Heil Zelensky

Video vysmievajúce sa peniazom, ktoré Nemecko a celá Európa musí dať na špinavú Ukrajinu, a kde je submisivita voči Zelenskému porovnaná priamo s bývalou podriadenosťou voči Hitlerovi. 

Dávam to sem do archívu, aj ako ukážku dobrej práce Ruska (nebýva tak častá).

Heil Zelensky (ten pozdrav treba začať používať často a častejšie :)

22 miliard Euro - akceptujte NATO vo vašom dome.

Dobre som sa nasmial :-)

Autor: 
téma: 
Jozef Novak

Pozdrav ktorý tu u vás nedávno zaznel: "Sláva U kravína!", znie akosi zaújmavejšie. Možno preto, že môj brat, velký slovenský Chochloid volakedy až do Čarnogurského reforiem pracoval medzi samými kravami v tunajšom niekdajšom družstve.

Ema

urobili z Heil, Zelenskij! tému soboty :)

Dajme si k videjku do archívu aj smetiarsku diskusiu, kam chodia "tí lepší".
- Debilná reklama ako je debilné celé Rusko
- RuSSsácka zberba
- Ruskí prvoplánoví pologramotní idioti
- Rusko je pekelná diera plná zlých ľudí
- Veď Reagan to povedal už veľmi dávno - Ríša zla
- Z celej duše nenávidim Rusov
- Chore ruZZke bolsevicke mozgy
- Moskalsky spolok satanistickych mafianov
- Ubohe ako cely tento panarod
- Russáci, odpad tejto planéty
- Chorý národ
- Ze sa este niekto zaobera tymi ruskymi svinami. Ich treba len totalne ODPOJIT od civilizovaneho sveta
- je mi na grc s tych rusakov

A tento je zvlášť dobrý: "Rusi nedokážu nič vlastné vymyslieť, iba kradnúť." Jasne, Rusi ukradli Scholzov prejav, pripomínajúci Hitlera a ukradli fakt, že Nemci len za minulý rok vyplázli na chochlovojnu 22 miliárd eur.

Videjko je strihnuté presne na mieru nemeckého publika a plní svoju misiu: uvoľňuje nemecký kŕč z drzých Chochlov, za ktorými sa vyciera americká smrtiaca papuľa.

Truhlík

Pozrel som sa tam.
Kedysi sa aj v tom Serešovom chlieve dalo diskutovať. Len prevládali sily proti žumpovej ideológii tak tam zaviedli cenzúru a ban iným názorom.
Teraz majú výsledok. To sú typickí "Slušní" z protificovskej demonštrácie keď skandovali - "Fico je kokot !".
A potom ešte tá bezhraničná tuposť. Vymyté mozgy ako z románu 1984. Tak ako v 1989 keď Gottwaldovi na Gottwaldovom námestí v Bratislave prirobili konské klapky.

ilusion

Kukol som to a neviem, či sa mám smiať alebo plakať. Toto sú bojovníci proti nenávisti, ktorí šaleli, keď Mazurek povedal, že Cigáni sú paraziti. Najviac sa mi na tej diskusii páčilo, že niektoré príspevky, zjavne proruské sú tam vymazané ako nenávistné komentáre :)

Za zmienku stojí aj tento komentár bojovníka proti nacizmu: "Veď Reagan to povedal už veľmi dávno - Ríša zla.
Možno to má korene v Zlatej horde, kam patrila časť súčasného Ruska. Z. horda bola súčasťou Mongolskej ríše. Preto mongolské gény môžu za to, že veľká časť Rusov sa vyznačuje agresivitou, primitivnymi vzorcami správania, obdivom k brutalnemu silnému vodcovi a pod."

Rusi sú genetickí zlí a majú to od Mogolov. Lebo všetci ľudia sú si rovní, len Rusi a Mongoli nie.

slaven1

Pozrel som po 2 mesiacoch ako sa posunul front od vzatia Arťomovska a nič. Nerozumiem tomu.

https://liveuamap.com/

Defakto žiadny výrazný posun. Slaviansk stále okupovaný USA/NATO. Na Doneck stále takmer denne čosi priletí. Wagnerovci v rozklade, oficiálna ruská armáda klasicky, staticky.

Jozef Novak

Niekde som čítal: "Vojny sa vedú preto, aby nikdy neskončili". Tento hrubý, drzý zásah Európskeho spoločenstva do iného - Spoločenstva Nezávislých Štátov, ktoré utvorili republiky bývalého Sovietskeho zväzu a z Bruselu sa vyjadrujú o tom spornom území ako o nejakom "svojom", kam vozia zbrane a žoldnierov, nie je len tak z plezíru a zjavne si tu liečia svoje nedostatky, ktoré keby nevyvážali za svoje hranice, museli by ich riešiť doma. Takto si ten svoj skapíňajúci systém udržiavajú na infúziách ako tak, aspoň niekde na úrovni klinickej kómy.

Jozef Novak

Dugin sa vyjadril o tom, že ďalšie naťahovanie tejto záležitosti začne byť pre Rusko čoraz škodlivejšie. A keď tak sledujem z rôznych strán od rôznych Chochloidov ako sa vraj "Rusko rozpadá", zámer sa môže ukrývať v tejto vyčerpávajúcej vojne. "Tvrdohlavosť" Kyjevskej chunty pri odmietaní mierových rozhovorov, nebude z ich hlavy, tolko inteligencie tam nemajú, aj keby sme mali číselne sčítať všetkých ktorí tam(ešte) žijú.

Norman

v určitom zmysle je prakticky každá vojna únavová, najznámejší príklad je Nemecko 1918, keď z únavy uzavrelo prímerie (ktoré protivníci interpretovali ako kapituláciu).
V moderných časoch boli rýchle vojny asi len ťaženie Hitlera proti Poľsku a Francúzsku (a celej Európe). Tam dokázal využiť technologickú a organizačnú nadradenosť. Proti Rusku to už nestačilo, tam boli väčšie priestory a príliš silný protivník.
Neviem, čo Dugin povedal a myslel, ale isté je jedno - Rusko nemá kam ustúpiť. A unavujú sa obe strany, teda aj EU aj USA.

Jozef Novak

To "vysvetlenie" rôznych politrukov v školských učebniciach, ale i všeobecne, že Nemecko vo vojne "kapitulovalo", hoci neprehralo, akurát že vyčerpalo všetky sily k vyriešeniu svojho sporu so susedmi, bolo natolko pre mňa zmätočné, že som sa s tým ani neodvážil podrobnejšie zaoberať. Teraz som aj zároveň pochopil vetu jedného pisatela kdesi na internete: "Dnešnú dobu až budú chcieť pochopiť naši potomkovia v neskorších dobách, nezaobíde sa to bez újmy na ich duševnom zdraví. Jednalo sa vtedy o vojnu v Sýrii a že kto tam koho podporuje proti komu. Napríklad Anglosionisti tam podporovali ISIL o čom sa navonok vo svete vyjadrovali, že proti nim, a ďalším zoskupeniam vo svete bojujú.

Norman

Ten problém, že čo bolo príčinou prekvapivej "porážky" Nemecka v tej vojne, bol zaujímavý pre postoj štátov k ďalšej vojne - Briti chceli svojich presvedčiť, že Nemecko je slabé a že ho porazili, a naopak Nemci chceli zdôrazniť, že ich prehra nebola vojenského dôvodu.
Dnes je už tento spor, či tieto dva uvádzané dôvody, druhoradý. Nie je dôvod nejak klamať o sile zbraní z roku 1919. Dôležitý je viacej ten aspekt, o ktorom sa tu bavíme, že vojny, ak sa nerozseknú za pár týždňov, sú takmer vždy rozhodnuté až ťažkým vojenským vyčerpaním.
A pri tom je navyše ťažko rozhodnúť, ktorá strana je na tom horšie.
Vyčerpanosť je funkcia minimálne dvoch vecí vecí: 1. reálneho nedostatku zdrojov 2. nedostatku vôle bojovať. To sa kombinuje, pričom to druhé naozaj ťažko zmerať, že.

Truhlík

Vojna je pokračovanie politiky inými prostriedkami. Povedal to Lenin ale možno to aj on prebral.
Že toto je tretia svetová vojna mám stále menej pochybností.
Tak po zákaze ruského potrubného plynu sa hľadala náhrada. Bola aj taký návrh podmorského plynovodu z Nigérie. Už pri pohľade na mapu to bolo šialenstvo a skončilo to ako Nabucco. Teraz sa objavil aj plánik plynovodu nakresleného cez Nigériu-Niger-Alžírsko do južnej Európy.
No a zrazu je tu prevrat v Nigeri. Plánik plynovodu v Nigeri môžu hodiť na ohnisko. A Niger ešte aj zakázal vývoz uránu do Francúzska ( polovica spotreby Francúzska a štvrtina Európy ). Ako to chodí, intervencia Západu sa ľahko môže zmeniť na dlhotrvajúcu občiansku vojnu.
Európa dostáva na hubu už pravidelne.
Breaking News : Burkina Faso zakázala vývoz uránu do Francúzska.

Norman

Rusko zrejme dokáže afektívne podrývať zdroje z Afriky - a Francúzsko je na dne. Európa bude musieť prejsť na šetrivý mod - nechcú povedať, že je to (prakticky) navždy (na veľmi dlho), ale budú klamať, že na vine je len vojna (a Rusko). Pre Západ sa vlastne cielom vojny stalo zvalovanie viny na Rusko, a pre Rusko sa cielom vojny stalo odpojenie sa od potápajúcej sa Európy.
Len pre upokojenie - potopenie Európy bude ako celý tento kolaps prebiehať relatívne pomaly a bežní obyvatelia si ani nevšimnú definitívnosť a fatálnosť toho procesu - bude to krok za krokom, jeden roko toto, druhý rok tamto .... Tento spôsob "nebadaného" zostupu bol predpovedaný v prognostických knihách (napr. John Michael Greer : The Long Descent ).
V každom prípade Západ nemôže vojnu vyhrať tak, že by dobyl Moskvu a rozhodoval o tamojšom nrastnom bohatstve. Na to nemá dostatočnú ideológiu, už mu nik naozaj neverí, skončil sen o bohatsve (zatiaľ nie u všetkých, ale u mnohých a skončí celkom) a bez neho nie je Západ nič.

nové