Politické štvanice ako za Stalina

Ak by sa k moci dostali nejakí kotlebovci, nečudoval by som sa. Šéf NAKA, ktorá bola vynášaná v médiách ako hlavný nástroj proti fašizmu, policajný riaditeľ z čias, keď policajti rozbíjali na počkanie kotlebovcom hubu - to by som chápal, že po zmene moci sa Peter Hraška a Tibor Gašpar ocitnú za mrežami. Ale po víťazstve demokracie a slobody?

Na Slovensku vládne politická štvanica ako za čias Gottwalda. Zatýkaní sú sudcovi a hlavy polície. Za čo? Citujem:
"zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy a trestný čin zneužívanie právomoci verejného činiteľa."

To sú paragrafy, ktoré sa dajú veľmi ľahko použiť na každú politickú skupinu. Toto je, vážení, pravá tvár demokracie. Je jednoznačné, že washingtonskí psi si chcú vyrovnať účty zo Smerom a Ficom osobne. Za čo presne, to nebudem rozoberať - Fico bol ochotný brojiť proti fašizmu a keď počul SNP, nadúval sa ako moriak od pýchy, napríklad - ale, ako hovorí riťojebec Stanke - Nestačí. Niečo tam chýbalo a spomenutím Sorosa sa Fico definitívne dostal na čiernu listinu globalistickej inkvizície.

Predpokladám, že sem-tam aj teraz ešte nejaké kotleby budú zas dávať ruky preč a zas škodoradostne podporia anglosionistov. Ale akoby to predsa len aj odsúdenému Kotlebovi už dochádzalo - v minulisti viackrát nepodporil Smer a vôbec politiku pracujúcich ľudí, tak si ich teraz Demešovci rozrezávajú per partes - najprv jeden, potom druhý, až kým nezostane na Slovensku vládnuť nejaká fanatická proamerická sviňa.

Ľudia v pôvodnej ešte nenakazenej alternatíve, spred desiatich rokov, vám hovorili, že toto je tá "demokracia". Ale väčšina z vás vtedy neverila. Som rád, že teraz už masky padajú. Áno, som rád, aj keď je isté, že budú padať nielen masky.

Tomu sa nedá vyhnúť. Každý sa môže rozhodnúť len v tom, na koho strane to bude. 

 

Roland Edvardsen

Toto je už úplný cirkus ala Matelko. Hovorím, nezvláda to s covidom a svoje prúsery sa snaží teraz prekryť týmito teatrálnymi akciami s NAKO-ou. A prezentovať to, pre jednoduchších, ako sú voliči Oľano, tak, ako by NAKE velil priamo on.

Kaliňák a Fico budú konečná, to už teraz vidím, už teraz sa iste hľadá nejaký ochotný "svedok", ak už nie je nájdený, resp. kúpený. A ak si Pellegrini myslí, že sa mu premaľovaním Smeru naružovo podarí nejako uniknúť pred posadnutosťou miestneho psychoša, tak je tiež pekne naivný. Matovič potrebuje zlikvidovať politickú opozíciu - a po nej možno bude nasledovať politická konkurencia, ktovie. To je zas varovanie pre takých ako Sulík a žalude, ktorí sa rozhodli spolčiť s bláznom. Rozvrat právneho štátu, bordel, anarchie - jednoznačne.

buko

zo dna na den vidno ako politicka opozicia slabne, rozpusta sa.
Ficovi doslova zostal uz len Blanar a Blaha.
Pelle je transparentny. V zmysle neviditelny, prehliadany, cusi.
PS/Spolu aj s prezidentkou slabucko hryzkaju.
Dalsi tah bude skoncovanie s LSNS s ktorou Matovic nebude mat ziadne zlutovanie.
Uz teraz vidno aki su priposrati, ked ich ten fagan Seliga vykazal z NRSR lebo nemali modre papiere o potvrdeni absolvovania nezmyselneho testu, miesto toho aby bojovali - podvolili sa a odisli.
Matovic upevnuje moc.
Media mu vsetko toleruju.
Na Slovensku vznika novy Ľudovy front. A prve husle v nom budu hrat Obycajni Ludia. A akekolvek blaznovstvo, akykolvek klaunsky trik co si vrchny Principal zmysli - sa aj zrealizuje, na to sa mozte spolahnut.

Norman

Ako sa rozpúšťa opozícia? Smer má tých istých ľudí, čo od posledných rozpadov a jeho pozícia sa konsoliduje.
To isté Hlas, jeho pozícia stúpa.
LSNS je samozrjme tlačené do kúta súdnym procesom s Kotlebom - V SUDNICTVE vládne v prvom rade teraz totalita. Ale ako mali bojovať proti vykázaniu zo sály? To by boli zas za blbých radikálov.

Ja neviem, mne pripadá "predposraté" - tvoj výraz, tak sorry - skôr postoj "matovič upevňuje moc". Prepáč, ale PRED MESIACOM zaviedol núdzový stav - tam sa malo kričať aj sa kričalo - ale kto vtedy podporil Smer? Skoro nik, lebo ľudia mali už plné zuby pandemických kverulantov a anarchistov a bolo treba niečo spraviť - a tak nad tým mávli rukou a schválili to. Ale núdzový stav nemôže trvať večne a Matovočova pozícia je najslabšia z akýchkoľvek premierov, čo tu boli.
Takisto treba pripomínať, že naozajstné zločiny totality sa dejú v tom súdnictve a tie sú podnecované silami zo Západu. To je jednoznačné. Kolík a Mikulec - tí a ľudia ktorí ich poťahujú na šnúrkach - tam je jadro problému, tam je jed.

slaven1

Americký deep-state čístí slovenský deep-state, odstraňujú konkurenciu a robia poriadok v kolónii. Rozkladajú náš štát. Prebieha ukrajinizácia Slovenska.

Už pol roka od volieb krásne vidieť ako Fico (osobne) a SMER (ako strana) držali štátnosť tohto územia. Ludia nedocenili a vybrali si "len-nie-smer". 10 rokov Fico pracoval na "suverenitu", vláda Matelka ju do roka odrovná.

"Media mu vsetko toleruju."

Média sú masovo-komunikačné prostriedky. Komunikačné. Komunikácia je prvé čo musíš kontrolovať v kolónii. Médiá hlavného prúdu kontroluje zahraničie, hlavné USA (rádio Express je priamo americké radio, TV Joj, Plus jeden den, Nový čas, Markíza) priamo (hlavne) americké média.

TA3, donedávna relatívne slovenská telka, vypli americko-britský miestodržitelia z vysielania DVB-T (Towercom vlastný Penta alebo Ja&Ty?).

TASR umlčali trestným stíhaním:

Predseda výboru Národnej rady pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO) doručil na Generálnu prokuratúru trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za činnosť vo verejnoprávnej Tlačovej agentúre SR (TASR) od roku 2013 doteraz.

Podľa Čekovského môže ísť o zločineckú skupinu, ktorá je tvorená osobami pohybujúcimi sa a vysoko pravdepodobne aj vykonávajúcimi rôzne funkcie v orgánoch spoločností TASR, Impre media a Teraz media.

Čekovský tvrdí, že aj toto je dôvod na systémovú zmenu postavenia verejnoprávnych médií na Slovensku.

Kiko Čekovský, zrada je len zrada.

Norman

Takže takto - ďalšia "zločinecká skupina".
Jednoznačne je to naozaj už čistka ako v roku 1948. Neuveriteľné.

I keď aj v tomto prípade je to zatiaľ skôr zanietenie jedného debila, takého ďalšieho Oľanovského Jasánka, aj tak je to neuveriteľné, čo za skupinu bláznov Magorovič zhromaždil v Oľano. Fanatickí hlupáci - porovnať ich ku inkvizícii, alebo ku boľševikom? Alebo je to jedno.

Janko Hrasko

a je je to pravdepodobnosť hraničiaca s istotou, že presne o to ide.

 

Z https://www.youtube.com/watch?v=7Onz1NKIBSE:

 

Máte dneska nefunkčnú Špeciálnu prokuratúru, vedenie. Máte nefunkčnú Generálnu prokuratúru, vedenie. Máte nefunkčné Prezídium policajného zboru. A dneska sa polícia rozhodla začať trestné stíhanie vo veci zastupujúcej generálnej prokurátorke pani Kovačikovej. Komu už ona zavadzia, neviem, pretože to, že premiér nemá rúško a ide na svadbu a všetci oslavujú počas mimoriadneho stavu, nie je problém, ale proste uzavrieť svoje veci aby mohla ísť do karantény, to je problém, a tam začneme trestne stíhať, zatiaľ vo veci, ale to je si myslím v rozpore s Trestným poriadkom, zase ak viem páchateľa, nemôžem vo veci začať, vo veci sa začína keď je neznámy páchateľ, tu páchateľ je známy. To znamená, že čo chceme snáď stíhať zastupujúcu prokuratúrku generálnu? Bez nej je nefunkčná Generálna prokuratúra, my si neuvedomujeme, že s akými vecami my hazardujeme, ale ideme stíhať v sadzbe 4-10? 4 roky až 10 rokov? Pán redaktor, naozaj, ako že znormalizujme sa, tu pol roka sú vydávané predpisy v rozpore s ústavou, povedala to Generálna prokuratúra. To dostala za to, mimochodom.

Dusanbe

Tomu tiež nerozumiem, osobne TV nepoužívam, ale poznám viac ĺudí, ktorí pozerajú práve najmä ta3, terestriálne.
Bolo by zaujímavé zistiť čo je za tým, veď práve cez dig. ter. vysielanie to určite pozeralo množstvo ĺudí.
Aha:

https://komercnespravy.pravda.sk/ostatne/clanok/568034-historicky-najlep...

slaven1

Väčšina médií kontrolovaná okupandom buď priamo alebo cez svojich mestodržiteľov (oligarochovia). Tie média, ktoré nekontrolujú umlčali:

- TA3 vypnutím signálu
- TASR pohrozením žalobou
- RTVS policajnou raziou za neposlušnosť

Som rozmýšlal ako chcú vypnúť alternatívu. Dnes ku mne doputovala info ako metropola a jej miestodržitelia chcú spraviť:

https://www.hlavnespravy.sk/vlada-ide-bojovat-proti-hoaxom-a-dezinformac...

sandro

Lenze vznikajuci Ludovy front je uplne presne pomenovanie. Obrovsky pocet ludi zaujima len jedine - krv. Nehladia na nic, len na to, ci niekto bol niekde odvedeny v putach. Niekto, o kom maju pocit, ze im odobral z bohatstva. Ako je cerstvo viditelne, su ochotni kvoli tomu aj podstupit akekolvek ponizenie. Myslia si, ze bez ludi ako Bodor, Kocner by cast ich ilegalne nadobudnuteho majetku pripadla im :) Je to samozrejme iracionalne, ale oni takto podvedome uvazuju. A podriaduju tomuto pocitu a pomste vsetko, nehladia na stat a na to ze uplne rozbijaju system pravidiel, na ktore sa naoko odvolavaju, ked im to vyhovuje. Uspokojenie ale nepride lebo ich situacia sa bude samozrejme iba zhorsovat a tak si zacnu vyberat dalsich triednych nepriatelov, ktori su povodcami ich biedy. Vtedy zacnu siahat na slobodu a neskor zivoty aj ludom, ktori proste len nie su tak radikalni a nesuhlasia s nimi. Ludovy front sa kreuje a citim, ze to nebude nic prijemne. Ked na to pride, tak zaberie len tvrdy argument v podobe 9mm, ziadna ina obrana fungovat nebude.
Je to trochu podobne ako v casoch Meciara, ked sa velka cast ludi nevedela zmierit s tym ze velky podnik dostal ''casnik'' a nie oni. To ze dnes uz su tie podniky uplne bez dosahu statu ich netrapi, hlavne, ze to nema ziadny hnusny Slovak. Predsa len, taky american, to uz je nieco ine, nie? Meciar mal jedno stastie, ze jeho vazbu odmietali aj vtedajsie politicke spicky z opozicie a hlavne stat este nemal dostatocne podkopane piliere.

Norman

(ale to meno "Ľudový front" je predsa ešte moc dobré pre tento oľajnový ksindl, to si ani tí komunisto z roku 1948 nezaslúžia. A nenastáva moc Magoriča, ale chaos a moc lúzy. A celé je to dôsledok kuciakiády - začalo to viacnásobnou vraždou, vraždami to aj bude pokračovať. Chaos. )

Roland Edvardsen

Ja by som aj celkom zdieľal Bukov pesimizmus ohľadne opozície.

Smer žiadnym mysliteľným spôsobom nie je na tom dobre - či už z hľadiska pokusov o jeho kriminalizáciu, či už stupňom akým je zdiskreditovaný v očiach verejnosti, či celkovo aj personálnym úbytkom (vrátane postupného úbytku aj členskej základne - ľudia už od nich len odchádzajú, nikto sa nehrnie). Tam je dôvod, prečo Fico funguje ako splašený a hýri hyperaktivitou - postupne mu totiž hrozí, že bude celkom pohltený Hlasom. Ono to v tých mainstream prieskumoch síce vyzerá, že sa zastabilizoval na nejakých 8-10%, ale problém je v tom aký elektorát mu ostal: prevažujú dôchodci na vidieku, s nižším vzdelaním, často bez internetu, väčšina mladšieho, vzdelanejšieho a pracujúceho (a hlavne z miest) sa presúva k Pellemu. Dobrou nápovedou sú aj preferenčné hlasy, ktoré dostal Pelle a Fico v ostatných voľbách. Každý pracuje s faktom, že si tieto hlasy rozdelili 2:1. Čo je hlúposť. Súčet tých preferenčných hlasov totiž prevyšuje celkový počet hlasov, ktoré dostal Smer-SD. Mnoho voličov teda krúžkovalo obidvoch. Pelleho zo sympatie, Fica len a len zo zvyku. Takto nejako sa rozpadá Smer. Ak ste sa pohrali s tými preferenčákmi, tak je to celkom jasné. 

A druhý problém Smeru je v tom, že s Ficom v podstate už nikto nechce mať nič spoločné. Ani Pellegrini, ktorý by dnes radšej išiel s Kollárom a so Sulíkom. Takže, ak by to aj nejako vytiahol na nejaké slušnejšie, kľudne aj dvojciferné, číslo, stále ostáva celkom izolovaný. To, že Fico teraz do všetkých kope, vrátane non-stop do Pellegriniho, Smeru tiež určite veľmi "pomáha". Určite ho bude politický zvyšok menej neznášať, že áno. Na druhej strane, Fico si to asi už uvedomil: že politicky skončil, že už sa schyľuje aj k jeho zatknutiu a že asi nedopadne ani tak dobre, ako dopadol Mečiar. Tak hrá vabank a vojnu proti celému svetu. 

K LSNS: posledný prieskum im už nameral len 6,5%. Si vezmite, že pred voľbami im dlho ukazovali veľmi slušné čísla, aj viac ako 13%, aby napokon mali necelých 8. Takže predpokladám, že v reáli by mali zase menej, ako im ukazujú teraz (okolo 8-9%, teraz v jednom len tých 6,5). Ja si naozaj myslím, že tá coronaidioten agenda im dosť poškodila. A vlastne celkovo tá situácia s koronu, v ktorej sa akosi nevedia poriadne nájsť. Treba pripomenúť, že podobne ako Smer, aj LSNS sa vlastne rozpadla. Tam tiež odišli od nich kuffovci. A vlastne aj dôvod bol obdobný ako dôvod pelegrínovcov zo Smeru: kriminalizácia predsedu strany a s tým prepojené večné spájanie so skínskou či neo-nazi agendou.  A teraz od nich odchádza ďalší poslanec kvôli rozporom s ich covid agendou. Takže tiež nestabilná strana, ktorej predseda asi skončí v base  - to všetko priemerného voliča odrádza. 

Takže zatiaľ jediný komu sa z opozície darí je len Pellegrini (teda %, u voličov. V rámci parlamentu je však tá jeho 11-tka slabá a stále závislá od Fica). Ale to aj za cenu toho, že je otvorenejší voči dnešnej koalícii a mainstream médiám, čiže niečo ako kolaborant. A aj preto, že zatiaľ sa na neho nič extra nenašlo - čo je až pozoruhodné pri tom koľko ľudí sa tu venuje zbieraniu špiny. Ale Matovič to určite len tak nenechá. Navyše upozorňujem, že v r. 2010 získal Smer 35% vo voľbách + do vlády sa dostala aj SNS. Napriek tomu Smer nebol schopný zostaviť vládu, lebo všetok ten zvyšok sa spojil proti nemu. Ak si ľudia ako Kollár a Sulík a iní postavia hlavu, môže to zase dopadnúť obdobne (obzvlášť, ak by Sulík mohol byť premiérom, čo by zaiste veľmi chcel. Však v r. 2016 bol schopný kvôli tomu zobrať do vlády aj SNS). 

Norman

Postavenie Smeru sme tu už prebrali ix krát. Nemyslím, že by ho volili len nevzdelaní starci z vidieka - to propaganda šíri vždy o svojich oponentoch. Pri smere je faktor teraz zatýkanie Gašpara a spol - ale to je teda iná liga, to ťažko odhadovať, či tieto politické čistky nebudú pre Oľano a jeho globsec kamarátov kontraproduktívne. To je granát, ktorý už síce nemá poistku, ale ešte naozaj nevybuchol.

Čo sa týka preferencií - myslím, že by to tie dotazníky umožňovali vybrať dvoch - napríklad aj Smer aj Hlas. To by tie čísla samozrejme zdeformovalo a ak si frikulíni teraz toto nahovárajú, tak im povedz, že sa mýlia :-) K Pellemu naozaj utekajú voliči z Oľano ja z inakade. A áno, Smer a Hlas majú spolu viac hlasov, ako ich mali v nedávnej pokuciakovskej minulosti - majú ich toľko, ako ich mali v predkuciakovskom čase. Toho bieleho koňa zabili zbytočne.

To, či Fico má ešte šancu byť v serioznej politike sme tu už preberali - holt, ty mu neveríš. Ale téma našej debaty je, či Matovič zosilňuje, lebo Smer sa prepadá. Ja teda nevidím prepad Smeru v poslednom čase, a naopak, vidím prepad Oľano aj nárast prudkého antimatovič postoja. Ja tu stále vidím miesto na politiku, ktorú robí Smer. A čoraz viac.

LSNS - dávno sme ich tu varovali, a zhodneme sa, že anticovid postoje im uškodili. Ja už ale ani nechcem hodnotiť ich schopnosti či perspektívy - ja som jednoducho nespokojný s ich výsledkami. Nie sú malé deti - ak nechcú byť celkom označení za umelú opozíciu, nech dajú výsledky, alebo nech idú domov sa nafukovať. Keď tu všade tancovali dúhovo farební buzeranti, boli kotleby trocha zdrsnenia do toho gýču. Ale teraz je už zas iná doba a treba viac.

Tak či onak - to všetko je opozícia. Sila každej vlády je ale otázka sily koalície a tam sa treba pozrieť. Čurákofajčič Kolár? Popletený Sulík? Boľševik Šeliga? Ktorí z nich budú Matoviča držať? Alebo jeho poslanecký klub Oľano? No ja by som za Matoviča do konca roka vela nestavil.

Roland Edvardsen

Je to nateraz zbytočné riešiť. Voľby sú ďaleko a prieskumy začnú dávať zmysel až tesne pred nimi. Ja nepíšem, že Smer volia len nevzdelaní starci z vidieka. Focus robil nedávno analýzu tých presunov, skrátka Smeru zostalo viac tých starších, na dôchodku a na vidieku.
Však áno, Smer a Hlas majú spolu toľko čo pred Kuciakom. Ale čo vlastne z toho, keď aj tak robia takú rozpačitú politiku? Je to o ničom, celá opozícia. Okrem toho je ich v tom parlamente aj málo na to, aby niečo presadili a tak. Aj v tomto to tomu čurákovi z Trnavy neskutočne prialo. V časoch premiérovania Radičovej opozičný Smer vzbudzoval až hrôzu pre koalíciu. To bola iná sila. Teraz môže Matovič nejaké štekanie Fica na tých jeho nekonečných tlačovkách v kľude vysmiať.

Norman

preto, lebo hľadáme, kde je cesta. Teda hľadáme nádej, že nejaká je.
Ja som rád, že Smer s Ficom je na scéne je. A ešte lepšie takto, v opozícii, to aspoň troška hryzie.

System je proste taký - nie je tu žiadna sloboda, čo sa týka vytvárania politických strán. Preto je tam len to, čo tam je.

Ale čo sa týka čias Radičky - no vtedy mal Smer tiež len menšinu hlasov, ako má teraz Smer a Hlas spolu. Nebolo to o nič ľahšie pre Smer vtedy, ako dnes. A predsa letela ožratá krava hore komínom, ani nevedela ako. Len preto, lebo nepochopila Európske dianie.
Čurák Magorovič môže tiež zo dňa na deň skončiť. V tom nie je problém. Problém je v tom prvom - že súčasný režim nedovolí naozaj nezávislé normálne politické strany.

Nuž ale uvidíme, dokedy mieni naťahovať núdzový stav. Uvidíme aj to, či sa mu pod rukami nedodrbe covid situácia, nemocnice a zároveň finančná situácia. Dnes to trnavské hovado na tlačovke zdôrazňovalo, že vírus je rovnako silný - ale nie je tomu tak, ináč by už pri tomto nakazení na Slovensku boli mŕtvoly aj na ulici. Mrtvoly na ulici asi nebudú, ale zato bezdomovcov a podobných prípadov bude pribúdať.
Ale môžu si za to samí ľudia. Najprv anarchistickým ignorovaním prírody - nuž nech si teraz pandémiu užijú. Kde sú teraz všetci tí antirúškoví bojovníci? Keď je ľuďom odopieraná lekárska starostlivosť a prichádzajú o prácu, tak je Bukovský, Harabín, Rostas, Kotleba a všetci podobní úplne na hovno. Zapol som si výnimočne Infovojnu, že čo tam ... dávajú tam akúsi techno diskotéku :-DD
Ale aj ten Smer či Hlas sú úplne na hovno, to je fakt.

A čo s blaváckymi kaviarenskymi idiotmi? Tu naozaj pomôže iba premorenie, ale nemyslím teraz vírusové, ale rozpad ich tzv. trhovej ekonomiky. Prepáč, ale tým tupým telatám bez zodpovednosti, vzdelania a inteligencie nemožno želať nič iné. Je to ich karma, ťahajú to k sebe ako mucholapka hmyz.

Napĺňa sa proste to, čo múdri ľudia predpovedali už najmenej pred pol storočím. Už len preto vyslovene musí človek vítať tento proces, lebo to odkrýva svet taký, ako ho múdre knihy opisujú. Panika a vrešťanie? Nuž, konečne.

Roland Edvardsen

Práveže pri Radičke to bolo tak, že vládna koalícia bola výrazne slabšia, a opozícia výrazne silnejšia, než je tomu dnes. Fico mal ďaleko viac poslancov (a ďaleko vyššie preferencie). To sa jednoducho nedá zrovnať s jeho terajším, super slabým, stavom, kedy je predsedom 8% rozpadnutej strany s nulovým koaličným potenciálom, ktorá ak aj chce odvolávať niekoho z vlády, musí sa dopytovať druhých z opozície, vrátane odídených hlasistov, s ktorými sa rozprávať nechcú. Medzi nimi vôbec nie sú dobré vzťahy a ťažko sa im koordinuje postup proti Matelkovi (a aj tak z toho odvolávania nič nebude. V tomto už sú smeráci fakt dosť trápni). Matovič má ďaleko pohodlnejšiu pozíciu ako Radičová, nielenže má slabšiu opozíciu, viac poslancov, ale svoju stranu, teda pardón, 4-osobovú firmu, má pod kontrolou, na rozdiel od ožratej trúby, ktorá bola len dosadená bábka a handra Dzurindu a Mikloša, ktorí to tam viac menej riadili (a vyletela aj preto, lebo oni sami ju podrazili).

Norman

minimálne Smer s Hlasom. Tá na niečo potenciál má.
Samozrejme, ak sa napíše, že Smer sa s Hlasom "rozprávať nechce" - tak to je mokrý sen matovičovcov - o tom snívajú, aby bola opozícia rozdelená.

Pravda je len to, že terajšia koalícia má viac hlasov. Stav koalície je jediný parameter - a aj preto by opozícia určite mala Matoviča zaplošné testovanie a s ním spojenú defraudáciu odvolávať. Tak sa rozbíja koalícia. Nerozumiem dobre tomu, že je to "trápne". Čo to znamená v politike?

Radičovú síce Dzurinda nemal rád, ale podrazila ju koaličná strana, Sulík. A dosť bez motívu. To len ako príklad, ako ľahko prevládne antipatia voči vláde.

Ale zas ja nemienim tu nejak oživovať optimizmus a bojový duch voči pomerom. Ty si tiež tvrdil, že by bolo treba Matoviča dať dole a ja súhlasím. Ale ak prevládne medzi verejnosťou defétizmus a sklopenie zraku i hlavy, moc ma to neprekvapí. Keď tak rozmýšľam, snažím sa ľuďom pomáhať dvoma spôsobmi
1. upozorňovaním, na ich možnosti, rezervy a "vnútornú" silu, a
2. upozorňovaním na rôzne to nebezpečenstvo, ku ktorému smerujú ale zdá sa, že ho nevidia.
Nehovorím teraz o tom, do akej miery mám pravdu ale toto sú dva prístupy.
Celkom aj chápem, keď sa ľudia tomu druhému bránia a nechcú poznať zlé hypotézy - to je prirodzené a niekedy aj správne.
Ale otravuje ma a vždy znova prekvapí, keď ľudia nechcú poznať hypotézy svojich možností a cesty. A to sa opakuje už desaťročia. "Komunisti tu budú naveky". "Mečiar tu bude naveky" , "Dzurindovci tu budú naveky", "Matovič tu bude naveky", "Židia tu budú naveky", "S covidom sa nedá nič robiť" a podobne.
Veď dobre, prebieha skutočný test, test nemocníc. A súčasne a následne test hospodárstva. Respektíve zrútenie sa, čo sa týka bežných ľudí, mnohí budú trpieť. Nechce sa mi žiť v krajine plnej žobrákov a v podstate plnej mŕtvol - no ale čo, človek si nevyberie, zrejme je to jej a môj osud. Nie je v mojej moci ani najmenej to zmeniť, a nie je moja povinnosť to niekomu uľahčovať.

Roland Edvardsen

Je ich jednoducho málo, aj na to, aby odvolali Matoviča. Pri poslednom odvolávaní ohľadne diplomovky sa aj dosť popálili. To čo môže pomôcť sú konflikty v koalícii. Ono sa aj zdalo, že z toho niečo bude, ale sám vidíš, ako teraz Sulík sklopil zrak a zase poslúcha. Sulík sa už bojí toho, že by bol zase za rozbíjača.
Matoviča treba dať dole, ale ak sa nepohnú ľady práve v koalícii, u jeho ľudí či spolupracovníkov, potom to bude ťažké.

Norman

ale za tento megacirkus okolo testov a ostatné veci ho musia odvolávať. Prirodzene, že ho takmer iste neodvolajú . Ale musia to zaprotokolovať, tie obvinenia. A aj hlasovanie .
(je trocha chyba, že sa dali predtým na odvolávanie za diplomovku a podobné blbosti, ale teraz to má zmysel).
Treba tlačiť - kedy odvolávať, ak nie teraz?

Samozrejme, budúcnosť v najbližších týždňoch bude na Slovensku zlá aj pre ľudí, ktorí doteraz spali - no tak ešte aj potom odvolávať. A intrigovať.

Nuž, ale je možnosť, že covid padne zas na nulu, otvoria sa kaviarne, stúpne zamestnanosť a všetci začnú zarábať ... potom tu Matovič zostane ešte 3 roky .... heh, nie, to si len škaredo robím srandu :-)

Roland Edvardsen

Dobre, mali by čuráka odvolávať. Ale mali by si to pripraviť lepšie ako posledne, pri tej diplomovke (snáď to odvolanie zase nebude prednášať ten "čajový" Blanár). Len ešte dodám, že nie Hlas a Smer majú zlé vzťahy, ale Fico a Pellegrini - a tú vzájomnú zášť potom len prenášajú na svojich podriadených, to je všetko. Tak hej, bez týchto dvoch ješitných kohútov by sa tým stranám spolupracovalo dobre. :-D

Ale zase, aby som nevyznel moc pesimisticky: Radičová mala svojho času ďaleko väčšiu podporu médií, bola to obľúbenkyňa miestnej kaviarne, čo sa o Matovičovi nedá povedať. Navyše Matovič je roky známy tým, ako ľahko si vyrába nepriateľov medzi spojencami, jeho vlastná chorá nátura mu je najväčším nepriateľom. To sú zase výhody pre dnešnú opozíciu.

Norman

že za Matoviča sú zodpovední ľudia z koalície a tam treba sledovať stav. A tým treba vysvetľovať ich spoluzodpovednosť. To sa týka aj bežných ľudí, hľavne voličov Olajna.
Nemá zmysel kritizovať stále Smer. Hlas a LSNS, pretože u tých sme svoju zámernú propagačnú podporu už upravili na skeptický realizmus. :-)

Implicitná otázka bola, či má Magorovič padnúť teraz, alebo ho nechať dozrieť - ale aj tu sa asi všetci zhodneme, že toto nemá zmysel odkladať, že už sa dostatočne zdiskreditoval ako nezodpovedný a neschopný plačúci a zlomyseľný psychoš.

Kedže situácia je tam, kde slnko nesvieti, navrhujem počkať na ukončenie "núdzového stavu".

Náhodný okoloidúci

"Núdzový stav" platí od 1.10., mal platiť to 14.11, ale "Zázrak z Trnavy" už vyhlásil, že ho môže podľa potreby predĺžiť. Núdzový stav môže trvať najviac 90 dní, čiže vychádza to zhruba do konca kalendárneho roka. Ale on si nájde spôsob, ako "núdzový stav" a s ním súvisiace právomoci udržať aj potom.

Na rozkol v koalícii ochotných blbcov by som sa nespoliehal, ich drží pri moci tlak zo zahraničia, nie ich vôľa spolupracovať.

Norman

Núdzový stav je vážna vec. Už to, že vyhlásil tento všeobecný, nielen ten medicínsky, ako na jar, bol zločin.
Takže ale maximum je 90 dní? Aj tak ho nebude môcť ťahať tak dlho, a že by ho nejako mohol ešte predlžovať, to vážne pochybujem. Matovič nemá armádu, tú ma NATO a aj táto proamerická spodina ho už nebude tolerovať.

Koalícia ochotných blbcov je základ, a aj keď teraz je podporovaná aj tým "tlakom zo zahraničia", naša myšlienka je (opakujeme znova):
- americký vplyv na Európu bude upadať, najdlhšie pretrvá asi v armádach, ale ani tam nemajú na Slovensku schopných ľudí. Keď potkany v parlament e a vláde pochopia, že podpora zo Západu je vlastne čoraz menšia a nebezpečenstvo naopak čoraz väčšie, rozpadnú sa.
"Spoliehať" sa na to nedá, ale je to jediná cesta. Strata dôvery, zástupný premiér a nové voľby.

Olajno, Sas, či Smerodina, o žaľuďoch nehovoriac, nie sú žiadne skutočné politické sily, je to naozaj len nejaký lumpenproletariát, ktorý sa dá zvádzať - ale ako sa nadchnú, tak aj rýchlo znenávidia.
Reálne sily sú tu len korporácie, zväčša zahraničné, ale to je v pozadí, to je plutokracia, nie politika. Takže je tu ich "bratislavská kaviareň", a ďalej socialisti a národovci. To sú témy, ideológie a ľudí pre ne treba získať.
Lenže to PODIVNÍ čuráci nesmú spomínať Lenina, Tisa, Chegevaru, Marxa, Hlinku a podobné historické príšery. Iba ak by to robili zámerne, aby normálnym národným a socialnym silám dali guľu na nohu. Nech spomínajú svine Churchila, Pinocheta, DeGaula, Johnsona, Franka a stovky iných, nech tých vešajú na krk svojim oponentom, a potom ich zhadzujú do Dunaja - nie naopak.

Predpoveď - koniec roka Magorič prežije vo funkcii iba ak neskolabuje zdravotníctvo (teda nebudú postele všetky plné a nebude dochádzať k nechutnostiam), ak poklesne Covid u nás aj inde tak, že nebude už považovaný za silnú hrozbu, ak nezamestnanosť neprekročí 10% . Možno to tak bude. Ak nie, tak bude úrad pre neho znamenať peklo na zemi.
Veľmi by som sa čudoval.

Matovič nie je nejaká veľká trvalá hrozba. Horšie je, keď ukazujú tie reportáže zo Slovenska. Všade samí cigáni, respektíve rôzne polodementné obyvateľstvo. Slovensko vyslovene degeneruje.

nové