Slovenské národné povstanie sa predsa len podarilo a vyhralo. Ale v Afganistane.

Je nezmyselné, keď západné krajiny a špeciál prozápadní politici na Slovensku verejne smútia, že Taliban potupne vyhnal Američanov, či presnejšie porazil proamerických kolaborantov. Prečo odsudzovať, že uspelo partizánske hnutie úplne rovnaké, ako na Slovensku v roku 1944? Každý, kto odsudzuje Talibán, odsudzuje aj Slovenské národné povstanie.

Je pravda, že partizáni zabíjali zákerne a zo zadu. Afgánski partizáni. Je pravda, že afgánski partizáni nenosili žiadne označenie, že sú nepriateľskí bojovníci (o uniformách ani nehovoriac). Je pravda, že partizáni kládli bomby a tak masovo vraždili civilov.

Je pravda, že partizáni organizovali rýchle popravy, často len podľa etnickej príslušnosti, ba sem tam vyvraždili aj takmer celú dedinu. Je pravda, že partizáni boli prevažne banda chrapúňov, ktorých nezaujímala až tak politika, ale len možnosť vybiť si svoje najprimitívnejšie chúťky. 

Je pravda, že partizáni boli do veľkej miery riadení zo zahraničia (Arábi) a že odtiaľ prichádzali aj tí najväčší radikáli, fanatici a organizátori. To všetko je pravda o afgánskych partizánoch, ale samozrejme aj o slovenských partizánoch.

Je len jeden zásadný rozdieľ. Slovenskí partizáni boli hanebne a rýchlo porazení, kým afgánski partizáni v tomto roku naopak sami porazili hanebne a rýchlo okupačnú armádu. Námietka, že Afgánci si počkali až na dobu, keď okupačná armáda bola oslabená a sťahovala sa preč, ten neobstojí,  pretože nielenže Nemecko bolo na jeseň 1944 už tiež prakticky  jasne porazené, ale, to si treba uvedomiť, v tom čase na území Slovenska nemecká armáda ani nebola. SNP teda prehralo napriek tomu, že na území nebola armáda, proti ktorej chceli bojovať. To je asi vojenský  svetový unikát, prehrať bez nepriateľa.

Dúfam teda, že pri budúcich oslavách slovenského Talibanu sa spomenie aj ten afgánsky, ako úspešný pokračovateľ dobrých tradícií stalinskej partizánskej totality.

Uráá.

 

taliban

Afgánski partizáni robia úspešné  SNP - Svoje Národné Povstanie.

 

 

 

 
Ema

Západ sa starostí o dodržiavanie základných ľudských práv a osud žien v Talibanstane. Dianie v Afganistane ale nie je taliban, to je ISLAM. Presne, úplne presne ten, o ktorom trasľavá Merkelbaba vehementne tvrdí, že "patrí do Európy".

Mimochodom, to, že sú Afganky obalené a príliš nevychádzajú z domovov, ich chráni. O tom, akí zhovädilí dokážu byť Afganci, by vedeli rozprávať desaťtisíce Európaniek, prípadne aj nie, ak sú už pod drnom ako tá devätnásťročná študentka medicíny z Freiburgu či naposledy 13-ročné dievča od Viedne. Treba sem doviezť ešte viac Afgancov - v záujme afganských žien a dievčat, ktoré tak ležia na srdci ministrovi zahraničných vecí SR. Keď už budú všetci Afganci v Európe, afganské ženy a dievčatá budú môcť slobodne odhodiť čádory a vyraziť radostne a bezpečne do ulíc užívať si svoje základné ľudské práva. Veď aj na dnešných videách z medzinárodného letiska v Kábule sme zas videli len tisícky vychechtaných mladých dobrodruhov, ktorí sa rozhodli využiť chaos na inváziu na Západ.

Norman

Zas som siahol na zlaté teľa - SNP - taký budeš asi jediná, čo sem dá komentár. Dík. :-)

To, že Taliban je proste ISLAM, to treba stále pripomínať. Sú to ISLAMSKI PARTIZANI, nič iné. V Afganistane sa ujal vlády islam, ten, ktorému otvárame dvere. Nie je islam bez šarie a iných ich zvykov. Problém ma jedno jediné meno: semitské náboženstvo, semitská mentalita. Táto semitská chldejská ideológia dokáže zmrzačiť aj zdravé národy, etniká, rasy (paštúnov, iráncov a podobne).

Je to ideológia, nič iné, žiadne náboženstvo. Islam je proste totalitná politická ideológia. Celá táto abrahámovčina - teda judaizmus, islam a kresťanstvo - sú totalitné ideológie.

Ema

oslavovať víťazstvo v Svojom národnom povstaní. Malí Afgani sa o ňom budú učiť v školách a zaslúžilí talibanci budú chodiť na besedy do škôl a vykladať o tom, ako hrdinsky natrhli Američanom prdel. V Kunduze si zriadia Múzeum SNP a požičajú si Mičeva a Jankovičove gypsové ponožky v nadživotnej veľkosti - tieto dve osvedčené povstalecké relikvie.

Janko Hrasko

> ale, to si treba uvedomiť, v tom čase na území Slovenska nemecká armáda ani nebola.

To nie je celkom pravda.

Čo Nemcov vyprovokovalo, aby zasiahli, bodli dve veci:

- Obsadenie Ružomberka, kde prerušili strategickú trasu železnice a prevzatie kontroly nad zbrojovkou,

- udalosti v Martinských kasárňach, kde pokus o zaistenie nemeckých jednotiek nedopadol nejako úspešne a skončil masakrom vojakov, ktorí boli na ceste z Rumunska a boli ubytovaní v Martine (takže áno, teoreticky tu armáda nebola - ale prakticky áno). Toto Nemecko nemohlo nechať bez povšimnutia.

Norman

nebola tu reálna nemecká armáda, bolo ich tu azda menej, ako dnes cudzích NATO vojakov. Takže Slovenská armáda a partyzáni povstali proti komu? Teoreticky tu nemali protivníka.

Keď už necháme bokom tú podlosť voči Nemecku, tak sa pozrime, ako prebehol podobný puč v Rumunsku?
Vyhlásila sa zmena vlády a bolo. 23 augusta 1944.
Takto si to zrejme predstavovali aj komunisti vedúci povstanie na Slovensku - len to akosi zabudli zariadiť v Bratislave. Husák bol k ničomu už vtedy. A tak so zhrozením videli, že zničené Nemecko poslalo na Slovensko predsa len nejakých ukrajinskych či akých zozbierancov, nejaké antibanditen jednotky úrovne východného frontu, ktoré za pár týždňov vydrbali ožratým tovariščom mozog iz golovy. Ojojooj, kakij užas. Skutočne, aj po vojenskej stránke bolo SNP neuveriteľný neúspech, prejav skôr podlosti skombinovnej so zbabelosťou. A patrí do histórie odsúdených komunistických nezmyslov, prevratov či pyrhových víťazstiev, podobne ako Víťazný február, August 1968 a podobne, ktoré sú dnes síce až prehnane hystericky, ale všeobecne správne odsudzované.

nové