Pochod za mier 3. marec 2023

Zúčastnil som sa, samozrejme, pretože mám možnosť. Nemohol som to nevidieť.

A bolo to, ako sa očakávalo:

Vekový priemer zúčastnených určite po 50-ke, možno aj o desať viac. Je to tá časť populácie, ktorá je priamo ohrozená a zhrozená udalosťami. Nie je to politický dav, nešli tam počuť či povedať svoje výzvy - išli tam preto, že už nemôžu. Všetci tam boli s dobrým úmyslom a zaslúžia si poctu za to, že tam prišli, bola to tam v tomto zmysle morálna elita národa. Ale morálka sama nestačí.
V prvom rade mi to pripomína tie pochody za život - je to kanalizácia nespokojnosti do tém, ktoré režim nemôže trestať, kriminalizovať. Takého niečoho sa zúčastnia desaťtisíce - ale nakoniec je to prirodzene k ničomu, keď to od začiatku mieri mimo skutočný cieľ.

Skandované heslá boli "My sme tu doma", "Chceme mier" a podobné všeobecnosti, či až nepochopiteľnosti. Chceme mier je primálo, musí sa povedať, že treba zastaviť podporu Ukrajiny, treba byť za nedodávanie zbraní a munície do vojny, za vystúpenie z NATO, za neutralitu Slovenska. Treba povedať, že USA sú zdrojom vojny a smrteľného nebezpečenstva pre ľudstvo. Tam zaznelo maximálne "Amerika domov", a to je nič.

Je pekné, že to neorganizoval nikto, respektíve nie politické strany, ale to nie je prejav sily, skôr slabosti. Teraz dobre vidno, že iba organizovaná skupina má šancu sa politicky presadiť - nie všeobecne naivná verejnosť. Lenže - politické strany toho nie sú schopné. Hlas má zatiahnutý chvost, Smer a Republika v Bratislave nemajú ľudí. A mimoparlamentné opozičné strany sú ak nie na smiech či ľútosť, tak absolútne kontraproduktívne.

Protestovať pred USA veľvyslanectvom v piatok večer, keď tam nik nie je, je tiež zbytočné. Veď tie Matky za mier a všetci to chápu, preto boli v ten deň pred veľvyslanectvom Ukrajiny a Ruska cez deň, nie večer. Ale USA pevnosť na Hviezdoslavovom námestí je chránená, tam cez deň nejdú. Toto je teda "boj" dvoch strán, ktoré sa obe vyhýbajú konfrontácii. No, čokoľvek, čo nepôjde pred USA dieru strhnúť ten ich plot, čo im tam nepôjde vynadať či vyložiť verejne, že USA sú v tejto historickej fáze zdrojom zla, tak ani nemusí liezť do ulíc.

Toto celé, opakujem, bol prejav autentickej nespokojnosti dôchodcov. Už sa teším, keď budú do ulíc chodiť nie ľudia z vidieka, ale bratislavská stredná trieda. Stredná vekom i sociálnym postavením, keď už krach tohto anglosionistického režimu zasiahne aj ich. Keď už aj oni nebudú vedieť, čo bude zajtra a budú prosiť akéhosi neznámeho boha na ulici, aby im predsa len dal tie Ficove istoty, ktorými svojho času tak pohŕdali.
A v tom je zrejme spravodlivosť slovenskej reality - keď sa oslom zdalo, že je všetko výborné, išli na ľad tancovať a zahodili myšlienky na (sociálne) istoty, teraz sú tu ako cvrček v LaFontainovej bájke: hladní, nahí, ustráchaní. Karma. Len ešte nie sú v uliciach, zatiaľ si hryzú potichu nechty doma.
Ale oni vyjdú. Budem to sledovať, ako sa to začne zjavovať vonku, tentoraz nie organizovane ako za kuciakiády, ale úprimne a bezradne. Chcem ten prerod vidieť, chcem vidieť, že univerzálna spravodlivosť funguje. Je ale tragické, že na Slovensku ľudia nevychádzajú do konfrontácie pre hodnoty, ale len vtedy, keď už trpia a nevedia, kam by ešte zaliezli.
Dôchodcov na ulici naopak vidieť nechcem, pretože nespokojnosť starých ľudí je znakom ťažkej úbohosti a slabosti národa.

Truhlík

Amen

slaven1

Ďalšie etapa likvidácie vzdelanostnej úrovne ďalšej generácie nášho národa buzerantmi na Ministerstve školstva:

"Zmizne fyzika, chémia a biológia zo školského rozvrhu? Po reforme sa budú môcť učiť tieto prírodovedné vedy ako jeden spoločný prírodovedný predmet."

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/658785-zmizne-fyzika-chemia-a-biologia...

Tak ako Naď je Minister odzbrojených síl, tak degeneráti na MŠ SR vedú politiku na cielené ohlupovanie.

Nielenže sa nedá súčasná stredoškolská fyzika naučiť v rozsahu 40h ročne, teraz ju zlúčia do jedného predmetu "science" podľa vzoru tupcov z USA. Takto premyslene vyspelú krajinu neudržíme. A to je aj čieľ. Aby neboli v Európe industriálne kádre.

Truhlík

Priemyselne vyspelý štát sme už neudržali. V princípe tak padá celá Európa okrem Ruska. Rusko si to odskákalo v 90-tych a teraz to krvopotne dvíha.
Priemyselná výroba padá v celej Európe okrem Ruska už 20 rokov.
Keby bolo keby, boli by sme v nebi. Slovensko keby malo tie fabriky, tie technológie, tých vzdelaných ľudí z roku 1989 teraz, tak by na tom bolo dnes lepšie.

nové