Čaputovej stádečko

Čaputová, osoba, ktorá mala tú drzosť zastaviť petíciu 600 000 občanov o vypísaní referenda ohľadne ťažkej nespokojnisti občanoov s touto vládou, rozdávala v Redute vyznamenania.

 

čaputovej vyznamenaní

Súčasní zaslúžilí hrdinovia kapitalistickej práce. Hurá, hurá, hurá. 

 

Poviete si, že je to nepodstatná hlúposť, po ktorej ani pes neštekne. A máte pravdu, celá akcia je trápna a bez pozornosti.
Napriek tomu som sa pri tomto stádečku zastavil a spomenul si na situáciu spred pár rokov, keď boli trestnoprávne šikanovaní niektorí poslanci, myslím že najmä Mizík zo strany ĽSNS, len preto, že napísali, tak ako my, že tam vyznamenal samých židov. Stále nie je jasné, čo je na takom postrehu trestné. Je azda národnosť tých ľudí niečo, za čo sa hanbia? 
Včera tam asi toľko židov nebolo. Neviem, nik to už neráta, každý sa bojí, tak ani ja nebudem. Nejaký tam určite je, ale okrem nich aj Maďar, Rusínec, Cigáň, ba asi aj nejakí Slováci. Čaputová miluje menšiny, ba táto zdruená jaternica dokonca dokonca dokáže poďakovať v niekoľkých jazykoch :-O. 
 
A na konci v kútiku, tam vidím že je pracovník farmako-korporácií, známy arogantný predajca testov a podobnej chémie, Paľko Čekan. Nedokážem posúdiť, akej je národnsti, asi žiadnu ani nemá. Nie, naopak, zdôrazním, že žid to nie je - veď by sa museli za neho hanbiť, nie? To je ten, čo napísal v marci:
To, čo sa deje okolo vakcíny AstraZeneca, je smutné až desivé.
Hoci Európska lieková agentúra oficiálne zverejní výsledky overovania prípadov úmrtí na trombózu až zajtra,
už jej včerajšie vyjadrenia ukazujú, že tam asi žiaden súvis nebude."

Ale bol, bol tam súvis medzi smrťou a zaočkovanim AstraZenecou.
To teda napísal o smrtiacej vakcíne, ktorá bola o neveľký čas neskôr zakázaná.
Ale no čo už, na to, že je to v prvom rade obchodník, startapista, dosť dobré, asi si to vyznamenanie zaslúži, nie?
Radšej nekritizovať, veď možno je už aj zakázané napísať, že je to obchodník so smrťou.


Roland Edvardsen

Čekan teraz útočil na opozíciu, konkrétne na to, že Fico a Pellegrini nie sú zaočkovaní. A aj na Matoviča. Nechápem tomuto stupídnemu uvažovaniu, že niekto sa kvôli nejakému politikovi pôjde očkovať alebo sa nebude. Už sú tie mediálne šľapky s tým maximálne trápne. Na o čo? Nezaujíma ma to, či sa nejaký Matovič alebo Pellegrini pôjdu alebo nepôjdu napichať. Nech už s tým idú do riti. Je jasné, že zase tu niekto niečo zneužíva na politický boj.

Inak ja som ešte stále neni zaočkovaný, ale asi do toho pôjdem. Ale táto hystéria a doslova anti-kampaň (a keď vidím v tých pro-očkovacích videjkách také ksichty ako užvástaný negrofilný dedo Krčméry, že) má na mňa presne opačné účinky, pokiaľ ide o ochotu sa ísť očkovať. A veru v tomto nie som vôbec sám. Ak je tu niekto zodpovedný za nízku zaočkovanosť, tak sú to takí ako Čaputa, Krčméry a Čekan, a ich iritujúce, pseudo-moralizačné žvásty a nátlaky, celá ich vyslovene stupídna anti-kampaň. Idioti.

Norman

Tak, ako Matovič a spol. boli zodpovední za predimenzovanie škodlivého testovania, a teda za úplné rozbúranie dôvery voči akcie štátu, tak aj Krčméry a spol. totálne zničil dôveru v slovenských "odbormíkov". Krčméry sa v takýchto pandémiách nevyzná, navyše sa prejavil ako bezcharakterný magor. Nedávno viedol reči, ž enie je Slovák a že odchádza z krajiny - a teraz zas má rozhodovať o dôležitých veciach? Okrem toho je evidentne v zlej kondícii, pretučnelý a zrejme aj prepitý. Farizej.

Čo sa týka očkovania - to je dosť paradox. Veď je postoj liberálov, že nech si každý robí, čo chce :) Ja osobne mám v úcte celospoločenské záujmy, teda aj povinnosti jednotlivca voči komunite - a podobné názory ba predsa mala mať každá konzervatívna alternatíva, nie?
Konkrétne problémy u nás sú ale v tom, že naozaj typy ako Baťová sú ohrozením životov. Nechali zhniť Sputnika, z čírych politických a finančných dôvodov (odstránenie konkurencie), a to v čase, keď pandémia bola horúca - za to by Baťová, Remišová, Sulík a niektorí iní, čo za tým stáli - a to bez preháňania, úplne vážne, mali dostať 10 rokov basy natvrdo.

Naopak, čiste vedecky je očkovanie fungujúcou vakcínou najlepšia vec pri epidémii. Ale v Izraeli im vakcinácia nepomáha proti Delte, ani v Británii - ergo tá hystéria teraz o vakcinácii na Slovensku je zbytočná, a dôvody tej hystérie tu a teraz sú naozaj hlavne zisky farmakofiriem.

sandro

Je to dost otazne s tou vakcinaciou. Mozme asi len hadat. V Rusku sa ludia neockovali a delta tam ma v porovnani s Britmi velkmi vysoku smrtnost.

Norman

Samozrejme, dopady nových liekov/vakcín s novým vírusom sa môžu zmapovať len pri ako tak serióznych dátach. Dnes sú ale dáta pre verejnosť už výrazne neisté. Tvrdenia proti tvrdeniam, neočakávané vlny v neočakávaných krajinách (Portugalsko, Rusko ...).

Prirodzene, očkovanie možno chápať, ak nič iné, aj ako tréning, takže organizmus je už naučený, takže mortalita je nižšia. Máš nejaké vhodné podklady toho, čo si napísal?

Roland Edvardsen

Zodpovedných je viac, najviac to ide na vrub všeobecne vláde, ktorá zabila najvhodnejší čas svojimi hádkami, svojou koaličnou krízou. A pri tom celom fiasku so Sputnikom majú vinu aj obaja ministri zdravotníctva. Lengvardský tiež nemusel toľko otálať, tiež to so Sputnikom pokašľal. Škoda, že teraz pri odvolávaní Matoviča sa zase koalícia prejaví zbabelo. Oni to už inak ani nevedia, len alibisticky a zbabelo, aby sa to nejako umelo udržiavalo.

Hej, ja sa tiež smejem na to, keď na HS vypisujú o ultra-liberáloch, pritom ultraliberáli až anarchisti sú vlastne pri mnohých témach, ako očkovanie, oni. Tu pekne vidieť, ako ľudia neustále kecajú o ideológiách, a pritom nemajú ani páru. Je to peklo, tie diskusie a sociálne siete.

Norman

Lengvarský kašlal Sputnik evidentne zámerne. Kým Krajčí možno chcel Sputnik použiť, prečo nie, len bol zastavený hrozbou a v podstate aj bol vyhodený, tak Lengvarský presne vedel, že Sputnik tak skoro nepustí. Lengvarský teda síce nie je šašo, aaj ku pamdémii sa dostal akože už neskoro, ale zodpovedný a vinný je rovnako. Navyše je to spolupáchateľ respektíve zakrývač trestného činu (pokusu) vraždy na generálovi Lučanskom.

Je to presne, presne, ako píšeš - ľudia neustále kecajú o ideológiách, a pritom nemajú ani páru. Hádžu okolo seba slovíčkami, pričom si protirečia, a čo je horšie, jednajú ako anarchisti, ako banda "ľudskoprávnych" debilov. Snažia sa vlastne hrať podľa režimu. Vždy som nad týmito alibistami mávol rukou, ale v tejto celkovej situácii treba povedať, že takéto "vajatanie" už naozaj nemožno tolerovať.

Roland Edvardsen

Zaujímavé ako otvorene na neho posledne zaútočil Matovič. A Lengvarský bol tiež voči Matovičovi všelijako drzý a nelojálny. A to je nominant jeho hnutia. Oľano sa začína pomaly rozpadať. To vidieť aj na Hegerovi, aké dáva podpásovky Matovičovi pri SaS a Kolíkovi.
Matoviča asi neodvolajú, ale jeho pozícia v koalícii je neskutočne slabá na to, že je stále lídrom najsilnejšieho zoskupenia. Ono tie predčasné by dnes Matovičovi vyhovovali viac, ako takto sa trápiť a fungovať v takom ponižujúcom stave celé 4 roky. Na toto sa spolieham viac ako na referendum - že to Matovič nakoniec, pre svoje vlastné dobro, rozbije. Mal by, čím viac to budú naťahovať, tým horšie pre neho a jeho mocenskú pozíciu - aj v Oľano.

sandro

Videl som tu jeho novu vyzvu na ockovanie.. Hanbim sa ako pes. Toto je moj voleny reprezentant, minister zdravotnictva. Ved ten clovek nedokaze ani CITAT z citacky!!! Cely ten prihovor je akoby z nejakeho politicko-satirickeho programu. Nevdojak ma napadol ujo Imro z Telecvokingu. A tie jeho ocka ako splasene lietaju po texte citacky...Krajci bol oproti tomuto, minimalne inteligencne, na daleko vyssej urovni. To len potvrdzuje to, ze momentalne je kazda zmena zmenou k horsiemu. Co pride po tomto obdobi? https://spravy.rtvs.sk/2021/06/mimoriadny-prihovor-lengvarskeho-slovakov...

Roland Edvardsen

Neviem si už ani predstaviť to horšie. Ako je vôbec niekto normálny v Olajne? Ani jeden jediný. Ožratý opičiak Pročko dnes pobehuje po parlamente a púšťa scénu z Modrej ustrice: https://www.youtube.com/watch?v=u7GzMj4Qo0g Naozaj voličov tohto treba opľúvať, to sa už nedá pochopiť a ospravedlniť voľba niečoho takého.

Luko

Je tam skutočne Pavol Rychetský (na fotke prvá rada, prvý vľavo). Je to naozaj ten, čo v Čechách už 2-3x zmanipuloval voľby? Čo ten tam robí a za čo a čím ho naša "madam" vyznamenala?
Tu je naozaj už možné všetko.

Norman

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/592817-prezidentka-udelila-statne...
Ja som ani nepozreral, komu to dala, lebo je to bezcenné.
Bol tam aj Rychetský, ako by tam aspoň jedno české havloidné hovado mohlo chýbať.

slaven1

Dobrá tlačovka SMERu, kde hodnotili úbohý trest, ktorý dostal policajt zapojený do vraždy Chovanca v bruselskej base.

Tlačová beseda predstaviteľov strany SMER-SD na tému: Koľko stojí život Slováka?
https://www.youtube.com/watch?v=pRK2BnH5SbU

slaven1

Belgický veľvyslanec v Južnej Kóreji bol odvolaný, lebo mu manželka skákala do miestnych. Len za tento rok sú zdokumentované dva prípady keď jeho manželka skočila do nejakého Kórejca užívajúc si diplomatickú imunitu.

https://www.rt.com/news/528655-belgium-seoul-envoy-brawl/
https://www.rt.com/news/524090-belgian-ambassador-wife-diplomatic-immuni...

Toľko k mentálnemu nastaveniu belgických vládnucej vrstve a treste 1500 koruniek za slovenského podnikateľa zavraždeného dozorcami v bruselskej base.

http://nadhlad.com/content/cena-za-zivot-slovaka-1500-eur

Náhodný okoloidúci

Belgicko sa "vyznamenalo", keď okupovalo africké Kongo. Otázka len je, ktorí "Belgičania" sú na tom charakterovo horšie a majú na svedomí horšie zločiny proti konžským domorodcom - Flámi, alebo Valóni?

slaven1

Najskôr vecne ku komentu. O režime v Belgickom Kongu, som sa dozvedel len nedávno.Belgičania tam vskutku "úžasne" gazdovali. "Úžasne" v ruskom význame slova.

https://en.wikipedia.org/wiki/Atrocities_in_the_Congo_Free_State

"The magnitude of the population fall over the period is disputed, with modern estimates ranging from 1 million to 15 million deaths."

slaven1

K Flámi vs. Valóni je známy vtip:

Na námestí v Bruseli vypukla bitka. Začala strkanica a polícia dostala príkaz nepokoje rozohnat. Nedarilo sa im to, až jeden policajt vytiahol pištol, vystrelil do vzduchu a kričí:

"Flámi napravo, Valóni naľavo."

Ľudia sa rozišli, ako im bolo nariadené, len v strede zostala kopa ľudí a spomedzi nich Dežo s cigánskym prízvukom kričí:

"Prosím pekne, a my Belgičania kam máme ísť!?"

Náhodný okoloidúci

Tú otázku nepoložil Dežo. Zostal tam v strede iba jeden pán a na otázku, ako sa volá, odpovedal, že Rabinowitz.

nové