Biolaboratória financované USA odhalené na Ukrajine. Ukrajina a USA mimoriadne hrubo porušili medzinárodný dohovor o biologických zbraniach

Spojené štáty „pokryli“ Ukrajinu sieťou biolaboratórií prepojených na americký Pentagon, tvrdí ruské ministerstvo obrany.

Ukrajinské úrady naliehavo ničia patogény skúmané v laboratóriách napojených na americké ministerstvo obrany, uviedli v pondelok predstavitelia ruskej armády s tým, že tieto aktivity dokazujú vojenské účely týchto štúdií.

Na Ukrajine bolo zriadených až 30 biologických laboratórií, ktoré aktívne spolupracujú s americkou armádou, uviedol v pondelok na tlačovom brífingu veliteľ ruských síl rádiologickej, chemickej a biologickej obrany generálporučík Igor Kirillov.

Zoznam partnerov týchto laboratórií zahŕňa Agentúru Pentagonu pre znižovanie obranných hrozieb (DTRA) a Armádny výskumný Inštitút Waltera Reeda (WRAIR) – najväčšie biomedicínske výskumné zariadenie spravované americkou armádou.

Mnohé z týchto laboratórií sú aktívne od čias štátneho prevratu na Ukrajine v roku 2014 a ich vznik v krajine sa zhoduje s nárastom infekčných ochorení v regióne vrátane nemeckých osýpok, záškrtu a tuberkulózy, uviedla ruská armáda. 

Po tom, ako ruské sily 24. februára začali vojenskú operáciu na Ukrajine, tieto laboratóriá začali narýchlo ničiť materiály, na ktorých pracovali, vrátane vysoko patogénnych bakteriálnych a vírusových látok, uviedol Kirillov a dodal, že Moskva získala dokumenty týkajúce sa tohto procesu.

Z analýzy dokumentov vyplýva, že laboratóriá pracovali s nebezpečnými infekciami, ako sú antrax a mor.

„Sortiment a nadmerné množstvo biologických látok naznačujú, že práca v týchto laboratóriách bola súčasťou niektorých vojenských biologických programov,“uviedol generál a dodal, že len jedno z takýchto laboratórií v západoukrajinskom meste Ľvov zničilo až 320 kontajnerov s patogénmi spôsobujúcimi okrem iného mor, močiarnu horúčku a maltskú horúčku.

„Ak sa tieto zbierky dostanú do rúk ruských expertov, s veľkou pravdepodobnosťou dokážu, že Ukrajina a USA porušili Dohovor o zákaze vývoja, výroby a skladovania biologických a toxínových zbraní a ich ničení (BWC),“ povedal Kirillov a dodal, že „to je jediný dôvod, ktorý môže vysvetliť unáhlené zničenie“ týchto materiálov.

Generál tiež vyjadril obavy, že všetky biologické materiály potrebné na pokračovanie údajného vojenského biologického programu už boli prevezené do USA.

Kyjev poprel, že by vyvíjal biologické zbrane, a Washington sa k vyhláseniam ruskej armády zatiaľ nevyjadril.

Moskva už dlhší čas vyjadruje znepokojenie nad činnosťou biologických laboratórií financovaných USA, ktoré sa nachádzajú v bývalých sovietskych štátoch. Už skôr poukázala na Lugarské výskumné centrum – laboratórium financované USA v Gruzínsku – ako na miesto, kde sa vykonávajú niektoré nebezpečné experimenty.

Pentagón vtedy takéto obvinenia odmietol ako „ruskú dezinformačnú kampaň“.

 

 

 
buko

podozrenia ruskej strany sa ukazuju byt spravne.
US sa uz vyjadrilo - ustami Nudelmanovej vyjadrilo "obavy" aby sa doteraz neexistujuce labaky nedostali do ruskych ruk.

Pridavam aj sem clanok kde je to zhrnute:
https://ibankcoin.com/flyblog/2022/03/09/victoria-nuland-reveals-joint-b...

Klucova otazka z clanku:

"Why the fuck does the US and Ukraine have joint biolabs and does she really think we’re stupid enough to believe Russia upon entering said labs will find something like anthrax or ‘The Plague’ and release it into the country? THEY ALREADY HAVE THAT SHIT IN RUSSIA and likely have more biological weapons than we do. The idea that Russia would leak already known pathogens into a country they consider part of Russia is ridiculous.

So what are we hiding there?

China seems concerned."

Doplnujuce (ale uz neprekvapive) info:

"It’s worth mentioning, both Sec Blinken and Under Secretary Nuland are of Ukrainian descent. What are the odds?"

Ja len doplnim ze ten povod je u oboch hlavne chazarsky..

Ema

"Na Ukrajine sú biologické laboratóriá, v ktorých sa vykonáva výskum. USA sa snažia zabrániť tomu, aby zariadenia prevzala ruská armáda. Námestníčka ministra zahraničných vecí USA pre politické záležitosti Victoria Nulandová v utorok 8. marca uviedla. "Na Ukrajine sú zariadenia na biologický výskum, v skutočnosti sa práve teraz veľmi obávame, že sa ich ruská armáda môže pokúsiť ovládnuť. Preto spolupracujeme s Ukrajincami, aby sme sa uistili, že dokážu zabrániť tomu, aby sa akýkoľvek výskumný materiál dostal do rúk ruských síl, ak sa k nim priblížia," povedala na vypočutí pred zahraničným výborom amerického Senátu.

Na otázku, či by Rusko nieslo zodpovednosť za akýkoľvek incident na Ukrajine, ktorý by zahŕňal biologické alebo chemické zbrane, Nulandová odpovedala kladne.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová predtým v priebehu dňa uviedla, že ukrajinské biolaboratóriá vyvíjali komponenty biologických zbraní v tesnej blízkosti ruského územia."

Je to radosť aj pre Slovensko, mať takéto americké vojenské zariadenia vo svojom susedstve.

Pripomeňme tiež, že Rusko nedávno zaistilo americké vojenské biologické laboratórium v Kazachstane a svojím zásahom zabránilo budovaniu ďalšieho.

No a nezabúdajme, že zasraná Amerika dokázala hodiť na dve mestá atómové bomby, otráviť Vietnam Agentom Orange a zasypať Srbsko ochudobneným uránom. Tá hnilá perverzná krajina je schopná čohokoľvek - a kto sa tvári, že o tom nevie, je slaboduchý chuj.

Dusanbe

by mali spustiť bleskovú operáciu - a zajtra by mala Zacharová či Lavrov na tlačovke rovno mávať skúmavkami s tým špeciálnym "výskumným materiálom" !
Sieť týchto vojenských laboratórií buduje USA kde sa dá v blízkosti ruských hraníc.
Naozaj zaujímavé.
Ja byť na mieste Rusov, tak sa rozhýbem a idem sa tam rýchlo pozrieť.

slaven1

"WHO hovorí, že, doporučila [americkému bábkovému štátu] Ukrajine zničiť patogény v zdravotníckych laboratóriách, aby sa zabránilo šíreniu chorôb.

https://www.reuters.com/world/europe/exclusive-who-says-it-advised-ukrai...

Nulandová, rozdávačka súšienok v Kieve po prevrate v 2014 potvrdila labáky na Ukrajine
https://www.voltairenet.org/article215994.html

Slávna Bulharská blogerka k amerických biolabákom u nás doma, vo východnej Európe (článok je z 2018)
https://dilyana.bg/the-pentagon-bio-weapons/

slaven1

Americké biolabáky na Ukrajine koodinovala američanka Ulana Suprun z pozície Ministerky zdravia Ukrajiny, ktorá dostala občianstvo okrajiny za Prasačenka v 2016. Píše Zacharová:

"Ukrajinské biolaby financoval Pentagon na vývoj biologických zbraní. Tyto laboratoře na Ukrajině byly podřízeny Ministerstvu zdravotnictví.

V létě 2016 vyslala demokratická administrativa Baracka Obamy americkou národní Ulyanu Suprun (narozenou a vychovanou v USA) na Ukrajinu, kde se stala ministryní zdravotnictví Ukrajiny.

Otec Ulyany Suprun, George Harry Jurkiw, je viceprezidentem North American Controls Inc, korporace obranného průmyslu.

Dědeček Ulyany Suprun, Ivan Jurkiw, byl desátníkem v nezávislé armádě Ukrajiny v roce 1919. Existují zprávy, že ve druhé světové válce byl členem jednotek Bandera a účastnil se bojových a sabotážních misí proti sovětským vojskům v Karpatech.

Manžel Ulyany Suprun, Marco Suprun, je kanadský propagandista a producent. Proslul svými kontakty s ultrapravicovými aktivisty na Ukrajině.

To je jen jeden příklad, který ilustruje, jak je demilitarizace spojena s denazifikací."

https://t.me/MFARussia/11987

Ema

Hentá osoba, kryjúca z pozície ministerky zdravotníctva vojenské biologické laboratóriá na Ukrajine, je len jeden z mnohých dôkazov.

V Michigane, odkiaľ tá osoba pochádza, žije vibrantá exilová komunita banderovcov. Vzývanie Banderu a živenie genocídnej nenávisti voči etnickým Rusom sa tam ťahá už hádam aj štvrtú generáciu.
Je preto pravdepodobné, že pod gesciou Suprunovej sa v amerických vojenských laboratóriách na Ukrajine pripravovali na nasadenie voči ruskému obyvateľstvu tie najväčšie svinstvá biologickej vojny.

Na wikipedii má tá osoba aké svedčivé tričko, mohla by poslať aj mrochte (XXL), zajačiemu pysku, holohlavému pľžovi a ďalším tunajším ukrajinským patriotom
https://en.wikipedia.org/wiki/Ulana_Suprun