Choré, zvrátené, neľudské ...

Je to, čím znova prekvapila táto vláda tých najbezbrannejších.
Najskôr im milostivo dala výnimku, že ľudia nad 65 rokov sa nemusia ísť testovať, ale aj tak musia sedieť doma.
Teraz keď nemajú modrý papier, vládnu priepustku na slobodu, podľa správ v médiách sa nesmú isť dať testovať v druhom kole, aj keď poctivo sedeli doma. Lenže, odmietajú ich ošetriť a tak ako sme včera čítali v médiách dokonca lekárka odmietla ošetriť aj onkologickú pacientku s bolesťami.
Dnes nemajú prístup na poštu a nemôžu si vybrať ani tú almužnu v podobe smiešnych pár eur, ktorú dostávajú ako dôchodok a na ktorú sú životne odkázaní. Nesmú vychádzať, nemôžu si kúpiť jedlo, lebo nebudú ho mať za čo kúpiť, nebudú mať z čoho zaplatiť nájomné a energie a lieky, ktoré potrebujú a musia čakať do 15. novembra.
Dokedy ľudia budú trpieť takéto šliapanie po ľudských právach, takéto ponižovanie starých a chorých?
Dokedy sa budeme prizerať tomu, ako v tomto štáte ľudia strácajú nádej na normálny život?
Zobrali dôchodcom čo mohli, siahli im na trináste dôchodky a aj teraz im siahli nielen na ich ľudskú dôstojnosť, ale aj zdravie a životy.
Ale vymysleli vládne manévre za 100 miliónov eur.
Ako sa dá nazvať to, keď sa takto niekto správa k ľuďom, ktorí patria k tým najbezbrannejším v spoločnosti? Choré, zvrátené, neľudské?
Kto bude nasledovať? Ktorá skupina občanov?
Skutočne sme vo vojne proti ľudskosti… 

Autor: devana 

 

 

 

Článok v Pravde:

Občania starší ako 65 rokov, ktorí sa rozhodli z obavy o svoje zdravie riadiť všeobecným odporúčaním dodržiavať zákaz vychádzania a nezúčastnili sa na celoplošnom testovaní, si nemôžu vyzdvihnúť svoje dôchodky na pošte. Vyhláška ÚVZ ustanovuje výnimku len na cestu v nevyhnutnom rozsahu s cieľom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb do najbližšej maloobchodnej predajne od miesta bydliska a cestu späť.

 

 

 

Poznámka z nadhľadu:

Štát nemôže vrhnúť na tých, čo sa neboli testovať, tvrdšie opatrenia ako na tých, čo boli označení ako pozitívni. To je proti akejkoľvek logike a spravodlivosti.

O to horšie, keď sa to navyše týka ľudí nad 65 rokov, ktorým naozaj bolo odporúčané, aby na hromadné plošné testovanie nešli. Tímto ľuďom nie sú odopreté iba návštevy obchodov, pôšt, ale naozaj aj prechádzky v parku a podobné k zdraviu nevyhnutné aktivity. To je naozaj príliš odporné ešte aj na šialenú papulu Matoviča. Aj núdzový stav má svoje previdlá spravodlivosti a ten, čo v nudzovej dobe zneužíva svoju funkciu, bude aj dodatočne súdený podľa ich prísnych paragrafov.

A čo naša prezidentka? Tá sa najprv vyjadrila, že neúčastní na testoch nemajú byť postihovaní zákazmi, čo jej odmietli, dobre - ale teraz, keď sa ešte zneužíva zákon, drží hubu? Naozaj ešte viac zbabelá knedla bez svedomia, ako vyzerá?

Je predpoklad, že slovenská vláda, najmä ministerstvo zdravotníctva a obrany, sa dopustili explicitného sfalšovania výsledkov tzv. plošného testovania (víkend 1. november), hlavne pripisovaním čiernych duší. Aby teraz tento škandál nevyšiel najavo, snažia sa pokračovť v testovaní a prinútiť aj zvyšok populácie ísť na testy - pričom predpokladajú, že sa potom stratí informácia o tom, kto a kedy vlastne na testoch bol a tým sa zmaže zločin vládnych úradníkov, prvdepodobne odobrený samotnými ministrami a predsedom vlády.


Plošné testovanie nefunkčnými testami je samoúčelný nezmysel, je to výsmech racionalite a ohrozovanie starostlivosti o zdravie občanov.

 
Dusanbe

Táto Zmetkovičova vláda avanturistov, slizkých oportunistov a amatérov mení podmienky vychádzania z hodiny na hodinu:

"11:58 Na druhom kole plošného testovania sa môžu zúčastniť aj občania bez certifikátu z prvého kola. V piatok o tom informoval Úrad vlády SR. Ľudia, ktorí sa neboli testovať v prvom kole, majú zákaz vychádzania. Na víkendové antigénové testovanie však podľa úradu vlády ísť môžu. A to vďaka výnimke z uznesenia, ktorá hovorí, že zákaz vychádzania neplatí pre osoby „s cieľom neodkladného lekárskeho vyšetrenia“. Tá podľa úradu zahŕňa aj účasť na antigénovom testovaní."

Norman

to je práve to, čo chcú dosiahnuť - aby netestovaní, pod tlakom hrozieb o 14 dňovom, ba najnovšie až 21 dňovom zákaze ich vychádzania, hlavne do práce, sa teraz dali teraz predsa len otestovať. A tak sa akosi stratí, že v evidencii sú už teraz falošné čísla, ba že mnohí z netestovaných sú už v evidencii ako otestovaní.
Preto sa minister Naď bráni zubami nechtami, že nespracujú a neposkytnú výsledky testov, preto odmietajú na základe svojej evidencie dávať modré karty tým, čo ich stratili. Chápeš - v databáze majú mnoho zapísaných a tak by sa mohlo ľahko stať, že mnohý netestovaný by podľa nej dostal potvrdenie, že testovanie absolvoval. A tým by sa prakticky dokázalo vedomé falšovanie celoštátnej akcie, mohlo by sa to rýchlo celé prevaliť.
A to nie je už sranda.
Preto ušli dvaja hlavní potkani do "karantény". A tretieho potkana, Krajčího, tiež moc nevidno a ak, tak arogantne a hriešne drzo namyslene k veci nič nehovorí.

Roland Edvardsen

Keď sme pred viac ako pol rokom videli tie volebné výsledky, hneď sme konštatovali, že s Matovičom to bude jedna nenormálna vláda. Ale popravde, to čo sa tu teraz deje predčilo aj moje očakávania. To je jednoducho niečo neuveriteľné: poštípte ma, či sa mi to len nesníva.
A to ako sa teraz tie tri potkany stiahli (z úplne blbou výhovorkou v prípade dvoch) je extra odpudzujúce.

Norman

v domácej karanténe každé decko predpubertálneho veku dokáže komunikovať cez zoomsy so školou - iba Matovič a Naď nie. To je absurdná výhovorka, že sú na pár dní v karanténe. Dokonca aj ako pozitívne infikovaní každý na tejto úrovní sa zúčastní procesov, má webové tlačovky a podobne.
Matovič je potkan a treba sa na neho sústrediť.

nové