Nemecké tanky na Ukrajine - ako sa história opakuje

Politické dianie je dané objektívnymi (geopolitickými) faktormi a tie sa menia len pomaly. A tak sa história opakuje.

Napriek širokému odporu nemeckej spoločnosti nakoniec došlo k tomu, že kancelár Olaf Scholz prišiel podvečer (predvčerom, 24. január 2023) pred parlament a povadlým hlasom tam oznámil, že vláda "po dlhých rokovaniach s partnermi" predsalen pošle na Ukrajinu tie tanky Leopard 2.

A je to. 

Všimnime si, že už jasnejšie nemôže byť povedané, že to vymohli "partneri". Chcú to USA, Nemecko muselo nakoniec súhlasiť.

 

Technikálie

Technicky  vzaté ide o nejakú necelú dvadsiatku Leopardov a tridsiatku Abramsov z USA - ale to je len prelomenie membrány, ďalšie budú nasledovať už utajene, bez vedomia verejnosti. Tanky sú ale neskutočne zložité stroje, sami Američania to uviedli ako slabosť Abramsov, všetky tanky vyžadujú dennodennú opteru. Čistenie a výmena poškodenia. Organizovať sklady tisícov typov súčiastok v podmienkach armády(!) a to ešte v poľných podmienkach (!!!) je samotná podstata modernej technickej vojny, jaj základný problém. Boli ste niekto na vojne pri technike? Západ svojho času neuzbrojil Východ, ale armáda sa stala tak zložitou, že vtedajší "socialistický" systém byrokracie (a rozkrádania) to nezvládol. Myslíte, že Ukrajinci, známy to symbol poriadku a disciplíny, to zvládnu? 

Bude zrejme treba zavolať odborníkov, poradcov, možno celé posádky tankov z krajín pôvodu. Ukrajina je vykrvácaná, nemá už chlapov vhodných do armády. Prídu Nemci na Ukrajinu?

 

Zelenský túto novú etapu vo vojne označil za vznik "tankovej koalície". Vytvorí sa vraj "päsť slobody", ktorá "udre na tyraniu". A chce ešte, aby mu Západ dodal lode, ponorky, lietadlá ... Šialenstvo Zelenského ale aj celého NATO proti Rusku je už explicitné (viď Pravda)

 

Luboš Blaha označil nemecké tanky proti Rusom na ukrajinskom území za návrat fašizmu. "Opäť sa potvrdilo, že všetky tie západné humanistické rečičky sú len trápne pozlátko a v skutočnosti mali vždy len jediný cieľ - vojnu a zabíjanie Rusov", napísal.

Analógia je jasná. Lenže Luboš by mal rozlišovať medzi geografickými podobnosťami a politickými rozdielmi. Dnes zas útočí Západ na Východ, to hej, po Francúzsku (1812) a Nemecku (1941) teraz túto chybu úplne dementne opakuje USA (2023). Jedná sa teda o tretiu takúto inváziu Západu do Ruska, a zároveň aj o Tretiu svetovú vojnu.

Napoleonove časy sú prílišná minulosť, ale Hitlerov útok vieme posúdiť lepšie. Je označovaný za jeho základnú chybu, jeho jedinú strategickú chybu. Červená armáda síce podľa predpokladov rýchlo skolabovala, ale nekonečné oblasti Nemecko proste nedokázalo ovládnuť, skutočne okupovať,  a tak kým bojovali vojaci v Stalingrade, do diery v tyle im prešli prakticky ničím nebrzdené ruské vojská - a bolo po vojne.

V dnešnej dobe je takisto Rusko nedobytné. Nekonečné pláne su tam stále a prejavuje sa to aj priamo na bojoch v Donbase. Ovládnuť tie oblasti je aj pre Rusov obtiažne.

Čo teda USA chce dosiahnuť? Chce dobyť Krym a čiernomorské pobrežie pre Ukrajinu? Nie, rozhodujúci ľudia v USA vedia veľmi dobre, že k tomu nedôjde, že dosiahnu iba jedno - eskaláciu vojny, použitie horších zbraní. A o to jediné aj sviniam za Atlantikom ide. Bez preháňania, chcú smrť Európy. 

Americkí a kozmopolitní šovinisti nenávidia Rusko, nenávidia Nemecko, a zničenie týchto celkov chcú dosiahnuť. My sa len zvezieme s nimi do záhuby, respektíve koloniálnej biedy na úrovni 19. storočia.

 

Fašizmus?

Nie že by to bolo podstatné, ale na Rusko teraz určite neútočí žiaden "fašizmus", ani "nacionálny socializmus", nič také. Útočí naň jeho presný opak, americký anglosionizmus. Chápeme, že hlavne pre Rusko je "boj proti nemeckému fašizmu" veľmi vhodný motivujúci slogan, je na ňom položená celá ich povojnová ideológia. A chápeme, že aj pre tunajších ľudí ako Blaha je najjednoduchšie použiť starú schému z minulosti. Ale je vadná a preto pre poznanie veci nevhodná. Jediné, čo táto svetová vojna má s minulou je to, že stojí Zápd proti Východu, tam ale použiteľná podobnosť končí.

Američania si tiež naivne myslia, že zas dokopú Nemecko do vojny s Ruskom a potom ako príčinu tragédie zas krivo zhodia na to zlé, zlé, zlé Nemecko, na nacistov. Aby bolo jasné, nemyslím si, že germánsky svet je nejaké nevinné stelesneie pacifizmu, a vôbec si nemyslím, že súčasné Nemecko prekypuje morálnymi kvalitami - to nie. Ale Nemci stále nie sú tak blbí, aby naskočili druhýkrát na rovnaký kolotoč smrti. Je naozaj tragikomické, ako dnes "amerikožid" strká nemeckého "nacistu" do ruskej pece, a ten sa zo všetkých sil bráni. Nein, nie wieder! 

Zdravé jadro v Nemecku samozrejme dobre pochopilo, že militarizmus vypuknutý v roku 1914 skončil v roku 1945 a že namiesto pochodovania po ulici je ľahšie získať (hospodársku) moc v zákulisí. Dokázali to "nemeckým hospodárskym zázrakom" , ktorý začal krátko po vojne a doteraz neskončil. Tento zázrak zlomil väzy táboru socializmu, ktorý to zo svojimi bírešmi nebol schopný napodobniť a v podstate od závisti v roku 1989 pukol. Pravda, bíreši to nie sú schopní napodobniť ani dnes, ale to je už iná téma. Podstatné je to, že germánska renesancia nie je spojená s militarizmom, má iné oblasti pôsobenia.

Pravda, USA stále Nemecko explicitne ovládajú, ich okupačné vojská sú rozložené po celej krajine, ich kontrolné špionážne organizácie sú prelezené všetkými vrstvami vlády a spoločnosti BRD. Nemecko je stále okupovaná zem a teraz, práve teraz došlo na použitie hrubej sily, keď Američania zlomili vôlu samotnej vlády. Uvidíme, nakoľko bude odolávať samotná  nemecká spoločnosť a či ju Američania tiež zlomia.

Nemecko je tak aj naša jediná šanca - pretože ak ono neodolá, USA spolu s Ruskom urobia z Európy s radosťou jednu veľkú čiernu dieru (dosť možno rádioaktívnu, takí sú to psychopati, ako to svojho času dokazoval  Osuský, keď sa verejne vytešoval nad možným stronciom v Moskve).

Nie, fašizmus nie je obnovovaný, aj keď tak vreštia a oviňujú sa navzájom krížom krážom všetky strany, od ľavice cez konzervatívcov až po tzv. liberálov. Ale napĺňa sa proroctvo Hitlera, že sa spojenci, teda Amíci a Rusi, skôr či neskôr začnú ruvať v novej svetovej vojne o svetovládu. A že to bude fakticky koniec civilizovaného sveta.

 

 

 

 

0
slaven1

Všetci sa čudujú načo posielajú Amerika, Británia, Nemecko, Taliansko svoje tanky, keď je ich tak málo. Okolo 200 kusov. Je to toľko železa, čo sa v bojoch na okrajine spotrebuje za 2 mesiace.

https://www.armadnymagazin.sk/2023/01/27/list-stareho-otca-tigra-jeho-vn...

Táto "lethal aid" - termín amerických úchýlov - je o nasadení nových modelov. Nikto do konca vojny nebude počítať koľko týchto tankov tam v skutočnosti z Európy odoslali na zošrotovanie.

No a ešte toto. Putin: Nemecko je okupovaná krajina od konca druhej svetovej vojny.
https://t.me/casusbellilive/90109

slaven1

Pripomeňme si ako sa vojna na okrajine rozkrúcala. Kyjev takto pred 9 rokmi:
https://englishrussia.com/2014/01/21/hot-night-in-kiev/

č. 1 https://nadhlad.com/clovek/slaven1

slaven1

Pripomeňme si ako sa vojna na okrajine rozkrúcala. Kyjev takto pred 9 rokmi:
https://englishrussia.com/2014/01/21/hot-night-in-kiev/

--
č. 1
https://nadhlad.com/comment/44520#comment-44520

Dusanbe

Ivan Hoffman, tradične dobre píšuci, bohužiaľ, jeden z osamotených "hlasov volajúcich na púšti"
v slovenských a českých médiách:
https://noveslovo.eu/2023/01/02/jak-valka-udelala-z-pravdy-propagandu/

Dusanbe

Hoffman, ospravedlňujem sa za prílišné kopírovanie, ale tento text tu nemôžem nedať:

"Je čas brať vojnu vážne v tom zmysle, že s politikmi, ktorých máme, sa jej nevyhneme, a s vojakmi, ktorých dnes máme, a predovšetkým nemáme, ju nemôžeme vyhrať. Kde sa za tejto situácie berie fascinácia vojnou, militantná rétorika médií, túžiacich po víťazstve nad nepriateľom a oslavujúcich hrdinov vo vopred stratených bitkách? Ako sa stalo, že neprekáža smrť? Odpoveďou je striedanie generácií, ktoré mier vnímali ako čosi cenné a nesamozrejmé, generáciami, ktorým mier nič nehovorí.

Moja generácia absolvovala dôkladný vojenský výcvik. Vo vojne sa zabíjajú nepriatelia a my sme sa naučili, ako sa to robí. Preto sme asi boli pacifistami. Bola to doba, keď sme mali politikov, s ktorými nehrozila vojna, hoci sme boli armádou, ktorá by ju vyhrala. Pravdepodobne je logické, že dnešné militantné generácie, ktoré postupne získali vplyv v médiách, politike, akademických či kultúrnych inštitúciách, a ktoré tiež ovládli Európsky parlament, sa nakoniec stanú obeťou vlastnej nevedomosti.

Fascinácia vojnou, spojená s potrebou nepriateľa je program generácií, ktorým chýba dôkladný vojenský výcvik. Je to sen ľudí, ktorí nevedia, ako sa to robí, keď vo vojne treba zabiť človeka. Nevedia rozobrať a zložiť samopal ani odistiť a hodiť granát. A už vôbec nie sú pripravení na to, že vojnu nemusia prežiť.

Dnes už si nikto nespomenie, že pôvodným motívom európskej integrácie, bol mier. Nápad, že Nemci a Francúzi sa nebudú zabíjať, ak spolu budú obchodovať. Podľa tejto logiky sa s Rusmi budeme zabíjať preto, že nám nebolo dosť dobré s nimi obchodovať. Nemá asi zmysel to mladým vysvetľovať. Začnú šermovať európskymi hodnotami. Právom sa brániť. Nutnosťou postaviť sa zlu…

Až po vojne, nikdy pred ňou, sa ukáže, že o žiadne hodnoty nejde, že vo vojne vždy ide iba o tri veci: o život, o smrť a o peniaze."

https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/654842-vojna-a-mier/

Norman

no, je fakt, že mileniáni si očividne predstavujú vojnu ako hru o fazuľky. Aj ľudia ako Naď, prípadne ženy na ministerských postoch (von Lajnová, Baerbocková ...). Nechcem dramatizovať naše osobné skúsenosti, ale aj bez dramatckých momentov o prežitie je vojenská príprava niekedy dostatočná na pochopenie, čo píšu aj klasici, že vojna je hlavne do jadra vysilujúce monštrum. Aj keď sa nezabíja a aj keď nie si priamo zabíjaný.

Taká skúsenosť sa zapisuje do podvedomia, môže byť aj sprostredkovaná cez umenie, ale to je ťažšie a iba pre vnímavých.

Ergo paradoxne mierová doba vytvorila znova široké vrstvy idiotov, ktorí okrem iných svojich slabostí sa nevedia brániť vojnovému štvaniu.
Zároveň toto ukazuje, ako bolo to viac ako polstoročné hejtovanie proti "fašizmu" kontraproduktívne, hlúpe, nefunkčné. V skutočnosti to nebolo potláčanie militarizmu, ale naopak, nafukovanie vojnových postojov. Následky tohto antifašizmu nesú aj Veľkorusi a Malorusi, ktorí sa teraz aj kvôli nemu s nadšením navzájom zabíjajú, lebo považujú tých druhých za "fašistov". Ak by nebolo toho, nemohli by tak tragicky ľahko naletieť na ďalší primitívny podvod anglosionistov.

slaven1

Čisto k "mileniálom" z prvej časti komentu. Tam je predstava o vojne jasná. Mládež do 25 si predstavuje vojnu ako počítačovú hru.

Iné. Tuto sa zamýšľali čo sa deje v Peru: https://t.me/casusbellilive/90686

V Peru prebieha boj promerických ča-pút proti globalisto-národovcom (takého spojenectvo sa s formovalo). Globohomo spolu s koncervatívcami sa chce pripojiť s Brazílsko-argentínskej valutovej zóne, ktorá bola ohlásená minulý týždeň https://www.reuters.com/world/americas/what-brazil-argentinas-currency-u... a peruánske ča-puty chcú aj naďalej ostať pod kuratelov krachujúcich USA.

Preto také vražedné úrokové sadzby argentínskej CB - 75.00 %!!! - a preto divadlo s parlamentom Brazílie https://t.me/s/MIrvMomente/20467 Preto to predstavenie na uliciach krajiny posledný mesiac https://t.me/s/casusbellilive/77814 Preto Bolsanov útek do USA https://www.cbc.ca/news/world/us-brazil-bolsonaro-1.6708776 (kde nakoniec skončí ako iránsky šách alebo Černenko :-)

Vyhradiť ide valutový projekt globohomo s konzervatívcami, lebo USA došli peniaze. Tzv. vyčerpal sa model ekonomického rastu založeného na refinancovaní dlhu. Blablabla… už sme tu o tom veľa písali. Končí Bretoon-wood https://sk.wikipedia.org/wiki/Brettonwoodsk%C3%A1_menov%C3%A1_s%C3%BAstava (systém, keď USA kreslia celému svetu peniaze). Preto aj táto nová vojna.

Späť. Teraz bude takýchto bretoon-woodkych „emisných“ centier viac. K tomuto, formujúcemu sa v Brazílii, sa minulý týždeň pridala Argentína (resp. „pridali“ Argentínu). https://www.ft.com/content/5347d263-7f24-4966-8da4-79485d1287b4 Teraz je na rade Peru :D

Venujte prosím pozornosť pojmu z odkazu vyššie, ktorý na opísanie používa londýnske City (Reuters). Používajú „currency union“ (menový zväz). Nám je proces známi ako „valutová zóna“.

Teoreticky boli valutové zóny (príčiny ich vzniku) rozpracované v 2003 v knihe „Закат империи доллара и конец Pax Americana“ https://khazin.info/articles/145-glavnye-teksty-mkh/28143-zakat-imperii-...

kali

Keď vymrie generácia ktorá zažila poslednú vojnu tak tá ktorá príde po nej ďalšiu rozpúta. Javí sa to ako prírodný zákon, prirodzenosť holej opice ktorá nevie spravovať nástroj zvaný civilizácia. Od jej vzniku nie je ľudskou históriou nič iné iba opakujúce sa krviprelievanie a to z jednoduchých príčin ktoré sprevádzali jej samotnú genézu. Snaha kontrolovať prírodu a zmocniť sa jej sily to všetko vygenerovalo vlastnosti ako sú chamtivosť, závisť a pomstychtivosť čo sú hlavné príčiny konfliktu medzi ľuďmi všeobecne, všetko ostatné je len balast zložitosti systému ktorý táto snaha vyprodukovala. Podstata a vzorce správania ale ostávajú vždy rovnaké. Človek mentálne ešte nedozrel na tak zložitú štruktúru spoločnosti akú predstavuje civilizácia zvlašť technická a industriálna civilizácia a vojna je akýsi bezpečnostný protokol prírody ktorá prostredníctvom ľudskej povahy chce zachovať rovnováhu ktorú holá opica svojim správaním porušuje.

buko

klucovy faktor na rozputanie vojny je bieda, hlad, a vseobecna mizeria.
V case blahobytu nikto nechce bojovat, ale s prazdnym bruchom a zufaly sa to zrazu javi ako moznost ako prezit.

Takze v europe sa teraz aktivne pracuje na tej mizerii, lebo realna chut bojovat je zatial velmi nizka, nemyslim si ze narativu sa zatial podarilo dosiahnut u ludi naozajstnu nenavist voci rusom. Medialne a fejsbukove vyhlasenia do toho neratam.

Je naozaj fascinujuce sledovat ako sa volania po ukonceni vojny, po mieri - v mediach prekrucaju ako cosi nebezpecne, neziaduce, zle. Ako sa presadzuje jedina tema - a tou je ze posielanie viac zbrani na Ukrajinu umozni ukoncit vojnu a zabijanie (?!).

kali

Bieda, hlad a všeobecná mizéria je dôsledkom chamtivosti a závisti. Západ, USA a zvlášť Európa, žiadnu biedu ani hlad nezažívali a aj napriek tomu túto vojnu vyprovokovali a čo viac ešte volajú aby sa čo najviac predlžovala a to všetko za potlesku masy ľudí (chuť bojovať nie je nízka svedčia o tom aj voľby v Čechách, len problém je v tom, že každý očakáva, že ten boj za neho vybojuje niekto iný ale v čom je väčšinová populácia za jedno je to, že vychádza z presvedčenia, že stoja na správnej strane dejín a to smrdí latentným fanatizmom). A toto správania paradoxne vyprodukovala prosperita a blahobyt. Keď to človek dosiahne nastáva nuda, človek sa stáva rozmaznaným tak vymýšľa zbytočnosti ako nudu zabiť a to väčšinou bývajú ideológie ktoré nahrádzajú prirodzené inštinkty vedúce pôvodne k tomu pohodliu a prosperite a to sa väčšinou pretaví do nejakej formy sociálneho inžinierstva alebo samotného súboja ideologických konceptov.

V neposlednom rade tu aj tak hraje tú najdôležitejšiu rolu snaha čo najviac kontrolovať zdroje a suroviny a to nie je ničím iným ako chamtivosť, v tomto prípade chamtivosť elít. Elity ale majú svoju pozíciu elit z nejakých dôvodov a tie sú jasne definované biologicky danými schopnosťami človeka konštruovať zložité spoločnosti na hierarchickom princípe. Ale táto hierarchia je determinovaná tým akým spôsobom človek vytvoril prvopočiatok civilizačného zoskupenia a to bola snaha o domestikaciu rastlín a zvierat, čo nie je nič iným iba arogantnou snahou podmaniť si prírodu. Človek je ale súčasťou prírody a týmto krokom nevyhnutne musela nastať aj tzv autodomestikácia a podmaňovanie človeka človekom (človek sa stal plne závislým na tejto kontrole a tým pádom sam sebe otrokom).

Civilizácia aby mohla fungovať potrebuje otrokov, drancovať a viesť boj s prírodou a to zase nevyhnutne vedie ku konfliktu medzi ľuďmi navzájom lebo takéto správanie spôsobuje aj ten hlad a biedu.

buko

ak ma niekto chut bojovat treba mu ukazat tento kratky klip.
Narativ je teraz taky ze "posielajme coraz viac zbrani na ukrajinu, aby po nej mohlo behat coraz viac takychto kriplov"
https://twitter.com/Y2SKvRrN2hguu5z/status/1619690803068289026
https://twitter.com/Y2SKvRrN2hguu5z/status/1616875503733903360

sandro

myslim, ze to buko myslel tak, ze na to aby bolo obyvatelstvo ochotne ist do vojny, potrebuje citit chudobu a hlad. Teda veci, ktore my zatial necitime, ale citia ich Ukrajinci, ktori na front doteraz pomerne ochotne chodili. A to iste sa da povedat aj o Rusoch. Vidno to az na neuveritelne fatalistickych videach z boja, kde sa obe strany zabavaju pocas brutalnych bojov, ako keby slo o nejaky airsoft v lesiku s kamaratmi. Takze ked dostatocne velky pocet ludi drbne na hubu, bude sa vojna brat paradoxne ako najpohodlnejsi sposob ako prezit.
Rozputanie vojny je totiz jedna vec a samotna ochota bojovat druha. Ta zatial v EU chyba a naozaj netusim, kto by realne do boja siel. Na Slovensku onedlho budeme svedkami mobilizacie a uz teraz je jasne, ze dobrovolne nepojde takmer nik. Lateckovi militanti urcite nie a velmi silno zastupena proruska cast bude na fronte platna ako mrtvemu kabat. Zrejme to pojde len nasilne, pod hrozbou tazkych sankcii a stado bude nahnane, tak ako to uz teraz robia aj na Ukrajine, kedze bojachtivych zacina byt nedostatok.

kali

Viem ako to buko myslel ja len vysvetľujem skutočné príčiny toho všetkého. A to sú tie paradoxi, ako nikto nechce vojnu ale väčšina aj tak robí všetko preto aby ta vojna nakoniec bola. Sprievodným javom toho všetkého bude bieda a nedostatok, ale tá vznikla z dôvodov ktoré som opísal v predošlom komente. Bieda a nedostatok na západe nebola, ale sami si ju vytvárame na základe ideologických presvedčení ktorých súčasťou bolo povojnové (na konci druhej svetovej a následne studenej vojny) usporiadanie sveta a tento status quo je narušený inou predstavou. Korene týchto ideologických konceptov a predstav toho ako si, keď to zjednoduším, kresliť čiary na mapách, vychádzajú primárne z potreby kontroly čo najväčšieho množstva zdrojov. A toto správanie sa lemuje naprieč celou ľudskou históriou už vyše 6 tisíc rokov.

Každý vie, že vojna je zlá a krutá ale aj tak sa do nej ľudstvo nejakým spôsobom pravidelne vymenevruje, v tom prípade asi bude chyba v ľudstve samotnom. Nedávno som čítal veľmi zaujímavú knihu od francúzskeho biológa a vyznamenaného vojaka z prvej svetovej vojny René Quintona Maximy o válce. Pointou diela bolo tvrdenie, že vojna alebo akýkoľvek boj je prirodzeným stavom samca, materstvo je prirodzeným stavom samice. Samica rozmnožuje druh, samec bojom proti svojmu vlastnému druhu v konečnom dôsledku slúži druhu, lebo svojou smrťou zabezpečuje výber. Prírodu nezaujíma jednotlivec ale iba druh, vojna je preto prirodzeným stavom lebo nepraje iba obyčajnému plodeniu ona vyžaduje plodenie dokonalého. Ľudstvo sa z tohto animálneho stavu žiaľ ešte nevyslobodilo, človek mentálne ešte nedozrel.

Norman

K tým vojakom na fronte: by som rozlišoval psychológiu tých, čo majú ísť bojovať a tých z frontu, čo si spomínal. Situácia na takom klasickom fronte, aký je aj na Donbase, mení postoje a videa odtiaľ prídu len od ľudí už pomerne odludštených, v určitom psychopatickom stave. Je to výsledok nebezpečenstva, myseľ sa ho snaží snaží potlačiť (ak nič nepomôže a nedarí sa, tak aj vonkajšími drogami). Taká ta klasika.
Takže tí vojaci sú v úplne inom stave, ako ľudia potencionálni odvedenci. V Európskych pomeroch by som aj tak nepredpokladal veľké dovody, ale to, čo použili v USA : "profesionálna" armáda. Verbovať chudákov z okrajov spoločnosti, ako ste tu spomínali. Militantov. To im v armáde NATO stačí. Aj keď momentálne na Donbase je treba dosť vojakov, lebo to tam robia z oboch strán tak po rusky, moderná vojna ich naozaj až toľko nepotrebuje.
.
A aj tak by som dodal, že tu USA ani tak nejde o výhru, lebo to je ťažko predstaviteľné, ale hlavne o to predlžovanie vojnového svinstva ... o rok ... o rok ... Takže ja by som to nevidel tak, že ochudobňujú Európu aby mali vojakov, ale vedú vojničku aby mohli riadne ožobračiť Európu.

buko

kandidati na nobelovku, okrem ineho:

Zelensky, Erdogan, Stoltenberg

stary Nobel sa musi v hrobe obracat ako ventilator.

https://www.hnonline.sk/svet/96064345-medzi-znamymi-kandidatmi-na-nobelo...

Truhlík

Nositelia Nobelovej ceny za mier.
Dobre si pozri ten zoznam koľko je medzi nimi vojnových zločincov.

slaven1

Áno, jeden z cieľov, kt sledujú USA je likvidácia Európy ako priemyselného centra s inovačným potenciálom.

Nezabúdajme, že ukrajinské jatky sú dobrá zástupná téma, na odpútanie pozornosti od amerických biologických laboratórií v Európe (Ukrajina, Gruzínsko…) kde sa robil vojenský výskum. Takto rok dozadu skončila "plandémia" a u nás napr. neustále problémy s africkým morom ošípaných...

https://disk.yandex.ru/d/FJOWVgmGMaOEWg
https://t.me/mod_russia/23838
https://t.me/casusbellilive/90931

Norman

Momentálne je povedané, že dovezú 14 tankov Leopard2 a 88 tankov Leopard1.
14 a 88.
Kotleba za toto číslo dostal 4 roky 4 mesiace podmienečne. Koľko za to dostane ten vtipálek, čo toto vymyslel?
(všimol si to aj Fico vo svojom videu )
Naozaj by som to nepovažoval za náhodu. Tak, ako to nebola náhoda v prípade Kotleba, a mal to obehajovať, tak to nie je ani teraz - a tí, čo toto zariadili, sú rovnako smiešni.
V každom prípade by mal Kotleba dostať milosť, povedzme od prezidentky.

14 leopardov
Nemecký kabinet minulý týždeň oznámil, že Ukrajine dodá na obranu pred ruskými inváznymi silami 14 moderných tankov typu Leopard 2
https://www.ta3.com/clanok/258054/berlin-popri-modernych-tankoch-leopard...

88
Süddeutsche Zeitung informoval, že nemecká vláda schválila plán zbrojárskej spoločnosti Rheinmetall na predaj 88 starších tankov Leopard Ukrajine za viac ako 100 miliónov eur.
https://www.webnoviny.sk/nemecko-schvalilo-dodavky-tankov-leopard-1/

Ema

že treba zachrániť biele európske deti pred čiernym Zulu hovadom z Pentagonu.

slaven1

https://t.me/casusbellilive/91860

Celkovo Európa -350 tankov

Nakoniec najsilnejšia armáda v Európe bude Ruská, Americká (Britská s tureckou pobočkou)

Norman

tankov pribúda, ale 1488 boli prvé čísla.

slaven1

Text nie je dlhý, úvod mimoriadne trefný:

Vážený pán kancelár Scholz!
Keďže sme aktuálne bez svojprávnej vlády a ústavných činiteľov, tak som sa rozhodol Vám napísať tento list za Slovensko.
V roku 1939 obsadili a okupovali Slovensko fašistické vojská imperialistického Nemecka. Ako každá vojna, aj táto priniesla slovenskému obyvateľstvu množstvo utrpenia, škôd, bolo napáchaných množstvo zverstiev a veľa ľudí zahynulo. Odpustiť môžeme, ale zabudnúť nesmieme. Chceme však s Nemeckom udržiavať priateľské vzťahy.
V roku 2022 nás obsadili vojská imperialistického západu a opäť proti vôli drvivej väčšiny obyvateľstva. Nejaký súhlas kolaborantov, tak ako v roku 1939, nie je dôležitý. Je to proti vôli ľudu, násilne, totalitne, fašisticky.
Nechceme tu vojská. Nechceme viesť proti nikomu vojnu. Nechceme tu hrdzavé tanky. Nechceme sa stať opäť obeťou imperialistických fanatikov.
Chceme mier.

--
Otázka je prečo ho akože adresuje nemeckej jaternici. To ako keby Donbass adresoval list bratislavskej jaternici (americkej kurveTM ženúcej krajinu do vojny). Olaf je formálna hlava v okupovanej, nesuverénnej krajine, čo je jasné, že Dušan chápe tiež.

http://nadhlad.com/comment/44579#comment-44579

nové