Kočneriáda a zodpovednosť

Kočneriáda pokračuje v tomto týždni dvoma dňami súdneho sporu za údajné falšovanie Zmeniek Markízy. Okrem toho Hlavné Správy získali prepis časti (!) komunikácie Threema a dali ho na web.

Ako samé HS skonštatovali, nie je isté, čo je to za verzia. Podľa ich pozorovaní sa líši v určitých formuáciách od toho, čo zverejnili noviny, napríklad  Denník N. Pokladám za prakticky isté, že Denník N zámerne zmenili texty tak, aby očiernili HS a iných ľudí. Ale na druhej strane ktoviekoľko verzíí Threemy už koluje po svete. Ktorú naši superinteligentní sudcovia budú považovať za pravú?

Máme teda rozsiahlu komunikáciu SMS textov. Väčšina z nich je osobná a právne nevinná, pretože toto je len komunikácia s jeho milenkou. Koľko je ale aj do nej, alebo do tej celkovej Threemy, urobených úprav, preformulovania, vloženia mien či viet - to sa nedá odhadnúť. Nemusí ich byť veľa - stačia niektoré náznaky na správnych miestach a vec je hotová.To Tóth a nejaký jeho šéfovia určite zvládli.

Mňa len zaujalo, a len preto to sem píšem, že je v threeme spomínaný aj môj článok z rána  objevenia vraždy Kuciaka - Na Slovensku sa začína strielať.  Kočner posiela link naň svojej milenke (identita je neistá, ale to nie je teraz dôležité) ešte v ten deň. V článku je naznačená pochybnosť nad prostoduchými  indíciami vedúcimi ku Kočnerovi, ktoré hneď to ráno zverejnil Denník N, menovite agent Nicholson, v tom čase údajne už v Kanade. V článku Nadhľadu je uvedená aj verzia, že vražda Kuciaka bola sakrálna obeť za účelom vyvolanie nepokojov. Táto hypotéza stále platí a po všetkých udalostiach posledného roka sa stala ešte presvedčivejšia, ak nie v určitom zmesle už istá.

Je smutné, že sa o pluralitu názorov a analýzu situácie musíme starať my, nezávisllí autori a nezávislé portály ako HS a podobne. Nemáme za to nič, ale dostávame sa tak do nepríjemných situácií. Kočnera sa určite nezastávame, naopak, ja sám som poukazoval na to dlhoročné pochybné jednanie jeho pomocníka Petra Totha, ako aj na to, že sám Kočner -  zrejme najneskôr od jeho prvého problému s Technopolom, ústiacim do nezákonných amnestíí od prvého podvodníka na mieste  prezidenta, Michala Kováča - že sám Kočner je v podstate nejakým  agentom či spolupracovníkom cudzích tajných služieb. Na to nepotrebujem žiadne tajné informácie, ani nepotrebujem byť nejaký vyšinutý spravodajský analytik - technická logika to jasne odhaluje a dokazuje na základe jeho verejne známych činov. 

Nechcem význam tej zmienky o Nadhlade v tej Threeme pár hodín po publikovaní vraždy nejak preháňať, v podstate je ale smutné, že Nadhľad asi ako jediný napísal k veci niečo naozaj nezávislé a pritom rozumné, takže bol takto zaevidovaný. Popravde mi naozaj nie je príjemná taká publicita, ale naše spoločenstvo veriacich  v Pána tu v Utahu z toho azda nebude mať nepríjemnosti. Žijeme predsa všetci v slobode, v demokracii a pluralite názorov, že. 

 

 

 

 

Ľubov

ani takmer po roku od tejto tragédie nevedia pochopiť,aký mohol mať Kočner motív.
Okrem pikantností ,ktoré nič neznamenajú,nič podstatné sa verejnosť dnes z Threemy nedozvedá. Už len tak to bude,že zas dopadneme ako hlupáci.
Vidíš,Norman,veď sme Ti už stokrát povedali,že dobre píšeš. Ja sa mu vôbec nečudujem.Naozaj dobrého čítania je tu na Slovensku málo .Ktovie,kto Ťa ešte číta... a kde všade je wifi.-).

Norman

hlavne tí podstatní.
Nie že by išlo o formu textu, ale je tu aspoň šanca dostať sa do hlbky problémov, nielen plácať sa na povrchu. Preto je tu náš diskusný elitný klub.

To s Utahom je samozrejme inšpirácia nezávislou dobráckou dušou Nicholsonom. Popravde ale nie som v Utahu. Som v Bhutáne, aspoň myslím, sú tú také hory a ľudia, kde sa starám o chudobných veriacich. Vždy som to chcel robiť, je to predsa práca snov a práve teraz, keď sa má začať strielať, som na internete stretol svoju detskú lásku, ktorá tu robí pasáčku. Ako kedysi Nicholson v Canada, len nepasie kurvy. Tak som sa zo dňa na deň zbalil a odišiel, to je prirodzené, kto by to nespravil? Ale čo sa deje na Slovensku a čo to vlastne znamená viem samozrejme okamžite, ako sa to stane. Niekedy aj skôr.

vrbovčan

Len treba nechať stroviť. Videli ste film "Bony a klid". Natočený na sklonku 80-tych rokov. Teda za oných čias. Postavu, čo hral Roman Skamene mi veľmi pripomína Marian Kočner. Teda až teraz po prečítaní.
Každý máme v živote, hlavne profesnom, nejakú autoritu. Aj niekoľko. Zvyčajne je to kontrolná inštitúcia a zákazník. Kto pracoval vo výrobnej a obchodnej spoločnosti, dobre to pozná. Tak to v správnej spoločnosti má byť. O čo ide. Nuž o to, že tento mechanizmus Ťa udržuje v nejakých etických limitoch. A keď u teba takýto mechanizmus neexistuje, teda tvoja činnosť sa vymkla verejnej kontrole, dopadne to asi takto. Kočner totiž žiadnu autoritu nikde vo svojom okolí nemal. Aj ten Haščák mu bol len jeden z jeho obchodných partnerov. Asi by sa bez neho minul. Ale mal na neho veľký vplyv. Takýto človek sa postupne, v podvedomí, alebo teda neuvedomelo, neriadene stráca zábrany.
Tá komunikácia objednávku vraždy nedokazuje. Ale ani sa nedá podľa nej vylúčiť. To skôr popisuje Kočnerov stav mysle popísaný vyššie.

Norman

Čo vieme:
Univerzálna pravda je, že za viditeľnou fasádou sú skryté, ale výrazne silné štruktúry. Kto ignoruje toto, nikdy nemôže deje pochopiť. To nie je žiadna konšpiračná teória, to je niečo tak fundamentálne, ako Platónov model ľudí v jaskyni, vidiacich nie realitu vonku, len jej tiene a odtiene.
Na tomto sa zhodneme.

Zjavy ako Kočner, ako píšeš, by sami nemali kde zobrať toľkú silu, až na výnimky. Ich existencia je prejavom tých síl z pozadia. Kočner čerpá (aj) z Penty, Penta čerpá ... a tak ďalej. V tejto reťazi ohnivká či chápadla aj keď konajú z vlastnej motivácie, v skutočnosti jednajú často v záujme mocnejšieho nad nimi. Alebo podla motívov, ktoré im tieto nenápadne podhodia. Kočnerova SMS Haščákovi "Inak pracujem na odjebaní čuráka". To je napodiv najväčšia indikácia, ale tá by robila aj Haščáka priamo spolupáchateľom.
Kočner mentálne bol azda schopný vraždiť, mnohí boli a sú. Ale tie indície sú tak primitívne, ale hlavne, cui bono - to využitie vraždy Kuciaka je tak politické, že tam je páchateľ. Je to sakrálna politická obeť. Nech už vraždu zorganizoval Nicholson, Toth alebo Kočner. Ak to zošil Toth, dostal za to sľúbené prachy a postavenie, ak to robil Kočner, dostal za to sľúbené postavenie, privretie oka nad jeho biznisom, privzatie do klubu ozajstných insiderov.

Kočnerovo angažovanie sa v oblasti alternatívy nie je príčinou, prečo sa ocitol v nemilosti. Naopak, teraz indikuje jeho spojenie s druhou stranou. Kočner nebol typ, čo by sa angažoval z idealistických dôvodov.

vrbovčan

nejaký policajný psychológ už analyzoval Kočnerovu vetu z tejto komunikácie ako komentár z mediálnych výstupov po vražde: "Tak už som nie len dpháčkar, ale aj vrah." Píše to osobe, ktorá je dôverná známa, ba dokonca osobe, ktorej sa chodí vyžaľovať. Ona bola (je jediný jeho dôverný priateľ). Sám priznáva, že ku svojmu okoliu, zrejme okrem nej, prechováva nedôveru. Preložme to do zrozumiteľnej reči. Svojmu dôverníkovi sa vyžaluje, že novinári o ňom tvrdia, že je vrah. To by podporovalo úvahy, že vrahom nemôže byť. Na druhej strane nezdôveruje sa úplne so všetkými činnosťami. Sem tam len povie, že "mám jednanie", "mám ešte niečo" a pod. A v jednom momente jej priznáva, že nechce jej hovoriť príliš o sebe, lebo by to bolo len o ňom a on nechce byť vo vzťahu dominantný. Ona nie je hlúpa a predpokladám, že za 10 rokov ich partnerstva, by nejaké tajomné (dajme tomu spravodajské) pozadie vypozorovala.
Potom je spústu technických otázok. Ale Tvoj článok nie je o inom. O motíve. V tom máš pravdu. Nemohol ho nejaký Kuciak rozhádzať. Jeho nie. Ale niekoho iného. Zatiaľ sú všetky dôkazy len nepriame, by dokonca sa pridalo nedôveryhodné potenciálne kúpené svedecstvo. Andruszkove nedôveryhodné svedecstvo Kočnerovu vinu len viac spochybňuje.

Norman

Hej, v prípade čierneho svedomia je žartovanie o tom, že "som vrah", možné. Ale ak to niekto má naozaj na svedomí a nemôže si byť nikdy istý, že sa to neprevalí (nemôže si byť istý žiadnym sprostredkovatelom, nikdy, ak to robil hneď od začiatku cez svoju pobočníčku), tak mu asi nie je dvakrát do žartovania o tom, ak sa zdvihne taká kampaň za vyšetrenie vraždy a je hneď ako prvý na muške. Trocha to potom totiž pripomína Fantoziho a jeho slávny telefonát šéfovi:

To ste vy, Kočner? :-)

 

Čo sa týka motívu, opakujem znova - komu to prospelo? Ja by som veril, že človek ako Kočner by v zlosti mohol vytiahnuť pištol a Kuciaka osobne niekde na mieste odstreliť. To sa vždy môže stať, ja neviem, čo je to za povaha.  Alebo že by naozaj nechal odstrániť nejakého skutočne vplyvného protivníka. Ale toto? Kuciaka alebo Valčeka by ani Vasky roxorovou tyčou po hlave neudrel, heh.

 

Andrusko svedčil aj o tom, ako otrávili tú nešťastnú reportérku, čo zomrela nejak na silvestra na akútnu leukémiu. Úplne absurdné, ale tá jeho výpoveď je aj v obžalobe potvrdená. Rozprával aj o stretnutí s Tothom - samozrejme nevediac, že Totha do vraždy systém zatiahnuť nemieni. Andrusko by očividne povedal čokoľvek, aby dostal menej rokov. 

 

K tej milenke - očividne sa jej nezdôveroval skoro s ničím pracovným a vídal ju len občas. Verejnosti by mala byť poskytnutá celá Threema, aby aj to, čo je nejak inkriminujúce, bolo videné v kontexte. Kočner "kope Fica do zadku", poučuje Bugára, dáva príkazy Jankovskej ... čo z toho je len preháňanie?

Ale to je ich vec, nie som jeho obhajca a okrem toho odhadujem, že aj tak sa dostane na slobodu. "Zachráňme Markízu" "zachráňme Kočnera", "Zachráňme Ruska"... to veru nie :-) Ak skončia v base, je to za Gorilu a vôbec za to, že sa podpíísali diablovi vo forme anglosionistických satanistov. Aj tak je dokonca neskoro. Ja na to chcem upozorniť len preto, že je to precedens - zločinný režim použije justičný zločin najprv na neoblúbené ksichty, ale potom, keď si ľudia takto zvyknú,  na kohokoľvek. Ako hovoril údajne sám Kočner - svedčil to jeho vlastný brat(!) zrejme tiež riadne bezcharakterné hovado - "odjebeš jedného, odjebeš druhého - a začnú sa báť".

Mimochodom, že ten Kočnerov brat je v tíme Čaputky považujem za ďalšiu indíciu, že Kočnerovci sú banda agentov. Musel pre čaputu a čaputkovcov robiť veci dlho, a možno mu to sám Marian Kočner nejak pretlačil cez svojich kamarátov - ešte v čase, keď sám nerobil problémy. Ja toho Ivana nechcem kriminalizovať za činy jeho brata, ale neverím, že je to náhoda. Oni to majú v rodine, tlačia sa k politikom, a Kočner je spojený s Kováčom a teda proameričanmi. 

 

Ľubov

Je už konečne známa odpoveď,alebo až po 17.tom...Ako sa hovorí,mene tekel,spočítaj,zrátaj výsledok.

Ale inšpiroval si ma ,Vrbovčan,pozriem si ten film po sto rokoch zas, a možno aj Morica Beňovského .-)

vrbovčan

Aj na lodi v La Vallete.
Ľubov! Čo takto do viedničky na kávičku?
Brrr. Striaslo ma. Lebo už len čítať takúto intímnu komunikáciu je vskutku hanebné. Myslím to vážne.

shipka45

....veru tak ! Čítame to viacerí. Určite rovnakí ako aj ja, ktorí sa minimálne zapájajú do diskusie, ale pre ktorých sú príspevky, články tu uverejňované nie zanedbateľným vodítkom v orientovaní sa v súčasnej spletitej situácie. Ďakujem všetkým a najmä Tebe Norman, za Tvoju nikým neplatenú prácu, ktorou prispievaš k otváraniu oči a chápaniu prebiehajúcich dejov.

nové