Prípad pseudovitráž DPOH

Dnešný deň bol Sviatok Ústavy, na hrade sa konal deň otvorených dverí a armáda tam vytvorila doslovne svoje náborové stredisko. Ale komu sa už len chce ísť na Ukrajinu dať sa zabiť?

Pozornosť verejnosti v tieto dni preto zaujala hlavne vitráž mestského divadla DPOH. 

Pripomeňme si ju.

DPOH vitráž

A reakcie  riaditeľky DPOH Valerie Schulczovej len pridali na pohoršení verejnosti.

Nebudeme sa v tom ďalej hrabať ešte aj my, ale dávame len jednoduchý citát, ktorý definuje riešenie tohto vredu:

Podľa výročnej správy za rok 2022 dostalo DPOH z rozpočtu hlavného mesta celkovo 351-tisíc eur a vlastné príjmy malo vo výške takmer 117-tisíc eur. Väčšinu zdrojov teda v konečnom dôsledku predstavujú verejné financie. 

Ešte nejaké otázky?

Jozef Novak

Ďakujem za vloženie tejto správy! Nakolko nikde u týchto zanietených bojovníkov proti korupcii som naň nenatrafil.

Ema

...ako boli autori tých pôvodných socialistických vitráží. Tí boli tiež presvedčení, akí sú najprogresívnejší a vrchol histórie. Len títo súčasní už nedokážu svoj ideologický počin dostať z virtuality do skla a hore na budovu, aj keby tam bolo miesto. Škoda. O 50 rokov by ľudia pri pohľade na tú nádheru nachcávali od smiechu.

Najújebnejší je prečiarknutý dvojkríž. Na vizuáli k divadlu, ktoré tým rozmaznaným ničotným tajtrlíkom postavil Slovenský štát :)

Jozef Novak

O ktorom Slovenskom štáte, čo tú budovu postavil, je reč, o tomto druhom Slovenskom štáte? Alebo to už bolo postavené za prvej Slovenskej republiky?

Norman

bolo to postavené nejak 1942 - teda Ten prvý Slovenský štát. Bolo to obdobie mnohých stavieb a rozkvetu, proste preto, že už sme neboli kolónia Čechov, ako sme boli dlho predtým a dlho potom, ale ani Američanov, ako dnes.

Jozef Novak

Ďakujem. Našiel som túto zaújmavú pesničku: https://m.youtube.com/watch?v=3CmJyn61j1k

Norman

Chvíľu som myslel, že to vytvoril dnešný humor ako odraz na aktuálnu situáciu ...
ale žiaľ, sú to len dozvuky starých časov. Ale čo nie je, môže byť. Ami go home bolo živé heslo v minulosti, je v súčasnosti a v budúcnosti ... no to by už azda mohli byť vo svojom fucked home.

Jozef Novak

Náhodou som nato natrafil a zapáčilo sa mi to. V nádhernom lubozvučnom nemeckom jazyku, v(kedysi) dôraznom a rozhodnom duchu znejúca pesnička. A tak dúfajúc že to snáď niekoho zaujme som to uviedol sem. Ďakujem.

Norman

ja ďakujem, mňa to naozaj potešilo, a určite aj iných.
:)

Ema

Bratislave hovorilo Fressburg. Vojna trvala už tretí rok a v tomto meste sa ešte dalo najesť.
Čo ale neznamená, že ak bude túto súčasnú vojnu "kolektívny Západ" naťahovať na tri roky, že tu Slovak & Friends nájdu niečo do hrantu - teda okrem pomyjí progresívnych hesiel, dochutených vypáchnutou predvolebnou virtuánou kampaňou treťogeneračného opočloveka. A čo je najstrašnejšie, možno nebude ani melta, ba dokonca ani cigorka.

Jozef Novak

Ďakujem za odpoveď. Vypadá to tu dosť velmi nahnuté.

nové