Hladujúce deti Afriky

Poznáme ten primitívny naratív. Zlé Rusko zablokovalo vývoz obilia po mori z dobrej Ukrajiny, ktoré dobrá Ukrajina darovávala hladujúcim africkým deťom. Preto bola nutná alternatívna trasa ukrajinských agrokomodít po súši rovno cez Európsku úniu, aby africké deti nehynuli bez jedla.

Lenže obilie hneď po jeho vstupe na alternatívne trasy cez členské štáty EÚ zhabala neviditeľná ruka trhu a objavilo sa kade-tade, napríklad v mlyne Kolárovo. Situácia musela byť veľmi vážna, pretože Európska komisia v máji urobila čosi nevídané. Zakázala dovoz obilia a ďalších troch komodít do Poľska, Maďarska, Rumunska, Bulharska a na Slovensko. Na dobu určitú, samozrejme. Tá uplynula 15. septembra 2023 a Európska komisia už nebola schopná embargo predĺžiť. Vraj netreba. Ukončenie zákazu predsedníčka Európskej komisie nekonzultovala s dotknutými členskými štátmi, ale len s krvavým šašom Zelenským. Bola však natoľko veľkorysá, že verdikt oznámila dotknutým členským štátom o päť minút skôr, než o ukončení zákazu začali nadšene vybľakovať spolupáchatelia zločinnej Európskej komisie - korporátne médiá.

Ako prvé sa ozvalo Poľsko a predĺžilo embargo na národnej úrovni. Poľská vláda je síce banda idiotov, ale ottál-potál. Nasledovalo prekvapujúco Slovensko, pretože máme dva týždne pred voľbami. A, samozrejme, Maďarsko Tam embargo na komodity z Ukrajiny rozšírili na národnej úrovni na vyše dvadsať agropoložiek. A keby len to. Maďarský minister poľnohospodárstva István Nagy sa nechal verejne počuť, že rozhodovacie orgány EÚ sú ovládané medzinárodnými korporáciami, nechránia záujmy členských štátov, ale nadnárodného veľkého biznisu pri jeho získavaní trhov. "To je dôvod, prečo Európska komisia nepredĺžila zákaz dovozu ukrajinského obilia," povedal I. Nagy v Kossuth Rádiu. Poľnohospodári, ktorí sa nazývajú ukrajinskými, sú v skutočnosti americké, saudské a holandské spoločnosti a investori. Ide o akvizíciu trhu pod politickým krytím," zdôraznil. 

Cieľom nie je Afrika
Vysvetlil, že nadnárodné spoločnosti navrhli tzv. dotáciu tranzitných poplatkov, teda fond, ktorý by spoločne vytvorilo 27 členských štátov na dotovanie nákladov na dopravu, pretože hlavným problémom je, že pozemná doprava je drahšia ako námorná. Ak by sa ukrajinské obilie prepravilo do voľných prístavov na juhu, v Chorvátsku alebo na severe, mohlo by sa dostať na tradičné trasy do Afriky a na Arabský polostrov. "Tu však prichádza veľké odhalenie, že toto vôbec nie je cieľom," povedal maďarský minister. Obilie a ďalšie komodity majú zostať v EÚ a zlikvidovať národných poľnohospodárov. "Nie je možné, aby sa Európska únia takto správala k svojim členským štátom. Nemôže predsa nastať situácia, že volanie našich poľnohospodárov o pomoc nie je vypočuté," povedal a dodal, že ak by boli domáci výrobcovia teraz zruinovaní, v budúcnosti by nemal kto pestovať poľnohospodárske plodiny. Minister poľnohospodárstva uviedol, že sa nedá vysledovať, aké chemikálie sa používajú v ukrajinských poľnohospodárskych komoditách a či sú používajú geneticky modifikované. 

 
Mimochodom, slepica v pozícii talianskej premiérky Georgia Meloniová včera v dramatickom špíči k cunami afrických populačných prebytkov naznačila, že úbohí africkí prebytoční mladíci putujú do Európy, pretože v Afrike "zdraželo obilie". Na túto piču pozor.
 
Norman

"Obilie a ďalšie komodity majú zostať v EÚ a zlikvidovať národných poľnohospodárov"
Ideálom anglosionistov pre Európu sú chochlodebili - posraté zblbnuté okrajové etnikum a ešte horší štát. Tam, kde sú oni - v biede, bez zákonov a v krvavej vojne, tam má klesnúť celá Európa, najprv tá Východná.

Ema

..sa ide brániť "bojom za manželstvá pre všetkých".

K téme zdebilnenia Európanov je relevantný odborný príspevok z Odysee, ktorý v zásade odhaľuje, prečo nemala (a nemá!) Európa prakticky žiadnu vakcínu proti Sars-CoV-2 (prečo bola zlikvidovaná napríklad Valneva), a prečo sa tu besne tlačilo na očkovanie výlučne podivnou americkou mRNA vakcínou priamo z úrovne Európskej komisie.

Je to v nemčine. Kto nevie, nejako sa bez tejto informácie zaobíde, aj keď je to škoda. Len zhrniem, že smRNA vakcína je útok na mozog. Prvé prípady detí s Alzheimerom sú už známe. Nevadí. Keď podrastú, budú mať rovnakú intelektuálnu štartovaciu čiaru ako africké prebytky, natlačené globalistickými silami do Európy.

https://odysee.com/@ursachenforschung-gtz:9/Gezielter-Angriff-auf-unser-...

Truhlík

Treba vedieť ale jednu vec.
Viac ako polovica ukrajinského obilia nie je ukrajinská ale americká. Patrí americkým korporáciám Monsanto, Cargill, Dupont.
No a zakiaľ obilná dohoda fungovala tak pod prikrytím lodných trás Ukrajinci samozrejme útočili na Rusko.
Rusi dohodu držali ale druhá strana nevyplnila nič z dohodnutých podmienok. Tak teraz Rusi zvýšili 5 požiadaviek na 7.
No a to obilie samozrejme neišlo do Afriky ale do Európy. V Afrike nech zdochnú od hladu. Alebo nech idú do Európy.

Ema

...geneticky modifikované organizmy a karcinogénne chemikálie, urobí to presne tak ako Pfizer. Cez "svojich ľudí" v Európskej komisii.
Toto je čisto mafiánsky systém.

Jozef Novak

Čítal som v nejakom článku takú konšpiráciu, že ten "velký ukrajinský holodomor" tiež vznikol nejak podobne. Podla demokratického mustra "o nás bez nás" sa páni demokrati z Európy dohodli so Stalinom o vývoze obilia. A tých ktorých sa to týka, nech skapú od hladu. Akurát sa tam neuvádzalo, či už pred tým, pred zdrustevňovaním tie polnosti zo zahraničia niekto nevlastnil a tamojší "kulaci" im to obrábali. Asi nie.

Ifka

Kyjev podá žalobu na Poľsko, Maďarsko a Slovensko za to, že odmietli ukončiť zákaz dovozu ukrajinských poľnohospodárskych produktov. Uviedol to ukrajinský obchodný zástupca Taras Kačka pre pondelkový spravodajský bulletin servera Politico, informuje TASR.
https://www.cas.sk/clanok/2844441/ukrajina-planuje-zazalovat-slovensko-k...

Jozef Novak

Kačka môže teraz do sýtosti vyzobávať to svoje zrno a napĺňať si svoj puchor.

nové