Čakanie na Godota ... 2021, 2022, 2023 ...

Absurdné divadlo prišlo na Slovensko viac, než kdekoľvek inde.

O čom hovorím?

Na Slovensku je rozbitá politická scéna, zvlášť tá "pravičiarska", dnes skôr presnejšie označovaná za proglobalistickú. Jej posledná forma, myslím Matovičov kabinet hrôz, je horšia, ako karikatúra, je to horor. Nacionalistická scéna sa tiež rozpadla na dve polovice, ľavica tiež. Jediný, kto na politickej scéne zostáva trčať ako balvan, je Fico, a zopár jeho verných. Ale, ako aj tu spomíname, Fico má nevýhodu nielen tým, že bol roky terčom tých najzbesilejších útokov - dnes má navyše aj tú nevýhodu, že jeho osoba pripomína slovenskej strednej malomeštiackej triede, ako sa tragicky mýlila, ako podľahla klamstvám, aká je blbá a neschopná. Ak by bol Fico znova akceptovaný, museli by si malomeštiaci priznať svoju politickú debilitu - a to títo egostrední pakovia nikdy nespravia.

Fico za túto blbosť svojich "nepriateľov" nemôže ani v najmenšom, ale jeho postava je proste už len svojou existenciou výčitkou tejto zgerbe, že sa ťažko, hrubo a aj na svoju škodu mýlila. Bolo by treba inú osobu, ktorá by tieto problémy nemala a tieto zhnité vrstvy by ju mohli akceptovať. Samozrejme to ale nie je Pellegrini, ktorý je predsa len príliš mäkký, navyše zrejme má najviac na krku nôž úplatkov, pomocou ktorého je vydierateľný. Ak sa ten stane znova predsedom vlády, bude to len pokračovanie vlády globalistov. Samozrejme, o niečo lepšie ako vláda šialeného Matoviča, ale predsa - to je len pomalé skapínanie Slovenska.

Tak kto teda?
Nikto, čakáme na toho Godota.

Mal by som možno rozobrať osoby v tábore sociálnych demokratov, ale škoda hovoriť, veď ich poznáme, nie že by boli až tak tragické, skôr očividne ani nemajú tie ambície - čo sa im ani nemožno čudovať. A keď sa človek pozrie na osobnosti "národnej", tej alternatívnej či ako to nazývať scény, tam človek sklamaním zaplače už nadobro, úprimne. To je asi vrstva, čo sa tam nazhromaždila desaťročiami od roku 1945 doteraz a musí proste odtiecť ako zbytočná struska, to je jediná nádej. My, teda poniektorí z nás, tu dosť často kritizujeme kotlebovskú či uhríkovskú skupinu, za jej štýl a jej zbytočnú uzurpáciu javiska. Kritiku si zaslúžia. Ale popravde národovci tej predošlej generácie, tí "normálnejší", sú naozaj len a len na to zaplakanie, to je proste úbohosť, keď tak človek popláva po webe na tie rôzne rádoby "televízie" (inde ich aj tak nevidno).

Pozeranie na toto panoptikum by sa nemuselo robiť, ale faktom je, že Slovensko bude už onedlho stáť znova na bifurkačnom bode rozhodnutia (a nemyslím tým len formálne voľby) a malo by mať pripravený náboj. Ale očividne nemá. Godot neprichádza, a ako vieme, v divadle až do konca ani nikdy nepríde.

V týchto časoch sa rodí história - a žiaľ, Slovensku je proste predložený účet za predošlé desaťročia ničnerobenia, či skôr podliehaniu primitivizmu, mamonu a prázdnym sľubom blahobytu zo zahraničia. A tak tu teraz stojí krajina bez vodcov - všetci sú stratení niekde v krčme alebo na porade. Tam už dávno svoj potenciál zničili, vymenili za bezcenné korálky a pozlátka. Proste ako debili na úrovni hnedých domorodcov v Afrike.

slaven1

> tí "normálnejší", sú naozaj len a len na to zaplakanie, to je proste úbohosť, keď tak človek popláva po webe na tie rôzne rádoby "televízie" (inde ich aj tak nevidno).

Tie televízie sú jediná šanca na slobodnejší obeh informácie. Ich hostí si k sebe klebetníky miliardárov nepozívajú, lebo by to miliardárom narušilo povesť dňa o ako takej budúcnosti. A keď aj pozvú, tak to vyzerá tak vystúpenie hosťa tak postrihajú, že vyzerá ako najväčší blbec na svete.

> Slovensko bude už onedlho stáť znova na bifurkačnom bode rozhodnutia (a nemyslím tým len formálne voľby) a malo by mať pripravený náboj. Ale očividne nemá.

Áno, nemáme "národnú" elitu. Poliaci majú, Maďari majú, Česi nemajú. Našu pučiacu národnú elitu roznosili za posledný rok a pol Matovičovo-hegerová vláda. Ešte že máme "národovcov", takže, je to na ľudoch ako sme mi, Norman :D

> A tak tu teraz stojí krajina bez vodcov - všetci sú stratení niekde v krčme alebo na porade. Tam už dávno svoj potenciál zničili, vymenili za bezcenné korálky a pozlátka.

Áno, presne tam sú, zedia v zasadačne a naháňajú čísla aby dodržali kvartálny plán.

Norman

Tak za prvé
1. Osud mi nenadelil a ani som nezdedil prostriedky, ktorými by som mohol vo voľnom čase zabíjať svojich oponentov. Tvorba znamená formovanie materiálu - a mne nik ten materiál nedal - a bez neho je to len malovanie vo vzduchu. Talent a vedomosti, ktoré tu sú, sú síce nevyhnutná, ale určite NIE dostačujúca podmienka. Ak mi niekto predloží červené tlačítko, tak ho stlačím, ale nebudem ho hľadať, či sám naťahovať drôt.

2. Nie som nijako zodpovedný za stav tejto spoločnosti či tejto rasy - preto nepociťujem žiadnu povinnosť, nutnosť či túžbu túto spoločnosť či rasu zachraňovať. Možno to protirečí s desaťročiami, čo som pre ne už spravil - áno, občas som podľahol zvyku byť užitočný - ale nemienim si ani ja už ďalej ničiť zdravie. Prvotným motívom a prioritou bolo je a bude poznanie - a toho som týmto nadobudol už toľko, že ak by som nebol pripravený múdrymi knihami, musel by som celé týždne od hnusu grcať. Takže nevidím žiaden dôvod, prečo by som robil skúmania ďalej.

3. Jestvuje malá časť zdravých jedincov, ktorí si prečítajú a uznajú, že je to presne tak, ako to oni sami tušia či vidia - to je všetko, čo sa tu deje. Konieckoncov, ako lepšie stráviť čas, kým sa to všetko rozsype ako mandala z farebného prachu?

Roland Edvardsen

Hej, ostal už jedine Fico. Ale jeho základný problém je v tom, že nemá s kým vytvoriť vládu. Väčšina dáva od neho ruky preč (a aj preto, lebo skúsenosť je taká, že spojenie so Smerom každú jednu stranu vysalo, zruinovalo - príbeh "zradcov pravice" Procházku a Bugára sa asi už nezopakuje). A z toho čo mu ostalo, tak tu máme Kotlebu, ktorého však odmietajú aj smeráci a Republiku, pri ktorej to bude tiež problematické (taká Beňová sa napr. vyjadrila, že by odišla zo Smeru, ak by spolupracoval s uhríkovcami) a spojencov typu Danko či Harabine škoda spomínať, to sú politické mŕtvoly, ktoré by mali chodiť po kanáloch, ale na Slovensku pocit hanby očividne absentuje.

Ostáva samozrejme Hlas, ale tam je to tiež zložité. Aj Ficova "ponuka na spoluprácu" nie je myslená vážne, je to len spôsob, ako ešte pritiahnúť nejakých bývalých voličov z Hlasu. Dokopy môžu mať tých 35% (hoci môže to byť skôr menej. V skutočnosti ako oddelené strany majú šancu pritiahnúť viac voličov), ale dokonca ani tých 35% by nestačilo na vládnutie, potrebovali by ešte niekoho do partie (Fico raz vyhral voľby s 35% a aj tak nemohol zostaviť vládu, hoci sa vtedy do parlamentu dostala i SNS). Okrem toho Pellegrini nebude chcieť byť v takej koalícii či vo vláde so Smerom, kde by pri Ficovi hral druhé husle, veď preto sa aj od neho odtrhol - to je jasné.

Vidím to zatiaľ na koalíciu, kde bude dominantná SaS a PS, po ďalších voľbách, zatiaľ čo Smerohlas ostane v opozícii. Jedine, že by Kollár nakoniec išiel s Ficom. S Pellegrinim by išiel, ale s Ficom, tam bude vždy problém. Je blbé celé roky si stavať agendu na tvrdom anti-ficizme a potom ísť s Ficom rovno do vlády, obzvlášť aj na minulé skúsenosti s Procházkom a podobnými.

lebleu

Súdružky Beňovej by škoda nebola.

sandro

Fica idu dat dole. Kovacik bol preto teraz tak expresne odsudeny, pricom sa zamietli jeho svedkovia, aby mu mohli ponuknut rolu kajucnika, ktora mu ako jedina poskytne cestu von. Bud bude hovorit to, co mu napisu alebo skoncil. Styria gangstri z NAKA, momentalne vo vazbe, to cele skomplikovali a hrozi, ze sa im cela honba na Fica rozpadne. Dokonca by museli anulovat, resp. znovuotvorit pripad Kovacika lebo vsetkym je uz jasne, ze ho usvedcili tkzv. svedkovia na klucik. Teraz sa budu diat veci zo dna na den. Gaspara tam neludsky lamu uz dobre vyse roka, co je neuveritelne, ze v EU je mozne prakticky neobmedzene dlhy cas drzat nevinneho cloveka drzat na samotke v priestore 3x2 metre.

slaven1

Lengvarský inštruuje NCZI, aké (nikým neoveriteľné) čísla majú produkovať:

"Počet pozitívnych pacientov bude stúpať."

https://www.teraz.sk/slovensko/lengvarsky-v-casti-krajov-sa-reprofil/578...

Takže NCZI dostalo inštrukcie a môže ísť na to. A na čo? Podľa nepreveriteľných čísel z ich dielne sa likvidujú životy v jednotlivých okresoch, mimo hlavného mesta, samozrejme.

Tam provokovať nemôžu lebo by ľudia mohli nájsť kde jednotlivý úradníci bývajú, takže ničiť budú hlavne prevádzky a zamestnanosť v regiónoch. Smejeme sa z toho, ako skutočnosť ľudom objasňujú nájomný žumpalisti:

https://slovensko.hnonline.sk/6099662-novy-semafor-zvyhodni-zaockovanu-b...

Lengvarského rozkaz znie jasne!

slaven1

Divná "pandémia". Dánsko zrušilo všetky opatrenia s ňou spojené. Asi žijem v nejakej inej Európe alebo to tu tomu "korona fírusu" zabudli ešte povedať.

V reportáži z nemeckej kolónie Pfizeru vám pekne objasnia, že to preto, lebo tam rozdali veľa "fčeličiek":

https://www.dw.com/en/germany-gas-station-employee-killed-over-a-face-ma...
(v článku je video "Denmark drops mask mandates")

Vôbec ale vôbec to nie je pre toto video http://moje.video/U4b Pre históriu dodávam, že video má nadpis "Dánsko už vakcínou AstraZeneca neočkuje." s popisom "14.4.2021, Dánsko. Tanja Lund Erichsen, riaditeľka Dánskej agentúry pre liečivá odpadla počas tlačovej konferencie, kde oznámili zastavenie očkovania." :D

Nuž ale vojak Lengvarský vie čo sa od neho čaká: Rozduchávať dymovú clonu aj naďalej

https://www.mojevideo.sk/video/35b0f/fico_ockovanie_je_o_peniazoch_za_va...

slaven1

Od pondelka bude 5 okresov v bordovej farbe
https://www.teraz.sk/slovensko/od-pondelka-bude-5-okresov-v-bordovej-fa/...

Schválne, úroveň zamestnanosti ktorých piatim okresov ide vláda v Bratislave likvidovať:

- Bardejov (ďaleko)
- Krupina (ďaleko)
- Rožňava (ďaleko)
- Skalica (tam šibenicu neradi požičiavajú lebo je "enem pre nás a naše deti")
- a Stará Ľubovňa (ďaleko)

Uistite sa ste videli aký ilustračný obrázok dali do článku https://slovensko.hnonline.sk/6099662-novy-semafor-zvyhodni-zaockovanu-b... :D

Rosemary

Do Danska mozes cestovat ako turista iba ak si zaockovany.
Takze.... Nezavadzaj.

slaven1

Asi takto:

- dánski kráľovskí úradníci sú prostí ale nie až tak. Vidia čo sa deje a tam svojmu NCZI nariadili aby falšoval štatistiky podobne tak ako tu v našej republike. Toto robili pre záväzok voči Európskej komisii (financovanej Blackrock) a ich túžbe mať 100% "zaočkovaných" (Eurosajuz vprede vsiech).

- vakcíny nakúpili, rozumej vazalský poplatok nadnárodným, hlavne americkým, liekovým korporáciam vyplatili.

No a takto formálne splnili hlavné požiadavky a sú z toho vonku.

Keďže sa jedná hlavne o vírus politický, tieto krajiny budú mať "pandémiu" až do volieb: Nemecko, Francúzsko, Česko, Slovensko...

3 dni dozadu v Portugalsku:
https://www.reuters.com/world/europe/portugal-lift-most-remaining-covid-...

nové