Zabíjanie psov v osadách

Poslanci Hnutia Reoublika podali návrh či úpravu zákonov, aby sa ukončili neľudské podmienky, s akými je zaobchádzané so psami hlavne v cigánskych osadách.
 
Návrh neprešiel.
Tu sú výsledky hlasovania
 
Mazurek píše:
"V rozprave sme sa snažili všetko dopodrobna vysvetliť a nenašiel sa žiaden argument proti prijatiu takéhoto zákona. Či už z opozície alebo koalície. Myslím teda, že toto správanie poslancov už ďalší komentár nepotrebuje."
 
Hej, to je naozaj choré. Nielenže vládni poslanci nehlasovali za, ale aj opozícia sa zdržala. Prečo? Určite to nie je danou problematikou, pochybujem, že bol návrh zlý. Je to dôkaz o absurdnej ostrakizácii časti národa, ktorú si Smer a Hlas nechali vnútiť, a ktorú stále hlúpo udržiavajú. Kedy chcú pre globalistov prestať robiť oni sami psov na špagáte, ak nie pri takýchto politicky neutrálnych zákonoch???  Nechápu, že musia prelomiť to fiktívne tabu a hlasovať s týmito ľuďmi? Že to bude potrebné v budúcnosti a teraz je čas to začať používať?
 
 
 

 

 
Roland Edvardsen

Myslím, že za tie všetky roky pozorovania môžeme už bezpečne povedať, že s kotlebovcami a ex-kotlebovcami zvyšné strany spolupracovať nebudú. Maximálne len využijú ich hlasy v parlamente pri presadení si nejakej, pre nich dôležitej, agendy. Ale spolupráca na vládnej úrovni? Stále veľmi nepravdepodobné. Nepíšem, že sa to na 100% nemôže stať, ale je to veľmi nepravdepodobné.
A ani Republika sa nezbaví svojej ostrakizácie, keďže ľudia, ktorí ju založili sú všetko ex-kotlebovci a ideologicky, rétoricky a dokonca i imidžovo tam nie je žiaden rozdiel. Aj medzi Smerom a Hlasom sú výraznejšie rozdiely, ako medzi Republikou a LSNS. Uhrík zatiaľ nedokázal tú stranu nejako odlíšiť od materskej. Je to takmer čistá kópia.

Norman

a aj tieto sa menia.
Podstatné pre Smer je si ale uvedomiť, že toto vydelenie časti scény ako extrémistov je aj pre Smer negatívne, pretože aj oni následne boli a sú (takmer) rovnako ostrakizovaní.
Prečo nehlasovať za návrhy Republiky? Lebo bude Osuský vrešťať ako kurva na žeravej platni, že sa spájajú s nacistami? No a? Nech vreští, nech sa bojí. Nech sa toho boja oprávnene.

A naopak, nech sa Smer a Hlas neboja, že niektorí ich voliči za nich nebudú hlasovať, ak budú (občas) spolupracovať s ľudovými stranami. Práve naopak, zvýšilo by im to preferencie.

Roland Edvardsen

Veci sa menia, ale niekedy nie a niekedy pomaly. Myslím, že nie je potrebné si tu niečo nahovárať. Ostrakizácia bude dokým sa nezmení mediálny monopol, čo sa asi nezmení...
Hlas potrebuje ostať v mainstreame a s kotlebovcami a ex-kotlebovcami spolupracovať určite nebude. A Smer by možno dnes aj mohol, ale tiež sa na nich pozerajú zvrchu - ako na niečo pochybné a nevhodné pre vládnutie. Ešte aj Taraba a iní konzervatívci sa od nich dištancujú. A asi aj úprimne veria tomu fašistickému naratívu o nich. Preferovali by jednoducho iné strany. Takže treba si už naliať čistého vína a nefantazírovať, ako sa to raz prelomí...Čakali sme už dosť a je to +- stále rovnaké. Takže nie.
A ak ide o ich voličov, tam boli nejaké prieskumy a veľa ich voličov, najmä tých starších, nevníma Kotlebu pozitívne. To hlásenie sa Kotlebu k Tisovi, proti SNP a pod., to jednoducho týchto voličov bude odpudzovať.

Norman

No, ono už tieto veci trvajú riadne dlho, takže v tom máš pravdu - už teraz je to riadne pomalé.
Ale ohŕňať nosom, ktokoľvek z nich, budú vždy len dovtedy kým ich nebudú potrebovať.

Nechcem to staviať ako odhad týchto dvoch konkrétnych strán, Kotlebovcov a Republiky, ale ako princíp.
Taraba sa dištancuje, lebo nejaké bratanie by mu nič neprinieslo, ale situácia sa môže zmeniť. Oni majú tých cirka 5%, Taraba má zlomky - asi si to tak nepredstavoval a možno by mal naopak nebrať ľudovejší kurz. Súhlasím, že tamtie dve strany kopu vecí pokazili a ktovie, ako to s nimi bude, ja ich budúcnosť ani ich vnútorný potenciál , - ale nesúhlasím, že podobné strany nemajú kvôli svojej minulosti budúcnosť. Principiálne to možné je a teda môj odhad je, že Republika môže fungovať. Dokonca lepšie, ako ĽSNS, a preto je mi určite sympatický jej vznik, aj ak nejaký prevrat v politike SR sa jej nemusí podariť. Principiálne je to výborný upgrade.

K tomu "fašistickému naratívu" okolo týchto ľudí - skôr by sa to dalo nazvať "lúzerský naratív". Ak akákoľvek z okrajových strán zmení svoju "úspešnosť", pôjdu tie desaťročia staré blbosti s fašizmom bokom.

Čo sa týka sporných bodov - tak SNP či Tisa vnímajú hlavne staršie ročníky a význam týchto táborov bude asi ustupovať. Komu na tom už dnes záleží. Naopak, tu robí stále chybu Fico, že sa stále snaží oživovať tieto veci. V princípe sa dá povedať, že je tu dilema, či bude národná ľudová "alternatívna" politika tá ľavicovo "protifašistická", alebo viac uvoľnená, viac slobodná, povedzme to tak. Dnes to stále vyzerá tak, že tieto postmarxistické hlasy majú navrch, v každom prípade prevládajú v Smere, ale ja by som to neodporúčal. Je to príliš priklopenie sa ku strane, ktorá tiež skončila porazená a mnoho ľudí, od starších mojej generácie až po mladých, nemajú tento starý marxizmus radi.