se dokonce věří na to, že to on svou nenásilnou revolucí "vyhnal" Brity a ti se díky tomu z Indie stáhli. Je to samozřejmě hloupost, Britové mohli vše řešit jediným výstřelem ze zálohy (což jim niky nedělalo potíže), ale z hlediska Globálního řízení měli jiné úkoly a po válce tudíž neměli síly držet své kolonie a zůstat dál střediskem koncentrace řízení. Stáhli se tedy ze světa zpět a do té doby otevřená dlaň se zaťala v pěst! A Indie? Tam po jejich odchodu vypukla válka mezi hinduisty a muslimy, která si vyžádala milión mrtvých! Mohl za to Gándhí proto, že byl zlý? Ne, protože byl naivní a neměl sebemenší konceptuální schopnosti. Proto se díky jeho "nenásilné" revoluci vraždilo jako nikdy předtím. A Čaputová? Také naivní dáma, která jde na post prezidenta s nulovou výbavou. Je to pouze figurína do výlohy, kdy za nitky budou tahat jiní. Chce bojovat proti korupci? S těmi lidmi, kteří ji vyrobili? Ale jděte, to dřív vyjde Slunce na Západě.

Co to znamená pro Slovensko? Pochopil co se děje Macron? Všimli jste si, že z jeho země, kde se folklórem stalo rozmlátit každou sobotu hlavní město, si dělají legraci i ty nejprimitivnější národy?

P-rezidentka Čaputová stále stojí na jednom mostě s nabitým kvérem, protože ještě nedostala informaci, že je již po válce a její vlastní vedení ji tuto informaci neposkytne, protože to není v jejich zájmu.

A co to celé říká? Jak k tomu mohlo dojít? Existují jen dvě možnosti: Buď se jedná o přímou chybu v řízení GE a nebo je pro ně tento most méně důležitý než třeba ten o který se bojuje na Ukrajině a nebo třeba Izraeli. Ano, i tam je před volbami.

 
 
 
 
 
 
Poznámka z nadhľadu: 
 
Snažíme sa moc neuverejňovať cudzie texty, ale tento poukazuje na zatiaľ málo spomínaný aspekt, ako zastaralá a odsúdená na neúspech je Čaputová, ako je to osoba síl, ktoré už o ňu a o jej fungovnie nemajú ten záujem, ako kedysi. A netýka sa to len osoby Čaputa, týka sa to žiaľ aj ďalších síl a hnutí na v slovenskom regione - hnutí, ktoré fungujú zo zotrvačnosti a bez toho, aby tušili, kam sa rútia a prečo sa tam rútia.
 
Autor teda dobre vystihol krátkozrakosť lokálnych dejov, len trocha moc preceňuje racionalitu a moc globálnych síl - tí totiž tiež často nevedia, čo robia.
 
 
 
 
0
Roland Edvardsen

Čaputová možno bude nakoniec sklamaním pre jej "stvoriteľov". Čítal som s ňou jeden rozhovor, kde sa prekvapivo pozitívnejšie vyjadrila o Ficovi (niečo v tom zmysle, že mala už možnosť sa s ním stretnúť a že jej dojem z neho bol iný, než ako predpokladala na základe toho čo mala z médií).

Ale je tiež možné, že nejako prekvapí a utrhne sa z reťazí (ako Radičová), zatúži po moci a bude zmätkovať ako Kiska. Ale niečo ako Hillary z nej nikdy nebude. Tiež si nemyslím, že to bude takáto zlá, psychopatická mrcha. Zatiaľ pôsobí len ako totálna bábka, neosobnosť bez poriadnej kariéry (pre takúto funkciu) a slniečkárska naivka. Ale tak aspoň sa na ňu pozerá lepšie než na Kisku (nech teda len nekritizujem našich oponentov) :-).

Norman

Ono obrátenie ľudí je jediná nádej v podobných prípadoch. Čaputová je neznámy element, preto ju vybrali globalisti a preto aj u ľudí prešla - ale to sa môže nevyplatiť aj tým, čo ju pasú.
Ale dúfať na také niečo by bol prejav dosť veľkého optimizmu - kým nie sú nejaké reálne indície. Niečo podobné sa dalo dúfať napríklad u Fica , a aj to do určitej miery naplnil, do rovnakej miery zas nenaplnil, čo už už mohol.

Ja pripomínam, že najväčšie zvraty v dejinách sa dejú z dôvodu takýchto osobností, ktoré niekto podcenil - pretože boli objektívne slabí a relatívne outsideri - tým sa dostala do ruky moc a začali vyvádzať. Či už v dobrom alebo zlom - ale proste sú z nich extrémisti robiaci veľké prevraty. Taký príklad je aj Napoleon, ale aj Hitler bol zo začiatku outsider, hovorca strany bez jasného pozadia. Podobne Dubček bol vybraný len preto, lebo bol nemastný neslaný (ten síce nič nevykonal, ale zapísal sa ako "osobnosť", nalepila sa na neho doba). A podobný malý príklad je Dzurinda, tiež dosadený do čela koalícia ako hovorca, ako pasívny neutrál - ale ocitla sa mu v rukách moc, ktorú bohužial zneužil len na odovzdani emajetku globalistom. Podobne aj Radičová dostala neočakávane do ruky moc - tá ju ale nedokázala ani udržať, to je prípad, keď sa osobnosť neprejavila (lebo v tej alkoholizovanej krave žiadna osobnosť zrjme nie je).
Ergo - aj Čaputová môže prekvapiť, bude sa chcieť ukázať. Budú sa meniť okolnosti, bude chcieť reagovať, veci zhora sa zdajú iné, ako z Pezinku ...

Blbé je, že aj keby Čaputová z úradu vypadla (predstavme si to), tak Slovensko nemá dobrého človeka na ten post. Treba totiž rozlišovať medzi tým, že by podľa mňa bolo dobre, ak by Slovensko v minulých voľbách zvolili Harabína, a medzi tým, či je ten človek dobrý na tú funkciu. Je to naozaj len "menšie zlo". Nevidím človeka, čo by na tej funkcii pôsobil nejako slubne (azda len ten Fico by sa tam azda hodil, aspoň by na slniečkárov odtiaľ pôsobil - ale aj to sú len také optimistické predstavy).
V slovenskej politike sú naozaj len starí prdoši, zapredaní karieristi a ešte nejaké čudné umelé zjavy radikálov. Des a hrôza :)

Roland Edvardsen

V Slovenskej politike dnes nie je nikto sľubný - ani Fico, ktorý sebecky chcel opustiť vlastnú stranu a voličov nasledovaním jeho osobného karieristického sna. To bola iná podpásovka.
Sú tu len politici, ktorí ako tak ovládajú nejaké remeslo, techniku (zväčša smeráci) a amatérski krikľúni (Oľano, kotlebovci, väčšina opozície). Ale ideologicky a/alebo formálnym prejavom je to všetko buď väčšia, alebo menšia bieda.

Norman

Hej, to máš pravdu, podpásovka bola snaha ísť na Ústavný súd, ale aj pred pár rokmi kandidatúra na prezidenta.
A áno, sú to len politici, či len ľudia, ktorí majú zopár "techník", tie používajú. Ak a kým im prinášajú úspech, tak ich používajú. Keď prestanú byť efektívne - nevedia, čo majú robiť.

Myslenie väčšiny ľudstva funguje takto - ako u užívateľa, ktorý nevie, čo sa v blackboxe deje. Keď ten prestane plniť svoju úlohu, nemajú šajnu, čo robiť, ako sa prispôsobiť.

Nemajú žiaden model, žiadnu predstavu, ako to naozaj funguje a kam sa to uberá. Väčšinu to ani nezaujíma, a ak aj, v žiadnom prípade to nemienia nejako meniť - až kým nie je neskoro.
Nemajú svetonázor. Len málokedy sa dnes čo len naoko odvolá na nejaký svetonázor. Prisluhovači globalistov akože majú svoj "trhový" model - ale to je vlastne ideológia bez ideológie. Škoda tu znova opakovať.
Niektorí, ako napríklad Blaha, simulujú svoje postoje vyberaním naratívu z marxizmu - ale aj to je len naoko. A do tretice zostáva posledný druh ideológie - náboženstvo - tak sa niektorí kryjú ním. Je to ale tiež len proforma, len ako ozdoba, len ako alibizmus.

Ale čo je horšie a najhoršie, títo slovenskí akože politici NAVYŠE nemajú prakticky žiadnu osvedčenú predstavu o moci. Ich boj o moc spočíva len v prvoplánovej korupcii, v tvorení skupiniek, to je tak všetko. Nejaké inteligentné sledovanie mocenských prúdov, nejaká ucelená taktiku či dokonca stratégia - to na Slovensku proste nie je. Slovenko stále pripomína detskú krížovú výpravu, hlúpe bezbranné decká idúce proti skurveným podliakom so šablami.
A teraz, keď dynamiku v hlavnom mete prebrali "slušní" idioti, je táto analógia ešte pravdivejšia.

Akýkoľvek naratív, aký momentálne koluje v slovenskom diskurze, je hlúpy podvod a každý jeden treba vyhodiť. Každý jeden. Aj ten takzvaný "alternatívny" - ani jeden sa neosvedčil, neuspel. Nie je to prekvapivé, bolo by skôr podivné, ak by niekto na malom Slovensku stvoril na kolene nejaký životaschopný politický naratív. Zvlášť, keď sú tú sily, ktoré sa tomu snažia zabrániť.

Ale hovorím, je to proces, proste postupuje. My sme progres :) Ten terajší odpad treba jednoducho vyhodiť, naraz a jednorázovo, a držať sa proste toho zdravého a prirodzeného, reálneho.

Náhodný okoloidúci

Len aby pán Novák nebol nemiestne optimistický. Globálne jelitá vedia, že "pán z Ruska", ktorý im robí také vážne škrty cez rozpočet, tam nebude večne a nevie sa, kto bude jeho nástupcom a ako bude Rusko viesť. Ak sa Rusku podarí dlhodobo až trvalo udržať nastúpený smer, tak by svet nemusel byť v takej prdeli ako sa to občas zdá.

mirage

Škoda, že Malíková nekandidovala, mohlo to byť ženské finále.

vrbovčan

mi stále viac pripomínajú Staroveký Rím. Jeho prosperita bola založená na dobyvačných vojnách získavaním pôdy pre svojich občanov, zvyčajne žoldnierov účastniacich sa týchto dobyvačných vojen. A vojnovej koristi samozrejme. Jej hranice boli však už tak obsiahle, že ich už nedokázal brániť. Dobyvačné vojny postupne ustali. Prosperita postupne upadala, v centre sa rozrastali rozbroje medzi elitami. Aj tak si myslím, že USA čaká ešte dlhá cesta, kým sa sama z vnútra rozvráti. Momentálne vládne človek, čo sa elitám vymkol z rúk. Zatiaľ tam je. Zatiaľ. Mimochodom: Kartágo musí byť zničené. Sa ozývalo často zo senátu. Nepripomína Vám to niečo?

Roland Edvardsen

S Trumpom je to komplikovanejšie. V niektorých aspektoch je ešte horší ako Obama a poslúcha neokonov na slovo. Je to sklamanie.
USA sú na tom stále ekonomicky dosť dobre. Ako globálna sila sa môžu udržať ešte veľmi dlho.

Luko

Naša budúca prezidentka ešte nie je v kresle, ale už ukazuje rožky. Pred nedávnom som zaregistroval:
(HS) "Ak by vo výkone slovenskej zahraničnej politiky badala odklon od proeurópskeho smerovania Slovenska alebo spochybňovanie „hodnôt spolupráce“, je budúca prezidentka Zuzana Čaputová pripravená prehodnotiť prevzatie výkonu zahraničnej politiky z kompetencie premiéra do vlastných rúk."
Celý článok https://www.hlavnespravy.sk/caputova-sa-vyhraza-pellegrinimu-odobratim-k...
Nedajme sa učičíkať konštatovaním, že je to nikto, bez potrebných vedomostí a skúseností, odsúdená na zánik a pod. Ešte nám môže zavariť, ak uplatní všetky svoje právomoci najmä v zahraničnej politike. Nech je Macron aký chce, je aspoň proeurópsky (aspoň sa zatiaľ tak tvári), ale pani Čaputová je vyslovene proamericka. Ako prezidentka dojednáva a ratifikuje medzinárodné zmluvy a najmä vojenské americké záujmy sú u nás práve pretriasané (letiská a sklady = trvalé základne).
Čím menej skúseností a vedomostí, tým viac je odkázaná na poradcov a nekriticky preberie všetko, čo jej nabulíkujú do hlavy. Nuž, keď bolo dosť na jej kampaň, isto sa ešte nájde aj pre jej poradcov.

Roland Edvardsen

Ja len, že naozaj nenávidím tie floskuly ako pro-európsky, proti-európsky v takýchto kontextoch. A najhoršie je, že i sama alternatíva tento druh jazyka prijíma.

Ja sa považujem za silne pro-európskeho, a nemá to čo robiť s nejakým eurohujerstvom (otázka EU je tiež komplexná, nedá sa tvrdiť, že je to len zlo, z ktorého treba vystúpiť, ako to robia kotlebovci. Tu sa musíme k tomu postaviť s chladnou hlavou).

Naopak, za proti-európskych treba označovať všetkých globalistov, ktorí podporujú zasvinenie Európy čiernotou.

Macron je najmä pokrytecký (lebo on sám zase nie je taký, že by si hnedoidov chcel veľmi púšťať do Francúzska, ale požaduje tak od ostatných krajín). Ale Čaputová by kvôli svojej úplnej nekompetentnosti mohla narobiť kopec problémov. Môže to byť submisívny typ, ktorý podpíše čokoľvek.

Norman

Hej, za prvé akési jazykové-pojmové hladisko: namiesto negatívneho pojmu "proeurópsky" je lepšie použiť napríklad "probruselský", pretože to je Brusel a podobná svoloč, čo sú problém, nie Európa.

A za druhé, s tým spojený faktický problém: je naozaj rozdiel medzi prístupmi k Európe. Je naozaj problém, že niektorá alternatíva má naozaj "protieurópsky" postoj a neuvedomuje si, že je to v podstate analogické, ako mať "protislovenský" postoj - že je to v podstate postoj proti samým sebe. My sme Európania, hneď po národnej identite je naša identita Európska. A tak, ako je národ nejaká jednotka schopná samostatnej existencie, tak je Európa najmenšia jednotka schopná sa efektívne brániť globalistom. Ilúzie o tom, že sa tu uzavrieme pod Tatrami a budeme si spokojne samostatne hospodáriť, spolu s miliónom idiotov Čaputovej voličov, je nereálna. Nie, toto samostatne nezvládneme, aj oveľa väčšie a lepšie národy by mali problém.

Našim problémom nie je Európa, ale väčší cudzinci - hnedoidi ale aj aziati. A našou konkurenciou, hladiacou na nás zväčša ako na korisť, sú aj zvyšné biele kontinenty, teda Amerika a Rusko. Nerobme si v tomto ilúzie. Ános oboma týmito celkami, na rozdiel od Arabského sveta, dokážeme dobre spolupracovať a žiť - ale oni nemajú s nami spoločné záujmy. Už to vo verejnom priestore niekedy pripomína čiernobiele videnie, keď sa medzi sebou hádajú fanatickí zástanci jednej strany (Ameriky) so zástancami druhej (Rusko).

Ja neviem, ja osobne nevidím prínos v akejkoľvek mýtickej tradícii príchodu sem spod Uralu, za mojich predkov považujem tých, čo pred 30 000 rokmi neďaleko urobili Vestonickú Venušu. Hlásim sa ku podunajskej kultúre Vinca a podobne. To je Európa, pozitívny pojem a nevidím dôvod nechať si ho zobrať nejakým zmrdom. Európa nám nepriniesla zlo, ale globalisti, anglosionisti, židoboľševici a podobné choroby.

Náhodný okoloidúci

Ja som proeurópsky a protibruselský :) čiže zástanca Európy silných, zvrchovaných, čestne a poctivo spolupracujúcich národných štátov.

Luko

Žiaľ, nové názvoslovie ešte nemá presne vyhranený obsah, ale časom sa to napraví. Použil som, čo bolo po ruke. Ono ani to eurohujerstvo nemá presný obsah.
Áno, Macron je pokrytec, keď ostatných núti prijímať čičákov. Oni si ich tam sami naťahali už dávno, keď domáci trh práce nepokrýval domácimi pracantmi "profesie" smetiar, umývač riadu, šofér a pod., z domácich to nik nechcel robiť. Aj s tými, čo tam už mali bol často veľký problém. Tak ďalších už nechce, jasné, ale aj tak sa mu tam tlačia a on by ich rád "preumiestnil", len mu to nejde, tak vyštekáva po druhých.
A či je Čaputová dominantná alebo submisívna je nateraz zatiaľ asi fuk, uvidí sa. Tým myslím, že či ju niekto k podpisu nejakej blbosti dotlačí ako poradca, alebo jej to pôjde priamo zo srdca a presvedčenia, výsledok bude ten istý. A to je hrozba. (Myslím, že sama bez poradcova na to asi nebude mať.)
A dík za reakciu.

Náhodný okoloidúci

https://deliandiver.org/2019/04/dost-bylo-golemu.html

P.S. je možné, že autor článku nepochopil, že pre organizátorov "migrácie" má zničenie bielej Európy väčšiu cenu ako prežitie samovyvolených v Európe a iných územiach s bielou civilizáciou.