Postoj Číny k politickému riešeniu ukrajinskej krízy, v plnom znení všetkých dvanástich bodov

Tlačová agentúra Xinhua, Peking, 24. februára: Čínske ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo 24. februára dokument „Postoj Číny k politickému riešeniu ukrajinskej krízy“. Celé znenie je nasledovné:

 1. Rešpektovať suverenitu všetkých krajín. Uznávané medzinárodné zákony vrátane účelov a princípov Charty OSN by sa mali prísne dodržiavať a mala by byť účinne zaručená suverenita, nezávislosť a územná celistvosť všetkých krajín. Všetky krajiny sú si rovné bez ohľadu na ich veľkosť, silu alebo bohatstvo. Všetky strany by mali spoločne dodržiavať základné normy upravujúce medzinárodné vzťahy a zabezpečovať medzinárodnú spravodlivosť a spravodlivosť. Medzinárodné právo by sa malo uplatňovať rovnako a jednotne a nemali by sa prijímať dvojité normy.

 Po druhé, opustiť mentalitu studenej vojny. Bezpečnosť krajiny nemôže byť na úkor bezpečnosti iných krajín a regionálnu bezpečnosť nemožno zaručiť posilňovaním alebo dokonca rozširovaním vojenských blokov. Legitímne bezpečnostné záujmy a obavy všetkých krajín by sa mali brať vážne a náležite sa im venovať. Zložité problémy nemajú jednoduché riešenia. Mali by sme sa držať spoločnej, komplexnej, kooperatívnej a udržateľnej bezpečnostnej koncepcie, zamerať sa na dlhodobú stabilitu sveta, podporovať budovanie vyváženej, efektívnej a udržateľnej európskej bezpečnostnej architektúry a postaviť sa proti vytváraniu národnej bezpečnosti na základom neistoty iných krajín a predchádzať vytváraniu táborových konfrontácií. Spoločne chrániť mier a stabilitu euroázijského kontinentu.

 3. Zastavte paľbu a prestaňte bojovať. V konfliktných vojnách niet víťazov. Všetky strany by si mali zachovať racionalitu a zdržanlivosť, neprilievať olej do ohňa, nezosilňovať konflikty, zabrániť ďalšiemu prehlbovaniu ukrajinskej krízy alebo jej dokonca vymknutiu spod kontroly, podporovať Rusko a Ukrajinu pri vzájomnom stretnutí, pokračovať v priamom dialógu čo najskôr. možné, postupne podporovať deeskaláciu a uvoľnenie situácie a nakoniec dosiahnuť komplexné prímerie.

 Po štvrté, začnite mierové rozhovory. Dialóg a vyjednávanie sú jedinou schodnou cestou, ako vyriešiť ukrajinskú krízu. Všetky snahy o mierové vyriešenie krízy by sa mali povzbudzovať a podporovať. Medzinárodné spoločenstvo by sa malo držať správneho smeru presviedčania o mieri a podpory rozhovorov, pomôcť všetkým stranám konfliktu čo najskôr otvoriť dvere politickému riešeniu krízy a vytvoriť podmienky a poskytnúť platformu na obnovenie rokovaní. Čína je ochotná v tomto smere naďalej zohrávať konštruktívnu úlohu.

 5. Vyriešiť humanitárnu krízu. Všetky opatrenia, ktoré vedú k zmierneniu humanitárnych kríz, by sa mali povzbudzovať a podporovať. Humanitárne akcie sa musia riadiť zásadami neutrality a nestrannosti a zabrániť politizácii humanitárnych otázok. Účinne chrániť bezpečnosť civilistov a vytvárať humanitárne koridory na evakuáciu civilistov z vojnových oblastí. Zvýšiť humanitárnu pomoc do relevantných oblastí, zlepšiť humanitárne podmienky, poskytnúť rýchly, bezpečný a bezbariérový prístup k humanitárnej pomoci a predchádzať humanitárnym krízam väčšieho rozsahu. Podporiť koordinačnú úlohu Organizácie Spojených národov pri humanitárnej pomoci konfliktným oblastiam.

 6. Ochrana civilného obyvateľstva a vojnových zajatcov. Strany konfliktu by mali prísne dodržiavať medzinárodné humanitárne právo, zdržať sa útokov na civilistov a civilné zariadenia, chrániť ženy, deti a iné obete konfliktu a rešpektovať základné práva vojnových zajatcov. Čína podporuje výmenu vojnových zajatcov medzi Ruskom a Ukrajinou a všetky strany by na to mali vytvoriť priaznivejšie podmienky.

 7. Zachovať bezpečnosť jadrových elektrární. Postaviť sa proti ozbrojeným útokom na mierové jadrové zariadenia, ako sú jadrové elektrárne. Vyzývame všetky strany, aby dodržiavali dohovory o jadrovej bezpečnosti a iné medzinárodné zákony a rozhodne sa vyhýbali jadrovým haváriám spôsobeným človekom. Podporiť konštruktívnu úlohu Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu pri presadzovaní bezpečnosti a ochrany mierových jadrových zariadení.

 8. Znížte strategické riziká. Jadrové zbrane nemožno použiť a jadrovú vojnu nemožno viesť. Je potrebné postaviť sa proti použitiu alebo hrozbe použitia jadrových zbraní. Zabrániť šíreniu jadrových zbraní a vyhnúť sa jadrovej kríze. Sme proti vývoju a použitiu biologických a chemických zbraní akoukoľvek krajinou za akýchkoľvek okolností.

 9. Garantovať vývoz obilia. Všetky strany by mali vykonávať dohodu o preprave obilia v Čiernom mori podpísanú Ruskom, Tureckom, Ukrajinou a Organizáciou Spojených národov vyváženým, komplexným a účinným spôsobom a podporovať Organizáciu Spojených národov, aby v tomto smere zohrávala dôležitú úlohu. Iniciatíva medzinárodnej spolupráce v oblasti potravinovej bezpečnosti, ktorú navrhla Čína, poskytuje uskutočniteľné riešenie globálnej potravinovej krízy.

 10. Zastaviť jednostranné sankcie. Jednostranné sankcie a extrémny tlak nielenže nedokážu vyriešiť problémy, ale vytvoria nové. Postavte sa proti akýmkoľvek jednostranným sankciám, ktoré neschválila Bezpečnostná rada. Príslušné krajiny by mali prestať zneužívať jednostranné sankcie a „jurisdikciu dlhého ramena“ voči iným krajinám, zohrávať úlohu pri ochladzovaní krízy na Ukrajine a vytvárať podmienky pre rozvojové krajiny na rozvoj ich ekonomík a zlepšenie živobytia ľudí.

 11. Zabezpečiť stabilitu priemyselných a dodávateľských reťazcov. Všetky strany by mali vážne chrániť existujúci svetový ekonomický systém a postaviť sa proti politizácii, inštrumentalizácii a zbrojeniu svetovej ekonomiky. Spoločne zmiernite vedľajšie účinky krízy a zabráňte narušeniu medzinárodnej spolupráce v oblasti energetiky, financií, obchodu s obilím, dopravy a inej spolupráce a poškodeniu obnovy globálnej ekonomiky.

 12. Podporovať povojnovú rekonštrukciu. Medzinárodné spoločenstvo by malo prijať opatrenia na podporu povojnovej obnovy v konfliktných oblastiach. Čína je ochotná poskytnúť pomoc a zohrať v tomto smere konštruktívnu úlohu.

 
 
____________________________
Poznámka z nadhľadu:
Našiel som tento text a verím, že je dobre preložený. Nedávam ho sem ako nejaké riešenie, je to len ukážka, aký je medzinárodný diskurz. 
Takejto nejakej línie by sa mohlo a malo držať aj Slovensko.
 
 
0
Ema

Dementnou papuľou Bidena už prehovorili americké fašizo-korporáty: "Ako by mohol byť čínsky mierový plán dobrý, keď s ním súhlasí Ruská federácia?"
Americká klasika - štvanie susedov v regióne slabšieho proti silnejšiemu, aby sa potom mohli hrať na amerických "záchrancov", Captain America a opäť si raz trochu zabombardovať. Peknou ukážkou bolo štvanie Kuwajtu proti Iraku, ale prvým pokusom bolo už štvanie Iraku proti Iránu v čase, keď bol Irak veľký americký kamarát a dostával chemické zbrane na dusenie svojho iránskeho suseda.
Aké primitívne, priehľadné, úbohé - a funkčné. Preto pozor, čo tára zdegenerované globsec-hovado Káčer - na pokus poštvať slabšie Slovensko proti svojmu silnejšiemu susedovi. Amerika miluje regionálne zabíjačky rozkladajúce normálne win-win spolužitie. A miluje bombardovanie, najlepšie kobercové. Je to moderné pokračovanie plošného vybíjania bizónov. Tá špinavá primitívna kultúra má proste vraždenie zakódované ako svoj modus vivendi.

Nezabúdajme, že Európa sa v závere druhej svetovej vojny tesne vyhla americkým atómovým bombám. Dokončili ich príliš neskoro a museli ich mrdnúť na Japoncov. Ale tá túžba vidieť atómové hríby nad Euópou zostala veľká a splnenie je tak neodolateľne blízko...

Truhlík

Rusi nie sú nijak zvlášť nadšení čínskym mierovým plánom. Ale nedá sa vylúčiť, žeby na neho pristúpili. V princípe by išlo o nevyriešenie základných otázok a zmrazenie konfliktu medzi NATO a Ruskom na území ukrajinského neštátu.
Dohodu medzi Ukrajinou a Ruskom niekoľkokrát zmarili anglosionisti. Jednak Minské dohody II (2014) a tiež po vstupe ruskej armády do občianskej vojny na Ukrajine. V Minsku 2022 znova došlo k dohode (zdroj - izraelský premiér) ale Boris Johnson ju zakázal a ukrajinská tajná služba na ulici v Kyjeve zastrelila hlavného vyjednávača za Ukrajinu ako psa. Toľko k MI6.
Ale k Číne. Pre USA je dnes nepriateľom číslo jedna Čína. Likvidácia Ruska a Európskej únie je v druhom pláne. To je provokácia na Tajwane, to je čipová vojna (čipový zákon, zákaz pre ASML), to je zostrelenie meteobalóna, to je vojna proti Huawei. To je aj ignorovanie čínskeho návrhu na mier na Ukrajine na Mníchovskej konferencii. Následok ? Tuhšie spojenectvo Ruska a Číny a podpora Číny ruskej armáde.
Ukrajina ako štát neexistuje. Zmieta sa v občianskej vojne. Pritom dlhodobo je vo vojne USA proti Číne - viď Motor Syč.
Pozrel som si diskusiu na TA3. Snáď desať rokov som niečo také nepozeral.
https://www.ta3.com/relacia/27686/vojna-na-ukrajine-mame-sa-bat-aj-my
Nemienim sa viac pozerať na takých primitívov zas ďalšie roky.

Norman

ono to nie je plán, len zhrnutie základných požiadaviek.
Aj tak je ale hrozivé, že strany nie sú schopní udržať rokovania, aspoň naoko, občasné ...
Takisto prímerie by z môjho pohľadu Rusom mohlo vyhovovať ...
Aj zamietnutie iniciatívy tretej strany, Číny, tak jednoznačné, je nie normálne - dobrá vôľa sa aspoň predstiera. Neviem, či Rusi netrpia stále prílišnou otvorenosťou.
.
Beseda vyzerá zaujímavo, to bolo asi v piatok :)
Ja už podobné veci tiež moc nepozerám, ale toto skúsim.

Ema

...a pri informácii, že bývalý feťák (zovňajškom čoraz podobnejší na židoboľševického člena politbyra Leva Kameneva, neé Lea Rosenberga, z čias, keď bolo Rusko okupované ideológiou boľševizmu) má aktuálne funkciu "zástupca riaditeľky NEPOLITICKEJ organizácie Globsec pomlčka Ukrajina" som to uťala.

buko

blbec Poliacik skusal aj podnikat, ale kedze pri podnikani treba mat aj nejaku huzevnatost, zdravu viziu, disciplinu a pracovitost tak mu to akosi neslo:
"Poliačik sa v posledných rokoch venoval vlastnému biznisu s takzvanými záťažovými prikrývkami v rámci svojej spoločnosti Zoras. Portál Start It Up však na jar tohto roka uviedol, že Poliačikova firma „živorí“ a sám majiteľ priznal, že môže prísť o predajňu.
Kríza pre rodinný podnik prišla až s ruskou inváziou na Ukrajinu. „Celý trh je veľmi unavený a ľudia sa pri nákupoch správajú neštandardne,“ opísal Poliačik, čo malo spôsobiť úpadok biznisu."
- Cize moze za to Putin, mysli si Poliacik. Ja si zas myslim, ze je to proste neuzitocny blbec.
https://www.startitup.sk/poliacikov-biznis-zivori/

Tak sa opat dal na to co mu ide najlepsie: a to je blabotat primitivne militantne frazy bez zodpovednosti a za mimovladne/statne peniaze. Globsec je nikym nevolena, nemenovana mimovladna organizacia - chapadlo financovane US establishmentom metastazovane v Podkarpatskej gubernii a Poliacik je skutocne ta spravna figurka ktora bude papagajovat ich zaujmy "v mene Slovakov".

Truhlík

Šialený primitív Poliačik sa v tej besede predstavil aj v úlohe atómového inžiniera, keď zakvasil ako Slovensko našlo spôsob ako nahradiť ruské uránové palivo. Tak sa na to pozrime.
1. Vojnový štváč Poliačik ženie Slovákov do vojny proti atómovej veľmoci Rusku. Čiže chce aby ruské rakety padali na Slovensko. jedna vec je istá. Rusi NEbudú strieľať na atómové elektrárne. Ale anglosionisti s tým mať žiadny morálny problém mať nebudú. Tu je príklad z minulého roku. Po obsadení Záporožskej atómovej elektrárne Rusmi anglosionistická proxy armáda = ukrajinská začala obstreľovať atómovú elektráreň. Bez akýchkoľvek zábran zo zamorenia polovici Ukrajiny rádioaktivitou. Takže ak by hrozilo, že Slovensko nebude krvácať za anglosionistov tak je jasné, čo spravia zo Slovenska. Rádioaktívnu púšť. Vo Fallúdži to bolo bez rádioaktivity.
2A. Jediný, kto to ponúka je americká firma Westinghouse. Je to neodskúšané. Naložiť uránové tyče od Westinghousu do cudzieho reaktora je bezpečnostný hazard. Prinajmenšom hrozí zavretím atómovej elektrárne alebo dokonca havárie väčšieho rozsahu a zamorením celého Slovenska. No ďakujem pekne.
2B. Keby to aj ako tak chvíľu fungovalo tak by nás čakalo to, čo našli Rusi na Záporožskej AE. Voľne uskladnený rádioaktívne odpad POD HOLÝM NEBOM !!! Lebo USA NEmajú technológiu spracovania vyhoretého paliva a ten svoj zakopávajú pod zem. Westinghouse NEberie naspäť vyhoreté rádioaktívne palivo od svojich zákazníkov tak ako to robia Rusi. Takže Slovensko bude v tejto variante skládka rádioaktívneho odpadu.
INÁ možnosť NIE je. To je to čo nám tento serešovský zmrd pripravil.
To je to čo na nadhlade v diskusii padlo. Ešte aj tá kváziopozícia je dosratá. Nikdy som ani Banáša, ani Chmelára, ani Danka nemal za bohviečo. Nedokázali povedať NIČ. Ešte aj veľký antifašista Chmelár si nechal zavrieť hubu od Šiváka ako malý zasran. A mohol mu ta porozprávať o batalióne Tornádo, pluku Azov, jednotke Edelweiss.
Takže vyhrá atómový inžinier z Biafry Poliačik.

Norman

Oni im tam (aj v iných diskusich) sťahujú mikrofóny, takže potom dotyčného takmer nepočuť. To tí ľudia vedia a majú preto autocenzúru čo sa týka odporovania moderátorovi.
Ako ten všivák ale vyskočil na Chmelára, krátko po začiatku, a neskôr zas, bolo príliš. Nik tam nie je povinný sa nechať sprdávať, moderátor Sivák je proste nedovzdelaný blbec (ale zámerne tam dali aj tento farebný aspekt).
Opozícia:
Damko je známy tým, že mu dôjdu Slová, Chmelár je v podstate ťažký humanista, teda človek stredu a Banáš je tiež človek alibista. Ale situácia sa zhoršuje, tak už nie je čas na kolaboráciu. Nikomu z nich troch by som nevyčítal málo bojovnosti - ale proste nie sú dosť pripravení. Posudzujem to z kľudu za stolom, ale ja im to nevyčítam, ja viem, je to ťažké, ale majú rezervy.

buko

uz len to ze Rusi si to palivo beru a u seba si ho uskladnuju/spracuvaju, kym americky zmrdi nie - by malo znamenat rezolutne NIE akymkolvek hazardom s tymto citlivym materialom. Naozaj male Slovensko si nemoze dovolit akukolvek radioaktivnu kontaminaciu, to by bol nas koniec.
To nestaci ze energiu ktoru u seba vyrabame nerobime pre seba, ale kupujeme za drahsie?

Nech si to zmrd Poliacik, samozvany "akademik kritickeho myslenia" skladuje u seba doma v kuchyni.

Truhlík

Plán šialeného Poliačika pokračuje.
Británia dodá Kyjevskej junte muníciu s ochudobneným uránom.
Ochudobnený urán je izotop uránu neschopný reťazovej reakcie štiepenia. Polčas jeho rozpadu je 5 MILIÁRD rokov. Pri použití prebíja panciere tankov a ĽAHKO HORÍ. To znamená, že sa dostane do vzduchu, pôdy, rastlín. A nikdy (to jest za miliardy rokov) to nezmizne. Oblasť použitia je rádioaktivitou zamorená NAVEKY. Hitler nikdy nepoužil ani atómové zbrane ani chemické zbrane. To pravda neprekáža aby toho feťáka Poliačika korporátne masmédiá nedávali do popredia. Že ten zlosyn je horší ako Hitler, to im neprekáža.
To je následok Serešovej diskutérskej školy. Netreba mať žiadne vzdelanie. Len drístať hocičo a hovoriť , že to je liberálna demokracia. A áno. TO JE liberálna demokracia.
Keď takáto munícia bude použitá na ruskom území (napríklad Cherson, Záporožie, Doneck, Lugansk) tak Rusko podľa svojej vojenskej doktríny použije atómovú bombu. Na koho ? Na Londýn, Varšavu, Bratislavu, Berlín ?
P.S. Munícia s ochudobneným uránom bola použitá anglosionistami a ich poskokmi v Juhoslávii a Iraku. Tí sa brániť nemali čím. Nemali atómové bomby. Vyšetrené to nikdy nebolo. Demokrati NEmajú záujem. Viď Tatarkov Démon súhlasu.

Norman

relácia z piatka, ale aj ku všetkým:
Problém je v tom, že účastníci, aj tí "opoziční", sú príliš zbabelí. Majú pochybné, alibistické postoje.
Za druhé je v tom, že nevedia hovoriť, nie sú dostatočne ostrí, prierazní, že sa nechajú zlákať do lacných rečníckych trikov. Ale aj táto slabosť je daná ich kŕčom, strachom - len aby neboli príliš ostrí.
.
Preto sa na to zle pozerá, pretože sú slabí.
A samozrejme tá suka ukrajinská, nevídaná od čias bájnej Kabrhelovej, tá sa nemôže čudovať, keď ich naši ľudia pošlú do fiče.
.
Ale tak rozhoduje ten, kto má moc. Slováci nie sú schopní ani prísť k referendu, tak nemajú moc. Tak sa môžu hádať koľko chcú, tam nič nedosiahnu.
A ak by im reálne nehrozilo, že im padnú priamo na Bratislavu nukleárne bomby, tak by sa ani nehádali.

Truhlík

Teraz keď je Čína pod americkým útokom tak nevyhnutne potrebuje ruské technológie a suroviny.
Čína zakázala dovoz austrálskeho uhlia. Otvorila síce všetky stratové bane na uhlie ale to je dočasné riešenie. Rusko uhlia na Sibíri má na stovky rokov ale je limitované transportom. Transsib a BAM sú preťažené. Rusi síce už niekoľko rokov zvyšujú priepustnosť, poslali aj železničné vojsko, stavajú prístavy ale ešte nejaký rok to potrvá.
Prvý raz v histórii transport na východ v Rusku prevýšil transport na západ v 2022.
Čína potrebuje od Rusov napríklad letecké a raketové motory, atómové elektrárne, energie. USA na posmech vyrovnávajú obchodný deficit s Čínou tak, že nanútili Číne kupovať od USA obilie a uhlie.
Pre zaujímavosť najväčší dovozca uhlia v 2022 do Nemecka je Rusko. Až potom USA a Austrália.
Zaujímavé je ako taiwanská vláda je ochotná zlikvidovať taiwanský polovodičový priemysel (60 percent svetovej produkcie) pre americké záujmy. Nie nepodobné správaniu európskych vlád a Japonska.
TOTO JE TRETIA SVETOVÁ VOJNA !

Ema

Už takmer niet surovín. Presnejšie - niet pre všetkých.

Norman

Postupne budú veľké korporácie požierať menšie. Dnes už trpia dolné vrstvy spoločnosti - ale na tých slovenským hospodárskym vrchnostiam nezáleží. Takže budem sledovať, ako postupne začnú trpieť tieto stredné vyššie vrstvy, ako budú krachovať a ako sa budú hrýzť navzájom. To bude určité nóvum, aké na Slovensku nebolo od roku 1945. A bude to očista. A to budem s radosťou sledovať, pretože to bude nevídané a bude veľa kriku.
Prirodzene, skúška ohňom môže dopadnúť zle a celé Slovensko zostane na zemi, prípadne zanikne. No ale taký je život, každý národ má svoje okamžiky kedy sa musí overiť v skúškach, a väčšina to práve nedokáže.

slaven1

"Nemecký minister obrany Pistorius dnes urobil niekoľko pozoruhodných vyhlásení: Nemáme ozbrojené sily schopné brániť sa proti "agresorovi", akým je Rusko. Nemecká armáda nie je schopná brániť ani svojich spojencov v NATO."

https://t.me/casusbellilive/95201

A odzbrojovanie pokračuje ďalej:

"️Slovensko odovzdá Ukrajine 10 z 11 stíhačiek MiG-29, tvrdí ministerstvo obrany. Jedenáste lietadlo pôjde do múzea."

https://t.me/casusbellilive/95244

Chamrať z Globseku, ktorá obsadila MO SR, sa chystá dať naše stíhačky skrachovancom na okrajine. Dostali za ne nejakú platbu aspoň? Prišli už peniaze do štátnej kasy?

So skrachovanou okrajinou treba požadovať celú platbu vopred. Inak ako plná platba vopred sa považuje za „darovanie“ pretože žiadna protihodnota od skrachovanej okrajiny nepríde.

Nech peniaze vydelí pentagon z okrajinského Lend-leasu. Reálne tieto americké peniaze Slovensko aj tak neuvidí, lebo ich USA nejakým spôsobom skonfiškujú, no aspoň pro-forma nech zaplatia.

Keď chcú úradníčky vojnu proti Rusku, nech je aspoň nejaký zelený rezaný papier do pece.

Norman

stíhačky majú prejsť parlamentom.
Ale je možné, že ich ukrobanderovcom nedáme, pretože USA im nechce dávať ani svoje lietadlá - takže táto konzerva zostane zavretá, zatiaľ.
Je možné, že potenciál Ukrajiny klesá, že nemajú silu na nejakú akciu. Ale môže to byť len krytie, taktika NATO nie sú masové akcie, ale svinstvá s menším počtom ľudí. Našťastie sú tieto "taktiky" očividne mnohonásobne preceňované u vedenia, v realite dopadnú zväčša zle. Špeciálne operácie dopadli najčstejšie zle, teraz sa o tom presvedčilo aj Rusko, ktoré uverili tejto "modernost", zas sa raz nechalo zlákať na západné "vymoženosti".
Nuž, blitzkrieg od čias Guderiana asi nik naozaj nezvládol. Mestá sa nedobíjajú - buď sa nechajú vyhniť, alebo sa vybombardujú.
A o vzdušnom priestore ani nehovorím. Ako to tam vlastne vyzerá - prečo Rusi nemajú maximálnu prevahu?

buko

Rusi maju vzdusnu prevahu ale nie totalnu. Problem je ze tie "sroty" (ako sa vyjadril Nad) S-300 ukrajincom stale funguju a stale su nebezpecne. Druha vec je ze maju funkcne tisicky tych MANPADov tretej a stvtej generacie, ktore dokazu zostrelit stihacku ci vrtulnik.
Cize kazde ruske lietablo operujuce nad nepriatelskym uzemim musi pocitat s tym ze z hocijakeho kricku ci zakopu na neho mozu vystrelit, to je potom velmi obtiazne operovat v takychto podmienkach.
Predpokladam ze preto sa rusi do nejakych velkych vzdusnych operacii nehrnu, priorita je ochrana lietadiel a pilotov.
To iste plati pre ukrajincov, ak by zrazu aj mali novu funkcnu letku MIGov, ich nasadenie a pouzitie na fronte kde rusi kontroluju vzdusny priestor by bolo velmi obtiazne a otazne.
Co sa tyka NATO operacii ako to nazyvas "svinstvá s menším počtom ľudí", uz sa riesi v Ruskej Dume zakon, ktory by definoval ukrajinsku armadu ako teroristicku organizaciu - so vsetkymi implikaciami s tym spojenymi.

Vyzera to tak, ze taktika konvencnej vojny v 21. storoci sa vedie este nudnejsie ako ta v 40-tych rokoch 20. storocia ked prevladala akcia a utok - teraz vsetko vychadza zo zabezpecenej obrany a jedine co brusi a melie front je pomaly postupujuce delostrelectvo..

slaven1

Ešte späť k Nemcom. "Vakcíny" vraj poškodili (a stále poškodzujú) zdravie viac ako controlvirus. Po tom ako opadla hlavná vlna plandémie, tam začínajú počítať mŕtvych z vedľajších účinkov pokusov na ľudoch. (heh: nikdy takého nebolo a hľa, opäť :-)

https://www.infovojna.bz/article/ockovanie-vakcinami-mrna-sposobilo-viac...

U nás zdravotníctvo okupované modlármi k zlatému teľaťu ako? Počíta to niekto? Ako Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou? Tá audítorka, ktorú tam dosadili aby terorizovala nesúhlasných doktorov, by rozsah poškodenia zdravia občanov technicky zauditovať zvládla.

https://www.bmb.sk/sk/team/renata-blahova-fcca-ll-m-2/

Politickú mimikriu si idú prvotriednu. Toto si zaslúži zvlášť koment.

https://www.udzs-sk.sk/blog/2023/02/21/vyhlasenie-predsednicky-uradu-k-5...

slaven1

Bol som v nemocnici. Rozsiahlu budovu, infraštruktúru, postavili "svätý komunisti". Amen.

Náhodou, za tú chvíľu, som sa tam zoznámil s človekom, ktorý v dôsledku vpichnutia druhej dávky pokusného roztoku od Astra-zeneca oslepol na jedno oko. Vraj krvná zrazenina. Hrozí, že oslepne na druhé oko. To aj bol predmet jeho „pobytu“. Je právnik.

Jeden prípad "vedľajších účinkov" "očkovania" z desiatok tisíc, ktoré máme na Slovensku. Čo robí na to zostavený úrad. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou pod vedením účtovníčky Ing. Renáta Bláhová, MBA, FCCA, LL.M? Hmm.. nazrime na ich stránku. Hneď na úvode, priamo od vedúcej takýto „krásnučký“ blog z 21. februára 2023 9:20:

https://www.udzs-sk.sk/blog/2023/02/21/vyhlasenie-predsednicky-uradu-k-5...

------------
Vyhlásenie predsedníčky úradu k 5. výročiu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Pred piatimi rokmi sa ma hlboko dotkla správa, že investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú niekto zavraždil v ich dome vo Veľkej Mači. Patrila som k tým, kto si kládol naliehavé otázky o smerovaní našej spoločnosti a kto sa postavil na námestia, aby dal jasne najavo, že nám korupcia organizovaná z najvyšších poschodí politiky prerástla cez hlavu, morálne nás rozkladá, deprimuje a musíme pre záchranu práva a slobody niečo urobiť.

Sledovala som a vážila si prácu novinára Jána Kuciaka. Bola dôsledná a odvážna zároveň. Ján Kuciak nebojácne odkrýval temné stránky našej reality, keď boli orgány činné v trestnom konaní ochromené, lebo sa do nich infiltrovali ľudia s nečestnými úmyslami. O to viac boli jeho zistenia pre verejnosť cennejšie.

Zavraždenie Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej som chápala a stále chápem ako zúfalé varovanie pred vytváraním spoločenského poriadku, v ktorom si politicky vplyvné osoby užívajú privilégium beztrestnosti a likvidujú či zastrašujú tých, ktorí na ich špinavosti poukazujú.

Presne v tomto kontexte vnímam aj pôsobenie Úradu pre dohľad zdravotnou starostlivosťou i moju vlastnú misiu na jeho čele. Snažíme sa chrániť slabších voči silnejším, strážiť verejný záujem v tak závažnej veci, akou je zdravie občanov, pred tými, ktorí sledujú len svoj biznis a osobný prospech. Nezávislé, nestranné a súčasne odborne zdatné orgány verejnej moci sú garanciou slobodnej demokratickej spoločnosti, v ktorej nad všetkými osobnými i skupinovými záujmami musí stáť právo a spravodlivosť.

Žiaľ, ani dnes po piatich rokoch od tejto nesmierne smutnej udalosti nepoznáme objednávateľa týchto odporných vrážd a motívy, ktoré ho k tomu viedli. Spoznali sme však schopnosť nás, občanov so zmyslom pre spravodlivosť a demokraciu, vzoprieť sa a vzdorovať brutalite i cynizmu mocných. Verím, že si občianska spoločnosť túto silnú vlastnosť uchová aj do budúcnosti. Je to náš záväzok voči Jánovi a Martine.

Česť ich pamiatke!

------------

Česť pamiatke mŕtvym z "očkovania". Ľahký život invalidom. Trest pre členov organizovanej skupiny.

nové