Tretia svetová vojna - realita na spadnutie

Napriek tomu, že sa najprv všetci v Európe vyjadrili, že uťatie dovozu plynu a ropy z Ruska by Európa hospodársky doslovne neprežila, po pár týždňoch vládne teraz priam z ničoho nič rozhodnutie, že za plyn sa platiť rubľami nebude. Vazal Európa musí zostať priviazaná na reťazi u svojho veľkého dementného kovboja - aj keď jej to spôsobí smrť.

Explicitne sa toto prejavilo na Sulíkovi, ktorý vyjadril jasný fakt, že hospodárstvo Slovenska bez energií z Ruska skolabuje a tak on, ako minister hospodárstva, urobí všetko, aby tie toky zostali. Nie, deep state zakročil, Sulík dostal mediálne cez hubu a jeho vlastný podriadený, štátny tajomník,  tlmočil "opravený" postoj ministerstva. Nerozhoduje tu Sulík, ba nerozhoduje tu ani "samostatná" krajina Slovensko - musíme plniť príkazy z centra. Aj keď platí, že to špeciál pre Slovensko znamená doslovne hospodársky chaos.

Ale to je den aspekt udalostí, stále ten lepší.

Druhý aspekt je, že protiruská hystéria sa nedá vysvetliť žiadnym raciom, iba tým, že je to predpríprava na otvorený konfikt NATO s Ruskom. 

V podstate aj teraz už otvorene NATO podporuje Ukrajinu. Ďalšia fáza by bola, ak by sa krajina NATO, najpravdepodobnejšie Poľsko, zapojilo priamo do bojov.

Iná varianta je, že by sa letectvo NATO zapojilo do bojov. Viedla by sa vzdušná vojna, nálety na jednu stranu, nálety na druhú stranu.

Už dnes oficiálne prezidentka Čaputová napísala na web, že Rusko je "stelesnením zla".  My, čo poznáme historiu si spomíname, ako kovboj Reagan pred nejakým príhovorom v ešte prázdnej sále, pri akejsi v podstate technickej skúške do "vypnutého mikrofónu" zahlásil, že "Rusko je Ríša zla" a čosi o bombardovaní, čím vyvolal vlnu skutočného pohoršenia z jeho nastupujúcej demencie, z jeho nezodpovednosti a  z toho, že privádza "zo žartu" svet na pokraj nukleárnej záhuby.

To bolo vtedy. Dnes hocijaký metrák telaciny s funkciou prezidentky idé robiť krížové výpravy voči "stelesnenému zlu".  Pripravuje verejnosť na to, že proti nám stoji nečlovek, diabol, spodina, niečo neživé, ktoré treba zničiť na večné časy. A kedže stopli všetky mediálne možnosti opozície či alternatívy, chýba akýkoľvek protinázor, čo by toto šialenstvo týchto chorých bláznov krotil.

Alternatíva chýba tak či tak. 

Kým ľudí ničila pandémia, to sa našlo vrieskajúcich čurákov bojujúcich proti medicínskym opatreniam. Za to im nehorozil trest, každý druhý idiot si otváral hubu. Dnes, keď sa ľudstvo naozaj ocitlo na šikmej ploche, títo zväčša držia hubu. 

Samozrejme, ticho sú aj kolaboranti  režimu. Zvlášť liberáli sú hanebne ticho, pričom režim zahodil práve všetky ich "hodnoty". To isté platí o "zelených" a podobných pionieroch dnešných čias - prokonformné teliatka nedokážu prejaviť ani náznak odporu voči sile novej totality. Sú zbabelo zalezení pod stôl a tam asi zostanú, kým to celé nepadne na ich pošťané a posrané telá.

 

Celé desaťročia sa píše, že západný Moloch sa nedokáže zbaviť absurdity svojho dlhu ináč, ako novou veľkou vojnou. A keď je to tu - tak tomu ovce stále neveria. 

Pravda, tvrdosť faktu, že pri znížení dovozu energií z Ruska tu nastane kolaps, to už robí disidentov aj z najvyšších osôb priemyslu, ba aj politiky. Dokážu si títo ľudia pichnúť dýku sami sebe do krku? Naoazaj pôjde ich lojalita voči Despotovi z Newyorku tak ďaleko?  

Platby za energie budú splatné začiatkom mája, vtedy sa teda rozhodne. Energetický ideológ Hirman sa ani netají, že očakáva, že Rusko vtedy dodávky stopne. Vraj symbolika s májom, koncom vojny, blábolí Hirman. 

Apropo máj - oslobodenie. Súčasná schizofrénia nenávisti voči Rusku nedokáže prísť s oslavami oslobodenia, konca vojny 8. mája 1945. A tak - starosta Bratislavy Vallo už teraz oslavy v meste jednoducho zrušil. Basta, nič sa nebude organizovať. Bolo by to vraj nemiestne.

Takže klasické slávnostné pripomenutie najväčšej tragédia 20. storočia nebude. Nepripomínať vojnu - aby sme mohli zopakovať tie isté fatálne chyby.

Neuveriteľné, nahá opica je naozaj oveľa blbšia, ako o sebe tvrdí.

 
buko

Ak sa pohorsujes nad nasou prezidentkou vedz - ze moze to byt aj o dost horsie - vid otvorene provokacie polskeho premiera.
Myslim ze Rusi svojim stiahnutim od Kyjeva pochopili ze "tudy cesta nevede", teda jedine za cenu ze by sa z Kyjeva stali druhe Drazdany.
Rusi teraz maju cca 1-2 mesiac okno aby obsadili, vycistili a opevnili (u)krajinu od dnepru na vychod a pripravili sa na najhorsie.
A to najhorsie moze mat dve podoby
- bud ako pises - otvoreny konflikt NATO s Ruskom - samozrejme opat cez proxy ako Polsko (hysteria sa tam stupnuje a poliaci su historicky dost blbi na to aby do toho sli)
- alebo nova zelezna opona kde sa proste svet opat rozdeli na tabory a my zostaneme v tom "nasom" "eurodolarovom" tabore so vsetkymi radostami a starostami co to prinesie

Muki67

Jedna vec sú silácke krčmové reči , druhá vec je realita . Keď už náckovia z pobaltiky hádžu reverz, tak vyzerá že o korunu idiocie zvedieme tvrdý súboj s čechmi.

Oznámení JSC „Latvijas Gāze“ o dodávkách zemního plynu

03.04.2022.
JSC „Latvijas Gāze“ uzavřela platnou dlouhodobou smlouvu o dodávkách zemního plynu do roku 2030 se společností PAS „Gazprom“, která zajišťuje vypořádání zemního plynu v eurech. Podle změn v legislativě Ruské federace, počínaje 1. dubnem 2022, se vypořádání dodávek zemního plynu uskutečněné po 1. dubnu 2022 v souladu se zahraničními obchodními dohodami Gazpromu o dodávkách zemního plynu do zahraničí (do řady zemí) být vyrobeny pouze a pouze v ruských rublech.

Při posuzování souladu uvedené změny postupu narovnání s dříve zavedeným sankčním režimem se zdá, že takový postup narovnání – v ruských rublech – formálně neporušuje sankční režim a je možný. V so

nové