Pre Matoviča je vôľa ľudu "návrat mafie"?!

O 15:00 h nastúpilo Oľano, aby vyhlásilo výsledok vládnej krízy. Ako sa dalo čakať, urobil sa úplný kompromis -  len minister zdravotníctva Krajčí jediný odstúpi. Nič viac.

Ako Matovič, tak Krajčí, spravili z tlačovky plačovku - plakali tam a dobre že sa neobjímali ako teplí bratia. Reči okolo boli tiež len moralistické, odsudzujúce svojich koaličných partnerov ako tých zlých a "neľudských".  Mŕtvi v nemocniciach sú len čísla, ale odstúpenie zodpovedného, jedného ministra je dôvod na takú tryznu? 

Najhoršie však je, že Matovič fňukal, že nebolo inej cesty, lebo by padla vláda, takmer iste nové voľby -  a teda "návrat mafie na bielom koni". Pre premiéra sú voľby, teda vyjadrenie vôle ľudu a demokracia, niečo tak negatívne? Tak kto je tu radikál a antidemokrat?

Akokoľvek, s odstúpením Krajčího možno byť spokojný - je to síce len figúrka, ale v hre sa  každá ráta a ono sa to onedlho prejaví. Odporný je ale ten znova prepuknutý melodramatický patetický spôsob vystupovania týchto pandrlákov. Hnus znásobovalo aj to, že keď došlo k akejsi drobnej komičnosti, ťažký smútok magoroviča akoby zázrakom zmizol a začal sa škeriť a chichotať, ako iba on vie. Mimo akúkoľvek politiku: z týchto prudkých zmien jeho nálady je jasne vidno, že ten človek je naozaj ťažko psychicky chorý.

 
Roland Edvardsen

Sulík to teda inak dohnojil. Od dnes jasná zbabelá handra, ktorá pokľakla pred labilným, "60-kilovým" polobuzerantským Jokerom. A pritom mal teraz ďaleko vážnejšie dôvody ako pri Radičke, a aj by mu to verejnosť a voliči odpustili, ak by povalil vládu, resp. z nej odišiel a zachoval si tvár. Ale posral sa. A tá ich trápna "mierová dohoda" nevydržala nie že deň, ale ani 3 hodiny! To Sulík naozaj uveril tomu, že škorpión sa odrazu bude správať inak, než mu káže jeho prirodzenosť? A byť ním, tak teraz by som sa začal inak báť. Toto mu Matovič neodpustí, že mu takto vytlačil jeho miláčika duchom svätým ovanutého. Za toto sa mu ešte inak pomstí.

Roland Edvardsen

A ešte na tej plačovke povedal, že Krajčiho bude držať až do očkovania Sputnikom, čo bude bohvie kedy (?). Útočnú rétoriku samozrejme vôbec nezmenil, akurát len hovoril menej priamo a viac naznačoval, ale inak bolo jasné, že zase útočí na Sulíka a SaS. Fakt, Remišová a Sulík boli komplet odrbaní. Normálne idem do popuku z toho akých smiešnych a trápnych úbožiakov z nich Matelko spravil :-D

Norman

ešte aj to odstúpenie Krajčího je také neodstúpenie. Čiže kompromis, SaS a Žaľudi akože dostali svoje, naoko. aj nedostali. Pritom im je úplne jedno, či tam je Krajčí - odkedy Sputnik chcú odkývať aj v Bruseli, je to celé už bezpredmetné. Potrebovali to len uzavrieť - pretože nové voľby nechce ani za boha nik z tých 4 strán. Ani ak by ich do nich tlačili globalisti.

Ešte ku Krajčímu: zaujíma má tá imidžová časť - teraz oficiálne bolo napísané, že Krajčí, minister zdrav., bol odvolaný. Už nikdy nebude môcť hovoriť, že to robil dobre, najepšie, ako sa dalo. Ani Krajčí, ani Matovič. To Magoroviča musí bolieť, aj preto ten plač. Definitívne mu neuznali manažment pandémie. (on musel byť strašne snaživý štréber, chcejúci pochvaly ).

sandro

Zacina sa ako nahrada spominat Penta figurka Kalavska. Vobec by to nebolo prekvapive, ved hned po nastupe vlady dostala Penta takmer vsetky chybajuce klucove posty v zdravotnictve a to vratane VSZP(Strapko - byvaly topmanazer v Dovere). Kalavska by bol nadherny bonus, ta za Pentu snad aj dycha. Ozval sa aj Pelle a zlozil Kalavskej poklonu s tym, ze taka odbornicka sa urcite nebude blamovat v tejto vlade. To hovori za vsetko, aj keby to bola hned len kacica. Kalavska je uplne jasny podvodnik(aj co sa vzdelania tyka) a konik Penty. Je nepochopitelne, ze niekto dokaze este po tejto apokalypse chvalit niekoho, kto presadzuje globalne znizovanie lozok a tkzv. stratifikaciu.

Roland Edvardsen

Kálavská by sa nešla zahadzovať do odpadovej vlády Matoviča, ale do postele mu už skočiť mohla? :-) Vraj o tom boli hysterické výlevy Pavlínky na úrade vlády (a keď sa to čiastočne prevalilo, kobyla túto aféru nepoprela). A novinári o tom vedia, ale bohvie z akého dôvodu to nechcú vytiahnúť. Inak ktorý minister zdravotníctva nebol Penta-pozitív? Krajči je tiež za stratifikáciu a budúci minister, než už to bude ktokoľvek, bude asi tiež. Inak horší ako Krajči by jeho nástupca snáď už nemal byť. Aj keď pri Olajne to nemožno povedať s istotou. Tento človek by nebol absolútne súci na žiadne ministerstvo a ani za lepších časov. Toto nie je odborník či manažér, ale obyčajný, tupo pôsobiaci, babtistický aktivista (čomu sa primárne venoval - aj na úkor svojej lekárskej profesie), z profesionálneho hľadiska celkom nemohúci. Matovič ho tam len držal, lebo to bola figúrka ochotná plniť jeho šialené nápady. To už aj ja by som bol lepší minister ako tento infantilný letničiar, minimálne by som neodvolával ako besný riaditeľov nemocníc a nedosadzoval na ich miesta neodborných kamarátov zo sekty.

Náhodný okoloidúci

Mareček Salarabanda Krajčí podľa Matelka veľmi tvrdo pracoval.
Ja to vidím inak. Nejde o to, ako tvrdo pracoval, ide o to, či robil to, čo bolo treba robiť. A to zjavne nerobil. Ale robil to tvrdo. Tie chyby a zlyhania. Fňuk, fňuk.

nové