Fiala - nadšený vrah

Český premier Fiala navštívil 31. augusta a bol fascinovaní prísľubmi nábojov, ktoré budú zabíjať viac a viac Rusov. Jeho výraz je výraz psychopata, vraha.
Príznačné je, ako títo hajzloví pavúci sú nadšení pri kontakte so smrteľnou realitou - ale len dovtedy, kým ten náboj nesmeruje na jeho lebku. Títo slniečkarski hajzli nedokážu pochopiť závážnosť toho, čo robia - lebo nikdy s takýmito témami nemali pracovný kontakt, ba ani nad týmito problémami neuvažovali.

Takmer sa mi to nechcelo veriť, tak som skúšal overiť pravosť snímky, tu sú oficiálne články k danej návšteve v zbrojnom podniku.

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/premier-fiala-navstivil-v...
https://www.ods.cz/clanek/24719-premier-fiala-navstivil-vyrobce-sellier-...

https://cz24.news/ukrajinska-ofenziva-skoncila-debaklem-a-v-cele-evrope-...

K tomu treba dodať, že Západ dodal ukropom všetku možnú ťažkú a drahú techniku, tá sa v podstate minula, a teraz im už dodáva či dokonca len sľubuje muníciu - očividne každý hľadá výhovorku, prečo sa tento obludný a krvavý USA projekt Revolúcie Majdan 2014 blíži ku svojmu krvavému koncu.

Norman
Jozef Novak

Musel som poriadne zaostriť zrak, aby som sa ešte raz uistil že sa neprehrabáva v tom ich ukrajinskom obilí.

Truhlík

Sklady s vojenským materiálom sú prázdne.
Teraz je možná ešte vojnová mobilizácia priemyslu. Len akosi ju nikto na Západe nezačína.
Skrátka Rusi od začiatku išli na vojnu na vyčerpanie keď sa nepodarili minimálne 3 pokusy sa dohodnúť. Lebo ako povedal vojnový zločinec Borell - Rozhodnúť sa musí na bojisku. Že už ukrajinské straty sú okolo 400 000 vojakov ich netrápi. Medzi tými, kto hlavne nechcel mier je Biden, Merkelová, Holland, Boris Johnson. Už aj tam nie sú ale zničená Európa po nich ostane. Ostatní sú len žebrácki poskokovia.
Rusi idú na minimum strát.
A my sme v rici ako by povedal major Terazky.

Jozef Novak

Vraj na Slovensku vo vojenských skladoch zostali už len ešusy. Napadá ma film: Na kométe", kde divú zver - Dinosaurov namiesto rýchlopalných automatických zbraní, zaháňali s ešusmi privazanými špagátikmi k takým dlhým paliciam. Bol to koméťanský Dinosaurus, nie Ruský medveď. Tak dobre som sa natom zabával, že mi to doteraz utkvelo v pamäti. Nebol by som si bol pomyslel, že tunajšia spoločnosť upadne natolko, že sa natom budem musieť zabávať zas. Galko je v porovnaní s nimi s tolko rozmazávanými samopalmi v tunajšom mejstríme, len obyčajný vreckový zlodejíček.

Norman

Tak, ako za komunistov armáda výrazne robila viditeľnými neduhy tej spoločnosti, tak dnes armáda odráža neduhy dnešného stavu: vo vazalskom štáte je armáda rozložená a zostáva len jadro pre podporu despocie režimu. Nie vždy ale pre podporu samotného amerického monštra - ale proste pre podporu lokálneho despotizmu, o ktorm majú USAci ilúziu, že im bude slúžiť. Tak sa na perifériách USA najviac prejavuje ich tendencia k "fašizácii" - teda k militantnosti a totalite.
Slovensko je naozaj v tomto "najpokrokovejší" štát (sme boli slabí a tak sme chorobe podľahli ako prví a totálne) a tak sem došla a zažerie sa tu aj tretí faktor USA kolónií - hnusná a krutá chudoba. Vidno príklady všade, od Filipín cez Indiu až po Brazíli či Mexico - to všetko sú kolónie USA. Extrémom je Haiti, ktoré je ukážkou, ako USA vyžeria svoju obeť a ako jej nepomôže (Haiti je v úpadku najviac pokročilé pre genetickú neschopnosť svojich obyvateľov - ale ak sa inde nebudú brániť tomu procesu, dopadnú prakticky rovnako).
Ale späť k bezbrannej armáde: prejaví sa to zrejme nie pri nejakom konflikte s Maďarskom, ale pri konflikte s bandami ozbrojených zločincov - teda hlavne ukropov a hnedoidov z pekla. Tam sa prejaví, že naša armáda je nulová, aj neschopná a obyvatelstvo bude trpieť. Nie som predpovedač podľa kryštálovej gule, ale tieto veci majú nenulovú ba až vysokú mieru pravdepodobnosti.

slaven1

Múdrosť na nedeľu:

"Přirovnání Čaputové k Havlovi je zcela na místě. Dva nepříliš chtří egomaniaci, ktoré si nějaká nadnárodní skupina koupila, aby pomohli zničiť vlastní národy."

- Petr Hampl https://www.facebook.com/DrPetrHampl/posts/2262192713823826/

K armáde: naša armáda nie je nulová a nie je ani neschopná. Tj. armáda je zložka cca 20tis ľudí, sú tam aj talenty. Oficiálne vedenie armády (otec hovnomana), rovnako ako štátu je kúpené alebo sprosté (Naď). V rovnakom stave je armáda a elita Poľska. Dokonca by som povedal, že Česi ľahli pod americkú papuču skôr (Brádáčovej prevrat v 2013 vs. Kuciakiáda v 2018). Bieda je v Bulharsku, v Rumunsku, dokonca v postsovietskom Moldavsku. Maďari majú rozum.

Ostatne podobný stav je aj s vedením armády RF - vidíme ako bojujú vs. ako by sa bojovať malo

https://nadhlad.com/comment/45331#comment-45331

Jozef Novak

Je to skutočne tak. On to Norman vlastne aj naznačil. To ale v prípade Ruskej armády odhaluje desivú skutočnosť, že kritika šéfa Wágnerovcov, Rogožina, bola žial pravdivá. To nevypadá dobre. Znamená to, že kontrolu udalostí na fronte nemajú Rusi, ale zahraničie, ktoré nám tu znova tak ako v predošlých dvoch prípadoch, môže poriadne "zavariť", kedykolvek nato dostanú chuť.

Norman

To, že sú armády v oveľa horšom stave, ako sa prezentujú v mieri, je prirodzené. Aj ruská - tá sa stále vysporiadava s dopadom Jelcinovskej aj predošlej ešte Brežnevovskej éry (tí dedkovia medzi tým na tom nič nezmenili, Gorbačovov návrat vojsk zo západu to samozrejme len zhoršil, dobrá vôľa ohľadne Afganistanu takisto ).
Ale nepovedal by som, že "kontrolu udalostí na fronte nemajú Rusi, ale zahraničie", zvlášť nie v zmysle, ovládajú samotné ruské velenie armády. Rusi majú proste naozaj tendenciu vydávať svoju bežnú "neschopnosť" za zradu, čo nie je vždy pravda.
Rogožin bol extrém, podobné elementy prídu rýchlo pod nôž (viď prípad Noci dlhých nožov a podobne), vždy je konflikt medzi regulár armádou a dobrodruhmi (to platí aj o armáde USA či GB, o Francúzsku ani nehovorím). A navyše - Rogožinovi Wágnerovci tiež nevykazovali ktovie aké výsledky. Napríklad - keď ten Bachmut nejde, tak sa tam nepchám, to bolo pre Wagnerovcov zámerne pripravené Himmelfahrtskommando - ( https://de.wikipedia.org/wiki/Himmelfahrtskommando ). a on to pochopil neskoro a aj potom ako blbý stál pred mŕtvolami svojich vojakov a rozčuloval sa do kamery.

Jozef Novak

Vďaka za skvelé vysvetlenie! Priznám sa úprimne, nesledoval som tieto udalosti dôkladne, ani nepreberal súvislosti, jednotlivé podrobnosti u Ruskej armády, ani u toho ich súkromného "Blackwatheru". Tým viac ma to zaujalo.

Norman

K tejto fotke nadšeného Filau, keď na ňu tak pozerám, si dovolím poznamenať ešte jedno: za takéto fotky sa po vojne vešia, sú priam dôkazom jeho slovolnosti. Navyše Fiala je malé hovno, ktoré po vojne nik nebude brániť ani potrebovať, najlepšia obeť aj pre mocných, aby schladili smäd po krvi víťazov.
Ľudia si dnes myslia, že rok 1945 a podobne, s popravami politikov a desiatok ľudí, sa opakovať už nebude - čomu sa ja len smejem. História a skúsenosti dokazujú, že sa BUDE ZNOVA POPRAVOVAT. Toto ale nie je v žiadnom prípade moje volanie po násilí, je to len výsledok chladnej analýzy. Veď sa len pozrite na neho - vy by ste toto stvorenie neobesili?

Jozef Novak

Ano tiež by som. Ale o tom kto sa bude na konci povrazu húpať musia ešte rozhodnúť víťazi, a tí zatial ešte sú neni v dosahu. Pokus zopakovať si udalosti VOSR a rozvratu Ruska zvnútra nevyšiel podla očakávania, tak naťahujú vojnu kolko sa len dá, aby okamih zúčtovania čo najviac oddialili. Preto ten škodoradostný úškrnok na jeho tvári a v hlave sa mu určite rojí známe slovenské porekadlo: "Nehovor: `hop!`, kým Ti nepreskočí!"

Ifka

UKRAJINA POČÍTÁ S PODPOROU SLOVENSKA PRO ZIMNÍ DOVOZ ELEKTŘINY
2023. 16. září/

Ukrajinský premiér Denisz Smihal se setkal se svým slovenským protějškem Ľudovítem Ódorem, při kterém mimo jiné jednali o pomoci při dovozu elektřiny.
Ukrajinští a slovenští provozovatelé energetiky podle šéfa vlády úzce spolupracují a Kyjev počítá s podporou Bratislavy v zimních dovozech elektřiny.
Premiér také uvedl, že Kyjev spolupracuje s Evropskou komisí na organizaci vývozu ukrajinských zemědělských produktů, takže bude Slovensku vděčný, pokud poskytne pomoc při zrušení všech omezení vývozu obilí.

Smihal navíc Odorovi nabídl, že společně vybudují kontrolní stanoviště na hranicích, což přispěje k posílení hospodářské spolupráce mezi zeměmi.
https://pmg.ua/economy/118295-ukrayina-rozrakhovuye-na-pidtrymku-slovach...

jo všichni máme všeho na rozdávání dle Ukrajiny...

Ema

...že elektrárne neuvidia ani vindru platieb a vykompenzujú si to vo faktúrach od slovenských domácností.
Vo vzťahu Chochlodiera - Slovensko business as usual.
Nevadí. Na nabitie mobilov progresívnej voličskej základne energia bude a na ostatnom nezáleží.

Dusanbe

To nevadí, že EU padá na hubu a my to v "tejto krajine" cítime a odnesieme najviac:

According to Ukraine Support Tracker data regularly published by Germany’s Kiel Institute for the World Economy, the EU institutions and EU nations together pledged a total of €131.9 billion ($139.8) for Ukraine between January 2022 and July 2023.

The UK, Norway and Switzerland, which are not part of the EU, together pledged an additional €23.31 billion ($24.8 billion) over the same period, bringing the total amount of European commitments to €155.21 billion ($165.66), data provided by the Kiel Institute showed.

Ifka

Slovensko ZBROJÍ po novom aj s Američanmi
Slovenské zbrojovky zažívajú zlaté časy. Viaceré hlásia veľké zisky a zvyšujú výrobu. S financovaním pomôže aj Únia. Firma zároveň len nedávno oznámili spoluprácu aj s americkým zbrojárskym gigantom Oshkosh, od…
https://regiony.zoznam.sk/slovensko-zbroji-po-novom-aj-s-americanmi-bojo...

Například praotec divadelní komedie Aristofanes napsal hru Žáby. Ale tam žáby a myši nebojují. To až v Batrachomyomachii....

Jozef Novak

Predsa len to prinesie lepšie kšefty, než to "nekonečné" kolo očkovaní proti kovidu. Niet divu že "to" zastavili, hneď ako začala tá humanitná vojenská operácia R.F.