US armáda pri celoplošnom testovaní na Slovensku

S pôsobením Síl pre špeciálne operácie Ozbrojených síl (OS) SR na celoplošnom testovaní sa na severe Slovenska zoznamujú aj príslušníci CIMIC tímu Armády USA.

"V USA sme zatiaľ nemali podobnú iniciatívu ako na Slovensku. Som veľmi rada, že som testovanie mohla vidieť. Všetko bolo rýchle a bezproblémové. Nikdy v živote som nič podobné nevidela. Naše nasadenie na Slovensku je zatiaľ výborné, najviac sa mi páči, že si medzi sebou môžeme vymieňať skúsenosti," povedala veliteľka CIMIC tímu Armády USA Madeline Gramling.

Veliteľ Síl pre špeciálne operácie OS SR Branislav Benka vysvetlil, že na Slovensku pôsobia na základe uznesenia Národnej rady (NR) SR od 1. októbra 2020 štyria členovia amerického tímu. "Ich úlohou je podieľať sa na komplexnej príprave, komunikácii a zabezpečení civilno-vojenských operácií. Odovzdávajú si skúsenosti s našimi špecialistami civilno-vojenskej spolupráce a prinášajú know how z ich skúseností. Vzájomná výmena prináša vysoký kredit pre Stredisko civilno-vojenskej spolupráce a psychologických operácií," uviedol Benka.

Doplnil, že v operácii Spoločná zodpovednosť je celkovo nasadených vyše 700 z 1071 ľudí zo Síl pre špeciálne operácie OS SR. "Od 12. marca 2020 sa Sily pre špeciálne operácie zásadným spôsobom podieľali pri aktivovaní OS SR ako celku v boji proti novému koronavírusu v civilno-vojenskej operácii Karusel. Testovali sme marginalizované komunity, zväčša na východe Slovenska. V súčasnosti sú celé OS SR súčasťou operácie Spoločná zodpovednosť, Sily pre špeciálne operácie sa podieľajú na organizovaní odberných miest," dodal Benka.

CIMIC je skratka Civil-military-co-operation, teda oddelenie pre záležitosti spôsobu, ako armáda ovplyvňuje civilné obyvateľstvo. Konkrétnejšie sa zaoberá spôsobom, ako v krízových oblastiac, kde vládne napätie a odpor civilného obyvateľstva, je armáda schopná toto spacifikovať a ovládať.
 
Stredisko CIMIC a PSYOPS je jednotkou bojovej podpory veliteľstva Pozemných síl OS SR, ktorej cieľom je civilno-vojenská spolupráca a vedenie psychologických operácií. 
 
zdroj TASR
 
 
 
Náhodný okoloidúci

A my by sme sa na oplatenie ich priateľskej okupácie mohli ísť pozrieť k nim za veľkú vodu, ako sa správne počítajú volebné hlasy poslané poštou.

Norman

aj keď tu vkladám veci prevažne ja, ani neviete, akú máme celý čas rôznu širokú podporu :-)

Ale Ľubov nejako odpadla? :(

Ema

Gramlingová nech sa dobre pozerá, pretože to už tak ľahko neuvidí. Možno na japonskom vidieku, keby mali Japonci rovnakého psychopatického perverta za premiéra ako my, čo nemajú. Ale ... don't try this at home Madeline, pretože Black Lives Matter ti natrhnú zelenú prdel až po CIMIC čapicu.

Madeline Matovičovi pri pohľade na dlhý rad uzimených občanov: A ako ste ich motivovali prísť takto dobrovoľne uan tajm aj next tajm live na niečo, čo nemá pre zlepšenie epidemiologickej situácie žiadny význam?
Matovič (psychopatický škleb): Mohli si dobrovoľne vybrať medzi brutálnym lockdownom a výtermi z rypákov. Nepustil som ich do roboty.
Madeline - obráti sa na CIMIC kolegov: Tak to je iná psyop!
Madeline - obdivne k Matovičovi: A to tu ľudia tak skvele zarábajú, že im to za to stálo?
Matovič (pschopatický škleb): Áno. Zatiaľ.

Mimochodom, Veliteľstvo Síl pre špeciálne operácie vzniklo na Slovensku minulý rok na jeseň a do portfólia riadených útvarov patrí aj Stredisko civilno-vojenskej spolupráce a psychologických operácií (CIMIC a PSYOPS). Ak sa ešte niekto pýta, prečo musí byť vystavený tým urputným oslavným nauzeálnym žvástom a klamstvám, ktoré sa rinú zo všetkých médií, tak odpoveď je stručná: základom psyop je ovládanie médií.

slaven1

Hromadné testovanie je vrámci takzvanej "pandémie koronavírusu" PSYOP vyššej úrovne: vyžadoval sa aktívny prístup národa. Fyzicky museli ľudia niekde prísť a niečo si nechať urobiť.

Kým pol roka národ sledoval cirkus pasívne cez MSM (kontrolované v prvom rade svetovým hegemónom), tak tento zber vzoriek je nová úroveň.

Také aktívne "premorenie národa myšlienkou pandémie". Mentálne slabší ľudia - a tých že je - sa prestali pýtať "či" a po PSYOP "spoločná zodpovednosť" sa pýtajú "ako veľmi". Písal som o tom tu.

Ilustračný obrázok americkej vojačky je tu. Video pod ostavcom "10:31 Kolega Peter Révus v Čadci vyspovedal zaujímavého hosťa, členku armády USA Madeline Gramling."

Dusanbe

z dnešných médií:

"Rok, aký tu už dávno nebol. Poľnohospodári nevedia dosiať pšenicu, kľúčovú obilninu Slovenska. Jej obvyklá výmera je 400-tisíc hektárov, zasiata je na ploche menej ako 50 percent. Kukurica bola začiatkom týždňa pozberaná ani nie z 30 percent a cukrová repa čosi viac ako z jednej tretiny výmery. Pestovatelia nevedia dozberať ani sóju, zemiaky, slnečnicu.

Trochu uspokojenia a lepšiu náladu prinieslo celonárodné testovanie na COVID-19. Pozitívny nález malo v poľnohospodár­skych a potravinárskych podnikoch len zanedbateľné množstvo ľudí, zhruba okolo jedného percenta."

Hneď som mal lepšiu náladu !

Ema

posledný dobrý.

slaven1

Lockdown - metóda politickej liečby keď zabijete bolesť aj pacienta.

Dusanbe

aha - tuto varuje šéf britského ozbrojeného štábu pred hrozbou III. svetovej, ako následok koronavírusu:

https://www.rt.com/uk/506073-covid-world-war3-general-warns/

Ekonomické dôsledky korona-krízy + vyhrotenie lokálnych konfliktov môžu viesť k špirále končiacej globálnou vojnou.

'because of Covid-19, there was the possibility “you could see escalation lead to miscalculation.”'

Neviem - či generál Nick Carter vyslovil toto varovanie už po sčítaní hlasov v Pensylvánii, alebo ešte predtým...

Ema

Liverpool má asi 450 000 obyvateľov a je koronavírusom dosť zasvinený.

Takto tam vyzerá plošné testovanie:

Is coronavirus testing mandatory? The short answer is no.

Can employers force me to take the coronavirus test? Coronavirus tests are not compulsory and employers cannot force you to get a test. (Tu vidíme priestor na využitie skúseností zo Slovenska - ale načo by to preboha robili, keď ten pochybný výsledok má život jepičí a o krátky čas je úplne bezcenný.)

Kto je negatívny, normáne funguje ďalej. Kto je pozitívny, dostane telefonický kontakt, ak by potreboval pomoc a 500 libier na prežitie 10 dní v karanténe.

 

Zaujímavé, že do Liverpoolu neprišli americkí CIMICi.

slaven1

Áno, ja som tiež nechápal, keď som toto čítal:

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov domorodcov Slovenska, že v období od 2. do 8. novembra 2020 sú cez územie SR plánované tri cestné presuny zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presun amerických, belgických a poľských vojakov. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. V období od 2. do 8. novembra 2020 sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR na trasách Sereď – Prešov, Prešov – Michalovce a späť, Trebišov – Prešov, Prešov – Dubnica nad Váhom a späť, Prešov – Ruská Nová Ves, Ruská Nová Ves – Trebišov, ako aj na trase Dubnica nad Váhom – Sereď.

Hlavný hygienik zo seba necháva robiť obetného barana. Na to že má chlap "10 vysokých škôl" mu nejak nedochádzajú veci. Pod presun armády sa nemal podpísať.

 

nové