Bez pichu je menej zábavy

Ako takmer všetci, aj ja čerpám teraz len z otvorených zdrojov. Tam si nik nemôže byť istý, kto sa mýli. Keďže nie je celkom jasné, čo od dnes prebieha v Rakúsku, pozrel som sa na web. Ako to teda v Rakúsku je? 

Webnoviny, SITA tlačová agentúra (2021.11.14):

https://www.webnoviny.sk/rakuskych-zamestnancov-nepustia-bez-covid-pasu-...

Zamestnanci v Rakúsku budú môcť od pondelka vstupovať na svoje pracoviská iba po predložení dokladu o absolvovaní očkovania, prekonaní ochorenia COVID-19 alebo negatívnom výsledku aktuálneho PCR testu na koronavírus.

"Na pracoviská"??
 
 
Ohne 2-G-Nachweis dürfen Österreicher ab Montag nur zur Arbeit, spazieren und Lebensmittel kaufen. Ausgenommen sind Kinder unter zwölf. Erstgeimpfte könnten PCR-Test vorweisen.
(Bez osvedčenia 2-G budú môcť Rakúšania od pondelka chodiť len do práce, na prechádzky a nakupovať potraviny. Deti mladšie ako dvanásť rokov sú oslobodené. Očkovaní jednou dávkou  môžu preukázať PCR test )
 
"Nur zur Arbeit" !!
Ľudia bez očkovacieho preukazu môžu "len do práce" atď atď ...
 
 
Weiterhin möglich bleibt der tägliche Einkauf im Supermarkt, der Gang zum Arzt und zu sonstigen Gesundheitsdienstleistungen, zur Apotheke oder der Weg zur Impfung. Auch die „Befriedigung religiöser Grundbedürfnisse“ sowie der Weg zur Schule oder Universität wird möglich sein. Kinder unter zwölf Jahren sind von den Beschränkungen ausgenommen.
(Denné nákupy v supermarkete, návšteva lekára a iných zdravotníckych služieb, lekárne alebo očkovania budú stále možné. Bude tiež možné "uspokojovať základné náboženské potreby" a chodiť do školy alebo na univerzitu. Na deti mladšie ako dvanásť rokov sa obmedzenia nevzťahujú.)
 
Práca sa nespomína, ale dovolené sú aj návštevy kostolov. A vyššie školy (ktoré sa ináč zatvárajú ako prvé).
 
 
 
Die weitreichenden Ausgangsbeschränkungen sind zunächst auf zehn Tage befristet. Betroffen sind etwa zwei Millionen Menschen. Wer keine Impfung hat, darf das Haus oder Wohnung künftig nur noch aus dringenden Gründen verlassen - etwa für Einkäufe des täglichen Bedarfs, für den Weg zur Arbeit oder den Besuch beim Arzt.
(Rozsiahle obmedzenia vychádzania sú zatiaľ obmedzené na desať dní. Postihnuté sú približne dva milióny ľudí. Tí, ktorí nie sú očkovaní, budú môcť opustiť svoj dom alebo byt len z naliehavých dôvodov - napríklad na nákupy každodenných potrieb, do práce alebo k lekárovi.)
 
Tu je explicitne povedané "Weg zur Arbeit" !! 
 
 
 
Ergo - na základe týchto stránok a mnoho iného robím záver:
 
    do práva na prácu v Rakúsku nie je zásah.
 
 
Ako to píšu v tom Kurieri: Ohne Stich gibt es weniger Spaß (bez vpichu je menej zábavy) - v Rakúsku je teda lockdown tvrdý a plošný, ale týka sa voľného času nevakcinovaných, takpovediac "zábavy", nebráni im v tom, čo ich živí.
 
A ešte: obmedzenia sú predbežne definované na 10 dní (u nás nahrubo povedali, že až do mája budúceho roka - také časové termíny tam niekde padajú).
 
 
Ako teda vidno hore, SITA explicitne klame. Respektíve sa hrubo mýli v takej základnej podstatnej informácii ako to, či môžu nevakcinovaní ľudia v Rakúsku (bez testu) do práce. A rovnakú falošnú informáciu som zachytil aj včera v televíznych novinách - podľa všetkého je to  teda vyslovene masové klamanie. 
 
Politické strany majú do masmédii vstup (niektoré parlamentné opozičné), tak by si naozaj mohli robiť svoju spoločenskú úlohu a vyvracať tieto  naozaj nebezpečné hoaxy (keď už si nedokázali založiť vlastné média, ani jednoduché ale poriadne webové stránky a skončili maximálne tak pri posmeškoch na facebooku).
 
 
Ďalšie informácie z Rakúska
Keď už sme pri tom, ďalšie informácie z Rakúska:
Tento lockdown sa týka 1,6 milóna nezaočkovaných.
Zaočkovaných majú 5,7 miliona ľudí, jednou dávkou ďalších 356 tisíc (prekonaných 171 tisíc)
Teda opatrenia sa týkajú naozaj menšiny z dospelých, na rozdieľ od nás, kde polovička pracujúcich je nezaočkovaná, a teda opatrenia pre nezaočkovaných majú výraznejší dopad na na celú spoločnosť.
V Rakúsku mienia tieto veci kontrlovať policajtami na ulici a námatkovými kontrolami, mám dojem, že je menší tlak a snaha preniesť zodpovednosť na samotné drobné prevádzky.
V Rakúsku je to viac o zákaze vychádzania - aj keď dovolený je šport, teda akékoľvek prechádzky a podobne.
 
 
Záver
Toľko k rozvratu, ktorý slovenská vláda tentoraz z jasnej blbosti chystá spraviť.
Treba ale ešte ale znova pripomenúť predpoveď, že lockdowny len na nezaočkovaných nebudú fungovať, pretože infekciu prenášajú aj zaočkovaní. V Rakúsku to možno po tých desiatich dnoch pochopia (a zavedú rovnaký lockdown pre všetkých), u nás ale nastane buď ochromenie hospodárskeho života (tentoraz aj vo väčších podnikoch a dôležitých prevádzkadh), alebo sa masovo budú tieto nariadenia ignorovať (a teda nastane ďalší hlboký prepad sociálnej kohézie).
 
Disclaimer
Pozrel som sa na tú informáciu o Rakúsku, pretože naše média hovoria iné, ako som ja mal informácie, tak som si to chcel ešte raz overiť. Je samozrejme aj možnosť, že sa mýlia tamtie zdroje, alebo sa nejako mýlim ja. Ale nemienim to ďalej nejak rozoberať, už táto aktivita bola vlastne len dosť osobná a čo som zistil som sem hodil len tak mimochdom. Klamstvá v slovenských masmédiách sú bežné, ale najmä: možnosť verejnosť varovať je takmer nulová. Nechcem pôsobiť ani náhodou ako naivista, ktorý sa snaží o nemožné, zvlášť keď je to naozaj v prvom rade v záujme iných, aby niečo zmenili či vytvorili.  Vrátane proglobalistických debilkov.
Ale znova musím pridať aj ťažkú kritiku tzv. alternatívy: jediné, čo momentálne vie, je len blačať o tom, čo hrozné sa deje v Rakúsku a nemá najmenší zaujem odhaliť, že Rakúšaci síce trasú zbraňami, ale pritom si ďalej pestujú svoj pokojný teplý smrádeček. 
 
 
(technicum: na preklad do textu som použil deepl.com, ušetrilo mi to kopu písania. Len málo som musel upraviť, je to výborný prekladač pre každého, ale ak tam zostala najaká blbosť, je to jeho chyba :)
 
 
 
 

 

Norman

pre oponentov očkovania
In Bayern hatten 30 Prozent aller Corona-Toten zuletzt eine volle Impfung. Davon sollte man sich nicht verunsichern lassen. Warum die Impfung vereinzelt nicht wirkt, wie sie soll.

V Bavorsku má 30% corona obetí plné očkovanie.
Hm, zaujímavé. Vraj prečo sa nad tým netreba znepokojovať. Nuž, bez čítania ďalej . v každom prípade je to znepokojivé.

https://www.zdf.de/nachrichten/panorama/corona-tote-geimpft-impfstoff-bo...

Teda dôvod, prečo sa vraj netreba znepokojovať:
klesá výkon vakcíny (Natürlich abnehmender Impfschutz).
No kašlem na to, kúpim si padák, ale jeho funkčnosť časom klesá. No dobre, po rokoch ... nie, po pár mesiacoch zachytí oba polovicu skokov z lietadla. Ale netreba sa znepokojovať, je to prirodzené.
Tak to teda prirodzené nie je,
Je to výsledok toho, že ešte aj v základných zdravotných vecí je Európa v zovreti amerického lajdáctva, kovbojskej tuposti pomiešanej so židovským chronickým klamaním.

---
Toto musím ešte dodať, to azda ani nebudem prekladať, ale to je ukážka takej talmudovskej kokotiny, že to tu musim dať:
Davon sollte man sich nicht verunsichern lassen, denn die Impfstoffe schützen nach wie vor. Was diese Werte jedoch verdeutlichen, ist, wie wichtig die Auffrischungsimpfung ist.

Vakcína chráni ako predtým, ale treba dodať novú.
Vaše auto -nehýbe sa a čmudí- vlastne funguje, ale musíte si kúpiť nové.

Je naozaj ťažko stupiť týmto debilom na krk, keď (takmer) celá opozícia či alternatíva, nielen na Slovensku, sa viezla a vezie na dogme, že očkovať netreba, prípadne že je to škodlivé či dokonca je to pokus otráviť Dodov (domestikovaný dobytok).

buko

mozno by bolo fer pre zaciatok povedat ze to nie je vakcina ako sme ju doteraz poznali.
Ta od Pfizeru je to genova terapia obsahujuca zakodovanu mRNA geneticku instrukciu na vyrobu spike proteinu - co je antigen.
Antigen stimuluje telo k vyrobe protilatok - no a ak mame protilatky mali by sme byt chraneni.
Protilatky vsak nie su proti celemu virusu - ako to bolo u klasickych vakcin - ale iba proti spike proteinu. Naviac antigen sa nemusi tvorit iba v bunkach svalu ramena - kam bol vpichnuty - ale kade-tade po tele..

Globalny kovid-car zodpovedny za sektor Germania - Drosten uplne otaca:
https://rumble.com/voxu8v-interessante-aussagen-von-christian-drosten-zu...

Endemische Situation als eine Erkältungsituation betrachten
virus je endemicky (bude tu a zostava tu s nami) a mame ho povazovat za prechladnutie?!

Dann sind es die eigenen T-Zellen, lokale B-zellen die lokale Antikörper machen, die Infektions-Immunitaet ist auf dauer robuster ?
Obrana - "booster" proti virusu by sa nemal diat vo forme vpichu tretej (stvrtej, piatej) davky do ramena ale vo forme opatovneho vystavenia sa virusu cez dychacie cesty kde bude vystaveny imunitnym odpovediam nasho tela - ktore si s virusom poradia lepsia ako vakcina?

Ved toto presne vravel Bhakdi, Yeadon, Malone a ine kapacity uz na jar 2021 ked sa zacalo s masovym ockovanim! Opat dalsi hoax a dezinfo ktory sa ukazal ze je len v case posunuta pravda?

Billy tiez otaca:
mRNA vakciny nefunguju ako sme si mysleli - potrebujeme vymysliet "novy sposob" ako vyrobit vakciny.

https://www.lifesitenews.com/news/vaccine-pushing-bill-gates-admits-mrna...

Toto je tak dolezite ze by to chcelo samostatny clanok - alternativa by mala prinasat presne taketo a faktami a citatmi potvrdene informacie, kym mainstream blaboce zvasty o ciernych okresoch a ruskach v lidloch.

Norman

Z môjho pohľadu je to stále jednoducho o mechanike imunity, nič nie je nové. Jediné, čo sa oficiálne mení, to je strata presvedčenia o efektívnosti daných reálne používaných vakcin Pfizzer a podobne. Nie sú taký zázrak, ako režim vedome klamajúc sľuboval - ale to bolo tiež jasné každému realistovi. Obchodná reklama, kto verí celkom žvástom reklamy o novom aute? Ale, žiaľ, ľudia nejaké auto kúpiť musia.

buko

ok mozno uplne neotacaju - stale predavaju auto, ale poviem to na priklade toho auta:

januar 2021:
Toto auto ma dojazd 2000km, maximalku 250kmh, servisny interval 100.000km. Zaruku vsak nemate. Pri kupe auta dostanete sadu hrncov a orieskovu cokoladu a moznost vyhrat v loterii pol miliona.

november 2021:
Auto ma dojazd 350km, na nie uplne dokonalom asfalte mu obcas odpadne volant alebo koleso, deklarovanu maximalku nedosiahne, servisny interval kazdych 10.000km. Ved sme vraveli ze zaruku nemate, tak co ste cakali?

buko

velke firmy vo Viedni si toto opatrenie uz davno zaviedli sami a dobrovolne. Zamestnanci jednoducho museli ukazat svoj platny covid pass a podla toho im obnovili alebo neobnovili vstupnu karticku.

Toto co zaviedli Rakusania je iba (zufala a prvoplanova) snaha ziskat nejaku cast z tych 1,6mil na ockovaciu stranu. Pricom ockovacia strana nie je ziadne terno - sklada sa z casti z fanatikov a slepo veriacich, z vacsej casti zo sklamanych a frustrovanych ludi + cast ktorym sa po ockovani dokazatelne zdravotne pohorsilo.

Mas ale pravdu ze alternativa by mala taketo "chyby prekladu" mainstreamu okamzite upozornit a tvrdo trestat.

Chystaju sa vsak uz aj dalsie veci:
VIEDEŇ. Obmedzenie vychádzania po 22.00 h, ktoré by sa týkalo aj očkovaných proti novému koronavírusu, by mohlo byť ďalším zo série opatrení, ktorými chce rakúska vláda bojovať proti štvrtej vlne pandémie.
Ako ďalšie opatrenia, o ktorých sa diskutuje, uviedol Mückstein povinné nosenie respirátorov triedy FFP2 v interiéri, rozšírenie testov PCR aj na zaočkovaných a kapacitné obmedzenia na hromadných podujatiach.

Ockovanie je sloboda, zdravie, usmev, hudba, navrat do normalu - ci ako to este bolo prezentovane?

Drosten uz vyhlasil ze pandemiu neockovanych nemame tak este par tyzdnov potrva kym sa to dosatane aj k nam do hlavneho prudu.
https://www.hlavnespravy.sk/dosial-bol-sef-virolog-drosten-najvacsi-inkv...

Norman

A čo spravili firmy s tými, čo covid pas nemali? Prepustenie podľa nejakého zákona? Alebo neplatené voľno (podľa nejakého zákona?).
Alebo zabezpečili testy na mieste? Vlastné firemné akcie u veľkých firiem sú možné, prinajhoršom, ak by niečo nešlo, firma od nich upustí, sama si udelí výnimku pre nejakých ľudí. Pri plošnom takom požiadavku zo zákona, aj pre menšie prevádzky - to je nesplniteľné.

Opatrenia sa budú samozrejme zostrovať, ako som tu tiež už ix krát povedal, a vzťahovať aj na očkovaných. Áno, vakcína je slabšia, ako ten raj, čo (americká) korporácia sľubovala. A je pravda, ako som tu napísal, že aj tak zlyhala v prvom rade veda. AK by vedela spraviť lepšiu vakcínu, nebol by problém.

Stále ale platí, že aj táto Pfizerina či iné vakcíny znižujú štatisticky smrtnosť choroby, a do určitej miery aj prenosnosť. A ich nebezpečenstva neželaných príznakov sú v antivax komunite prehnané, celá debata o tom je prehlušená vreskotom.

buko

"Pfizerina či iné vakcíny znižujú štatisticky smrtnosť choroby, a do určitej miery aj prenosnosť. A ich nebezpečenstva neželaných príznakov sú v antivax komunite prehnané, celá debata o tom je prehlušená vreskotom."

neviem aky vreskot a koho presne myslis. Zrejme si vybral toho najvacsieho dezolata z najdezolatskejdej skupinky a podla neho sudis vsetkych?
O zmysle a ucinnosti vakcin a o ich vedlajsich ucinkoch sa tu vedie uz mesiace odborna a slusna debata v online mediach ktore este neboli zakazane:

odporucam toto is pozriet:
https://youtu.be/xROICA8Hr7I

Pfizer teraz prisiel s liekom ktory v podstate kopiruje ucinnost Ivermectinu, akurat je menej univerzalny a da sa patentovat = zarobit na nom.
Toto je klaunsky svet kde smejdi s vakcinami oblbli cely svet a idu oblbovat dalej.

Europe has become the epicentre of the pandemic again, prompting some governments to consider re-imposing unpopular lockdowns.
https://news.trust.org/item/20211113191714-8n353

Fauci povedal ze imunita klesa a ochrana pred infekciou, hospitalizaciou a smrtou sa znizuje - vo vsetklych vekovych skupinach :)
"booster nie je bonus ale zakladna vec co musi ockovany dostat aby si ochranil zivot a zdravie"
https://www.thegatewaypundit.com/2021/11/dr-fauci-admits-vaccines-not-wo...

vakcina je cesta von z pandemie, nazabudajte.. :))

Norman

o účinkoch vakcíny a iných aspektoch covidu sa nevedie nikde "slušná debata".

Neviem, prečo vám príde ako nejaký dôkaz, nad ktorým sa smejete, to používanie bombastických sloganov akoo "vakcína je sloboda" či vakcína je cesta" a podobne. No a? Každá spoločenská vec, aj tá najväčšia blbosť, je dnes ohlasovaná bombsticky, ešte aj daňová reforma.

To isté sa týka aj zárobku Pfizera a iných korporácii. Na všetkom v tomto režime zarábajú nejaké korporácie. Keby okolo covidu nebolo od začiatku toľko blbostí v alternatíve (chrípočka, mikročipy vo vakcíne, chcú vyvraždiť obyvateľstvo .. a podobne..a podobne ...) mohla vzniknúť seriózna kontrola podvodov a ochrana pred skutočným zneužitím pandémie. To je ten "vreskot", čo spomínam - toľko šialených "teórii" a toľko exhibicionistov, nadšených tým, že môžu verejne vystupovať ... že prehlušili všetku normálnu celospoločenskú debatu ( nejakých pár rozhovorov bokom medzi pár ľuďmi ten prevažujúci "vreskot" nevyváži).
Na Slovensku platí, že hlboko do vreskotu z druhej strany prispela aj vláda, ale nie všade je to tak. Preto je tu na Slovensku tak nízka zaočkovanosť (nehovorím, že by mala byť vyššia, a to ešte s Pfizerom, to nehovorím - ale fakt je, že je jedna z najnižších).

Je naozaj rozdiel medzi tvrdením, že vakcíny sú málo funkčné, a medzi tým, že obsahujú mikročipy alebo že každý, kto ich dostal, do roka dvoch zomrie.

Roland Edvardsen

Neviem o čo sa tu ide sporiť. Štatistiky jasne ukazujú, že jediné krajiny s tonami ľudí, ktorí zomierajú na covid (nadmerná úmrtnosť) sú práve tie, ktoré majú najvyššie zastúpenie anti-vaxerov v populácii (východná Európa, Balkán, červené štáty USA).
Fungujú tie vakcíny 100%? Jasné, že nie. Môžu mať vedľajšie účinky? Áno, môžu. Je blbosť vkladať celú nádej len do týchto experimentálnych vakcín, ako to robia mnohí korporátni jastrabi? Áno, je. A taktiež pochopiteľne, že zaočkovaný, ktorý je starý a chorý, bude mať pravdepodobne stále horší priebeh covidu, ako mladý a zdravý nezaočkovaný (preto dávalo zmysel očkovať vyššie vekové kategórie). Ale ide tu predsa o pravdepodobnosť. To je skutočne tak náročné na pochopenie?

Norman

Pre štatistický priemer je to žiaľ problém. A pravdepodobnosť všeobecne je pre ľudí problém.

Ale, zopakujem, výsledok (hlavne o Slovensku hovorím) je daný najmä spoločensko-politickou situáciou ... ktorá sa ťahá od štvania proti Smeru, proste proti všetkému lokálnemu/národnému v politike. Tá ich hystéria, tá ich kuciakovina, má aj takéto negatívne dopady. Aj radikálna opozícia má svoj podiel, nedokázala sa prekonať - ale kto tu priam zámerne vytvoril takýto rozkol v spoločnosti - radšej si aj odpoviem: režim zámerne vytvoril "svojho fašistu", a svoju "mafiu", aby mal na čo vrieskať.

Takže v tomto sa tu zhodneme, hm, my niektorí, koľkí vlastne? Na webe napríklad Daňo prišiel o divákov (a peniaze), lebo sa nechal zaočkovať - tomu prístupu jeho klientov sa naozaj povie ... no, radšej nebudem hľadať slová. Tu, kde sme cielene, ale za drahú cenu, plne mimo finančné okovy čítanosti a popularity, takže nejaký odchod nespokojných nevadí, tiež (pôvodní) anticoviďáci sa vyparili (ani nevieme, koľkí možno skončili naozaj na covid). Potom nečudo, že "nezávislé" média, zamerané v prvom rade na čítanosť a peniaze, sú prvoplánovo ťažko populistické, teda antivakcinárske.

Je to fakt jednoduchá vec a je naozaj šokujúce, že sa z toho stala v celej spoločnosti taká aféra.

buko

"ano je to (mozno), ale tak nejak je to tak" - krasny centristicky nazor "aj som proti aj som za som niekde uprostred indiferentny"
Vsetko by bolo uplne OK ak by sa kazdy kto chce dal zaockovat a kazdy kto nechce nedal (a znasal dosledky).
Ak si si nevsimol tak na zaklade doktriny o vakcine pod kodovym oznacenim "Cesta von z pandemie" sa zatvaraju cele odvetvia priemyslu, nicia zivnosti, obmedzuje sloboda a volny pohyb ludi, zakazuje cestovanie, ci dokonca vstup do prace.
Takze len taketo DROBNE obmedzenia si nuteny strpiet ak si tuto jednu konkretnu latku od Pfizer/Moderna resp. J&J nedas vpichnut lebo sa na to necitis, alebo to (na zaklade toho co si hore napisal) jednoducho nepotrebujes.

Toto je podla mna predmet sporu, ja som netvrdil ze vakcina pri urcitej vekovej skupine a spravnom nacasovani podania naozaj ochrani pred tazkym priebehom.
Ake je napriklad oficialne stanovisko nadhladu na vakcinovanie deti (5-11) a mladeze (12-25) ? Celkom by ma zaujimalo..

Norman

Spor sa (momentálne) nevedie s tebou, Buko, s tvojími názormy, ale hovoríme všeobecne o tom, čo sa deje.

Ku covidu som sa prirodzene zapájal vlani, keď to bolo nové a Čína to dokázala za tri mesiaca zatlačiť do stratena. Západ to nedokázal. Bolo to zaujímavé, dosť matematika. Ale tento rok stratilo zmysel nejako veci počítať, lebo to už nie je o priebehoch, ale o nálade populácií.

Čo sa týka očkovania, tiež som tu kedysi povedal, že v tejto mikrobiológii naozaj NIK nemá jasno, pretože nový vírus a podobne. Preto aj ja mám len to, čo považujem za zhrnutie faktov - a to skombinované s osobnými tendenciami, respektíve skúsenosťami. Prikláňam sa k logickému väčšinovému názoru, že deti by sa nemali očkovať. A mladí vlastne tiež nie.

Samozrejme, všetko je to dané kvalitou vakcíny. Keď sa ma pýtali na tetanus, nezaváhal som ani na chvíľu, že ju chcem. Ale toto všetko je experimentálne.
Mimochodom, nie som ešte vakcinovaný, ale ja nie som žiaden štandard :) Má to rôzne dôvody, jednoducho aj zotrvačnosť, ale som teda formálne v základe dosť nezaujatý.

buko

ja viem ze nie so mnou.. ale vseobecne ma to zaujimalo. pretoze tieto vakciny a ako ich presadzuju smrdia teda poriadne aj z diaky aj zblizka.
Samozrejme tetanus, cierny kasel - tam su deti primarnym adresatom a uplne logicky.
Pri sars-covid je to presne opacne - cim si starsi - tym by si mal byt jasnejsi adresat (napriek tomu idu teraz po detoch)

Ozaj - co si myslite o tomto?
https://ec.europa.eu/health/sites/default/files/vaccination/docs/2019-20...

"feasibility of developing a common vaccination card/passport for EU citizens" - co je na tom zle namietne nadsenec vakcinacii? Akurat ze ak sa to podmieni cestovanim cez hranice, lietanim - zaciname kontrolovat kam sa mozes pohybovat a to na zaklade toho co si nechas pichnut do tela a je uplne jedno ci si zdravy alebo chory ci to naozaj potrebujes alebo nie - Autorita rozhodne kam sa mozes pohnut a kam uz nie.

Norman

Neviem, kto po čom ide - respektíve chcú očkovať, kvôli zárobkom. Ale má to aj svoje normálne dôvody.
Pokiaľ viem, deti to naozaj šíria, aspoň to rôzne príbehy tak tvrdia. Deti vraj prídu zo školy a rodičia to od nich schytajú - nuž, aj keby ten vírus aj vôbec nezabíjal, takto by onedlho ochromil polovicu všetkého.
Nuž - takto uvažujú korporácie. Boja sa o svoju pracovnú silu.

buko

normalne dovody vakcinovat deti su takmer ziadne.
Deti maju vacsinou asymptomaticky (bez priznakov) priebeh alebo velmi mierny. Je to vdaka tomu ze imunny system u deti je rozsireny aj o tzv. vrodenu imunitu ktora sa casom vytraca.
https://www.nature.com/articles/d41586-021-02423-8

Nie, deti nie su problem, samozrejme ze kvoli zarobkom budu tvrdit cosi ine, ale bolo by to svinstvo aj keby vedlajsie ucinky vakciny deti nezabijali a nemrzacili (co bohuzial nie je pravda - proti vstreknutej experimentalnej latke co vyraba patogenny protein aj mimo miesta vstreknutia je aj vrodena imunita bezmocna).
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34100279/

Priklad z Kanady:
Pocet ludi: 37943231
Umrtia na COVID v kategorii 0-19 rokov: 17

Cize ak to deti siria - tak potom podla rovnakej logiky to siria aj zaockovani (kde umrtia a hospitalizacie su ovela horsie ako u deti) - a zase sme pri tom ze ak kvoli virusu obmedzovat - tak bud vsetkych - alebo nikoho. A nevyberat si vinnikov a obete len na zaklade ockovacieho statusu.

Inak ak sme pri tom kde tato diskusia zacala - takto si predstavujem naozaj slusnu a odbornu debatu o ucinkoch vakciny a dosledkoch plosnej vakcinacie ako boja proti tomuto konkretnemu virusu - ODPORUCAM:

https://thehighwire.com/videos/vaccine-expert-warns-of-covid-vaccination...

Je to obsirne, odborne ale napriek tomu pochopitelne, zosiroka vysvetlene, aj s prikladmi. Kto chce diskutovat o pandemii a vakcinach mal by si to pozriet a podrobit to vlastnej kontrole a overit ci aspon zamysliet sa nad tvrdeniami tam publikovanymi.

Norman

Pozri, že deti majú špeciálne silnú imunitu je jasné, veď sa v detstve práve majú naučiť chemicky rozpoznať všetky lokálne svinstvá. Ale deti, aj keď sú bezpríznakové, zrejme infekciu covid dokážu prenášať - tvrdia to aspoň viacerí a nejaké prípady aj z okolia. Možno to tak nie je, to je ťažko povedať. Ale ja len hovorím, ako to vidia korporácie.
Ja osobne som naturista, som z toho dôvodu naozaj proti očkovaniu detí proti covidu a pokiaľ viem, aj tie "bežné" očkovania ponarodení sú zrejme už dosť za čiarou, je ich príliš. Očkovať deti proti chorobe, ktorá u detí nemôže vypuknúť, je naozaj neetické.

Norman

plánovanie opatrení pred infekčnými chorobami...
O infekčných chorobách, ako o akútnej veci, sa hovorí už desaťročia. Respektíve tu už bol SARS a tie iné. Takže toto nie je nič čudné alebo prekvapivé. Áno, je to už mimo slobodu, ale taká situácia proste nastala. Podobné sa deje v prípade povodní, katastrofického počasia, pri hlade či inom výpadku zásobovania ...A infekčné choroby sú jedna z najnebezpečnejších vecí civilného ohrozenia - či tomu davy veria, alebo nie.

Veď vám to realisti hovorili už dávno - tento "bľahobyt" skončí, a to oveľa skôr, ako očakávate. Tieto predpovede sú tu už najmenej pol storočia - len sa ľudia z nich smiali, ako ten padajúci debil, čo padajúc z mrakodrapu si ešte na druhom poschodí hovoril, že zatiaľ je to dobre.

slaven1

Vďaka za preklad.

Sita nezavádza ale klame. Vysvetlím na príklade. Zavádzať môžem ja, lebo nemčina nie je u mňa bohvie aká, prekladám si veci ako hobby aby som ja vedel. Sita je organizácia, ktoré pracuje si informáciou ako komoditou. Mať profesionálneho tlmočníka na preklad je základ "výrobného procesu". Dobre vedia ako si to Rakúšania nastavili (sanitárny fašižmus v "easy mode") a tak v SITA prosto klamú.

nové