Predvolebné zhrnutie

Slovenské kocúrkovo sa blíži ku voľbám. Tie voľby sú oficiálne predčasné, reálne sú ale oneskorené, až príliš neskoré.

Voľby sú stále bod, kde sa veci pri správnom zásahu môžu výrazne zmeniť. Voľby sú stále dôležitým bodom v mechanizme súčasného režimu. A ak je v hre dosť veľký bank, je to zaujímavé.

Ale na Slovensku v banku z formálneho hľadiska už moc nie je. Slovensko je rozkradnuté a patrí zahraničným korporáciám. To je základná realita.

Technicko politicky tu (prakticky) všetky média a (prakticky) všetky (mimovládne) organizácie vlastní (západné) zahraničie. To je druhý základný mocenský fakt. To sa nezmení miernym posunutím počtov v parlamente.

A za tretie, slovenský národ je historicky národom sluhov - buď ubitých pomýlených bírešov, alebo ešte horšie, aktívnych psychopatických kolaborantov. To len tak nezmenia nejaké voľby, to treba hlbší a dlhší psychokultúrny proces.

 

Kto bojuje proti komu?

Základný boj na Slovensku je boj Západu o možnosť útočiť na Rusko. Nadvláda USA nad kolóniou Slovensko je základným bodom týchto volieb. Proti nej stojí uvedomenie si národného princípu, proste toho, že sa každý element, teda aj národ, musí starať o seba, ináč ho okolie skôr či neskôr zničí. Aj keby to vlastne nechcelo, nesamostatná entita je odsúdená na zánik.

Vieme, ktoré sú proamerické strany. Saska, PS, Olano, Demokrati, Modrí ... Motivácia ľudí v nich a ich voličov jediné - dolár. Bolo im sľúbené bohatstvo - a tak sa boja o to čo majú, aj o to, čo môžu mať. A pociťujú naozaj strach - pretože proti nim je už reálna sila znova poníženého ľudu, a pretože deep state v USA už stráca o Slovensko záujem z hospodárskych dôvodov a tak podporu neposiela. Slovensko je hospodársky už len vyjedený ohryzok, a tak je zahadzované. Sľubovaný americký blahobyt, ani švajčiarsky dôchodok, už sem nepríde.

A tu sme pri druhom bode konfliktu na Slovensku - konfrontácia korporácii voči svojím otrokom-robotom. Roboty na Slovensku boli stáročia poslušní, ako som už písal, povstania sa tu diali vždy len zo zahraničia. Ale aj roboty potrebujú šťavu a kým predošlý byrokratický režim reálneho socializmu síce moc šťavy nemal, ale staral sa o základnú dodávku. Tento režim sa nepremyslene o to prestal starať, postavou svojho súčasného hovorcu Sulíka a jemu podobných to explicitne odmietol. To môže vytvoriť zásadný zlom.

Ďalšie témy sú treťoradé, niektoré zámerne zástupné. Ako keď sa stretnú dva psy a oňuchávajú si zadok a genitálie, tak sa konflikt tzv. liberá.lov a konzervativcov zversky zameriava na svoje medzonožie. Jedni tvrdia, že si robia obavu o možnosť trtkať ako psy s kýmkoľvek a kohokoľvek, druhí zas o možnosť priviesť na svet mláďa. Teda oboje o veci, aké má každý potkan a nebojí sa o ne. Obe sú to teda umelé zástupné témy. Sú zámerné vnesené do diskurzu, aby ho otrávili - ale riešením nie je sa s nimi strácať čas a snažiť sa vysvetlovať ich absurditu, riešenie je jednoducho ich poslať do toho telesného otvoru, kam patria.

 

Spravodlivosť?

Jeden chlpatý primitív, potomok komunistického funkcionára Šimečku, povedal, že "Fico túži len po pomste". Bodaj by mal výnimočne pravdu a Fico a jeho ľudia naozaj chceli vyhrať voľby hlavne preto, aby nastojili spravodlivosť. Očistu treba.

Fico nebol v tomto smere nikdy radikál, je to človek stredu. Ale teraz je už situácia kritická a svinstvá bláznov ako Matovič, Heger, Čaputová, Lipšic, Naď a mnohých iných sú už také veľké, že bez ráznych činov to nepôjde. V žiadnom prípade sa nedá váhať.

Slovensko prvý raz od prevratu, či skôr od konca vojny 1945, má možnosť voliť ako tak vyzreté strany, tak uvidíme.

To je všetko. Voľby presne ukážu, ako (málo) sa posúva liečebný proces v týchto končinách. A tak sa intenzívnejšie liečenie, plakanie aj vrieskanie, hryzenie a vrčanie, začne práve až po voľbách. Voľby sú len štartovací výstrel.

 

 

0
Truhlík

Bod obratu boli voľby v 1998. Potom už len Madla Albright Korbelová rozkázala slovenským politikom spraviť zo Slovenska čiernu dieru a oni to spravili.
Len s jednou vecou v článku nesúhlasím. Že tu máme vyzreté politické strany. Ešte aj ten cudzí agent Dzurinda bol vyzretejší ako toto čo tu vládlo.
A kradnúť ešte je čo. Zachytil som návrh odoberať dôchodcom byty.

Norman

Bod obratu bol samozrejme rok 1998, ale popravde si musíme priznať, že čo tu predvádzala slovenská politická scéna predtým bolo úbohé, bezmocné. Slovensko sa vtedy zničilo samé, rok 1998 bol už len odchod.
Z toho pramení aj ten popis, že máme "vyzreté" politické strany - samozrejme, len v porovnaní s našou minulosťou - a aj to je len dúfanie. Myslím samozrejme na sociálne a národné strany. Už vedia, ako aj väčšina ľudí, že nejde o hru na fazuľky.
Dzurinda nebol vyzretejší, len mal pokojnú vládu, pretože sa vo veľkom privatizovalo, všetko išlo PRE NEHO ako po masle.
.
Čo sa týka kradnutia, dnes už to nie je Klondike, ale samozrejme že stále niečo je. Dobre hovoríš, byty sú na Slovenku ešte nadpriemerne v osobnom vlastníctve ľudí, nielen dôchodcov. Takže po nich pôjdu, už teraz idú zvyšovaním úrokov hypotek, a mienia aj horšie veci. Byty majú prejsť do rúk bánk, minimálne v tempe, v akom budú dôchodcovia od chádzať, a mladým sa jednoducho prakticky stopne mať byty čo len na hypotéku. Čo vymyslia na dediny a na tamojšiu potenciálnu priam samovýstavbu, to neviem, ale niečo aj tam vymyslia.
To len aby som to zhrnul, sú to proste svine a nezastavia sa.

Pharmy

Na dediny maju pripraveny smrtiaci koktejl environmentalnych opatreni (povinne zateplenie domov na energeticku triedu D; zakaz aut so spalovacim motorom; dane na fosilne paliva) a zhorsenej dostupnosti verejnych sluzieb (zatvaranie skol a skolok; rusenie mensich nemocnic - tzv. "stratifikacia"; rusenie vlakovych a autobusovych spojov). To vsetko dohromady urobi zivot na vidieku neznesitelnym.

Jozef Novak

Som náramne zvedavý čo volby prinesú.

buko

Augiášov chliev — v gréckej mytológii maštale elidského kráľa Augiáša (lat. Augias, gr. Augeias), ktorý mal obrovské stáda dobytka. Stajne však nemal kto čistiť, a tak sa v nich nahromadilo obrovské množstvo hnoja. Jednou z dvanástich úloh hrdinu Herakla bolo vyčistiť ich. Vyriešil to tak, že dobytok vyhnal von, cez stajne nasmeroval vodu riek Alfeios a Péneios, a keď boli vyčistené, dobytok vohnal späť. Za odmenu mal dostať desatinu kráľových stád. Augiáš však nechcel Heraklovi odmenu vyplatiť, preto sa Herakles (keď sa zbavil potupných úloh) vrátil do Elidy a Augiáša zabil.

Spojenie čistiť Augiášov chliev (lat. Augiae cloacas purgare) sa prenesene používa na označenie upratovania veľkého neporiadku, dôkladnej očisty, napravovania nedbalosti ap.

Kto zvladne toto vycistit? Kto neuhne nastraham korupcie, intrigam zo zamoria, neustupi medialnemu tlaku?
SMER v opozicii a perzekuovany presiel za posledne roky procesom kalenia ocele - doslova sa stali pevnejsi, huzevnatejsi, odhodlanejsi, tvrdsi. Pred x rokmi by som to nikdy nepovedal, ale do nich teraz vkladam svoje nadeje. Zevraj Mafia? Mozno ano, ale presne to teraz potrebujeme aby sme sa odstrihli od zamorskeho skapinajuceho, ale stale este silneho Behemota.
Niet uz tu inej alternativy. SMER musi vyhrat a zostavit vladu a ustat vsetky tlaky ktore pridu hlavne zvonka.