Aký bol tento rok 2020 z hľadiska klímy?

Popravde, celý august pekne pršalo, teploty boli umiernené.

Na Slovensku.

Chcel som sem zaznamenať, že po predošlých pár rokoch extrémnych teplôt bol tento, zdá sa, návratom do nejakého normálu. Možno aj kvôli zastaveniu letov a iných bláznivých aktivít pod  vplyvom pandémie. Chcel som ale varovať, že budúci rok zas môže byť horúco.

Lenže vidno, že som ešte stále aj ja príliš veľký optimista. Stačí sa pozrieť trocha na dáta, trocha mimo slovenské hranice, a obraz je iný. Vo Welte sumarizujú, že vlny horúčav sa tento rok tiahnu Áziou, Arktídou a Amerikou. Posledné tri týždne júla zaznamenala Európa extrémne teploty, prekračujúce čokoľvek doteraz namerané. Čo sa týka zmeny klímy, média píšu o tomto roku ako o "vedeckom zjavení" (Offenbarung, epiphany), ale ja by som zostal pri jednoduchom termíne "dôkaz" - dôkaze zmeny klímy, hlavne o oteplovaní.

To, čo v týchto rokoch prebieha, je normálny ekologický kolaps, ako ho prognostici popísali už v polovici 20. storočia. Je to v podstate presne podľa ich predpovedí - premnoženie, nedostatok vody, vysoké teploty, nedostatok energie, hlad, epidémie. Nechcem tu nejako z rána kaziť náladu, náhodou mi ten článok svieti na monitore od včera, ale proste je to tak.

Opakujem, nie je to nič neprevídané - je to len POPIERANÉ. Je to popierané ako holokaust -  líši sa to len tým, že na rozdiel od zmieneného tabu minulosti je toto budúcnosť a okrem toho sa naozaj stane. Ale ľudstvo vie už storočie, že k tomu smeruje, nemalo by sa tváriť prekvapene, ani vrieskať, keď to začne naostro. Ako hovorí naša klasička Cha Puta, nemalo by sa báť umierať.

Treba to vidieť pozitívne, čo sa týka počasia bol tento rok na Slovensku výborný a treba zaň Prozreteľnosti poďakovať. 

 
mailer

.

Norman

za každým sú židia, rovnopovedané.
Welt nie je výnimka, skôr naopak.
Ja ho nejako nepreferujem, ale ktoré médium je v tomto iné, lepšie? Dokonca aj nemecké alternatávne weby sú zákonmi dokopané ku stene, takže sú slabé, nezaujímavé, pre nás nemastné neslané.
Ale daj nejaké tipy na ako tak serióznu deutschprachig tlač, ja sa nebránim.
Alebo vôbec, dajte nejaké tipy na akúkoľvek zaujímavú zahraničnú tlač, to by som prijal, veď my multikulti nejako preložíme :)

nonula

stretne sa influensa s covidom... Influenza hovori:"ja mam väcsiu úmrtnost"... Corona odpoveda "ale ja mam lepsi marketing"...https://alles-schallundrauch.blogspot.com/2020/09/94-der-corona-toten-si...

Norman

Takže 94%?
Poznám dve druhy krajin.
Jedna je Čína, kde už dnes nemajú žiadne obmedzenia - lebo ich mali predtým. Je to krajina, ktorá ako tak uznáva disciplínu a racio. Mali tam kopu epidémií a vedia, ako s tým naložiť, aj čo to dokáže.

A potom je tu zopár slobodných anarchistckých sionkapitalistických krajín. USA, India, Brazília. Tam vedia, že s opatreniami proti novému vírusu je to prehnané a netreba sa báť. Samozrejme, zomrú vraj len starí a chorí. Ostatní si to odnesú maximálne tak nejakým postihnutím srdca, poškodenými pľúcami alebo niečím takým, čo sa naozaj prejaví až po pár rokoch.

Každý si môže povedať, čo sa mu zdá lepšie. Prvý druh krajín je v pohode, v druhom type vládne okrem pochovávania aj dosť obava z budúcnosti a vlastne už svoje predošlý postoj vzdali.

To, že niektoré média tvrdia, že vírus spôsobili mocní, aby vyhubili ľudstvo, a zároveň tvrdia, že vírus je nepodstatný, je typická schizofrénia.

Cibo

Nezávislé web.stránky B.R.D.
Journalistenwatch.com
Neopresse.com

Norman

Áno, to je žiaľ aj ukážka "nezávislej žurnalistiky" v okupovaných krajinách.

Kedysi, za socíku, sa tomu hovorilo myslím "inštalatérska kritika". Dovolené bolo kritizovať a vysmievať - ale len tak inštalatérov a iné podobné podružné témy.
A k tomu patril samozrejme fenomén autocenzúry - dotyční kritici sa kontrolovali sami a presne sledovali to, aby nestúpili naozaj na podstatné veci, kde by to mohlo bolieť
(v tom druhom linku - https://www.neopresse.com/ tam je na prvej stránke tak z 10 asi 8 o korone)
Bohužiaľ, práve táto "nezávislosť" je ten podvod, ktorým manipulujú.
To je ako keď z Týždňa odišli prestitúti do Postoja zakladali sa aj iné konzervatívne portály.

Ľubov

je uplne vsetko zavalene reklamou,uplne vsetko,je to tak nechutne....
Tricka,topanky,zlavy na handry,prostriedky na chudnutie....uz to prekrocilo unosnu mieru.

Norman,toto je zatial jedine miesto bez reklamy.... mas na to nejake vysvetlenie,.)) ?

Norman

Hej, aj tie reklamy svedčia o tom, že mnohé tie weby (nielen tieto nemecké) sú robené čiste ako zárobkový projekt. "alternatíva" je chápaná ako predajný materiál. Všetko stavané v tomto trhoveckom zmýšľaní.

To, že tu nie je reklama, je dané tým, že tieto svetonázorové veci považujem za dôležité a určite nemienim zasviniť tento priestor, predať ho za pár halierov. Ani na oblečení normálni ľudia nenosia reklamy, ak by tak robili, bola by to úbohá predajnosť a poníženie. A takisto normálni ľudia nenosia lístok s prosbou "podporte ma, dajte mi nejaké drobné na kávu " :-). (ak to niekto chce takto robiť, mal by aspoň zvoliť dôstojnejší štýl).

A vôbec sú reklamy ponížením celej spoločnosti a kultúry, je choré, že sú všade billboardy a že program aj vo verejnoprávnej tv je neustále prerušovaný doslovne dementnou reklamou (česť výnimkám). Takto korporácie dávajú najavo, ako ovládajú spoločnosť, ako im všetko patrí. Na každom kroku, každú druhú minútu.

Ľubov

preco je reklamy v poslednej dobe tak nenormalne vela moze byt aj priprava predajcov na druhu,resp.tretiu vlnu .
Aj bez karanteny ludi z kamennych obchodov ubuda a presuvaju sa do e shopov. Centra miest sa vyludnuju,obchody a cukrarne zatvaraju,je to rovnake na celom svete,ci v San Franciscu,ci v Nitre.

Proste globalizmus je tu.

nové