Zelenský s nacistom u Grékov

Prejav Vladimíra Zelenského pred gréckym parlamentom vyvolal škandál. Ukrajinský prezident sa rozhodol dať slovo etnickým Grékom bojujúcim v Národnom fronte Azov. Namiesto podpory sa mu však dostalo kritiky takmer od všetkých hlavných politických síl v Aténach. Okrem toho Zelensky opäť zopakoval chybu, ktorú urobil vo svojom prejave v izraelskom Knessete, keď použil nešťastné historické porovnanie.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij sa prostredníctvom videolinky prihovoril poslancom gréckeho parlamentu. Spolu s ním pred poslancami vystúpili aj dvaja etnickí Gréci, bojovníci ukrajinského nacionalistického práporu Azov. Jeden z rečníkov, Michail Leonta, povedal, že sa narodil v Mariupole (meste, kde tradične žije veľká komunita čiernomorských Grékov) a teraz "bojuje proti ruským nacistom" v radoch Azova. Druhý militant mal masku, predstavil sa ako Anastasios a uviedol, že sa nachádza v Mariupole. "Môžeš mi pomôcť," povedal "Azovčan".

Namiesto očakávaného Zelenského súhlasu a prísľubov pomoci sa však objavil škandál. Z poslancov prítomných v sále (a len frakcia vládnucej strany Nová demokracia tam bola v plnej sile) nie všetci podporili ukrajinských Grékov z Národného frontu. Preto nedávny premiér Alexis Tsipras, líder oficiálnej opozície z ľavicovej strany SYRIZA, ani nezatlieskal, ani nevystúpil. O niečo neskôr Tsipras označil Zelenského vystúpenie spolu s Azovcami za historickú hanbu.

 

zelenskyj v greecku
Dovoľím si poznamenať, že ukrajinskí, azovskí nacisti sú naozaj zvláštni. Ten inteligentný pohľad, jemné oduševnelé črty, klasický rovný nos ... hej, ešte aj germánski nacisti by nad nimi krútili hlavami. Alebo hlavne tí.
A toto Zelenskíj zoberie do parlamentu jednej z krajín EU.
Hanba.
buko

Flasinetar Zelensky a jeho potulny poulicny cirkus obieha krajiny Europy a zvysky “demokratickeho sveta” a vsade hra tu svoju odrhovacku, ako treba Ukrajine pomoct zbranami a peniazmi. O bezletovej zone uz prestal magorit, bolo mu jasne povedane nech zabudne.
Je to predstavenie plytke a nie velmi presvedcive, nic lepsie vsak z Ukrajiny uz nevylezie, tak obcas dostane standing ovation, obcas (ako v greckom pripade) virtualny kopanec do zadku. Jemu to vsak velmi nevadi, herci su zvyknuti na rozne publikum - zbali si svoje fidlatka a zajtra ma performance zas niekde inde.

Dusanbe

Komediant pod vplyvom psychotropných látok toho natáral:

https://cz24.news/zelenskyj-o-buducnosti-ukrajiny-vyhlasil-ze-nebude-lib...

nové