Výbuch v Európe

Systematické provokácie zo strany Kosovarcov voči etnickým Srbom žijúcim v Kosove a Metochii aktuálne pokračujú obsadením objektov srbskej samosprávy. Situácia dnes podbečer: vo Zvečane príslušníci KFOR s podporou dobre ozbrojených kosovarských policajtov zaútočili na protestujúci dav. Zranenie utrpel aj novinár tlačovej agentúry Tanjug. Nebola mu poskytnutá pomoc.

Srbská armáda je v najvyššej pohotovosti.

Pripomeňme si, že dlhý krvavý konflikt, ktorého obeťami sú etnickí Srbi, sa začal v roku 1999, keď NATO zaútočilo na Juhosláviu v rozpore so všetkými mysliteľnými zásadami Záverečného helsinského aktu a ďalších dokumentov OBSE. Bol to bod, v ktorom sa zrútila bezpečnostná architektúra Európy. Nie február 2022, ako oblbuje propaganda. Vinníkom tohto kolapsu bolo - koľké prekvapenie - NATO, riadené americkou administratívou.

Vtedajšia politická reprezentácia Slovenska sa v roku 1999 postavila na stranu agresora a kooperovala s ním pri útokoch na civilné ciele. Špinavé rozhodnutie - ako všetky rozhodnutia, ktoré nám tu nadiktovala beštiálna administratíva USA - visí nad Slovenskom doteraz ako prekliatie.

Priebežné správy s videami: RTS

Mimochodom, so Srbmi vtedy nadutý kolektívny Západ nemienil v komplikovaných pomeroch rozpadnutého Balkánu seriózne rokovať, odrbával ich, viedol proti nim špinavé mediálne kampane, zhovaďoval ich na medzinárodnej úrovni, zahádzal ich ochudobneným uránom a nakoniec do prachu ponížil v Haagu, kde pre systém pracovali lipšicovské klony.

Predstava kolektívneho Západu je, že rovnako prefackajú ďalší slovanský národ - Rusov.

No tak uvidíme.

 

Norman

Zdá sa, že sa môže vytvoriť nová vojna, alebo nový front tej súčasnej.
Aj takto sa z Majdanu a konfliktu, ktorý spôsobil, stáva reálna svetová vojna.
Ale rozhodnutie Srbov asi možno len privítať, americká prítomnosť aj na Balkáne donekonečna tamojšiu situáciu deformuje.

Ema

do Bratislavy na míting elitných krampusákov Globsec, ale hodil do nich vidly.

Председник Србије Александар Вучић саопштио је да је отказао дводневну посету Братислави како би био са својим народом, као и да ће обићи припаднике војске који су распоређени на најважнијим местима.

https://www.rts.rs/vesti/politika/5201763/vucic-otkazao-sam-put-u-bratis...

Ema

Ako napísal Pepe Escobar, chcelo by to trochu zeditovať, ale v zásade má pravdu 

Jozef Novak

Jednak zapadol posledný kamietok do mozaiky ktorý začal skladať hopsajúci dav na námestiach počas plyšového prevratu v novembri 1989roku, kde im bolo sľubované ako si budú všetci rovní, a o všetkom rozhodovať. A tam začali skladať rovnicu najprv o dvoch neznámych. Po tých vyše tridsať rokoch budovania vyspelej rozvinutej demokratickej spoločnosti, je čas doplniť aj tú poslednú neznámu: Komunizmus=Fašizmus=Demokrácia. Pochopiteľne že Srbi sú rozhorčení, keď bezškrupulózne sa tu v demokráciou prekypujúcej Európe rozohráva hra na Rovných a Rovnejších. Akože: Übermensch.

Ifka

Několik členských států považuje myšlenku ruční kontroly evropského obranného průmyslu v Bruselu za znepokojivou.
Evropská unie neúnavně zkoumá možnosti, jak by mohla Ukrajině do roka dodat co největší množství (cílový počet je 1 milion kusů) munice, především 155mm dělostřeleckých granátů. Člen Evropské komise odpovědný za vnitřní trh Thierry Breton předložil na stůl EK legislativní návrh na rozvoj společné výroby munice v EU, který na začátku měsíce předložil také EP. pokyny vysokého představitele EU pro zahraniční věci Borrella.

Jedná se o konečnou fázi původního Borrellova tříkrokového plánu, který se zdá být složitější ve srovnání s relativní srozumitelností prvních dvou kroků. V prvním kroku poteče miliarda eur do evropského mírového rámce, ze kterého dostanou kompenzaci země, které pošlou na Ukrajinu zbraně vlastních sil jako pomoc. Ačkoli nedostatek regulačního rozvoje mírového hnutí zapříčinil vážné zneužívání, Brusel se zdvořile dívá na druhou stranu, když lidé blízcí jeho srdci utrácejí peníze evropských daňových poplatníků na sebe. Brusel by ovládl vojenský průmysl členských zemí? Druhým krokem je nápad na společný nákup munice, který na dlouhou dobu uvízl na jednom místě hlavně kvůli Francii, protože Macron nechtěl slyšet o tom, že by EU mohla objednávat ze třetích zemí , neboť by způsobilo další znehodnocení vojenského průmyslu EU a snížení schopností EU.

Co je vaše, je naše
Třetí krok je možná nejsložitější. To by zahrnovalo koordinaci evropské výroby munice a posílení obranného průmyslu EU, samozřejmě podpořené samostatným finančním fondem a různými pobídkovými opatřeními.

Zásadním problémem třetího kroku je, že členské státy nechápou, jak velkou kompetenci si pro sebe Brusel představuje v souvislosti s koordinací „společného obranného průmyslu“ . Každému je zřejmé, že obranné kapacity musí být navýšeny, tím méně proto, aby Evropská komise mohla nad oblastí vykonávat nadměrnou moc.

Vojenský průmysl je ve státech EU jakousi posvátnou krávou v absolutní národní kompetenci,
obklopený tajnými informacemi a daty, o které se nechce žádný výrobce s nikým podělit, ani zástupci států s ním spojených. Ve srovnání s tím se myšlenka EK jeví jako otevřené okno, kde je Komise znalcem všech tajemství a správcem všech dat – dosud neodpověděla, jak bude tyto průmyslové informace chránit a jaké informace bude sdílet. ve jménu transparentnosti.

Tajemství, které každý zná
Bretonovo pravidlo, které jinak platí do poloviny roku 2025, vytváří fond ve výši 500 milionů eur na modernizaci a rozšíření evropských výrobních kapacit, rekvalifikaci a rekvalifikaci pracovní síly a „navázání přeshraničních průmyslových partnerství“ pro zabezpečení dodavatelských řetězců. Vybrané projekty by z fondu dostaly nevratnou částku 60 procent, zbytek by musela dotvořit daná firma nebo členský stát.

Myšlenka je to dobrá, ale Evropská komise zahrnula do legislativy rozšíření vlastních pravomocí , tzn

by měl právo na přístup ke všem důvěrným informacím, které aktéři vojenského průmyslu členských států dosud žárlivě střežili.
Ursula von der Leyen si podle toho může kdykoli vyžádat údaje o výrobní kapacitě určitých společností, různých prvcích dodavatelských řetězců, velikosti zásob a problémech výrobců, které mohou bránit zvýšení kapacity.

S těmito údaji vždy vojenské závody zacházely jako se sedmi zapečetěným tajemstvím a nebyly sdíleny se zahraničními vládami, mezinárodními organizacemi nebo konkurenty. Některé členské státy proto v souvislosti s procedurami sdílení dat očekávají od Bruselu jakousi garanci ohledně nakládání s citlivými informacemi, protože takovou záruku doposud nedostaly.

Brusel vám řekne co a kolik
Nejvíce matoucí částí návrhu je, že Evropská komi...
https://makronom.mandiner.hu/cikk/20230531_brusszel_kozos_hadiipar_losze...

Ema

...cez štandardizované informačné systémy s backdoorom. Ak sa niekto metá, dostane od NSA cez šnaucu dobre miereným kybernetickým útokom a nabudúce si rozmyslí.

Leyenová má byť v tomto eurobyrokratickom šabľovom tanci povestný deus ex machina, keď holena zakráka - a materiálovo a energeticky vycicaná Európa začne chrliť zbrane ako z hrnčeka var. Nevadí, že na to nemá ani inžinýrov, pretože tí "utekajúci pred Asadom etc.", čo sa sem dovalili v rámci veselých turistických vĺn od roku 2015 z Čvargistanov, zanechávajúc cestou po sebe pásy odpadkov ako slimák sliz, si vedia akurát tak nabrúsiť žabykláč na nočné ponožoviny v nemeckých mestách. No a bioEurópania vyštudovali masmediálnu komunikáciu, žurnalistiku a marketing, čiže dokážu akurát tak kotiť vražedné jedovatosti do korporátnych mediálnych splaškov, ale nedokážu vyrobiť funkčný granát.

Jozef Novak

Hujeri tohto mierového EÚ sojúza však hlavy nevešajú. Tie budú vešať ako onoho času až po vojne. Stále dúfajú, že tí sľubovaní počernejší privandrovaní inžinieri si to doštudujú po večerných školeniach na Pentagóne. Možno
napochodujú tam po tých žltomodrých inžinieroch z Kyjeva, ktorí sa do Pentagónu chodili školiť teraz nedávno na prácu s tými ich smrtonosnými hračičkami.

slaven1

> No a bioEurópania vyštudovali masmediálnu komunikáciu, žurnalistiku a marketing, čiže dokážu akurát tak kotiť vražedné jedovatosti do korporátnych mediálnych splaškov, ale nedokážu vyrobiť funkčný granát.

Chvála pánu bohu (také akurátne, "neindustriálne" konštatovanie).

Vybuchuje to kade tade. Na Slovensku sa fašizieva. Pravicova diktatúra založená na análnom sexe a nenávisti k Rusom.

https://www.youtube.com/watch?v=WVN_Jvip7zU
Dôkazy o koordinovanom postupe vlády SR a mimovládok diskreditovať opozíciu v štruktúrach EÚ a NATO

https://www.youtube.com/watch?v=FeYsyT2nElk
Tlačová beseda predstaviteľov strany SMER - SSD: NATO vstupuje do kampane proti SMERu - SSD