Rrrreferendum

O necelé dva týždne je to referendum o ústave a možnosti predčasných volieb. My si tu nič neklameme, lebo vieme, že to čítame len my, priatelia, a žiadna fízlacka sviňa (tá by beztak na dôsledky ochrany zomrela do dvoch týždňov) - a tak si povedzme, že je to už ako trikrát odvarený čaj.

Ale dobre, bol to pokus, niečo sa dialo, treba skúšať. Teraz z toho bude len akési hlasovanie o opozičných náladách, k referendu pôjdu len voliči Smeru, Hlasu a Republiky, alebo aj ľudia navyše a koľko? V prepočte podľa preferencií by tam mohlo prísť tak 30 % oprávnených voličov, ale bohvie, možno bude referendum platné. Treba tam ísť už len kvôli vyskúšaniu mechanizmu referenda.

Treba tam ísť.

Ale teda bez toho, aby to niekoho okrem mňa zaujímalo dodám, že veru toto je posledné referendum, ktorého sa zúčastním pri kvóre účasti 50 %.  Nie, žiadne iné, sú to nefér podmienky, až toľko podporovať takéto pseudoplitické teátra nemienim (strašne sa mi derú na pery vulgárne atribúty, ale nebudem nadávať, veď kľudný dokážem byť aj bez toho).

Treba ísť k referendu.

Možno je to posledný volebný akt na dlhú dobu pre všetkých. 

 

Pre uvoľnenie, trocha prrrruského rrrr ako rrreferendum:)

("Príde deň pomsty" )

 

 

 

 

 

 

 
Roland Edvardsen

Naozaj len zopakujem - neprejde to, lebo podmienky referenda sú u nás nastavené tak, aby neprešlo. Globo takmer na to doplatili pri referende o vstupe do EU. Ale však keď sa chcelo, tak sa dalo čachrovať s číslami (a tiež namiesto jedného dňa voliť až dva).

Neprejde to, hoci je táto vláda mimoriadne nenávidená. Je to totiž podobné, ako keď sa ľudí opýtate či chcú schudnúť alebo zbohatnúť. Samozrejme, že chcú, ale keď už majú preto niečo spraviť, to už je iná otázka. Rovnako je to aj s tým, že 85% populácie nechce túto vládu. Áno, úprimne ju neznášajú, ale vôľa k tomu dať to nejako aktívne najavo, či už cez referendum alebo účasťou na proteste, je iná otázka. Je to rovnako ťažké nájsť tú vôľu, byť aktívny, ako pri tom schudnutí. Blbé je, že keď nebude solídna účasť, globalisti to využijú zase na výsmech opozície. Nuž, nebol to asi najlepší nápad, pustiť sa do toho. Ale aj tak sa treba zúčastniť, to áno.

Norman

dôležité je zúčastniť sa. :)
Reálne zistiť, opäť, že sa 50% účasť na referende nedá prekonať (alebo len ťažko).
Teraz chodia ľuďom, malým firmám, tie predpisy na platby za energie a každá je(vraj) pozvánka k referendu.

Ja neviem, sú to naozaj pozvánky k referendu, alebo niečomu inému? Tu sme medzi nami, tak si povedzme, že vládnuci sú dosť často v prevratných dobách vyvlečení z budov vlády, sú im prerazené diery do tela, sú hodení mŕtvi do priekopy - to je demokracia extrem, vôľa ľudu. Takže zlosť ľudí nepovedie k referendám, ale k zabíjaniu objektov.
(nech mi akýkoľvek právnik potvrdí - toto nie je výzva k násiliu, ale varovanie pre realitou, že)

slaven1

Pár slov k referendu, ktoré je za týždeň:

- na Slovensku sú každé voľby nekontrolovateľné národom, (kontrolované tými, čo na celorepublikovej úrovni počítajú hlasy) pretože nie je možné na celonárodnej úrovni (cez výsledky na oficiálnom verejnom zdroje typu Volbysr.sk) skontrolovať aké výsledky za jednotlivý okrsok započítala štátna volebná komisia (Podriadená volebná komisia nevie aké výsledky ďalej posunula nadriadená volebná komisia). Takto je možné upravovať percentá, účasť a výsledok celkovo.

- na Slovensku je referendum - priama vôľa občanov - defakto zakázané, keď si vládnuca politická trieda uzákonila, že referendum je záväzné pri viac ako 50% účasti všetkých voličov, čo doposiaľ nikdy nebolo a nikdy nebude (v skutočnosti toľko ľudí neprišlo ani v „52,15%“ referende z 2003, viď bod vyššie)

- vedomí si týchto dvoch bodov hlasovať prídem, pretože referendum je v každom prípade vôľa aktívnej zložky ľudu (a na to sa prihliada aj keď tvrdia, že nie).

slaven1

Toto referendum je o tom, či budeš opravovať rozbombardovanú-spálenú strechu muníciou na báze magnézia alebo nie. Áno, ešte je šanca na miernejší priebeh súčasnej americkej vojny u nás doma.

nové