Povolebné zhrnutie

Napísal som povolebné zhrnutie - ale kedže som sa po štvrtej vrátil z volebnej komisie, podarilo sa mi tento môj text neuložiť a stratiť.  

Ale čo vlastne povedať, načo analýzy. Vec je jasná.

Republika sa nedostala do parlamentu, a skončilo sa tak viac ako desaťročie vzostupu ľudových národných síl. Dôvod prudkého pádu: určité základné problémy od vzniku, neschopnosť ich prekonať.  Neskôr priklonenie k náboženskej nemastnej neslanej kolaborácii. 

Za druhé: Slovensko má aj pod vplyvom medzinárodnej situácie problémy starať sa o vyššie veci, ale bude nútené riešiť základné sociálne problémy. To bude pravdepodobne jediná téma nasledujúcich rokov, ktorá bude pre občanov tejtokrajiny naozaj relevantná.

Smer môže zostaviť vládu, ale jeho mandát bude slabší. S Hlasom, SNS a prípadne dokonca KDH by jeho vláda musela byť "umiernená" a bez sily. Nebola by schopná sa slobodne medzinárodne presadiť, nebola by na strane mieru. Možno teda dosiahne niečo v hospodárskych problémoch.

Slovensko prestalo byť politicky zaujímavé, ak niekedy vôbec naozaj bolo. Je to krajina politicky nová a má pred sebou ešte dlhý, a obávam sa dosť triviálny a pre nás nudný vývoj.

 

0
Roland Edvardsen
Nedá mi to nedať do pozornosti tiež výsledky zo zahraničia, ktoré pôsobia priam desivo. Neuveriteľná uniformita. Tí ľudia sú naozaj celkom odpojení od slovenskej reality.    Ale inak sa mnohé bude v politike teraz opakovať. Koalícia Smer- Hlas - SNS bude pripomínať koalíciu Smer-SNS- HZDS. Aj ten mediálny vreskot proti novej vláde bude rovnaký. Ale má ďaleko väčšiu šancu vydržať do konca ako akékoľvek "globopravicové" zlepence. 
Ema

a už sa smetiareň vyhráža: "Fico porazil Slovensko. Nás čaká veľa práce".

Dusanbe

Fico vyhral vďaka tomu, že Kotlebovi prebral fašistov, :-)))

Jozef Novak

Ema to vynikajúco vystihla. To sa tu práve raz takto preberalo pri kúpe denníka SME pánom Serešom, že sa stali nezávislí. Od svojích čitatelov.

Norman

Musel som vyhodiť ten nefunkčný akože obrázok .
Výsledky zo zahraničia sú teraz už rôzne na webe, ale my všetci už vieme - okolo 60% PS, asi 15% SAS - to je abnormálne číslo, ktoré ak nie je sfalšované, čo povedzme nie je, svedčí doslove o IDIOTIZME týchto mladých Slovákov, ktorí sa slepo vidia zazobaní v "bohatej Európe".
Sami seba tak vidia, už v žiadnom prípade nie celý štát, už len a len samých seba na úkor iných Slovákov. Ale aj v tom sa kruto mýlia, športku/jackpot vyhrá iba jeden zo státisícov. Nemožno ich nazvať ináč, ako to, čo vždy boli a navždy zostanú - stádo hlúpych oviec.

Ema

Dúfam, že všetci/všetky/všetká, čo sa zaprisahávali vypadnúť po výhre Smeru zo Slovenska, majú zbalené a nešlo len o teatrálne mykanie kreatúr s mentalitou pubertiactva, ktoré nedozreli na právo voliť.

Jozef Novak

Pozerám ako puk na povolebné výsledky.

Truhlík

Bez ohľadu na to, kto zostaví vládu, voľby dopadli zle. Nastalo vlastne opakovanie kontrarevolúcie z roku 1998. A následok vtedy bol nástup korporátneho fašizmu, strata slobody a samostatnosti, účasť vo vojnách, civilizačný, demografický a morálny úpadok.
Dnešné parlamentné strany sa tam udržia 2 - 3 volebné obdobia a to znamená progresívnu stagnáciu Slovenska na najbližších 10 rokov. To je isté.
Kvôli organizácii tejto bezperspektívy Američania zakázali voľby v Slovensku, zakiaľ si to nezorganizovali.
Kto zostaví vládu je len výber medzi stagnáciou a medzi ešte ďalším úpadkom s otvorením ďalšieho Overtonovho okna liberálneho fašizmu.
Slovensko sa civilizačne dostalo o 150 rokov späť a tak ako vtedy, tak zachrániť nás môžu len Rusi. A tí sa po skúsenostiach za tých 150 rokov na nás vyserú.

Norman

Opakovanie roku 1998 to je, ale predsa len - v opačnom garde. Smer je len Smer, nie je dokonalý, keď je pri moci je zbabelý, ale prozápadné-proamerické sily dostali aj tak cez hubu.
.
Strana Republika si musí sama vyjasniť, prečo takto dopadla. Kde urobila chyby a kto ich urobil. Boli už príliš majstrami sveta.
.
Čo sa týka Ruska, hovoril som to pred Majdanom, pred februárom 2022 a zopakujem to aj teraz: Rusko nemá teraz potenciál, aby si vysporiadala problémy u seba doma (do toho rátam aj provinciu Ukr). Preto čakať pomoc od Ruska bola vtedy ilúzia, a bola by to aj teraz ilúzia. Oni by sa na nás nevysrali, oni majú veľkú dušu, ale sú po kolená v sračkách a tak nedokážu nič, ani sa pohnúť. Slovenský národ sa musí naučiť sám chodiť a sám porážať svojich nepriateľov.

Jozef Novak

Súhlasím a kedže sa vraciame k otázke Republika, tak že či u nich nezohrala predsa len podstatnú časť úlohy tohto neúspechu, útoky zo strany ich kollégov o ktorých sme sa bavili tam niekde pri tej inej rozprave.

Ema

na politicko-ekonomický model amerického korporátneho fašizmu. Prešlo štvrť storočia a neviem o tom, že by sa paradigma, nadradená nad čokoľvek iné, zmenila.

O zmenu celého žravého smrtonosného modelu amerického korporátneho fašizmu sa snažia Rusko s Čínou. Všetci vidíme, aké je to sakra ťažké. Fico je nepohodlný už len tým, že o pripojení Slovenska k tejto (nevyhnutnej) zmene uvažuje.

Ináčky, vo včerajšom volebnom ruchu celkom zanikla informácia, ktorá odhaľuje rozsah zhovädilosti korporátneho fašizmu. Momentálne je nacicnutý na reálnu krv ľudí vo vojne a je s tým velice spokojný: (30. september 2023) - Ukrajinský prezident Zelenskyj oznámil vytvorenie Aliancie obranného priemyslu a zriadenie špeciálneho obranného fondu. Deklaráciu doteraz podpísalo 13 zbrojárskych firiem. Na otvorení prvého medzinárodného fóra obranného priemyslu v Kyjeve to povedal Zelenskyj. Na fóre v Kyjeve bolo zastúpených 252 zbrojárskych firiem z Nemecka, USA, Veľkej Británie, Francúzska, Turecka, zo Švédska, u Česka a z ázijských krajín, ako aj Austrálie.

Bol tam, samozrejme, aj ten pribrzdený trtko Naďov klon Sklenár a nadchýnal sa, ako sa zapojí aj Slovensko a sa "vytvoria pracovné miesta". Toto zaklínadlo modernej otrokárskej spoločnosti sa používa na umlčanie akýchkoľvek námietok napríklad etickej povahy - spravidla pri drancovaní prírodných zdrojov, z ktorého zostáva rozum stáť (vytvoria sa predsa pracovné miesta), ale v tomto prípade pri koniec neberúcom zabíjaní (vytvoria sa predsa pracovné miesta, plus v tomto prípade aj mantra "pomoc Ukrajine - veď všetci chceme pomáhať, je to tak aticky správne, všakáno).

Kde v tomto šialenstve korporátneho fašizmu, valcujúcom celú planétu, má nejaký Fico šancu čokoľvek zmeniť. Veď stačí, aby povedal slovo "mier" a už je mediálne vyváľaný v kolomaži a perí. A aby toho nebolo málo, ešte na neho lokálne štruktúry korporátneh fašizmu nalepia lístok "Fico chráni fašistov".

Mimochodom, tento týždeň západné korporátne mediálne splašky s veľkou mierou zlomyseľnosti v štýle Aha, v akých sú Rusi problémoch, oznamovali, že Gazprom znížil o štvrtinu produkciu plynu. A naopak, skvelá úžasná perspektívna Amerika ťažbu zvyšuje - ups, vlastne vysáva svoje strategické zásoby, pretože už nie je kde drancovať. Afriku im priamo spred tlamy odtiahli do akého-takého bezpečia Rusko a Čína. A čo sa Číny týka, tak rozhľadený západný človek sa v našich skvelých slobodných médiách dozvie akurát tak bulvárne chujovinu typu "kde zmizol čínsky minister?", je za tým korupcia či milenka? Hej, v Číne je takéto správanie u politikov neprijateľné, ak by sa u nás aplikovali obdobné štandardy, zmizne 90 % politickej reprezentácie a napríklad taký bývalý predseda slovenského parlamentu, ktorý má nakotených tucet deciek každé s inou ochechulou, by sa za svoje oplzlé esemesky s nejakou feťáckou pätnástkou ocitol v Číne v base na doživotie. Ale o hlbokých štrukturálnych zmenách v Číne, ktoré ju postupne menia na krajinu najviac ochraňujúcu prírodu a jej zdroje, sa tu nedozvieme ani ň.

Ema

Dominantná tam bola tá europizda Beňová, Blaha vyzeral byť nespokojný a Fico sa už prepadáva do svojej tradičnej polohy bezzubej poslušnosti. Ktovie, aký mesidž mu tá odporná suka, ktorá hyzdí Smer riadne dlho, priniesla.

Norman

Prítomnosť Beňovej bol ako facka mnohým voličom či podporovatelom Smeru (za čo sa považujem aj ja), ktorí ho podporovali len NAPRIEK tomu, že táto osoba za Smer je žiaľ už v tom Bruseli ale s tým, že Beňová je odpísaný fenomén (niečo ako Nicholsonová).
Žiaľ, tieto bosorky sú takmer húževnaté. Alebo je tu podivná slabosť a hlúposť vedenia Smeru. Kto drží Fica pod krk???
Dúfam, že vedenie Smeru sa poučilo z minulosti a chápe, že aj keď chceli po každom svojom víťazstve vo vobách (2006, 2012, 2016 ) usmierňovať spoločnosť a udobriť sa so svojimi nepriateľmi - ale vyústilo to vždy len do nového kola vyššej krutosti. Smer teraz musí svojicich nepriateľov NEUTRALIZOVAŤ aspoň tak, ako oni chceli jeho.
Ak to tak neurobí, tak si odvážim povedať a budem to opakovať, a to je naozaj len varovanie, pretože som na ich strane - teda nabudúce skončia viacerí so samého Smeru ako Lučanský na teplákoch v Prešove! Na to by mali stále pamätať, nehráme tu o posraté fazuľky.

Jozef Novak

Stále sa neviem ubrániť nutkavým obavám, že víťazstvo SMERu bolo pre priemerného Slováka pyrhovo víťazstvo. Práve som sem odbočil z YT vyhodnotenia Martina Daňa, po ktorom skákali a brechali, ako vraj zahodil svoj hlas a ešte si to natočil. Najlepší bol výkrik od jeho sledovatelov: "Zahodil si svoj hlas a spláchol do kanálu! Ruším odber a posielam na teba NAKA, lebo si si to nahrával vo volebnej miestnosti, oni už spravia s tebou poriadok!". Dlhovytúžené slobodné, demokratické volby...:-).

buko

tiez som cumel ako puk ked sa tam zjavila ta pizda Benova, ktora bola doteraz v kampani a na tlacovkach neviditelna, ako Ficova prava ruka.
Benova tam vsak urcite nebola nahodou - ma za ulohu zrejme robit a rozvijat klasicku pre Smer uz typicku dvojtvarnu politiku: v Bruseli som poslusny hlavou kyvkajuci pro-EU politik a doma som pronarodny vlastenec.

Jozef Novak

Myslel som, že to mám len takú úchylku na Fica, keď som si to uňho všimol tiež. Sprvu pri tom uznávaní takzvaného "štátu" Kosovo. Že tam má nastrkané figúrky ako vši pod kožuchom a on sa tvári akože nič. A keď sa ho spýtajú napr. na Infovojne na takého Lajčáka, tak ešte že vraj, je to najsamfasáckejší chlap. Dal ho tam po Jánovi Kubišovi, ktorého vykopli... vyššie po nevydarenom pokuse o uznanie "štátu" Kosovo. To Magyari mu do toho na Dunajskostredskom štadióne "hodili vidle" v zmysle: keď to môže albánska národnostná menšina, tak prečo nie aj my? No a tak sa teda na Infovojne zatvárili tiež "akože nič" len poznamenali, aby sme si o Ficovi spravili úsudok sami. Zdá sa Buko, že stretám človeka, ktorý má ten úsudok podobný ako ja.

Norman

to bolo treba vidieť. To nebola len jej prítomnosť. Ako na neho neustále hádzala pohľady, ako prikyvovala, keď hovoril správne, a ako sa na neho začudovane dívala, keď sa nejak odkláňal od jej predstáv. A ten naštvatý Blaha - to nebolo normálne, to nebola póza.
Fico a Smer nikdy neboli na zahraničnú politiku Fico sa bojí Bruselu. Vymení Rusko za nejaké blbosti v domácej politike, plus za za nejaké sociálne veci - obávam sa.
Pričom je to naopak - zahraničná politika je podstatná, ak by tá bola lepšia, tak by sa aj domáce hospodárstvo upokojilo.
Niečo má Fico a Matovič spoločné - obaja sú skvelí v opozícii, ale vo vláde akoby stratili vôlu, rozum aj odvahu.
Ale ešte raz si musím uľaviť - keď po toľkých rokoch skúsenosti s americkým režimom vzdelaní ľudia masovo volia tzv. Progresívne Slovensko, Sas a Matoviča, tak sú to kreténi so slamou v hlave. Nvyliečiteľní. Nemám slov, voliť takú nielen charakterovú. ale aj mentálnu spodinu (Šimečka, Sulík - to by som nikdy nemohol, na to mám príliš vela sebaúcty.).

Jozef Novak

Bez toho aby so svojími hrdinami volieb nestotožnili, tak ako sa to robieva pri sledovaní nejakého iného predstavenia, by to zrejme nedokázali. A to je na tom najsmutnejšie keď tú mentálnu a charakterovú úbohosť ich voliči praberajú na seba. Vynikajúco ste to pomenovali inde, kde odchod Matovičovcov predstavuje len velmi slabú útechu, pretože ich voliči naďalej zostávajú s nami. A tie ich slamené hlavy, pritom s vysokoškolským diplomom v ruke.

Ema

Čo dal voľakedy dávno Flašík Ficovi, že tam toľké roky drží túto odpudivú osobu?

Ľudia volili Smer, pretože na europizdu upratanú v Bruseli chvalabohu zabudli. Pár hodín po voľbách sa im táto atrapa vystrčí ako smrtonoš v orloji. Iste by tisíce ľudí v tom momente svoj hlas pre Smer odvolali.

Ináčky, smeráci si svoje víťazstvo tvrdo odpracovali a odrazu príde hento rozkotené bruselské nemehlo, táto bulvárna šlampa - a všetko je fpiči.

Jozef Novak

Súhlasím. Na toho Flašíka som už úplne zabudol. To je tak, keď tu mnohí čo chodíme k volbám máme krátku pamäť. Nanajvýš od jedných volieb ku druhým. Napríklad toho vykopnutého, zasamovraždeného Gauliedera mi musel niekto pred ďalšími volbami pripomenúť. Po mohutnom škriekaní, cirkusovaní, hysterčení kvôli jeho (samo)odstúpení, (samo)odchode z parlamentu následovali opätovné predvolebné kortešačky. A on nikde. U Mečiara pochopitelne, ale u jeho protivníkov takisto nič. A pritom dovtedy táááák ho tam velmi chceli mať nazad v tom parlamente, že boli schopní snáď celú "tútokrajinu" postaviť aj hore nohami!

Ema

Preto má Maďarsko Szijjártóa. A koho mal Fico? Na Balkáne pečené globalistické jelito Lajčáka. To bol tiež jeden z Ficových slabošských ústupkov globalistom a aj to tak dopadlo.

Szijjártó k voľbám na Slovensku povedal:

V prvom rade by sme chceli vyjadriť radosť, pretože u nášho suseda prebehli voľby, ktoré priniesli výbornú šancu na stabilnú vládu na Slovensku. Naše vzťahy so Slovenskom sú z hľadiska zahraničnej politiky veľmi dôležité. Dôvodov je niekoľko: po prvé, so Slovenskom máme najdlhšiu hranicu, 654 kilometrov, takže sa samozrejme snažíme o čo najlepšiu spoluprácu. Po druhé, Slovensko je naším tretím najvýznamnejším obchodným partnerom s objemom obchodu vo výške 17 miliárd EUR v minulom roku. A po tretie, žije tu štyristošesťdesiatštyristosedemdesiattisíc Maďarov, ktorí sú veľmi dôležitým spojovacím článkom medzi oboma krajinami.

Z nášho pohľadu je najdôležitejšie, že Slovensko má opäť stabilnú, predvídateľnú vládu, s ktorou môžeme dlhodobo diskutovať o dôležitých otázkach podľa strategických línií v nádeji, že sa na ďalšom stretnutí stretneme stále s tým istým politikom. Je, samozrejme, potešiteľné aj to, že voľby vyhrala strana, ktorej líder otvorene zastáva veľmi podobný postoj ako maďarská vláda v troch najdôležitejších otázkach: mier a odmietanie migrácie a rodovej propagandy. Sú to tri veľmi dôležité otázky, ktoré dnes tlačia Európu.

https://magyarnemzet.hu/kulfold/2023/10/teljesen-nyiltan-fenyegettem-meg...

Jozef Novak

Vyjadrenia zahraničia som sledoval. Ako sa napríklad v Čechách ten ich bývalý rozvědčík PetrPavel vyjadroval. Pri tých jeho neskrývaných obavách, že kolko jeho a ten ich Fialovej hnus čaká práce a námahy ohýbať až lámať slovenskú politickú reprezentáciu cez koleno, som napriek tomu bol spokojný od škodoradosti, že aspoň "u nich padla kosa na kameň". Doposial aj u nich pohŕdavo ukazovali na Rusov že ten ich Putin bol volakedy rozvědčíkom. A ajhla: "zahováraného chleba najväčší kus!". A ten ich prezident, to je teda kus... volačoho, ako by sa to aj dalo slušne povedať.

Dusanbe

Z koľkých subjektov je vlastne zložený Matovičov zlepenec ?
Nie sú to 4 či viac strán ?
OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ ?

Štátna komisia ďalej zisťuje,
a)
ktoré politické strany získali menej ako päť percent z celkového počtu odovzdaných platných hlasov,
b)
ktoré koalície zložené z dvoch alebo troch politických strán získali menej ako sedem percent z celkového počtu odovzdaných platných hlasov,
c)
ktoré koalície zložené najmenej zo štyroch politických strán získali menej ako desať percent z celkového počtu odovzdaných platných hlasov.
(3)
Politické strany alebo koalície, ktoré získali viac hlasov z celkového počtu odovzdaných platných hlasov, ako je uvedené v odseku 2, postupujú do ďalšieho zisťovania

Norman

Fakticky to tak je, a v normálnej republike by im to bolo vytknuté dopredu. Ale oni majú definované že sú koalícia troch strán - neviem presne ako, ale predpokladám, že to niekde je explicitne definované - nejaká koaličná zmluva. A tento subjekt vstúpil do volieb.
Bohužiaľ, Blázon na čele Cigáňov sa stal znova súčasťou parlamentu, a je to už teda dlhodobý problém slovenskej politiky, inde sa nevyskytujúci a osobitý, ktorý pribudol k ostatným klasickým problémom (hospodárska úbohosť, zahraničnepolitická zbabelosť).
To neznamená, že sa na Slovensku nebude dať dobre žiť - ale žiaľ, veľmi jemne povedané, zas akosi táto krajina neprispela nejakou nadpriemernou skvelosťou ku svetovému dianiu

ps. k teme, ale nakoniec nič nedorieši.
https://comeniusblog.flaw.uniba.sk/2019/12/05/predvolebne-koalicie-a-obc...

Roland Edvardsen

Tie % v cigánskych osadách na východe Slovenska sú do očí bijúce. Ak toto nie je volebný podvod a manipulácia, tak potom neviem čo ním je. Nebyť oblbnutých cigáňov, ktorí uverili, že dostanú po voľbách 500 eur, mohol byť už pokoj od tejto vyšinutej kreatúry.

Norman

dúfam, že tí oblbnutí cigáni po zistení reality rozbijú papulu svojím vajdom, a tí rozbijú papulu Igiotovým zástupcom, alebo dokonca priamo jemu.

buko

niet odpornejsieho toxickeho stvorenia v slovenskej politike ako je Matovic. Zaroven zistenie, ze tu existuje 264137 ludi, ktori to volili je rovnako desive.
Dajme tomu ze z osad mu prislo 60-80 tisic hlasov - stale tu je 200.000 dalsich ludi ktori sa nejako vnutorne stotoznuju s touto kreaturou a jeho stylom politiky a to je naozaj znepokojujuce. Naozaj mu prajem aby ti ludi prisli do Trnavy pred jeho barak, nech ich vyplati po 500, ved ho volili. Ale skor to dopadne ako pri BMG invest - naleteli, nedostanu nic a a teraz budu este frustrovanejsi a podvedenejsi.

Norman

Igiot donedávna provokoval, že bez ochranky. Pritom chlapov po ruke mal, čiže zas klamal. Nayše mal všade kamery a vedel, že normálni ľudia mu neublížia.
Ale keď si teraz pohnevá cigáňov a inú najnižšiu spodinu, môže sa mu stať, že tí odignorujú následky (čo je pre nich charakteristické), ale vybavia si to s ním.
To by si mal uvedomiť, každý by mu to mal pripomínať. Je na lopate.

Roland Edvardsen

Reportáž som nevidel, ale aj text pobavil: https://www.hlavnespravy.sk/osadnici-cakaju-od-matovica-500-eur-ked-slub...

Najsmiešnejšie je ako sa Matovič teraz bráni, že cigáni ho volili, lebo sa báli Fica s Mazurekom. Fakt neskutočne cynické hovädo.

Keď už nič iné, tak Smer už by sa mohol minimálne nejako vysporiadať s fenoménom Matovič. Až príliš veľa zločinov sa mu prepieklo. Musí sa nájsť niečo čo ho už konečne pošle do basy. Ale kladiem si ešte otázku či je Matovič naozaj odpísaný u globomafii, či ho ešte nebudú chcieť zneužiť na nejakú špinavú robotu, ako to bolo v minulosti, keď bol v opozícii, hmm?

Roland Edvardsen

Len ešte chcem dodať, že ako niekto kto má tiež istú skúsenosť aj s cigánoidnou klientelou, viem aké náročné sú pre nich aj veľmi jednoduché úkony typu podpis, nieto ešte vložiť správny lístok do obálky, zakrúžkovať správneho kandidáta, vedieť že si majú priniesť OP a pod. Tie šokujúce čísla hovoria o mimoriadnej zorganizovanosti, koordinácii. Je to do očí bijúci prípad volebnej korupcie, väčší tu asi v histórii SR nebol. Toto sa kreatúre z Trnavy nesmie prepiecť.

Norman

Niekde je tam komentár, že keď nedostanú peniaze, začnú cigáni rozprávať. A presne ako píšeš - toto nie sú len sľuby v TV - Polák a jeho ľudia tam určite behali a explicitne to organizovali. To je na basu pre Poláka a jeho ľudí (pre Matoviča asi nie - ale zas, ako hovoríš, ten má na krku aj kopu iných prípadov, ktoré sú dostatočné na jeho koniec).

Norman

výber:
"Strana rázne odmieta akékoľvek obvinenia z kupovania hlasov. Bývalý rómsky splnomocnenec Peter Pollák st. z OĽaNO tvrdí, že finančná odmena za účasť vo voľbách nebola nikdy stredobodom ich predvolebných výjazdov v osadách. „Nič také v osadách sme výrazným spôsobom neprezentovali,“ povedal v reakcii pre Plus JEDEN DEŇ. Veľká časť rómskej populácie však volila OĽaNO práve v domnení, že si ich peňaženky prilepšia. Na otázku, ako plánujú uspokojiť ich požiadavky, reagoval skratovo. Nášho redaktora dokonca obvinil z rasizmu. V závere rozhovoru s naším denníkom podotkol, že odmena sa bude rozdávať iba v prípade, ak strana bude vo vládnej koalícii."

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/matovic-mal-osadach-kupovat-hlasy...ý podvod, Polák

Sám Pollák teda zopakoval , v čom je podvod na hrubých jednoduchých: reči o odmene, ktoré oni samozrejme nepochopili správne.
Je to explicitný podvod, manipulovanie s ľuďmi, ktorí majú volebné právo a vymámenie tohto práva od nich.
„Nič také v osadách sme výrazným spôsobom neprezentovali,“ - prezentovali to "nevýrazným spôsobom"?

Norman

https://ipravda.sk/res/2023/10/03/thumbs/kampan-pacivale-roma_06-stredna...
Nebudem hovoriť, čo sa stane - lebo táto krajina nevie trestať svoje zhnité jablká.
Ale čo by sa malo stať, je jasné. Matovič a cigáni. Dementná menšina je samozrejme chránená denníkom N.
test Ficom si netreba ani predstavovať - za toto by Fico naozaj išiel do basy.

Norman

https://t.me/cz24news/74749
Vidno tam Poláka agitovať,
je to ešte predvolebné video a nik z volebnej mašinérie nezakročil
Olano išlo do volieb vyslovene na najprimitívnejších pudoch (200 euro rodiny, 500 euro za voľby a podobne...), toto je ale naozaj na žalobu a súd.

Roland Edvardsen

Ono toto mohlo napadnúť aj iné strany - ísť nalievať najzaostalejšie cigánske komunity čučom a pohadzovať im potraviny ako psom - aby ich potom masovo volili. Ale doteraz každý chápal, že niečo také je hlboko amorálne a pod úrovňou človeka a férového politického boja. A to si človek myslel, že Matovič a spol. po tom všetkom čo tu už predviedli nemôžu klesnúť hlbšie. Ale oni v tomto smere vedia vždy prekvapiť. Ťažký hnus toto.

Norman

Počúvam Chmelára, a aj on, ako všetci, krúti hlavou nad Matovičom a jeho voličmi. Ale tu je práve to, čo treba dopovedať:
Áno, Matovič je zriedkavý extrém a chorý prvok,
ale to, že systém sa voči takým elementom nedokáže brániť, to svedčí o NEFUNKČNOSTI SYSTÉMU takejto DEMOKRACIE. Je to aj známe, v teóriach sa to volá "vláda spodiny" a podobne, a teraz máme na Slovensku určitú jasnú ukážku. To nie je len problém Slovenska, ale problém systému ako takého.

sandro

Prvy krat v dejinach cigani naozaj realne zasiahli do volieb a ma to obrovsky dopad lebo po prepocitani mandatov bez psychopatickeho zoskupenia OLANO by mala koalicia smer+hlas+sns ustavnu vacsinu. Cigani odhadom urobili Matovicovi okolo 3%.

buko

ano, cigani rozhodli a dostali Matovica opat do parlamentu. O nejake dobro ciganov mu samozrejme nejde a nikdy neslo - iba vyuzil svoje primitivne marketingove techniky a nalakal ich na to, na co sa daju zlakat najlepsie - na okamzity prislub cashu do vrecka.
Na druhej strane, toto odporne stvorenie si este ani nezasadlo do parlamentu a uz sa od neho vsetci distancuju. Ako blbec, ktory nevie, neuvedomuje si, ze uz ho maju vsetci (novinari, politici, verejnost) plne zuby tam znovu dotiahol tu svoju sektu dusevnych mrzakov, ktori opat spravia z dostojnych priestorov Narodnej Rady nechutne sedlacke teatro. Pripravme sa teda na vyskreky Procka a ine poloretardovane prejavy jeho poslancov, obstrukcie, vulgarizaciu a cirkus.
Dakujeme vam za tuto pomoc romovia nasi!

Inak co sa tyka tej ustavnej vacsiny, nie je to podla mna podmienka pre normalne vladnutie a nezabudaj, ze menej hlasov pre Olano by mohlo znamenat ze sa tam dostane aj Republika a zase by to bolo inak.
"Credo Roberto experto" ze uvari z tychto ingrediencii co ma nejaky chutny gulas na 4 roky z ktoreho nas nebude napinat.

Norman

Ak by Matovič nemal 9 percent, ale len tesne pod 7, a teda Republike chybalo 0,25% do 5% - nepomohlo by jej to. Potom by mala namiesto 4,75 stále len 4,84%.
Ak by ale teraz vyhodili Olano pre volebný podvod, to by sa Repulika dnu dostala (odhad). Ale to sa nestane, maxinálne dajú Olanu pokutu, alebo čo, niekto z manažerov môže dostať aj podmienku - ale výsledky nezmenia.

Ema

Že pako Matovič nevie nič iné, len rozdávať peniaze.
Hm.

Oblbovanie v osadách sa neudialo 30. septembra nadránom. Tá akcia bola aj vzhľadom na jej rozsah pripravená a museli o nej vedieť aj ušatý upotený cicvor, pavián v roli prezidenta polície, progresívny zástanca širokej dostupnosti fentanylu, ktorý nie je zo Spiša, určite aj Lžipič atď. Vycereného psychojokera jeho majitelia - autori projektu OĽaNO potrebujú v parlamente. Na čo, to isto čoskoro uvidíme. Preto ten drzý volebný podvod nikto nepotrestá, nikto v tomto "právnom" štáte, plnom obyčajných ľudí, nezávislých osobností a ich priateľov nebude braný na zodpovednosť.

Jozef Novak

Čo je to teda korupcia? Naši neochvejní bojovníci proti korupcie ušetrili tolko peňazí že si Remišová postavila vilu v Rakúsku. Jednak teda to rozdávanie peňazí voličom, ale skôr by som hovoril rozdávaní peňazí pokusným králikom, ktorí sa zúčastnili nedávno toho masívneho medicínskeho pokusu na luďoch. Pretože túto korupciu skôr môžem dokázať, keďže sa mi obe susedy výslovne chválili, že som bol až príliš hlúpy a samolúby že som si "to" nedal aj ja vstreknúť do seba a pripravil sa tak o zárobok 100€.

sandro

Na TV JOJ som uplnou nahodou zazrel dvoch extremistov Tkacenko + Soltesz. Bola to nahoda, normalne uz davno tento hnoj nepozeram, ved nie som masochista. Z nejakeho dovodu som vsak vytrval a odzneli neuveritelne veci : vraj Fico vrati trestne procesy a justiciu do normalu :)) A vraj panika nie je namieste, ved Fico mal uz absolutnu moc a ziadne zabetonovanie moci sa neudialo(Tkacenko takto trochu korigoval Solteszove vyjadrenia a treba uznat ze ma bystru mysel a trafil klinec po hlavicke). Zostal som v soku a pocuvam dalej. Vraj odvolanie Hamrana je uplne v poriadku a Lipsic nema co hladat na poste spec. prokuratora, takze jeho odvolanie je ziaduce...
Asi si to pustim este raz, ci som nebol nahodou v polospanku...

Norman

Keď ho nemôžu poraziť, keď prehrali, idú ho zvábiť zas do pavučiny. A Fico je sprostý na takéto veci (odkážte mu to). Dajú mu čokoľvek vnútri štátu - Lipšica, Matoviča, iných lokálnych debilov, len aby zachoval protiruskú politiku.
Tí lokálni kolaboranti USA sú svojim pánom úplne ľahostajní, poslali by ich aj na smrť, ak by bolo treba - doslúžili, navyše zlyhali, anglosionista zahadzuje svojich negrov. Aj Čaputu.
Očividne.
Čo sa stane, ako sa Fico , jeho ľudia a Smer a Hlas a SNS rozhodnú, neviem, ale toto je takto.

buko

Tkacenko + Soltesz = vysvetlenie je jednoduche:
"Kto chce z grantov z ministerstiev zit - musi s vlkmi vyt"
oni nie su blbi a toto chapu najlepsie zo vsetkeho.

Inak pizde Benovej gratulujem. Ani 24 sa nestihla ohriat na Slovensku a zasahovat do tunajsej politiky a uz stihla nasrat obrovsky pocet ludi, vratane pre Smer najdolezitejsieho koalicneho partnera.
Nerozumiem ani, cim je tato mentalne nie velmi bystra a fyzicky mierne odpudiva osoba pre Smer dolezita, uplne chapem Blahu a jeho znechutenie, on a Benova v jednej strane, na jednom podiu, to musi byt utrpenie pre neho.

https://www.hlavnespravy.sk/pellegrini-taketo-gesto-zo-strany-smer-bolo-...

Jozef Novak

To je zaújmavá správa.

slaven1

V Poľsku bolo referendum. Otázky boli zaujímavé:

"Migrace ale není jediným tématem referenda. Hned první otázka se ptá, zda Poláci podporují prodej strategického státního majetku zahraničním investorům. Další se týká postoje polských voličů ke zvyšování věku odchodu do důchodu. Třetí otázka se pak dotazuje, jestli Poláci souhlasí s likvidací zdi postavené na polsko-běloruské hranici. Teprve poslední dotaz směřuje k migraci. Zjišťuje, co si voliči myslí o přijímání uprchlíků z Blízkého východu a Afriky, přičemž odkazuje na přerozdělovací mechanismus, jejž chce podle autorů otázek zavést „evropská byrokracie“."

V pôvodnom znení:

Pytanie 1:

Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

Pytanie 2:

Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?

Pytanie 3:

Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

Pytanie 4:

Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Zdroj: https://referendum.gov.pl/referendum2023/

Je pondelok 09:40 a oficiálna stránka hlási špočítaných "W zakładce Wyniki dostępne są wyniki głosowania z 7777 na 31497 (24,69%) obwodów" čo znamená:

- Poliaci majú podstatne pomalší systém počítania, u nás o takomto čase sú už dávno výsledky. Veľkosťou to nie je, pre počítačový systém rozdiel veľkostí 5.5 miliónov vs. 38 miliónov nehrá takú rolu.

- Pomalosť ich systému dáva miestnej elite väčší priestor na dohovorenie sa?

slaven1

A my prečo nemáme refenendum na túto tému: Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

Aj otázka veku odchodu do dôchodku: Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?

Aj na migrantov sa pýtajú: Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Otázka je formulovaná podstatne mäkkšie, že referendum v Maďarsku, v ktorom Maďari odstránili nadriadenost nariadení Eurokomisie nad národnými zákonmi. U nás je to v Ústave čl. 7. bod 2:

"Právne záväzné akty Európskych spoločenstiev a Európskej únie majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky".

Maďarská otázka znela:

"Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?"

"Do you want the European Union to be able to mandate the obligatory resettlement of non-Hungarian citizens into Hungary even without the approval of the National Assembly?

Eurohujeri khujerili že referendum nebolo platné, ale mi vieme, že to funguje ako povedal Lájoš Kósa:

"Nezávisle od toho, či plebiscit bude platný alebo nie, bude mať zákonodarné následky," vyhlásil v Debrecíne pri odchode z volebnej miestnosti predseda parlamentnej frakcie vládnucej strany Fidesz Lajos Kósa. Podľa neho dôležitý nie je počet odovzdaných hlasov, teda účasť, ale pomer súhlasných a nesúhlasných odpovedí na otázku ľudového hlasovania."

https://www.teraz.sk/zahranicie/madarsko-zacalo-sa-referendum-o-povin/22...

Privatizácia-zlodejina, dôchodky, rozvrat krajiny.