Tlstá skriňa potvrdila svoju zbabelosť

Čaputa dnes, pár dni po jednohlasnom schváleni vládou, vyhlásila, že plne podporuje vojenskú dohodu s USA. Zopakovala to behom desaťminútového príhovoru asi päťkrát, aby náhodou nedošlo k omylu.

Jej zbabelosť a pokrytectvo jej však nedalo, aby k zmluve nepridala "interpretačné prehlásenie". Takýmto chybým spôsobom sa opäť pokúša dať najavo, že ona nič, ona je predsa dobrá teta. Toto smiešne gesto jej však určite nepomôže.

Čaputová sa jednoznačne zaradila k velikánom ako Biľak, respektíve k tým, čo boli po roku 1945 popravení za vlastizradu. Ďalšie meno, ktoré sa tam zaradí, bude Jaroslav Naď, ktorý bude poverený, aby zmluvu explicitne podpísal.

Prezidentka, samozrejme, nedá zmluvu na posúdenie Ústavným súdom - čo ani nik racionálny nečakakl. Čaputa dokáže ničiť iba referendá, medzinárodné zmluvy pre ňu nie sú dôvod, aby ich zhodu s ústavou overil súd. Za týchto pár dni na zmluve ona, a nejakí anonymní experti, nenašli námietky. No proste nenašli taký rozpor, no uznáte, že nemôže konať.

Je jasné, že Američania sa ponáhlajú. Kríza na Ukrajine politicky vrcholí, Američania neustále hovoria o konflikte a zrejme potrebujú slovenské letiská, kam sa zrejme budú môcť začať sťahovať okamžite, ako zmluvu ratifikuje Národná rada SR. Prípadne začnú aj skôr, tu jednoznačne nepoznajú srandu, príkaz je jasný - letiská sem, a okamžite.

Ešte treba zaznamenať, že Čaputová sa vyjadrila, že nie je proti realizácii referenda následne už po podpísaní zmluvy. Samozrejme že nie, lebo vie, že taký pokus by bol len voda na mlyn proamerických jastrabov, pretože referendum je prakticky nefunkčné, a neúspešné referendum by bol síce falošný, ale predsa len tromf v rukách amerických lokajov. Preto naozaj: žiadne referendum po podpísaní zmluvy ako verejnosť nechceme, zmluva je podpísaná bez mandátu, je to zločin proti medzinárodnému mieru.

Jedným z "argumentov" americkej slúžky bolo aj to, že "takúto zmluvu" má nejakých 23 či koľko štátov - sme už vraj takmer poslední, čo ju nemajú. Tak za prvé , "takúto" zmluvu určite nie, a ak, tak majú iné zmluvy s USA alebo s kým. Za druhé, situácia každej krajiny je iná - samozrejme že napríklad  Nemecko, ktoré je okupované od roku 1945, má zmluvy, ktoré sú v rozpore so suverenitou a proti mieru. Podobne hlúpo je na tom Poľsko. Bábkové krajiny na Pobaltí pre nás určite nemôžu byť vzor. My sme si po roku 1989 mysleli, že sa povinnosti zdochýňať vo vojne pre záujmy nejakej mocnosti zbavujeme, že sa stávame slobodní. Bol to omyl, respektíve v týchto dňoch nám slobodu zobrali Čaputová, Naď, Matovič, Heger a ostatní. Je to úplne jasné a preto tu platí jediné, slová z klasiky: Mor ho!

Pravda, Slováci sú národ, ktorý nevie bojovať, to je pravda. Ale už aj Rumunsko dokázalo už v roku 1989 popraviť svojich zradcov, Caucesca a Caucescovú, takže to nemôže byť také ťažké. A ani nik doteraz nehovorí, že by to bol zločin.

 
Roland Edvardsen

Neviem prečo som nadpis v rýchlosti prečítal ako "tlstá sviňa" :-). Sviňa ako skriňa, tak či onak Čaputa by prekvapila, ak by konala inak, než jej káže korporátno-atlantistický diktát. Mňa už dlhšie zaujíma pri nej len jediné - koho postaviť do ďalších prezidentských volieb ako jej vyzývateľa, ktorý by mal reálnu šancu poraziť ju v 2.kole. Ďalších 5 rokov so sviňou by totiž už bolo fakt na uterák.

ilusion

Pred časom sme sa tu bavili o seriáli Slovania. Hlavnou myšlienkou bolo: "Avari idú!"

Psychopat v hradisku Furnau sa dostal k moci vďaka vražde dvoch ľudí a potom otvoril brány hradiska Avarom so slovami: "Vitajte bratia." Potom spolu napadli Slovanov zo susedného hradiska...

Ema

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/614261-planovany-prichod-american...

Áno, máte mať z čoho hrôzu, toto nebude americká premiéra a inde už skúsenosti s US Army majú.
Ale chýba mi v článku informácia, koľko z tých vydesených volilo psychopata Matoviča s jeho slizkým americkým chvostíkom Hegerom (lebo Počiatkova vila, cyperské schránky - a vôbec, nech je sranda) a rôsolovitú babuľku z Pezinka (lebo žena, ona je taká - v porovnaní so Šefčovičom - pekná, ona tak dobre a rýchlo hovorí). A či tým sliačskym tupoňom vôbec dôjde, čo - sami sebe - urobili skôr, ako tam začnú 24/7 hulákať americké stíhačky. Keď zažijú zopár pravých amerických sonic booms, potom im to definitívne docvakne, to som si istá. No ale ako hovorí klasik, neskoro, neskoro.

slaven1

https://www.dnes24.sk/caputovej-dcera-ziari-na-titulke-prestizneho-vogue...

Smejú sa nad jej úbohou úrovňou. No ale čo, že je sprostá ako jej matka. Hlúpych je dosť. Tragédia je, že si národ vybral takúto noname-tupaňu do dôležitej verejnej funkcie.

A viniť z toho národ? Veď si vybrali podľa toho ako boli in-formovaní. Zahraničné sračkomety - facebook, gooogle, smetiareň, narkóza, aktuality, expres, nový čas, pluska... - náš ľud zhypnotizoval.

Súčasné politická elita neprijala ochranný zákon, zákon o zákaze zahraničného vlastníctva médií, ktorý by čiastočne ochránil duše a mysle našich ľudí.

nové