Počty infikovaných po plošnom testovaní neklesajú, ako bolo sľúbené

V tzv.plošnom testovaní zachytili okolo 38 tisíc ľudí ako pozitívnych. Výsledok by sa mal okamžite prejaviť pri každodenných  testoch PCR, kde by o týchto ľudí malo byť menej.  Vlastne, ak by plošné testovanie bolo naozaj plošné a reálne citlivé, tak by tam nemal byť skoro nikto. 

Nedeje sa tak. Dnes PCR testy zachytili 3216 nových prípadov infekcie. To znamená, že počty infikovaných neklesajú, aj keď tých 38 tisíc pozitívni boli takpovediac priamo stiahnutí z obehu a podľa logiky bežného života je predpoklad, že ani jeden sa PCR testob nezúčastnil. Ale je tu aj opačná logika, že si išli overiť svoj stav, respektíve ho vyvrátiť - že teda mnohí antigen pozitívni išli teraz ešte aj na PCR testy. Môže byť, ale tisíce ich asi nebudú.

Na PCR testy by mali isť aj mnoho antigéne negatívni. A k tomu patrí otázka - koľkí z tých dnešných 3216 PCR pozitívnych majú antigénový test negatívny? To by sa malo predsa zisťovať hneď pred testom.

Ergo - počty novo infikovaných nekleajú od vyhlásenia núdzového štábu 1.10, ani od zákazu vychádzania 19.10 (začiatok prípravy na plošné testovanie), a neklesajú teda ani po plošnom testovaní 1.11. Plošné testovannie je teda totáľny prepadák a neúspech aj z tohto, najdôležitejšieho pohľadu. Je dokonca možné, že tá masová akcia spôsobí výrazný nárast Covidu.

Je to naozaj zrelé na odstúpenie trnavského extrémistu a na policajné zistenie, prečo usporiadal tento zločin a koľko z finančných nákladov zostalo pre jeho bielu kobylu.

 

Dobrá správa je azda len to, že počet úmrtí na Covid podľa údajov v posledných pár dňoch akosi stagnuje, nerastie. No, je to relatívne, lebo denná hodnota (dnes 26 životov) je stále takmer taká, koľko na jar zomrelo počas celých dvoch mesiacov.  Ale je to, v porovnaní aj s inými susednými krajinami, stále ešte relatívne dobré. 

 

 
Roland Edvardsen

Pietruchov Mesík mal dnes veľmi trefný komentár na FB: "Tak sa vláde nateraz podarilo odkloniť pozornosť médií od základnej otázky: Ako je možné, že u nás vo veľkom zomierajú ľudia a vo Fínsku, Nórsku či Estónsku nie? Ako je možné, že v Estónsku dnes majú 4 vážne prípady, v Nórsku 10, vo Fínsku 13, v Lotyšsku 15 - a u nás 200 kandidátov na smrť? Že od 1. septembra zomrelo vo Fínsku na covid 23 ľudí - a na Slovensku najmenej 228? Ako je možné, že to v lete a na jeseň tak masívne posr...? Jedno je isté - v nedostatku modlitieb problém nie je... Položia aspoň niektoré média tieto otázky vláde, alebo sme tak tupí, že nám stačia milióny špajdlí za 100 milionov eur v nosohltanoch?"

Znovu sa musím pýtať: prečo je ten Matovič tak neskutočne šetrený? Veď má ísť predsa o konzervatívca, ktorý je v opozícii voči progresivistom a ich širokým médiám? Tak aspoň znie klasický naratív, miestami živený i niektorými alternatívnejšími zdrojmi. To je až neuveriteľné, ako to všetko zatiaľ tomu čurákovi prechádza. A opozícia voči nemu (či už tá parlamentná alebo mimoparlamentná) pôsobí celkom bezmocne.

Norman

Neviem, čo čurákovi vychádza. Treba si uvedomiť, že toto je proste demokracia - zvolia magora a 4 roky s ním nik nepohne, lebo to nejde. Ak s ním držia dvaja traja ďalší magori v koalícii - Sulík, Kollár. Demokracia nefunguje (tak, ako sa popisuje).

Čo sa týka počtu mrtvych - nuž, škandinávci sa teraz všetci vyhli druhej vlne. My sme ale stále na tom o kus lepšie, ako Maďari, Poliaci, samozrejmelepšie o násobne ako Česi, a približne rovnako, ako Rakúšania (alebo aj Nemci)- Takže pýtať sa treba, ale Mesík trocha dramatizuje, nie je to len náš lokálny problém, a najdôležitejší faktor-príčina sú proste otvorené hranice.

Norman

sme stále lepší, než väčšina iných.

Roland Edvardsen

Však nie sme na tom najhoršie (ale ako vidno na tých severských krajinách, mohlo to byť aj o dosť lepšie), ale pointa bola v inom: že Matoviča začali od istej doby mainstreamové média dosť šetriť a zavrú oči aj nad takými vecami, pri ktorých by u takých ako Fica alebo Pellegrini skákali po plafón. Matovič premrhal leto, nesie zodpovednosť za tých mŕtvych. To mali médiá opakovať, popri iných prúseroch. Namiesto toho Nko nedávno prišlo vo svojom Newsfilteri s nadpismi a textami typu, že Matovič to zvládol, Matovič vyhral, opozícia pri Matovičovi je bezradná a pod. Už to pôsobí, ako by si ich fakt kúpil.

Norman

tie vládnu.
Samozrejme, že Matovič je neporovnateľne šetrenejší, ako Fico.
Trocha do neho rýpe Sme, ale N a zvyšok ho skôr držia. Samozrejme, že týchto 100 milionov a celý ten stav by mu mali odrbať o hlavu. Matovič od nedeľe nespravil žiadnu tlačovku, kde by odpovedal na otázky novinárov - vie, že by neobstál jedinú priamu otázku na mnohé veci okolo cirkusu testovania. Nuž tak jednoducho prestane chodiť na tlačovky - ale teraz sa dokonca vrhol do karantény.
Hovorím, DEMOKRACIA NEFUNGUJE - preto mu to akože zatiaľ vychádza. Víťaz berie všetko, vyserte si oko, salám párky - to je sloboda a demokracia.

A novinári - tých si na tlačovky teraz asi priam vyberá, možno aj počet musí byť limitovaníý - čo aj vidno na ich otázkach celý tento čas.

sandro

Svedi, ktorych som sem aj ja daval za priklad ohladne premorenia, zase idu strmo hore a zavadzaju opatrenia. Zrejme tu nie vsetko funguje podla pravidiel, ktore su nam zname z klasickych epidemii chripky a pod. Je to zle.
Slovensko sa stale drzi dobre, ale cakam, kedy zacnu konecne media poukazovat na fakt, ze vikendova akcia nema efekt. PCR pozitivnych nam vobec neubudlo, naopak, zacali stupat. Nemali byt uz nahodou vsetci pozitivni pod zamkom??

nové